Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) gyulank válasza simlisgumis (#4000) üzenetére


gyulank
addikt

Mittudomén. Most jól rávezettél.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#4002) csiga8


csiga8
senior tag

Ide elég nehézkes lenne rengeteg képet feltölteni, ezért, ha nem gond, linkelek testvér topikra.

Husqvarna 560Xp módosítás,
avagy a henger farigcsálása és a közben vétett hibák, majd azok javítása [link]

Lehet, hogy lesz valaki számára hasznos info.
A hibákra nem vagyok büszke, próbáltam megoldani. Végülis jó lett.

A következőkre jobban figyelek. :)

(#4003) csiga8


csiga8
senior tag

Ha valakinek Husqvarna 560XP henger problémája van, én vettem, egész korrekt!

[link]

Képek róla : [link]

(#4004) Spec


Spec
őstag

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne, hogy 2018. októberében vásárolt Husqvarna 120 (Mark II) láncfűrészem elkezdett lefulladozni alapjáraton, és amikor vágok vele, akkor se pörög fel rendesen, le-le fulladozik. Morgós hangja lesz, leesik a fordulat, és hiába húzom nem is pörög fel, mintha valami lefojtaná, majd leáll. Nehézkesen indul is, sokat kell rángatni, meg csak gázadással indul be sokszor.
Nem volt sokat használva a 4 év alatt, szerintem nem tettem bele 10-15 üzemórát összesen. Még teljesen újszerű állapotú. A légszűrőt megnéztem, kipucoltam, a gyertya is jónak tűnik, nincs beköpve.
Én valami üzemanyag rendszer problémára gondolok, valami dugulás, vagy karburátor probléma. Mi lehet a gondja szerintetek? Előre is köszi a segítséget!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#4005) perge666 válasza Spec (#4004) üzenetére


perge666
veterán

Szia.
Nem régi benzin van benne?
Hasonló tünetekkel szivatott meg tavaly az egyik láncfűrészem kb. 4-5 hónap állás után.
Kúton frissen vásárolt benzinnel megszűnt a hiba.

(#4006) Spec válasza perge666 (#4005) üzenetére


Spec
őstag

Nem új, kb. fél éves, de azzal nem szabadna gondja legyen még szerintem. Egyébként még március környékén használtam, és már akkor is kezdte ezt csinálni. Most vettem elő ismét, hogy közeleg a tél, és nekiálltam volna kicsit kuglizni a száraz fát, de úgy látszik nem pihente ki magát, mert ugyanaz folytatódik tovább.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#4007) perge666 válasza Spec (#4006) üzenetére


perge666
veterán

Ha az üzemanyag tutira rendben van,akkor második nekifutásra karburátor dugulásra gondolnék.....

(#4008) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

kellene egy lancfuresz otthoni apritashoz. az lenne a kerdesem, hogy egy elektromos lancfuresz ami tud 2kw.-ot ugyanannyira eros mint egy benzines 2kw?

ill. gondolkoztam hogy beujitok elso korbe egy adaptert sarokcsiszolohoz. hasznalt vki ilyet? mennyire balesetveszelyes? [link]

ill. lancfuresz lanc elezesehez letezik vmi automata elezo ami mukodik?pl. oregon powersharp?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#4009) Butcher82 válasza dellfanboy (#4008) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

erre azért nehéz válszolni, mert (szerintem) a nyomaték és a fordulat azért nem ugyanaz, de egy biztos, ha csak pár köbmétert szeretnél összeaprítani kb 20cm alatti méterfából, akkor elég lehet az elektromos is. Nincs amúgy tapasztalatom elektromossal...

A láncélezést, ha egyáltalán nincs gyakorlatod jobb, ha rábízod olyanra, aki ezzel foglalkozik. Felénk pl. van egy Stihl kereskedés, én beszoktam vinni 2-3 láncot és nem túl nagy összegért megélezik. Problem solved. :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#4010) Btamas81 válasza dellfanboy (#4008) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nekem van benzines és elektromos is, de nem egy liga a kettő. Apró gallyfánál elmegy az elektromos, de vastagabb fánál már felejtős.
Ha tényleg csak hébe hóba kell, akkor jó lehet az elektromos. Nincs vele annyi baj.
Ezt a sarokcsiszoló adaptert meg hanyagolnám. Macera fel le szerelni, ha meg veszel külön erre egy flexet, akkor már mindegy ha egy elektromost veszel.
Láncélezéshez meg annyit, ha megvan a kiszemelt gép ballagj be egy stihl boltba vegyél rá egy stihl láncot és nem nagyon lesz bajod az élezéssel. Sokat elmegy. Szezon végén meg beadod éleztetni.
Közbe meg egy kézi reszelővel tolsz rajta párat. Nem egy nagy őrdőngősség.

(#4011) Z.É.T. válasza Btamas81 (#4010) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szia, sziasztok,

Ez az szerintetek, amit érdemes ennyiért megvenni?
(nincs típusszám a leírásban, jövőhét szombattól indul)

Decemberben költözünk vegyestüzeléses házba, még nem volt láncfűrészem, nem hobbiból, hanem a fafűtés miatt venném.
Köszi előre is!

(#4012) Butcher82 válasza Z.É.T. (#4011) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

ugye ez a típus is, a "kínaiak" sorát erősíti, mondanám, hogy vegyél egy "márkásat", de úgy felmentek az árak, hogy az embertelen. Viszont nekem a Lidl kellemes csalódás, mivel vállalnak rá elég sok garit és felénk ha baj van valamelyik parkside cuccal zokszó nélkül cserélik. Ennyi pénzért nehéz lesz jobbat találni per pill szerintem.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#4013) dellfanboy válasza Z.É.T. (#4011) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mivel ehhez jar 3 ev gari en mernek ilyet venni, mert ami lancfureszeket en nezegettem a napokban makita-oleo mac-stihl vonalon azok kb 70 tol indulnak.. es ahogy nezem ez a 3 marka nem ilyen noname kinai.. marming amit kigugliztam a napokban.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#4014) Z.É.T. válasza Butcher82 (#4012) üzenetére


Z.É.T.
őstag

és dellfanboy: :R
Köszönöm szépen, egy nap alatt én is kb idáig jutottam, örülök, hogy megerősítettetek! :R

(#4015) Btamas81 válasza Z.É.T. (#4011) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Én ennyit biztos nem adnék érte. Értem én, hogy új meg 3év gari, de akkor sem. Kínai klón ez is, mondjuk minőségben biztos jobb valamivel mint a piacos.
Tudom, hogy lutri a használt, de azért lehet köztük jókat kifogni, főleg ebben az ársávban amibe ez a parkside van.
Kérdés mekkora fűrész kell?

(#4016) Z.É.T. válasza Btamas81 (#4015) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Fogalmam sincs semmiről. Életemben háromszor használtam láncfűrészt, egyik sem saját volt, abból kettő kisebb és gyengébb, egy meg valami drága, profi cucc és az zseni volt.
Most - decemberben - költözöm vidékre, ha 3 évre le van tudva, akkor van 3 évem rájönni, hogy mire van ténylegesen szükségem.
Ebből indultam ki.
És 50k az erre szánt keret. Decemberben költözöm, előre rendelnem kell fát, még ha az előző tulaj hagy is ott pár napra valót, költözés közben/közvetlen utána nem lesz opció használtat vadászni, ami még bizonytalan is, hogy tényleg működik-e.
Így most csak új jöhet szóba.

Ezek mentén sem tartod elfogadható kompromisszumnak?

(és még hasítófejszét is ilyen mazsolaként kell vadásznom :D )

(#4017) Btamas81 válasza Z.É.T. (#4016) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nekem az a bajom ezzel a lidls dologgal, hogy kb ugyanaz a tucat kínai mint a többi. Ami nem baj, csak majdnem dupla áron. Oké, 3 év gari, de mire elküldöd, visszaküldik az ki tudja mennyi idő. És lehet hogy csak dugulása van, vagy szűrőt kell pucolni, membrán kell bele stb. Ha meg beviszed egy helyi szervízbe, ugrott a gari.
Akkor már mindegy ha nézel valami használt oleo/emak valamit (ami szintén komatsu klón), de legalább jó eséllyel van a környékeden szervíz ahová viheted.
Decemberig még van idő, addig még egy használtat is vehetsz, legfeljebb beviszed egy szervízbe átnézetni vagy átnézi neked valaki.
Baltát ha nem felejdtem el holnap lefotozóm milyet nézzél, tutti jó, csak erő kell hozzá. Helyi gazdaboltban is kapsz.
Felénk tavaly amúgy lehetett hasgatva is venni tüzifát. Talán 800ft-tal volt drágább mázsája. Az idén nem tudom mi a helyzet.

(#4018) Btamas81 válasza Btamas81 (#4017) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Az emak az efco akart lenni.

(#4019) Btamas81 válasza Z.É.T. (#4016) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nézd csak mit találtam neked

https://www.jofogas.hu/budapest/Oleo_Mac_lancfuresz_130040179.htm

(#4020) Z.É.T. válasza Btamas81 (#4019) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Uhh, köszi, akkor lehet, hogy holnap erre ráugrom.
Gondolom egy rövid próba és ha működik, akkor fizethetem is.
(kell/lehet figyelni valamire?)

(#4021) Btamas81 válasza Z.É.T. (#4020) üzenetére


Btamas81
csendes tag

A tetejét vedd le, nézd meg a légszűrőt, a karbit. Ha tényleg csak beindítva volt, ott tisztának kell lenni. Jobb oldalt két csavarral a láncdeklit is vedd le, ott szintén tisztaságnak kell lenni, némi olaj persze lesz. Egyenletesen járjon, ne fulladozzon, könnyen induljon. Olajzást meg úgy nézed, hogy közel teszed a vezető orrát egy fához (5cm) és húzod neki, csapnia kell az olajat.

[ Szerkesztve ]

(#4022) Z.É.T. válasza Btamas81 (#4021) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R

(#4023) Btamas81 válasza Z.É.T. (#4022) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Itt a fejsze. Valami hasonlót vegyél.

[kép]
[kép]

(#4024) perge666 válasza Btamas81 (#4023) üzenetére


perge666
veterán

Nekem is ilyen van,és ez tényleg szuper. :K

(#4025) Z.É.T. válasza Btamas81 (#4023) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi ismét :R

(#4026) Btamas81 válasza Z.É.T. (#4025) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nincs mit!

(#4027) Btamas81 válasza perge666 (#4024) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Jónak jó, csak ember kell hozzá :)
Én a hasítógépet valahogy jobban szeretem. De ez is kell néha.

(#4028) perge666 válasza Btamas81 (#4027) üzenetére


perge666
veterán

Nekem még nincs hasogatóm,de szemezgetek vele.
Egyelőre megteszi a balta is. :)

(#4029) Butcher82 válasza Btamas81 (#4019) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ez valóban jó gép, nekem is ez van. :) De én még 2018-ban vettem talán és 54.900 volt az új ára, most 80 ezer és felette. Annyit azért nem ér, mivel ugye azért ez is klón, de ugye tudjuk a jobbik fajtából. Ha megvan még és minden rendben vele hajrá.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#4030) Btamas81 válasza perge666 (#4028) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nem bánod meg, ha megveszed, nagy segítség. Ha egydül vagy hasgatáskor akkor állót vegyél, ha vagytok ketten, akkor haladósabb a fekvő.
Én kínomba/mérgemben vettem egy praltikerest olyan 10éve, de még mindig megy. Pedig 150-200 mázsa akác lemegy rajta évente.

(#4031) Btamas81 válasza Butcher82 (#4029) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Ha az árát nézem persze nem éri meg. Ha azt, hogy mit veszel 80ért helyette újonnan már másabb a kép.
Persze drága. A husi boltba szétnéztem a múltkor. Hát padlót fogtam.
Viszont le a kalappal az oleo előtt. Én megmondom őszintén régebben nem sokba néztem. De itt nálunk a közmunkásonak oleo cuccok vannak. Kapják az ívet, de bírják. A múltkor egy este hív az asszony, hogy a játszótéren ott egy talicska valami géppel, meg limmel lommal, mit csináljon? Mondom told haza, szerintem a közmunkások otthagyták, el ne lopják. Na úgy is volt . Hát fasza kis oleo benzines sövénynyíró meg seprű, gerebje stb.
Van ismerőse a hivatalba, szólt valakinek, hogy majd reggel lehet jönni érte...

(#4032) perge666 válasza Btamas81 (#4030) üzenetére


perge666
veterán

Tudom milyen szuper,már dolgoztam vele.........
Állót fogok venni majd mindenképp,nekem az jobban bejön,meg egyedül intézem az ilyen dolgokat.

(#4033) Btamas81 válasza Z.É.T. (#4020) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Itt van még egy, ugyan az, csak a neve meg a színe más

https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Nagy_teljesitmenyu_motoros_furesz_elado_129620733.htm

(#4034) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Van 2 elektromos láncfűrészem, mindkettő 40cm-es oregon vezetővel. Talán 91 szemes a lánc. Mindkettőn lecseréltem a láncot vadi új oregon láncra. Sajnos azt tapasztaltam, hogy vastagabb fáknál úgy félig "bele merül" a fába a vezető, és rohadtul elkezd szorulni az egész, talán jobban füstöl is a lánc.
Ez miért lehet? Régen nem csinálta. Rossz a lánc?

(#4035) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!

Nézegettem a Stihl legkisebb fűrészét az MS170-et. Jelenleg 3 cikkszámon is lehet kapni:

11302000300
11302000301
11302000555

Valaki meg tudja mondani, hogy mi a különbség közöttük? Köze lehet a gyártási időhöz és/vagy helyszínhez?
Van olyan webshop ahol 1,3-as lánccal hirdetik, de elvileg ez a típus csak 1,1-essel lett szerelve, de javítsatok ki ha tévedek.

A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#4036) Btamas81 válasza Kiscsőke (#4035) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Szerintem az égvilágon semmi köze ennek a cikkszámnak, ahhoz, hogy milyen a gép.
Ne vegyél semmit kézpénznek amit a neten olvasol.
Ballagj be a legközelebbi Stihl kereskedésbe, és ott megmondják a tutit.

(#4037) Btamas81 válasza jézusom (#4034) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Hát ha a lánc füstöl az már régen rossz.
Akkor nem vág rendesen, nem halad.
Milyen láncot vettél?
(Szerintem nem 91 szemes, hanem 56. 91 szám az 1,3mm 3/8 pico láncot jelenti)

(#4038) jézusom válasza Btamas81 (#4037) üzenetére


jézusom
addikt

]

[ Szerkesztve ]

(#4039) perge666 válasza jézusom (#4038) üzenetére


perge666
veterán

Lánc Olajzón lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

(#4040) jézusom válasza perge666 (#4039) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tudom, de eleggé fogy, nem kevés, ráadásul drága husqwarna olaj.

(#4041) Btamas81 válasza jézusom (#4040) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nem túl feszesen használod te ezt a láncot?
Vagy nagyon nyomod a gépet a fába.
Ez a két ötletem van hirtelen.

(#4042) Btamas81


Btamas81
csendes tag

És a láncnak az a része olajos ami a veztőbe fut? Ha megemeled a láncot úgy tudod megnézni.
Én kitakarítanám a vezető hornyát meg a az olajzó furatot.

(#4043) jézusom válasza Btamas81 (#4042) üzenetére


jézusom
addikt

Na erre nem gondoltam.

(#4044) Kiscsőke válasza Btamas81 (#4036) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Ha ilyen egyszerű lenne akkor már régen tudnám, de pont a szakkereskedésben nem tudnak rá választ adni.

Mindenkihez:
MS 190 T-hez használati utasítás vagy Manual vagy bármilyen doksit hol lehet találni? Tudom google a barátom, de nem találtam használhatót, csak alkatrész listát. Azokon meg semmilyen gépadat nem szerepel: teljesítmény, súly, ajánlott vezető/lánc típus

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#4045) Btamas81 válasza Kiscsőke (#4044) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Azért nem tudnak rá válszolni, mert n tudhatják, hogy egy másik cég mi alapján cikkszámoz.
Azt kellett volna kérdezni hol gyártják (gondolom kína), milyem vezetővel és lánccal adják (gondolom 1,1pico)

(#4046) Btamas81 válasza Kiscsőke (#4044) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Stihlhez
https://fireandsaw.com/stihl-019t-chainsaw/

http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/ddf4650e5446ef3388256dee005c3c55

(#4047) Butcher82 válasza Kiscsőke (#4044) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

a sthil.com-on megtalálod, az Ms190T használatija egész pontosan:

https://www.stihl.com/STIHL_instruction-manuals-safety-brochures.aspx?Search=MS+190T+3%2F8%22PI+7Z-P-+STIHL

(nem tudtam linkesíteni, de ha így bemásolod a keresőbe, ki lell, hogy dobja.)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#4048) lorcsi


lorcsi
veterán

Nem teljesen temaba vag , de azert megis..

van 2 nagy gyokeres tuskom… tereprendezes soran szedtuk ki
foldes is meg minden
ugy hallottam a lancot szetbarmolja, ha lancfuresszel esek neki

de akkor mivel lehet szetdarabolni az ilyet ?

(#4049) Spec válasza lorcsi (#4048) üzenetére


Spec
őstag

Maga a tuskó nem barmolja szét, de földes, kavicsos, akkor valóban szétcseszi a láncot.
Szerintem legjobb, ha baltával, ékkel, kézi fűrésszel apródonként szétszeded. Ha van fénykardod az is jó lehet :D

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#4050) lorcsi válasza Spec (#4049) üzenetére


lorcsi
veterán

Foldes igen
szoval ezt csak kezi erovel lehet ? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.