Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) PALEDOG válasza Istvan2020 (#2048) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nem a fórumon él a nagytöbbségünk. Ne haragudj, ha nem ugrik mindenki egy kérdésre. Ilyen a fórum világ. Én spec van, hogy napokig nem járok erre egyéb elfoglaltság miatt. Van amihez nem tudok érdemben válaszolni és van hogy nem válaszol az ember a 40-el előző posztra. Ilyenkor érdemes újból feltenned a kérdést. Pl: még mindig nem jutottam dűlőre. Segítsetek. Stb stb

(#2052) kemenylegeny válasza Istvan2020 (#2048) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Az ilyen helyzetekben leülök nézegetem, ha lehet a kezembe veszem, aztán hozok egy döntést. Ha tévedtem akkor az is az én döntésem volt és viselem a következményeit. Ezért mindíg azt választom ami a legkevesebb energiát igényli tőlem, hogy fenn tudjam tartani, itt ez az energia a pénz. Bárhogy döntesz jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2053) Istvan2020 válasza PALEDOG (#2051) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

;)

(#2054) Istvan2020 válasza kemenylegeny (#2052) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

:R

(#2055) Arkar válasza Bálint85 (#2043) üzenetére


Arkar
aktív tag

Szia!
Egyik sem gyárt olajat, a stihlt pl a castrol csomagolja, a szabvány a lényeg amit a gyartó megkövetel , ha azt tudja az már jó.
Van pár alap olaj gyártó a többiek pedig adalékolják, csomagolják .
Olyan mit a GM olaj, Ford olaj, BMW stb.. , ezek kb a minimumot tudják , pont jók kb.
A jobb minőséget a komolyabb gyártók kínálják, akiknek van saját fejlesztő központjuk, min pl Castrol, Motul, Shell stb..
B.Ú.É.K :)

[ Szerkesztve ]

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#2056) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Boldog Új Évet mindenkinek!

(#2057) kopepe válasza PALEDOG (#2056) üzenetére


kopepe
aktív tag

Nem is tudtam,hogy így is szoktak berántódeknit pucolni... :D
Akinek nem telik egy használt ecsetre,mert egy rongya sincs amit felvegyen... :B
Neki is kívánok boldogabb új évet !!!!! :))

(#2058) Tanaka 4501 válasza Stihl024 (#575) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Erről miért nincs videó?
Érdekelt volna, mit mondasz erről.
Hecht 927 tök jó, tetőlécezéshez használtuk, tűzifát vágtam vele, gallyat, naponta a szükséges mennyiséget 2 telet.
Nem értem, hogy a 929-nél miért cserélték le a 3/8-ost 325re.
És BUÉK mindenkinek!

(#2059) kemenylegeny


kemenylegeny
csendes tag

Boldog Új Évet Kívánok!

(#2060) Pillerb válasza Bálint85 (#2043) üzenetére


Pillerb
kezdő

Szia! Ha jól emlékszek akkor a Stihl hp ultra kimondottan a szelepelt gépekhez készült, ahoz ajánlják. A Hp supert pedig a 2t sima motorokba. Amúgy pedig igen, a minősítés a lényeg Jaso fc-fd nyugodtan használhatod.
Persze ha nem kamu felirat van a dobozon ugye.

Boldog új évet mindenkinek 🍾

(#2061) Stihl024 válasza Istvan2020 (#2054) üzenetére


Stihl024
junior tag

Akor én adok neked konkrét választ. Hecht 58 bika erős elképzelhető hogy jobban megy az Efco Mth5600-nál fele annyiba kerül szebb a kidolgozása. De NEKEM mégse az kéne mert nem vagyunk egyformák. Lényegesen rosszabbak benne a csavarok,-fedélpatent-üzem anyag vezetékek.-légszűrése -valamint nehezebb.
Van neki két előnye is az ára és a belső kuplung.
Mivel neked már ott a kezedben mindkettő a Hecht-el bukod a legkevesebbet ha használtan akarod továbbadni, hiába új gyári áron úgysem veszik meg.
Összegzés-Efco jobb gép Hecht olcsóbb.
Efcot max 50 körül adhatod el Hecht vadi új 40.
Hechtet 47 ért vetted evidens azon bukod a legkevesebbet.
Tehát a döntés nem szakmai hanem anyagi...

[ Szerkesztve ]

(#2062) Stihl024 válasza Tanaka 4501 (#2046) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nyilván nem pusziért kapják az olajok a besorolásokat ,mégis van különbség azonos besorolású olajok között. Ez pusztán az én véleményem sehol nem találtam róla semmit. Tedd fel azt a kérdést, hogy a Manol kerti gépekhez gyártott olaj miért nem kapott ugyan ilyen magas besorolást és miért drágább....????Még egyszer mondom sehol nincs róla semmi ez az én saját elméletem.
Az álltalad vásárolt olaj nagyon jó pedigrével rendelkezik lehet a legjobb ár érték arányú-motoros szán olaj.
Kerti gép olajokat tesztelik téli-nyári körülmények között Snowpower-t nyilván csak téli üzemben. Gyártó nyilván ha nálunk forgalmazza nagy forgalomra nem számít ,elég kevesen használnak hómotort...ezért lehet kiszórja a raktárkészletet olcsón. De akkor meg miért nem adja ugyan ezt az olajat univerzális felirattal? Ha már ide hozza piackutatás szerint nyilván azzal aratna ,ez nem lesz egy elterjedt olaj így .Szerintem nem hülyék ,de valamiért így árusítják. Le merem fogadni egy nyári tesztnek kitéve ugyan azt a besorolást érné el amit a Stihl vagy Husvarna gépekhez gyártott olajuk-mert ugye a Manol külön gyárt mindkét márkához ,más színben, de ugyan azzal a specifikációval.
Kerti gépekhez gyártott olaj a kezelőre gyakorolt hatásait is vizsgálják ,még egy motoros szán esetében az nem tétel. A besorolás nem csak a kenőképesség ,hanem sok más tényező is.Sok ásványi olaj is simán hozza kenőképességből a maximumot mégis rossz besorolást kap -lásd Stihl ásványi olaj, 15 évvel ezelőtt nem is lehetett mást kapni és évtizedekig mentek vele a króm hengeres gépek- elég bonyolult a helyzet...
Vettem már pár erdészeti gépet ami csak ásványit kapott 15 évig és henger-főtengely gyári állapotban és vettem már "full szintetikus " olajjal futott gépet ami ment a levesbe.

[ Szerkesztve ]

(#2063) Istvan2020 válasza Stihl024 (#2061) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Választ köszönöm :R , pontosítok Oleo Mac GSH560 de igen Efco néven ugyan az, közben a Hecth et eladtam tegnap 45be így buktam a szállítási költséget ez nem nagy veszteség :)
Már most a Hecht ára sem csábító mert igen megemelték, mindenhol.
De az Oleon sem buktam volna sokat mert mivel be sem volt indítva, semmilyen folyadék nem volt bele töltve pont a hezitálás miatt így inkább vissza küldtem volna a boltba mivel ugye van a 14 nap elállás.
Max a futárt kellett volna saját zsebből fizetni.
De mostmár mindegy az Oleo maradt a Hecht ment.

Ui: mondjuk a Hechtről nem ezt a véleményt szürtem le a videód alapján, de lehet én értettem félre valamit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2064) Stihl024 válasza Istvan2020 (#2063) üzenetére


Stihl024
junior tag

Úgy döntöttél ahogy én is döntöttem volna és szerintem nem fogod megbánni!

(#2065) Stihl024 válasza PALEDOG (#2056) üzenetére


Stihl024
junior tag

Az a kis motoros fűrész rossz helyen van.... azt se bánnám ha nálad lenne csak ne ott!! :O :O :O :O

(#2066) Stihl024 válasza Tanaka 4501 (#2058) üzenetére


Stihl024
junior tag

Hecht 927 engem nem győzött meg.Sajnos szerelés közben a legolcsóbb Kínai gépekre jellemző dolgokkal szembesültem. Ha leveszed a hengert meglátod hol a gond.Kb 2mm-es falvastagság ,meg akartam portolni-képtelenség.Pont annyi anyag van benne hogy hártya vékonyan mindent befed az alu és ennyi.

(#2067) kopepe válasza Istvan2020 (#2063) üzenetére


kopepe
aktív tag

Az első oleo mac géphez kaptam egy Oleo-Mac Prosint 2T 0,1L adalékolajat ajándékba.
Igencsak örültem,mikor elfogyott az 5 liter benyó!Eszméletlen büdös volt a füstje!
Husqvarna LS+ használok mindegyikbe.Nem esküszöm egyik olajra sem!
Évek óta gond nélkül üzemel ezzel mindegyik.

(#2068) Istvan2020 válasza kopepe (#2067) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Igen nekem is van 1 liter de nem használtam még, ha azt mondod büdös akkor nem is fogom.
Akkor ezt a piros Stihl olajhoz tudnám hasonlítani, mert az büdös is volt meg csípte az ember szemét a füstje, régen az öcsém 235 Husqvarnájába tettünk aminek vásárlása szerintem az egyik legrosszabb döntése volt akkor, mert többet volt rossz mint jó, de most visszanézve sok videót senkitől nem hallottam láttam róla +véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#2069) Pillerb válasza kopepe (#2067) üzenetére


Pillerb
kezdő

Erre ez olajra gondolsz? Én használtam sokáig a kempingben a gépekhez, nem volt gond vele.

Ha igazán jó illatot szeretnél akkor javaslom az Agip racing2 t kipróbálását.
Ricinus, mást nem is kell mondanom 👍

(#2070) Istvan2020 válasza Istvan2020 (#2068) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Ugye én azért kérdezősködöm érdeklődöm, mert én nagyon amatőr vagyok ebben a fürészes témában, szeretem meghallgatni olyan emberek véleményét akik tapasztaltak ebben a témában, azért jöttem ide kérdezősködni véleményt meghallgatni, hogy döntéseket könnyebben tudjam meghozni pl. a 2 fürész között is.
Van a családban egy fürészes kb 20 éve azt csinálja de ő ha lehet így mondani Stihl buzi, nem létezik más márka más név, mert az mind szar ilyen embertől nehéz tanácsot kérni :D

(#2071) Istvan2020 válasza Pillerb (#2069) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

ugyan az szerintem csak más csomagolás.

[ Szerkesztve ]

(#2072) kopepe válasza Pillerb (#2069) üzenetére


kopepe
aktív tag

Az nem volt EVO,bár nem tudom mi a különbség.
De komolyan még a kőművesek is kérdezték mi a bánattal tankolom a gépeket :D :D :D

(#2073) Pillerb válasza Istvan2020 (#2071) üzenetére


Pillerb
kezdő

Ezt egész nyugodtan használhatod, semmi gond nem volt vele.
Amúgy én is Stihl buzi vagyok, hogy a szavaiddal éljek 🤣, mert ezek vannak csak itthon.

Nem azért vannak ezek, mert ezeken kívül más nem létezik, hanem azért mert ezek életem végéig kiszolgálnak 😊

(#2074) kopepe válasza Pillerb (#2073) üzenetére


kopepe
aktív tag

Múlt héten rendeltem 10L lánckenőt,és adtak hozzá ajándékba adalékot.
És azon gondolkodom,hogy nyugodt szívvel használjam-e ?
A besorolások alapján megfelelő ez is... :U

(#2075) Istvan2020 válasza Pillerb (#2073) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Ez nem bántás :) csak van élet a földön kivül is ;)
Én de ez csak az én véleményem és lehet más nem így gondolja azért nem veszek 200 ért egy gépet, hogy éves szinten össze daraboljak vele kb15-30 mázsa fát, és az év 80%ban ott álljon.

(#2076) Pillerb válasza Istvan2020 (#2075) üzenetére


Pillerb
kezdő

Nézd, van aki bélyeget gyűjt van aki mást, ez egy hobbi. Jobb mint a kocsmában hagyni az árát.
Minden csak nézőpont kérdése 😊

(#2077) kemenylegeny válasza kopepe (#2074) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

A lánckenő olaj melyik iso vg, és használtad e már? Gondolkodom rendelek olyat.

(#2078) Istvan2020 válasza Istvan2020 (#2075) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Én a komoly Scheppach gépembe ezt az olajat raktam eddig olyan 4 tank lett vele vágva, de valamelyik nap mikor a katalizátoros pufót cseréltem egy mentesre, akkor benéztem a kis kipu nyiláson és szép lerakódás mentes dugattyút láttam, igaz 4 tank még nem a világ.

(#2079) Istvan2020 válasza Pillerb (#2076) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Ez így van, én pl. Számitógép alkatrészekben hagytam már vagy fektettem bele egy vagyon, amiből sok Stihl gép kijött volna, másnak lehet ez nem érné meg.

(#2080) Istvan2020 válasza kemenylegeny (#2077) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Nekem is az van csak kicsibe

(#2081) Pillerb válasza kemenylegeny (#2077) üzenetére


Pillerb
kezdő

Lánckenő olaj akkor jó, ha ragadós, ujjaid közé téve, azt széthúzva szálat húz!
Híg olajak nem tudnak ott maradni ahol kellene, lecsapódnak a láncról, így nincs megfelelő kenés.
Márka mindegy 😊

(#2082) kemenylegeny válasza Pillerb (#2081) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Azt vágom, a Favorit lánckenőjét használom olyan ahogy írod, iso vg 150 a viskozitása, ez nem szóródik, csak ha port szed össze akkor kicsi gombóckákban repül. A kérdés az, hogy az sl-55 a sima is olyan ragadós, vagy legyen a 150-es, mert az a kompresszorba is jó. :F

(#2083) kopepe válasza kemenylegeny (#2077) üzenetére


kopepe
aktív tag

Tavaly hikokit vettem,mert az volt viszonylag jó áron.
Vettem már makitát is jó drágán,kényszerűségből,mert elfogyott.
A 10L volt 7800- kiszállítással.Ugyan az mind,használható.
Van 200 literes hordóban is,az még olcsóbb! :))
Leállítás után csillog a láncon,nem dobja le. :D

(#2084) PALEDOG válasza kopepe (#2083) üzenetére


PALEDOG
kezdő

HQ prémiumot veszem 5liter 4600ft mindenféle kedvesség nélkül. Nagyon jól tapad és könnyen hozzáférek 2km a melóhelytől. Következőben 20 litert veszek úgy még kedvezőbb.

[ Szerkesztve ]

(#2085) kemenylegeny válasza kopepe (#2083) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Köszi, rendelek egyet. Az 1000 L is megéri már csak a tartály miatt is, mikor kiürül jó lesz esővíznek. :))
A favorit az olajlerakatban 5 L 6500.

(#2086) Dolmar ps420


Dolmar ps420
lelkes újonc

siker,fèny,csillogás! Árpi,ezen a hyundai on ez a szett van,bár a dugó nem tűnik rossznak,valyon össze kombinálhatom az új hengerrel?

(#2087) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag


Ennek aztán elszállt az ára :Y

(#2088) PALEDOG válasza Istvan2020 (#2087) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nem is fogják venni... :U

(#2089) kemenylegeny válasza Istvan2020 (#2087) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Vége a kiárusításnak. A málna is 112.990 ft lett.

[ Szerkesztve ]

(#2090) Istvan2020 válasza PALEDOG (#2088) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Ennyit mint nekem laikus sem érne meg, főleg ugye, hogy árulták 40be is.

(#2091) Istvan2020 válasza kemenylegeny (#2089) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Az ok, de 40-45 ről felszaladni +60 ezret, ha 40 be is volt haszon akkor itt mennyi lenne :U

(#2092) Istvan2020 válasza Istvan2020 (#2091) üzenetére


Istvan2020
aktív tag


Ez a lánckenő a jók közé tartozik?, ha már egyáltalán próbálta valaki. Vagy lánckenő lánckenő és kész.

(#2093) kemenylegeny válasza Istvan2020 (#2091) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Ez elgondolkodtató, de a málna sem éri meg ennyiért, mert akkor van oleo vagy efco ebben a kategóriában. ennyi pénzt meg végkép nem adnék ki érte, hogy dobozban töltsön 345 napot a 365- ből. Akor már inkább egy felújított etz 250 csopper stilfűrész. :)

(#2094) Tanaka 4501 válasza Istvan2020 (#2087) üzenetére


Tanaka 4501
újonc

Nem fog menni XD igaz, hogy ez akcióban ennyi, de akkor is no...

(#2095) Istvan2020 válasza kemenylegeny (#2093) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Igen ez így van.

(#2096) Istvan2020 válasza Tanaka 4501 (#2094) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Ezt sajna nem ismerem, így én véleményt nem tudok mondani, én mostanában ismerkedem ezen gépekkel.

(#2097) Istvan2020 válasza Istvan2020 (#2096) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Amit észrevettem de ez lehet csak nekem új vagy érdekes, hogy Hecht45 2 különböző bolt, ár ugyan annyi, de a 2 gép mégis más kinézetre.

(#2098) PALEDOG válasza Tanaka 4501 (#2094) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Nagyon alkudoztam egy ilyenre a 621 előtt. Amerikában Tanaka néven 7 év garival fogalmazták. Pozitívak a visszajelzések is róla. Lehet még lesz egy.

(#2099) kopepe válasza Istvan2020 (#2097) üzenetére


kopepe
aktív tag

"A képek tájékoztató jellegűek,nem feltétlenül az eladni kívánt termékekről készültek."
"megértésüket köszönjük" "vásárlás előtt kérjük érdeklődjön!"

[ Szerkesztve ]

(#2100) Istvan2020 válasza kopepe (#2099) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Jah :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.