Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Pillerb válasza Istvan2020 (#1999) üzenetére


Pillerb
kezdő

Ha könnyített indítású akkor nem lesz vele gond, egy jó kis gép lesz.
A legnagyobb hibának ezt találtam nála a használat során, de akkor az Oleo már upgrade-elt verzió 👍

(#2002) Stihl024 válasza Pillerb (#2001) üzenetére


Stihl024
junior tag

Én pl fülre nem tudom beállítani sem a láncfűrészt sem a kaszát.Kaszát szerintem senki sem-vagy csak azt gondolja,hogy jó pedig lehetne jobb is. Nekem ahhoz, vágni kell -érezni viszont tudom -legalábbis remélem.Kaszánál viszont nehezebb. Ha nem vagy vérprofi kaszás nem fogod tudni , hogy a gép eleve ennyire gagyi vagy rosszul van beállítva. Stihl kaszáknál viszonylag egyszerű. Ha betartod ami a burkolaton van nagyot nem hibázhatsz. 2-es szériás Hq kasza az viszont más tészta. Abból látsz videót egy rakással ami hörpölve pörög fel-gazdája dícséri ,azt hiszi jól megy...ragozhatnám még de lényeg a lényeg -ha valaki saját magának beismeri nem az ászok ásza egy rpm kütyü-aranyat ér.

(#2003) Btamas81 válasza Stihl024 (#2002) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Kaszát mennyire szoktad állítani?

(#2004) Pillerb válasza Stihl024 (#2002) üzenetére


Pillerb
kezdő

Nem is a fordulatszámmérő ellen vagyok, félreértés ne essék, csak azt mondtam, hogy aki nem tudja mit miért csinál annak teljesen felesleges. Ezzel sokan úgy vannak, mint az elektromos élezővel. Azt gondolja a mandinka, hogy ha már kézzel nem tud élezni akkor vesz egy ilyet, és majd azzal jó láncot tud készíteni. Mikor oda kerül, hogy be kell állítani a szögeket akkor meg jön a döbbenet, hogy húha…. Jönnek az elégetett láncok stb..

(#2005) Stihl024 válasza Btamas81 (#2003) üzenetére


Stihl024
junior tag

Elég típus függő, Stihl 11-11,5 e -körül . Kínai 10-10,5 e rpm

(#2006) Stihl024 válasza PALEDOG (#1998) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ez ennyibe kerül? Tied is e körül ér?????

(#2007) PALEDOG válasza Stihl024 (#2006) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Ez eredetileg 170 ért volt felrakva. Hamar engedett az árból. A jó állapotú használtak 300€ tól felfelé láttam Európa szerte. Tekintve, hogy indítatlan és egy Tsumura van rajt, korrekt ár. Igen az enyém is hasonló árat képvisel. Bár egy picivel azért jobban jutottam hozzá. Bár én ugye élből lapot vettem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2008) zolika199 válasza PALEDOG (#2007) üzenetére


zolika199
csendes tag

Szia!
Eddig nem írtam ebbe a fórumba, csak megfigyelő voltam, de most azért annyit hozzászólnék, hogy szerintem ezek a képek lopottak... bár ne legyen igazam...
[link]
Ezek ugyanazok a képek. Még a vízjel is rajta maradt.
Ha nincs igazam előre is elnézést, nem akarok senkit meggyanúsítani.

[ Szerkesztve ]

(#2009) PALEDOG válasza zolika199 (#2008) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nekem is feltünt. Ha arról a gépről készült amit hirdet, akkor nem probléma.

(#2010) zolika199 válasza PALEDOG (#2009) üzenetére


zolika199
csendes tag

Hát ez akkor derülne ki, ha az ember felhívná, és megnézné személyesen.
Nekem itt van helyben, meg kéne néznem, csak engem annyira nem vonzanak a japán fűrészek. Pedig nagy ritkaság, és gyönyörű állapotú.

(#2011) kopepe válasza PALEDOG (#2009) üzenetére


kopepe
aktív tag

Ez a Formanek Zsolt weboldala(ami nagyon hasznos tud lenni ! )
És oda is van írva a gyűjtő neve,akié a gép....
Ő csak adatokkal és képekkel szolgál azon az oldalon........ :U
(legalább is erről a gépről)

(#2012) PALEDOG válasza kopepe (#2011) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Orbán Adrián Balázs elcserélte már nem az övé.

(#2013) PALEDOG válasza zolika199 (#2010) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nekem is helyben van. :) De mivel már van egy csak akkor mennék hitelesíteni, ha valaki megkér mert még szeretné venni.

(#2014) kopepe válasza PALEDOG (#2012) üzenetére


kopepe
aktív tag

Igen,az könnyen meglehet.
De nem kell rögtön rosszra gondolni.
Bár a mai világban.....na ja. :U

(#2015) Taki55 válasza PALEDOG (#1998) üzenetére


Taki55
újonc

képeken olyan mint az új

(#2016) Tanaka 4501 válasza Stihl024 (#2006) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Nagyon mosolyogtam, a komatsuval úgy vágtál, mint egy szamuráj XD
Mintha katát, formagyakorlatot végeztél volna, öreg bushi.
Ezt hozza ki az emberből a komatsu?
Egyre jobban érdekel ez a legenda!

(#2017) Stihl024 válasza Tanaka 4501 (#2016) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nem ilyen gépre számítottam, a Hecht más és arra tippeltem olyan lesz. A Hecht darabos de erős ,a Komatsu lágy mozgású de gyors. Ezek nem forma gyakorlatra készülnek hanem az arénába :)) 357xp-t és 361-est kapnak ellenfélnek és azok irgalmatlanok .

(#2018) Pillerb válasza Stihl024 (#2017) üzenetére


Pillerb
kezdő

Árpi!

Jó lett az óéves videó, igazából a lényege szerintem mindenkinek átjött. Köszönjük a sok időt amit rászánsz ezekre a dolgokra. Látom a 461 nálad is a toplistán van, sajnos be kell ismerni, talán az utolsó gép volt amire még igaz volt a szlogen, “ Nemzedékekre tervezve” 👍

Ui.: hogy lehet ide videót feltölteni???

[ Szerkesztve ]

(#2019) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Kérdés mindenkihez, Hecht58 vagy Gsh560 mindkettő van, nem tudom eldönteni melyik maradjon, egyiknek sajna menni kell, de mindkettő jó, szívem szerint maradna de most sajna nem lehet.
Ugyan arra a célra lenne használva mindkettő ház körüli favágás, tüzelő darabolás semmi extra.

(#2020) Pillerb válasza Istvan2020 (#2019) üzenetére


Pillerb
kezdő

Én az oleora voksolnék, hogy maradjon 👍

(#2021) Pillerb


Pillerb
kezdő

Ms-461 “csettegő” ha jól emlékszek így jellemezte Árpi 😊

https://youtu.be/nLJIp5uxs1c

(#2022) Tanaka 4501 válasza Stihl024 (#2017) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Egy már rég halott barátom szavajárása volt, hogy"A gép is ember".
Tényleg olyan, mintha egy ír kocsmai verekedőt meg egy busit hasonlitanank össze. Mind a kettő hatékony, de a bushi az do.

(#2023) kopepe válasza Pillerb (#2021) üzenetére


kopepe
aktív tag

Na szuper lett! :C :C
Attól az alapjárati hangtól még egy német alakulat is megadta volna magát :D :D :D :D

(#2024) kopepe válasza Tanaka 4501 (#2022) üzenetére


kopepe
aktív tag

do ? dolgozik ? dolgos ? dolga van ? dolmar ? :D :D :D :D :D

(#2025) PALEDOG válasza Pillerb (#2021) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Az az alapjárat.... :R
Apám régi ETZ 250-ére emlékeztet gyerekkoromból.

(#2026) kopepe válasza PALEDOG (#2025) üzenetére


kopepe
aktív tag

Pillerb:
Írtam kommentet a videó alá !
Innen már nincs visszaút ! Youtuber lettél !
Gratulálok! :C

[ Szerkesztve ]

(#2027) kemenylegeny válasza PALEDOG (#2025) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Pont ezt az emléket hozta nekem is. :)

(#2028) Pillerb válasza PALEDOG (#2025) üzenetére


Pillerb
kezdő

Valóban, nekem is ez volt rá a hasonlat, ezek szerint sokan emlékeznek még rá, milyen hangja van egy Etz-nek.
Mindaddig Etz feelingje van amíg oda nem húzod a gázt, borzalmas dinamikát tud produkálni nyomatékból.
Vágás közben elengeded a gázt, majd újra odahúzod és már ordít is, odabac rendesen. 45 ös lap rajt, meget totálba, nem kérdez vissza még az útszéli akácban sem. A videón látható gép a mostani gépnek a tesója volt.
Lett helyette egy mégfinomabb. Ha van rá igény akkor csinálhatunk egy videót róla, hogy mit művel terhelés alatt. Ha már youtubber lettem 🤣🤣

(#2029) Stihl024 válasza kopepe (#2024) üzenetére


Stihl024
junior tag

Do= Út
Arénának hívom a kis hátsó udvaromat ahol összecsapnak a gépek a barátunk(Tanaka) a Japán gépeket annak rendje módja szerint Bushi (Harcos) -nak hívja . Jobban beleéli magát mint én:))) szerintem ez normális ;] ;]
normális??? :Y
Ugye sokan a Samurájos filmek alapján aki kardal harcol az a" Samuraj "de az valójában már egy olyan rang ami nem túl gyakori és inkább politikai rang sok esetben csapnivaló harci tudással. A valódi harcot a Bushi vívja meg ő az igazi fegyvermester aki naprakész a halára ,az egyetlen Út (Do) amin jár a fegyverforgatás ,a harcra való felkészülés és a dicsőséges halál.Ez a Bushi Do
Összegzés: A nemes Samuráj -legtöbb esteben csak viseli a Katranát de csapnivalóan használja( harcos hivatalnok)
Bushi : Egy a fegyverével a gyilkolás művésze, szellemi és testi képességei már már természet felettinek tűnhet a vérzivatar és a harmónia mestere. Szolgálatait pénzért adja még a Császár is csak pénzért jut hozzá-akár csak a Ninja szolgáltatásokhoz.
Majd Tanaka kijavít ha tévedtem:)

(#2030) kopepe válasza Stihl024 (#2029) üzenetére


kopepe
aktív tag

Ez több mint kielégítő válasz volt ! :R
És köszönöm , köszönjük ! :K
A do-dolmar persze csak viccelődés volt,gondoltam,hogy "valami"japán cucc lesz.
Tanaka nem fogalmazta meg teljesen érthetőre a mondanivalóját. :U
Végül is hány hobbid van amiben nagyon jó vagy?
Valamelyik videódban említed,hogy történelemből sem kell veled leállni vitázni..

(#2031) Dolmar ps420


Dolmar ps420
lelkes újonc

Srácok,hadd kèrjek nèmi segítsèget:ha gyárilag rá van ragasztva a henger a forgattyús házra,miven èrdemes le imátkozni?(feszegetès nem ment,egy kínai gèpről van szó hyundai 7018b)

(#2032) PALEDOG válasza Dolmar ps420 (#2031) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Én gumikalapáccsal próbálkoznék. Mondjuk kipufogó felől.

(#2033) Dolmar ps420 válasza PALEDOG (#2032) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

[link] Kíváncsiságból rendeltem rá jobb hengert,brahiból ki akarom cserèlni,hátha tartósabb lenne

[ Szerkesztve ]

(#2034) Stihl024 válasza Dolmar ps420 (#2033) üzenetére


Stihl024
junior tag

Hát.. nálam van egy donor ilyen Hyundai kb ugyan ilyen henger van rajta. Papíron van gyárilag szilikon -simán le jött kézzel.Nem lehet, hogy rajta hagytad a kipufogót és az még a blokkhoz van csavarozva?

[ Szerkesztve ]

(#2035) Dolmar ps420 válasza Stihl024 (#2034) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Èn idèn márciusban vettem,egy sima 3000 ft os henger van rajta.fèl èv után szimering+membrán szett cserèk kèrt.nem,szèt szedtem teljesen,csak a henger volt rajta,feszegettem,eredmènytelenül,akkor mèg csak bele kukkantottam volna,most viszont cserèlnèm is,úgyhogy neki megyek nagyobb erővel 🤷‍♂️

[ Szerkesztve ]

(#2036) Stihl024 válasza Dolmar ps420 (#2035) üzenetére


Stihl024
junior tag

Akkor már azon is visszavettek a minőségen,régiek elég rendben voltak

(#2037) Stihl024


Stihl024
junior tag

Én is gumikalapáccsal pofánverném ,mondjuk a kipufogó csonknál

(#2038) Dolmar ps420 válasza Stihl024 (#2036) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Ettől függetlenül szeretem,sőt,szívesen szerelgetem.

(#2039) Dolmar ps420 válasza Stihl024 (#2037) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Holnap be próbálom,bár a henger majd csak valamikor jön,de hajt a kíváncsiság.

(#2040) Stihl024 válasza kopepe (#2030) üzenetére


Stihl024
junior tag

Hát belekóstoltam pár dologba, a Japánkodás nem a történelem szereteből fakad ott főleg a Magyarság története dominál nálam. Japán dolgok nálam a küzdősportos múlt hozta ,a mai napig imádom-nézni....

(#2041) Dolmar ps420 válasza Stihl024 (#2040) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Wing-tsun kung fut ismered?

(#2042) Btamas81 válasza Istvan2020 (#2019) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Látom az indexen is kérdeztem.
Ha rám hallgatsz azt hagyod meg amelyik jobban kezedre esik/kényelmesebb.
Én biztos, hogy a könnyebbet tartanám meg, egész napos melónál pár deka is sokat számit.

(#2043) Bálint85


Bálint85
senior tag

Sziasztok! :R
Nem tudok dönteni a két motorolaj között :F

Husqvarna XP vagy STIHL HP ULTRA (szintetikus mind a kettő)

Melyik jobb szerintetek? :U

Köszönöm előre is a fejtágítást! :R
BUÉK! :))

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2044) Dolmar ps420 válasza Bálint85 (#2043) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Szerintem teljesen mind egy,ha nem stihl be vagy husiba megy.

(#2045) PALEDOG válasza Bálint85 (#2043) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Én magam egyiket sem próbáltam. Soha nem márkát nézek, hanem minősítéseket. API FD, ISO-L-EGD - et használok. Direkt nem írok márkát. Ez bőven túlszárnyalja a gépeim igényét és harmada, negyede áron mint a stihl/HQ prémium olajai.
Ettől függetlenül azt tudom tanácsolni, hogy elsősorban azt nézd mit ír a gépkönyved.
Mindkét nagy márka olaja megfelelő arra nem lesz panasz. Azt vedd amelyik megnyugtat, hogy a gépedbe kerül. Ez az olaj téma kicsit olyan hit kérdése. Két nagy tábor van. Első aki szeretne mindenből a legjobbat. A másik akinek elég ha a dobozra 2T van írva. A lánckenőnél még nagyobb a káosz. Tudok olyat aki motorolajjal is megelégszik. Vagy hajtóműolajjal. Közbe meg megy a fikázás, hogy nyúlik az Oregon mint a takony stb. Pedig egy minőségi lánckenő nem drágább mint egy hajtómű.

(#2046) Tanaka 4501 válasza PALEDOG (#2045) üzenetére


Tanaka 4501
újonc


Szerinted ez jó lehet?
Api tc, JASO fd. Szintetikus.
Ha a japán minősítésben csúcs, akkor nem kell rá Stihl vagy Husqvarna pecsét is. És 1500 ft.
Most mannol félszintetikust használok, mannol agro hsq, az csak API TC, jaso fb. De már kezd fogyni.
A hómotor minősítés meg nekünk irreleváns.
Mit gondolsz, gondoltok?

(#2047) Dolmar ps420 válasza Tanaka 4501 (#2046) üzenetére


Dolmar ps420
lelkes újonc

Èn szemèly szerint RS oilt használok,eddig nincs panaszom rá.másról nemigen tudok vèlemènyezni,de nem vagyok egy márka függő,olajban sem.

(#2048) Istvan2020 válasza Btamas81 (#2042) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Múszáj voltam valamerre kérdezgetnem mert itt isten igazából senki rá sem carik az emberre, tisztelet a kivétel, van vagy 3-4ember aki elbeszélget egymással és ennyi, de ez legtöbb fórumon így van sajna :U
Én nem egész nap dolgozom a géppel csak alkalmakkor mikor van mit vágni.

(#2049) Tanaka 4501 válasza Stihl024 (#2029) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Teljesen jó a japán ismertető, a forma adja a terjedelmet.
Annyi hozzáfűznivalóm van, hogy rád értettem a bushit. De kiderült, hogy van harcművészeti előéleted, látszott!
De igazad van, lehet úgy is érteni, hogy a gépre, hiszen voltak névvel és személyiséggel rendelkező kardok is.
És eddig a tanaka, meg egy harmincakármennyi cm³-es Hitachi volt a kezemben, de valahogy másmilyen. Nem tudom megfogalmazni, de tök más érzés.
Külön világ, ahogy a tajima kézifűrész is.

(#2050) PALEDOG válasza Tanaka 4501 (#2046) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Ez az egyetlen márka amit hanyatt homlok kerülök. Vannak minőségi problémák mannolban. Most moroghatnak rám a mannol funok. De igazából saját tapasztalat nem 2t olajjal. Vannak felkent hívők és forgalmazók. Én akkor vagyok nyugodt, ha az udvaromba sincs, nemhogy a gépek közelében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.