Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#15301) FLx válasza kexksz (#15299) üzenetére


FLx
addikt

250 ejro? Ne viccelj, magyar cegek is adnak ennyit, vagy akar tobbet.

[ Szerkesztve ]

(#15302) Madwe válasza kexksz (#15299) üzenetére


Madwe
nagyúr

250 eur nagyon keves napidijnak!
eves szinten szamolj, vedd le belole a szabadnapokat amiket kivennel plusz az adot (katazni pl nem tudom tudsz e, hova kinek adozol ilyenkor), s ugy oszd vissza havidijra, h szembeallitsd a havidijas rendes foglalkoztatassal. En 350-400 eur korul kezdenek, max elkezdenek alkudozni. Hiany van, elhajtani nem hiszem h elfognak kapasbol...

(#15303) Egon válasza Madwe (#15302) üzenetére


Egon
nagyúr

Számoltam kicsit.
250 EUR az erős magyar forintnak köszönhetően, 82.500,- HUF. Ha 20 munkanappal számolok egy hónapban (egyedül februárban van csak 20 munkanap, minden más hónapban elvileg több van), akkor az 1.650.000,- Ft bruttóban havonta. Ha leveszek belőle 20 nap szabit, akkor durván 1.5M/hó. Ez azért nem tűnik nagyon kevésnek (persze, vannak magyar cégek is akik ezt megadják - a felső 10-20% biztos... :U ).
Persze mivel napidíj, nem célszerű így számolni, de 350-400 EUR-t nem biztos hogy megadják (300 fölé én nem lőnék a srác helyében).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15304) emvy válasza Egon (#15303) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugy szamolj, hogy 230 munkanap szokott lenni egy evben szabik nelkul, minusz betegseg. Szoval szamlazol evente mondjuk 56500 eurot, az havi 4700 euro, azaz 1.55M/ho szamlasan. Ezt kataval tok jol kiveheted.

Szerintem megeri, ha egyebkent a meloert pl. Londonban 450 fontot adnanak naponta (ez egy kozepszintu allasnak tunik).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#15305) CyberPunk666 válasza Egon (#15303) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Katával (neten néztem hasonlítást és ~2M-ig a kata megéri, nyilván összetetebb, de annyira nem értek hozzá):
250 munkanap van idén. 25 nap szabival 225. (nem voltál beteg!)
225 * 82500 / 12 = 1 546 875 / hó
50 000 + 546 875 * 0,4 adó minimum fizetendő, marad havi 1 278 125

De ebben nincs benne, hogy nyugdíj, nincs felmondási idő, nincs betegszabi, saját eszközökkel dolgozol... stb.
Alkalmazottak (nyilván helytől is függ), szoktak kapni prémiumot (több havit).

(#15306) kexksz válasza Vision (#15300) üzenetére


kexksz
addikt

Lehet neked van igazad, nem tudom. Epp ezt akarom elkerulni, hogy keveset mondjak, lehet en vagyok kicsit hitetlen ilyen szamokkal szemben Magyarorszagrol.

@CyberPunk666:
"De ebben nincs benne, hogy nyugdíj, nincs felmondási idő, nincs betegszabi, saját eszközökkel dolgozol... stb."

Igen, ezt probalom belekalkulalni, hogy mennyi az az extra penz, amennyiert megerne feladni a mostani biztonsagot, mert egyebkent semmi bajom a munkahelyemmel, nem is keresek masik allast, ez a megkereses ismeroson at jott par napja.

@emvy:
Igen, ez egy mezei fejleszto munka.

Egyebkent 250 euroval kalkulalva a nettom 20 nap szabival szamolva kicsivel kevesebb mint a mostanim duplaja lenne (1.3), de ebben akkor nincs magan egeszsegbiztositas, reszvenyjuttatasok, cafeteria, bonusz, felmondasi ido, stb. (Persze, sokak szerint ez jatekpenz, meg nem kotelezoen adhato - en se ugy szamolok vele, de azert valamennyi ertekuk van.)

@FLx:
Milyen magyar ceg ad ennyit/tobbet, ha csak ugy odamegyek es azt mondom hogy contractor lennek? (Akar privatban is johet) En max olyanrol hallottam, hogy valaki valami fontos reszet vitte egy projektnek, aztan fogta es lelepett, hogy akkor most vagy beszamlazok vagy kereshettek mast aki megerti amit irtam.

[ Szerkesztve ]

(#15307) tboy93 válasza kexksz (#15306) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyen szignifikáns különbségnél szerintem kérdés nincs, hogy megéri-e belevágni... Csináld :K

(#15308) Revolit válasza kexksz (#15306) üzenetére


Revolit
senior tag

Pont ezert erdemes szerintem eves csomagot szamolni. En azokat szamolom ilyenkor bele, amikert amugy is penzzt adnek.
Random peldak: ha ugy is vennek BKV berletet, es a ceg megveszi, beleszamolom. Ha nem vennek, hiaba adja, nem szamolom bele.

Plusz eves bonuszok, reszvenycsomag, utazasok ilyesmik mehetnek bele, es akkor van egy kozelito erteked, hogy mennyi penzt hagysz ott. Nekem nem kicsit dobja meg a havi fizumat ha leosztom az eves egyeb juttatast.
Ezert ha csak a fizumat neznem csunyan atvernem sajat magam.

(#15309) OPiiPO válasza kexksz (#15306) üzenetére


OPiiPO
addikt

Arra is kérdezz rá, hogy folyamatosan tudnak-e biztosítani havi 20 nap melót - ez sem mindig triviális, az egyik intő jel pl. az ha óradíjat is kérnek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15310) FLx válasza kexksz (#15306) üzenetére


FLx
addikt

Ha most netto 6-700 korul keresel, akkor rossz cegnel vagy. Ezt a netto 1,2-t bejelentve is megkeresi egy jo fejleszto Pesten, szamlaval meg joval tobbet is. Nyilvan kell kapcsolati toke a vallalkozashoz, hogy legyenek jo ugyfeleid, Ha csak azert vallalnad el ezt a melot, mert jonak tunik a fizu, szerintem gondold vegig ujra mivel jar egy vallalkozas. Gondold vegig megeri-e netto 1,2 a kockazatokat es extra kiadasokat, vagy siman elmesz netto 1 milla korul egy normal munkahelyre fejleszteni, ahol semmit nem kell tenned a munkan kivul.

ps. Vallalkozokent egyik nap lesz melod a masik nap nem, ha a szerzodesben nem rogzited, hogy muszaj legalabb X napi keretet lehivniuk per idoszak, siman lehetnek kozel nullas honapok is. Ezt is kalkulald bele. En oszinten szolva netto 1,5-2 milla alatt kozelebe nem mennek vallalkozasnak a mai piaci viszonyokat nezve.

[ Szerkesztve ]

(#15311) mobal válasza FLx (#15310) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nettó 1.2-t? Hol? :D Azonnal váltok, csak mutasd meg.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15312) Nehaiu válasza FLx (#15310) üzenetére


Nehaiu
csendes tag

A vallalkozos resszel egyetertek, de azert szerintem ne tegyunk ugy, mintha netto 1-1.2 millios fizu "siman" elerheto lenne egy "mezei fejleszto" beosztasban, csak mert errol volt szo elotte.

(#15313) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok! Sokszor lerágott csont, vissza is olvastam, de valami nem tiszta. Példa számokkal fogok jönni, Nincs semmilyen kedvezményem, se gyerkőc se semmi, a normál számítás igaz rám.

A cégemnek mondjuk bruttó 500 000 Ft-ba kerülök havonta. Megkapom az adózás után a 332.500 Ft nettót.

Elmennék vállalkozónak 50 vagy 75-ös katába + TAJ akkor maradna belőle 500 000 mínusz ezeknek a költsége.

Na a valódi kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mennyibe kerülnék ténylegesen a cégemnek. Kiszámlázok 500 000 Ft-ot a hónapra, ők kifizetnek nekem kerek 500k-t és én leadózom a kötelezőt, vagy őket még terheli ezeken felül valamilyen költség?

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#15314) FLx válasza Nehaiu (#15312) üzenetére


FLx
addikt

Nyilvan tapasztalat fuggo a berezes, de senior pozikban ezek elerheto szamok. Gondolom nem kezdokent akar tavmunkaban dolgozni Londonba. :)

[ Szerkesztve ]

(#15315) mobal válasza sarkanyolo2 (#15313) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha katázól akkor a "cégednek" annyiba kerülsz amekkora számlát állítasz ki. :)

FLx: senior szint sincs az 1.2 nettó közelében szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15316) sarkanyolo2 válasza mobal (#15315) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Engem pedig csak a fent jelzett költségek, esetleg könyvelő terhel ugyi? :R

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#15317) mobal válasza sarkanyolo2 (#15316) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezt nem tudom pontosan, nem vagyok katás.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15318) FLx válasza sarkanyolo2 (#15313) üzenetére


FLx
addikt

A TAJ az mi? KATA-val nincs semmi mas koltseg, csak 50 vagy 75. A cegnek amugy nem brutto 500-ba kerulsz, brutto 500-as fizetesnel az majdnem 600 nekik. Alvallalkozokent annyiba kerulsz nekik amennyit a szamlara irsz.

(#15319) FLx válasza mobal (#15315) üzenetére


FLx
addikt

Akkor nincs, mindig csak engem talalnak meg ilyen ajanlatokkal, meg haverjaimat brutto 2 milla felettiekkel. :D :DD

(#15320) sarkanyolo2 válasza FLx (#15318) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

TB-t akartam írni. :D Az megvan, ez már a bruttósított összeg kb. Csak azt nézem, hogy szerződéssel vagy kata-val (ez egyértelmű) érné-e meg dolgozni. De akkor ez így kifejezetten szimpi.

mobal, FLx Köszi! :R

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#15321) kexksz válasza FLx (#15310) üzenetére


kexksz
addikt

2 ev tapasztalatom van, szerintem realis, amennyit keresek.

"Gondold vegig megeri-e netto 1,2 a kockazatokat..."

Igen, epp ezt csinalom, probalom kiszamolni mennyi az a plusz penz, ami kompenzalja azt, hogy nem alkalmazott vagyok.

(#15322) FLx válasza sarkanyolo2 (#15320) üzenetére


FLx
addikt

Ne nezzetek ugy a KATA-t, hogy jaj 50 ezres ado es jon a kanaan. Vallalkozo leszel, ennek minden elonyevel es hatranyaval. Teljesen mas mindset kell hozza, mason fogsz majd aggodni, nem a hulye munkatarsaidon. :)

(#15323) emvy válasza kexksz (#15321) üzenetére


emvy
nagyúr

Tenyleg eleg jo ralatasom van a kulfoldi napidijakra es a piacra, en azt mondom, csinald.

while (!sleep) sheep++;

(#15324) azbest válasza sarkanyolo2 (#15313) üzenetére


azbest
félisten

Csak egy apróság, amit lehet pontosítani érdemes

"A cégemnek mondjuk bruttó 500 000 Ft-ba kerülök havonta. Megkapom az adózás után a 332.500 Ft nettót."

Ugye megvan, hogy a cégnek ilyenkor nem 500-ba vagy, mert ő még ezen felül fizet más adókat is utánad, avagy szuperbruttó, ami 600. Ez még csak az, amikor semmi felszerelést, eszközt nem adott, csak fizetést biztosít.

Alvállalkozóként az a költsége, amit számlázol. Az áfa tartalom lehet még, ami nála jelenik meg, de az tovább is kerül az ügyfeleik felé, szóval nem költség. Te meg aam-es 0% áfás számlás is lehetsz.

Szerk, közben látom más is írta már, lassú vagyok.

Ha az a kérdés, hogy 332 helyett 400-430 körüli megmaradó összeg megéri-e katának, akkor a válasz az, hogy ez a cégnek éri meg jobban. Legalább azt a szintent célozd meg, ami alkalmazottként lenne abérköltség, ne 70 ezer forintért dobd el a nyugdíjadba számítandó bérszintet.

Meg ha tényleg alvállalkozóként tekintenek rád és nincs fizetett szabadság, neked kell megvenni a felszerelésedet, akkor mindjárt drágább lehet, mint az alkalmazottság. Alkalmazottként a 600as költségért 11 hónapot kell dogloznod a fizetett szabival együtt. 650 körül kezd egálban lenni a cég szempontjából. Alatta kifejezetten nekik olcsóbb, ha katázol, mintha alkalmazott vagy 500éer.

És év elején belengették, hogy megemelnék a kata díját is, hogy legalább a minimálbéres nyugdíjalapot számíthassák utána.

(#15326) sarkanyolo2
értem. A nav oldalán olvasható füzeteket azért fusd át katáról, szabályokról. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15325) FLx válasza kexksz (#15321) üzenetére


FLx
addikt

2 ev tapsztalattal realis amit most keresel, akkor neked jo a 250 ejros napidij is 1-2 evig. Aztan majd meglatod.

(#15326) sarkanyolo2 válasza azbest (#15324) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nabammeg, biza egy kicsit jobban meg kellett volna néznem. :D Munkaadó összes havi költsége: 595.000 Ft

(#15322) FLx
Családiasabb jellegű cég, ugyanúgy napi 8 óra lenne, járna a 21 nap fizetett szabi ilyesmi, csak ilyen formában jönne a fizu. Kb úgy képzeld el, hogy 174 órát számlázok ki havonta. Igen, ezerből 1, szeretem is a céget!

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#15327) kexksz válasza FLx (#15325) üzenetére


kexksz
addikt

Ne erts felre, attol fuggetlenul ha lehet ennel tobbet kerni tobbet kernek en is, probalom beloni mi a realis, de lehet akkor 400 juroert sem rohognenek ki.

(#15328) FLx válasza sarkanyolo2 (#15326) üzenetére


FLx
addikt

Szoval ja, bujtatott munkaviszony. Ha nem kell bejarnod a cegbe, sajat eszkozokkel dolgozol es nem ad utasitast senki a munkavegzesre, akkor meguszhatod a buntit, egyebkent csak ovatosan.

(#15329) paatrick


paatrick
őstag

Emberek KATA csak 12 milliós éves bevételig játszik.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#15330) FLx válasza paatrick (#15329) üzenetére


FLx
addikt

Nem, csak addig kedvezmenyes. A 12 milliot meghalado osszegre 40% az ado, de szamlazhatsz te evi 100 millat is.

(#15331) emvy válasza FLx (#15328) üzenetére


emvy
nagyúr

Kulfoldi cegnek KATAzni abszolut oke, ahogy tudom, nem is tudnal alkalmazott lenni.

while (!sleep) sheep++;

(#15332) djgeg válasza kexksz (#15299) üzenetére


djgeg
őstag

-

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#15333) azbest válasza paatrick (#15329) üzenetére


azbest
félisten

az eva megszűnésével valsz még inkább játszik. Egyébként ahogy más is írta, nincs felső határ. Csak alapból áfakörös módot érdemes akkor már kezdeni, mert menet közben úgyis kötelező lesz átváltani. Bár külföld felé számlázás lehet eleve máshogy működik.

(#15331) emvy
bonyolult módon akár lehetne alkalmazott is gondolom, de távmunkaként elég könnyű megfelelni a kata szabályainak :)

250 euros napidíj kapcsán. Nem feltétlen számít, csak érdekességképpen: amikor követítő cégen át alkalmazottként jártam ki, akkor csak a költségtérítés (repkedés, szállás...) maga volt 200 euro / ott töltött nap flatrate. Ami kb el is ment a transzferre, hotelre, hetente repülésre.

[ Szerkesztve ]

(#15334) CyberPunk666 válasza paatrick (#15329) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

nyilván többváltozós a dolog, de ahogy nézegettem kb havi 2 millióig a kata éri meg mondjuk a kft-vel szemben.

(#15335) paatrick


paatrick
őstag

Igazatok van, úgy kellett volna írnom hogy 12 millióig kedvezményes, csak azért senki ne lepődjön majd meg ha 10 hónapig betol havi 50-et, aztán november decemberre meg havi 500-500-at :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#15336) FLx válasza paatrick (#15335) üzenetére


FLx
addikt

Nem lepodunk meg, mert az extra adot majd adobevallaskor kell fizetni a kovetkezo evben. :)

(#15337) Vision válasza FLx (#15330) üzenetére


Vision
veterán

12 milla fölött jobban megéri a KIVA, de ki kell számolni pontosan, hogy hol húzódik a határ. Múltkor lamentáltunk ezen egy sort.

(#15338) mobal válasza FLx (#15325) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

2 év tapasztalattal br. 1 millió? :D Mi van még a tarsojodban mára? Szerintem a kolléga mindamellet, hogy TUD és szerencséje volt nem tartozik az átlag közé.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15339) sarkanyolo2 válasza FLx (#15328) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Jogilag nem vagyok egy nagy huszár az tuti, de miért is lehet ez baj? Most számlázol egy szolgáltatást (ami a munkád) egy cégnek, ami gyakorlatilag munkavégzésre utasítás. Kifizetik az általuk kért munkáért felszámolt összeget és annyi.

Lehet én látom rosszul, győzz meg. :P

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#15340) FLx válasza sarkanyolo2 (#15339) üzenetére


FLx
addikt

Mert ez a torveny. :) Eleve adoelkerules miatt szamlaznak a legtobben KATA-val.

(#15341) Revolit válasza FLx (#15340) üzenetére


Revolit
senior tag

Kismillioszor ki lett vesezve a KATA bujtatott munkavallalas dolog mar itt is. Ha a tizen-iksz feltetelbol ketto teljesul mar jo vagy. Pl.: nem ceges eszkozon dolgozol es nincs fix helyed a munkahelyen (ertsd nincs kint a neved kb). Ennyi a nagy bravur.

(#15342) sarkanyolo2 válasza Revolit (#15341) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Oh, babesz. Köszi tényleg mindenkinek, csak úgy szívom magamba az infókat! 😁

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#15343) Szmeby


Szmeby
tag

Visszakanyarodva erre a 250 EUR napidíjra.

Az a baj, hogy egy olyan közegben élünk, ahol a többség szerint a havi 1.5M HUF már húdesokpénz. Szerintetek egy brit IT céget mennyire érdekel, hogy a magyar átlag szerint szép pénz a 1.5M HUF?! De most komolyan.

Ilyen gazdasági helyzetben - ahol alig találni épkézláb szakembert, aki ért is ahhoz, amit csinál - mégis milyen megfontolásból akar egy vállalkozó külföld felé magyar jövedelmi viszonyokra alapozva számlázni? Marhára érdekel, hogy mivel lehet megindokolni ezt a külföldi szemmel nézve nevetségesen alacsony díjat.

Értem én, hogy van ez a kisebbségi komplexus, hogy hát ez kelet EU, itt úgyis ócsó a munkaerő. Nos, valóban, és ha így állunk hozzá fizetés tekintetében, hogy félünk megkérni a valós értékünket, akkor örökké az is marad. Komolyan mondom, az agyam eldobom néha, hogy az utóbbi idők legdurvább munkaerőhiányának a közepén is képes az ember gombokért munkát vállalni. Aki gombokért akar fejlesztetni ott van, India, tessék továbbállni. Legalább legyen bennünk annyi, hogy az indiai fizunál többet kérünk, basszus. Aki még nem látott indiai kódot, kérem, ne reflektáljon erre. :)

Persze ha valaki bizonytalan a saját szakértelmében, akkor kérjen annyit, amennyit jogosnak érez. De csak azért, mert keleten olcsó a munkaerő, és akkor nekem is be kell állnom a nyájba a többiekhez, és nem kérhetem meg azt, amit egy európai állampolgár, bahh. Egyébként természetes, hogy Európa összeszerelő üzemében olcsó a munkaerő, de most nem szalag mellé keresnek embert.

Valaki fentebb tök jól megfogalmazta, azért keres itt is munkaerőt, mert a hazájában elfogyott. Elfogyott. Lehet, hogy van egy mögöttes szándéka, hogy itt talán jóval olcsóbban is talál, de miért kellene kiszolgálni ezt az igényét?

A hozzászóló szerint 500 EUR a külföldi átlag. Ezért 250-ért adná el magát? Féláron? Úgy, hogy világszinten hiányszakmában dolgozik? És a legnyomósabb érv erre az, hogy a 250 EUR napidíj forintra átszámolva szép pénz?! A 300 vagy a 400 nem szebb?
Vagy hogyan képzelitek el a bértágyalást? Mondom, hogy 250-et kérek, azt válaszolják, hogy oké... akkor visszaszólok, ööö lehetne mégis inkább 300? Vagy mi?
Ha sokallja a díjazást a HR, tessék mutatni neki szép csártot a budapesti ingatlan áremelkedésről, és majd újra átgondolja, mennyire is olcsó még a kelet.

Bocs a kirohanásért, de zavar, hogy gigantikus hiány esetén is valamiért hátrányból akar indulni a jelölt. Mintha nem lehetne alkudni. És ezzel amúgy minden más magyar alkuképességét is rontja külfölddel szemben.
Ha Dunát lehetne rekeszteni jó fejlesztőből, akkor még megérteném ezt a defenzív hozzáállást, de akkor nem a hazájuktól távol halásznának a cégek és ez a poszt meg sem született volna.

(#15344) OPiiPO válasza Szmeby (#15343) üzenetére


OPiiPO
addikt

Csak egy pontra reflektálnék: az indiai munkaerő ára eléggé elszaladt mostanában, 400EUR napidíj alatt nincs értelmes ember ott sem (legalábbis nekünk ennyibe kerül, kérdés mit kap meg ebből), az pedig már erősen az EU kategória alja.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15345) whited


whited
addikt

Nem nagyon szoktam hozzászólni, most mégis kivételt teszek.
Tudom, más munkakör amit én csinálok, nagyon is, de:
Reptéri szekus munka, nagyon nem mehetek bele+IT cégnél beugró+mint EV PC javítás értékesítés
És ha megvan az 500k nettó már tapsolok.
És akkor olvasom a havi 1.5M meg 2M fizetéseket és csak lesek 😃
Bocsi az off miatt

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#15346) Szmeby válasza OPiiPO (#15344) üzenetére


Szmeby
tag

Igen, ott sajnos kicsit általánosítottam. Még ha nekem személy szeint rossz tapasztalataim is voltak, helyesbítenék: Biztosan akad jó indiai fejlesztő is (bár szerintem ők már inkább az USÁban lelhetők fel). Nagy ország, sok emberrel, biztos akadnak, akiket nem szippantott be az a "megcsinálom a lehetetlent is 1 nap alatt" kultúra.

Amúgy én 300 EUR-ra tettem volna most az indiai fizut, régen néztem már utána. De az ottani árak elszállása is csak arra világít rá szerintem, hogy globális hiány van.

(#15347) FLx válasza Szmeby (#15343) üzenetére


FLx
addikt

Ez ilyen magyar szokas, szeretjuk szivatni magunkat. En azt mondom, aki ert valamihez, kerje meg az arat rendesen. Ha elvallalunk minden munkat fillerekert, persze, hogy nem akarnak tobbet adni, ez a kapitalizmus. Ha mindenki sokat ker, akkor majd annyit adnak, mert nem lesz mas aki megcsinalja. Megszamolni nem tudom mennyien neztek hulyenek, amikor joval 1 milla brutto feletti ajanlatokra nem is reagaltam, meg elkuldtem sok ceget melegebb eghajlatra. Azt hallgattam sokaktol, hogy hulye vagyok, mert senki nem fog tobbet adni blabla. Nem lett igazuk, nagyon nem. Addig kell utni a vasat amig meleg, most hiany van emberekbol, most kell sokat keresni nem majd a valsag alatt stb.

[ Szerkesztve ]

(#15348) OPiiPO válasza Szmeby (#15346) üzenetére


OPiiPO
addikt

A krém az folyamatosan hagyja el Indiát, ebben az évben a partnercégünktől a 3 legjobb senior lépett le Ausztrália és UK felé. Nem sikerült minőségben pótolni őket :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15349) FLx válasza Szmeby (#15346) üzenetére


FLx
addikt

Ar/ertek aranyban az indiai munkaero semmit nem er. Dragak lettek, a munkajuk erteke meg egy nagy nulla. Bologatnak mindenre, aztan azt se ertik mi a feladat. Yes, sir, yes sir, ok sir. Ezt tudjak. Aki naluk ertelmes volt, azt mind elvittek mar amerikaba. Mondjuk a hozzaallasuk borzalom, de ott tenyleg vannak okos arcok.

[ Szerkesztve ]

(#15350) Madwe válasza FLx (#15349) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem azért volt s van is jópár jó szaktudású indiai kollégám, max annyiban jött ki a kultúrális differencia, h rendkívül segítőkészek is voltak :) igaz legtöbbjük europában élt már, de volt 1-2 aki indiából remote-olt.
ugyanakkor a többségre igaz az 1 bites sir yes sir, kész doksik alatt leírt procedúrán túl nem csinálok semmit de mindenre igent mondok tipus, jellemzően nagy munkaközvetítőcégnél dolgozva. Nameg emellé rátesz egy lapáttal h jellemzően ezen indiai közvetitőcégek mindenkinek eladnak 100 éves tapasztalattal óriás ninja senior tudást, majd hirtelen 2 hét alatt vaalkit betanitanak rá...
viszont az 100% h a nehezen érthető akkcentusuk mellé kötelezően mindnek a leghalkabb recsegősebb mikrofonja van, az elvárás náluk :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.