Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) lemmy71 válasza Stihl024 (#1500) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha így csinálod akkor nem lesz belőle probléma.
Lehet nem ártana egy TG kijelölni a topikba ha már így pörgetitek.
Vagy egy moderátort is meglehet kérni, aki a topik összefoglalóban engedélyezné a magáncélú hirdetést.
Az aláírásban is engedélyezett a magáncélú hirdetés ;)

[ Szerkesztve ]

(#1502) isti732712 válasza Stihl024 (#1482) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ő akkor rámehet egy efco MTH 4000 35 vezetőre igaz? [link] Az efco 3/8 1,3 0,50 picco.

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1503) Grafy12


Grafy12
aktív tag

Sikerült szétszednem motort! A jó hír, hogy nincsenek árkok, szerintem egy polír eltávolít mindent. A rossz hír, hogy törött volt a gyűrű és az egyik felömlő felső élét lepattintotta. Pirossal karikáztam, a dugattyú pedig a letört darabot beleverte a gyertya mellé, kékkel karikáztam!

Szerintetek mekkora problémát okoz ez?

(#1504) Stihl024 válasza Grafy12 (#1503) üzenetére


Stihl024
junior tag

Egy hónapja tettem ki lomtalanításban egy ilyen gépet amin henger-gyújtás rajta volt... vannak hibás döntéseim...

(#1505) Stihl024


Stihl024
junior tag

Srácok tesztelem a privát videós rendszert, kiteszem a linket és jelezzetek vissza ,hogy meg tudtátok-e nézni.Ha igen arra kérek mindenkit NE ossza meg a linket senkivel mert még várom a youtube visszajelzését ,szerzői joggal kapcsolatban. nem szeretném ha le kellene vennem a videót. Ott könnyebb átalakítanom ha esetleg hiba van.
https://youtu.be/zdOR-ECC4is

(#1506) Dolmar ps420 válasza Stihl024 (#1505) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Működik a tèma :D

(#1507) Btamas81 válasza Grafy12 (#1472) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Én is egy ilyet csinálgatok most, csak az meg Mcculloch. Hasonló mocsok van/volt benne mint a tiedbe. Eddig tetszik a kis gép. Nekem membrán, pumpáló kell bele. Meg a beznicsövekkel kellene valamit csinálni. Nem rosszak, de ahol átjönnek a tankon szerintem ott nem tömít. A szimering még kérdéses, mert csak féktisztítóval pöffent eddig.

(#1508) Btamas81 válasza Grafy12 (#1503) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Ha már így szét van kapva a tied, csapágy meg szimering méreteket meg tudnád adni?

(#1509) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Működik!

(#1510) Stihl024 válasza PALEDOG (#1509) üzenetére


Stihl024
junior tag

Kösz!! Ment nyilvánosba mert nem találtak problémát.Zenékkel vigyáznom kell de igyekszem úgy megvágni a zenéket,hogy az eredetire ne emlékeztessen .Most egy ilyen zenei szerkesztőt próbálgatok -aztán lehet a fűrészeket bevágom a sarokba és elmegyek DJ-nek... ;] ;] ;]

(#1511) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Drujba mintha szolidabban adta volna elő a KS-262 bemutatót... Kevésbé volt az a megmondom a tutit stílus.

(#1512) PALEDOG válasza Stihl024 (#1510) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Sok sikert a zenei karrierhez. De akkor már ne nálad foglalja már a helyet a sok fűrész haszontalanul. Felajánlom egy sarkomat a műhelyből. :DD

(#1513) F34R válasza Stihl024 (#1510) üzenetére


F34R
nagyúr

Tudok segiteni, cserebe par kasu furesz hozzamkerulhet ;]

(#1514) Btamas81 válasza Stihl024 (#1510) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Árpád! Ami a videódba volt Florabest annak mit csináltál a kipufogójával? A hangtompítón a lyukakat furtad át nagyobbra?
Vettem egy Partner Formula 60-at is, és gyalázat ami a kipuba van. Meg a kipu mellett a műanyag is megolvadt.

(#1515) Dolmar ps420


Dolmar ps420
lelkes újonc

Basszus..ma megèrkezett az utángyártott dolmar csillagkerèk,hát mit ne mondjak..anyagában nem rossz,de a kidolgozása rettenetes..folyamatosan be karistol valahová,talán nemi köszörülèssel megoldható,de ez intő pèlda,hogy a gyárinak nincs párja..

(#1516) Grafy12 válasza Btamas81 (#1507) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Az enyém már szép, patika tiszta az egész a gondot az alkatrészek, főként a tirisztor okozza!
A szimering belső átmérője 13mm a külsőn 19.2 mm-t mértem.A csapágyat nem akarom kiszedni mert tökéletes, ez nem futott olyan sokat, még látszódnak a henger falán itt-ott a gyári megmunkálás nyomai!

(#1517) Taki55 válasza Dolmar ps420 (#1515) üzenetére


Taki55
újonc

a Dolmárral az a baj.hogy nincs utánagyártott alkatrész ami meg van az meg a legalja kínai minőség

(#1518) Taki55 válasza Stihl024 (#1510) üzenetére


Taki55
újonc

amúgy fasza volt a zene és lényegre törő a videó

(#1519) Pillerb válasza Stihl024 (#1510) üzenetére


Pillerb
kezdő

Írtam egy rövid kis gondolatmenetet a videó alá 😊

(#1520) PALEDOG válasza Grafy12 (#1516) üzenetére


PALEDOG
kezdő

1/2x3/4x1/8 avagy 12,7x19,05x3,17 lesz az a szimering. Azt vettem én is a Mac-ba.

Egy jotanacs. Soha ne csak a szimeringet mérd.
Tengelyt x furat x fészek mélység. Azzal nem lősz mellé. Sokkal pontosabb.
Méretezése dxDxh így könnyű keresni neten.

[ Szerkesztve ]

(#1521) Stihl024 válasza Btamas81 (#1514) üzenetére


Stihl024
junior tag

Minden maradt benne ami volt ,előlap 2 sarkába 6mm-es lyukasztóval bentről kifelé átütöttem,anyacsavar volt alatta kinti oldalon. Impozáns hang-érezhető nyomaték és nincs melegedés.Azért lyukasztóval és bentről kifelé,hogy meglegyen a tölcséres kivezetés.Ugyan ez egy fúróval olyan hangot eredményez mintha kufújna valami repedésen.

[ Szerkesztve ]

(#1522) Arkar


Arkar
aktív tag

Helló!

Árpi videói után idetalálok :)
Amatőr vagyok, vagy inkább csak műkedvelő :) Stihl 017, Mcculloch cse1835 és egy crossXtools CGC2200 tulaj.
A 017 tel kezdődött minden, költözés után kb egy evig nem használtam utána membrán csere valami kisgép szervízben, nem volt olcsó és ráadásul hát kb össze hajigálva kaptam vissza.
Ekkor döntöttem úgy, ha lehet inkább magamnak csinálom meg . leszögezném nem vagyok műszakis, de a családban azért akad autó szerelő(öcsém), valami azé ragadt rám is.
Nagyon örülök, hogy ide találtam :)

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#1523) laci391


laci391
friss újonc

Üdv mindenkinek! Egy kérdés. Motul 710 2t 100% szintetikus olajat használhatok stihl láncfűreszbe? Eddig csak stihl olajjal hasznaltam, gondoltam megpróbálom ezt is.

(#1524) Btamas81 válasza Grafy12 (#1516) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Köszi!

(#1525) Btamas81 válasza Stihl024 (#1521) üzenetére


Btamas81
csendes tag

A anya minek kell? Azt ráhegesztetted?
Olyankor mi van, ha nem akar a fűrész leállni?
Kábelek, kapcsoló jó.

(#1526) Pillerb válasza Arkar (#1522) üzenetére


Pillerb
kezdő

Üdv! Ez itt egy jó csapat, nem utolsó sorban arról is hallasz dolgokat ha valami jó vagy éppen rossz.
Ha kérdésed van simán kapsz rá értelmes választ 😊

(#1527) Pillerb válasza Btamas81 (#1525) üzenetére


Pillerb
kezdő

Anyát csak a kiütéshez használta hüvelynek.
Ha a tirisztort letesteled akkor annak meg kell állnia. Keress tovább, próbáld meg egy darab vezetékkel letestelni, kerüld meg a kapcsolót. Saru egy darab vezetékkel, így próbáld meg leállítani. Ha nem jön be akkor szivatóval leáll, de akkor szívás lesz elindítani.

(#1528) Pillerb válasza laci391 (#1523) üzenetére


Pillerb
kezdő

Használhatod nyugodtan Jaso-FD minősítése van, egy kiváló olaj melyet különolajzásos rendszerhez is lehet használni.

(#1529) Btamas81 válasza Pillerb (#1527) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Próbáltam már amiket leírtál, de nem akar megállni. Közbe néztem egy videot, ott is ez a baj. Kellesz egy tirisztor...

(#1530) Btamas81 válasza Grafy12 (#1516) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Tirisztort hol kaptál és mennyiért?

(#1531) laci391 válasza Pillerb (#1528) üzenetére


laci391
friss újonc

Okés köszönöm! Ugyan úgy mehet 1:50-hez?

(#1532) Pillerb válasza laci391 (#1531) üzenetére


Pillerb
kezdő

1:50 helyett jobban jársz az 1:40 aránnyal! Nem emiatt az olaj miatt, hanem alapból! Tehát ha teheted akkor ez alapján keverd be az üzemanyagot. Sok bontott gép után elmondható, hogy az 1:50 aránynál sok elszíneződés található a főtengelyeken ami arra utal, hogy nem volt megfelelő a kenés, nagy volt a surlódás. Nem hobbi gépekről beszélek hanem erdőn sokat futott darabokról.

(#1533) Pillerb válasza Btamas81 (#1529) üzenetére


Pillerb
kezdő

Akkor ezek szerint szakadásnak kell lennie a gyújtásmodulon belül.

(#1534) laci391 válasza Pillerb (#1532) üzenetére


laci391
friss újonc

Értem akkor 40-re keverem. Eddig 50-re kevertem 12eve gond nem volt vele stihl hp olajjal, igaz nagyreszt csak haz körüli munkakra hasznaltam tüzifa darabolas stb. Beszeltem egy szerelovel azt mondta a stihl hp olajat el kell felejteni. Gondoltam kiprobalom ezt, árba nem rossz a stihl full szintetikushoz kepest.

(#1535) kopepe válasza Arkar (#1522) üzenetére


kopepe
aktív tag

A szomszédomnak is van egy crossXtools ,28ért vette pár éve,és még megy....
Én szoktam neki megreszelni kipucolni,mert egyébként ridegtartáson van a gép :D
Tavasszal a fészerbe bebassza,ősszel a pókhálók közül kikotorja. :D :D
Csak jobb lehet mint egy tizenháromezres straus..(ezek szerint)

(#1536) kopepe válasza Pillerb (#1532) üzenetére


kopepe
aktív tag

Van egy kertész haverom,oleo és stihl gépei vannak,és ő az 1:45 arányra esküszik.
És rendben működnek a masinák.Én az 1:50-et használom mindenbe.
Lehet,hogy ez egy örök vitatéma marad....
Nekem 1:40-el füstölnek,és érezhetően erőtlenebbek. :(

(#1537) Pillerb válasza kopepe (#1536) üzenetére


Pillerb
kezdő

Szia! Hp super olajjal nem tapasztalható nagyon a füst, max hidegen amíg be nem melegszik, esetleg akkor lehet még, ha sokallva megy. Darabolásnál nyélre húzott gáznál szépen elhasználódik az olaj, nincs semmi káros hatása amit maga mögött hagyna. Kinek a pap kinek a papné tudod. Komoly mennyiségű bontás után jutott barátom is a megállapításra, hogy jobb az 1:40 arány. Több 100 darabról beszélek 😊
Természetesen mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit kever be. Amúgy anno ugye az ólmozott benzinhez volt az 1:50 ajánlás. Ólom pedig kenőhatása miatt volt benne. Viszont az is igaz, hogy azóta fejlődött a kenőanyag is. 😊

(#1538) lemmy71 válasza laci391 (#1523) üzenetére


lemmy71
őstag

Én is Motult használtam most ősszel, az 281XP -be és az FS120 -ba, 1:40 -re kevertem nem volt vele gondom. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1539) laci391 válasza lemmy71 (#1538) üzenetére


laci391
friss újonc

Majd most kipróbálom én is. Azért is kerdeztem milyen mert eddig csak stihlt hasznaltam.

(#1540) Btamas81


Btamas81
csendes tag

Srácok! Gondolom ennek a hengernek annyi.
Hol lehet ilyet kapni? Vagy milyen másik gépnek a hengere passzolhat rá?
A gép Partner Formula 60. Én olyannak nézem mint amilyen az Árpi videójában a Florabest.
Dugattyút nem tudom pontosan megmérni, de olyan 42mm lehet.
[kép]
[kép]
[kép]

(#1541) Btamas81 válasza Btamas81 (#1540) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Ja még valami. Gyertyakábelt lehet valahogy cserélni vagy csak kompletten tirisztorral?

(#1542) lemmy71 válasza laci391 (#1539) üzenetére


lemmy71
őstag

Én is piros stihl olajat használok , de kifogytam belőle ebből meg van itthon jó pár dobozzal. 1:40 be keverem és azt vettem észre hogy az öreg XP -m könnyebben is indul ettől a keveréktől, a fűkaszánál nem vettem észre semmilyen változást.

(#1543) Stihl024 válasza Btamas81 (#1540) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szia! Florabest-nek nagyobb furattal volt a hengere. Szeritem ez inkább a 41mm -es lehet. Utángyártottban van 41,1 mm is az későbbiekben kicsit macerás felújytani.
Szivó oldal ha ilyen akkor rengeteg hejen kapsz rá hengerszettet.

http://alkatreszbirodalom.hu/partner-lancfuresz-alkatreszek/154-partner-351-41mm-hengerszett-utangyartott.html

[ Szerkesztve ]

(#1544) Grafy12 válasza Btamas81 (#1530) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Még sehol, abban reménykedem, hogy kiderül ,valami kínai jó bele :D

(#1545) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Egyszer nekem is lehet szerencsém. :DD
4500ft ért vettem ezt a csomagot.

Az egyik lánc egyszer használt.
Egy két reszelő hiányzik a dobozokból.

(#1546) lemmy71 válasza PALEDOG (#1545) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez olyan mintha fényes nappal kiraboltál volna valakit :DDD

(#1547) PALEDOG válasza lemmy71 (#1546) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nekem is az volt az érzésem mikor kimondta az árát. És ugyanavval a bamba pofával vegignézni a további kínálatot. Vettem mást is. De az nem a topik témája.

(#1548) F34R válasza PALEDOG (#1545) üzenetére


F34R
nagyúr

B+ meg a Mikulas is kedvezm :D Ki volt ez a bargyu? Ronaldo fele? :DDD

(#1549) Taki55 válasza PALEDOG (#1545) üzenetére


Taki55
újonc

nálunk 690 a vallorbe reszelő darabja :D

(#1550) PALEDOG válasza F34R (#1548) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Garázsvásáron. Fogalma sem volt az úriembernek, hogy mi mit ér. Volt fűkasza és láncfűrész is. De azt már elvitték előttem. Sanszos, hogy hasonló árazással. :W
Na mindegy nem vagyok mohó, nem bánkódom. Feldobta a napom így is. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.