Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Pillerb válasza PALEDOG (#1550) üzenetére


Pillerb
kezdő

Legalább jó helyre kerültek a cuccok, örülök, hogy sikerült jó áron megkapni 😊

(#1552) laci391 válasza PALEDOG (#1550) üzenetére


laci391
friss újonc

A lap nem hamisítvány? Egyszer sikerült egy ilyenbe beleszaladnom. Eredeti bontatlan doboz kinézet, felirat, cikkszám minden stimmelt teljesen mint az eredetin. Első vagas után szepen kopott le róla minden.

(#1553) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Ha hamisítvány akkor a stihl kereskedésben adtak azt. Dobozokon rá volt írva név filccel. Gondolom a boltban írták rá, hogy kinek a rendelése. Amúgy minimum 10 éve ott volt ahonnan levettem.

(#1554) PALEDOG válasza Pillerb (#1551) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Köszi! Hát vigyorogtam is egész este mint a tejbetök. :K

(#1555) Pillerb válasza laci391 (#1552) üzenetére


Pillerb
kezdő

Hamisítványokat általában arról a legkönnyebb megismerni, hogy VAN rajtuk zsírzó furat az orrkerékhez. A Stihl 30 éve nem használ orrkerék zsírzást mióta rollomatic lemezeit bevezette az oilomatic lánccal együtt.
Amúgy meg a feliratokat sem sikerül a mostani hamisítványokon középre nyomni. Szegecsek is árulkodóak lehetnek illetve a két fél illesztése stb….
A képen jól látható a különbség.

(#1556) Arkar válasza kopepe (#1535) üzenetére


Arkar
aktív tag

Hát ez még Penny s verzió, Apósom használta elég ritkán, kb Áprilisban hoztam el , vastag (30-50cm ) nyárfa-fűzfa kombó darabolásához, de akkor ált már vagy 2 éve, primer pumpa cső, membrán-lánc csere, így kb már csak fél m3 fa jutott neki. A többi az elektomos Mcculloch munkája volt :D . Most meg kocsi gally fa van ahhoz meg körfűrész meg a kis Stihl kell.
Kb méterre fel aztán magamba megoldom a körfűrésszel.
De tény könnyen indul, berántóval nincs baj fék is rendben , olajozás is oké, csak nagy neki az a 45-ös vezető.
Kérdés elfogadható minőségű egy yato vezető 38cm 1,5-ös 0,325, vagy mindenképp Oregon a minimum? :F

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#1557) Stihl024 válasza Arkar (#1556) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ezt tudom ajánlani ,most van nálam először nehezebb mint az Oregon ,nagyon acélos -végül is ez az eredeti Oregon de most nem akarok történészkedni-habár kegyetlenül értek hozzá -nem vicc tényleg!

(#1558) Stihl024 válasza lemmy71 (#1546) üzenetére


Stihl024
junior tag

Életed végéig sem reszeled el a reszelőket...szerintem írígykedek azthiszem ez is volt vele a célod. :O :O :O :O :O :O

(#1559) laci391 válasza Pillerb (#1555) üzenetére


laci391
friss újonc

Van hasonlóság, egy laikust könnyen megtéveszt.

(#1560) kopepe


kopepe
aktív tag

Kolegám megvette a Makita 3201s-t 45ért.Többen javasoltátok,hogy tartsam meg tartalékba.Így is meg lesz a tartalék,mert bármikor kölcsönkérhetem :D :D :D
Ez ám a biznisz...azért kicsit fáj ám érte a szívem... :O

(#1561) Stihl024 válasza kopepe (#1560) üzenetére


Stihl024
junior tag

Jobb üzletember vagy mint én az már tuti. Nekem meg ezért az öreg 115-ös Dolmárért fáj a szívem. Kegyetlenül az én stílusom a gép ,1 húzásra indul hidegen -melegen ,csattog klaffog de kétpofára zabálja a fát. Szerencsére jó helyre kerül egy kis Dolmar 100-as mellé ,a fickó tudja mit vesz .Nem űrtechnikát hanem kőkemény békebeli vasat.. komolyan megszerettem

(#1562) PALEDOG válasza kopepe (#1560) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Jaj de imádom az adj egy kis pénzt, had tároljam már nálad a cuccum. Ha bárki kérdi mond nyugodtan, hogy a tiéd. :C
Persze, ha nem én vagyok a tároló fél. :U

(#1563) PALEDOG válasza Stihl024 (#1561) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Csak nem a "zseboroszlán" mellé került?
Bevallom nagyon tetszett a hangja és a teljesítménye. Az érzést ugye a videó nem adja át. Nekem a formája valahogy soha nem volt a szívem csücske. Főleg mert zöldbe láttam mindig. Vili végül hova került? Légszűrője maradt a régi?

(#1564) Stihl024 válasza PALEDOG (#1563) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nem a zsebi mellé kerül de egy normál fazon aki tudja mit vesz. Nem ő volt a megrendelő,de mint ahogy az már szinte megszokott a megrendelő még sem tudja most megvenni.. kell a pénz másra típus. Még a videó után is nagybetűkket írta el ne adjam másnak!!.. Villi egy kicsit furcsa történet. Aki megvette picit úgy érezte formálhatja a videók menetét ,tévedett. Van pár főnököm nem volt szűkség még egyre. Minden esetre voltak bajok na. Úgyhogy én viszaléptem a további Villi videóktól ő meg oda ajándékozta valakinek,küldött egy címet egy benzinkút és adjam fel saját költségemen... hát majd eljönnek érte ha kell nekik..

[ Szerkesztve ]

(#1565) Btamas81 válasza Stihl024 (#1543) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Igen ilyen a szívótorka. Én 41,9-42,5-nek mértem a dugót, a tolómérőm lelkiállapota függvényében. Azonkívül rajta van a ikra jele is, ugyanúgy mint a videódba.
Meg annyi, hogy az eredeti egy gyűrűs. Sebaj kap egy ilyet.

(#1566) Btamas81 válasza Grafy12 (#1544) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nem hiszem. Tegnap délután keresgettem. Még az alin is egy 10es... A 35/35 alkohoz lenne 3500ft-ért, de az nagyon nem úgy néz ki.
Viszont van a jófogáson egy Hurricane, ránézésre ugyanaz a gép ami nekünk van. 5300Ft postával. Ha nincs messze hozzád ránézhetsz.

(#1567) Taki55 válasza Stihl024 (#1557) üzenetére


Taki55
újonc

Az or pirossága utalhat az oregonra? amúgy árban is nagyon jó hobbi vagy polcos gépre biztos kiváló választás :D

(#1568) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Valahogy így születnek a legendák.

https://youtu.be/XIoG7TMxpuY

Láthatóan nagyobb a bal oldal.
Echon eltünt a gyári sugihara vezető valami kínai szett helyette. Husi meg kapott egy Tsumurát. :)
Értem én, hogy japán bérenc vagyok de itt kilóg a lóláb.

(#1569) Arkar válasza Stihl024 (#1557) üzenetére


Arkar
aktív tag

Köszi Árpi!

Azt elhiszem ,hogy értesz hozzá :R
THX!

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#1570) Arkar


Arkar
aktív tag

végül is lelesett, Portland az Oregon államba van :D :DD
(szerkeszteni már nem tudtam) :U

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#1571) Btamas81


Btamas81
csendes tag

A hengerszettel adják a tűgörgőt? Mert a ahogy nézegetem egyiknél sincs rajta.

(#1572) kopepe válasza PALEDOG (#1562) üzenetére


kopepe
aktív tag

Nagyon kevés ember maradt,akinek kölcsönadok bármit(gyalu maró láncfűrész..stb)
Eddíg ő vitt tőlem mindent,szerintem önzetlenül odaadná ugyanúgy!
És örülök,hogy jó helyre került! Megbecsüli !
Felejtsd el, az adj egy kis pénzt,hogy nálad tárojam teóriádat !
Barátság,bizalom,becsület! Nem élek vissza vele...soha!

(#1573) Grafy12 válasza Btamas81 (#1566) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Köszönöm, hogy utána néztél! Az alin hogyan kerestél rá? nekem nem hozott eredményt a keresés!

(#1574) Btamas81 válasza Grafy12 (#1573) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Electronic coil mcculloch

(#1575) PALEDOG válasza kopepe (#1572) üzenetére


PALEDOG
kezdő

És ez így is van rendjén!
Az igazi barátokat meg kell becsülni.
Őszintén csak poénnak szántam! Amolyan szúrkálásnak. Nézd el nekem néha kijön rajtam ez a kórság. :U
Egy kezemen meg tudom számolni, hogy kinek adok kölcsön szerszámot. Még a családba sem kapja meg mindenki.
Láncfűrészt először mikor kölcsön adtam. Patikán leszervizelve. Új lap lánc. Mivel indított a delikvens? Szeges deszkát lécet aprított. Megyek oda fűrész üvölt, lánc szikrázik. Üvöltöttem én is.
Mondom nem zavar, hogy vasat vágsz?
Válasz: Ja tudom.... azért is ezzel csinálja nem az apóséval mert az stihl. Nem akarta azt elbaszni :W
Mondom totál hazavágtad a zsír új láncot.
Egy bocsival elintézte. Meg se kérdezte mivel tartozik. Azóta csak Árpi vágott a fűrészemmel. És ez jó darabig így is marad.

(#1576) Stihl024 válasza PALEDOG (#1575) üzenetére


Stihl024
junior tag

Hát én kölcsön adtam a 461-est... családba ,mit tudsz csinálni ? Lánc lealázva ,új vezető megégetve , fűrész ment a betoton.... Nálam egy deka festék se volt lent az alján sehol egy karc vagy lepattogás pedig összevágtam már vele vagy 300m3 fát.Ennek az meg se kottyan akár egyhuzamban.Persze max 10m3 amit elvágtam vele egyszerre.A lánc tiszta lilára égett,elment az éle mert a földön vágott vele nem élezte meg hanem nyomta tovább motorerőből.Sírni tudtam volna.. Bárki családból jön ,van egy Kínai gépem -Kínai láncal ,lappal lehet elvinni ha nem visz vegyen rá egy láncot.Még 1x ki nem adom a gépeimet olyannak aki nem ugyan azzal a szeretettel fogja kézbe mint én :( :( :N :N :N

[ Szerkesztve ]

(#1577) Btamas81 válasza Stihl024 (#1576) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nagyon ritkán kérek kölcsön bármit is -inkább megveszem magamnak-, de olyankor jobban vigyázok rá mint a sajátomra. De nem vagyunk egyformák sajnos...

(#1578) Taki55 válasza Stihl024 (#1576) üzenetére


Taki55
újonc

Fogadjunk kitalálom,hogy ki volt az :D :Daz én gépeim nagy részével többet vágtál már mint én szerintem :D

(#1579) Stihl024


Stihl024
junior tag

Várom a télanyót csízma kisuvickolva!!

(#1580) PALEDOG válasza Stihl024 (#1579) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Tudom, hogy fejsze fun vagy.

(#1581) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Na mókolnom kell a 621 légszűrőnél.
15 perc munka után ellenőriztem a vasat. Hát bizony engedett be port az illeszkedés hátulján.
Sajna a tömítő gumi belül nem lesz jó, nincs belül a szűrőn megfelelő perem , hogy letömítse. Így egy vékony O gyűrűt tettem a csonka. De ez sem lett 100%os. Hiába úgy cuppant a torokra a szűrő. Levettem a fedél csavart és csak azzal szorítottam oda. Sajnos előre billen a szűrő ilyenkor. Kis rést hagyva. Képen nagyolva skicceltem. Vágtam a torokra vékony gumilapot de így sem tetszik még az eredmény. Elöl szoros lapítja a gumit , hátul alig látszik a nyoma. Azt hiszem megpróbálom feltámasztani elől a szűrőt, hogy egyenletes legyen a leszorító erő. Próbáltam utána keresni külföldi fórumokon. Sehol nincs témában ez a jelenség. Vagy nem foglalkoznak vele. :F

[ Szerkesztve ]

(#1582) Pillerb válasza PALEDOG (#1581) üzenetére


Pillerb
kezdő

Milyen magasak a peremek?

(#1583) Btamas81 válasza PALEDOG (#1581) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Én ragasztanék rá körbe egy szivacscsíkot.
Vagy néznék ferde alátétet, vagy csinálnék egyet egy kis csőből.

(#1584) Pillerb válasza Btamas81 (#1583) üzenetére


Pillerb
kezdő

Arra a ferde alátétre gondoltam én is. Vagy hozzácsiszolni a légszűrőt ha megoldható.

(#1585) PALEDOG válasza Pillerb (#1584) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Szivacsban nem bízok. Ferde alátét nem játszik se lent (háromszög alakú a csonknyílás) se fent mert nem tömít akkor a záró csavar.
Vagy aplikálok valami gyorsoldású feszítő lemezt a szűrő hátuljára. Ami a kevés hely miatt elég macerás.

Vagy nemes egyszerüséggel feltaámasztom elől a légszűrőt egy gumikoronggal pont olyan távolságon , hogy eloszlássam a csavar leszorító erejét körkörösen, így egyenletes leszorító erőt kapok.

(#1586) PALEDOG válasza Pillerb (#1584) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Összecsiszolni két okból nem szeretném.
-Előbb felülne a csonka a légszűrő belső peremén mielőtt jó lenne. Így a csonkot is faragni kellene.
és ezzel még mindig nem kapok egyenletes leszorítást.
-Nem szívesen faragom mert ha nem jön be visszacsinálni már nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1587) Pillerb válasza PALEDOG (#1586) üzenetére


Pillerb
kezdő

Egy 3d nyomott közdarab lenne a legjobb megoldás. Ehez persze kellenének a darabok. Ha magasabbra jön a légszűrő akkor elfér még??

(#1588) PALEDOG válasza Pillerb (#1587) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nem tehetem magasabbra. Akkor eláll a fedél.
A légszűrő magassága határozza meg a fedél magasságát is.

[ Szerkesztve ]

(#1589) Pillerb válasza PALEDOG (#1588) üzenetére


Pillerb
kezdő

Atya gatya. Akkor a lecke fel van adva…. Remélem még PP anyagból is van a szűrő, nehogy ragasztani lehessen hozzá.

(#1590) Pillerb válasza PALEDOG (#1588) üzenetére


Pillerb
kezdő

Az lenne a legjobb megoldás ha fel lehetne rakni a peremet, majd szépen a megfelelő síkra munkálni.

(#1591) PALEDOG válasza Pillerb (#1590) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Az a baj a peremmel hiába játszok. A csavar a felső él felé húzza a légszűrőt. A másik japánokon is így van de azoknak vagy kúpos a csatlakozás vagy a légszűrő talpa úgymond nagyobb és stabilabb.

(#1592) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Itt a csonk.

Erre jön még egy takaró elem, hogy elzárja a por útját.
Csak ezután van a szűrő.

A legkezenfekvőbb a légszűrő lefeszítést optimalizáló, hogy ne tudjon billenni.

(#1593) Stihl024 válasza PALEDOG (#1592) üzenetére


Stihl024
junior tag

Van rá ötletem, szerintem 100% -os . Ha itt lesz a gép..? -.megmutatom rajta.
Egyébként ma szedtem szét a Hecht 962-est -kegyetlen ősi megoldások!

[ Szerkesztve ]

(#1594) Stihl024 válasza PALEDOG (#1580) üzenetére


Stihl024
junior tag

Egyszerűen imádom! A fejszét is!

(#1595) PALEDOG válasza Stihl024 (#1593) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Bele kéne majszolnom vagy 5 tankot még. A hétvégén szeretném felvágni vele a maradék fát, hogy tudjam küldeni. De addig kell egy biztos megoldás. Nem akarok több port megetetni vele ha nem muszáj.
20-on éves konstrukció. Nagy csoda nincs benne. Pont ezért akartam. Remélem annyira megbízható is mint amennyire mondják.

(#1596) PALEDOG válasza Stihl024 (#1594) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Ugye milyen jó fogása lehet? :D

(#1597) Misi87


Misi87
csendes újonc

Sziasztok!
Adott egy Stihl 028-as.
Olyan problémàm van vele hogy ha előre döntöm a gépet betorpan vagy akár le is àll!
Földön ketyeg szépen ha előre döntöm kezdődik.
Régi csapàggyal új szimeringgel is ezt csinàlta most új csapàgy+szimeringgel is ezt produkàlja. Benzincső is új membrán szett is. Karbibeàllítàsra reagàl.
Minden tippet és segítséget megköszönök!

(#1598) Pillerb válasza Misi87 (#1597) üzenetére


Pillerb
kezdő

Szia! Impulzuscsövet nézted? Illetve a karbi lett nyomáspróbázva miután kapott új membránokat?

(#1599) Stihl024 válasza PALEDOG (#1595) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ferde tömítés kell bele, ha azt kéri azt kell adni neki.Mondja szegény,hogy mit akar én értek a nyelvén!!

(#1600) Misi87 válasza Pillerb (#1598) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Szia!
Új az impulzus cső is rajta. Benzinszűrő is benzincső is. Igen volt és màsik karbi is volt rajta sőt új is igaz utàngyàrtott. Tehát hàrom karbival volt próbàlva is. Csak ha előre döntöm a gépet akkor csinàlja ezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.