Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) breal11 válasza wassermann (#12349) üzenetére


breal11
tag

1 oldallal ezelőtt írtam, hogy a 32lc46-tal nem csinálta ez és úgy működött ahogy én akartam :(

(#12352) hdmi


hdmi
tag

Sziasztok, szerintetek 2,8m-es nézőtávolságra melyik a jobb választás:
-32-es FullHD
-37-es HD Ready. azaz egyel gyengébb sorozat.
Az áruk kb. 250k. A válaszokat előre is köszönöm.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#12353) Miszy


Miszy
csendes tag

Sziasztok. A hét végére megjön két LCD TV, amit rendeltem, igaz egyiket nem magamnak, de olvasgattam, és most nem tudok dönteni. Az egyik a Sony 40 KDLW4000, a másik a Philips 42 PFL 7603D. Az ára mindkettőnek 250.000,- Arra viszont nem lesz lehetőségem, hogy mindkettőt kipróbáljam. Mit javasoltok, melyiket tartsam meg??

(#12354) hdmi válasza Miszy (#12353) üzenetére


hdmi
tag

Szia, a Kdl-32W4000-ről olvastam egy angol nyelvű tesztet, ott nagyon dicsérik. A 40-be elméletileg jobbnak kell lennie a panelnek+több szolgáltatással pl. a 40-ben 10 bites panel van, míg a 32-ben 8 bites. A philipsről nem tudok semmit, de szerintem a Sony nagyobb márka.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#12355) Digitalis válasza hdmi (#12354) üzenetére


Digitalis
senior tag

Én meg azt nem értem, hogy a PHilips :) mint TV-márka, miért olyan mostohagyerek itthon.
Talán túl európai, vagy túl közel van? Pedig nem ma kezdte, és igencsak innovatív cégnek tartom, kutatás fejlesztés terén nagyon ott van.. Pláne TV ben, LCD-ben mikor is az LG-vel fejleszt közösen.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#12356) modflow válasza hdmi (#12354) üzenetére


modflow
veterán

Amúgy ez a videó 1280*720p -s.

De így néz ki:[link]

Akkor miért van ott alul felül még egy-egy fekete sáv is?

[ Szerkesztve ]

(#12357) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!

150k körül milyen LCD tv-t érdemes venni ?
Ilyen árban kapni már "normális" minőséget?

Legfőképpen x360-hoz kellene, másodlagos cél 720p filmnézés pc-ről.
Valami jól bevállt széria ilyen árban?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#12358) scorpy02 válasza Miszy (#12353) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Ez is így okosba megy ennyiért, vagy hol lehet kapni 250k-ért 40W4000-et?

(#12359) zolesz78 válasza balint87 (#12325) üzenetére


zolesz78
csendes tag

A múlt héten vettünk az edigtal-ból egy Samsung 32A431T2 -t, CMO panel. 3-4 méterről teljesen korrekt az analóg tv (Tarr kft.) adás képe is, főleg, hogy nincs mellette másik LCD tv. Lehet, hogy ha mellé tennék egy másikat, akkor nem lenne annyira jó, de így magában tökéletes. Számítógép még nem volt rákötve.

(#12360) Alex91


Alex91
félisten

Valakinek van valami otlete egy jo univerzalis taviranyitora? (Minel tobb eszkozt lehessen egyszerre (4 felett) lehetoleg vele iranyitani. Ne legyen tul gagyi, es tul dragat se szeretnek.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12361) Rick4 válasza Alex91 (#12360) üzenetére


Rick4
félisten

az LG-nek alapból 6 eszközt vezérlő távja van.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12362) Alex91 válasza Rick4 (#12361) üzenetére


Alex91
félisten

Es csak LG-t, vagy mast is visz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12363) Rick4 válasza Alex91 (#12362) üzenetére


Rick4
félisten

szerinted? :U hol lenne az biznisz az LG-nek, hogy a távja viszi pl a samsung dvd-t.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12364) Digitalis válasza Miszy (#12353) üzenetére


Digitalis
senior tag

Üdv!

Philips 42 PFL 7603D szemezek én is, és 250e Ft jó ár. Szabad lenne tudnom, hol kapható ennyiért? ;)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#12365) bwoay válasza Rick4 (#12363) üzenetére


bwoay
nagyúr

Miért, szerinted :U az hol biznisz a Panasonicnak,
hogy a DVD-író távja beprogramozható "akármilyen" TV kezelésére? :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12366) Digitalis válasza Miszy (#12353) üzenetére


Digitalis
senior tag

Egy ilyen origin 42 PFL 7603D-re vevő lennék ennyiért. Ha gondolod keress meg privátban.

Üdv,

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#12367) kanna válasza Miszy (#12353) üzenetére


kanna
csendes tag

Szia! Én a Philisp-et néztem és nekem nagyon bejött. A Sony-t valóban dícsérik a tesztek a Philipsről viszont még nem láttam review-t. Pár hete a fórumon írta valaki, hogy vett egy ilyen 7603-ast és nagyon elégedett volt. Hol lehet szerezni 250-ért?

(#12368) Cifu


Cifu
nagyúr

Spidee:

A félreértések elkerülése végett nem akarlak én rábeszélni minden áron a Samura. Mindössze azt mondom, hogy törvényszerű, hogy arról olvasható a legtöbb panasz. :)

Ha esetleg ez megnyugtat, akkor végy Sony-t, vagy Sharpot, nem vitatom el, hogy egy fokkal magasabb minőségi osztály. De egy R80-assal azonos kategóriájú Sony KDL-32P3000-es, vagy Sharp LC-32AD5 annyival drágább is. Azt már neked kell eldönteni, hogy kifizeted-e ezt a pluszt, de tudásban nincs különbség közöttük.

wwolf68:

A zajszűrés nálam ki van kapcsolva, őszintén szólva nem tudom, hogy mit csinál pontosan, tippre a digitálisan tömörített videóknál lévő blokkosodás ellen tenne valamit.

tájbór:

Na, az ilyen részinfok, mind például hogy FullHD kell, azok, ami nélkül nehéz jó tanácsot adni.

Samsung LE-32A656 a csúcs talán per pillanat, bwoaynak ilyenje van, alant olvashatod a véleményét róla.
A Sony KDL-32W4000-es egy másik opció, nem 100Hz-es, de kicsivel olcsóbb.
A Samu LE-32A550-es széria még olcsóbb, egy fokkal szolgáltatások terén a W4000-es alatt van.

Mindhárom rendesen kezeli a 24p jeleket.

Opció még a Sharp 32X20E, ez tavalyi modell, a 24p jelet fogadja, de csak 3:2 pulldown-al jeleníti meg. Ha olcsóbb, vagy legalábbis egy árban van, mint az A550-es, akkor ez is ringbe szállhat, ha szimpatikus...

Mercutio_:

Házimozi boltokban láttam ilyesmi kábelcsatornát, googleval most hírtelen ilyeneket.

indianka:

Igazán komoly, ütős érv az LG3000-es mellett nem nagyon van. Az újabb elektronika az egyetlen, de nem tudok semmi olyanról, ami e téren látványos lenne (a menüje és a távja szerintem egy nagyság rendel azért igényesebb az új LG-knél).
Személy szerint inkább az LG3000-eset venném. De ez inkább emocionális, mint racionális dolog, nem tudok konkrét, kőkemény érvet felhozni a döntés mellett.

breal11:

Ez egyre furcsább. :S
Driverfrissités, másik HDMI-be kábelt bedugni (papíron a HDMI 1 javasolt), esetleg kábelcsere?

hdmi:

2.8 méterről én inkább a HD Ready-t választanám általános használatra (TV nézés, DVD, sőt, még Blu-Ray esetén is). Ha közelebb ülsz hozzá például konzolon játszani, akkor már viszont az egy érv a FullHD mellett.

Miszy:

Mindkettő jó kis TV, a Philips mellett szól az ambilight, amit én személy szerint jó dolognak tartok (ha a bútorok, a szoba támogatja a használatát), ezért én e felé hajlanék. De a W4000-es is nagyon jó kis TV.

Szerintem azt válaszd, ami számodra szimpatikusabb, igazán mélyenható érv az ambilighton kívűl nincs (a Sony MPEG-4-es DVB-T/-C tunerjét nem tudni, mennyire lehet majd kihasználni, ha optimista vagy e téren, ez mondjuk egy érv a Sony mellett).

shouryuken:

Ha egy kicsit visszaolvasol, elég sokat írtunk erről az árkategóriáról mostanság. Alaphangon én a Samsung LE-32R80-as vagy ha ennyiért látsz LE-32A430-as, LE-32A450-es típust, az sem rossz választás. Ha egy fokkal minőségibb készüléket akarsz, akkor Panasonic TX-32LE8 (bár ugyanúgy eléggé függ az akcióktól, mert a határon túl van inkább az ára), vagy Sony KDL-32P3000 vagy esetleg ha belefér, akkor a KDL-32S3000.

Alex91:

A CEC-en keresztül lehet irányítani a HDMI-n rákötött eszközöket. Hiába más és más a gyártók elnevezése erre, a CEC egy szabvány, tehát az LG TV-vel is lehet egy Sony vagy Panasonic lejátszót vezérelni, ha az HDMI-n csatlakozik rá. Az más kérdés, hogy a távon milyen gombok vannak ehhez. A Sony 3000-es széria esetén pl. semmilyen, a 4000-es esetén a távon már vannak külön CEC gombok (play, stop, hasonlók).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12369) Miszy


Miszy
csendes tag

A Philips és a Sony is okosba jön, origi, garival. De még mindíg nem tudom melyiket tartsam meg? :U

(#12370) kutyuska válasza Miszy (#12369) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Tartsd meg a Sony-t, ha mégsem jön be, megveszem :)

" Babra munka, de megéri! "

(#12371) bwoay válasza Cifu (#12368) üzenetére


bwoay
nagyúr

moment!
nekem LE-37A656 van, de amúgy stimmel ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12372) Miszy


Miszy
csendes tag

Köszi Cifu. Megnéztem a Philips-et az Árkádban, (MM). Szenzáziós volt a képe. Az ára pedig 429E. :Y Sajna a Sony ezen tipusa ott nem volt, de fehérváron a MM-ban igen, de szarul volt beállítva. A Sony mellett talán az szól, hogy ők mindíg előbbre járnak mint a többiek, és valami plusszt mindíg tudnak... Az ambilight hogy használható ki a legjobban?

(#12373) Alex91 válasza Cifu (#12368) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegy, a TV-m taviranyitoja uber gagyi, ugyhogy majd szeretnek venni egy programozhatot, amivel erositot, DVD-t, vidoe-t stb. tudom majd iranyitani.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12374) Cifu válasza Miszy (#12372) üzenetére


Cifu
nagyúr

A W4000-es Sony leginkább olyasmiben van most a többiek előtt, amit nem nagyon fogsz látni, ez pedig a fogyasztása. Nagyon durva, hogy az 52"-os W4000-esnek kisebb a fogyasztása (~200-220W), mint az én 40"-os Samumnak (~240-260W)...
Nem is igazán értem, hogy a Sony marketingeseit miért nem uszították rá erre, ugyanis lehet most a dinamikus kontrasztokkal versengeni, meg ilyesmi, de az elég kétélű fegyver. Ilyen fogyasztással viszont nem tudom, hogy bármelyik konkurens is versenyezni tud-e per pillanat...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12375) malacyka válasza Miszy (#12372) üzenetére


malacyka
tag

Úgy tudod kihasználni, ha pl. nem szekrénysorba passzírozod bele a tv-t vagy nem a szoba közepére. Lényeg, hogy egy látható falfelület legyen mögötte max 50-80 centire, ha közelebb van, mondjuk fali konzolon az sem baj. Sötétben nagyon kellemes így a tévézés. Nekem ugyan nincs ambilightos masinám, de vettem egy olcsó opál üveg búrás asztali lámpát az Ikeában, és mikor sötétben tévézünk felkapcsolom a tv mögött.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12376) Digitalis válasza Miszy (#12369) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem tartsd meg a W4000-t a 42pvl7603d-t meg átveszem. ;)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#12377) malacyka válasza Alex91 (#12373) üzenetére


malacyka
tag

Nekem egy Logitech Harmony 525 van. Elégedett vagyok vele, visz mindent, bár elég nagy türelem kell az installáláshoz mire hozzápaszintod az összes cucchoz. Webes felületen lehet konfigurálni, ha minden kötél szakad és nem leled az adatbázisában az eszközödet akkor saját távról tanítható is.
[link]

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12378) Miszy


Miszy
csendes tag

Ezek után azt gondolom, egyikkel sem nyúlok mellé... Azt esetleg tudja valaki, hogy a 4:3 képet a Philips mennyire jól arányosítja, mert a Sony-ról már írtátok, hogy talán a legjobb ebben.

(#12379) Moric


Moric
aktív tag

Segítsetek dönteni, három közül kellene választanom:
- Samsung LE32M73B
- Samsung LE32R86B
- Samsung LE32A330J1

Ezek mind egy árban vannak, így az ár nem szempont. Használva főként Tv, és Dvd lejátszására lenne. A fő szempont a Tv képének a legjobb megjelenítése. Nem tudom erre melyik lenne a legalkalmasabb.

(#12380) Larry303 válasza Miszy (#12369) üzenetére


Larry303
addikt

a 10 bites panelekkel szerelt sonyk képe nagyon szép...én először a t3000est vettem meg, de másnap lecseréltem egy d3000esre amiben 10es panel van...hát nem kicsi a különbség kollega...és ugye a smart mód a sonyban sztem nagyon ott van...a régi samu tvmen sokkal torzabb volt a kép, bár ő ugye nem vágott le róla semmit....

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#12381) malacyka válasza Miszy (#12378) üzenetére


malacyka
tag

Nem annyira jó mint a Sony, de nagyon nagy különbség nincs. Superszéles mód a neve, képszéleket húzza, középtáj arányos marad.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#12382) Miszy


Miszy
csendes tag

Köszönöm a segítséget, ha megjöttek, és választottam, majd írok részleteket. Persze, ha érdekel valakit...

(#12383) Alex91 válasza malacyka (#12381) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, a Philips alul es felul kicsit levag, es a szeleit huzza szet. Szerintem eleg jo, bar Sony-t nem lattam :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12384) okay


okay
aktív tag

Hali! Köszönöm az eddigi segitséget!Annyi kérdésem lenne h a Samsung S81 és S86 között mi külömbség?Most néztem S86 89k.

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#12385) Rick4 válasza bwoay (#12365) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem sehol...de ebben biztos vagy? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12386) okay


okay
aktív tag

Na most olyan is van h Samsung LE32R51 ,LE32T51 99k ,Ezek mienek?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#12387) okay válasza Rick4 (#12385) üzenetére


okay
aktív tag

Ezek 66cm méretüek! :)

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#12388) bwoay válasza Rick4 (#12385) üzenetére


bwoay
nagyúr

Eléggé, mivel két ilyen íróm is van.
76 különféle gyártó TV-ihez lehet beállítani a távirányítót,
igaz, csak ki-, bekapcsolás, hangerő, és AV-re átkapcsolás érhető el.
Pont, ami elég.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12389) Cifu


Cifu
nagyúr

Moric:

Az M73-as 2006-os készülék, az R80-as tavalyi, az A330-as idei. Az R80-as mégis szvsz a legjobb a trióból e téren, mert ebben van a legtöbb képjavító elektronika, az A330-as egy lebutított készülék, olcsó panelekkel.

okay:

Más a külső, az S81-esben nincs DVB-T tuner, az S86-osban van. Viszont ez csak MPEG-2-es tuner, és csak az ingyenes DVB-T szolgáltatás elérhető vele. Mivel a hazai digitális műsorszórás tenderét csak augusztusban zárják le, így nem lehet megondani, hogy tudod-e használni majd a DVB-T tunert, avagy sem...

Na most olyan is van h Samsung LE32R51 ,LE32T51 99k ,Ezek mienek?

Butított, egyszerűsített modellek, talán az S71-es (vagy S81-es?) olcsóbb változatai, ha jól rémlik, lespóroltak róla pár csatlakozót, bemenetet, ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12390) Papichulo


Papichulo
tag

Az én samumnak is programozható a távja és benne van a kézikönyvbe hogy melyik márkának mi a kódja.(Logiktól kezdve a Sonyig szinte mindegyiknek) és külön lehet dvd-re,hifire,felvevőre,és asszem set top boxra is meg még további elektonikai cuccokra.Jah és van stop,play,tekerés előre hátra is a távkapcson. Csak kár hogy az xbox360at nem lehet irányítani vele,mert én azon nézek dvd-t, ahhoz kéne venni külön távot

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#12391) Spidee válasza Cifu (#12368) üzenetére


Spidee
senior tag

Köszi Cifu!

Még az R82 mellé szóba jött egy tv:
Philips 32PFL5322 ez, vagy maradjon inkább az 32R82BX?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#12392) DigitXT válasza Alex91 (#12360) üzenetére


DigitXT
félisten

Én nemrég vettem egy ilyet. Mindent visz, mert amit nem tudna, azt megtanulja.:D (Egyedül a Pinnacle PCTV távját nem tudtam betanítani, mert az olyan speckón működik, hogy ha hosszabban nyomod a gombot, akkor más kódot ad, meg ismételgeti a jelet - mint egy keyboard - stb.:DDD) Mondjuk ez utóbbi egyáltalán nem baj, hiszen csak érdekességképpen próbáltam: szüleim használják TV/HiFi/Videó/DVD vezérlésére.:R Szerintem nem gagyi, és a "fukarboltban" volt 8K: lehet, hogy máshol olcsóbb is.:)) (Gyors Google után, ha jól látom, itt 7,2: nem nagy különbség, ráadásul én hirtelen felindulásból vettem, mégsem bántam meg.:D)

(#12393) okay válasza Cifu (#12389) üzenetére


okay
aktív tag

És a butitott azt nem jelenti h kép minöségében,elektronikában,megjelenitésben,menüben is gyengébb?És ez a számozásbol adódoan joval korábbi széria?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#12394) Papichulo válasza DigitXT (#12392) üzenetére


Papichulo
tag

És egy veszekedést az asszonnyal tovább tudsz tekerni? :DD

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#12395) Peat;) válasza Rick4 (#12363) üzenetére


Peat;)
veterán

A samsung távja pl. a dvd gyártók nagy részét viszi, így nem lehetetlen. :U

[link]

mod: csak p betűtől van, megvan a többi is, csak gondolom ennyi is elég hogy létezik ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#12396) Papichulo


Papichulo
tag

Jééé most olvastam hogy a Samu R81 40 colosba tavaly EISA díjas volt :Y

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#12397) tájbór válasza Cifu (#12368) üzenetére


tájbór
csendes tag

Köszönöm a választ! Utána fogok nézni ezeknek a modelleknek.

(#12398) Moric válasza Cifu (#12389) üzenetére


Moric
aktív tag

Köszönöm!

Az R80-at akkor jobban szemügyre veszem, nehogy a sok képjavító algoritmustól egy nagy paca legyen az egész kép. :)

Még egy kérdés eszembe jutott. Az R sorozat végén a 86-87-88 van az számit vagy csak desing eltérést jelöl?

[ Szerkesztve ]

(#12399) BlaBla2 válasza Moric (#12398) üzenetére


BlaBla2
tag

Szia!

A digi tunert jelenti.

Szerintem minden 50. kommentben szerepel, utoljára itt:

[link]

[ Szerkesztve ]

a bátrak félnek a legőszintébben

(#12400) Palika71 válasza breal11 (#12348) üzenetére


Palika71
őstag

Miért csukod le teljesen? Miért nem lehet közte 1-2 cm?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.