Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Stihl024 válasza kopepe (#1150) üzenetére


Stihl024
junior tag

Van időm-legalábbis remélem-kivárom még behány.. ;] ;]
Vettem egy donor gépet a Villagerhez .Mi ez?

(#1152) Stihl024


Stihl024
junior tag

Ugyan azt produkálja mint a Villager -felpörög nehezen találja az alap járatot .Pont ugyan az a fos szívótorok van benne.Lehet nem is Villager probléma hanem eleve Domar konstrukció hiba????

(#1153) F34R válasza Stihl024 (#1152) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor most nem erdemes kinat szidni. :DDD ok csak masoltak a szart.

(#1154) PALEDOG válasza Stihl024 (#1152) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Egy pár napot kihagyok itt és esnek be az új gépek. 🙂
Kíváncsi vagyok a gépekre. Mostmár a Dolmár/Vili még érdekesebb projekt lesz. Kíváncsi vagyok az eredeti légszűrésre, mert láttam pár videót róluk és mintha ott is láttam volna a szívótorokban a finom port. 🙄
Egyre jobban erősödik bennem, hogy jó döntés volt nem lecsapni rá most akcióban. A külső kuplungja ellenére még mindig jobban favorizálom a hitachi 50 es gépet. Más nyugati országokban 7 év garit vállaltak rá magánvásárlóknak. Lehet piárfogás, de mindenesetre bizalomgerjesztő.
Hétfőn mondanak egyre árat. Ha elég kedves lesz az ajánlat lehet csak kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#1155) dropopi válasza PALEDOG (#1142) üzenetére


dropopi
aktív tag

Köszi! Azt abszolút nem lehet kiolvasni belőle, hogy Walbro. Valami olyat tudok kisilabizálni jól ránagyítva a képemre, meg ahogy szabad szemmel néztem, hogy "otson" és előtte még legalább két karakter - amikre nem jövök rá, hogy mik. :(
Na majd legközelebb, ahogy lesz időm rá, kicsit szétkapom a gépet, úgy is át kell nézni.

Amúgy a Hecht 58-al meg vagyok elégedve, jó sokat dolgoztam már vele, tisztességes gép, csak azért a súlya hosszabb távon nem pihentető túlzottan. :))Van benne elég erő, száraz 30-40 cm dióhoz is. De kapott bőven kőris, akácot, mogyorót, gyümölcsfákat is.
Mohács szigeten van egy ~8 ezer négyzetméteres telkünk ahova szoktam járni, és a legalább 80%-a még mindig csupa igen komolyra nőtt fa, aminek a nagy részét a jövőben célszerű lenne letermelni, úgyhogy kell is oda a láncfűrész.

Szoktam olvasgatni, amiket írtok itt a fórumban, jó hogy van pörgés. :)

(#1156) PALEDOG válasza dropopi (#1155) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Tillotson lesz az. Kicsit nehezebb hozzájuk javító készletet kapni de nem lehetetlen.

Tetszett nekem a videókban a Hecht 58. Szépen ment és volt ereje. Most néztem épp akciós utolsó darabok 40-ért vannak. Ahogy írtad lesz mit hegedülni vele. Majd irhatnál bővebb helyzetjelentést róla. Szerintem többen kíváncsiak vagyunk a sorsára. 😀

(#1157) Stihl024 válasza dropopi (#1155) üzenetére


Stihl024
junior tag

Mohács környéki vagy? Én Lánycsóki! Ha gondolod elhozhatod a kicsikét megbütykölöm -ha lesz egy szabad percem.Úgy 3 hét múlva.... :K :K :U

(#1158) Stihl024 válasza PALEDOG (#1154) üzenetére


Stihl024
junior tag

Megvan az oka miért nem futott be a fakitermelőknél a Dolmar, haverom Makita szervizes volt évekig-Stihl gépei vannak. :K :K :K ..60ccm alatt rossz a légszűrés .tirisztor hibák-karburátor melegedés,60cc+ csapágymegforgás a rosz konstrukció miatt.Csapágyak annyira passzentosak,hogy bemelegszik és csúszik nem pörög majd jobban felhevül és megáll-megforog a csapágyfészekben.Gyártó nem beszállítót váltott a csapágynál hanem beragasztotta a házba gyárilag a csapágyakat.De így is átfordul. Husqvarna 5-ös széria Mark1 ugyan ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#1159) Pillerb válasza Stihl024 (#1158) üzenetére


Pillerb
kezdő

Szép kis fény derült ezek szerint a problémákra. 372-nek is gyenge pontja nagyon ez a csapágy kérdés. Akkor összegezve ott tartunk, hogy kb 3 márkából a kevésbé rossz a Stihl. Még mindig ennek van a legkevesebb sztáralűrje. Amúgy a problémákat az is okozza, hogy lassan olyan mérnökök lesznek akik simán bevennék a reszelőzsírt…..

(#1160) Stihl024 válasza Pillerb (#1159) üzenetére


Stihl024
junior tag

Azt mondanám szemezgetni kell a típusok között. Egy pillanatig sem gondolom,hogy ez a Dolmar 5105 egy jó gép-nem azért vettem Ár az nagyon le van verve,egy erőteljes modell de 5x többet kell foglalkozni vele mint egy Stihl 261 essel.261-est ami már futott rengeteget de még megy 100 e alatt nem kapod meg.Ez fele annyi.Újban meg kevesebb mint a fele.Ha valakinek otthonra kell és valahogy meg tudja oldani a légszűrést annak 100 e ft -ért egy ilyen gép ajándék.Ez a légszűrés téma nekem is fejtörést fog okozni ha valakinek van bármi ötlete szívesen fogadom.HQ 372-esem elég jól megindult ,gáz fennakadást megoldottam egy befőttes gumival-segít visszahúzni a gázt-sajnos az után gázbovden egy retek ha kézzel húzgosom tökéletes ,beszerelve meg akad... Marad így befőtesgumi van egy csomaggal....Lassan össze rakhatom a 461-el had utáljanak jobban a Hq rajongók.Most kb nem 2x annyira megy a 461 hanem csak másfélszer.....

[ Szerkesztve ]

(#1161) Pillerb válasza Stihl024 (#1160) üzenetére


Pillerb
kezdő

A dolmáron sima műanyaghálós szűrő van vagy filces forma? Ha filcszerű, akkor szépen lehet javítani légszűrőolaj használatával a szűrésképességén. K&n olajak nagyon jók.
Másik ötletem pedig egy közdarab lenne valami normális HD szűrőre. Persze ehez fizikailag látni kellene a gép adottságait.

(#1162) Pillerb válasza Stihl024 (#1160) üzenetére


Pillerb
kezdő

https://youtu.be/hK-rMGl_r00

372 vs 461 ezen a videón jól szemlélteti a különbséget. Mondhatnánk úgy is, hogy üvöltőbajnok vs erőgép.
Cáfolj meg nyugodtan ha tévedek 😉

(#1163) PALEDOG válasza Stihl024 (#1160) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Én tényleg megpróbálnám, hogy szivacsot vagnék méretre a szűrő aljára ahogy korábban írtam . Segítené a torok tömítést és elzárná a tasakok elől a por nagy részét. Elterelve az áramlást a szűrő felső oldalára. Elsőre úgy 90% os szűrés javulást hozna. Ha nagyon pénz nem számít megoldás akkor 3d vel gyártatnék egy csonkot egy tisztességes szűrőre ami még befér.

(#1164) Stihl024 válasza PALEDOG (#1163) üzenetére


Stihl024
junior tag

Talán a másik konzol és légszűrő lesz a megoldás ,csak nem csináltatok hanem rápróbálgatom ami csak van.HQ 365 ről leszedem ,szerintem az passzol majd a Hq ra meg felteszem ezt.Azt meg úgyis eladom neked
;] ;]

(#1165) PALEDOG válasza Stihl024 (#1164) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Már akartam is kérni 😅

Apropó, rakhatnál pár képet a szívócsonkról.
Hátha beugrik valakinek valami ami passzolhat.

(#1166) Stihl024 válasza PALEDOG (#1165) üzenetére


Stihl024
junior tag

Másfél hetet még Németbe szopok utána rakok :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#1167) Pillerb


Pillerb
kezdő

Egy kis levezetés a mai meló után. Holnap a 461 is befigyel az átmérők miatt, nem akarom a kis 26ost halálra kínozni 😊

(#1168) PALEDOG válasza Pillerb (#1167) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Jó szórakozást. 😁Nekem is aktuális lenne de még várat magára pár hetet a fafeldolgozás. Még két hétig reggeltől estig tart a műszak. 😔

(#1169) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Volt szerencsém ma a helyi barkács boltban megnézni a Vili ikertesóját Stiga. A felső burkolat nem jön le egyben csak a légszűrő felett lehet lenyitni. Egész zárt a Vilihez képest. Csavarok ránézésre jónak tűntek. A légszűrőt nem tudtam lepattintani úgy rá van szorulva. De a polcon állásban már a dekor matricák pöndörödnek fel. 😄 Nem hiszem, hogy sokkal magasabb szintet képvisel mint a Villager 😔
De kézbe vettem a hitachit is. Elég masszív darabnak tűnik. Műanyagok kellően vastagok. Szépen ki van dolgozva. Sehol egy sorja. Könnyebb mint a Stiga. Ha kapok egy nekem is tetsző árat végre akkor bele is vágnék.

(#1170) Stihl024 válasza PALEDOG (#1169) üzenetére


Stihl024
junior tag

Én szurkolok neked,hogy vedd meg -talán akkor egyszer én is kipróbálhatom ;] ;]
Macskeszom hazavár...a kis műkedvelő

(#1171) Stihl024


Stihl024
junior tag

Most vagy tényleg láncfűrész rajongó,vagy velem kapcsolja össze a gépeket?

(#1172) PALEDOG válasza Stihl024 (#1170) üzenetére


PALEDOG
kezdő

Szerintem is is :DD
Ha le tudunk menni 90 környékére elhozom.
Közel állunk hozzá de nem eléggé. Ő eladni akar én meg venni. De nem mindenáron ;] Majd lesz valami :U

(#1173) PALEDOG


PALEDOG
kezdő

Mai friss...

(#1174) kopepe


kopepe
aktív tag


A szomszédomnak rendeltem,tetszik neki,és látta a videókat is róla.
Kezébe nyomtam az én gsh400 amat,meg a hq130-at.Ezt választotta.
Eladta az "öreg" hq 236-ost 35-ért,én meg találtam még ilyet 57-ért.
Másnap már azon a weboldalon is felkúszott szépen 70ooo-re az ára.
EFCO néven még van ugyanez 54-ért ha valakit érdekel.kerigepem.hu
Teszt gépek-Outlet kategóriára kattintva,csak ott találod meg ezeket.
Ennek a kipufja már kapott egy + védő lemezt.Minden más ugyanaz.
Gyártási dátum alapján 1év 4 hónap a különbség.
Remélem ő is legalább úgy meg lesz vele elégedve mint én.
Különben hallgathatom egy életen át ... :D

(#1175) Pillerb


Pillerb
kezdő

Műhely mai vendége: 361
Tőcsavar csere valamint feszítő mechanika csere. Jahh és persze némi takarítás 🤣

(#1176) kopepe válasza Pillerb (#1175) üzenetére


kopepe
aktív tag

Valóban jól látom,hogy egy faág van rászigszallagozva?
Következő kérdésem : miért? :U
(van egy tippem)

[ Szerkesztve ]

(#1177) kopepe válasza Pillerb (#1175) üzenetére


kopepe
aktív tag

És ha a tippem helytálló,akkor bizony tényleg alacsony az a bizonyos kerítés.... :K

(#1178) Stihl024 válasza kopepe (#1174) üzenetére


Stihl024
junior tag

236 után ez egy fény kard lesz neki, ennyiért meg fénykard ajándékba.. :C
361-en a csemetefa kinövés a méter, azzal méri ki mekkorára darabolja a méterfát.Nem szép de legalább ronda :D

(#1179) F34R válasza Stihl024 (#1178) üzenetére


F34R
nagyúr

vagy ha legyorskotozi s gazkart akkor magassagi agvago. :DDD

(#1180) Pillerb válasza kopepe (#1176) üzenetére


Pillerb
kezdő

Igen, jól látjátok, egy faág van rajta és valóban a métert adja. Amúgy a lényeg szerintem a ZÖLD környezetbarát szigetelőszalag 🤣

Viccet félretéve, nem az én gépem 😊 viszont a feladatát ellátja állítólag. (Én lehet inkább egy kötegelőt húznék oda méretre vágva ami flexibilis is egyben)
Kapott már az élettől a gép, de brutál kompót van benne és sehol egy főtengely kottyanás.
Szerintem nagyon bevált típus.
A tőcsavarok szétszaggatása és a feszítő megszakadása nem a gép hibája.
Sajnos az emberi tényező számottevő hibalehetőséget rejt magában.

Ezt a típust nyugodt szívvel lehet ajánlani ha egy jó állapotú gép az alany.

(#1181) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Van egy Oleo Mac 956 fűrészem. Sajnos a benzintankból szivárog a benzin. Tudtok valami anyagot javasolni, amivel be tudnám ragasztani és nem eszi meg idővel a benzin? Új tankot nem akarok rá venni, mert 17.000 Ft körül mozog. Esetleg, ha valaki tudna olcsóbb megoldást, azt megköszönném :R

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1182) kopepe válasza BLUE TORNADO (#1181) üzenetére


kopepe
aktív tag

Gépet szétkapod,tankot csontra kiszárítod.
És egy forrasztópákával körbe összesütöd.Ennyi.

(#1183) Stihl024 válasza kopepe (#1182) üzenetére


Stihl024
junior tag

Igen de ez akkor működik,ha a gyári forrasztásnál ereszt..Ha lánc szakadás vágta ki akkor ipari epoxit az egyetlen ami megragasztja és tartós is.

(#1184) kopepe válasza Stihl024 (#1183) üzenetére


kopepe
aktív tag

Akkor megvárjuk Blue tornado pontosabb diagnózisát.
Tanksapkával minden okés?
Egyébként igen,nagyon jó ragasztókat lehet kapni.
Benzincső probléma miatt nem folyhat ki a manna?

(#1185) BLUE TORNADO válasza kopepe (#1184) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Pontosan a fogantyú tövénél enged az ívnél, jobb oldalt

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#1186) dropopi válasza PALEDOG (#1156) üzenetére


dropopi
aktív tag

Köszönöm, Tillotson lesz valóban a megfejtés. :)

Igen, én is láttam, enyémet 44-ért vettem tavasszal-nyár elején. Ennyit úgy tűnik megér(t).
Nem vagyok egy nagy gyakorlott láncfűrészes, összehasonlítási alapom sem igazán van.
Milyen szempontból írjak majd?
Van tartalékba hozzá egy Stihl láncom, de még nem tettem fel (lehet legközelebb felteszem már), egyelőre a gyári van rajta, egyszer élezgettem kicsit kézzel - gyakorlatom ebben sincs még.
Ami bosszantó tud lenni, ha nem figyel az ember, és nem tölt időben újra üzemanyagot, akkor pumpa hiányában van amikor extra sokáig kell rángatni, hogy beröffenjen.
Olajozását erősre állítva használom, de olyan még nem volt, hogy hamarabb kifogyott volna a lánckenő, mint az üzemanyag.

(#1187) dropopi válasza Stihl024 (#1157) üzenetére


dropopi
aktív tag

Mohács környéki azért éppen nem, illetve talán egy kicsit. :) Pécsi voltam születésem óta, a telek a szigetben ~80-as évek vége óta megvan, jó sokat voltam ott. Most meg már Bp-i vagyok (lehet már nem sokáig). Utóbbi időben ismét aránylag gyakrabban kezdtem lejárni a telekre, ezért is kellett egy erősebb láncfűrész a Hecht 58 személyében.
Gondoltam már rá, hogy beugranék egyszer, úgyhogy lehet sort keríthetünk majd rá. :)

(#1188) dropopi válasza Stihl024 (#1160) üzenetére


dropopi
aktív tag

A befőttesgumi csodaszer.
Múltkor én egy lemezjátszóba tettem bele megfelelő méretben az elszakadt meghajtó szíja helyére és működik. Nem mellesleg nem sokezres tétel, mintha vennék egy új szíjat hozzá - ha egyáltalán lehet kapni megfelelőt.

(#1189) Stihl024 válasza dropopi (#1187) üzenetére


Stihl024
junior tag

Primerpumpa utólag is rá pattintható minden csak dollár kérdése ;] ;] ,Télen ha gondolod lesz rá időm!
Kell rá egy megfelelő karbi és a pumpa és egy kis cső :D ,többit nem mondom mert akkor elijesztelek....

(#1190) Pillerb


Pillerb
kezdő

Holnap csinálunk rá egy láncot, hogy “szeresse is a fát” ahogy egy kedves barátom fogalmazott 🤣
Azt nem tudom melyik láncot igazítsam meg. Van egy Oregon EXL és egy Stihl RSC.

(#1191) Menni válasza Pillerb (#1190) üzenetére


Menni
csendes tag

Mit kell azokon csinálni? Meg élezed és kész mind a kettő

(#1192) Stihl024 válasza Pillerb (#1190) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ez a gép az ami valóban generációkra tervezve.Oregon Exl egy eléggé kamu lánc. Új korában bitangul megy úgy az első 10-15 vágásig .Nagyon hamar elveszti az élét fela annyit nem bír ki mint a Stihl rs.Jelenleg a leg olcsóbban kapható lánc az EXL-megvan miért...

(#1193) Pillerb válasza Menni (#1191) üzenetére


Pillerb
kezdő

Azért ez a csak megélezed azért nem ilyen egyszerű 😊
Élszög homlokszög és mélységhatároló, ezekből áll össze egy élezés. A megreszelés nem egyenlő egy jól eltalált élezéssel, mert ez a gép “igényeihez” van igazítva.
Gondolj bele, egy 4 lovas és egy 7 lovas gép is ugyan azt a 3/8os láncot használja….

(#1194) Pillerb válasza Stihl024 (#1192) üzenetére


Pillerb
kezdő

Most lesz az első élezésem az EXL láncon, 6-7 köb van benne. Hosszabb távú tapasztalatom nincsen egyenlőre vele. Az RS láncokat ismerem, kíváncsian várom, hogy hogy jelentkeznek az általad említett különbségek. Próba képen vettem meg az Oregont, meglátjuk mit dob a gép 😊

(#1195) Pillerb válasza Stihl024 (#1192) üzenetére


Pillerb
kezdő

Megvannak az első tapasztalatok az élezésnél.
Össze vissza vannak edzve a fogak, van amelyiken elfut a reszelő, van amelyiket pedig csak úgy harapja….

(#1196) F34R válasza Pillerb (#1195) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt nem az Oregon lancon tapasztalod? nekunk munkahelyen is az van rajta, es kb ezt tapasztaljuk. Es valoszinuleg ugyanaz a lanc csak az ujabb 261 esen. mar egy rakatot csereltek mert nem birjak sokaig.

(#1197) Pillerb válasza F34R (#1196) üzenetére


Pillerb
kezdő

Az Oregon EXL láncon tapasztaltam ezt, a Stihl RS láncokkal semmi gond, mind egyformán vannak edzve a fogak.

(#1198) F34R válasza Pillerb (#1197) üzenetére


F34R
nagyúr

Ugyanez... ezt a fekete dobozosat hordjak rengetegszer, mert nekik az a jo ha olcsobb. Az eredeti ami rajta volt tobbet birt.

(#1199) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Akinek van idősebb gépe pl. Husxvarna 281xp 254.
Milyen keverékkel használja? 25.öset kevertem zöld stihl olajból és nincs füstje. Mielőtt valaki megkövezne a 281xp használatija is ezt javasolja amennyiben az Arol 2től eltérnénk. (ugye akkoriban)
Esetleg használja-e valaki a képen látható olajak valamelyikét?
Köszönöm

(#1200) lemmy71 válasza Kolty (#1199) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem egy békebeli 281XP -m van, én a hagyományos piros stihl olajat használom 1:50 arányban.
A hétvégén kifogytam és a gyerek motorolaját használtam 1:40 keveréssel.

25 -s keveréket a régi békebeli áforos arol 2T -vel használtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.