Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Misi87


Misi87
csendes újonc

Katalizátorral kapcsolatban és Oleo-val nekem van egy 410c annak egy idő múlva elkezdett forrósodni de úgy hogy kis idő elteltével a fogantyúnàl a kezeddel érezted hogy forró úgy hogy herélés lett belőle :) Az enyémnek kifejezetten jót tett! Sokkal könnyebben gyorsabban kipörög és legalább fűrész hangja lett! Gondolom oda is volt màr benne de az enyémnek hatàrozottan jót tett!

(#1752) kopepe


kopepe
aktív tag

Mondjuk a kis makitát is kiheréltem,azon nem kellet a finomhangolás.
Nem tudom mennyit számít,hogy az csak 32 ccm.
De a hangja nagyon tuti lett tőle...

(#1753) highand


highand
tag

Tudom, hogy sokat kérdezek, de nem tud valaki bemutatót erről?[link]

(#1754) kopepe válasza Misi87 (#1751) üzenetére


kopepe
aktív tag

Mennyi volt az az idő és mit vágtál vele,és egyhuzamban?Tüzifát?
Papíron nem sokkal erősebb a 400-asnál,viszont drágább.

(#1755) Misi87 válasza kopepe (#1754) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Ez azért jó kérdés mert erre egyértelmű választ nem fogok tudni neked adni.Ez használtan került hozzám de szinte használva sem volt tényleg szép állapotban és gyári vezető stb. Nálam több mint 3 éve van. Mivel több gépem is van és én tanyán élek itt ha kell akkor dolgoznak is a gépek.Éjjel nappal azért nem ment tehát annyira azért nem volt nyúzva meg hozzá megfelelő fában. Egyre jobban melegedett inkább úgy mondanám de a vége felé már nagyon forró volt. Aztán ezt így meguntam így herélés lett belőle. Tehát bocs de így nagyon időben belőni nem tudom...Szerintem ezt te is akkor fogod látni ha kisebb tűzifaaprításba fogod használni. Jah és már eladásában gondolkodtam de kiheréltem és nekem nagyon sokat változott úgy hogy marad kis gépnek. Én jónak tartom őket van mellette még egy másik Oleo is meg több mint 10 évvel ezelőtt is volt nekem 937-es igaz akkoriban még az Oleo-t szinte senki nem ismerte de már akkor is jó gépnek tartottam. Úgy hogy bocs de nagyon időt nem tudok rá mondani.

(#1756) highand


highand
tag

Egy napig tartott, amíg rájöttem, hogy a Hecht 58-at csak két üzletben lehet megvásárolni akciósan-személyes átvétellel. Ennyi ideig tartott megfejteni, hogy a Hecht oldalán megjelenő térképen a 100 db kékkel jelölt értékesítési hely mellett csak összesen kettő piros van, ami a "márkabolt"-ot jelöli.

(#1757) kemenylegeny válasza highand (#1756) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Ha a kékeknél vásárolsz, akkor ott nem annyi a gép ára mint a weblapon. Jutalék van rajta.

(#1758) kopepe


kopepe
aktív tag

A szétszedés megvan....

(#1759) kopepe


kopepe
aktív tag

A ponthegesztéseket nem bízták a véletlenre,úgyhogy körbe leflexeltem :K
Pakolom össze.

(#1760) highand válasza kemenylegeny (#1757) üzenetére


highand
tag

Nem tudom mi az a kék.

ui: ja rájöttem, kékkel jelölt üzletek.

[ Szerkesztve ]

(#1761) kopepe


kopepe
aktív tag

A visszaperemezés mindig kalandosabb...
de mi mást csinálnék a vasárnapi ebéd után :D :D :D
Ücsörögjön bent a bánat... ;]

[ Szerkesztve ]

(#1762) kopepe


kopepe
aktív tag

Kicsit pattogósabb hangja lett.Nem számottevően.
Az L csavart kijjebb kellett tekernem kicsit.

(#1763) Stihl024 válasza kopepe (#1761) üzenetére


Stihl024
junior tag

Középső lemezt is bele tetted? Én kihagytam volna az tuti,had legyen csopperos...Hecht 962-ből minden kijött+ egy port ,hogy a középre csapódó gáz két oldalt távozzon-alig lett nagyobb hangja de úgy húz mint a bivaly.
Egyébként szép lett a peremezés-tisztán látszik több időt adtál neki mint én szoktam.... :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#1764) Stihl024


Stihl024
junior tag

Katalizátorral 1 bajom van, ha nagyon beizzik a lemezek vagy a madárfészek megduzzad és összezár-ettől még jobban izzik -hol a vége?

(#1765) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Sziasztok kérdésem az lenne van egy ismerősnél egy Oleo Mac GSH560 vezető nélkül 35 ezerbe nagyon szép állapot alig ment 2 tankot, szerintettek megéri? ismerem az eladót már több évtizede át nem baszna, már vettem tőle egy Scheppach 53köbcentis gépet ami zsír új volt soha nem használt 23 ezer pénzért ott is azt kaptam amit mondot.






Pár kép a gépről.

[ Szerkesztve ]

(#1766) Grafy12


Grafy12
aktív tag

Nem kérdés, hogy nagyon jó vétel!

[ Szerkesztve ]

(#1767) Istvan2020 válasza Grafy12 (#1766) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Én is így gondolnám, mert használat nyomai nem sok van rajta.

(#1768) PALEDOG válasza Istvan2020 (#1765) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nem jó vétel! Küld a címet megvizsgálom előtte :U ;]
Kiváló! Ott ne hagyd ha tetszik.

(#1769) Istvan2020 válasza PALEDOG (#1768) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Mindjárt hozzák meglesem :DD

(#1770) kopepe válasza Stihl024 (#1763) üzenetére


kopepe
aktív tag

Köszi!Meg is szenvedtem vele!Ezek nem biliacélból csinálták! :U
Háromszor cibáltam le a vastag bőrkesztyűt,majdnem hiába melegítettem.
Nem hagyhattam ki egy lemezt sem,mert a peremezés miatt kell a rétegrend.
Még az kellett volna,hogy végigrepedjen,mert jobban össze kell püfölni.
Ezt nem mertem megkockáztatni... :U
Ezt többször biztos nem kell szétszedni,mert akkor mehet a kukába. :O
Habár kivághattam volna,és a pereme megmaradt volna,mint alátét!
Nem is rossz ötlet! :C :C
Na várjál csak! Van ám még egy ilyen gépem! :D :D :D
Ez már jó lesz így is... ;]
Milyen jó ötleteid vannak ! :D :D :D :D :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#1771) kopepe válasza Istvan2020 (#1765) üzenetére


kopepe
aktív tag

Privátban küldeném a címet,ahova postázhatod. :D :DD :D :DD

(#1772) Istvan2020 válasza kopepe (#1771) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Ok ;) , már meg is vettem, nem okozott csalódást így élőben, hozott próbára egy lapot láncot nagyon jó így elsőre, mostmár mondjatok rá egy nem túl drága de megfizethető lap+lánc párost. :)

[ Szerkesztve ]

(#1773) isti732712 válasza Istvan2020 (#1765) üzenetére


isti732712
aktív tag

Piros oleo mac? az narancs szokott lenni.. az efco a piros az emak-tól...

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1774) Istvan2020 válasza isti732712 (#1773) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

A matricákat nem én ragasztottam rá, de ne tántoritsatok el, hogy átbaszás :U

[ Szerkesztve ]

(#1775) Misi87 válasza isti732712 (#1773) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Az lesz az csak a kamera nem úgy adja vissza. Ha megnézed az utolsó képet a beràntó narancssàrga!

(#1776) Istvan2020 válasza Istvan2020 (#1774) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Na kimentem fotóztam megnéztem mert hirtelen elbizonytalanitottál, de naracs színű csak a fotón pirosnak hat.
Itt már remélem jobban látszik a szín, mert az előző képeket nem én csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#1777) Stihl024 válasza Istvan2020 (#1774) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szia! Picit késve de van ott némi bibi-..... :O :O Henger ránézésre nem eredeti,nincs benne a hőterelő, láncdekni az biztos nem. Ezeken ha emlékeim nem csalnak -és miért csalna sötét színezett henger lapul a tied egy világos piacos ... nem csodálkoznák ah a blokk sem lenne olyan színű de ha feljön Butcher -barátunk ő pontosabban elmondja.Schepach errefelé 14500ft az 53cc gúnynevű.
Azt kell hogy mondjam-nem csak most bvszott át -bocsi :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1778) Stihl024


Stihl024
junior tag

A blokk világos szürkére festett nem nyers aluminium színű-ez lemaradt

[ Szerkesztve ]

(#1779) Istvan2020 válasza Stihl024 (#1777) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Na most idegé tettél, a szine narancs mindenfelé, tudsz küldeni képet a hengerről, hogy kellene kinézni? Holnap leveszem a tetejét meglesem.
Ha boltba venné valaki a Scheppach ott meg 46ba nyomják. Erre felé 18 a legolcsóbb.

(#1780) Stihl024 válasza Istvan2020 (#1779) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nézd meg a videómat minden válasz benne van ,a henger 18-percnél ,de láncdekni is látszik.Ez efco csak a burkolat színe más a henger ugyan az meg a dekni formálya is.
https://www.youtube.com/watch?v=CS8B_UPLLkY&t=1110s
Egy Fuxtec van bal oldalon és az 5600-as jobb oldalon

[ Szerkesztve ]

(#1781) Grafy12 válasza Stihl024 (#1778) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Aztaq....va basszus igazad van! :Y :Y

(#1782) Istvan2020 válasza Stihl024 (#1780) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Nézem amúgy a videóidat, nekem adtad meg ennek a topiknak a linkjét nemrég, most megnéztem rajta az összes csavart érintetlenek, ha ki van szedve annak van valami nyoma szerintem. De minden tisztelet neked a videók miatt nagyon szeretem nézni :R
A legjobb a pufilekvár jellemző benne :D

(#1783) Stihl024 válasza Istvan2020 (#1782) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szedd le a felső burkolatot csinálj egy fotót,ja és üdv itt közöttünk!
Scheppach fűrész elég szabad áras van ahol 50e ft van ahol 19900 ft. Ha zsír újat kaptál bvelőle akkor az rendben van

[ Szerkesztve ]

(#1784) Istvan2020 válasza Stihl024 (#1783) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Köszi :R

(#1785) Dolmar ps420


Dolmar ps420
lelkes újonc

Skacok,gyári kínai hengert hogyan tudnám kímèletesen le operálni?(pasztázva van) a melegítès játszik?

(#1786) isti732712 válasza Istvan2020 (#1776) üzenetére


isti732712
aktív tag

Így már oké!! Veheted! Csak gyanús volt hogy piros mert a oleo az narabcs és az efco a piros de mindkettő egy és ugyan az csak az egyik nyugatra megy a másik keletre, mindkettő emak termék :C

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1787) Istvan2020 válasza Stihl024 (#1783) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Zsír új volt a scheppach, én inditottam be másodjára, a srácot kérdeztem nem is tagadta, hogy nem gyári a lánc felőli burkolat az Oleon, a kipufogó előtti hőterelő is megvan elhozta, mondta levette a kipufogót mert ott nézte meg a dugót milyen állapotban van, már amit ott lehet látni de mondta tiszta volt, csak elfelejtette vissza rakni a hőterelőt. De szerintem 35 ezret így is megért, majd veszek rá egy gyári oldal müanyagot az legyen a legnagyobb baja. Ha meg észre veszek valamit ha nem kóser akkor vissza adom 1 hó garit adott rá.

(#1788) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Milyen lapot láncot érdemes, hozzá venni ami nem aranyárban van de nem is a legalja.

(#1789) Stihl024 válasza Istvan2020 (#1788) üzenetére


Stihl024
junior tag

Oregon Lpx .Azért a hengerről dobghatnál egy fotót ,valahogy olyan érzésem van ennek a Oleo mac gépnek is egy Scheppach blokkja van.Keresztbordás ,sötét henger kell legyen rajta.És ha már a henger más akkor a főtengely mibe való?Ez egy sima 52cc blokk szerintem

[ Szerkesztve ]

(#1790) Istvan2020 válasza Stihl024 (#1789) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Nem szereltem már most, mert tegnap megmakkant a világitás, ma meg lusta voltam megcsinálni, sajna nekem nincs garázs meg mühely szerelgetni, de lehet mivel elbizonytalanitottál holnap vissza adom, marad a scheppach gép eddig jó szolgálatott tett, a ház körüli kis favágásra megfelel az is tökéletesen, kb azzal is 4 tankot vágtam még ki, meg a legrosszabb nem is vagyok felszerelkezve szerszámomkal, néztem imbusz csavarok vannak benne azt sem tudom van e itthol bele való szerszámom. Én számitástecnikában vagyok inkább otthol😉. Arra vagyok szerszámilag berendezkedve.

(#1791) Stihl024


Stihl024
junior tag

Na srácok a 462-be is kombi csapágy van... Akkor kijelenthetjük majdnem az összes márka ezt részesíti előnyben. Ne javíts vagy csak drágán inkább vegyél újat........Dolmar,Makita Husqvarna, Oleo Mac ,és még a Stihl is... régi modelleket meg kell tartani.... :K :K :K :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#1792) highand


highand
tag

A Hecht nem jött össze rendeltem egy Hyundai 7018B-t. Ha megjön teszek fel képeket.

(#1793) Dolmar ps420 válasza highand (#1792) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Nekem van egy,kb fèl èv után szimering+membrán szett cserèt kèrt.

(#1794) Pillerb


Pillerb
kezdő

Felvetettem az Oregon EXL lánccal kapcsolatban a múltkor, hogy milyen minőségű.
Most kapott egy második élezést.

Azt már most látni, hogy a kezdeti kemény fogak eltűntek, ezek szerint felületi edzése lehetett.
Minden gond nélkül vitte a reszelő. 2:1 reszelővel éleztem, 5.2 átmérővel. Stihl RS lánchoz képest a
Mélységet egy cseppet jobban leszedi ami kb 0.8mm értéket jelent. Ez az eltérés a hátszögből adódik ami nem egyezik meg a két láncnál.

A reszelőt csak ajánlani tudom mindenkinek, gyorsan és korrektül lehet vele élezni.

(#1795) highand válasza Dolmar ps420 (#1793) üzenetére


highand
tag

E10 lehet?

(#1796) Misi87 válasza Pillerb (#1794) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Erre az Exl làncra én is kíváncsi leszek. Nagyobb gépemen az van még élezve nem volt de utàna kívàncsi leszek rà. Lpx làncok nekem bevàltak de az Exl lànc még nekem új.

(#1797) Dolmar ps420 válasza highand (#1795) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Szerintem csupán anyagminősèg.ebben az ár kategóriában ezt kapod.

(#1798) Stihl024 válasza Pillerb (#1794) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ez az új Hexa reszelő?? Nálunk nem is helott róla a boltos katalógust vizslatta és tárogatta a karjait...

(#1799) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok!

Biztos volt már téma, de nekem most aktuális a vásárlás. ( 3 szett láncommal unalmas futkosni mindig az üzletbe és éleztetni kanyaronként majd 3000ft plusz az idő üzemanyag.)

https://www.alza.hu/barkacs/einhell-gc-cs-85-classic-d5583002.htm?kampan=arukereso_hu_hobby-a-zahrada_brusky_brusky-pilovych-retezu_bof146d6&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_hobby-a-zahrada_brusky_brusky-pilovych-retezu_bof146d6

Ezt néztem ki jó a visszajelzés is az ára sem horror. Vélemények?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1800) Stihl024 válasza Lacuss20 (#1799) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nem tudom ,nekem olyan egyszer használatosnak tűnik. Talán ezeknél kezdődik a jobb élező

https://www.alza.hu/barkacs/hecht-9230-d4256916.htm?kampan=arukereso_hu_hobby-a-zahrada_brusky_brusky-pilovych-retezu_bow609&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campai

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.