Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) kopepe válasza Fonti86 (#3000) üzenetére


kopepe
aktív tag

Huhhh...már azt hittem én is nulla vagyok szövegértésből...

(#3003) Kaninyul73


Kaninyul73
friss újonc

Szép jó estèt kívánok! Új vagyok a csoportban,van pár éves tapasztalatom a fakitermelésben, és a láncfűrészek terén. Nem szeretem a kétszínű embereket, úgy látom ebben a csoportban nagyon sok olyan ember van, akinek nagy a szája, de tudása 0. Nagyon jó szervízes barátaim vannak, mind a STIHL mind a Husqvarna táborából. Nekem az a véleményem, hogy ezeknek az embereknek a szakmai tudása felülmúlhatatlan. Mindenki rendőrnek született, csak van aki tovább tanult. A legrégebbi gépem kb. egy 1980-as 075AV STIHL, ami még egy membrán cserén esett át, 5 rántásra indul. A hitetlenkedőknek bármikor meg tudom mutatni, hogy egyszer volt szakszervízben gyári membrán cserélve.

(#3004) Satya82 válasza kopepe (#2998) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Nem tudod véletlenül, a levegő csavar tekergetés, az olyan mint a léggitározás? Mert akkor, én tudom a megfejtést. :))

(#3005) kopepe válasza Satya82 (#3004) üzenetére


kopepe
aktív tag

Akkor te megnyerted a tankban levő benzint! Gratulálok! :P
(postaköltség 2400 ft)

[ Szerkesztve ]

(#3006) kopepe válasza Kaninyul73 (#3003) üzenetére


kopepe
aktív tag

Szerintem eltévedtél! Ez nem a vagánykodós ovis csoport!
Így kell belépni valahova szerinted???

[ Szerkesztve ]

(#3007) Satya82 válasza kopepe (#3005) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

... + áfa + 1 rezsióradíj + kiszállási költség. :DD

(#3008) kopepe válasza Satya82 (#3007) üzenetére


kopepe
aktív tag

Na jó,de akkor halljuk a megfejtést is ! Addig nem postázza ! :(

(#3009) emmzolee


emmzolee
csendes tag

Hú Árpi. Nagyon jó ötlet ez az olaj teszt ötlet. Én véleményem az, hogy jó lenne mindegyik olajat tesztelni. Hátha kiderül valami jó dolog. Aztán a keverékeket ki is kéne próbálni. Az is jó lenne ha friss benzinnel tesztelni minden olajat, pl mennyire kokszosodik, ken stb.

(#3010) Satya82 válasza kopepe (#3008) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Szomorú lennék, ha nem postázná, mert egész életemben, egy tank romlott benzint akartam megnyerni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3011) kopepe válasza Satya82 (#3010) üzenetére


kopepe
aktív tag

Még jobban elszomorítalak,azt írta,hogy a tankban levőt.
Nem biztos,hogy tele tank... ;]
Csak egy kortyocska... :O

[ Szerkesztve ]

(#3012) Satya82 válasza Kaninyul73 (#3003) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Szép jó estét neked is.
Remélem nem veszed sértésnek, de a kétszínű ember kifejezés, nem ezt jelenti. Azt jelenti, hogy a szemedben kedves valaki, de valójában utál, a hátad mögött kibeszél és rosszakat mond rólad.

Akinek nagy a szája, de a tudása 0, az úgy hívjuk, hogy: mesemondó, hetvenkedő, nagyotmondó, okoskodó vagy egyszerűen, csak hazug.

"Mindenki rendőrnek született, csak van aki tovább tanult."
Segíts már, ez a mondat, hogyan illik a szövegkörnyezetbe? Sok itt a rendőr, vagy mi?

Illetve a bizonyítékod, vagy az érved arra, hogy a szervizesek szakmai tudása felülmúlhatatlan, az, hogy sikerült egy membránt kicserélni a gépedben?
Ez tényleg nagyon ügyes. Gratulálok, a barátaidhoz. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#3013) Kaninyul73 válasza Fonti86 (#2997) üzenetére


Kaninyul73
friss újonc

Én gondolom mi a hiba!

(#3014) Fonti86 válasza Kaninyul73 (#3013) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Mi a hiba!?

(#3015) Táborilelkés válasza kopepe (#2996) üzenetére


Táborilelkés
újonc

Alighanem front jön. 😊

(#3016) PALEDOG válasza Táborilelkés (#3015) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Jön? :N

(#3017) Satya82 válasza Fonti86 (#3014) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

100% -ra mondom, az a hiba, hogy rossz. :K
Meg az is hiba, hogy rossz helyre vitte a gépet javításra. :U :D

(#3018) Stihl024 válasza emmzolee (#3009) üzenetére


Stihl024
junior tag

Eredeti terv az 3 új Kínai hengerszett , 15 perc meló ,leszerel és új olajos keverék-melyik milyen nyomot hagy. Ha ezt megcsinálmám 2 órás videó ,hogy ne keljen szét vagdosni mert akkor hiteles. Most az lesz várok 1 csomagot valaki ígért spuri-t lesz 5 keverék Favorit -Oregon-Oleo- Alko (ez az egy ami biztos nem fog szétesni)-Hq Ls-Stihl hp super. ezeknek lesz mind 1 spuris változata. Az olcsóbb olajok 2 hónap után kezdenek kiválni és leülnek a tank aljára -beszínezik . 3. hónap után sanszos , hogy a 95-ös etanolja elkezd buggyanni és barnul az egész keverék ,megváltozik a színe de még elindul vele a gép de szerintem már közel sincs olyan kenése. 6. hónapra azt várom a keverékek nagy része szétesik-beromlik és nem indul vele a gép-kivéve 2 benzin aminek szerintem jó eséllyel semmi baja sem lesz. Véleményem szerint pár a spurival is beromlik de minimum a szétesésig eljut.

[ Szerkesztve ]

(#3019) Kaninyul73 válasza Fonti86 (#3014) üzenetére


Kaninyul73
friss újonc

Szerintem egy gyengébb minőségi olajat használ az illető, nem beszélve róla, hogy biztosra menjen nem ötvenes keveréket használ! Pl 30- ast, és alapjáraton pötyögtetve bedusul! Több db profi stihlem is van pl, 500i, 462c-m, 661 c-m! Nem szoktam őket 5 percig pötyögtetni! Úgy látom amúgy értel a dolgokhoz, te nem végy zsákba macska! Amúgy vannak itt figarók bőven! Nem ismer senki személyesen senkit, de mindenki tudja a másikról ki mennyit ér! Ez röhely! Szoktam mondani, más szemében a szálkát ………. de a sajátjában a gérendát! Aki ért éri, aki nem az nem!

(#3020) csiga8 válasza Fonti86 (#2997) üzenetére


csiga8
senior tag

Korán reggeli szövegértésem nulla.

",ha alapjáraton jár pár másodpercig,hirtelen gázra így reagál."

Hogyan reagál?

(#3021) Satya82 válasza csiga8 (#3020) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Ne ostorozd magad. Szerintem, ezeknek nincs ki mind a 4 kerekük. :)) :K

(#3022) Pillerb válasza Kaninyul73 (#3019) üzenetére


Pillerb
kezdő

Én már meg sem merek szólalni, mert minden vagyok csak becsületes ember nem.
Jóhiszeműen próbáltam valamit elmagyarázni, erre az lett a vége, hogy ellenség szerepbe kerültem.
Az itt álljunk meg egy pillanatra kifejezés nem hinném, hogy sértő dolog. Az eszmefuttatásomat alátámasztva felkerült egy videó is amiben szépen végigvezettem a gondolatmenetemet. Az
Azt hiszem el is ment a kedvem, ezt a videózást nem nekem találták ki. Egy csomó dologra lehetne rávilágítani, hogy a megjelent tartalmakban milyen hibák vannak, például miért nem melegítünk csapágyat nyílt lánggal. Természetesen vannak nagyon jó dolgok is, amiből lehet tanulni. Van aki képes befogadni dolgokat és elgondolkodni rajt, van aki erre képtelen. Igen is ez egy olyan szakma ahol nyitott szemmel kell járni.
Barátom, mentorom egy henger miatt kialakult telefonon történt beszélgetés kapcsán szépen megfogalmazta, hogy miért nem néz videókat. Azt kell mondjam van benne valami. Ez is azt bizonyítja, hogy nem kell ahhoz a reflektorfénybe lenni, hogy valaki érjen valamit.

(#3023) Fonti86 válasza csiga8 (#3020) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Sajnos nem tudom feltölteni a videót. Amúgy ez szarkasztikus válasz lett volna...

(#3024) csiga8 válasza Stihl024 (#3018) üzenetére


csiga8
senior tag

Kicsit off, de mégsem.

Az üzemanyagok kénmentesítése miatt azok kenőképessége is jelentősen romlott.
Különféle adalékkal igyekeztek ezt a problémát megoldani.

Dízeleknél a magasnyomású rendszerek érzékenyebbek, a Delphi rendszer meg kifejezetten kényes ( 1.5 dci)
A 2T olaj gázolajba való öntése nem ismeretlen ( régi dízelesek körében pláne), de ott sem mindegy mit öntessz bele és mennyit. Kifejezetten a full szintetkus olajat ajánlják és kb 1:200 esetleg 1:300 arányban.

Nem kell megijedni, mai napig használom az 1.6 TD Golfba, 2.0 CRTD Passatba kb 10.000 km-ig tesztelve ( aztán lusta lettem figyelgetni, de a munkásautó Golfba maradt)
Az ódzkodók a gázolajban való 2T olaj kiválását és a szulfáthamu tartalom miatti kipufogógáz utókezelő eltömődését hozzák ellenvetéséként.

(Az eltömődés mértékének figyeléséhez egy olcsó ebayes ELM327-et és egy telefonos VAG DPF alkalmazás hívtam segítségül, azokkal figyeltem a „rendszert”, de semmilyen változás nem volt észlelhető, mérhető. Az alkalmazás viszont jó, lehet látni előre mikor lesz regenerálás)

Szóval akkoriban kamionosoktól tudtam olcsóbban gázolajat venni, ők meg az Eurowagnál tankoltak.
A tesztben tehát - emlékeim szerint 0,5 liter – Eorowag gázolaj van 0,75L befőttes üvegben.
A gázolajhoz 5ml Elf moto 2 tech lett téve, majd a pincébe ( ez fontos, mert a melegben, napon az üzemanyag sokkal gyorsabban romlik) polcra tettem. Egy hónap után sem volt leülepedés. ( 1:100)

Néhány hónapig semmilyen észrevehető változás nem volt, kb 6 hónap után mintha látszana változás, de betudtam a fényviszonyoknak. Kb egy év múlva már látványosan, nagyon zavaros lett, de a 2T olaj akkor sem ült ki az aljára.

Képekben:

keverés előtt: ( 2017.05.11)

1 hónap után (2017.06.24)

Megromlott:

2T olajnál (láncfűrész tartósabb használata, - sok tanknyi - után) a kiput szoktam leszezdni, és a dugó túzgát peremétől lefelé a gyűrűkön át a kb a dugó közepéig nézem, ami érdekes.
( a tetejét nem annyira látni) Minél inkább színezet ( barnás-feketés lerakódás) mentes, fémtiszta, csak átlátszó olajfilm van, annál jobb.

Ezekről is van pár képem, ha nem is sok.

(#3025) Pillerb válasza csiga8 (#3024) üzenetére


Pillerb
kezdő

Igazából a nagy érvágás ott jött amikor az ólmot mellőzték.
Amúgy érdekes, mert gázolaj és gázolaj között is van különbség.
Mindenesetre érdekes illusztráció volt! 👍

(#3026) Satya82 válasza Fonti86 (#3023) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Egy szakszervizes szerelő, nem tud feltölteni, egy videót? :Y Ez igen. A véredben van a technika. :C

(#3027) Fonti86 válasza Satya82 (#3026) üzenetére


Fonti86
lelkes újonc

Nem informatikus vagyok,hanem szerelő. Nem a fórumon élem az életem,nem engedi feltölteni,ennyi. De van akinek arra áll fel a cerka,hogy a másikba bele kössön,de egy hasznos dolgot nem tett még az életben. Az okoskodás megy ezerrel,de többre nem futja

(#3028) csiga8 válasza Fonti86 (#3027) üzenetére


csiga8
senior tag

Legalább látszik, nem fotelszerelő vagy.

Google drive? Regisztrálsz, kapsz ingyen ( valamennyi) tárhelyet, oda feltöltöd, és azt tudod linkelni. A linken keresztül addig tudjuk nézni, amíg le nem szeded onnan.

Nálam pl proci hűtők talpának a csiszolása van képekben, kattints az ikonokra [link]

(#3029) Btamas81 válasza Fonti86 (#3027) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Videot ide nem tudsz feltölteni. Azt előbb valamelyik videomegosztóra kell, utána a linkjét kell ide berakni.

(#3030) Satya82 válasza Fonti86 (#3027) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Nem a 90-es években vagyunk. Aki a mai világban nem tud feltölteni egy videót az műszaki analfabéta. A TV bekapcsolásához se kell Tv szerelőnek lenni. A szerelő feladata, hogy problémákat oldjon meg. Ehhez szükségeltetik, fejlődési és önálló problémamegoldó képesség. Láthatjuk, hogy ezek neked nincsenek meg. Emlékeztetnélek, Te voltál itt hamarabb felháborodva, hogy kikéred magadnak, mert te milyen kiváló szakember vagy. Igen, az látszik. A másik dolog. Nagy különbség van alaptalan sértegetés - ez amit te csinálsz - és jogos kritizálás - amit én csinálok - között.
Levegő csavar, meg az Apám fasza! Pont olyan kókler vagy, mint a többi. Szart se tudsz te megjavítani, csak a pénzt lehúzni.
Ráadásul annyira következetlenek vagytok ti levegőcsavarosok, hogy az egyik hülye az L csavarra mondja, hogy L mint levegő, a másik meg a T csavarra. "L" mint LOW, "H" mint HIGH. Alap.
"De van akinek arra áll fel a cerka,hogy a másikba bele kössön,de egy hasznos dolgot nem tett még az életben. Az okoskodás megy ezerrel,de többre nem futja"
Mire nem futja, Te szellemi hátraarc?!?! Ne magadról beszélj!!!

(#3031) csiga8 válasza Btamas81 (#3029) üzenetére


csiga8
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#3032) Pillerb válasza Satya82 (#3030) üzenetére


Pillerb
kezdő

Megtaníthatnád nekem az érkező gépeden, hogy akkor mivel mit állítunk és miért.

(#3033) Fonti86


Fonti86
lelkes újonc

Ha már sértegetsz engem is,nem csak másokat,te idióta,a bejegyzésem egy szatíra volt,ha esetleg nem tudod mit jelent,keresd ki.Mivel a hozzád hasonló dillettáns hülyéktől olvasom,hallom a levegő csavart,ezért írtam a te szintednek megfelelően.
Egyszer nem írtam olyat,hogy kiváló szakember lennék,összekeversz valaki mással.Sehol senkit nem sértegettem,pedig ebben a csoportban igazán bevett szokás,ha valaki nem ért egyet a másikkal.Veled ellentétben én segíteni szeretnék másoknak,nem csak azért vagyok itt ,hogy a fagyott kutyaszrba is belekössek.
De szerintem zárjuk is le a vitát,mert van egy szint,a tied,ami alá nem tudok már süllyedni.
Csiga,Btamás köszönöm a segítséget,kezdő vagyok a fórumozásban,így ezeket nem tudtam

(#3034) Satya82 válasza Fonti86 (#3033) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Te olyan hülye vagy! Azt hiszed ez volt az első eset, hogy szervizben dolgozótól azt hallom, hogy full komolyan mondja, hogy levegőcsavar? Hallottam már ettől cifrábbakat is. :K

(#3035) csiga8 válasza Pillerb (#3025) üzenetére


csiga8
senior tag

Az öreg II GOLF 1.6TD érzi meg igazán, mit raksz bele.

A téli OMV premium gázolajjal hallhatóan-érezhetően könnyebben indul.

Így még az is a premiumot kapja.

A mostani hatósági árazás miatt a kis Suszka a 95-ös maxmotiont kapja, de aztán abba is megint a 100-as megy.

A kannába ( pincébe) tárolt OMV 100-as benzin 6 hónap után még problémamentes, bár inkább nem várom meg.

(#3036) Misi87


Misi87
csendes újonc

Megpróbálom megtörni itt ezeket a viharos napokat :) Meglett a "kicsi" mellé a nagy is :) Tudom innen onnan kiesett, öreg, szarul néz ki stb. De mivel saját részre lesz a csapatba, és erre már régóta vágytam, így lesz időm rendbe rakni. A "kicsi" az már rendben van, még a külsején lesz csinosítás.A nagy pedig így került hozzám, direkt tisztítatlan állapotban van még, most kezdődik vele is a foglalkozás :) Nekem így be is fejeződött a saját géppark gyűjtés. Erre régóta vágytam, most a feladat adott :)

(#3037) PALEDOG válasza Misi87 (#3036) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Gratula! Legyen sok örömöd benne.

U. I. :Te csak azt hiszed ;]

(#3038) kopepe válasza Misi87 (#3036) üzenetére


kopepe
aktív tag

Ezen a képen elég jól néznek ki ! Ja a géppark bővítést ne feszegessük.
Hamar függőséget okoz. :D Lesz ott még gép... :D

[ Szerkesztve ]

(#3039) Btamas81


Btamas81
csendes tag

Nincs valakinek ötelete, hogyha balra fordítom a gépet miért esik le az alapjárat? Bárhogy forgatom nem csinálja, csak ha balra (felül lesz a lap).
Az alany egy Hq136. Üzemanyagcső, szűrő, membránok újak, szimeringek is. Tankszellőztető is jó.
Ezt leszámítva szépen jár, jól pörög, indul ahogy kell.

(#3040) emmzolee


emmzolee
csendes tag

Most értem haza munkából és volt időm a Stihl MS170 karbi gondommal foglalkozni. Tudjátok a megszivatós.
Beleraktam az MS180 karbiját és hibátlanul megy! Na fasza. Akkor a karbiban van a gond. Észrevettem, hogy az MS180 karbija eredeti Stihl Zama, a 170-esén semmi felirat. Az valami gány. Szétszedtem és nem is egyforma a kettő belülről.

(#3041) Btamas81 válasza csiga8 (#3035) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Én nem vettem észre semmit, se a prémium gázolajtól, se a benzintől. Az dieselbe minden 3. vagy 4. tankolás prémium azért. Benzinesbe próbáltam, semmi. Illetve a focus nem vette észre, annak idején az asszony cicivje igen. Nem éreztem, hogy jobban ment volna, viszont kevesebbet evett.
Viszont, kb egy éve nyílt nálunk egy omv kút. Na ott eleinte olyan fasza volt a benzin gázolaj (sima), hogy le a kalappal. A focus úgy még sose ment, a traktornak nem volt füstje (mtz). Van vagy 6-8 autó a családba, mindegyik észrevette, hogy jobb az anyag. Aztán fél éve már olyan mint a shell/moll...

[ Szerkesztve ]

(#3042) emmzolee válasza emmzolee (#3040) üzenetére


emmzolee
csendes tag

Ja, kép lemaradt.

(#3043) PALEDOG válasza emmzolee (#3042) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Képről olyan mintha a himba lejjebb lenne a síktól a nevetlenen.

(#3044) Btamas81 válasza emmzolee (#3042) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Na az Árpi féle videoba is így volt. Még veletlenül sem ott voltak a fúvokák mint a gyáriba.
De.
Valamikor ment neked normálisan ez a gép?
Nem lehet valahova a kompresszorral befújtál valami piszkot?

(#3045) emmzolee válasza Btamas81 (#3044) üzenetére


emmzolee
csendes tag

Persze. Jó volt. Annó így vettem. Használtam stb.

Esetleg valakinek van egy frankó eredeti? :)
Nem jön ki az a szelep. Nem akarom szétgányolni.
Különben kipróbáltam vákum mérővel. Az egyik irányban átenged, a másikban nem. 0.5 bárral teszteltem visszafelé.

(#3046) emmzolee válasza Btamas81 (#3044) üzenetére


emmzolee
csendes tag

Simán lehet, hogy a kompresszor bevert valamit. Most azért eléggé kipócsörésztem minden testrését. Kis méretű gumitappancsokkal az egyes fúvókákra tettem nyomást és néztem megy-e a levegő. Szerintem nincs dugulás.
Megemelem a tűszelepnél a himba magasságát hátha segít.
Milyen magasnak kell lennie ilyen karbinál a szintnek?

(#3047) Stihl024 válasza emmzolee (#3042) üzenetére


Stihl024
junior tag

Én azt vettem észre, az után alkatrészek valamiért most mind Taiwan-ról származnak ismeretlen nevekkel. A Farmertech se egy kimagasló Kínai cucc de legalább az eredetihez hasonló koppintás. Valami adó téma lehet a dologban de a webshoposok ráálltak egy másik beszállító láncra. Szó szerint minden gagyi. Kertmotoros 357xp fedélpatent első rápattintásnál -szétrepült (3000 ft/db ). Amikor a karbi miatt reklamáltam a Hq szervizben-benyomtak egyet a kezembe - gratis, és elnézést kértek. Ezek szerint fontos a kuncsaft elégedettsége. Egyébként az után karbidon látszik azt már szerelték-pucolták mert gyűrött a dugó is rajta.

(#3048) Stihl024 válasza Misi87 (#3036) üzenetére


Stihl024
junior tag

Misi, ezek az öreg vasak nekem is megdobogtatják a viharvert szívemet. Gratulálom hozzájuk, párat még a konkurenciából is be kell gyűjteni ,és úgy kész a kollekció!!:)) És igen ,lépjünk túl ezen a szerviz -kuncsaft ellentéten, ha tudom ekkora érzelmeket vált ki nem dobom be. Pedig van ettől pár kényesebb témám is-lehet áttérek a meditációs videókra ..Az más tészta ,ez nem az a felület ahol számon kérhetett volna engem Fonti86, ez a felület a szerelés-javítás mint ahogy el is mondom abban a videóban ami alapján Fonti86-ide talált. Tehát nem lehet komolyan venni azt, aki nem vesz téged komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#3049) emmzolee válasza Stihl024 (#3047) üzenetére


emmzolee
csendes tag

Igen vágom mit mondasz. Nézem a videóidat. :)
Hogy a dugók be vannak horpadva? Hát ja. Lehet nem is zárnak jól? Na azt fasza lesz letesztelni, hogy tömítenek-e rendesen.

(#3050) Stihl024 válasza emmzolee (#3049) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szerintem teljesítményt sem úgy adja le. Keresni kellene egy eredetivel azonos után darabot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.