Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Misi87 válasza Btamas81 (#2170) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Én pont ma kaptam szét és raktam össze igaz ez 137!Ebben totál csere volt minden szóval simán a csapággyal együtt a lehúzóval könnyen lelehetett húzni.
Annyit jegyeznék meg hátha segítségül jön annak aki újít fel ilyen típust hogy ebben főtengely csere volt és az már ékes kialakítású tehát a gyári lendkerék nem passzol rá így lendkereket is után gyártottból kell szerezni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2202) Pillerb válasza Istvan2020 (#2198) üzenetére


Pillerb
kezdő

Jó az a sugi lap, jól jártál vele 👍

(#2203) Istvan2020 válasza Pillerb (#2202) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Remélem :)

(#2204) Pillerb válasza Misi87 (#2201) üzenetére


Pillerb
kezdő

Ezekkel a gépekkel az a baj, hogy nem hozza vissza az árát. Gyári cuccokkal horror, még a kínai alkatrészekkel is necces a végkifejlet. Ha az ember belenyúl rendesen akkor többe kerül a leves mint a hús sajnos. Időtöltésnek jó ha szeretsz játszani. Ezen is ilyen spirál van a főtengelyen olajcsigaként ugye?

(#2205) kemenylegeny válasza Misi87 (#2201) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Azok milyen felső markolatosak?

(#2206) Dolmar ps420 válasza PALEDOG (#2195) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Valahol olvastam,hogy ha befujod wd 40 el a szűrőt az segít rajta 🤷‍♂️

(#2207) Btamas81


Btamas81
csendes tag

Köszi mindenkinek!

(#2208) Btamas81 válasza Misi87 (#2201) üzenetére


Btamas81
csendes tag

136hoz bontott cuccod nincs?
Egy légterelő meg a légbefújója kellene.

(#2209) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Vagy teszek bele hd-t és kap egy egyedi fedelet 😁
Nem egy bonyolult forma. Kb 3 óra alatt festésre készen lenne a HD fedél. Még megálmodom.

(#2210) Btamas81 válasza Pillerb (#2204) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Így van ahogy mondod. Bár nem tudom milyen fűrészeket érdemes felújítani, mert én mindegyikkel oda jutottam, hogy jóesetbe annyiba lesz amennyiért el lehet adni.
Mondjuk én a kis 136ost magamnak csinálnom, 30körül fog megállni, de legalább nem zsákbamacska.
Igen spriál van rajta.

(#2211) Misi87 válasza Pillerb (#2204) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Igen ez így van! Ezt kiselejtezésből kaptam aztán rendbe akartam rakni. Arra nem szàmítottam hogy a főtengely cserével új lendkerék is kell! Egy oldalt talàltam ahol oda is van írva! Többin csak főtengely és kész. Úgy hogy ez megszivatott. Van nagyobb gép is de nincs semmi bajom az ilyen kicsikkel sem. Ez vagy marad a csapatba a többi mellé vagy csalàdban marad. Eladni nem éri meg. Igen egy menetes szerű csiga van rajtuk tehát nem az a rugós.

(#2212) Misi87 válasza kemenylegeny (#2205) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Mindkettő Hecht!
Egyik 927 màsik 929.

(#2213) Misi87 válasza Btamas81 (#2208) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Nincs ilyesmim megmaradva.

(#2214) kemenylegeny válasza Misi87 (#2212) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Azt esetleg tudod, hogy a Straus chs 900-hoz melyiknek az alkatrészei passzolhatnak?

(#2215) Misi87 válasza kemenylegeny (#2214) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Azt a gépet nem ismerem most ràkerestem nekem a Hecht ugyan úgy néz ki csak màs színben. Szerintem egy mindegyik ezekből a fajtàkból. Alkatrész nem egyszerű hozzàjuk. Egyik oldalon ez van hozzà màsikon az tehát össze kell bogaràszni ha valami kell hozzà. Nekem is a 927hez szimering kell aztán én is ezért nézegettem. Meg attól függ mi kellene neked hozzá?!

(#2216) kemenylegeny válasza Misi87 (#2215) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Szimering kell nekem is. Már lebontottam nagyjából, az SKF csapágyboltban azt mondták vigyem be a szimeringet bármilyen legyen is, megnézi a méret alapján mit talál. Ettől tartottam, hogy úgy kell összevadászni, ha kell valami.

[ Szerkesztve ]

(#2217) Misi87 válasza kemenylegeny (#2216) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Ha kibontod rajta lesz a mérete is. Szerintem ugyan az van ezekben mindegyikben. Van hozzàjuk. Nekem annyiban rossz hogy a környékemen egy ilyen bolt van aztán többször is voltam szimeringgel kapcsolatban de màr nekem volt kellemetlen mert olyan volt mintha egy doboz tejet vagy egy kg kenyeret kértem volna :) nem is értem milyen szimeringbolt :) tehát nekem mindent rendelnem kell de van hozzàjuk lehet kapni csak a mérete kell.
Igen ezekhez nem sok mindent tartanak egy helyen. Burkolatból főleg. Talàn beràntót làttam màst nem. Péterlàncfűrészen ott van külön ezekhez összeszedve de ott sem minden. Vagy piacokon!

[ Szerkesztve ]

(#2218) Stihl024 válasza kemenylegeny (#2216) üzenetére


Stihl024
junior tag

Hogy egyértelmű legyen a Kínai alkatrész az Kínai így találod meg a a webshop-kínálatban. Tehát ne Straus vagy Hecht vagy akármim fantázia néven keress rá hanem::: KÍNAI :K :K :K
Tehát ha neked egy felsőmarkolatos akármilyen nevű géped van a rákeresés :25-26ccm EGYKEZES KÍNAI láncfűrész pl-hengerszett vagy főtengely stb... Ugyan ez a helyzet a nagyobb akármilyen nevű-még a Hecht esetében is .Beírod a motor-CCM és Kínai....Felsőmarkolatos a webshopoknál 1 kezesként szerepel.
A csapágyboltban olcsóbban adnak hozzá szimeringet és jobbat.. csak ott veszek Kínai géphez de még a legtöbb márkáshoz is A sima NBR feket fele annyit nem bír ki mint amit kapsz az SKF-nél a kék színű és kb 250 ft/db áron. 1500 ft ért kapsz bele Viton szimeringet ami meg kb örökös

[ Szerkesztve ]

(#2219) kemenylegeny válasza Misi87 (#2217) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Alapos takarítás miatt szedtem szét, de akkor már kicserélem a szimeringet is, le is ejtettem, kapott a horgászatok során, kicsi, el fér a pecacucc mellett. Köszi az infokat.

(#2220) Stihl024 válasza Misi87 (#2211) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nem kellett volna lendkereket venni ,3mm-es reszelővel tudsz bele nútot reszelni. Marha egyszerű és ingyen van... :P
De attól mert a főtengelyben félhold ékpája kimarás van a lendkerék egyenes ékforma még jó bele. Nálam is előfordult már .

[ Szerkesztve ]

(#2221) Misi87 válasza Stihl024 (#2220) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Igen ez megfordult az agyamban de nem mertem :) Na legalább hamarabb jött volna ez :) Viszont nagyon köszönöm!!!

(#2222) kemenylegeny válasza Stihl024 (#2218) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Rendben köszömöm. Kérdezte az eladó mibe való a szimering, mondtam neki benzines fűrész már hozta is a Vitont. A menet javítóból melyik a jó és hogy keressem? Az RBK 6465-be beragasztottam az olajpumpát az útmutatásod alapján, már nincs olajfojás csak ami a vezetőről lecsepeg, az alsó csavar az csak benne van nem fog. Azt meg akarom csinálni valamikor. Legyen rendben.

(#2223) Stihl024 válasza kemenylegeny (#2222) üzenetére


Stihl024
junior tag

Na Oleo Mac rajongók! Kínáltak megvételre arany áron egy Oleo mac 999 f monstrum szörnyeteget állítólag gyári állapotban karc mentes 280 volt az új ára ez 240. Látni nem láttam de haver elég igényes és ha ő mondja, hogy gyárias akkor az.

(#2224) kopepe válasza Stihl024 (#2223) üzenetére


kopepe
aktív tag

Szívesen összehasonlítanám a gs820-ammal.Papíron csak 0,8 lóval erősebb,csakhát,
van +20 köbcentije.Meg gondolom a + nyomaték. :U
Errefelé elég nagy ritkaság a 999 f,de lassacskán a 820 is.

[ Szerkesztve ]

(#2225) zolika199


zolika199
csendes tag

Nekem van egy ilyen szörnyetegem... :)
Nem kicsi gép... van súlya... :D

(#2226) Stihl024 válasza zolika199 (#2225) üzenetére


Stihl024
junior tag

Komoly egy mozdony! :DD Gratulálok hozzá-ehhez ember kell állítólag ki van betonozva az alja, hogy ne boruljon fel:)))
Elég szép állapotú a tied is ,szerintem sokat fára nem mászol vele .... ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#2227) kopepe válasza zolika199 (#2225) üzenetére


kopepe
aktív tag

Eléggé patent :C
A fékkaron az a körkivágás vájattal mire szolgál?

(#2228) Stihl024 válasza kopepe (#2227) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szerintem locsoló tömlőt oda dugja amikor aszfaltot vágnak vele.. :Y :Y

(#2229) kopepe válasza Stihl024 (#2228) üzenetére


kopepe
aktív tag

Én a ködlámpára tippeltem... :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#2230) zolika199 válasza Stihl024 (#2226) üzenetére


zolika199
csendes tag

90cm-es lap van rajta, de nem dől el... :D
Hétvégén csinálok képet mekkora a különbség ennek a blokkja meg mondjuk egy MS462 között... Elképesztően nagy blokkja van, tele tankolva, ezzel a lappal van vagy 15 kg... :D
Ehhez inkább a fát hozom közelebb.

(#2231) zolika199 válasza kopepe (#2227) üzenetére


zolika199
csendes tag

Eredetileg ott kéne lennie a fékkar toldójának, amitől két oldalt támaszkodik a fékkar... De az sajnos hiányzik :/ Így csak egy oldalon fogja.

(#2232) zolika199


zolika199
csendes tag

Egyébként nem nagyon merem vinni közterületre, mert lehet hogy fegyvertartási kéne hozzá... :D :D

(#2233) zolika199


zolika199
csendes tag

A kipufogójába bőven befér a hüvelyk ujjam. :D

(#2234) kopepe válasza zolika199 (#2233) üzenetére


kopepe
aktív tag

Látom a kipuff csavarjait is lebiztosították,nehogy lerúgja magáról :K

(#2235) kemenylegeny


kemenylegeny
csendes tag

Ehhez kell kraft a gépkezelőbe is. Brutál lehet. :) Arányaiban a berántó kicsinek tűnik.

(#2236) Pillerb válasza zolika199 (#2230) üzenetére


Pillerb
kezdő

Fát hozom közelebb 🤣🤣🤣🤣

Ez nagyon nagy volt 👍👍

Amúgy brutál egy valami, szép darab!

(#2237) zolika199


zolika199
csendes tag

Igen, utoljára ilyen csavar biztosítást MTZ traktoron láttam... :D

(#2238) zolika199 válasza kemenylegeny (#2235) üzenetére


zolika199
csendes tag

Ja, a berántó nagyon picike rajta, pedig ez a gyárija... és nincs dekompresszor sem... :Y

(#2239) zolika199 válasza Pillerb (#2236) üzenetére


zolika199
csendes tag

Köszi :)
Igazából nálam polcdísz, nem nagyon van hozzá fa...
De tökéletesen működik, néha meg szoktam járatni. Kéne hozzá szereznem valami vastag tuskót. :D

(#2240) Taki55 válasza Stihl024 (#2184) üzenetére


Taki55
újonc

Amit egyszer meg vettél nem dobathatják ki veled. Vagy is a hang és rezgés vizsgálatnál így van. A 3-as szériás husqvarnának a rezgés csillapítása siralmas legalábbis a nagyobbaknak biztos mégis átmennek a műszakin. Sőt igazából nincs is "megbukó határ" úgy nézett ki nálunk egy ilyen vizsga,hogy egy szerelő átnézte a gépeket (burkolatok éppek-e, berántófogantyú nem e hibás, kormány nem-e görbe vagy törött és a rugók/gumibakok épek-e,valamint a kipufogó). Amennyiben ezek rendben voltak úgy el lett indítva a gép és alapjáraton a gáznál és a kormányon mértük a rezgést ezeket be kellett írni a dokumentumba amit adtunk hozzá (sima nyomtatott A4-es lap) majd ugyan ezeket a rezgéseket fullgázon kellett megnézni és azokat is beírni. Nem volt semmi norma,hogy mi jó vagy mi rossz 1-2 gép között amúgy elég sok eltérés volt egyébként gondolom fába megint más a rezgés ezért is gondolom feleslegesnek ezt. Ha ezek megvoltak akkor jött a kipufogó mérés mi abban az időben 2017 körül mi csak hangot mértünk azt a géptől számított 1 méteren belül alapjáraton majd fullgázon. De volt olyan,hogy ott se volt a gép és úgy kapott műszakit vagy volt olyan amikor a kisebb gép jóval többet rezgett mint a nagy szóval ez inkább csak pénzlehúzás szerintem. Aki elvégzi a vizsgálatot annak nagyon jó nekünk volt,hogy egy délelőtt megcsináltunk vagy 30db-ot és az áfán kívül semmi mást nem kellett rá fizetni. De erre felénk a kutya se ellenőrizte,hogy vannak-e ilyen vizsgák a gépeken némelyik önkormányzat megcsináltatta de sok nem vállalkozó talán egy se csináltatott ilyen vizsgálatot

(#2241) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

https://youtu.be/XCaRjnlAH18

Pedig nem ártott volna megnéznie azt a pár videót. :W

(#2242) PALEDOG válasza zolika199 (#2225) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Ez valami állat gépsárkány lehet. :DD
Az torony a tetején elég futurisztikus.

(#2243) kemenylegeny válasza PALEDOG (#2241) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Hát nem ártott volna. Ez az alkotás hiányzott a dzsatubi szeméttengerébe.

(#2244) highand


highand
tag

Sziasztok. A 6 éves legolcsóbb kínai fűrészem nem akar dolgozni. 110 PSI a kompresszió ezért a motort nem szedem szét. Gyújtás is van. Hidegindítóval elindítható félgázon, de alapjárat az nincsen és nem megy fel a fordulat sem.

- fals levegő a szívócsonknál
- karburátor eltömődés, vagy membrán
- tankszellőző
- üzemanyagcső

Miről felejtkezem el esetleg, mit nézzek még?

(#2245) PALEDOG válasza highand (#2244) üzenetére


PALEDOG
kezdő

7,5BAR az elég karcsú szerintem. 9,5-et rángattam a HQ40be 3mm gyűrűhézaggal Érdemes lenne rá nézni, nem olyan kielégítő eredmény az.
Fals levegőnél pörög mint nem pörög.
Inkább karbi gond, vagy dugult kipufogó. Nem tudom hol tárolod. Hozzám, már hozták olyat amibe belefészkeltek a darazsak.

(#2246) highand válasza PALEDOG (#2245) üzenetére


highand
tag

Köszönöm a választ. A kipufogó az nem jutott eszembe, mondván, hogy alapjárat sincs. De hallgatok a szóra és meg fogom nézni azt is.

Már beüzemeltem egy újat ezt a Majastic-ot. Pár dologban látszik a fejlesztés. Nem emelő membrános, nyomkodni kell. A fedél leszorítóban egy rézbetétbe került a menet, a réginél a műanyagba volt vágva, az első nap kirágta belőle a menetet a rázkódás. Sokkal puhább a rugózása, ezt még nem tudom jó dolog-e, vagy sem. A légszűrő alatt van egy gumilap tömítésnek, a másikban nem volt semmi. Megközelítőleg sem olyan pattogós a hangja, mint a réginek, lehet a kipugóban van valami drótszerű. A régi újonnan sokkal erősebb volt, erről nem hiszen, hogy 52-es lenne. Most így gyorsban ennyi.

Az újon is megmérem a kompressziót, legalább lesz összehasonlítási alap.

(#2247) Tanaka 4501


Tanaka 4501
újonc

Mennyire komatsu klón az oleo/efco 5600?

(#2248) PALEDOG válasza Tanaka 4501 (#2247) üzenetére


PALEDOG
kezdő

A külső burkolatoktól eltekintve 1:1. Szerintem simán rápakolható az egesz zenoah hély.

(#2249) batai15


batai15
félisten

LOl teljesen véletlenül láttam meg hogy van ilyen topik is.
Husqvarna szervízben dolgozom( bár más márkát is javítunk), fürészek főleg, de egyéb márkát is javítunk. 40 év tapasztalat az öregeknek . Ha bárkinek kérdése van írjon segítek szívesen .

[ Szerkesztve ]

(#2250) highand


highand
tag

165 PSI-t mértem az új gépen. Mégis szétszedem az a régi motort.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.