Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Taki55 válasza Stihl024 (#1798) üzenetére


Taki55
újonc

ez szerintem sima stihl reszelő sablon. Nálunk sem ismerik a hexát :D :D nálunk is ugyan ez volt nézte a katalógust megmutattam neki neten és nem hitte el,hogy van ilyen

(#1802) PALEDOG válasza Lacuss20 (#1799) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Egy minőségi korong 7-1200ft. Csak a korong.
Ennél jobb befektetés egy oregon élező készlet. Hidd el nem űrtechnika csak gyakorlás kérdése. Áldozd be a legszarabb láncod. Mire elfogy belejössz. Ha odafigyelsz nem fogsz nagy hibát véteni.

(#1803) Btamas81


Btamas81
csendes tag

Srácok segítsetek már!
Egy magassági ágvágóról lenne szó.
Amit eddig cseréltem: membrán szett, pumpáló, üa csövek, tanksapka. Karbi kipucolva.
Az istenért se akar indulni. Kis féktisztót adok neki rögtön indul. Utána jár szépen. Ha ezek után leállítom, utána már indul.
Nem bírok rájönni mi baja.

(#1804) Stihl024 válasza Btamas81 (#1803) üzenetére


Stihl024
junior tag

Olyan a karbi mint a Kínai fűkaszáknak? Ha igen-taán tudom a megoldást ha olyan mindt a láncfűrészeké akkor elmehet a tankból a nyomás -nyilván a csövek átvezető részénél. Ha meg fűkasza karbis a tetején a mini csavart tekerd ki ici-picit és megjavul-ha van rajta csavar. Ha nincs akkor a tűt kell tekerni.Ha nem világos teszek fel holnap ide fotókat de tudni kéne milyen a porlasztó!!!

(#1805) PALEDOG válasza Stihl024 (#1798) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nem. Ez olyan, hogy egybe van a gömbölyű és a lapos. Ha eléri a méretet egyből a mélységhatárolást is korrigálja. Nagyon tetszik. Egyedül az ára nem. :)

(#1806) Lacuss20 válasza PALEDOG (#1802) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Értem. Sajnos se satum se semmi amibe normálisan befogjak egy láncot. Nekem nem ipari műveletekre kellene csupán ezt a három láncot leélezni 3x egy szezonban de már az eddigiekkel összevetve is annyiba kerül ez majdnem mint az élező és akkor tényleg nem számolva a leadom és megyek érte stb témát. :(

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1807) Btamas81 válasza Stihl024 (#1804) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Fűkasza karbi. Tudom mit mondasz.
Olyan mitha a simsonba emelne az ember a tűszelepen.
Gondolom ezen a csaron kellene, de merre?

[ Szerkesztve ]

(#1808) walkyra


walkyra
újonc

Granit Enduranecut 60 centis vezető,azon az áron kapható,mint egy 84 szemes oregon exl 1.5
3/8lánc..kis túlzással,hol a bibi?

(#1809) Pillerb válasza Stihl024 (#1798) üzenetére


Pillerb
kezdő

Nem dehogy ez nem a Hexa. Ebbe van két kör keresztmetszetű valamint egy téglalap alakú reszelő aminek a két oldala ellenkezőleg visz. Szinte el sem lehet rontani vele a reszelést mert a láncszemek tetején felfekszik maga a tartószerkezet. A szöget kell tartanod egyedül, de erre is van rajt segítség. A mélységhatárolót viszi magától a megfelelő mennyiségben használat közben.

Sokkal jobb választás mint mondjuk egy elektromos élező. Ha ezzel nem tud valaki élezni, akkor tuti, hogy az elektromossal sem fog tudni, mert azt sem fogja tudni mit mikor és mennyire kell beállítani. Ez egy hülyebiztos cucc. Egy negatívumot tudok mondani, minden láncmérethez meg kell venni sajnos külön. .325 és 3/8 van egyenlőre nekem is csak, de majd pótoljuk a többit 😊
Aki azt állítja, hogy sima reszelővel kézből különbet tud élezni, az vagy nem mond igazat vagy hazudik.
Csinálok majd róla fotót, hogy hogyan működik ha valakit érdekel.
Amúgy a Pferd-nekis van ugyan ilyen cucca kék színben.

(#1810) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Az új 🦊 láncon ez se segítene ahogy néztem. Az csak 🦊 💩marad. :DD

(#1811) Pillerb válasza PALEDOG (#1810) üzenetére


Pillerb
kezdő

Azért egy jó élezés csodákra képes, de …… 😊

(#1812) Stihl024 válasza Btamas81 (#1807) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ez az! Azt a csavart tekered kifelé azzal adsz anyagot az alacsony fordulati fúvókának.Pici lépésekben haladj!!
A gumi hüvelyt szedd ki a közepéből és lent mélyen van a pici csavar nehogy kint a nagyot tekergesd mert kiszeded a belsejét!!!! Gumi ki-mélyen bent egy mini csavar!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1813) Btamas81 válasza Stihl024 (#1812) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Oké, köszi!

(#1814) Misi87


Misi87
csendes újonc

Ma elővettem én is az öreget :)

(#1815) Misi87


Misi87
csendes újonc

Csak lemaradt a kép :) Képfeltöltésnél nem lehet csökkenteni a méretét? Meghaladta az 5 megát...

(#1816) Stihl024 válasza Misi87 (#1815) üzenetére


Stihl024
junior tag

3d szerkesztővel körbevágod a képet. Win 10 ben is már benne van képre jobb klikk és 3d szerkesztő

(#1817) Misi87


Misi87
csendes újonc

Na talán így sikerül! Öreg örök kedvenc :)

(#1818) Misi87


Misi87
csendes újonc

Meg mutatom az én öreg Oleo-mat ha már Oleo-s napok vannak :) Lapot láncot ne nézzétek korhadt meg hulladék fa volt vágva vele!

(#1819) kopepe válasza Misi87 (#1817) üzenetére


kopepe
aktív tag

Én soha nem fogom megérteni miért jó az a "buszkapaszkodó".Még el is csúfitja azt a szép gépet. :O

(#1820) Stihl024 válasza Misi87 (#1818) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szépek a gépeid,látszik szereted őket! Hq típusát nem tudom kivenni-öreg-szem...
Oleo az szerintem egy 952-es de mondom a szemem már őszül...
Ne szégyeld az a Vér Osztrák láncvezetőt, :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#1821) Misi87 válasza kopepe (#1819) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Igen sejtettem hogy az kap negatívumot :) Alakítottam àt hasonlót és kaptam én is egyet. Ràtettem és azt kell hogy mondjam én nem bànom! Igaz ez Stihl-re való de teljesen màs a beràntàsa vele. Szóval nekem màr ez marad rajta.

(#1822) Misi87 válasza Stihl024 (#1820) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Ami gépeim vannak azok mind a kedvenceim. De ebben a kategóriában ők ketten. A Husqvarna 365 sp az Oleo az a tesója ez 947. Nem szégyellem csak azt olyanokra hasznàlom. De azt el kell hogy mondjam elég jól bírja. Nyúztam màr el abból a "tróger" egy baràtom így hívja lap làncból de sokàig bírta.

(#1823) kopepe válasza Misi87 (#1821) üzenetére


kopepe
aktív tag

Gondolom akkor te a földön indítós bakancs a gázkar alá típus vagy.
Máshogy nem tudom elképzelni,hogy kényelmes legyen... :U

(#1824) Pillerb válasza kopepe (#1823) üzenetére


Pillerb
kezdő

Ez jó, földön indítós típus 🤣🤣👍

(#1825) highand


highand
tag

Ma hozták. Leges legolcsóbb.

(#1826) Grafy12 válasza Stihl024 (#1820) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Árpi a videóban említetted, hogy szerinted el van szegényítve az üzemanyag, rád bízom, hogy állítsd be úgy, ahogy szerinted megfelelő! Persze, ha van kedved foglalkozni vele. :)

(#1827) Misi87 válasza kopepe (#1823) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Na ebből ezt sikerült kiszűrni? :) De nem nem a földön indítós rátaposós típus vagyok egyrészről mivel nem városi legény vagyok szóval gépindítással nincs baj másrészről ahogy írtam rátettem nekem bejött ezzel a földön felesleges is lenne indítani mert kényelmes.Tehát nekem ez marad rajta ha csúnya ha nem ha ilyen vagyok ha olyan :)

(#1828) Misi87 válasza Grafy12 (#1826) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Annyi hogy ha szükséges akkor a karbiban ki kell szedni vagy elég a fület leszedni róla mert abban ilyen műanyag plomba szerűség van csak már nem emlékszem rá hogy milyen mert nekem is úgy volt a 410-sen.Talán csak fél fordulatot enged így de nem emlékszem már rá. Ezt csak a garancia végett írom ha az érdekel.Az enyém amikor kapott felújítószettet meg benzincsövek primerpumpa stb nekem akkor kellett kioperálnom belőle vagy csak a fület szedtem le róla passz mert akkor már nem tudtam azzal beállítani.

(#1829) Taki55 válasza Misi87 (#1828) üzenetére


Taki55
újonc

Sokat újkorában sem lehet normálisan mert a környezetvédelmi szabályzat miatt nagyon elszegényítik alapból is rá rakják ezt a blombát aztán vége mindennek :D

(#1830) Pillerb válasza Taki55 (#1829) üzenetére


Pillerb
kezdő

Azért ez nem egészen így van. Gondolkodj egy kicsit!
Ha igaz lenne, hogy a határolók miatt elszegényedve járhatna csak a gép akkor nem lenne nekik öngól??
Hamar tönkremennének a gépek akkor mit érne a normának való megfelelés??? Onnantól elveszne a bizalom a márka felé. Normális gyáraknál nem hülyék dolgoznak 😊 Pontosan azért van benne, mert azon a határon belül kell működnie normálisan. Ha ebbe a tartományban nem megy, akkor meg kell keresni a hiba okát.
Nem gyógyszerészet ez, hogy csak tünetet kezeljünk!
Egy elszegényedő gépnél nem az a megoldás, hogy rommá tekerem, aztán majd mikor széthullott akkor beviszem a szervizbe, hogy nem jó.

Nekem ez a véleményem róla 😊

(#1831) kopepe válasza Misi87 (#1827) üzenetére


kopepe
aktív tag

Nem kritizálásnak szántam,ha esetleg félreértettél volna. :R
Ha levegőben,vagy láb közül indítod,ezzel már 10 centi pluszban vagy,
és magasabbra kell húzni a berántót.
Ha földön indítod,akkor meg nem kell talán akkorát hajolni.
Ebből az okfejtésből gondoltam.(ezek szerint rosszul) :U

[ Szerkesztve ]

(#1832) kalmis


kalmis
csendes tag

Üdv., mindenkinek! Valaki halott már, vagy van tapasztalata erről a gépről?
3 év háztól házig garancia, azért az nem semmi!!!
https://fullmarkt.hu/DENZEL-Benzinmotoros-lancfuresz-DGS-5820

(#1833) PALEDOG válasza kalmis (#1832) üzenetére


PALEDOG
kezdő

9kg azért az nem semmi. De elnézve ugyan az a kínai eggyen fűrész. Csak puffasztottrizsa burkolatokkal. 4.1lóbol minimum egy csak a képzeletben lehet.

(#1834) kopepe válasza kalmis (#1832) üzenetére


kopepe
aktív tag

Ezt nem Washinton-ban gyártják ? :D :D :D
Csábítóan hangzik az a három év ...
Csak aztán nehogy többet legyen a futárnál mint nálad. :F

(#1835) kalmis válasza kopepe (#1834) üzenetére


kalmis
csendes tag

Csak érdekességképp osztottam meg, nyilván ennyi pénzért nem űrtechnika, de lehet használható is! A 9 kg. gondolom az összcsomag súlya!? :R

(#1836) Nedzsef válasza Pillerb (#1830) üzenetére


Nedzsef
újonc

Meg kell azt piszkálni óvatosan

[ Szerkesztve ]

(#1837) kopepe válasza kalmis (#1835) üzenetére


kopepe
aktív tag

Lap lánc nélkül,üres tankal szokták megadni a gép súlyát.
Még ha ez a gép lappal láncal megtankolva 9,2 kg,
akkor is a blokkfelek valószinüleg a kínában hátrahagyott
lestrapált orosz tankok haspáncéljaiból készülhettek. :DDD
Vagy beleszámolták a futár vesekövének a súlyát :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#1838) kalmis válasza kopepe (#1837) üzenetére


kalmis
csendes tag

De az is lehet hogy pannónia öntöttvas henger van rajta! :D :D :D
Amúgy igazad van, katalógus adatban a gép üres súlyát szokták megadni vágófelszerelés nélkül. De hidd el találkoztam már olyannal hogy a dobozra rá volt írva hogy 11,...Kg, de maga a gép alig haladta meg a 6 kg.-ot. Nem mondom hogy így van, ez csak egy feltétel, pontosan azért linkeltem be, hátha valaki találkozott már vele. Gyorsan összejöhet ám az a 9,2 kg, gép, 50 cm.-es vezető, lánc, telefonkönyv, pisis kanna, szerszámok, hegedű tok, doboz, egyébb csomagoló anyagok, netalán egy liter ajándék lánckenő olaj.... :Y

(#1839) kemenylegeny válasza kalmis (#1838) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Itt is az olajtartály sapkát le kell venni, ha a berántó deknit le akarja venni. Hátha szakad a sapka, vagy reped a dekni, hacsak nem fémből van az utóbbi. Ez is olyan történet lesz, mint a szimeringes csapágy.

(#1840) kalmis válasza kemenylegeny (#1839) üzenetére


kalmis
csendes tag

Hát ja, elég gáz, Árpi jól mondta az előző videójában, lemásolják egymást!
Nahát, ezek a "Kínai mérnökök"

(#1841) Taki55 válasza Pillerb (#1830) üzenetére


Taki55
újonc

Stihl és husqvarnánál el hiszem de pl hecht nála is így gondolod? Nekem ezt kaposváron Hecht szervízbe mondta a szerelő

(#1842) Stihl024


Stihl024
junior tag

Na srácok ,jön az Oleo gs451 elődje de Efco névvel. a 440-es . Nincs katalizátor, nincs lehatárolt karbi...Megmutatjuk mi köze van két olyan dolognak ami elméletileg külön feladatokat lát el.(Katalizátor ennyitb képes feldolgozni amennyire be van hangolva a gépí9
Addig is mondom -nekem-mi a véleményem ,majd lehet a gépek jól megcáfolnak de ez benne az izgi!
Porlasztót ahogy szegényíted egyre jobban pörög a gép-egy bizonyos szintig utána lassul a fordulat.
A mi 451-esünk ebben a tartományban van és 1/8-ad fordulat a szabályozási lehetőség-nem írtam el 1/8-ad!
Nem lehet kihozni ebből a szegény állapotból. Ha 1/4 -fordulatot lehetne kitekerni a 10 e max rpm felmenne 13500 ra kb ezért ettől is többet kéne kifelé. Megkeresném ezzel is a 12500 rpm fordultot az alapjáratot meg 3300 ról valahogy letornáznám 2800 ra. ég és föld lenne-LESSZ- a különbség. Lehet fogadni-január közepén videó!

[ Szerkesztve ]

(#1843) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Na srácok. Találtam két kosaras 064-et. Meg még kb
hat másikat egyéb típusokat kisebb hiányosságokkal. Elvilegg mindkét gép hiánytalan. Azonban helytelen tárolás következménye, hogy a fém részeit kikezdte a rozsda, nem kicsit. Van még ezekhez alkatrész? Érdemes vele foglalkozni, vagy maradjon alkatrésznek? Képeket nem csináltam, de tényleg odavannak sajnos.

(#1844) Pillerb válasza PALEDOG (#1843) üzenetére


Pillerb
kezdő

Hengert a 064 hez valószínű tudok majd szerezni neked ha úgy alakul. Természetesen gyárit!
Nagyon jó kis gépek ezek 😊

(#1845) Pillerb válasza Taki55 (#1841) üzenetére


Pillerb
kezdő

Nem véletlen írtam amit írtam, az általad említett márka nem tartozik bele. Az kimaradt, persze új gépekről beszéltem ezeknél is.

(#1846) Pillerb válasza Stihl024 (#1842) üzenetére


Pillerb
kezdő

Árpi, mindjárt leírtad a választ is a kérdésben. Persze, hogy katalizátor nélkül illetve szabadon állítható keverékképzéssel sokkal többet ki lehet hozni a teljesítményből. 2t motorról beszélünk, legnagyobb tuningot kipufogó oldalról érhetünk el, amihez természetesen utána kell menni etetésügyileg is. 2t motor fordulaton ad le nagyobb teljesítményt ez nyílvánvaló. A gond az emisszióval van, nekünk nem de a gyáraknak teljesíteni kell, különben bukott a mutatvány. Ehez kell megtalálniuk egy arany középutat. 3 dologból áll össze a határokat feszegetve: Emisszió teljesítmény és az élettartam. Ezért korlátozzák az állítási lehetőséget is, hogy ne tudjon az ember nagyon belepiszkálni. Az allja kínai holmikat ne vegyük ide 😊

Amúgy teljesen igazad van ég és föld lesz a különbség.
Mutatok neked egy 661 m-tronic hengert, mi tűnik fel rajta elsőnek??

Szinte fehér az égéstér! 1:50 M-tronic megy mint állat. Élettartam csökken. 1:40 el ez nem így néz ki, de tovább is bírja a gép.
Megérne egy misét ez is, hogy egy 50 re karburált gép hogyan viselkedik 40es keverékkel.
Az 50es keverékeknél el is vannak lilulva a cuccok benne rendesen. Ez nem városi legenda, hanem tapasztalat.

Várjuk a videót 👍

(#1847) PALEDOG válasza Pillerb (#1844) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Ha meg tudok egyezni és nagyon költséges dolgok nem hiányoznak akkor belevágok a projektbe. Attól félek a főtengely se volt rendesen elcsomagolva. Majd meglátjuk. Ha henger kelleni fog kereslek. Köszi! :R

(#1848) Pillerb válasza PALEDOG (#1847) üzenetére


Pillerb
kezdő

Ha kell majd valami más is, szólj nyugodtan. Ha tudok akkor segítek 👍

(#1849) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

3Db lánc élezés "papír" nélkül 3900 ( Tegnap reggelről ma reggelre elkészülve) :( :( Ebből élező gép lesz jövőre...

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1850) Pillerb válasza Lacuss20 (#1849) üzenetére


Pillerb
kezdő

Jobban járnál egy 2:1 ben élezővel szerintem. Nem is kell futkozni, és kéznél is van. Hamar meglehet tanulni használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.