Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) PALEDOG válasza Stihl024 (#1297) üzenetére


PALEDOG
kezdő

12x20x4?

(#1302) PALEDOG válasza Stihl024 (#1297) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Most volt időm robbantott ábrákat nézni. 5105 re mind kombi csapagyat hoz a kuplung oldalra. Olyat ami csapágyba van építve. Lehet ezért nincs szimering hozzá külön?
https://store.chainsawr.com/products/dolmar-ps-510-chainsaw-combo-ball-bearing-new-960-123-159-d-30
Mindenhol csak ezt a csapagyat hozza.
Elég elvetemült megoldás ha ez igaz. 🤯
Az előző két kommentemet figyelmen kívül is hagyhatod ha ez tényleg kombi csapágy.

(#1303) Misi87


Misi87
csendes újonc

Sziasztok!
Stihl 028-hoz lehet kapni kuplungot?Mert én kerestem de nem találtam még után gyártottban sem.Vagy valamelyik másik tipusról passzol rá? Kuplungharangot azt találok sok helyen de maga a kuplungot azt nem!
Valaki ha tud segítsen már vagy ha esetleg másik tipusról passzol rá!
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv Misi!

(#1304) Stihl024 válasza Lacuss20 (#1299) üzenetére


Stihl024
junior tag

Átlagos Kínai lánc,nekem nem volt de akinek adtam el egy gépet szidta nagyon. Hát Ricsi ez a szimering elvileg 21.1x29,6x 4 és igen ez egy olyan méret ami nincs .Csapággyal együtt kell megvenni-de természetesen nálunk az sincs....Tengelyt meg a furatot azért nem méregettem mert bevittem a legnagyobb szaküzletbe ami nálunk van a régit és mondtam a havernak ez kell nagyon jó és nagyon olcsón. Aztán jöttem ki Németbe. Ha otthon lennék más volna a szitu.. de nem vagyok. Havernak szóltam hajtson már fel nekem valamit,amúgy a Hecht márkaboltban van-de olyat nem akarok nyilván Kínai.

[ Szerkesztve ]

(#1305) PALEDOG válasza Stihl024 (#1304) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Az általam linkelt csapágyon vannak azonosítók utána nézetek a kontaktomnál. Illetve a szimeringnek is. Sok reményem nincs ha lesz is akkor olcsó lenne. 🙄

[ Szerkesztve ]

(#1306) F34R válasza Stihl024 (#1304) üzenetére


F34R
nagyúr

De elbaszott egy szeria. :D Radial Seal neven van, nem tudom ugy talaltok e kint ilyet.
Makitanal van 962900065 cikszammal.

(#1307) Stihl024 válasza Misi87 (#1303) üzenetére


Stihl024
junior tag

Mérd meg a kuplungharang belső méretét. méret alapján van rá esély hogy a 038 belemegy.028-ast nem ismerem az Ms 280 az meg ugyan az mint a 260-as vagy akár a 024.Amúgy nincs meg , vagy törött a régi? Mert ha csak csörög ,cseréld ki a rugókat .

[ Szerkesztve ]

(#1308) Stop & Go


Stop & Go
csendes tag

Sziasztok. Van egy kínai lánc fűrészem. Amikor ősszel elővettem olajfolyás volt alatta. Pontosabban, ami olaj télen benne maradt az őszre mind kifolyt. Na én megnéztem mi a helyzet az olaj pumpánál. Az olaj tankból ami kifelé jön cső elég könnyen kijött a tankból. Azt szilikonnal beragasztottam. Azt hittem ott a hiba. Viszont használat után leraktam, és újra olajfolyás van alatta. Szerintetek honnan folyhat az olaj? Nem tudom megállapítani. Alatta mindenhol áll az olaj. Az az érdekes, hogy mikor leraktam utána három nappal még sehol se volt olaj alatta. Utána nem is figyeltem. Most vagy három hét után megint elővettem és újra olajfolyás volt alatta.

(#1309) Stihl024 válasza Stop & Go (#1308) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szia! Nem minden szilikon olaj és benzin álló,szét kell szedned még egyszer ;nagyon tisztítsd le a felületeket olajmentesre (fék tisztító,tiszta benzin,nitro hígító,stb...) majd kend be újra ,legjobb a hőálló szilikon és szereld össze.Rakd félre 5-6 órára és csak utána tölts bele újra olajat.Természetesen az olajpumpa is tud ereszteni mert ezekben van egy kis O-gyűrű ami a pumpálásban szerepet játszik. Ha az eresz akkor tiszta gépnél az állító csavarnál folyik a legjobban .Ha úgy nagyjából mindenhol folyik az csak a cső lehet!!

(#1310) Misi87 válasza Stihl024 (#1307) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Köszönöm!Egy oldalon megtaláltam a 038 kuplung méretét aszerint nagy ebbe. Igen a többiét amit felsoroltál már néztem azok nem jók.Meg van, meg igen rugót kell cserélnem benne mert a láncot is viszi. Viszont van itthon egy másik is arról hiányzik. Most ahogy látom az alapjárat fog megszivatni ingadozik az alapjárat valahol farsolhat mert lassan körbe érek rajta és a szimering a tippem. Nem tudom beállítani a karbit rajta.Ha lesz időm akkor újra átnézem. Köszönöm a hozzászólást!

(#1311) Stihl024


Stihl024
junior tag

A főnök az akus láncfűrész után újabb csapást mért ránk.....

(#1312) F34R válasza Stihl024 (#1311) üzenetére


F34R
nagyúr

lombfuvo? :DDD

(#1313) Stop & Go válasza Stihl024 (#1309) üzenetére


Stop & Go
csendes tag

Kösz. Most már én is arra gondolok, hogy a szilikon nem volt megfelelő, mert amikor beragasztottam 3 napig állt és nem folyt sehol az olaj. Ragasztás után első használattól kezdett folyni. Az állító csavarnál is olajos, de nem csak ott, hanem mindennhol az olaj pumpa alatt. Ezért gondoltam arra, hogy nem a gumi gyűrű enged.

(#1314) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Azon gondolkodom nem e vétek ezt megtankolni.

(#1315) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

(#1316) Stihl024 válasza F34R (#1306) üzenetére


Stihl024
junior tag

Köszi amúgy a cikkszámot!!

(#1317) Stihl024 válasza PALEDOG (#1315) üzenetére


Stihl024
junior tag

NA NEEEE!!!!! :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

(#1318) Stihl024 válasza PALEDOG (#1315) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ricsi.. most írd azt -megvetted ez már a tiéd és a következő sor az legyen -nekem adod!!!!! legalább kölcsön!!

[ Szerkesztve ]

(#1319) Grafy12 válasza Stihl024 (#1318) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Árpi azt hiszem egyszerűbb, ha itt folytatjuk a csevejt, legalábbis a technikai részét.....
András vagyok az OleoMac GS451-el :)
Jelenleg egy 95VPX072X van rajta, ez a gyári lánc. Ha jól értem a SpeedCut lap ellen nincs kifogásod, csak egy 20LPX072E kerüljön rá?

(#1320) PALEDOG válasza Stihl024 (#1318) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Hát ha az Istenek is úgy akarják akkor nemsokára hozzámkerül. Elindult már hozzám. 🤗
De tényleg erősen agyalok, hogy bűn e összekoszolni.

(#1321) kopepe válasza PALEDOG (#1320) üzenetére


kopepe
aktív tag

Erről illene videót készíteni,hogy hogy indul,és hogy vág....Utána is fel lehet rakni a polcra !

(#1322) Stihl024 válasza Grafy12 (#1319) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szia!!! Üdv a csapatban!! Simán jobbnak tartom az Lpx láncot a Speed cut láncnál,éltartóbb,gazdaságosabb láncvezető meg azonkívül,hogy nagyon gyorsan ledobja a festéket egy jó vezető.

(#1323) Stihl024 válasza kopepe (#1321) üzenetére


Stihl024
junior tag

Meg meg is kéne portolni nem? az kimaradt... :K :K :K :K

(#1324) Stihl024 válasza Grafy12 (#1319) üzenetére


Stihl024
junior tag

Tegyél majd fel képet ide a gépről had csodálhassák meg a srácok!!

(#1325) Grafy12 válasza Stihl024 (#1324) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Fogadjátok szeretettel ezt a kis galériát! :) A gépről dióhélyban annak aki esetleg nem ismerné ezt a típust: Ez az OleoMac GS440 utódja, vagy ha úgy vesszük a gyártó szerint tovább gondolt-fejlesztett változata a GS451.Ez a legnagyobb barkács vagy a legkisebb félprofi gép a forgalmazó szerint, határeset.41 cm vezető lap van rajta .325" 72 szemes 1.3mm-es lánccal. A motor 2.9 Le. Azt , hogy ezt mennyire sikerült megvalósítani Árpi megítélésére bíztam, mert felajánlottam a gépet egy videó forgatásához így reményeim szerint olyat is megtudhatok róla, amit egyébként nem. :D [kép1] [kép2] [kép3] [kép4] [kép5] [kép6] [egészségetekre] :B

(#1326) Grafy12 válasza Stihl024 (#1324) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Akkor szerinted melyik láncvezető a legjobb? Az Advenced, aVersaCut vagy a SpeedCut?

Azt hiszem az Advenced van rajta, szeretnék egy könnyebb , modernebb vezetőt rá!

(#1327) kalmis válasza Grafy12 (#1326) üzenetére


kalmis
csendes tag

A Versa cut és a Speed Cut nagyon hasonló, mindkét vezető könnyített (Alumínium Core), talán a Versa Cut előnyére írható hogy öt szegecses, míg a másik négy. Gondozás mentesek, nincs az orrkeréken zsírozási lehetőség.
Az Advence Cut nem könnyített, és zsírozni is kell az órkereket! ;)
Jó a géped, használd egészséggel! :C

[ Szerkesztve ]

(#1328) Grafy12 válasza kalmis (#1327) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Lehet, tévedek, de úgy tűnik a kettő közt az a különbség, hogy a VersaCut-ra 1.5, míg a SpeedCut-ra 1.3mm-es lánc megy, persze lehet, hogy nem teljesen így van, de az eddigi találataim alapján úgy tűnik :)

(#1329) PALEDOG válasza kopepe (#1321) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Előbb láncot kell rá vennem. Aztán a felavatás minden mozzanata rögzítve lesz és közzé teszem.
Úgy fogok láncot venni, hogy mint aki nem ért hozzá beviszem az egész gépet a szaküzletbe. Hogy erre tessenek már nekem láncot adni mert az árus nem adott hozzá a piacon. ;] A fene vigye el, hogy 30ezres fűrészhez még láncot se adnak. :F
Ha átjáródik minden porcikája akkor ha kész Árpinak a 962 akkor mehet egy videóban vele. Ha ő is szeretné.
Arra leszek még kíváncsi, hogy a karbi mit szól a 16 év szunyókáláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#1330) Taki55 válasza Stihl024 (#1311) üzenetére


Taki55
újonc

jók amúgy? nekem parkside van lépcsőházak előtt szoktam össze fújatni vele a levelet de arra tökéletes

(#1331) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Pofás kis gépezet. Használd sokáig hibamentesen. Videót várjuk. Nem sok minőségi video van Oleo fűrészekről.

(#1332) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok! Évi néhány alkalomra vennék lancfureszt, semmi komoly munka, csak gyümölcsfák kivágása, gallyazas, tuzifa apritas (de nem sok), hasonlók.
Első gép lenne egy elektromos szenvedos után, a két kinézett gép a Hecht 45 és az Efco MTH5100. Nem egy árkategória, de nyilván minőségben sem. A kérdés, hogy ilyen kevés használatra megeri megvenni az Efcot, vagy ennyire amatőrnek mint én meg a Hecht is jó? Raszanom a több pénzt, ha kell, de feleslegesen nem szeretek költeni.
Köszi a segítséget!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1333) PALEDOG válasza Ezekiell (#1332) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Hechtröl eddigi tapasztalataim 50/50. De oleoról eddig nagyon pozitívak a vélemények ismerősi körömben. Szerintem megéri a felárat.

(#1334) Grafy12 válasza Ezekiell (#1332) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Mindkét fűrészt pontosan ugyanarra a feladatra szánta a saját gyártója, vagyis pont arra amire te szeretnéd használni. A különbség a minőségben van, az EFCO sokkal megbízhatóbb! Igazából úgy gondolom, hogy nem a tartósságot fizeted meg pluszban, hiszen azzal a mennyiségű munkával mindegyik fűrész könnyedén boldogul, hanem a megbízhatóságot! Pár év múlva nem mindegy melyiket veszed le a polcról.... ;) Szerintem is megéri minden forintját felárban! EFCO-t ajánlom!

(#1335) BLUE TORNADO válasza Grafy12 (#1325) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Nagyon baba kis gépezet :) használd egészséggel!

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1336) kalmis


kalmis
csendes tag

Valakinek ismerős a képen látható alkatrész?

[ Szerkesztve ]

(#1337) PALEDOG válasza kalmis (#1336) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Na! Ez mintha már harmónikás lenne.

(#1338) kalmis válasza PALEDOG (#1337) üzenetére


kalmis
csendes tag

Hát nem hinném hogy változtattak rajta, szerintem ugyan az, csak ez még nincs felkeményedve és deformálódva. Nem volt egyszerű menet beszerezni, de azért csak megküldte a forgalmazó!

(#1339) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Kis 236XP- Husim amióta a szaki belőtte a karbit ( kb 15mp alatt), azóta "üt"-vág darabolt szépen, befulladás nélkül, semmi probléma nincs vele. :D A YATO lánc, nos igen nem kell a teljesítményétől ( kopásállóság) elszállni, de a 2250ft-os ára az nem rossz ár-érték arányt adneki.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1340) kalmis válasza Lacuss20 (#1339) üzenetére


kalmis
csendes tag

Husqvarna 236XP?

(#1341) Lacuss20 válasza kalmis (#1340) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Igen, csak azért írtam meg mert amikor jeleztem a gondot a csoportb kapott sok hidegzuhanyt a típus és nekem már idestova 6 éve megvan, nem komoly érdészeti célokra nyilván, ez egy kerti "darabolós" gallyazós fűrész, ettől függletlenül én 20-30 éves száraz akác gerendákat, fenyőt, comb vastag akáckarókat ( ez még nem csontszáraz), illetve 30-40cm-es akácot is döntöttem vele eleddig ennyi baja volt csak, hogy az alapjárat befulladt vágás után, de mint kiderült karbi finomhangolás baja volt :)

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1342) kalmis válasza Lacuss20 (#1341) üzenetére


kalmis
csendes tag

Oksa, és szuper ha jó lett a géped, de biztos 236XP?

(#1343) Lacuss20 válasza kalmis (#1342) üzenetére


Lacuss20
senior tag

236* Az xp-őszinte leszek nem tudom honnan szaladtbe :D X-torq :D :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1344) kalmis válasza Lacuss20 (#1343) üzenetére


kalmis
csendes tag

Semmi gond, én szeretem a hq.-kat, és nem bántani akartalak csak nem értettem!
Amúgy tényleg örülök hogy jó lett a géped, ne foglalkozz vele hogy ki mit mond róla, neked kell vele dolgozni! :C

(#1345) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Láncfűrész élezése: ki mivel csinálja? Néztem láncélezőgépeket, de overkillnek tartom, annyit nem fogom használni. Szóval marad a kézi, reszelős módszer. Itt igazából a kérdésem, melyik, milyen készletet vegyek? A lánc egy Oregon 90PX056X (3/8os osztás, 56 fog). SOse éleztem még láncot, mindig elvittem a közeli Stihl szervízbe, csak már unom kifizetni rá az 1000 forintot / élezés (nem mintha sűrűn kellene, de akkor is)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1346) Lacuss20 válasza Ezekiell (#1345) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ha szabad, én ugyanígy voltam. Jóbarátom javasolta, ha LIDL-Aldi, gépet látsz 6-8 ezerért vedd meg. Nekem "számla nékül" mert nem adtak semmit, 1600 ért éleztek meg kettőt.. Elvinni leadni, vissza stb. Itthon meg szintén agernyózás hova fogjam be min élezzem, aláreszelek e. Lesz élező az említett üzletekben befektetek egy év alatt megtérül 3 év gari van rá. :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1347) Grafy12 válasza Ezekiell (#1345) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Én az Oregon lapra szerelhető élező szettjét vettem meg a géphez, még nem tudom jól tettem-e :F . Remélem igen :D

(#1348) Ezekiell válasza Lacuss20 (#1346) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem szed ki túl sok anyagot? Illetve azt néztem másik gépek tesztjeiben, hogy megvaltoztatja a fogak geometriajat talán (ha ez egyáltalán baj)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1349) Inc.corp. válasza Ezekiell (#1348) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv!
Az élezőgépek valóban „túlhúzzák”,így a lánc előbb kopik el.Cserébe nem megy el a vágófog szöge és a mélységhatároló is követi a fog koptatását.A kézi élezéshez a láncnak megfelelő gömb profilu reszelő kell.Egy-két tolás-húzás után jól látszik a fogon,hogy megfelelő szögben volt-e tartva a reszelő.Egyszerre max.5-6 tolás oda-vissza.Ha elkezd a halpikkely szerű forgács „fűrészporosodni”,akkor kell után reszelni a mélységhatárolót.Különben egyre sűrűbben fog megszorulni a lánc.Én 8-10 kézi reszelés után viszem el éleztetni,az esetleges melléhúzás és a mélységhatároló miatt.A láncom még az eredeti,11éves,évi 8-10 köbméterrel+egyéb kisebb vágásokkal.

(#1350) Inc.corp. válasza Ezekiell (#1348) üzenetére


Inc.corp.
tag

[link] ez lemaradt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.