Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) kopepe válasza Stihl024 (#2599) üzenetére


kopepe
aktív tag

Megelőztek téged :D .Nem tudom hogy nézhet ki a mechanikája belülről,de biztos működik.
Ahogy elnézem egyoldalú fékkar,lejön a láncdeknivel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#2602) kopepe


kopepe
aktív tag

Szerintem silány megoldás.Ha az a műanyag nyúlvány elkopik, meg lehet toszni az egészet!

(#2603) PALEDOG válasza kopepe (#2601) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nem tűnik vállalhatatlannak.

https://www.youtube.com/watch?v=5yT4d2zjW8k

(#2604) kopepe válasza PALEDOG (#2603) üzenetére


kopepe
aktív tag

Bár elég furcsa szögben áll a fékkar,talán már be van fékezve....

(#2605) #28213696 válasza Btamas81 (#2595) üzenetére


#28213696
törölt tag

Amiket lefényképeztél, azok gyáriak mind. A műanyagokban meg nézd meg a belesütött logókat, meg évszámokat, hogy mindene 86-os és eredeti-e? Szerintem is jó fűrészek ezek.
Én meg ezentúl nem tudom mit gondoljak a Hq 50 hengerekről meg a régi és új verziókról, de majd mindent mérni kell, az a biztos.
A letört lendkerék hűtőbordának lehet köze ahhoz, hogy azon az oldalon gyenge a csapágy?
Az ajkai matricás hirdetés.
facebook.com/marketplace/item/941748780099469/?ref=product_details&referral_code=undefined
Lehet van 50-eshez is neki.

[ Szerkesztve ]

(#2606) Deskó74 válasza Stihl024 (#2599) üzenetére


Deskó74
újonc

Értem.
Ez a 8,3 mp vs. 3,2 mp......enyhe kifejezés,hogy brutális.
Érdekes...ez.
Nem vitatom az eredményt, a számok magukért beszélnek. Csak az arány, több mint megdöbbentő nekem.
Ha ez a 8,3 mp lement volna 5,8-6 mp-re,akkor azon kicsit sem csodálkoznék.
Belegondolva természetesen több ismeretlenes egyenlet ez,amiben a fojtás mértéke
egy erős faktor.
Úgy látszik azt a szerencsétlen kis gépet, a gyári kat. konstrukció máshoz nem fogható módon fullasztotta. Ami egyértelmű konstrukcionális probléma,úgy gondolom.
Én még soha az életembe nem hallottam ilyen mértékben megvalósuló katalizátor által előidézett teljesítmény csökkentést. Ezt elb@szta az Oleo...mert ez messze nem egészséges.

Na...már megérte ide átnézni, érdekes dolgot tudtam meg...

(#2607) kopepe válasza Deskó74 (#2606) üzenetére


kopepe
aktív tag

Nagyon szépek a kipufogók,szó se róla !!! De most ezekkel mi van???
Lemérted,lefotóztad,és? Ezt most hova tegyük? Nem értem...!
Lehet,hogy csak én vagyok ilyen értetlen.Kifejtenéd?

(#2608) Btamas81 válasza #28213696 (#2605) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Tényleg le van törve egy lapát. Észre se vettem.

Matrica innen lett:
https://www.jofogas.hu/veszprem/Husqvarna_lancfuresz_tipus_matricak_125120995.htm

(#2609) Btamas81 válasza kopepe (#2607) üzenetére


Btamas81
csendes tag

A nehezebbik a katalizátoros, a könnyebb a sima. Írta, hogy nem csak teljesítményt nyersz, hanem a gép is könnyebb lesz kat nélkül.

(#2610) kopepe válasza Btamas81 (#2609) üzenetére


kopepe
aktív tag

Igen,de azt is írta,hogy kipuffokat módosít.Én olyan fotókat vártam. :O
Se típusszám se semmi,fűnyíróé,vagy űrhajóé?... ;] ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#2611) Deskó74 válasza kopepe (#2607) üzenetére


Deskó74
újonc

Ezek Makita EA5000 gyári kipufogói.
Annyit a történethez,hogy 5000-es szériákban 5000,5030, 5100,5105/Ea 5000
körny.véd. normáknak megfelelően történtek kötelező változtatások. Bizonyos részben ez nem igazán sikerült a Makita-nak. Úgy gondoltak,hogy az eredeti 5000-es konstrukcióra szépen rábiggyesztik a katalizátoros kipufogót és minden jó lesz. Hát nem lett. Evégett jöttek ki a változtatások,frissített modell számokkal. Amikor rátették az eredeti konstrukcióra a kat. kipufogót, több helyről jöttek visszajelzések (főképp melegebb éghajlatú országokból),hogy károsodott a motor az extra hőtől. Extrém estben be is sült. Na aztán észhez kapva, levették a fordulatot az eredeti 14.500-ról 13,800-ra (piros vs. zöld jelölés a gyújtásnál) és megnövelték közel 20%-al a hűtés teljesítményt és erősen szorgalmazták a saját FD olajukat vagy javasolták a full synt olajakat. Így ezen a 3 fronton történt változtatások mondjuk úgy életképessé tették az 5000-es szériát EPA normákkal.
De természetesen ez a kat. kipufogó brutál hőt generál, néha szinte vörösen izzik. Agyrém.
Na mikor én ezzel szembesültem a gyakorlatban, ezen változtattam rögtön. Szerencsére még elérhető volt a régi 5000-es kat. nélküli gyári kipufogója,ami kompatibilis az 5105/ea5000-re.
Így nem kellett szétszedni és átalakítani a gyári kipufogót,csak szimplán lecseréltem . Érezhetően,simán dinamikusabb lett a gép, és szerintem simán hozott egy extra 10% teljesítmény növelést és 0,1 kg tömeg csökkenést. De nem is ez volt nekem a fő cél,hanem,hogy ne süljön meg szerencsétlen fűrész ...... ezáltal nagyban csökkent az üzemi hőfok,így pozitív hatással van ez az élettartamra,értelem szerűen,ez volt nekem fontos....

(#2612) kopepe válasza Deskó74 (#2611) üzenetére


kopepe
aktív tag

Kb két napja tart ez a "vita",és most a te -regényeddel- alátámasztod a fórumtársainkal
régóta megalkotott véleményünket. FANTASZTIKUS !!! Üdvözlünk a fórumon !

(#2613) #28213696 válasza Btamas81 (#2608) üzenetére


#28213696
törölt tag

Akkor ez a matricás része is sínen van. A termékfotók alapján ő valszeg ugyanaz az eladó.
Jó takarítást és összeépítést neked, aztán meg használd egészséggel.

(#2614) Tanaka 4501 válasza Deskó74 (#2611) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Azt hittem, hogy vágod, hogy a henger kipufogónyílása és a kipufogban lévő fojtólemez nyilasa közötti arányról fogsz beszélni, meg ilyenek.
Azt vágom, hogy le kell fojtani, különben elszaladnak a pacik, de valami ökölszabály biztos van rá, mondjuk hengernyilas X, fojtólemez 2/3, kipufogó kimenet 1/2.
És a hengernyilas és a fojtólemez között a dugattyú szélessége kell legyen.
Azt vágom, hogy ez egy rendszer és össze kell komponálni,hogy faszán működjön.
A makita a régi mufflert faszán hozzákomponálta.
Az oleo is a régi, kati nelkulit megkomponalta.
Oké, rendelsz gyárit és fasza.
És ha nincs?
Az,hogy kiszereled a katit és majd lesz valami, az ilyen vak tyúk is talál szemet cucc.
Pl valamelyik oleonak a gyári kati nelkuli kipufogójaban a fojtólemezen 3 db függőleges téglalap a nyílás, felületre sokkal kisebb, mint a kör alakú kerámia betétes kati.
Simsonnál se talalomra szűkül-vastagodik a kipuf.
Az öreg szívódízelemen is funkciója van a dobnak a vékony cső után, azzal a motorral az az arány hozza az ideális teljesítményt.
Ilyeneket vártam, bocs, hogy csalódtam XD

(#2615) csiga8 válasza Tanaka 4501 (#2614) üzenetére


csiga8
senior tag

Nem akartam hozzászólni, de mégis...

Röviden arról van szó, hogy a láncfűrész kipuban lévő utólagos kati fojtásként és hősugárzóként működik. Mindegyikben.

A 2T motor kipufogó gázlengéseit rezonátorral segítik, ez elég hatékony, ha jól van méretezve.
( kipufogó gázokat a táguló rész szinte húzza ki a hengerből, amik a kipufogás végénél a friss töltetből is hoznának magukkal, de a visszalengés ( szűkülő részről visszaverődő gázok miatt ezeket "visszatömi". Nagyon pongylán fogalmazva)

Bizonyos fordulatszám tartományra ( viszonylag szűk) vannak hangolva a Simsonnál is a rezonátorok. A gyári kipu meg sehogy...

A hengerfuraton lévő kipuréstől a leömlőnek ( a leömlő még a henger része) már ( ideális esetben) tágulónak kéne lennie, majd a csonktól már diffúzornak kéne lennie. A végét a szűkülő konfúzor zárja a kettő között a hengeres rész hossza határozza meg, hogy milyen fordulatra hangolod. Értelemszerűen minél rövidebb, annál magasabb fordulatra.

Az átmérők, táguló és szűkülú kúpok a motor lökettérfotaától is függ, számított értékek.

Szóval egy láncfűrész kipujában ezekből mit találsz meg?

Na ez az...

A láncfűrészeknél elé erős fojtás van abban a dobozban, amit kipunak hívnak.
Ha láncfűrésznél "tuningolni" akarsz, akkor a gázok útjából elveszed ami ott van, és a kipudobon kb akkorára nyitod a kipurést, ami 70%-a a hengeren lévő kipurésnek. Majd utána állítassz.

Bármit teszel elé ebbe a "dobozba" fojtod a motort.

Az utólagos katalizátorral ellátott láncfűrésznél, ha eltávolítod a katit ( úgy, ahogy Árpád a videójában) és utánahangolásnál rosszabb lesz a géped, mint előtte volt, ( bármelyik típus, vagy márka) fizetem az új kipufogódat.

(#2616) Deskó74 válasza Tanaka 4501 (#2614) üzenetére


Deskó74
újonc

:-)))
Én nem a Messiás vagyok,pusztán egy földi halandó. :-)

Tetszett amit írtál: "gondolkodjunk együtt"
Akkor tegyük ezt...:-)

El kell ,hogy keserítselek sajnos.

Ha Te tőlem egy átfogó és pontos, márka és modell specifikus leírást, műszaki rajzot
vársz az IDEÁLIS kipufogó módosításokról, akkor sajnos el kell keserítselek,mert ilyen NINCS.
( helyesbítek: TUDTOMMAL nincs, bár igencsak csodálkoznék ha létezne bárhol a világon egy átfogó,elismert ajánlás kötet és én ne futottam volna össze vele,mióta foglalkozom a témával)

Na tehát.. ami jelenleg van, az bizonyos modellekre kiterjedő,szigorúan user tapasztalaton alapuló sokszor ,sajnos teljesen vegyes, ajánlás a méretezéssel kapcsolatban. Jól mondja csiga vagy egy 70%-os ajánlás, de ez is megdőlt már! Az elmondások alapján remek eredményeket érnek el 80,akár 90% körüli,sőt! még nagyobb arányú kimenetekkel. Hogy ez minden modellnél bejön-e? Nem tudható.
Tehát semmiféle "ökölszabály" sincs erre.
Van aki erre a mod.-ra esküszik valaki arra....sok-sok dolog számít: a kimeneti átmérő
aránya a henger kimenethez, a kipufogó kimenetek mérete, száma,elhelyezkedése stb...stb...szintén kardinális kérdések és mind-mind nagyban modell függőek!
Vannak utángyártott kipufogók amik már módosítottak, de ott sem lehet tudni,hogy azok
pontosan IDEÁLIS megvalósulás érhető el.
Tehát sajnos nincs Szentírás az IDEÁLIS átalakításra. ha egyáltalán létezne ilyen...
Én úgy gondolom,hogy ha valaki fel tudja fogni a a kifuf. mod. jelentőségét és csak annyit tesz,hogy kioperálja vagy részben módosítja a kipufogóban lévő fojtást, legyen az drótgubanc, kalitka,kakasos nyalóka cella....vagy bármi és nem nyúl a kimenethez ,akkor is
sokat tett a fűrésze "egészségéért" ,élettartamáért.

(#2617) kemenylegeny


kemenylegeny
csendes tag

Ezt dobta ki a gép.

(#2618) kemenylegeny


kemenylegeny
csendes tag

Még jobb. Árpi itt a póló, de ez pupos elől, nem baj?

[ Szerkesztve ]

(#2619) Tanaka 4501 válasza csiga8 (#2615) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Köszi, most egy világ tört bennem össze.

(#2620) csiga8 válasza Tanaka 4501 (#2619) üzenetére


csiga8
senior tag

Azon nem tudok segíteni. :)

(#2621) Btamas81


Btamas81
csendes tag

Ma voltam a helyi husi szentélybe. Nem is annyira elrugaszkodottak az árak. Mondjuk a gyári impulzuscső az húzós volt. És igaza volt Árpinak, 8700ft a fékkar. Mondjuk azt nem vettem meg. Vettem egy sapit is, hát nem lenyúlta a lányom.. :DD

(#2622) Stihl024 válasza Deskó74 (#2611) üzenetére


Stihl024
junior tag

Örülök neki, hogy sikeresen végig nézted a videót. Brutálisan meglepődtem én is-én se látom az időt a felvétel alatt -kaptam is kommentben az első vágáskor nem volt éles a lánc. Simán elképzelhető, hogy András gépe az átlagtól jobban el volt karburálva-nem jól rakták rá a lehatárolást. Még meleg időben került hozzám akkor aránylag jól ment. Jött a mínusz 2-3 c fok és nem akart menni 100-as friss benzinnel. Megvettem hozzá az Oleo prosint olajat nehogy az legyen szar olaj miatt nem melegszik a motor. Annak ellenére , hogy mindehol azt hallom fölöslegesen szedem ki nem lesz észrevehető a különbség. Videóban elfogom mondani-várom megmérettetésre a hasonló gyári gépeket ha valaki be meri vállalni. Nem volt még 42cc gép a kezembe -beleértve a Stihl 024-is! ami így menne mint ez most. Egyébként itt a Dolmar 5105 gépem ami kat mentesített és itt a Makita ps 5000 ami gyári -össze lesznek mérve.-ugyan az a motorjuk .Nem állítottam egy pillanatig sem ,hogy minden gépnél ekkora a változás-ennél a gépnél brutális lett . Fuxinál pl nem sokat hozott a kat mentes kipu-ott portolni kellett de azt meg alig engedte a henger. Egyébként most néztem az 50 éves jubileumi Gs451 indítást -ahogy melegedett már ott is észrevettem az a jellegzetes torpanást. Érdekes ,hogy jég hidegen nem csinálják csak ha elkezd izzani a katalizátor-számomra rejtély de meg kell figyelni több videóban. Egyáltalán nem akartam és akarom bántani az Oleo gépeket mert van minőség ,de egy Zsigulit (ami szintén egy jó gép volt) nem lehet eus normák közé szorítani 2022-es katalizátorokkal úgy hogy az Zsiguli is maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#2623) Stihl024 válasza kemenylegeny (#2617) üzenetére


Stihl024
junior tag

Hát igen tesó... leértékelt áru lett belőle... Közelít a valós értékéhez de még ennyit engedni kell belőle , hogy reális áron legyen. Amazonon a másik két Fuxi is olcsóbb lett ,130 euró körül vagy még annyi sem. Akárhogy számolom az nem 95 ezer.

(#2624) Stihl024 válasza kemenylegeny (#2618) üzenetére


Stihl024
junior tag

Na ha az ami a képen van mind jár a géphez-akarom 75 ezerért is!

(#2625) Deskó74 válasza Stihl024 (#2622) üzenetére


Deskó74
újonc

Azoknak, akik úgy gondolják felesleges a kipufogó "operáció", itt egy elrettentő fotó,
(nem tudom,láttátok-e már itt)
Ez a szegényke, egy ea4300.
Aki szerint ez normális, arra nehéz szavakat találni...

Jó példa a Zsiguli-s, sajnos pont ezt viszi véghez több fűrész gyártó is,ahol nincs vagy nem szánnak pénzt a fejlesztésére. ( pl.Makita)
Ráerőltetik a epa normáknak megfelelő kibocsátást biztosító kipufogókat azokra az régen bevált,még régi elvárásoknak megfelelő gépekre,aztán kissé toldják-foldják....hogy életben maradjanak.
Fő oka ennek úgy gondolom főképp az,hogy mára már egy gyártó sincs aki 1 fillért is benzin üzemű fejlesztésre fordít,mert minden erővel az akkus gépeket fejlesztik....
Írtam már máshol,hogy meggyőződésem, hamarosan ki fogják vezetni a benzines fűrészeket a hobby szegmensből,kizárólag akkus marad majd. Kíváncsi vagyok melyik lesz az első gyártó aki bejelenti.
A Makita már rég kihirdette,hogy 2022-től leáll a benzin üzemű gépek gyártásával, szerintem követni fogja más gyártó is,ha nem teljesen,hanem csak részben is.
A profi szegmens fogja legtovább húzni szerintem,de az is el fog vérezni idővel ,sajnos...
Szerintem!

(#2626) Btamas81


Btamas81
csendes tag

Srácok segítsetek. Most nézem, két ékpálya van az 50es lendkereken. Melyikbe kellene ezt tenni? Nem figyeltem mikor levettem, nem is tudtam, hogy ilyen van.

(#2627) Deskó74


Deskó74
újonc

Jaa.....még adós vagyok a fotókkal a gépeimről.

EA5000
DCS6400
EA7900
Dolmar 105
Hitachi CS35EH




(#2628) Misi87 válasza Deskó74 (#2627) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Nekem pont ez a három típus volt ami bejött Makitában vagy elfogadtam volna! Igaz egy sincs belőle :) Emlékszem több mint 10 évvel ezelőtt amikor megjelent a 6400-as még talán bevezető áron valami 128 ezer ft körül volt. Szépek!

(#2629) csiga8 válasza Deskó74 (#2627) üzenetére


csiga8
senior tag

Dicsekvés napja van? :)

Legyen! :)


Sajnos a 390XP már nincs meg, helyette van több 560XP.

[ Szerkesztve ]

(#2630) Deskó74 válasza csiga8 (#2629) üzenetére


Deskó74
újonc

Nekem lett szegezve felszólítás, mikor bejelentkeztem ide,hogy milyen gépeim vannak,
csak azért tettem fel. ;)

A kék villámra nem vagy büszke? Azt is tedd fel....meg a kicsiket is...úgy teljes a Te palettád. ;)
Meg shindaiwa is volt neked annó...nem? Vagy rosszul emlékszem?

Igazad volt,kiváló itt ezen a fórumon az utólagos szerkesztés opció!

[ Szerkesztve ]

(#2631) kemenylegeny válasza csiga8 (#2629) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Akkor beállok a sorba, nekem képet se kell feltenni hisz már három videó is készült, a fekete gyémánt, Dél-Germánia csillaga, a távolkelet táltosparipájának én vagyok a büszke tulajdonosa. :))

(#2632) Deskó74 válasza Misi87 (#2628) üzenetére


Deskó74
újonc

Igen..... de több mint 10 éve volt már az..... én is 118.000-ért vettem a 6400-t annó...
Azóta is maximálisan meg vagyok elégedve.... :K

(#2633) Stihl024 válasza Misi87 (#2628) üzenetére


Stihl024
junior tag

Makita 6400-as itt van nekem dobozban -nemsokára sorra kerül. Kíváncsi leszek hogy muzsikál 365 sp-vel szemben.

(#2634) Stihl024 válasza kemenylegeny (#2631) üzenetére


Stihl024
junior tag

B@szki be merted vállani?:)))) :Y

(#2635) Deskó74 válasza Deskó74 (#2632) üzenetére


Deskó74
újonc

Annyi változott,hogy lefújtam a szürke színű burkolatot a 6400-en feketére,hogy passzoljon már az 5000-hez és a 7900-hez színben. :K

Ilyen volt szürkén:

Aztán ilyen lett:

(#2636) Stihl024 válasza csiga8 (#2629) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nincs itt dicsekvés ,csak Oleo-Mac kérdéshez szólt hozzá én meg tudtam -Makitás.. ezért mondtam neki villantson gépet. Amúgy a te 272-esed nagyon tetszik .Nagyon szeretem az öreg-de még használható gépeket.
Dolmar 115i-ért fáj a szívem, hogy eladtam...

(#2637) kemenylegeny válasza Stihl024 (#2634) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Bátyja nicnomen est omen! Rájöttek már szerintem a többiek. :) Megmentettünk egy rakat embert a csalódástól, bár a videó alatti kommentelők szerint elment az eszem. :))

[ Szerkesztve ]

(#2638) Misi87 válasza Stihl024 (#2633) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Remélem videó lesz róla! Legyen :) Kívàncsi lennék rà főleg, hogy ugye nekem is 365 sp van :)

(#2639) kemenylegeny válasza Stihl024 (#2636) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Azért az Oleo történet veri még a hullámokat, íme egy újabb szösszenet: https://www.youtube.com/watch?v=x-kc49kQKrQ

(#2640) Misi87 válasza kemenylegeny (#2639) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Én is számítottam rá :) Amikor felkerült a videó másnap facebookon is fent volt :) Aztán utána már Balázs is két videót is rakott fel róla munka közben :) De ahogy látom most hirtelen sok embernek lett :)

(#2641) Misi87


Misi87
csendes újonc

De már ilyen is van :) most találtam!

https://www.youtube.com/watch?v=f0vzuW_uGys&ab_channel=NewErPeti

(#2642) kemenylegeny válasza Misi87 (#2641) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Peti nem követi az eseményeket az alfától az omegáig ezért az időmérésnél nem érti a lényeget. Ez hogy fullad a gép, de szokjál hozzá, használd igy az olyan mint a rossz párkapcsolat. Meg lehet szokni, de minek?

[ Szerkesztve ]

(#2643) csiga8 válasza Stihl024 (#2636) üzenetére


csiga8
senior tag

Az a 272-es volt az első Husim. Használtan vettem ( ahogy az öszes többit is) 65.000 Ft-ért több mint 10 éve.

Az 272XP alapozta meg, hogy továbbra is Husikkal vegyem magam körbe. :)

Szeretem azt a pattog, ugrik, harap stílusát. :) A 365 X-torq át van alakítva 372-re.

Nagy kedvenc a 365(372) a 357 és az 560XP-k. Az 560XP-k nagy élményt nyújtanak, de sajnos kényesek is.

Oleóból továbbra is a ( herélt katis) 410 a nyerő, ha gallyazni kell.

Van Professional EREDETI kínaim! :D, az első gépeim közt volt. Jelenleg ő a kölcsönadós.

Van még régi 6150 fuszeklim ( Fucxtec) az is herélt katis, robogó légszűrősre átalakítva.
/ Nem lenne az rossz, a berántója katasztrófa, cserélni kellett/

A Shindaiwa és a Solo651 már régen eladva. A Solo gariba henger-dugó cserés volt, utána adtam el.

A kék farmertec MS660 klón jelenleg farigcsáláson, a hengerét piszkálnám, de egyszerűen kevés hozzá a szerszámom ( Dremel 3000 + néhány 38mm hosszú 6-os fej). A szívótorkot "sikeresen" picit megtágítottam vertikálisan 1-1 mm-el, pedig nem akartam, csak az egyenetlenségeket kisimítani. Figyelmetlen és óvatlan voltam. :(

Nem leszek rá büszke, ha elszabom, de hát ez van....

Jövő héten megyek esztergályoshoz a dugó tetejéből leszedünk 3-4 tizeddel 10 mm-es szélesen ( pop up dugó), a hengertalpat sík felületen már majd 3 tizeddel lecsiszoltam. ( lejjebb kerüljön)

Az átömlő rést bővítgetem, de kicsi réshez sehogy sem férek hozzá.

Egyébként itt van még egyben a klón 660-as, ha már láncfűrészes fórum:

(#2644) Stihl024 válasza Misi87 (#2641) üzenetére


Stihl024
junior tag

Van egy olyan érzésem, mintha azt mondaná a srác-"én értelmes vagyok de nem néz a kutya sem, a láncfűrészesek primitívek de mindenki azokat nézi-még én is..."

(#2645) Stihl024 válasza kemenylegeny (#2639) üzenetére


Stihl024
junior tag

Komenteltem neki majd olvasd el ,szerintem leveszi . Az a szitu mást megtud vezetni de engem nem. Nem volt neki rajta a csavarhúzó ,a gázt meg félig húzta -addig amig nem torpan be.

[ Szerkesztve ]

(#2646) Misi87 válasza Stihl024 (#2644) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Igen ebben is lehet valami :) Viszont amit ő mond abban is mert pont két napja figyeltem fel erre a Facebookon. Vannak ilyen csoportok, na hàt amit ott hozzàszólnak, ott aztán tényleg minden van. Olyan szinten leszóljàk egymàst, hogy reggeli kàvé mellett csak pislogtam :)

(#2647) Misi87 válasza Stihl024 (#2645) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Megnéztem én is. Azt sejtettem, hogy ez a videó port fog kavarni :) Màsnap màr jöttek is a reakció videók! Meg elég sok embernek lett hirtelen ilyen gépe :) Nyílván aki ilyen gépet vett, vagy akinek ilyen, de polcra annak jó lesz így is! De aki előveszi mert dolgozik vele, vagy tüzelőt vàgja, tutira veszem, hogy csendben mind erre az àtalakítàsra fog jutni. Most még tél van, minuszok, majd nyàron mikor tüzelni fog a gép stb. Tehát aki hasznàlni fogja, előbb utóbb csendben mind àtalakítàsra kerül :)

(#2648) Stihl024 válasza Misi87 (#2647) üzenetére


Stihl024
junior tag

Az a helyzet, ez mindenben így van ahol a pénz a domináns háttér szereplő. Ez a világ ilyen én elfogadom ,tiszteletben tartom más véleményét de ha saját meggyőződésemmel ellentétes -nem fogadom el .Azt hittem egyébként a Fuxtec fogja jobban kicsapni a biztosítékot ,nem gondoltam az Oleo-ra. Az öreg fickóra nem tudok haragudni-próbáltra menteni a menthetetlent ,megírtam neki komentben hol csalafintázott még csak meg se próbálta letagadni-nyilván más is észrevette -nem szúrta a szemét senkinek. .Amit még aggasztónak tartok ,ahogy elnézem mindenkién szétmegy lassan a hőtükör a kipu alatt ,nem mondok sokat 1-2 éven belül ezek a gépek sűrűbben előfognak nálam fordulni -komolyabb szervízre, na akkor mi lesz a reakció, azt mivel fogják bagatellizálni? Mert jönni fognak a gépek.
Mert most kb ez van-
Figyelj nem jó a gép fullad-torpan -gyenge.
-Válasz
Be kell járatni!
Bejárattuk!
Majd kiég a kipufogó akkor jó lesz!
Ha kiég nem esik szét a drótszövet?
Minden nap használjuk nem esik szét!
Hogy vágjak vele fát?
Ahogy akarsz....

[ Szerkesztve ]

(#2649) Misi87 válasza Stihl024 (#2648) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Pontosan! Most még "mérnöki" munkàról beszélnek! Most azt is el kell nézni, hogy torpan a gép! Làttam màr azt is, hogy 7-10 tank szàmít inkàbb bejàratàsnak és jó lesz stb. És igen ezek lesznek a vàlaszok. Magamból kiindulva én így nem tudnàm hasznàlni! Ahogy neked is kijött ez sima bakkon tüzifa vàgàsnàl. A gépet sajnàlom csak...

(#2650) kemenylegeny


kemenylegeny
csendes tag

Még az ősszel beszélgettem a helyi kisgép javítóval, kérdeztem mi a tapasztalata az oleóval, érdemes megvenni? Mondta, hogy már javított hármat, jó gépek, de a felhajtás nagyobb. A háromból egyet meg se javíttattak vele, mert akkora lett volna a javítás végösszege. Hozzáteszem nem az a fajta kereskedők, hogy a legdrábbat nyomják oda, ha kell valami. A 4,8-as puha anyagból készült reszelő a vasboltba 600, nálluk a Sthil 500 forint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.