Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#14601) Kukipapa_rr válasza FLx (#14559) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

"Hol van 18-ert garzon normalis kornyeken? Tenyleg erdekel, vennek kettot jovo heten."

Jó hogy konkrétan írtam, hogy jó környéken meg kell dobni pár millával.

Ma 7M-t 10 évre fixálva megkapsz havi 73e forintért. Ennyi már csak futja az 500+-as fizuból. 25M-ért pedig már sok minden van.

Nem bántani akarlak, de erre nem nagyon van mentség: ha egyedül vagy 500+-os fizuval, 2 év alatt simán félrerakhattál volna 7M önerőt, 2014-ben emellé kellett volna még 7M-t felvenni egy garzonhoz (némileg magasabb törlesztővel akkor még). Persze akkor a csapból is az folyt, hogy külföldre kell menni meg bérelni kell.

Amikor én elkezdtem törleszteni a garzonom, kb. átlagfizetést kerestem (kb. 150e), ez mai értéken mintegy 240e-nek felel meg. Nem 600-700e-nek. Ebből volt az induló törlesztő úgy 40e (6%-os devizahitel) + Fundamenta. A lakhatásomra elment a fizum fele. Fájt. Csodák már akkor sem voltak. Te bevállalnád a fizud felét a lakhatásodra, amiből belátható időn belül egy garzon lesz csak?

10 év alatt fizettem ki a 20 évre felvett hitelt egyébként. Nem sírni kell, hogy ma milliós fizuból sem lehet előrelépni, hanem tervet készíteni és végigcsinálni.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.