Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Taki55 válasza Stihl024 (#2668) üzenetére


Taki55
újonc

Szerintem érdekes téma engem is érdekelne már csak azért is mert mindenki azzal van elfoglalva,hogy környezet kimélővé tegyék azokat a szerencsétlen kisgépeket.

(#2702) kopepe


kopepe
aktív tag

Hát amire ma lettem figyelmes,az biztos,hogy nem katalizátoros gép !
A műhelyben szól a zene nálam,de simán meghallottam....
Nem szeretnék a közvetlen szomszédja lenni !

https://www.youtube.com/watch?v=FNYk7KwnHBo

[ Szerkesztve ]

(#2703) pesu


pesu
újonc

(#2704) Stihl024 válasza Peti66 (#2698) üzenetére


Stihl024
junior tag

Árpi a nevem! Figy-amit vesz csapágyboltban -nem Kínait az úgy fog szorulni benne, hogy a büdös életben többet nem jön ki. A gyárit kézzel kiszedi mert méret pontatlan és még zsugorodik is a hőtől.

(#2705) Stihl024 válasza Taki55 (#2701) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ál probléma olyan mint amikor a bűvész azt mondja a kezemet figyeld mert csalok.

(#2706) Stihl024 válasza pesu (#2703) üzenetére


Stihl024
junior tag

Az az öreg vas azért nem semmi!!!

(#2707) Stihl024


Stihl024
junior tag

Autós üldözés volt nálunk ,nagyon oda tették magukat a rendőrök .......
[link]

(#2708) kemenylegeny válasza Stihl024 (#2707) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Ez volt az ahol átültette az asszonyt a faszi?

(#2709) PALEDOG válasza pesu (#2703) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Szép flotta. Különösen az aggastyán 😲

(#2710) PALEDOG válasza kopepe (#2702) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Elég nyitott rendszer az tuti. Ez vasárnap délben nálunk belépőjegy a főtéri akasztásra.

(#2711) kopepe válasza PALEDOG (#2710) üzenetére


kopepe
aktív tag

Végül is akkor nézőpont kérdése,hogy melyikünk lakik "jobb" helyen... :D
Bizonyos keretek között ez zene füleimnek !
De ebben a konkrét esetben örülök,hogy legalább két utcával odébb történhetett.
Az alapjárat és a gázreakció elég jó szerintem.És ki is pörög.
Még pár órán át ez ment.Fél óránként elhallgatott,szerintem tankolták.
Lehet,hogy sokat eszik a gép.

(#2712) Peti66 válasza Peti66 (#2698) üzenetére


Peti66
senior tag

Bocs ne haragudj! Mondom én,hogy tudatlan vagyok,keverek,kavarok mindent :B

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#2713) PALEDOG válasza kopepe (#2711) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Zarándokhely a miénk. Nem sok bátor van, vagy inkább tiszteletlen. Nagyon elvétve röffen a kertigép a faluban vasárnap. De itt van a megye legnagyobb egybefüggő zártkertje teljes ölelésében. Ott meg Chicago van, égetés és kertigép használatban. Sőt.... A terézuti robbantó is állítólag itt fabrikálta össze a ketyeréit.

(#2714) Deskó74


Deskó74
újonc

Egy kis ínyenc dolog...
Megérkeztek a reszelők végre. Felvettem még tavaly a kapcsolatot a Vallorbe és a Pferd hazai főimportőreivel a Double Bevel ( nem tudom mi lehet a legmagyarosabb fordítása,talán,hogy "dupla ferde él profilú") reszelők kacsán. A Vallorbe valami gyártósori problémára hivatkozva előre nem látható ideig nem fogja ezt tudni szállítani,így letettem róla. A Pferd be tudta kérni Németországból és most küldték el.

Itt egy jó személtető videó hozzá:

https://www.youtube.com/watch?v=gjR1km8LnDU

(#2715) Tanaka 4501


Tanaka 4501
újonc

Láncfűrész és ribancok tematika

(#2716) Fonti86


Fonti86
lelkes újonc

Sziasztok!
A mai napon felkerült egy videó a YouTube-re,a láncfűrész szakszervizeket lejáratva,mire írtam egy kommentet,de a feltöltő azzal a lendülettel törölte is.Semmi sértő,bántó megfogalmazás nem volt benne.Egy indokot kaphatok a feltöltőtől,mivel érdemeltem ezt ki?A választ előre is köszönöm!

(#2717) Tanaka 4501 válasza Fonti86 (#2716) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Nem tartom valószínűnek, hogy Árpi helyből törölte. Egyrészt nem rohad a gép előtt folyamatosan, másrészt nem véleménybuborékot akar, hanem korrekt társalgást.
A téma meg frankó, az álláspontja meg egybevág a tapasztalataimmal.
Fizettem csomó pénzt mukiszerelőknek és szar maradt a gépem, miután majdnem otthagytam a gép árát a szakazervizben.
Csomó mindent csináltak rajta, csak éppen jó nem lett. Mcculough gép, Husqvarna szerviz. ;)
Fura, de a kínai földfúrómat meg koppra szétszedték és az meg zota jó.
Szerintem írd ide a véleményed és beszéljük meg!
Ha te egy lelkiismeretes szervizes vagy, akkor nem rólad szól a téma!

(#2718) Fonti86 válasza Tanaka 4501 (#2717) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Mivel az ismerőseim nem látják a kommentet,így el lett távolítva.Amúgy a következő volt:

12 éve dolgozok szakszervízben,mikor felvettek alap követelmény volt a főnököm részéről a műszaki végzettség (közlekedés gépész technikus vagyok),tehát nem azért vettek fel mert nem volt más...Ez megint csak általánosítás,hogy minden szakszervízben ez van,így dolgoznak.Vannak ilyen helyek,de hozzám épp úgy hozzák a maszek szerelő után javítania gépeket,és vannak olyan tákolások,hogy legszívesebben az ember el se vállalná már.Az meg,hogy aki ért hozzá miért nem nyít saját műhelyt,netto baromság,ennyi erővel egy bolti eladó is nyithatna saját boltot ...Ja,garanciás javítás,utána kellene nézni a törvényi feltételeknek is egyrészt,meg a gépet nem ártana rendeltetésszerűen használni se sok esetben (pancsolt sz@r adalék olajjal használják,életlen lánccal,legkisebb géppel a legnagyobb fát vágják stb.).És nem csak a szervíz dönt róla,hogy mi mehet garanciában,az anyavállalatnak is van beleszólása,én meg nem fogom saját zsebből senki gépét garanciában javítani.Amúgy várlak sok szeretettel a szervízben,szívesen megmutatom ,hogy vannak kivételek is

Emberek dolgoznak a szervízben is,akik hibázhatnak,mint mindnenki,de ezért nem kellene egy kalap alá venni az összeset.Vannak természetesen kóklerek ott is,ezt nem vitatom,de van olyan szakszervíz/bolt tulajdonos ismerősöm,ahol szintén profi szerelő gárda van,olyan szerelője is van, aki 30 éve ott dolgozik.És megmondta ő is,hogy az nem hibázik aki nem csinál semmit,pedig van rutin a háta mögött.Szóval tudnék ajánlani olyan szervizet (hiába konkurencia),hogy ott nem fog ilyen hiba előfordulni.
Szóval nem akarok én vitát,csak érdekelne,hogy ebben mi kivetni való volt

(#2719) Stihl024 válasza Fonti86 (#2718) üzenetére


Stihl024
junior tag

Olyan szót használtál amit a rendszer autómatikusan letilt. Lehet úgy is megfogalmazni valamit, hogy tárgyilagos vagy és nem kicsinyled le más problémáját és nem használsz trágár kifejezést.. Ez nem álltalánosítás-az egész mást jelent-hanem egy álltalános tendencia. Közlekedés gépésztechnikus vagy -de nem szerelő. Gondolom az első pár évben volt melletted szaki aki keze alá dolgoztál és odafigyeltek rád. Ott ahol 1 ember a szakszervíz ott ez nem megoldott. Miért lenne az baromság ,ha valaki maszek? Figyelj-ha törvény meg hasonló baromságokkal jössz miközben a csávó szeretne fűrészelni a gépével.... itt ahol én élek kipofoznának a cipődből és elmenne a kedved a paragrafusoktól egy életre. Pont leírtad a kifogásokat amik mára már szlogen lett-nem rendeltetés szerűen használta-rossz minőségű olajjal -köszi nem kérnék a szervizetekből ennyi pont elég. Hol halottál te olyat ,hogy mind ilyen -pont az ellenkezőjét mondtam-nálunk viszont mind vacak és ezt mondtam. Nem sok értelmét látom ennek a vitának-totálisan alátámasztottál élből hárítasz -ez a trend pont ilyen mind. Gondolom hozzád visszavihettem volna az szétgyalázott 357xp-t -szerintem élből ajtót mutattatok volna. Egyébként olyannak nézek ki ,aki nem tudja milyen olajat használjon vagy nem arra használom a gépet amire való? Mert ugye nem általánosítunk -azon akadtál ki akkor gondolom te se általánosítasz hanem ez nekem szól..?

[ Szerkesztve ]

(#2720) PALEDOG válasza Fonti86 (#2718) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Örülök, hogy itt vagy. Talán kapok választ a kérdéseimre ha nem titok. De szerintem nem csak én vagyok kíváncsi rá. 😀

Miből állapítja meg a szerviz, hogy nem megfelelő üzemanyaggal lett használva a gép?
Van erre akreditált labor, vagy lakmuszpapír gyorsteszt vagy szemrevételezésre?
Miből állapítja meg a szerviz, ha egy gépben döglött benzin miatt ment tönkre a gép? Független attól, hogy akár friss benzint találtok benne.?

Mit takar konkrétan a nem rendeltetésszerű használat?
Tudsz linkelni egyetlen egy kezelési utasítást amiben konkrétan le van írva, hogy maximum hány cm átmérőig használható az adott láncfűrész? Vagy akármelyik kisgépre, hogy gyártói ajánlás lenne, hogy ne tegyem bele nagyfába ne adj Isten tiltás?
Esetleg olyan istrukcio, hogy hány percet dolgozhatok egyhuzamban/napi limit stb?

Mik azok a konkrét meghibásodások amikből megállapítható, hogy nem rendeltetés szerű volt a használata? Úgy, hogy tényleg csak favágásra volt használva. Nem csörlő adapter lett rá aplikálva. Nem a gyerek gokartján volt stb. Csak favágás.

Valaszaid előre is köszönöm tisztelettel!
Ígérem lesz még kérdésem....

(#2721) #72828672


#72828672
törölt tag

Sziasztok!
Végre elkészült a straus. 3-4 rántásra pöffent, majd a következőre már be is indult. Sajnos a környékünkön nem találtam csak fekete szimeringet, így azzal raktam össze. Ha mégis újra kinyomná, akkor mindenképpen a jobb minőségűvel fogom összerakni. A lényeg hogy működik a gép, már vissza is adtam a havernak, nagyon örült neki.

(#2722) Tanaka 4501 válasza Stihl024 (#2719) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Neked is volt a jonseredes sztorid. Azért szervíz is sok ilyennel találkozhat.
Ha fonti86 egy tényleg lelkiismeretes szervizes, akkor meg neki rosszuleshetett, hogy a szervizesek ilyenek meg olyanok.
Ki melyik oldalról nézi.
Nekem szervizzel is volt rossz tapasztalatom, maszek szerelovel, autószerelőket meg szerintem mindet küldeném a gulágra XD
Ismerek autószervízből 2 jót, hát azok messze is vannak meg nem tudom 3 hónapra előre, hogy mikor lesz rossz az autó XD

(#2723) Btamas81 válasza Fonti86 (#2718) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Na most sz@rba nyúltál. Ha igazad is van, ebből nem fogsz jól kijönni, mert 10ből te vagy az 1.

(#2724) Fonti86 válasza Stihl024 (#2719) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Autószerelő az alap végzettségem,de mivel úgy voltam vele,ha már iskolába járok,elvégzem a technikusit,így joggal jelenthetem ki,hogy szerelő vagyok. A másik,hogy mikor felvettek a céghez,nem volt senki,aki fogja a kezemet,mivel nem volt mellettem senki és azóta is egyedül viszem a szervizet.Ha bajom volt,telefonáltam,nyomtatott javítási segédletet használtam,mivel akkoriban nem volt ennyi szerelős videó.Igen,a nulláról kezdtem a szakmát,ha valamiben elakadtam akkor annyi volt a segítség a cég részéről,hogy oldjam meg.Olyat sose állitottam magamról,hogy nem hibázttam=hibázok,mert sajnos elöfordul azzal aki dolgozik.Ellenben ha nekem visszahoznak egy rosszul megjavított gépet,sűrű elnézések közepette garanciában javítok,ha már elsőre nem sikerült.Ez ilyen,én vállalom ha hibáztam,kijavítom.
Garancia.Na igen,sokan azt hiszik kihajtják a gép lelkét,és garancia lejárta előtt behozzák felujitani.De mivel meg van kötve a szervíz keze is,amiröl sokan nem tudnak,így csak okoskodnak,mint te.Tudod,sokan behozzák agyik fáradtolajosan a gépet,de a tankba beleönti a tisztát,hogy majd hülyének néznek minket és csináljuk meg garanciában.Tudod mikor.Havenné a fáradtságot,és legalább lemosná róla,akkor igen...
Az ,hogy a gépeket milyen olajjal használják,látszik a dugattyún...De pont tegnap szedtem szét egy besült gépet,fél éves benzin megtette a hatását,de gondolom ez is a szervíz hibája.És nem egy ilyen gépet hoztak már,hogy a keveréknek már semmi színe nem volt.
Én nem vallom magam profi szerelőnek,hibátlannak se,de a munkámra mindig igényes vagyok és odafigyelek,de ennek ellenére hibázik az ember.
A husqvarna karbi javítása nem elnézés volt a szerelö részéröl,hanem egy elég súlyos hiba.De ilyen esetben kapni kellett egy szervízmunkalapot,számlát,amivel nyugodtan vissza mehettél volna reklamálni a videózás helyett.
De ha gondolod gyere el az ország keleti részébe,ilyen stilussal kiütnének a cipödböl és elmenne akedved a videózgatástól.
Minden jót!

(#2725) Stihl024 válasza Deskó74 (#2714) üzenetére


Stihl024
junior tag

Csak egyet vettél? Nem szeretnéd ha kipróbálnám mielőtt csalódás ér? ;] ;] ;] ;] ;] ;)

(#2726) Stihl024 válasza Fonti86 (#2724) üzenetére


Stihl024
junior tag

1 személyes szerviz-tehát magadat fényezed... olvastad a videó alatt a komenteket?:) Én ott vagyok-ott állok mutasd meg te is magad -bárhol bármikor ..ha akarsz tőlem valamit ott az email címem rám írsz nem ide jössz színészkedni.

(#2727) Fonti86 válasza Stihl024 (#2726) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Egy percig nem fényeztem magam,ha figyelmesen elolvastad volna. Említettem a konkurenciát is,akikről szintén csak jókat tudok mondani,mint szervíz. Lehet felétek ez a színvonal,de mi a munkából elünk meg,nem a lehúzásból. Én igyekszem az ügyféllel normálisan kommunikálni,mivel mi vagyunk értük és nem fordítva. Tudom hogy számodra és sok embernek hihetetlen az egész,de szerencsére vagyunk még páran akik a tisztességes munka hívei. Dolgozok,munkahelyem van,ahol az anyavállalat tiltja a kép és videóanyag készítését. Tudom, kifogás,de hidd el,akartunk csinálni és meglett tiltva. A színészkedést meghagyom másnak,én maradok tisztelettel egy átlagos szerelő

(#2728) Tanaka 4501 válasza Fonti86 (#2724) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Az utolsó mondatig tök jó volt, amit írtál.
Együttéreztem veled,hogy te a ritka kivételek közé tartozó lelkiismeretes szervizes vagy, aki szakszerűen dolgozik és megbízható.
Még azt is teljesen hihetőnek találtam,hogy trükköznek az emberek, mert tényleg ilyenek.
Rendesen elkezdtem sajnálni,hogy nem ismerek ilyen szerelőt, mint te. Már azon gondolkodtam, hogy elkerem a telefonszámod, mert mindig jól jön egy megbízható szaki.
Erre az utolsó mondat mindent lerombolt!
Az nagyon nem kellett volna, mert abszolút súlytalan és nevetséges a net biztonságos távolságából fenyegetőzni!
Eljatszottad, hogy kompromisszum jöjjön létre, és megbeszéljük, hogy vannak faszkalap felhasználók bőven, rengeteg a trehongya szararc szerelő, szervizes, de tisztelet a kivételnek és örülünk, hogy te nem olyan vagy.
És hasznossá teheted magad, adhatsz tanácsokat a kezdő dilettánsoknak, amivel nem tudnak megbirkózni, azt postázzák neked és megcsinálod.
Vagy mondjuk meselsz a diagnosztikáról, stb.
Árpi egy csomó hasznos tippet adott már, van akkora reputacioja, hogy még a neccesebb kijelentéseit is elfogadjuk, megdolgozott a tiszteletért.
Szerintem aludj egyet erre a felhaborodasra és legyél hasznos tagja az itteni bagázsnak!
Mi elhisszük,hogy te rendes ember vagy, te meg fogadd el a tényeket,hogy rengeteg lehuzos, átverős genya van a szakik között.
Komolyan, ami pénzzel lehuztak meg kárt okoztak nekem szerelők, abból annyi birkát tudnék venni, hogy életedben nem tudnád megenni akkor se, ha csak 21 éves vagy!

(#2729) Deskó74 válasza Stihl024 (#2725) üzenetére


Deskó74
újonc

:D :D Ááááá......had érjen csak csalódás eleinte,nem adom én fel olyan könnyen! :-))
3-at rendeltem, kettőt a kollégának ,egyet próbaképp magamnak. Nagyon kíváncsi vagyok
mennyire lesz nehéz rá állni az ember kezének ezt az ellentétes irányú 45 fokos irányra. Leginkább pedig arra,hogy mennyire lesz éltartó.Elméletileg 15-20%-al nagyobb vágásteljesítményre képes a szögletes profil, mint a hagyományos kör profilú teljes késes lánc, ami nem rossz,de ezzel egyidejűleg az éltartása értelem szerűen csökken.
Na...erre vagyok nagyon kíváncsi,hogy mennyire? Milyen drasztikusan?
Különben egész jó áron volt: 4.200ft/db ...... a Vallorbe lett volna 6.500Ft kb.

Ami viszont annyira nem volt olcsó, de én már csak ezt fogom használni
az az Aspen2. Hátha itt nem hallott még róla mindenki.
Alkilát benzin, Svéd gyártmány. 5 év szav.idő, felbontva 3 év. Etanol mentes, a lehető legjobb
üzemanyag egy kertigépnek. A stihl motomix is ugynez csak Stihl ultrával keverve, Meg
tök ugyanaz mint a Hq power2 csak az xp vel van keverve és az Aspen gyártja nekik.
Külföldön rengetegen kizárólag ezt használják. El lehet felejteni az odafigyelést az E5 vagy10-es benzin kevergetését és főképp öregedését. A holt szezonban is nyugodtan maradhat benne a gépekbe, tökéletesen tisztán tartja az egész üzemanyag rendszert és a meg kell nézni egy henger-dugót Aspen-nel használva.... extra.
Nincs többet etanolra vissza vezethető bármilyen jellegű üzemanyag rendszer,karburátor probléma. Soha.
Mindemelllett a káros anyag kibocsátás tizede a hagyományos benzinéhez képest,amit a felhasználó belélegez. Tehát sokkal egészségesebb is. Svédországban fórum infók alapján a fűrészek 90%a Aspen-nel megy. Aki próbálta,nem áll vissza etanolos benzinre, sokak véleménye alapján.
Persze Svédországban nem ugyanaz az életszínvonal mint itthon, sajnos...
Ez nemrég jött be Magyarországra,mert a jogszabályok most tették ezt lehetővé.
Én biztos vagyok benne,hogy nagyon sokan fognak erre áttérni,akik megengedhetik maguknak,ilyen saját gépeire igényes felhasználók.

(#2730) Fonti86 válasza Tanaka 4501 (#2728) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Nem áll szándékomban senkit se megsérteni,vagy leszólni,az nem az én stílusom.Nem tagadom,volt olyan,hogy a szakmát megszégyenítve fényezte az illető magát,neki oda mondtam (nem,nem Árpinak).
Nyugodtan elkérheted,megadom,felhívhatsz bármikor,segítek amiben tudok.Kérdezhetsz diadnosztikaról is,elmondom milyen,vagy akár személyesen is megtudom mutatni,ha hozol gépet,mert nalunk megvarható a javítás a műhelyben.Erről szerettünk volna videót,de a szabály az szabály,így nem lehet. Én Stihlre vagyok specializálódva,olcsó kategóriás gépekkel nem foglalkozom már,és nem azért mert nagyképű vagyok és csak a Stihl,hanem egyszerűen beleuntam szívásba.Persze ha úgy van megcsinálom,de nem olyan szinten foglalkozok velük mint ti.
Hidd el,trükköznek,és ezt hallom több felől.Behozzák a gépet,amiről tudom,hogy kérgezésre hasznaljak,de rak rá egy vezetőt meg egy lancot.Az olajtankba sose volt olaj,porszáraz,a gépen tipikus gérgező hasznalati nyomok vannk,de ő letagadja.Ne haragudjatok,de nem szeretem ha hülyének néznek.Amit tudunk megcsinálunk szó nélkül gariban,de mindent nem tudunk ,mert meg van kötve a kezünk. De szerencsére a Stihleknél az utóbbi pár évben igen kevés garanciás probléma van,legalábbis mifelénk.
Azt se állítottam,hogy nincs lehúzós szerviz,mert sajnos van,tudok én is ilyenről,de maszekról is tudok,tehát oda vissza igaz ez .
Nem fenyegetőztem,távol áll tőlem,csak amilyen stilusban kaptam a választ,olyanban adtam vissza.
Továbbra sincs kedvem vitázni,ilyen cipőből kiütős beszólásokra nem vagyok kíváncsi,ha valakinek kérdése van,segítek ha tudok

(#2731) Pillerb válasza Fonti86 (#2730) üzenetére


Pillerb
kezdő

Én roppant örülök neki, hogy ide találtál. Annak meg főleg, hogy kb egy állásponton vagyunk a minőséggel kapcsolatban, magyarul, hogy ha lehet akkor marad a Stihl mint javítandó márka. Egyre figyelj, ha véletlen ellentmondasz akkor lesz akinek ez nagyon nem fog tetszeni, és minden leszel csak becsületes ember nem.
Megtapasztaltam hidd el nyugodtan 👍

(#2732) PALEDOG válasza Fonti86 (#2730) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Abszolút nem kötekedésből tettem fel a kérdéseim. Tényleg kíváncsi vagyok. Azt hiszem a stílus is megfelelő...
Én elhiszem, hogy vannak dilettánsok. Vannak trükközők. Kíváncsi vagyok.

(#2733) Zaji válasza Deskó74 (#2714) üzenetére


Zaji
őstag

Ez valóban ínyenc.
Bár csendben megjegyzem én valószínű a kör keresztmetszetű reszelővel sem jól élezem a láncot... :D

(#2734) Fonti86 válasza PALEDOG (#2732) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Nem vettem kötekedésnek a kérdésed,mivel normális hangnemben íródott. Egy gépről sokat elmond az,amilyen formában kerül a szervízbe. Életlen,félre reszelt lánc,koszos légszűrő,szétégett gyertya. Ezekből lehet következtetni, hogy bántak a géppel. Mert az egy dolog,hogy van garancia,de annak vannak feltételei,hogy érvényesüljenek. Ha a gyártó azt mondja,hogy minimum Stihl HP Super olajjal használja a gépet a felhasználó,de ő neki jó a Favorit 2t,akkor sajnos azt fogjuk mondani,hogy sajnáljuk,de erre nem vállal felelősséget.De ha a gép rendben van,nem egy leharcolt darab,akkor nem fogunk szórakozni senkivel se,megcsináljuk a gépet.
Ugyan ez igaz a javításra is,amit végzek.Ha nem jó,vissza hozza és kijavítom. De ha ilyen van,hogy otthon kijavítják amit hibázik a szerelő,azzal sajnos a továbbiakban nem lehet mit kezdeni. Ezért mondtam,van szamla,munkalap,visszakell hozni és megreklamálni a rossz javítást . Én olyan vagyok,ha normálisan állnak hozzám a hibázásom ellenére,soron kívül megjavítom.
Tehát sokan azt hiszik,hogy egy ellopott csillagkerékre is jár a garancia... Nem szokásunk kekeckedni,hisz ebből élünk,igyekszünk az ügyfélnek kedvezni,de ez persze nem minden esetben jön össze.
Ha további kérdésed van,szívesen válaszolok ha tudok

(#2735) Deskó74 válasza Fonti86 (#2734) üzenetére


Deskó74
újonc

Szia.
Tökéletesen egyetértek veled ,hogy felháborodtál a " cipőből kiütnének " stíluson!
Teljesen kulturáltan írtál ide,erre ezt kaptad. Lehet mi keletiek, (én borsodi vagyok)
különösen érzékenyek vagyunk erre. De nem velünk van a baj,hanem a stílussal!

Másik dolog.
" Ha a gyártó azt mondja,hogy minimum Stihl HP Super olajjal használja a gépet "
Azért nyugtass meg, hogy Te nem azok közé a gengszter márkaszervizesek közé tartozol
akik azt mondják a felhasználónak,hogy pl. Stihl gépet,csak Stihl 2T olajjal KELL/LEHET
üzemeltetni,(mert amúgy elvész a garancia.)
1.
A stihl-nek nincs olaja. Nem termel ki kőolajat, nincs finomítója sem. Tehát beszállítatja
egy gyártóval, Régen tudom,hogy a Castrol volt az olajbeszállítójuk, aztán pletykák
szóltak Divinol-ról is, manapság nem tudom ki szállít nekik,ha változott egyáltalán.

2.
Van egy sajnos a közembereknél nem annyira elterjedt EU versenypiaci jogszabály,miszerint szigorúan tilos egy gyártónak is kifejezetten EGY MÁRKÁHOZ kötni a garanciát és fel kell világosítani a tulajdonost,hogy nem kötelező saját márkában olajat vásárolni.
Csak egy dolog a fontos amihez kötődhet a garancia,az pedig a MINŐSÍTÉS!
Tehát ha egy Stihl Super ami egy rész szintetikus olaj, akkor azzal minősítésileg megegyező
olajat kutya köteles bármilyen márkaker elfogadni ha azzal van üzemeltetve a gép.
Ha Hq olaj,akkor is! Bármilyen olajat minősítési megfelelés esetén.

Sok márkaker. lehúzza a vevőt azzal,hogy csak a saját márkás olajt tegye a gépben.
Én speciel azt mondom,hogy senki ne vegyen Stihl olajat,aki nem ellensége a saját pénztárcájának, mert csoda,hogy legális annyira túl vannak árazva! Katasztrófa! 1 liter Ultra valami 7-8.000Ft???? A Super meg 5.000Ft körül???Agyrém.
Fele/harmada áron más márkából meglehet kapni ugyanazt a kenőkapacitást/tudást!
Na mindegy.

A múltkor a kolléga autóját bevittem a márkaszervízbe olajcserére,beballagtam az olajjal együtt amit én vittem. Mondtam ezt tegyék bele. Mondták,hogy nem azt ajánlja a gyártó.
Hát mondom ,én vastagon lesz@rom mit ajánl a gyártó, ezt tegyék bele.
Jó.
Ennyi.
Ha minősítésileg-viszkozitásilag megegyezik(vagy jobb) és bontatlan a flakon,akkor
nem tagadhatja meg egy márkaker sem.

Ezen vigyorogtunk a másik fórumon,hogy kissé elb@szta a Stihl ezt a marketinget,amivel a
saját alkilát benzinüket a motomix-et akarták reklámozni.
A bal oldali dugó 500 üzemóra után motomix-el, a jobb oldali 50! óra Stihl Hp olajjal!
:-))

https://blog.stihl.co.uk/6-reasons-stihl-motomix-fuel/

[ Szerkesztve ]

(#2736) Satya82


Satya82
lelkes újonc

Sziasztok. 60 köbcenti körüli kínai fűrészt szeretnék vásárolni, jó áron. Ezt az egyet találtam.
http://gucisportjatek.superwebaruhaz.hu/item/567500
Tudnátok segíteni, hogy milyen más gépek vannak még amik 60 köbcentisek?
És tudja valaki, hogy ez a démon tényleg 65 köbcentis, vagy mennyi ez igazából?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2737) PALEDOG válasza Fonti86 (#2734) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Abszolút nem alaptalanok a kérdéseim amúgy. Megtörtént ugyanis, hogy egy garanciális gép tönkrement. Abszolút rendeltetés szerű használat mellett. Volt másik gép és ezt férretették. Közbe jött egy betegség ami elég elhúzódott. Eszébe nem volt az illetőnek, hogy szervizbe vigye a gépet. Szumma szummárum majd 8 hónap telt el a meghibásodás és a garanciális szerviz között. A rissz rossz döglött benzinre hivatkozva élből elutasították a garanciális javítás. Pedig látszott, hogy nem volt gyilkolva a gép. A szerviz nem engedett. Ilyenkor mi van? Ugye jogos a felháborodás?

Visszatérve a videón látható karburátorra. Tegyük fel, hogy emberünk nevezzük Sanyinak (elnézést ha van közöttünk Sanyi)
Sanyi megbízik a szervizben. Úgy ahogy van felrakja a gépre és nem működik. Első varia. Nem sikerült a tisztítás kuka a karbi. Vesz egy másikat újat gyárit és kidobott 30000 et az ablakon teljesen feleslegesen.
Második varia, hogy beleesik a csavar fej és hazavágja a hengert. Olyankor mi van? Ugye arra aztán már bárki bármit mondhat mindkét oldalról.? De érzed te is, hogy nem lenne alaptalan a felháborodás. De jogilag a szerviznek bizonyítható felelőssége egyenlő a nullával.
És akkor jön a harmadik, ember észreveszi hogy hiba van, egy hét után. Szerviz 20-30km. Szerinted ki fog visszamenni tépni a száját, ahejett, hogy morgolódva megcsinálja 2 perc alatt otthon ha megtudja csinálni? Részemről innen is jogos a felháborodás. Értem a szerviz oldalt is azt is, hogy te, akár a másik szerviz zokszó nélkül javítja a hibát. De pont ilyen és hasonló felületes javítások és banális hibák sorozata miatt van nem egy szerviz minősítése a béka segge alatt az emberek fejében. Az ember a nehezen megkeresett pénzéért sorozatos csalódásba nem sok bizalmat fektet már sok szervizben. A lehuzásokról nem is beszélek. Az egy külön fejezet. Emellett minden tiszteletem a becsületes lelkiismeretes ellenkező oldalnak! Teljesen másképp kezeli az ember azt a szervizt ha hibázik is. De sajnos ilyen vajmi kevés van. A mi környékünkön is.

(#2738) Fonti86 válasza Pillerb (#2731) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Köszönöm! Igen,visszaolvasva a fórumot valóban igaz,hogy az ellentmondást nem nézik jó szemmel. Szerintem egy normális,kulturált vitában van pro é kontra.
Nem azt mondom,hogy csak Stihl létezik,nem szidom a Husqvarnat se,se más nagy nevű gyártót. Kinek mi valik be,mi szimpatikus. Én Stihl párti vagyok,de elfogadom,hogy van akinek más,nem fogom leszólni senkit se aki más véleményen van.

(#2739) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok fórumtársak!

Az istennek nem akartam én videót feltölteni, de másképp ezt nem tudom megkérdezni :)
Adott egy Efco mth 4000 láncfűrész, ami bejáratós még, kb 4 hónapja vettem.
Mikor megvásároltam vágtam vele kb 1 tank benzint, persze azóta nem volt vágnivalóm, pihent a polcon. Első kérdésem az lenne normális az hogy a primer pumpa 3 hónap alatt elengedte a benzint? Másik kérdésem az lenne nem magas ennek a fűrésznek az alapjárata?
Nem tudom videóban mennyire jön át, de bízom benne azért érzékelni lehet..
Egyébként harap rendesen, szeretem, és hamarosan lesz vele vágva egy kis akácos történet.
Válaszokat előre is köszönöm!

https://www.youtube.com/watch?v=aw7zSey0lX8

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2740) Stihl024 válasza Deskó74 (#2729) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ezek szerint nem olcsó ,és elterjedni nem nagyon fog. Minden esetre jó látni, hogy van tényleges megoldás a gépek a saját és a környezet védelmére ésszerű megoldás is!

(#2741) Stihl024 válasza Fonti86 (#2738) üzenetére


Stihl024
junior tag

Engem keményen leszóltál-csak ugye mint lenni szokott a saját hiba nem hiba. És az, hogy ha megtaláltad ezt a fórumot az csak úgy lehet ha nézted a videómat ahol kint van még az email címem. Ha nekem akarod feltenni a kérdésed -nekem teszed fel, ha nem ez a szándékod -és nem ez volt mert egy hangot se reagáltál arra a magyarázatra miért nem látják a haverjaid a hozzászólásodat-nem ez volt a lényeg. Erre mondtam a színészkedést- ha nekem valakivel bajom van vele beszélem meg nincs szükségem közönségre. Ezért kezelem a bejegyzésed annak -ami.

[ Szerkesztve ]

(#2742) Stihl024 válasza isti732712 (#2739) üzenetére


Stihl024
junior tag

4 hónap alatt ha visszaereszt az semmi. Ha másnapra üres -na az már valami. Nekem kicsit magas az alapjárat, nagy csavaron kicsit kifelé. Ha most megnézném a Stihl lombfúvómat amit nyár óta nem indítottam el-az is üres .

[ Szerkesztve ]

(#2743) isti732712 válasza Stihl024 (#2742) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszi szépen a választ, én ehhez nagyon analfabéta vagyok :D Az a nagy csavar az melyik két lyuk van a bal vagy a jobb oldali?

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2744) isti732712 válasza Stihl024 (#2742) üzenetére


isti732712
aktív tag

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2745) Stihl024 válasza Deskó74 (#2735) üzenetére


Stihl024
junior tag

Kedves Desko 74-a törvény paragrafus-nevezzük bárminek amit írt azt hiszem pont erről szól -leírta. Joga van a szerviznek megtagadnia garanciát ha nem azt az olajat használod amit előír-erre írtam én ha ezt így elmondja a szerelő itt egy embernek aki bevitte a gépét -nincs neki garancia így járt .. szerintem nem járok messze a valóságtól én legalábbis nem elkullognák lehajtott fővel. Az emberek 80%-a nem azt az olajat használja amit előírnak. Nem hiszem el, hogy megtudják állapítani-nem laboratóriumi körülmények között én milyen olajat használok-kvázi rámondják és nekem el kellene fogadnom. Kíváncsi lennék rá, hogy neked milyen ötleted lenne ha bevinnéd a gépet és a 23 éves suhanc közli -megszűnt a garancia mert ő ezt eltudta dönteni. Azt se tudod milyen hibával vitted be mondjuk nem értesz hozzá csak leállt és nem indul. Ezenkívül semmit nem tudsz. Elfogadod-elkullogsz veszel egy másik márkát. Az okosabb elmegy megkeres egy embert aki ért hozzá majd szembesül azzal a gépnek semmi komoly baja nincs amit ne lehetne javítani és semmi köze az olajhoz sem. Akkor kinek van igaza-és kié érvényesül? Az egyszerű embernek van igaza de a szerviz akarata érvényesül. Te elfogadod az ilyet én nem ,nem kell egyformának lennünk. Ezek konkrét esetek nem fantázia, pont ez benne a lényeg. A történet mögött emberek vannak és nem mendemondák. Mi itt délen olyan ősöktől származunk aki folyton a Törökkel hadakoztak-ilyenek vagyunk ezt örököltük. Nem kútúra kérdése. csak nem hagyjuk palira venni magunkat .Másik fórumon évekkel ez előtt úgy kiosztottál első vagy második napomon amit ott eltöltöttem, hogy pislogni sem tudtam-nem kell a rizsa

[ Szerkesztve ]

(#2746) Stihl024 válasza isti732712 (#2743) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nem, az a csavar egyedül áll és azok alatt találod meg amik egymás mellett vannak

(#2747) Btamas81 válasza isti732712 (#2744) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Na azt a két csavart ne bántsd!
A primer pumpa mellett van egy lyuk, azon a csavaron óramutatóval ellentétesen tekerj.

(#2748) Fonti86 válasza Stihl024 (#2741) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Igen, NÉZTEM,mert a sok kontár között jó volt látni,hog, van aki még ha csak hobbi szerelő is,de konyít hozzá,és igényes a munkájára. Viszont te is,mint más is,köztük én is,mondunk hülyeséget,ha valaki ezt elmondja,nem leszóljuk,hanem kulturaltan megbeszéljük a dolgokat,én így gondolom.
Igen írhattam volna,de mivel ott a komment lehetőség,élni akartam ezzel,de úgy látszik a "trágár" (sz@r) szavak "törlődnek".
Amúgy te is visszavihetted volna a szervízbe elpanaszolni a hibát,nem egyből a YouTube-ra feltolni. Vagy ha már értesz hozzá,mert megtudod csinálni,nem viszed szervizbe.
De veled felesleges erről vitázni,mert másnak úgy se lehet igaza.

(#2749) isti732712 válasza Stihl024 (#2746) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ezer köszönet!!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2750) isti732712 válasza Btamas81 (#2747) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm neked is!!!!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.