Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Pillerb válasza Stihl024 (#1699) üzenetére


Pillerb
kezdő

A fejlesztések miatt leszek rá kíváncsi, igazából ott van a kutya elásva. Mostanában igen nagy a csend az újdonságok felöl.

Reszelésnél adtál egy magas labdát, mindig a legrövidebb szemet keressük meg, majd arra a hosszra reszeljük az összeset. Tisztában vagyok vele, hogy ez neked is egyértelmű, de a fogyatékosok bele fognak kötni 😏

[ Szerkesztve ]

(#1702) Grafy12 válasza Stihl024 (#1694) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Semmi baj, előfordul :) Ezen ne idegeskedj! :)

(#1703) Stihl024 válasza Grafy12 (#1702) üzenetére


Stihl024
junior tag

Most már nyugodt vagyok, de majd szét ment az agyam. A gép viszont egy kezes kis jószág, a kapcsoló az több gépen ilyen de egy srác küldött fotókat-instrukciót mit kell vele csinálni-úgyhogy fog még szerepelni a géped!!! A fék meg képzeljétek gyárilag direkt ilyenre tervezték -nagyon rámentek a biztonságra.Elvileg 10 tank körül van bejárava,akkor meg kell hogy induljon picit-habár nyomatékos de fordulat az még nincs meg.

(#1704) Stihl024 válasza Btamas81 (#1700) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nem célozgatok, drujbáról beszélek.Nem jött át?:) Hol rontottam el.... :F

(#1705) Btamas81 válasza Stihl024 (#1704) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Csak néhány videóját láttam, abban pont nem említett téged.
Ha már itt vagy, segíts kicsit.
Szóval a kis Poulanom megkapta az új hengert, indult egyből, de torpant, H csavaron egy negyedet ki, minden ok. Pár ágat vagtam vele, két nap is, max 10percet ment. Nagyon pöpecül ment.
Ma megjött a fordulatszámmérő kínából, gondoltam megnézem mit tud. Beindítottam pötyögött vagy 3 percet felső burkolat nélkül míg kulcsot kerestem.
Szóval alig pörög, fulladozik. Na mondom az új henger hazament. Tettem még kis olajat a benzinhez, vártam, hogy lehűljön, hidegen is ugyanez. Kiput levettem, belestem henger nem karcos, dugó se.
Na mondom itt akkor üzemanyag baj van.
Karbi kipucol, átnéz minden. Ugyanolyan szarul megy.
Végül a H csavart elkezdtem betekerni és jó lett.
12000 körülire hagytam.
Nem tudom mennyit csavarhattam be -mert ez a recés csavar van benne amihez nincs kulcsom- de 1-et másfelet biztos.
Namost ez vajon mi miatt van/volt?
Elnézést, hogy ilyen bőlére eresztettem a mondandómat.

(#1706) kalmis válasza Stihl024 (#1704) üzenetére


kalmis
csendes tag

"Pufilekvár balladái", ez jó :DD

(#1707) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Gz400 on is pont ilyen a fékkar. Gepkönyvében szerepel is, hogy olyan érzékeny, hogy képes már úgy aktíválódni ha dinamikusan megindult felfelé a gép. És valóban egyszer sikerült odaérintenem a lap orrát. Láttam már, hogy baj lesz. Markoltam is a gépet. De ahogy tán 10 centit sem ugrott felfelé a lap orra már állt a lánc. Sokakat meglep, főleg ha régi berögződéssel kezeled. De szokható és utána nem okoz gondot a kezelése.

(#1708) Grafy12 válasza Stihl024 (#1703) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Na megnéztem a videót, igazából jött a papír forma :) Azt nem tudom számít-e de 4.8mm-es reszelő való hozzá.Ha megnézed azt a kapcsolót azért hálás lennék, nekem nem tűnt ez fel, de érdekes! Így videón is átjött, hogy a STILL lényegesen többet pörög! Tetszett a video gratula hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

(#1709) Pillerb válasza Grafy12 (#1708) üzenetére


Pillerb
kezdő

Szia! Biztos, hogy picco lánc van a gépen? Ha 4.8 as a reszelő akkor ott valami nem stimmel. 0.325” colos láncnál szokott lenni a 4.8as reszelő. A Stihl 3/8 picco láncainál 4 es reszelő kell. Valami nem klappol szerintem.

(#1710) Pillerb válasza Grafy12 (#1708) üzenetére


Pillerb
kezdő

Most néztem rá a gépre, .325 osztású láncot használ, azért volt 4.8 írva neked a könyvben. Ebben az esetben a 4es reszelő nem jó, mert túl nagy lesz az élszög! Át kell tolni 4.8 reszelővel.

Amúgy meg csak az tud hibázni aki dolgozik ✌️

[ Szerkesztve ]

(#1711) Grafy12 válasza Pillerb (#1709) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Én tudom, hogy nem pico lánc van rajta, 72 szemes 325" 1.3mm lánc van rajta :)

(#1712) Stihl024 válasza Pillerb (#1710) üzenetére


Stihl024
junior tag

A videó feltöltése után kb 3 percel már én is tudtam, amúgy a 4,8 as reszelő szerintem nagy bele. Vágó profil alacsonyabb és keskenyebb a Stihl Ps láncénál. Át toltam 4.5 reszelővel. Szerintem-ki lett maxolva.Marad a gép idén akkor, megmutatom mit csinál vele a 4.8 as reszelő. -elvileg András új szettet rak úgyis rá .

[ Szerkesztve ]

(#1713) Stihl024


Stihl024
junior tag

Na srácok Dolmar szimering ügyben előre lépés van. Németországban van egy cég aki újra elkezdte gyártani-forgalmazni a szimeringet ,ezek szerint nagyon nagy kereslet van rá. Nekem máris jön 2 db .Ennyi kell csak ahhoz hogy egy modell rémálom kategóriából kedvenc kategóriába lépjen át! Láncvezető is egyedi a Dolmarnál ,nem könnyű rá találni . Yato vezetőt teszek rá és 325-ös láncal. Elképzelhető,hogy ez a Dolmar marad az 50ccm es gépem. Habár még a Stihl megvan de elvileg már az sem az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#1714) Grafy12 válasza Stihl024 (#1704) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Na ő az akit mondtam neked, hogy nem bírtam végignézni, mert nem tud beszélni! Kín kivárni a mondanivalóját! :D

(#1715) Misi87 válasza Stihl024 (#1713) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Màr akartam is kérdezni hogy azzal mi van vagy sikerült e keríteni hozzá. Meg kívàncsi is leszek rà ha készül videó róla. Az elődje is tetszett csak ez az alkatrész mizéria így elvette a kedvem tőle de szerintem egy jó gép!

(#1716) PALEDOG válasza Stihl024 (#1713) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Aztán ne dicsérd ám agyon azt a dolmart mert a végén még a Jani megenyhül ;]

[ Szerkesztve ]

(#1717) Stihl024 válasza PALEDOG (#1716) üzenetére


Stihl024
junior tag

Légszűrésnél van még gond rendesen a Dolmarnal,viszont motor erő szerintem az ott lesz a szeren.Minden esetre bemondom majd videóban,hogy van ez a szimering lehetőség -szerintem sok embert érdekel.
Srácok ki tudja megmondani ,hogy kapott ki a videóban az 500i a Gs451-től?:)))Kíváncsi vagyok ki vette észre.Annyit elárulok a számláló az korekt és nem vágtam meg a videót ott ahol az 500-as ment!Minden eredeti!

(#1718) Stihl024


Stihl024
junior tag

Ma egész délután a Hecht-et bütyköltem szét szivatott és nem tudtam mi.Először olajozás gyengélkedett, Kipucoltam,nem volt szűrő a cső végén raktam rá. Amikor kiszedtem az olajpumpát látom a szimering féloldalasan van benne de semmi jele nem volt,hogy falsolna. Beigazítottam rendesen-összerakom felpörög-mintha szimeringes lenne. Újra szét kapott egy új szimeringet-hála istennek ugyan az megy bele mint a normál Kínai lendkerék oldali az meg van itthon egy zacskóval .Összerakom-nem jó de az olaj megindult. Kicseréltem a csavarokat az olajpumpánál és valószínűleg picit hoszabb mint az eredeti-beszakítottam a karterfelé a meneteknél... Szétszedtem csontra kipucoltam, menetrögzítővel összeraktam-beindult. Majd leállt és többet nem indult a boga úristennek sem. Ha nincs itt a Fuxtec bevágom a sarokba és hagyom vagy egy hetet.. de itt van.. Nincs szikra... egy kábelt leszakítottam az állandó berántó le-fel szereléssel. Forrasztás- indul de nem áll le... Kábel jó csak a kapcsoló lehet. Van kosárba egy 37ccm Kínai ahoz vettem új kapcsolót -ráteszem leáll-hurrá de újra felpörög......... szét ütöm gondoltam-de itt a Fuxtec,nem ütöm szét... majd beugrik első nap is a kábel rossz helyen elvezetése vert át mert beleakad a gáz az alapjárati csavarnál.. megigazítom és hejte áll a rend- ezért szimeringeztem meg és szedtem szét 3-4x... ha ráérek adok magamnak egy körmöst... :U :U :U :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#1719) Pillerb válasza Stihl024 (#1717) üzenetére


Pillerb
kezdő

Simán látni, hogy visszafogtad a gépet, hogy ne tudjon harapni 😊

(#1720) Stihl024 válasza Pillerb (#1719) üzenetére


Stihl024
junior tag

Akkior visít-de ez nem visít,és hogy oldom meg csak 1 tizeddel veszítsen?

[ Szerkesztve ]

(#1721) Pillerb válasza Stihl024 (#1720) üzenetére


Pillerb
kezdő

Passz, de az feltűnt, hogy mikor átvágta a fát látványosan tartottad a gépet, nem ment lefele a lap mint a másiknál…..

(#1722) Stihl024


Stihl024
junior tag

85 amiért elvinnék a 372 X-torq rémséget.. nagyon vacillálok de szerintem ennyinél azért többet ér.

(#1723) kopepe


kopepe
aktív tag

Na megjött,itt van Bagaméri...az ikertesó!
Tegnap este hétkor hozta a postás.Sok dolguk lehet mostanában.
Persze hogy nem bírtam ki,összeraktam,félnyolckor beröffentettem!
Másodikra röffent,harmadikra indult.Nincs rajta egy karcolás sem!
Hétvégén lesz időm foglalkozni vele jobban.Év végi hajtás van.
Embertől kérdem,milyen arányban,és milyen adalékkal használta?
Valószinüleg ez egy nagyon összetett és bonyolult kérdés lehetett
számára,mert annyit válaszolt,hogy : Ő motult vett hozzá,de a gyárival kell használni !!!
Csak néztem ki a fejemből,mint az üregi nyúl!
A régi kínai gépemet,amit ajándékba kaptam,elvitték egy tizesért.
A kis makitát amit megvett a kolegám,abból maradt egy ötös.
Ez a gép 27-be van nekem,még ha foglalkozós is kicsit,szerintem megérte!
Remélem csak be kell karburálni...

[ Szerkesztve ]

(#1724) kemenylegeny válasza Stihl024 (#1717) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Szerintem szamlámi karikát vágott a Sthil.

(#1725) kalmis válasza Stihl024 (#1717) üzenetére


kalmis
csendes tag

Annyi biztos hogy az első vágásoknál még nem ment a számláló az 500i mérföldekkel előbb járt, de az időméréskor az 500 -asnál hallani lehet az elején, és a végén a hang nem folyamatos, én akkor is vágásra gyanakszok! :((( ,vagy egy picit lassítottad a lejátszási sebességet és azért van a hangban eltérés? :K

(#1726) Misi87


Misi87
csendes újonc

Szerintem az 500i-n bicajlànc volt :)

(#1727) Grafy12 válasza Stihl024 (#1722) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Arra gondoltam fordítva raktad fel a láncot :DD ! Persze csak vicc..... Szerintem kalmis mondta meg a frankót, ott az igazság, furfangosan lassítottad a videót, de nem tartom lehetetlennek, hogy a hangmagasságba is belepiszkáltál ezt kendőzendő! :D

(#1728) fishdream


fishdream
csendes tag

drága emberek,

elnézést kérek, hogy beleugatok a társalgásba a profán hülyeségeimmel, ugyanakkor móricka vagyok nógrádból, életem első láncfűrészét készülök beszerezni, és szeretnék kérni némi útmutatást. eléggé szerencsétlen konstelláció, mert árérzékeny is vagyok, viszont benzinmotorosra lenne szükségem, úgyhogy muszáj megtalálnom a best buyt. az alternatívák: a) az újonnan 20-25 ropiért megvehető flinke/stb (ezekről sok helysen olvastam, hogy kerülendő cuccok), b) stihl ms 170 és hasonló vonal használtan, 35-40 körül (kábé ez a max, ami bele tud férni),. c) szemezgettem még olyanokkal is, mint pl. ez a békebelinek (hehe) tűnő orosz darab tajga néven, a mcculloch mac 130, amit kábé ebben az árfekvésben árulgatnak emberek, de egy ilyen scheppachot is láttam jóárasítva, d) amit ti javasoltok, mint láncfűrész-professzorok. alapvetően semmi komoly sportot nem űznék vele, szimpla tüzifaszéjjelbaszkodás, gallyazás és hasonló apróságok, viszont elég nagy a telek, úgyhogy az elektromossal egészen biztosan sírva szopnék, az akkust meg inkább elengedném, mondjuk ezt a nasumot nézegettem egy kicsit, bár leginkább a neve miatt, mert kurvára bírom a rockzenekart, amit ugyanígy hívnak.

ja, és láncfűrészhez értő ember van elérhető közelségben, szóval tudok kihez fordulni, ha valamit elbasznék, kivéve, ha levágom vele a lábam, mert akkor nem forgok, csak elvérzek.

kábé ennyi, előre is köszi a szakértést!

(#1729) PALEDOG válasza fishdream (#1728) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Hasonló feladatokra maroknyi ismerősöm a garden master (Obi) fűrészt vette. Még mind működik. Évek óta. Nem professzionális. Nem szépen kidolgozott. De mennek. Nem mellesleg ha gondod van vele azért az obiba vissza lehet vinni. Ha valami baja van mikor kibontod. Online rendelésnél ez egy fokkal macerásabb. De ebben az ársávban nincs tuti vétel. Csak pro és kontra. Az se sok.

(#1730) axwel18 válasza fishdream (#1728) üzenetére


axwel18
senior tag

Hecht 58 egész jó vétel 40-ért szerintem, nekem is van egy, otthoni használatra ezen az áron szerintem verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#1731) highand


highand
tag

Sziasztok!

Meghívásra kerültem ide. Egyelőre jól visszaolvasok. Rámfér.

(#1732) kopepe válasza fishdream (#1728) üzenetére


kopepe
aktív tag

Arkar felhasználó ezzel is meg van elégedve :
https://lancfuresz.arukereso.hu/cross-tools/cgc-2200-p496372221/

(#1733) kopepe válasza highand (#1731) üzenetére


kopepe
aktív tag

Üdv!
Hát van mit olvasgatni,az biztos!
Milyen gépeid vannak?

(#1734) highand válasza kopepe (#1733) üzenetére


highand
tag

Szia. Nekem a létező legolcsóbb gépem van. Évi 6 erdei m3 méterfát kell vele kugliznom ez a feladata. Javítgatom amikor kell és ha végleg feladja, akkor megint megveszem a legolcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

(#1735) kopepe válasza highand (#1734) üzenetére


kopepe
aktív tag

Talán straus?Talán találgatnom kell,vagy elárulod... :D

(#1736) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Nem szégyen kiírnod milyen fűrészt nyúzol. Itt keveseknek van Stihl vagy HQ. Itt nem számít a márka. Itt csak simán szeretjük a láncfűrészeket. Márkától függetlenül!

(#1737) Ezekiell válasza axwel18 (#1730) üzenetére


Ezekiell
veterán

7.5 kiló, az igen, gallyazassal egybekotott gyúrás, 2in1 :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1738) highand válasza PALEDOG (#1736) üzenetére


highand
tag

A címkéje már elveszett az első berántókar fedéllel együtt. De vagy Kraft, vagy Straus. Annyi maradt meg, hogy: GS-5200.

Most kutattam ma egész nap a neten, mert szeretnék még egy ugyanilyet venni, tartalékba. Pontosan tökilyen nincsen, vagy nem vehető. A GS2850 és a GC52 ( orosz piacos) - ezek nagyon hasonlítanak, de nem pont azonosak.

(#1739) Arkar válasza fishdream (#1728) üzenetére


Arkar
aktív tag

Még nincs vele tapasztalat, ez is kinai mint ebben az árban kb minden, de úgy néz ki oregon lánc + vezető +walbro karbi, elég best by. [link] GMC :) :D
ha valaki ismeri nyugodtan megcáfolhat.
Tény nem volt kézbe, tapsztalat nincs .
vagy ahogy írták mások is Hecht 58
Nálam a cross is bevált. kb 5-6 éves kb.

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#1740) highand


highand
tag

Ha már idekeveredtem feltennék egy kérdést. Nekem az a tapasztalatom, hogy az elektromos fűrésznek akkor is kisebb a vágássebessége, hogy 1,1-es lánc van rajta és a watt-ban kifejezett teljesítménye nagyobb, mint a vele összehasonlított benzinesnek.

Ennek mi lehet az oka?

Vagy van valakinek ellenkező tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#1741) Pillerb válasza highand (#1740) üzenetére


Pillerb
kezdő

Szia! Ha két egyforma vágószerkezettel szerelt gépet összehasonlítasz ott értelemszerűen az fog gyorsabban vágni amelyik nagyobb láncsebességet produkál. Ez ugye függ a tengelyfordulattól, és a csillagkeréktől.
Elektromos fűrészek 12m/s körüli láncsebességet tudnak, míg a benzines társaik mondjuk átlagban 18m/s sebességgel hajtják a láncot.

(#1742) Stihl024 válasza highand (#1740) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szia! Elektromosból egy jobb vagy közepesnek mondott márka 1800w-os gépe az már nem rossz. Piacos 3500w lerugja a falról a villanyórát ,de nem vág jobban ugyanis a megadott watt mindíg az áram felvétele. Minél gagyibb egy gép annál több hőt termel a felvett áramból és kevesebb a leadott teljesaítmény. A jobb nevesebb topp kategóriás elektromos vághat úgy akár egy 35-40ccm benzines barkácsgép.
Az 1.1 es láncnak a profil magassága is alacsonyabb ,azza max kisebb eséllyel égeted le de szerintem nem vág vele gyorsabban. Nagyobb foguval gyorsabb -ha bírja a motor

[ Szerkesztve ]

(#1743) Stihl024 válasza fishdream (#1728) üzenetére


Stihl024
junior tag

Gép esetében pár év múlva nem az marad meg benned mennyiért vetted hanem mennyire szeretted ezen idő alatt. Ha teheted vegyél egy olyan terméket amit sokáig szeretni fogsz. Az inkább 70 e ft körül fog kezdődni.Kezdeti megoldásnak nyilván megfelel egy Kínai gép is ,de mindegyiket sűrűbben -gyakrabban kel bütykölni karbantartani mint egy márkás gépet.Nem muszály egyből a topp kategóriát van alternatíva bőven.Pepe barátunk nem véletlen már a 2. GSH 400-as veszi. ,sőt Efco szinekben még olcsóbb is .Kínaiban a Garden Master tényleg a jobbak közé tartozik,de úgy álltalában már 30 e ft körül adják ami nem 1 nap alatt romlik el.Ez alatt ,tudjál szerelni és nem lesz gond!:)))

(#1744) highand


highand
tag

Köszi a válaszokat. Stihl Rapid Duro-t próbálta már valaki? Esetleg Forester Carbid-ot?

(#1745) kopepe


kopepe
aktív tag

GSH 400 helyzetjelentés :
Megírtam a srácnak,hogy nem kellett volna eladnia.
Elárulta,hogy 3 szervizben járt a gép. :U
Az egyikben gyújtótekercset cseréltek,a másikban membránszettet,a harmadikban állítottak a karbin.
Ebből kettő tuti biztos,hogy felesleges volt! :C
Azt mondták neki 25-ös keverékkel használja és gondolom ahoz állították a karbit.
Hazavitte,de ő ötvenessel használta(merthogy hülyék ezek)....és szar a gép...és eladta nekem.
Én is 1:50-be használom,beállítottam hozzá a karbit,és a gép tökéletesen megy. ;]
Melegen is indul,persze ha kb 10-15 percet áll,akkor félgázon.
Egy tankot kiszórakoztam belőle,tesztelgettem.Jó kis gép,mehet melózni! :R

https://www.youtube.com/watch?v=rMKS_UCXkjs

(#1746) Stihl024 válasza highand (#1744) üzenetére


Stihl024
junior tag

Van egy Stihl Duro láncom-drága és házilag nem élezhető-sőt kisebb üzletekben sem ,sima köszörű amivel éleznek nem viszi-vagy nem teszik bele. Ráz vele a gép ,nekem csak kimondottan betonos deszkához kell évi1x-2x arra jó.

(#1747) Stihl024 válasza kopepe (#1745) üzenetére


Stihl024
junior tag

Lehetne csinálni belőlük egy kéthengeres gépet.. :DD :DD :DD

(#1748) highand válasza Stihl024 (#1746) üzenetére


highand
tag

Arra gondoltam, hogy azt sima fában huszad annyiszor kell élezni. Vagy ennyire nem jó az arány?

(#1749) kopepe válasza Stihl024 (#1747) üzenetére


kopepe
aktív tag

Mondtam,hogy nem vagyok nagy videós! :U
Ha nem a telefon kijelzőjét néztem volna,akkor egyből megtalálom a gázkart. :D :D :D
Úgy döntöttem,holnap szétkapom a kipuffogót,és kiherélem.
Bár van 10 hó gari a gépen,de leszarom! :K
Néha kell lapot húzni 19-re,különben unalmas lenne az élet.
(húú de veszélyesen hangzott) :Y
Kíváncsi vagyok lesz-e teljesítménybeli különbség.
Szerinted kell(het) az utánállítás,mert megszűnik létezni
a katalizátor?Vagy majd megtudom....? :R

[ Szerkesztve ]

(#1750) kopepe válasza Stihl024 (#1747) üzenetére


kopepe
aktív tag

Egyébként mostanában úgy hívom a GSH 400-at,hogy Lewis Hamilton.
Mindegyik második lett.... :W :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.