Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) cibuu


cibuu
tag

Sziasztok!
olyan 82 Cm es LCD televíziót keresek,amire rá lehet csatlakoztatni az UPC Directemet,de van rajta HDMI,és SCART is hogy a videót is rá tudjam tenni,meg az se árt ha pc csatlakozo(bár az nem olyan fontos,de nemárt)
emellett majd ha lesz hd előfizetésem azt is rá lehessen csatlakoztatni.
ja és persze fontos kitétel hogy ha az upc directet rákötöm akkor ne legyen rizsás vagy szemcsés a kép hanem szép éles.

tudtok ajánlani ilyen tv ket 120-150 ezer ft ig??

(#12552) Cifu


Cifu
nagyúr

Daneeka:

De az írásodból az jön le, hogy a legrosszabb a kompozit. Tehát még egy scart-tá alakított komponenssel is jobban járnék.

Igen, valóban jobb lenne elvileg a SCART, de csak akkor, ha SCART-SCART kapcsolatról lenne szó. Itt viszont a forrás kompozit, abból csinálsz SCART-ot. Nagyon durva hasonlat, de a lényegre talán rávilágít, ha van egy 640x480-as és egy 800x600-as képed, és a 640x480-ast átméretezed 800x600-ra, attól annak a minősége el fog még maradni a 800x600-astól.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12553) kem


kem
addikt

Sziasztok!

120k-ból milyen LCD TV-t ajánlanátok?
Egy jóbarátom venne ilyen székesfehérváron.

Ezt ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#12554) Alex91 válasza kem (#12553) üzenetére


Alex91
félisten

Hat 32"-osat... :DD

Es ha Szekesfehervar, akkor pedig Videoton... :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12555) Alex91 válasza kem (#12553) üzenetére


Alex91
félisten

En 100k-ert vettem ilyet par napja az Euronics-ban. Annyit meger. Ha PC-vel is ossze akarja kotni, akkor inkabb egy LG LC41...

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12556) Daneeka válasza Cifu (#12552) üzenetére


Daneeka
senior tag

"Tehát még egy scart-tá alakított komponenssel is jobban járnék."

Ezzel azt szerettem volna mondani, hogy a dvd lejátszó komponens kimenetét alakítom Scart-tá. De közben megnéztem az átalakítót és rájöttem, hogy tárgytalan a problémám ugyanis nem komponens - scart hanem kompozit,audio R/L - scart átalakító. :(
Szóval akkor most veszek pár RCA kábelt, lényegében ez 3 darab RCA kábelt feltételez? (1 kép, 2 hang) Érdemes külön keresnem, vennem valami jobb RCA kábelt? (aranyozott, zajszűrős, stb) Van itthon pár de azok sztm a lehető leggagyibbak.

(#12557) cibuu


cibuu
tag

Sziasztok!
olyan 82 Cm es LCD televíziót keresek,amire rá lehet csatlakoztatni az UPC Directemet,de van rajta HDMI,és SCART is hogy a videót is rá tudjam tenni,meg az se árt ha pc csatlakozo(bár az nem olyan fontos,de nemárt)
emellett majd ha lesz hd előfizetésem azt is rá lehessen csatlakoztatni.
ja és persze fontos kitétel hogy ha az upc directet rákötöm akkor ne legyen rizsás vagy szemcsés a kép hanem szép éles.

tudtok ilyet ajánlani 120-150 ezerig?

(#12558) kem válasza Alex91 (#12555) üzenetére


kem
addikt

Csak TV-nek használja majd a tulaj.
Akkor Philips?

Köszi!

(#12559) M@trixfan válasza Cifu (#12524) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem sokan csak úgy sacc/kb tudják a pontos méreteket ami megtévesztő lehet. Én is elcsodálkoztam kicsit mikor pontosan kimértem a filmezési lehetőségeimet mérőszallaggal. Egy lepedőből kihajtogattam az 50" plazma képméretét és akkor döbbentem rá, hogy 3.3 m távolságból nem is nagy. Persze ez pontos 3.3 méter, nem csak úgy ránézésre tippelve. Legjobb barátom vett egy 32LC41 tévét és mondta, hogy másnapra már annyira megszokta, hogy még sokkal nagyobbtől sem riadna vissza.

ESIR szerintem is a legjobb. A 720p-s release-ek tűélesek. Óriási különbség van egy 1080p-ből kódolt 720p ESIR release és egy eredetileg 720p felontású film között az ESIR javára. A leskálázás miatt lehet élesíteni és a "per pixel sharpness" sokkal jobb (Magyarul valahogy nem jön ki a kifejezés lényege). Olykor több hasznos információ van egy 720p EISIR verzióban mint egy gyengébb 1080p felvételben. Ráadásul ilyen magas felbontásban néha már látszik a kamera képzaja is. Néha meg direkt raknak rá egy kis szemcsézettség szűrőt, na azt utálom.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ha végre elszánom magam valamelyik lcd, plazma, vagy projektor mellett akkor azzal már meg lehet várni a megfizethető és nagy OLED paneleket. Egyenlőre nagyon úgy érzem, hogy nem feltétlenül kell az 1080p.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12560) Mr.Johnny válasza Cifu (#12545) üzenetére


Mr.Johnny
csendes tag

Van másik gép, délután próbára akarom tenni azt is, ha az új kábellel nem megy. Azért rosszul érezném magam, ha a 2 hónapja vásárolt új gépemben valamit nem szeretne. Max azt is újrahúzom...

(#12561) Balli válasza M@trixfan (#12559) üzenetére


Balli
őstag

Batyamnak 47" tv-je van 2,8m-re vannak beallitva a fotelek (lehetne hatrabb is rakni) es onnan tokeletes az a kepmeret.

Kerdesem:
Az hogy milyen markas hdmi kabelt veszek az LCD-hez szamit valamit? Van szemmel erzekelheto kulonbseg egy olcsobb es egy dragabb modell kozott?

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#12562) AYEL válasza proper (#11052) üzenetére


AYEL
tag

Erre jó a Philips-emben az EasyLink... Egy katt és minden be van kapcsolva.

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#12563) Spidee


Spidee
senior tag

Na össze lett kötve a TV(32R82) a géppel!
Nem volt semmi gond az összekötéssel.
1360*768-ban fut nagyon szépen.
A fél szobát át is rendeztem. :D
Monitort már el is távolitottam a szobából, elég nekem csak a TV.

Köszi mégegyszer mindenkinek mindent!

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#12564) Cifu válasza kem (#12558) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, alaphangon Philips, 120e Ft-ért szvsz egy kicsit drága (ha már 100e Ft-ért sikerült Alexnek hozzájutnia), de ebben az árkategóriában nem rossz készülék.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12565) Cifu válasza cibuu (#12557) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahelyett, hogy Copy-Paste-el spammeled a topicot, egy kicsit visszaolvashatnál.

Ilyen árkategóriában a javasolt típusok ha PC-t is akarsz rákötni Samsung LE-32R80-as sorozat, esetleg LG 32LG3000. A Samu tavalyi, de egy pár dologban többet nyújt (pl. van kép-a-képben és fejhallgató kimenet, legalábbis emlékeim szerint, mert 26"-oson nincs, mint kiderült ^^). Az LG idei modell, támogatja az 1080p/24p videojel fogadást, ami akkor hasznos, ha a jövőben BLu-Ray filmeket akarsz esetleg nézni.

Továbbá javaslom, hogy kezdetnek nézd meg az LCD TV alapozót (nickem alatt logout blog, benne találod).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12566) Cifu válasza Daneeka (#12556) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kipróbálni jók a gagyi kábelek is. Ha elégedettlen vagy a képminőséggel, még vehetsz drágább kábeleket.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12567) Cifu válasza Spidee (#12563) üzenetére


Cifu
nagyúr

Grat az új TV-dhez, örülök, hogy elégedett vagy vele. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12568) Mr.Johnny


Mr.Johnny
csendes tag

Szerencsémre az új kábellel megy szépen a tv, most jön a tesztelése. :)

(#12569) einstein


einstein
senior tag

Egy másik topikba írtam véletlenül, most bemásolom ide. :B

Cifu, láttam a teszteteket a Samsung A457-esről. Ezt írtátok:

"Az A450-es széria ugyanakkor egyre inkább valószínűsíti, hogy a HD Ready modellek életciklusa a végéhez közeledik. 40"-nál nagyobb méret nem is létezik belőle"

Ez biztos? Mintha itt az Árkádban, az MM-ben láttam volna 46-os vagy 50-eset...
Majd megnézem megint..

Szerk: Lehet, hogy plazma volt?

(#12570) SG3rg0


SG3rg0
őstag

aha

(#12573) mokus1


mokus1
addikt

állj le ne a HSz-t gyütsd :(((

(#12574) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sziasztok vettem egy ilyen tv-t: LG 32PC5 Plasma tv
Vettem hozzá egy VGA kábelt, összekötöttem a vidókártyámmal(3dfx voodoo 3,2000), és azt írja ki a tévé hogy "nincs jel". Pedig a windows xp-t betöltő képernyő látható, csak amikor az asztal megjelenik kiírja hogy nincs jel. Mitévő legyek :F

(#12575) Thrawn válasza SG3rg0 (#12570) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt sürgősen fejezd be! :(((

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12576) Scoobyka válasza -NOKIA- (#12574) üzenetére


Scoobyka
addikt

[link]

válts topicot :D ....

amúgy a felbontással van gond....sztem csökentett módban már tuti menne....vagy pedig állítsd be a felbontás-t mindig 852x480-re és akkor jól fog menni.

(#12577) -NOKIA- válasza Scoobyka (#12576) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

köszi :(((
utolsó HSZ: 2004-10-27 15:21:10

(#12578) Scoobyka válasza -NOKIA- (#12577) üzenetére


Scoobyka
addikt

nézd meg mégegyszer....az a topic elég friss...
utcso hozászólás :2008-06-06 19:53:15...
azért egy senior tagtól nem ezt vártam :D

[ Szerkesztve ]

(#12579) -NOKIA- válasza Scoobyka (#12578) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Közben rájöttem:
Ezt linkelted: http://prohardver.hu/tema/plazma_tv/hsz_1-50.html
Én meg azthittem hogy nincs tovább 2004nél.
Én meg azt nem vártam volna egy szenyortól hogy elküld a múltba! :DDD
Írok akkor ott (is).

(#12580) Zsiguli


Zsiguli
tag

A minap voltan a Mammutban lévő Saturnban, és ott azt mondták, hogy:
Bármelyik FullHD TV-t lehet hsználni monitorként 1920x1080-as felbontásban felbontásban, csak a videokártyának kell tudnia kezelnie az 1920x1080-as felbontást a vga kimeneten.

(#12581) Cifu válasza einstein (#12569) üzenetére


Cifu
nagyúr

PS-50A450-est láthattál, ez Plazma TV, majd szólj, ha LE-52A450-est látsz, akkor szólj, a Samunál az LE ugyanis az LCD jelölése. ;)

BTW emberek valami eszméletlen árharc megy. Az LE-40A656-os ára 330e Ft környékére zuhant. :Y
Így már erősen vakarom a fejem, ha valaki W4000 vs. A656-os kérdést tesz fel... Mert nincs olyan árkülönbség, mint amilyen minőségbeli különbség van a két TV között (hacsak a Sony nem fogja a jövő héten megvagdosni a W4000-es árcédulákat.

Más. Van már A659-es, 60.000:1-es dinamikus kontrasztal... kiváncsi vagyok milyen lehet. Nem viszi el valaki az A656-osomat? :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12582) Cifu válasza Zsiguli (#12580) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor kérd meg, hogy VGA bemenetről hajtson meg neked egy V3000-es vagy W3000-es Sonyt 1920x1080-on. ;)
DVI-HDMI-n általában mennek. Ami néha probléma, az az Overscan eltüntetése, vagyis nem lesz pixelhelyes a kép.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12583) Jocuska


Jocuska
csendes tag

Sziasztok!
Cifu, szerinted melyik van lejjebb a sony 32P3000, vagy a R8X sorozat?
A sony-t 132-ért adják. Amúgy még az A456-al szemezek. Köszi!

(#12584) kugyu21 válasza malacyka (#12503) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nekem nagyon nem jőn be ez a "Superlive1". A "Superlive"- tól elszédülök, nagyon zavarja a szememet. Állóképnél nem rossz de amint akár a kamera, akár a képről valaki mozdul a széle felé és ettől eltorzul hát az valami rendkívül zavaró. Szerintem ennél a változó torzulásnál sokkal jobb a "mozi1". Igaz itt alul felül elveszik némi információ de legalább semmi torzulás nincs és egy idő után meg lehet szokni hogy az alakoknak idönként nincs fejtetőjük. Ennél sokkal zavaróbb amikor alul felirat van, mert akkor a "felirat"- ra kell kapcsolni, vagy ha ez sem elég akkor marad a "4:3".

(#12585) Cifu válasza Jocuska (#12583) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én kb. egy szintnek mondanám. 132e Ft nem rossz ár érte. Azt vedd, amelyik szimatikusabb számodra, a P3000-es ellen az szól csak, hogy VGA bemeneten max. 1280x768-at tud (1360x768-at max. HDMI-n).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12586) Atti1112 válasza Cifu (#12524) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Cifu !
Köszi a válaszokat, sokat segítettél.
Valószínű nem vinyós lesz... :)

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#12587) Jocuska válasza Cifu (#12585) üzenetére


Jocuska
csendes tag

Sajna élőben nem tudom megnézni. A pixmánián láttam őket. Mondjuk a sony a legolcsóbb. Az A456-os a legdrágább. Azt 145ért adják.

(#12588) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Még egy gyors kérdés : Melyek azok a típusok ,amelyek automatikus hangbeállítással rendelkeznek ? Értem ezalatt, ha csatornát váltok ,vagy reklám jön,nem üvölt fel a tv hangszórója.Példa : LG 32LG3000 , ez a típus tudja ezt ? Ez most a kiszemelt áldozat :)
Írjatok típusokat, ha van ebben valakinek tapsztalata.Köszi.

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#12589) ForcA válasza Cifu (#12582) üzenetére


ForcA
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet a FULL HD-sSONY-knál az 1400x1050 es felbontást (PC monitorként 1:1PM) elérni úgy hogy ne scrollozzon ha VGA ról hajtom.(bár lehet hogy HDMI -n is ezt csinálja (ezt nem tudom kipróbálni)).
Mert, hogy tudják a SONY-k az 1:1 PM-et de csak 768 pixel magas ablakot nyit meg így vertikálisan és ha az egeret mozgatom akkor scrollozza be a nem látható részt !!!
Horizontálisan nincs baj mert ott hozzá igazítja a mindenkor megjelenő ablak szélességet a beállított felbontáshoz, tehát az 1400 széles beállításnál tényleg szélesebb ablakot nyit mint az 1024-es beállításnál.
Nem értem miért nem ugyan ezt csinálja vertikálisan is :W
Tudja valaki hogy a V3000 vagy W4000 vagy más típusok között van-e különbség ebből a szempontból?

Válaszokat köszönöm előre is.

üdv

(#12590) Bermi


Bermi
aktív tag

sziasztok,

vettem ma egy orion lcd pt 32S-t. a tv összekötöttem dvi-hdmi-vel, de csak 1280x720- ra lehet (illetve felajánlja a 1920x1080-at is, de az nagyon zavaró), a tv natívja 1360x768. jelenleg a kép kilóg és a betük is zavaróak.

utánaolvastam és legtöbbszőr a dsub-al (van a tv az is, csak dvi nincs) javasolják összekötni, de gondoltam előbb kérdezek, mielőtt rohanok azt is megvenni.

a vgamon 2dvi van csak, nem alakítottam ebben az irányba még, de gondolom az nem gond és kapható dvi-dsub (fordított mint amit a vgakhoz adnak).

szóval jó lenne elérnem hogy natívban menjen a gép, segtséget előre is köszönök :R

F1.....

(#12591) kugyu21 válasza Atti1112 (#12588) üzenetére


kugyu21
senior tag

A Toshiba Z3030 tud ilyet, -Stabil hang- a neve. A leírás szerint "megakadályozza az olyan szélsőséges hangerőváltozást, amely csatornaváltáskor vagy olyankor keletkezik, amikor valamely műsor átkapcsol hirdetésre".

(#12592) Bermi válasza Bermi (#12590) üzenetére


Bermi
aktív tag

az átalakítós résznél hülyeséget írtam"de gondolom az nem gond és kapható dvi-dsub (fordított mint amit a vgakhoz adnak)"., amit adnak vga-hoz az meg van :DDD összezavarodtam a fórumok olvasgatása közben, hogy mi-merre mennyi, apa-anya stb.

[ Szerkesztve ]

F1.....

(#12593) Papichulo válasza Atti1112 (#12588) üzenetére


Papichulo
tag

Az én Samu 32R82-esemnek is van automata hangerő beállitása...

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#12594) Skyhunter válasza Cifu (#12581) üzenetére


Skyhunter
senior tag

És mennyiért adnád?Mert ha meg tudunk egyezni....

(#12595) cibuu válasza Cifu (#12565) üzenetére


cibuu
tag

bocsi a spammelésért.
és köszi az infót.
az LG-t én is nézegettem,nagyon szimpinek tünik a sok csatlakozó,és a viszonylag türhető kontrasztarány miatt.

de miből derül ki hogy támogatja e ez a tv a
1080p/24p videojel fogadást? nem láttam egy internet oldalon sem hogy írták volna hozzá:(

és még egy kérdés lenne.ha ilyen LG tv-t veszek (LG 32LG3000) és rácsatlakoztatom az UPC direct-et,akkor szemcsés lesz e a kép?vagy pedig tiszta?

(#12596) Kalamoj


Kalamoj
csendes tag

Hali mindenki. Az lennne a kérdésem, h. 150K-t megérne egy Sony 32S3000? A képe tetszik, elsősorban PS3-hoz kéne, meg néha meccset nézni.

(#12597) Eprom


Eprom
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap megérkezett az LE37M87-as tvm,kiválasztásáért külön köszönet Cifu mesternek.
Gyönyörű képe van,eddig nem vettem rajta észre pixelhibát.
Hdmi-dvi kábellel kiválóan viszi dualview módban a 1920*1080-at.
A szobámban már összeszedte az összes port és begyüjtötte mindenki ujjlenyomatát:)
Egy olyan kérdésem lenne,hogy amikor dualviewben használom akkor a hátterem szépen ott virit a közepén (19es crt monitorom van 1024*768ban) nem lehet ezt valahogy kihúzni az egész képernyőre?

(#12598) Alex91 válasza cibuu (#12595) üzenetére


Alex91
félisten

Ha xar a jel, akkor szemcses, ha nem annyira xar a jel, akkor meg tisztabb...

(Ha adsz neki egy Blu-ray-t mondjuk, akkor jon ki igazan, hogy mit tud a TV...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12599) Jocuska


Jocuska
csendes tag

Cifu, még kicsit zavarnálak, ha nem bánod. Hogy teljes legyen a kép, és az én képzavarom, még LG-ből is kinéztem egyet. 32LG3000 -rban ez is hasonló. Legolcsóbban 133-ért láttam. Véleményed? Nagyon köszi!!!

(#12600) wassermann válasza Eprom (#12597) üzenetére


wassermann
addikt

"...amikor dualviewben használom akkor a hátterem szépen ott virit a közepén (19es crt monitorom van 1024*768ban) nem lehet ezt valahogy kihúzni az egész képernyőre..."

Tegyél fel háttérnek a nagyobb megjelenítő méretével azonos képet (1920*1080) és a Windows háttér pozició beállításnál ne a "nyújtás", hanem a "középre" legyen kiválasztva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.