Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Grafy12 válasza Grafy12 (#2498) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Ami bosszantó, hogy ez az egész környezetvédelmi baromság egy humbug! Valaki kitalált egy számot egy irodában és ráerőszakolják a gyártóra, hogy ezt tartsd be! Lehet hogy a kibocsátás csökken, de az üzemidő, munkaidő a két és félszerese(sőt!) a vágási idő majd' 3szorosa és a bemelegítést még nem is számolom ami itt sok időt vett igénybe , az elhasznált benya meg a duplája lesz! Magyarázza el nekem valaki, hogy ebben mi éri meg Európának? És főleg nekem? :F Ebben a nézetben ez bizony egy rossz vásár volt, főleg ha azt nézzük, hogy a fent említett ms251-en van garancia is!

(#2502) Grafy12 válasza Grafy12 (#2501) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Ezt persze attól függetlenül írom, hogy most milyen f.... sza lett a gép! Ha nulláról indulnék és azt tudtam volna amit most tudok a fűrészekről, most az ms251 lenne a választás. Így, hogy az Oleo felnőtt a feladathoz Árpinak hála, biztos szeretni fogom, kíváncsi vagyok rá! :D

(#2503) kopepe válasza Stihl024 (#2497) üzenetére


kopepe
aktív tag

Visszanéztem az én fotóimat,közben néztem a videót,és ránézésre ugyanaz a kipuf,mint a gsh400-on.
185cm és 100kg vagyok,de a hosszú nyelü fogóval ropogtak a ujjaim mire kiperemeztem.(melegítve)
Ez lágyabb anyagból lehet már.Andrásnak is gratulálok!Januárban is karácsony,meg decemberben is? :C
Szuper lett a gép !!! Így már én is elfogadnám,de én adnék érte egy gsh400 is. :D :D :D

(#2504) PALEDOG válasza Grafy12 (#2502) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Természetesen nem lenézni akartam a fűrészed Isten ments. Csak az árával lehetnének kicsit szolidabbak. Mint a mellékelt ábra mutatja. Ahogy leveszik neked a polcról még nincs felnőve a stihlhez. Nem tudom mind ilyen e. Lehet csak egyedi eset. A lényeg most már szemlátomást használható darab lett. :)

(#2505) Grafy12 válasza PALEDOG (#2504) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Nem is gondoltam hogy lenézted, teljes mértékben egyetértek! :)
Mind ilyen, videó van róla, sőt a forgalmazó is mondja a videóban!

[ Szerkesztve ]

(#2506) isti732712 válasza Stihl024 (#2491) üzenetére


isti732712
aktív tag

nagyon jó lett a videó, számomra hasznos, mert efco gépem van ami katalizátoros, de még bejáratós! Köszi ezt a fasza videót, tanultam belőle!!! :R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2507) #28213696 válasza Btamas81 (#2484) üzenetére


#28213696
törölt tag

Szia.
Nemrégen olvastam utána ennek a kérdésnek külföldi fórumokon.
A lényeg, hogy a Husqvarna 50 gépek a hosszú gyártási idejük alatt alapvetően két változatban készültek. A gyártás első hányadában a "fehérfedeles" 49cm3-es, 44mm furattal, majd nagyjából 1989 körüli váltással 51cm3-es "szürkefedelesek" lettek, ezek 45mm-es furattal. A fedelek színe a váltás körüli időszakban nem mindig mérvadó, ( és cserélhették is az évek folyamán ) de a gyári szám szerint a 9190006 után következő gépekre lehet csak rárakni az 51/55 hengereket. A főtengely nem változott a teljes 50-es szériánál, de a blokkház viszont igen, ez a fontos.
A berántó dekni, a slusszkapcsoló, a láncfékkar+szerkezet, a hátsó markolat paneljei és a rönktámasz is az 51/55 gépekére módosult, de az mind cserélhető.
Kimentem gyorsan megnézni az én blokkomat, - amit réginek néztem a hirdetési képeken, és itthon megmérve az is - 618xxxx a száma, úgyhogy nálam működik a dolog. Nekem a 44mm-es kellett.

[ Szerkesztve ]

(#2508) Btamas81 válasza #28213696 (#2507) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Na most elszomorítottál. Megrendeltem gépet. Holnap kiderül.

(#2509) csiga8 válasza Grafy12 (#2502) üzenetére


csiga8
senior tag

Szeretni fogod, nyugi. :)

Nagyjából hasonló változáson ment át a kis Oleo 410-em, azóta nagyon szeretem. :)

A kati heréléssel nem csak jobb, tartósabb is lett.

(#2510) Btamas81 válasza Btamas81 (#2508) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Amúgy, de bunkó vagyok.
Köszönön, hogy utána néztél!

(#2511) Stihl024


Stihl024
junior tag

Srácok ! Ilyen jött ma nekem egy ismeretlen feladótól, mi lehet ez?:)
Hasonlít ahhoz amiben az asszony a rántotthúst süti, de ez kisebb.. :((( :(((

(#2512) csiga8 válasza Stihl024 (#2511) üzenetére


csiga8
senior tag

Ez tán a 3 literes. nem kicsi az! :)

(#2513) Grafy12 válasza Stihl024 (#2497) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Árpi, ez a láncának a zacskója, jól emlékszem, 72 szemes:

(#2514) PALEDOG válasza Stihl024 (#2511) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Szállodai tojásfőző. Nem való semmire. Dobd ki nyugodtan. ;]

(#2515) kemenylegeny válasza Stihl024 (#2511) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Fánk sütő vagy ultrahangos tisztító.

(#2516) Stihl024 válasza PALEDOG (#2514) üzenetére


Stihl024
junior tag

Oké! :P :P Sejtem kitől jött de nem erre számítottam..István barátom rebesgette nekem, hogy talán szerez egyet de nem gondoltam hogy újat vesz .....Van hozzá 1 liter tisztítószer is. Husqvarna 4 ezret kért a tisztításért még nem raktam fel a karbit, ha nem lett jó akkor videóban be is vetem ezt iziben!

[ Szerkesztve ]

(#2517) Stihl024


Stihl024
junior tag

Fuxi henger -mint a papír olyan vékony. Vakarózok ebből hogy hozok ki többet ha megreszelem kilyukad....
Gyári hónolás kegyetlen mély karcok

Új márkanév a hengeren

[ Szerkesztve ]

(#2518) isti732712 válasza Stihl024 (#2511) üzenetére


isti732712
aktív tag

Segíts nekem légyszíves! Bárki segíthet :)) Árpi említetted a videóban, hogy egy láncfűrészhez nem árt egy kompresszor is, no mivel nem egy láncfűrészem van, így jól jönne egy kompresszor. Idáig mindig elvittem kifújni a fűrészeket egy ismerősömhöz de ez már nem igazán járható út.
Na most a következő lenne a kérdésem segítsetek abban, főleg te Árpi Légy szíves, hogy "a legolcsóbb" kompresszort hol tudnám beszerezni?

Köszönöm előre is.
Minden infó jól jön , link ajánlás bármi :)

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2519) kemenylegeny válasza Stihl024 (#2517) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Könnyített verzió. Az első találat a Titantec gyöngyszemre: [Zhejiang Titan Machinery Co., Ltd.]

(#2520) kemenylegeny válasza isti732712 (#2518) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Nekem T.I.P. van az Intersparban vettem 24L-es, na ilyet ne vegyél. Ismerősnél szolgál egy 50L-es Straus az klassz.

(#2521) isti732712 válasza kemenylegeny (#2520) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszi :)

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2522) Misi87 válasza isti732712 (#2518) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Nem azt mondom hogy ajànlom mivel nem vagyok Straus pàrti de nekem 3 éve van egy 50 literes! Anno ez volt a legjobb àron meg mivel én ha kell festek is vele szóval nekem az 50 literes kellett! De majdnem hogy napi szinten megy és eddig teljes mértékben megvagyok elégedve vele! Talàn most 3 éves! Annyi hogy a csavarokat érdemes àthúzgàlni meg én tettem bele rendes kompresszor olajat nem azt amit adtak vele meg cserélem is benne!

(#2523) Misi87 válasza Stihl024 (#2511) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Én is mostanàban nézegetem ezeket a burgonyasütőket :) néha jól jönne!

(#2524) isti732712 válasza Misi87 (#2522) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2525) csiga8 válasza isti732712 (#2518) üzenetére


csiga8
senior tag

Ezzel nem járnál rosszul pl: Hecht 2026 kompresszor akciós [link]

(#2526) Btamas81 válasza kemenylegeny (#2520) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Mi bajod van vele? Igaz nem TIP, de van két 24l kínai kompresszorom (egyik itthon, egyik a szülői háznál) nekem beváltak.

(#2527) PALEDOG válasza kemenylegeny (#2519) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Tényleg rohadtúl megdrágultak a kínaiak. Persze van vám meg szállítás stb. Nyugodjon meg mindenki, kb 80-100$ körül polcon van a boltban. A többi nettó hazugság. A drágábbik verzió kérhető oregon szettel és Bosch gyertyával stb.

(#2528) #28213696 válasza Btamas81 (#2510) üzenetére


#28213696
törölt tag

Semmi gond, szívesen.

Ahogy írtam is, nemrégen olvastam utána jobban ennek a Hq 50 hengercserének, ez pár hete volt már, még bőven a te kérdésed előtt. Nekem kellettek akkor az infók, és azóta be is ruháztam egy első generációs blokkra. Muszáj volt ráhasalni a témára, mert ahogy írták is hozzászólásban neked, a webshopok termék nevei, típusok meghatározásai sokszor megtévesztőek, vagy hibásak is. Esetedben mindenképpen. Mikor egy kalap alá veszik a Hq 50/51/55 hengereket, azok csak a "szürkefedeles"-nek mondott gépekre passzol (újabb verzió).
Nem látszik a fotó(ko)n a gyári szám? Mert akkor megtudhatod melyik fajta, még mielőtt kicsomagolod. Az alumínium plakett színe is lehet árulkodó, ha a szám nem olvasható, a feketék a frissebbek általában, de ez nem szentírás, csak saját tapasztalat. (nem túl sok mintából)
Írd majd meg mi lett az eredmény. Ha jól emlékszem kb. 1,5mm a különbség a blokk nyílásában, hamar egyértelmű lesz a próbánál.

[ Szerkesztve ]

(#2529) Btamas81 válasza #28213696 (#2528) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nem látszik sajna a gyári szám. Holnap kiderül.
Matricát nem tudsz hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#2530) kemenylegeny válasza Btamas81 (#2526) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Akár hova tettem ment, mint a világtalan és hangos. Bárhova tettem ordított mint az állat, ismerősöknél letették a kompresszort aztán ottvan. A kerékre ragasztottam neoprén szerű szigetelőt, a gumilábat szivattyú membránnal hézagoltam. Most már megáll egyhelyben. Érdeklődtem feketeöves kompresszor használóktól 15W40-es olajat használnak, de a gyártó Vg 100-150-es olajat ír elő, mióta megkapta csendesebb. Gondoltam készítek neki egy boxot tojástartóval bélelve, plussz hűtéssel, vagy veszek egy minőségibb kompresszort.

(#2531) Btamas81 válasza kemenylegeny (#2530) üzenetére


Btamas81
csendes tag

De műszakilag ok?
Mondjuk tényleg hangos kicsit.

(#2532) kemenylegeny válasza PALEDOG (#2527) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Az alibbabán vannak még ilyen gyártói oldalak, horgász talicskát kerestem aztán feldobta a gugli. Az 50 ezrer forintos talicskát, ha 1000 db rendelsz 5 dollárért adták. Ha valamiből X db-ot rendelsz az általd megadott brand lesz ráírva. Sajátmárkás. A tetejébe a képen látható eszköz ugyan az forma világ mint a róka.

(#2533) kemenylegeny válasza Btamas81 (#2531) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

A szellőztetése jó, tömítések eddig jók. A levegő szűrőt azt odaverte a falhoz, mire észrevettem az eltört. Rendelek hozzá meg egy légszárító patront, az akkus gépek nem szeretik a beköpött vizet.

(#2534) PALEDOG válasza isti732712 (#2518) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Az én választásom egy ABAC-ra esett. 6 literes tartállyal. Nem sokkal drágább mint egy einhell 24 literes. De itt minőségi a kompresszor. Nincs spiáter csak alumínium. Nem horganyzott pléh hanem réz hollanderek. Valós szervizhálozattal nem csak eladnak.
Két fontos dolog amiért még emellett döntöttem. 6 literes tartály ellenére ugyan az a pumpa van rajt mint a 24es tesóján. A nagyáruházi tesóihoz képest 170-180 liter szívó helyett 220at tud. Mivel kicsi a tartály nem azzal küzd, hogy nem tudja tisztességes nyomáson tartani. Alvázvédőztem is vele és folyamatosan tudtam haladni.
A másik az, hogy rohadt mobilis. Csak fel kapom mint egy bőröndöt és oda megyek vele ahol kell. Ha nem kell, simán felteszem a polctetejére. Nekem bejött.

(#2535) PALEDOG válasza kemenylegeny (#2533) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nem hiába pont ezt a típust kerestem ki. 1:1be Fuxi. Ennyit a meséről a bemutató videóban.

(#2536) kemenylegeny


kemenylegeny
csendes tag

Ha nem tudsz dönteni a nagy márkák között 2in1: [HUSTIL] :)

(#2537) kemenylegeny válasza PALEDOG (#2535) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Gondolom ez a desing váltja a régit, elkoptak a fröccsöntő formák, ha már faragni kell újat legyen ez.

(#2538) #28213696 válasza Btamas81 (#2529) üzenetére


#28213696
törölt tag

Írd meg mi az a matrica, mert nem tudom.

(#2539) Btamas81 válasza #28213696 (#2538) üzenetére


Btamas81
csendes tag

A berántóra a típusfelirat.
Azonkívül még fékkar kellene, de azt nem találok csak arany árba. Azt hiszem 8700 a Péterláncfűrésznél a fékkar, a kertmotornál meg 7500 kompletten a dekni fékkarostól fékestől.

(#2540) Stihl024


Stihl024
junior tag

Van ezen a néven is a "fuxi"
https://www.youtube.com/watch?v=4ysj6vh5k1w&ab_channel=LanningLongArmMowingLLC

(#2541) Stihl024 válasza Btamas81 (#2539) üzenetére


Stihl024
junior tag

Annyit azért tegyél meg ,mielőtt megrendeled az utángyártott hulladék minőséget, menj be a Husqvarna-ba és kérdezd meg van-e náluk és mennyiért tudnak hozni. Nekem eddig az a tapasztalatom, pár ezerrel drágább az eredeti -pofátlan magas áron árulják a webshoposok a Kínai gagyit- az eredetivel 100% jobban jársz.

(#2542) Btamas81 válasza Stihl024 (#2541) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Majd 9ezret biztos nem fogok adni érte.
Kösz a tippet, rá is kérdezek.

(#2543) kemenylegeny válasza Stihl024 (#2540) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

A huncutok új black edition 4-5 évvel ezelötti videók. :)

(#2544) weres00


weres00
csendes tag

Sziasztok!
A kinai láncfűrészből szerintetek melyiket èrdemes venni az olcsók márkák közül?
Más kategória ,de egy Husqvarna 281 megèrne 70 ezret?

(#2545) #28213696 válasza Btamas81 (#2539) üzenetére


#28213696
törölt tag

Ja, azt hittem valami fórumos sajátosság, amit nem vágok.

Nekem nincs matricám, de Ajkán hirdet valaki Husqvarnához típusmatricákat. Ezek szerint nem a régi, dombornyomott berántós a géped, úgyhogy arra elméletileg a 45mm-es henger jó.
A láncdeknivel én is küzdök, nincs belőle feleslegem, de neked szerintem van alternatív lehetőséged, mert több Husqvarna fékkarja is megegyezik. (feltéve, hogy valóban az újabb verzió) Talán egy bontott láncdeknit kéne nézned, biztos tudja valaki itt a fórumon a fékkar-kompatibilitást, vagy a gyári számok alapján megnézed.

(#2546) kopepe válasza weres00 (#2544) üzenetére


kopepe
aktív tag

https://lancfuresz.arukereso.hu/cross-tools/

(#2547) isti732712 válasza csiga8 (#2525) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ez jól néz ki!
Köszi

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2548) isti732712 válasza PALEDOG (#2534) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ez tök jó!! Köszi

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#2549) Btamas81 válasza #28213696 (#2545) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Na megjött. A szám alapján nem lesz jó a henger ami nekem van... :W

(#2550) Deskó74 válasza Grafy12 (#2501) üzenetére


Deskó74
újonc

Üdv az Uraknak!

Ha reagálhatok arra amit írtál és magyarázatot vársz,mint írtad, erre a témára,akkor
egy pár gondolatot megosztanék.

A Kiotói egyezményben előírtak szerint meghatározott mértékben az érdekelt országok kötelezettség vállaltak arra,hogy csökkentik az üvegházhatást előidéző gázok kibocsátását.
Ezért vezetnek be egyre szigorodó körny. véd . normákat ami sajnos a láncfűrészekre is kiterjed.
Ezért fojtogatják szerencsétlen fűrészeket. Bizonyos módosításokkal,leginkább katalizátorral.
Nem igazán értem amit írsz, mivel a vágásidő gyakorlatilag ugyanaz, talán pár %-al több. A környezetre ható káros kibocsátás valóban kevesebb így. Az elhasznált üzemanyag,dehogy több, hanem pontosan valamivel kevesebb. Nem értem ezeket a 2,5x és 3x szorzókat amiket írsz,mert ez egyszerűen nem így van.
Tehát valójában tényleg elérik a gyártók így a "egészségesebb üzemet".

Na de milyen áron érik ezeket a csökkentett normákat? Ez inkább a kérdés!
Itt van a gond!
Sajnos nem másként valósul ez meg, mint ahogy egy egyszerű 2T üzemnél a kipufogóban extra hőt generálnak és így a kipufogó gáz valóban jobb hatásfokkal ég el,ezáltal csökkentve a káros kibocsátást.
Ez a folyamat (extra hő) pedig erősen hat negatív irányban a henger-dugó élettartamára!
Ezt próbálják a gyártók megnövelt hűtés teljesítménnyel és full szintetikus olaj használatával
kordában tartani.
Sajnos fogyasztói társadalomban élünk, az az elvárt gyártói igény,hogy ne tartson "örökké" egy gép sem,hanem gyakorta vegye az ember az újat.
Viszont annyi a jó hír,hogy ezt a folyamatot okosan, ki lehet játszani,mégpedig legegyszerűbben úgy,hogy ha módosítást hajtunk végre a kipufogón. Ezáltal értelem szerűen csökken az üzemi hő ergo az élettartam is növekszik. Az üzemi hőmérséklet és a gép élettartama egyenes arányban van. Mindemellett még 10% extra teljesítményt is kap jutalomként a felhasználó,ha végre hajtja a szükséges módosításokat. Ezek a módosítások külföldön teljesen mindennapiak,idehaza még gyerek cipőben jár....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.