Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Ellis- válasza Stihl024 (#1244) üzenetére


Ellis-
csendes tag

Itt a megoldás, köszi :R

(#1252) Kobold666


Kobold666
tag

Sziasztok! Robbanómotoros láncfűrészt akarok venni, de az olcsó kategóriában gondolkodom. Ki mit mond melyiket érdemes megvenni? Straus, Flinke, stb?

(#1253) Taki55 válasza Kobold666 (#1252) üzenetére


Taki55
újonc

Nekem az olcsó kategóriás gépek közül a lek és a garden master vált be. Régebben a straus is elég jó volt de márra az is vesztett a minőségéből

(#1254) Kobold666 válasza Taki55 (#1253) üzenetére


Kobold666
tag

Értem. Nézegetem őket, tesztet alig találni, de arra hogy 1 évben 5x használjam nem akarok 70e ft-ot kiadni.

(#1255) Taki55 válasza Kobold666 (#1254) üzenetére


Taki55
újonc

A garden mastert és a lek-et is 27ért vettem

(#1256) Kobold666 válasza Taki55 (#1255) üzenetére


Kobold666
tag

Értem, köszönöm

(#1257) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv!
Oleo Mac 956 matricát hol tudok venni? Sehol nem találok. Ha valaki tudna egy linkkel segíteni, azt megköszönném :R

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1258) Pillerb


Pillerb
kezdő

Csak hogy szeresse is a fát 🤣

30’-5’-0.8mm

Meglátjuk hogyan szereti 😊

(#1259) BLUE TORNADO válasza Pillerb (#1258) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Valami élező?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1260) Pillerb válasza BLUE TORNADO (#1259) üzenetére


Pillerb
kezdő

Igen élező, Stihl FG2

(#1261) Stihl024 válasza Kobold666 (#1254) üzenetére


Stihl024
junior tag

Van még ez most 40.ért ,az nem rossz ár érte.
https://www.hecht.hu/hecht-58

(#1262) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Az olcsó elektromos láncélezőről mi a véleményetek? Jójó, tudom, olcsó húsnak híg a leve. De hátha mégis valakinek bevált. A neten most találtam kemény 4 darab pisztoly orrú mátyásért újat.
[link]
Szerintetek megérné? Ha nem, akkor kérnék szépen véleményeket, hogy miért nem
Ritkán használnám. Max másfél, 2 havonta

[ Szerkesztve ]

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1263) lemmy71 válasza Stihl024 (#1249) üzenetére


lemmy71
őstag

Köszi a választ, le is tetem gyorsan a vídiásról. Az nem opció hogy állandóan beszaladjak éleztetni a "szervizbe" egy komoly láncélezőre meg nem akarok beruházni mert az aztán húzós. Bár egy 20 ezer forint körülit bevállalnák, mert már unom a reszelgetést :N
Most veszek egy stilh picco és egy LPX -t, ez a kettő most majdnem megvan 10 ezerből.
Ha tudsz valami infót 10 - 20 ezres kategóriájú gépi élezőről akkor azt szívesen meghallgatnám, de gondolom mások is :DDD

#1050 PALEDOG
Durván két három ifa platónyi gyökér lenne, az egyik foliás barátom feladta a vállalkozást és ingyen elhozhatom, ő azzal fűtötte a fóliát. Ezeket nem kell mosni és ő sem szokta, mindig két három évvel szezon előtt beszerezte és a természet vagy is a tél szépen letakarította a sarat a gyökerekről. De rengeteg apró szemcsés homok marad benne, ami rendesen gyentolja a láncot. Legalább 40X40 -es darabokra kellene szedjem hogy beférjen a csempekályhába, egy egész gyökérrel egy bő napig fűtök :DDD

(#1264) Pillerb


Pillerb
kezdő

Szerintetek miért megy be másnak a HD2 szűrő alá a por??
Nekünk sem a 460 sem a 461-en sincs por a torokban.
Amúgy gyanítom, hogy honnan van a hiba….

A kép a saját gépről készült, totál tiszta belül a szűrő és a torok is.

(#1265) Kobold666 válasza Stihl024 (#1261) üzenetére


Kobold666
tag

Köszönöm

(#1266) Stihl024 válasza lemmy71 (#1263) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szennyezett fára én épp tegnap vettem Tesco-ban 325-15-64 es vezetőt 800ft ért Buffalo .Szerintem a lap is megsínyli és most ennyiért simán megéri mert nem a legalja minőség.Sőt a lánc sem de az drága szerintem 3200 ft

(#1267) lemmy71 válasza Stihl024 (#1266) üzenetére


lemmy71
őstag

Most egy windsor vezetőm van, de már van egy kis pereme és a kerék mögött van egy kis hupli benne, kapott már az élettől. Szerintem veszek hozzá még egy LPX láncot és ezzel meg a régivel ami olyan 70% -os, már összetudom darabolni a gyökereket. Utána meg kuka a vezető, a két láncból meg kovácsolunk egy kést :DDD
Ez a windsor vezető eléggé jól bírta, majd egy ugyan ilyet veszek, esetleg egy 74 szemest az még árban is tűrhető.

(#1268) Stihl024


Stihl024
junior tag

Én most egy lehet hogy egy ilyet veszek ,Hecht 962 re

(#1269) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Lesz miért befűtenem a műhelyt télen. Ma hoztam pár csecsebecsét. Ez az első adag.

(#1270) Taki55 válasza Stihl024 (#1268) üzenetére


Taki55
újonc

egész jól nézki

(#1271) lemmy71 válasza Stihl024 (#1268) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem most 50 centis 72 szemes lap van rajta, szerettem volna ugyan ilyet venni de csak kint találtam és drágább mint itthon 50cm WINDSOR 20HS58SPNA Super Pro 3/8 1,5mm 72 entraineurs
Itthon ezt a CARLTON Husqvarna 50cm 3/8" 1,5mm 72sz vezetőt találtam ami méretre ugyan az mint most az enyém, de nem ismerem ezt a márkát :U
Vagy esetleg tudnál ajánlani valamit, akár 1,6mm 74 szemes lánccal, de minimum 50 centis lap legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1272) Pillerb


Pillerb
kezdő

Árpi, szuper lett a videó ahogy már kommenteltem is a véleményemet.
Szerintem az a 461-es megérdemelne egy nagy rönktámaszt ami olyan mint a nagykönyvben megírt.

(#1273) Stihl024 válasza Pillerb (#1272) üzenetére


Stihl024
junior tag

Köszi! Nyilván a 372-XTorq minőségben nincs partyban a 461-el ,eredetileg a 372 sima xp-t akartam megtartani de eladtam egy barátomnak .Végül is ő többet használja .Ezeknek a hengere -dugattyúja már köszönő viszonyban sincs a régi 372-365 Sp gépekkel fele annyi bevonat sincs és öntöttvas gyűrűs ami arra enged következtetni nem nicasil a hengerbevonat. Használt gépben szinte kifoghatatlan az ép és sértetlen hengeres,bárki vesz a régebbi típusokat ajánlom ez nekem is egy tanulópénz volt.Az a terv kicsit megportolom-széthajtom és veszek majd bele egy Meteor szettet.

(#1274) Stihl024 válasza PALEDOG (#1269) üzenetére


Stihl024
junior tag

Az a Solo 651 -es? Abból még lehet akár mi is :K

(#1275) PALEDOG válasza Stihl024 (#1274) üzenetére


PALEDOG
kezdő

644-es és a fellelhető alkatrészek döntik el, hogy érdemes e nekiállni. 630 a legérdemesebb a csomagból. Az motorikusan nagyon rendben. Olyan kompót van benne , hogy ihaj. A kis 015 Stihl szintén combos motorilag. És a komplett sövény vágó is megvan hozzá. Azoknak nem sok baja lesz. 510SPben nincs sok fantázia. De ingyenbe a csomag így nem hagyhattam ott. :) És lesz még egy kanyar, csak ezek voltak a halom tetején.
Volt még 075AV, 394xp, 3120. De azok dolgoznak. :K
Megeskedtem, hogy a 3120 ha eladó lesz, nekem szól elsőnek. Nálam nem sok értelme lenne. Dehát megláttam és elöntött a NEKEM EZ KELL érzés. :DD

(#1276) Stihl024 válasza PALEDOG (#1275) üzenetére


Stihl024
junior tag

Na az nem semmi!! 394xp-t meg megszerzed nekem ;] ;] ;]
Jók ezek a batárok, de mire is????? :U :U :U

(#1277) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok! Tudom nem láncfűrész, de vannak itt harcedzett sokat látott veteránok (szerencsére most dolgozik szépen a kis xp236) A 4 ütemű honda fűnyìrom érdekes jelenséget produkál. Karbi kipucolva, átfújhatò-szìvhatò-láthatò minden aminek annak kell lennie. Légszűrő tiszta, de levéve is megvan a hiba. Üzemanyag frissen újra töltve, előző leengedve ( egy hònapja vágtam füvet kb, feltételeztem levizesedett azért cseréltem le). Tehát hidegen indìtva 1-2 rántásra indul, de kb fél perc után ahogy, a szìvato (automata) leold, elkezdi a felpörög visszaesik játékot játszani. Ha kézzel húzok neki gázt a kis kallantyúval a bowden végén akkor pörög folyamatosan, de utána ugyanúgy ingadozik mint az állat. Kb a normál fordulati tartomány, majd fele és ìgy "megy". Gyertyám nincs plusz. Az okozhat ilyet? :F

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1278) kalmis válasza Stihl024 (#1273) üzenetére


kalmis
csendes tag

Sziasztok!
Szépen teszi a dolgát az a bizonyos 372-es, bár még nem dobtam igazán mélyvízbe, eddig nagyon kíméletes voltam vele, kb. 8-10 m3. fa aprítás lehet benne kalodában. Hamarosan indul a szezon, na persze nem ipari, csak hobbi szinten! Árpi barátunk küldött nekem egy másik berántó szerkezetet a kertmotoros helyett, szerintem nagyon vagány! [kép]

(#1279) Stihl024 válasza kalmis (#1278) üzenetére


Stihl024
junior tag

Farmertec minden burkolatot nagyjából az eredeti színben gyártja de fene tudja miért a berántó-barna... Örülök,hogy a 2. legalább nyomokban emlékeztet az eredetire :((
Hát mit mondjak,picit fáj a szívem azért a 372-ért... de legalább a tied lett jó helyre került !!!
Ezt kell majd összemérni a 461-el ,az x-torq-ot igen csak le iskolázza.

(#1280) Stihl024 válasza Lacuss20 (#1277) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szia! Nem a gyertya nem okozhat ilyet! Fűnyíróknál ez gyakori eset,a gáz rendszert vákum(vacum) szabályozza ,tehát ha nehezebb a feladat esik a fordulat kisebb a vákum és a rugós szerkezet visszahúz ezért így gázt ad.. Lehetett érteni? :U :U :U mindegy.. a rugók valamelyike kitágult a mechanikában. Én simán a beakasztó részén hajlítok egy új horgot-rövidebbre ,így a motor mikor felpörög nem tudja olyan hamar elvenni a gázt.Tapasztald ki melyik rugót húzgossa és rövidíts rajta kicsit -hiba elháritva!!! ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#1281) kalmis válasza Stihl024 (#1279) üzenetére


kalmis
csendes tag

Szerintem a klón műanyag burkolata elég rozsdás színben játszott, lehet a berántó picit barnább, de a többi része sem nagyon hasonlított az eredetire!

A te x-torq-od is szépen szedi a lábát, a videódon ez jött át, de majd kiderül ha minden igaz!

[ Szerkesztve ]

(#1282) Lacuss20 válasza Stihl024 (#1280) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Köszi szépen! Igazából sok opciója nincs :D :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1283) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Még van pár éve a nyugdíjazásáig. De a maga 67 kilójával 50+osan. Nem tudom még hány évig akar vele dolgozni. Hogy minek is a3120? Erre értelmes választ adni nem tudok. :DD

(#1284) PALEDOG válasza Lacuss20 (#1277) üzenetére


PALEDOG
kezdő

4t motorok tipikus betegsége. Ha dobálja a fordulatot akkor nem kap anyagot. Azért szabályoz állandóan a regulátor. 100 ból eddig 100x ez volt a hiba. Soha nem feszegettem el a rugókat. :U

(#1285) PALEDOG válasza Stihl024 (#1276) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Dolli&Vili duettre ajánlom a képen látható bilincset. Elég vékony kb 4.5mm és simulekony az ovál formára. Hátránya, hogy csak egyszerhasználatos. ☹️

(#1286) Lacuss20 válasza PALEDOG (#1284) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Sajna nem tudom mi más okozhatta szűrője nincs, ha a tankban lenne akkor sincs eldugulva mert leengedtem a benyát ugye mint írtam, le is adta gyorsan, tisztán, áttetsző üvegbe semmi szennyezpdés nem volt benne. Karbi alján félkörömnyi szutymók éppen alig volt az uszóház alján és ennyi :F Az egyik ellen feszítő rugó már eleve gyanús volt mert kb 1cm volt amin holtjátékba mozgott és az ellenfeszítő kar másik végén mutatóujjal megbökve az alkatrészt vissza ugrott, miután a kolega írta a rugó témát azt picit rövidebbre hajtottam és azóta nem csinálja ezt. :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1287) PALEDOG válasza Lacuss20 (#1286) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Hjah, ha rugók már eleve rosszul álltak akkor nem szóltam. :P

(#1288) Stihl024 válasza PALEDOG (#1287) üzenetére


Stihl024
junior tag

RICSI...Itt falun ezzel zsebelem be a legtöbb dohányt... Homlok ráncolás....-gyere vissza holnap... rugó regulázás 1 percben.... ha nem kap anyagot ha kap ez utána évekig nem pofázik vissza...Bilincs neked van vagy valahonnan le lested? Mert nagyon kéne!!!

(#1289) Stihl024 válasza kalmis (#1281) üzenetére


Stihl024
junior tag

Megy az enyém is,de nem szeretem. Kell még rá egy új kuplung mert 2800-3000 fordulatnál viszi a láncot,után gyártott gázbovden akad,néha nehezen ereszti vissza a gázt.Kezdek bele unni.
Kérdés mindenkinek....Milyen láncot tudtok ami nem márkás, olcsó de jó??? Olcsóbb legyen az Oregonnál-és van vagy volt neked!!

[ Szerkesztve ]

(#1290) PALEDOG válasza Stihl024 (#1288) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nekem eddig mindig vagy a főfuvóka volt eldugulva vagy a tankszűrő. Igaz zömében osztrákból behozott keveset futott gépek forognak nálam.

Természetesen van bilincsem. :K
Holnap dobok fel postára párat neked.

(#1291) PALEDOG válasza Stihl024 (#1288) üzenetére


PALEDOG
kezdő

(#1292) Flórika91 válasza Stihl024 (#1289) üzenetére


Flórika91
újonc

Szia! Kínából rendeletem anno Bolin névre hallgató láncot, 3000 ft. volt postával együtt. Nem rossz, kinézetre nagyon hajaz a Stihl láncra. Ott van még a Greenpower ami olcsóbb mint az Oregon. Ezekről tudok nyilatkozni.

(#1293) Stihl024 válasza Flórika91 (#1292) üzenetére


Stihl024
junior tag

Az elsővel az a baj,hogy itthon nem kapható a másik meg már van. Azért köszi!

(#1294) Stihl024 válasza PALEDOG (#1290) üzenetére


Stihl024
junior tag

Az én fűnyírómon is a fúvóka 2 évente el "vizkövesedik" ,az már szinte rutin feladat.Viszont vannak ezek a mindenféle nevű de ugyanaz a géptestű agyon rugózott rendszerű áruházas fűnyírók olyan vékony rugókkal ha kicsit agresszívan tolod rá a gázt-kinyílnak. Már ránézésre mikor hozzák be tudom mi a baja..Márkás gépeknél tuti más lenne a gond ,de ezeknél ez kb olyan mint a Kínai fűrésznél az olajfolyás -nem kell gondolkodni mi lehet a baj... :K :K :K

(#1295) PALEDOG válasza Stihl024 (#1294) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Evidenciába tartom ha budget kategória kerül hozzám. Köszi :R
Holnap nálad a bilincsek.

(#1296) Lacuss20 válasza Stihl024 (#1294) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Hát az érdekesség esetemben, hogy Honda gépről van szó, még csak nem is a 60-80 ezres kategória :D Csupán annyi, hogy elmúlt 3 éves és csak egy félnyitott garázsban van/volt tárolva, két heti szinten nyírja a kb 3-5000nm nyáron, szóval ennyi aprócska hibát elnézek neki :D :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1297) Stihl024 válasza Lacuss20 (#1296) üzenetére


Stihl024
junior tag

Hát ha jól tudom ,ezek a koppintott Kínai fűnyírók pont a Honda OHV motort tették közkincsé de javítsatok ha tévedek.Ricsi megjött a bilincs ,köszönöm! Ne tudjátok meg sehol nem találok kuplung oldali szimeringet a Dolmar 5105-be csak Kínai NBR van. Még a Német oldalakon sincs,a régit meg eldobtam ......

(#1298) Stihl024


Stihl024
junior tag

Régen volt már fejszés csaj -egyik kedvenc témám a fejsze .....

(#1299) Lacuss20 válasza Stihl024 (#1297) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Mire gondolsz pontosan :) ? Hogy a koppintottak is elég jók így elérhető árukon jobbak mint a Honda OHV motorja? Érdekes amúgy mert a motorra több év garit kaptam míg a testre nem mert az nem honda :D
U.i.: YATO benzines fűrész láncról véleményed, vélemények?

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1300) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Szívesen. Remélem hasznodra lesz.
Hát... Elég ha megméred a tengelyt és a furatot. Szélesség meg zömében 4,5-5,5 között lesz.
Csapágy bolt. dxDxh aztán 95%, hogy azonnal van polcon. Vagy 2napon belül beszerezhető.
szimering.com-on is szoktam rendelni ha már senki nem tud beszerezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.