Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20114) King Unique válasza IG55 (#20110) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A zajszintet nem tesztelgettem részletesebben, illetve egy külső HDD-nél nem feltétlen ez szokott számomra a legfontosabb tényező lenni. Tehát általánosságban csak azt tudom mondani a magam részéről, hogy ha valami halkabb megoldás kell, akkor célszerű egy 2,5"-os külső merevlemezt venni. Illetve a kevesebb adattányér megint előnyös lehet ilyen terén, de bizonyos esetekben a tárolókapacitás rovására mehet. Erről az alábbi cikkben is van némi infó a 2,5 colos modelleket illetően. Továbbá, ha teljesen zajtalan megoldás kell, akkor nyilván egy külső SSD lenne a legjobb választás.

Egyébként, ha már 24/7-es üzemről van szó, akkor például felmerülhetnek olyan dolgok, mint mondjuk a melegedés, stabil tápellátás, strapabíróság stb. Nem említetted, hogy milyen készülékre lesz csatlakoztatva, de tápellátás terén egy 2,5"-os típusnál nyilván előnyös az USB 3.0 port. Vagy egy 3,5"-os külső HDD, amelynek eleve külső tápegysége van. Illetve azokon általában szokott lenni tápkapcsoló (be / ki), amely megint hasznos lehet bizonyos esetekben. Aztán nem tudom milyen intenzív terhelésnek lesz kitéve, de egy alumínium ház, illetve néhány szellőzőnyílás nyilván jobb lehet hőelvezetés terén, mint egy zárt, műanyag burkolat. Továbbá a benne lévő HDD-t illetően megint lehetnek különbségek egy normál, illetve egy 24/7-es üzemre tervezett modell strapabírása között.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.