Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) joey04 válasza Ndruu (#6898) üzenetére


joey04
titán

köszönöm! :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6902) kaller1 válasza Ndruu (#6898) üzenetére


kaller1
veterán

Én is köszönöm,már meg is csináltam. :R

.::> <::.

(#6903) joey04 válasza kaller1 (#6902) üzenetére


joey04
titán

csak a középre rendezést, vagy a nyújtást is?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6904) kaller1 válasza joey04 (#6903) üzenetére


kaller1
veterán

A nyújtást csináltam meg,mivel az egyben középre is rendezi,és hosszabb szövegeknél nem kell annyit lefelé görgetni mivel több szöveg fér ki egy sorban.

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#6905) kaller1


kaller1
veterán

Kifutottam a mod időből,elnézést.
Annyi idegesítő dolog azért van benne,hogy minden oldalbetöltésnél visszaugrik a nyújtás bal oldalra,aztán ha betöltött,megint kinyújtja.Ezt hogy lehetne kiküszöbölni?

.::> <::.

(#6906) Parci válasza Gyuri27 (#6895) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valóban "roppant egyszerű"...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6907) Parci válasza Rive (#6900) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen regisztrálósdit? most is használnak mobilt és bankszámlát az átverésekhez többnyire, teljes névnek és lakcímnek meg mindenki azt ír, amit akar. sajnos az sem lesz garancia semmire, esetleg némi visszatartó erővel bír majd.

az igazat megvallva a legjobb az lenne, ha nem hagynák magukat átverni az emberek. ezt segíti majd egy értékelési rendszer. de a regisztrációt hibátlanra megcsinálni lehetetlen, pontosabban olyan macera lenne, h inkább senki sem regisztrálna. mókás például a "személyes találkozó" ötlete.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6908) Oliverda


Oliverda
félisten

Én már azt sem engedném hogy az 1 perces újonc topikot nyithasson. Még az Index-en is min. 60 percet kell várni az első poszthoz (nem topikhoz). Talán így sokkal kevesebb lenne a "Segítsetek Nagyok !!!!!!!!! XD" című történet. Mondjuk az tény hogy nem csak az újoncok csinálnak ilyeneket, de ez többségben mégis inkább rájuk jellemző.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6909) Janoska26 válasza Parci (#6907) üzenetére


Janoska26
addikt

Hamár apró, mikor lesz valami fejlemény abban az ügyben, hogy akinek 15 aprónál több van jelenleg, az szépen redukálódjon annyira, mint mások is, kicsit kezdem unni, hogy egyre több nagy üzletembernek ütközöm az inaktív, jelenleg elfogyott és hasonló üres hirdetésébe......az ujjam belefárad a görgetésbe mire végig érek rajtuk :U És most nem mondom, hogy ezt is megmondtam :U

[ Szerkesztve ]

(#6910) Rive válasza Parci (#6907) üzenetére


Rive
veterán

Amiről itt fentebb tárgyaltok. Kisértetiesen hasonlónak hangzik, mint amit régebben feszegettem errefelé:
[registered businessman].

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6911) ChromeX


ChromeX
addikt

lenne egy észrevételem, amivel nyilván nem én vagyok az első. Nos a Játékoknál a véleményem szerint meghalnak a topicok nagyon sok és azért mert vannak a kis hireink. és minden apró dolog már új 3soros írást kíván egyesek szerint és ugye ezek hozzászolásai a forumon jelennek meg ott vannak mint külön topic, régen a gamepod elött ezek elmentek bőven a játékok saját topicjába. így szerintem meghalnak a topicok és az info öszevissza lesz. tény hogy ez nem rosz ötlet és szeretem őket elolvasni csak már kezd túl sok lenni. ha rosszul gondolom vagy nem világos az álláspontom akkor csak kérdezetek vissza bátran.

valami olyasmi megoldás kéne, hogy aminek még nics külön topicja arról lehet írni de aminek van sajátja ott megvan hír és mondjuk az adott game topicjába belinkelik és ott lehet kommentelni, megezekben a "[Re]" ben nagyon nagy az offolás is sztem

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#6912) Gyuri27 válasza Parci (#6906) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem is nehéz. Vegyünk engem (most attól tekintsünk el, hogy nem vagyok közönség kedvenc) Érden lakom. Közel van Diósd, Tbálint, Börs, Szbatta, Tétény és természetesen Érd. Tőletek megkér engem valaki (akihez befut, hogy xy szeretne boltolgatni. ha az ember szab érték főlőtt 20k szeretne eladni, venni) akkor én fenti helyekre szépen kimennék. Kezemben az általános szerzödési feltételekkel amin rögzitve vannak a jogok és kötelezettségek. Meg egy adatlap. Azt szépen kitöltenénk. Azon szerepelne emberünk minden szükséges adata. Az bekerülne egy zárt boritékban amin a nick név és egy élő telefonszám szerepel. Természetesen az emberünk ekkor már befizette a reg dijjat postán.
Ha gond van a rendörségnek át lehet adni a boritékot.
20k értékhatár alatt mondjuk 3 alkalomig meg skype azonositás és reg elég lenne (meg ugye a reg dijja).
Mert szvsz inkább kevés minöségi apró legyen mint sok kacat. Minden kategóriában kb fele a hirdetéseknek az amit az ember egyszer feladott és azóta sem nézett rá, vagy már elkelt és nem törölte. Átláthatatlan az egész.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6913) Lenry


Lenry
félisten

találtam egy bugot, de inkább privátban mondanám el az illetékesnek...
ki az illetékes? Panther, vagy Parci?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6914) Ice!?


Ice!?
őstag

Nem biztos, hogy jó helyre írok, ezért off-ba rakom.

Hova tűnt a beépített, prohardveres feltöltés? Vagy csak én vagyok vak?

Lenry: Ez érdekes. Most nézem, hogy formázni sem tudok. Egyszerűen nem csinálja azt amit kéne.

szerk2: Smile-t se tudok írni.

[ Szerkesztve ]

(#6915) Lenry válasza Ice!? (#6914) üzenetére


Lenry
félisten

nekem megvan

mod: próbáltál cachet üríteni? (firefox alatt Ctrl-F5, ha jól emlékszem, a többi böngésző alatt is...)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6916) tlac válasza Lenry (#6913) üzenetére


tlac
nagyúr

ha vmi izgalmas hiba, akkor nekem kell küldeni :D

(#6917) PazsitZ válasza Ice!? (#6914) üzenetére


PazsitZ
addikt

nincs kikapcsolva a gépeden a javascript? :F

- http://pazsitz.hu -

(#6918) Lenry válasza tlac (#6916) üzenetére


Lenry
félisten

késő :P
már megkapta mindkettő :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6919) Ice!? válasza Lenry (#6915) üzenetére


Ice!?
őstag

De buta vagyok. Megyek is a próba topicba, kipróbálom az összeset, mint egy újonc. :D Viszont win reinstall így is úgy is lesz a napokban, mert sikeresen szereztem egy vírust.
Ezer köszi. :R

PazsitZ: Már megoldódott, de köszi.

(#6920) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nemtom jó helyen járok-e ezzel de eszembe jutott egy 5let, amivel jobbá, átláthatóbbá lehetne tenni a privát üzeneteket.
Szerintem sokkal jobb lenne ha minden privát üzenetnek lehetne egy témája.
Elég nehézkes ha pl eszedbe jut vmi, amit vki priviben írt, de nem emléxel ki.
Én személy szerint böngészhetem végig a 250 privit hogy ki lehetett.
Ellenben ha amikor belépek a privát üzeneteimhez nem csak a címzettet mutatná, hanem a privi témáját is, sokkal könnyebb lenne azonosítani:)

Csak egy 5let:)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6921) Janoska26 válasza Janoska26 (#6909) üzenetére


Janoska26
addikt

Hol kell feltennem ezt a kérdést, hogy választ is kapjak? :U

(#6922) mh197


mh197
senior tag

Ehhez az új "ne utalj előre" kiíráshoz lenne pár gondolatom. Az ok, hogy így a becsületes vevők le vannak védve, hiszen csak akkor utalnak, ha ott van a kezében a termék (márha így valaki szívesen elküldi a vevőnek a cuccot, de az az érzésem, hogy nem,)
De : ott a másik oldala a dolognak, hogy így meg nem pénzzel előreutalással fogják lehúzni az embereket, hanem azzal, hogy elpostáztatják a terméket, és utánna nem fizetnek majd érte. Most komolyan, így ha itt el akarok adni vmit, akkor a kiírás hatására senki nem utal előre a termékért. Feladom úgy a cuccot, hogy pénzt még nem láttam, és ha épp kifogok egy csalót, akkor meg soha nem is fogok pénzt látni, és ugyanúgy rendőrségi ügy lesz. Csak nem a pénz, hanem a termék lesz, amivel megrövidítik az embert.
Jó, jöhet erre az, hogy küldje az ember utánvéttel. Ja, igen, az kb 2k, amit asszem semelyik vevő nem fog kidobni a postának az utánvétes csomagokért, ha megoldható 940Ft-ért is a csomagküldés.
Ezzel a megoldással sztem az apró forgalma fog visszaesni, tehát mindenképp mielőbb abba az irányba kellene sztem elmozdulni, mint a Vatera gyakorlata, hogy be kell utalni egy bankszámláról 100Ft-ot a regisztráció hitelesítéséért, és amikor az megérkezik, akkor tudjon eladni itt PH-n bármit is. Bankszámlából úgy sem lehet temérdeknyit nyitni, adatai megvannak a számlatulajnak, és ha csaló, akkor nyilvánosságra kell hozni a regisztrált tagok közt, hogy neki ne utaljanak előre.

Gondolom, hogy ezen probléma megoldása nem egy hét alatt lesz meg, de jó lenne vmi előrelépés, mert részemről ezt a ne utalj előre kiírást nem tartom megoldásnak, sőt még csak részmegoldásnak sem. Szóval mielőbb jó lenne bevezetni a minél több adat megadására kötelező regisztációt, illetve annak hitelesítését pl egy ilyen utalásos módszerrel. Ha kell, indítani kell egy szavazást a kezdő lapon, hogy kik támogatják, kik vannak ellene. Sztem nem lenne kérdés az eredmény.
Remélem mielőbb sikerül vmi jó kitalálni a problémára! :R

((P.s. : Nem tudom milyen hitelesítési rendszernek mi az ára, mire van kapacitás, pusztán javaslatot tettem egy sztem már jól működő rendszer kialakítására itt is. :R ))

[ Szerkesztve ]

(#6923) Lenry válasza mh197 (#6922) üzenetére


Lenry
félisten

az utóbbi 50-100 hsz-ben ki lett ez a téma tárgyalva :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6924) nemethati válasza mh197 (#6922) üzenetére


nemethati
senior tag

Én az utalásra úgy tekintek mint egy opcióra....ergo nem kötelező, kényelmesebb, de rizikósabb is!
Aki akar utal, aki nem az nem... :R
Egy ismerősöm személyes találkozással adta át az üzlet tárgyát, és kapott érte 4db hamis 10ezrest :U

(#6925) mh197 válasza nemethati (#6924) üzenetére


mh197
senior tag

Pff, az szép. Mondjuk ha nagyon jó a hamisítvány, akkor azt akár boltban is megkaphatod, szóval annak ugyanolyan az esélye mint bármi másnak. Ennyi erővel ki lehetne írni az aprón, hogy ne fogadj el pénzt csak úgy, vigyél magaddal UV-s pénzvizsgálót, tanuld meg azonosítani az eredeti bankjegyeket... És még sok mindent ki lehetne írni.
Egyébként nem vagyok én ellene, hogy ne legyen előreutalás, csak akkor meg a vevőknek áll majd félre a szája, mikor priviben közlöm vele, hogy nincs előreutalás, el kell jönnöd a cuccért, és csak személyes átvét van, vagy 2k-ért utánvét. Ja, és ugyanez ha vásárlok vmit, biztos nem fizetek 2k-t utánvétért, és én sem fogok semmiért előre utalni, ha nekem nem fognak. Erre írtam, hogy ez csak a jelenlegi helyzetet mélyíti el, és nem megoldás, ráadásul csak fordít a helyzeten, nem pénz csalás lesz, hanem a termékekért nem fognak fizetni. Mit mondjak én sem adnék fel szivesen egy terméket, ha nincs itt a pénz, esetleg ha a másik fél rangja nem egy újonc, vagy már letett itt PH-n vmit.

Lenry : Én elhiszem, hogy ki lett tárgyalva, mert rákerestem előtte az "utalás" szóra itt a topicban is. Sok megoldási javaslatot nem olvastam. Szerintem ez egy aktuális probléma, beszélni kell róla, hogy mi a megoldás, ne az legyen, mint sok esetben a nem beszélünk róla --> meg van oldva a probléma, mert ezt már kitárgyaltuk. Ha ez egy égető dolog ennyire, akkor kell rá vmi megoldás, de a jelenlegi a fentebb leírt gondok miatt nem megoldás, mert a csalások ugyanúgy meglesznek, és a bizalmatlanság növelése sosem a legjobb az üzleti életnek, lásd válság. Asszem elég egyértelmű mi történik, ha a bizalom egy üzletből hiányzik... :U
A biztonságot, lekövethetőséget kell növelni, nem a bizalmatlanságot fokozni!

[ Szerkesztve ]

(#6926) Gyuri27 válasza mh197 (#6925) üzenetére


Gyuri27
félisten

A probléma ott kezdődik, hogy bárki névnélkül regisztrálhat. Mint te. Üzletelni is üzletelhet már az első perctől. Lássuk be ez már csak idő kérdése volt (az egész apró balhé). Nos aki nem akarja megadni a nevét és a számát fórumozzon és ne boltoljon. Meg mondjuk legyen itt legalább 3 hónapot és aktiv is legyen. Sokan csak az apró miatt regelnek (meglehet nézni).
Az utánvétnek meg nem csak az a baja, hogy drága. Hanem ha nem veszi át (van ilyen is) akkor fizetsz oda, fizetsz vissza a csomagért.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6927) nemethati válasza Gyuri27 (#6926) üzenetére


nemethati
senior tag

Posta is elhagyhatja a dolgaidat -nekem meg is tette!
UV összegét visszaküldte a vevő testvérének...helyettem -külföldre :Y eddig ez a csúcs!
Személyesen kaphatsz hamis pénzt és nem veszed észre!
Gyakorlatilag ha nincs szerencséd és kifogod, már mindegy...de ettől még ne legyen szegény utalás az elsődleges mumus, én eddig csak utaltam...nekem is utaltak már!
Lekopogom viszont meg is nézem ki a partner, ha úgy ítélem meg utalok, ha nem nem...az se biztos hogy lesz bolt! :R

Talán még annyi: aki utal az tisztában van vele hogy valamivel rizikósabb (mert ugye előző esetek ritkábbak), akkor ha átverik ne sírjon, hiszen csak magát hibáztathatja!

[ Szerkesztve ]

(#6928) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Nekem is lenne egy ötletem, remélem, hogy nem hülyeség, amit irok, és hogy még nem volt, mert nem olvastam végig a topicot...
Szóval, én azzal kapcsolatban szeretnék irni, hogy ugyebár lehet e-mail értesitést kérni, ha egy adott topicba új hsz érkezik.
Ez igy ebben a formában rendben is van, csak ha egy pörgősebb topicról van szó, és az ember kérdez valamit, és bekapcsolja ezt a szolgáltatást, akkor rengeteg e-mailt fog kapni, ha arra vár, hogy megválaszolják a hsz-ét.
Ezért jó lenne, ha lehetne olyan értesitést kérni, amelyben csak azokról a hsz-ekről van szó, amelyek az én valamelyik hsz-emre adott válaszok.
Tehát lényegében ha beköszönök egy topicba, és kérdezek valamit, akkor arról, azokról hsz-ekről kapnék e-mailt, amikben válaszolt nekem valaki.
Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek?

Up the Irons!

(#6929) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Biztos írták már korábban, de könyvjelző!
(Mint az index fórumában. Ha sok topicot követ valaki figyelemmel, borzasztó hasznos.)

(#6930) Csabee.


Csabee.
nagyúr

az adatlapnál azt az előreutalósdid lelehetne venni, szerintem azérrt nem kell ennyire mindenhova betenni, akinek van esze az eddig sem utalt előre.. akinek meg nincs az ezután is előre fog utalni..

Üdv: Csabee.

(#6931) Csabee. válasza Csabee. (#6930) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hupsz, látom csak ideiglenes volt.. egyik pillanatba még ott volt a profilomnlá, de most már nincs ott sorry :R

Üdv: Csabee.

(#6932) DigitXT válasza Csabee. (#6931) üzenetére


DigitXT
félisten

Hupsz, csak akkor van ott ha a hardverapro domain alól nézed.:DDD
Ugorj át az apróra, nézd meg megint: ennyire azért nem ideiglenes.

[ Szerkesztve ]

(#6933) mh197 válasza Gyuri27 (#6926) üzenetére


mh197
senior tag

Teljesen egyetértek! Nekem is ez a bajom, hogy bárki egy nick nvvl meg jelszóval bereggelhet, és utánna az aprón mindent szabad. Fórumozni lehetne akár adatok megadása nélkül is, de szerintem az apróhoz kellene egy számlaszám / név / cím trió megadása, utalni kellene 100Ft- ot, hogy csekkolhatók legyenek az adatok (név, cím és számlaszám együttes), bevenni a szabályzatba, hogy ha csal, akkor nyilvánosságra lehet hozni itt az aprón egy topicban ezen adatait (név, cím, számlaszáma), és azzal a számlaszámmal, névvel, címmel nem lehet több regisztrációt csinálni utánna. Utánna elég lenne átböngészni azt a topicot, meg a mostani ne utalj előre felirat helyére betenni egy linket, hogy az eladónak / vevőnek a hitelességét itt meg itt elenőrizheti vki, és kész. Ha meg annyira nem figyelmes vki, hogy ezt elmulasztja, akkor tényleg vessen magára.

Természetesen ez a megoldás sem 100%, mert csinálhat vki több bankszámlát, de a név / cím a bankszámlához nem térhet el, így ha egy új bankszámla regisztrálódna egy már meglévő cím és név kombóhoz (esetleg egy korábban tiltott név /cím / bankszámla trióhoz akarna vki új számlaszámot reggelni, akkor azt tiltaná a rendszer, és írni kellene egy moderátornak megfelelő indokkal, hogy miért is akar új számlaszámot hozzá.) Persze ennél a rendszernél gondolom vannak adatkezelési jogi kérdések, meg kapacitás, erőforrás ráfordítási kérdések, ezért írtam, hogy nem tudom mik a keretek, mit lehet megvalósítani, mit nem, de a bizalmatlanság növelése sztem ilyen kiírásokkal nem fogja az apró oldal forgalmát / látogatottságát növelni...
((Mondjuk az adatok regisztrációjakor befizetendő 100Ft talán fedezné ennek az adminisztrációnak, illetve kialakításnak a költségeit. Nem nagy összeg, ennyit minden itt komolyan eladni szándékozó ember kifizetne sztem egy biztonságos rendszerért. )) :R

(#6934) puttputt válasza mh197 (#6933) üzenetére


puttputt
őstag

Igen, vagy a hardverapro.hu részlegen belülre egy "kérdőív", mely rámegy a lehető legtöbb személyes adatra. Ez nem lenne nyilvános, viszont eljutna a portál üzemeltetőinek adatbázisába, tehát ők tehetnének lépéseket, ha muszáj az adatok birtokában, illetve talán kevésbé lennének bátrak az illetők...
Magyarán, "átregisztrációra" lenne szükség a hardverapro.hu-ra a Logout, IT-Cafe, Gamepod és Prohardver használóinak egyaránt, a nick maradna, de csak adatok megadása után - esetleg, egyúttal egy másik belépési kapun keresztül :F - tudnák használni azt a felületet. :F

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6935) pokol ura


pokol ura
senior tag

Sziasztok!

Lenne nekem is egy javaslatom, mégpedig az, aki 30 napnál tovább nem UP-olja a hirdetéseit, annak legyen törölve a hirdetése. Most is nézegetek h veszek notebookot, erre ami tetszik áprilisi hirdetés, ez nevetséges. Ez ellen jó lenne vmit tenni. És mindenkinek jó lenne, nektek, mert nagyon nem lenne tele a szerver, nekünk, mert nem kell felesleges lejárt hirdetéseket olvasgatnunk. Bár mégegyet hiányolok azért. H amikor van az apróban a részletes keresés, lehessen beírni árat is.

Elnézést ha butaságokat kérek, de sztem ezzel többen keresgélnének az apróban :)

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#6936) Winner_hun válasza pokol ura (#6935) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elavult hirdetés eltávolító lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6937) pokol ura válasza Winner_hun (#6936) üzenetére


pokol ura
senior tag

az nem lenne rossz

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#6938) mh197 válasza puttputt (#6934) üzenetére


mh197
senior tag

Nos igen, ez is egy használható megoldás lenne, csak gondolom itt is vannak adatkezelési előírások jogszabályok, amiknek eleget kell tenni, főleg ha név/cím/bankszámlaszám triót gyüjtesz össze emberekről. Nem kivitelezhetetlen, lásd vatera, de gondolom a biztonságért felelni kell, hogy nem jut illetéktelen kezekbe az adatbázis. Én ezeket a szabályozásokat nem ismerem, ezért írtam, hogy biztos vannak keretek, hogy mitz lehet, mit nem lehet megoldani. ;)
A belépés maradna ugyanolyan, csak a hozzáférési jog egy része lenne tiltva, pl apró feladás az adatait nem megadó userek esetén.

(#6939) Parci válasza Janoska26 (#6921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha több van, mint 15, elvileg már módosítani sem engedi a régieket, törölnie kell. ez sajnos nem fog változni, nem tudunk önkényesen törölgetni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6940) Parci válasza mh197 (#6933) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a baj, hogy most is van számlaszám a csalóknál, hiszen megad egy számlát, amire el kell utalnia a vevőnek a pénzt. láthatóan mégsem tántorítja el őket.

a másik probléma pedig az, hogy egyszerre kell biztonságossá tennünk a rendszert ÉS nem azt elérni, hogy mindenki átmenjen a szar apronetre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6941) puttputt válasza mh197 (#6938) üzenetére


puttputt
őstag

Még a telefonszámokkal lehet a legtöbbet kezdeni... (Hívások...). Akkor, ha csak a lap gyűjtené be az információkat és nem lennének ezek nyilvánosak, talán kevésbé lenne adatkezelési/nyilvántartási/láthatósági jogszabályba ütköző, de nem tudom, nem vagyok ebben "bennfentes".

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6942) Rive válasza Parci (#6940) üzenetére


Rive
veterán

a másik probléma pedig az, hogy egyszerre kell biztonságossá tennünk a rendszert ÉS nem azt elérni, hogy mindenki átmenjen a szar apronetre.
Sose lesz teljesen biztonságos, úgyis tudod. Azt kell elérnetek, hogy legyen egy biztonságos, népes törzsgárda.

A PH-nak nincs és nem is lesz soha joga személyes okmányok valódiságát ellenőrizni. Azaz olyan szervezetek segitségére vagytok utalva, akik megtehetik. Vagy bank - bankszámla - vagy posta - ajánlott levélben kiküldött ellenőrzőkód. Vagy mindkettő.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6943) mh197 válasza Parci (#6940) üzenetére


mh197
senior tag

Igen, most is megvannak a számlaszámok gondolom a csalókhoiz, de ha a rendszer úgy működne, hogy számlaszámot is be kell írni a regisztrációkor, utánna arról a számlaszámról kellene pl 100Ft -ot beutalni, és csak azután tud itt aprót feladni, ha ez a hitelesítés megtörtént, megérkezett arról a számláról a 100Ft, akkor lehetne bannolni az adott számlaszámot, ha épp egy csaló lenne, utánna azzal nem tudna többet reggelni, max ha új bankszámlát csinál, de ehhez meg meg kellene adni a nevet címet, amivel a gyanús esetek szűrhetőek, pl ugyanaz a név cím kombó többször jelenik meg reggnél más bankszámlaszámokkal. Ez sztem kereshető lenne egy adatbázisban. Én is reggeltem a vaterán, ott be kellett utalni szintén egy százast, megtettem, de eddig még csak egy cuccot hirdettem a vaterán, de jó dolognak tartom, mert biztonságossá teszi a dolgot. Sztem a komoly eladók ennyit simán rááldoznak itt egy ilyen rendszerre, a befolyt összeg meg menne a rendszer fenntartására, kialakítására.
A rendszer lényege tulajdonképpen nem az lenne, hogy a csalók számlaszámát megtudva a rendőrségi eljárás, stb. (bár ha beakad egy ilyen azt is lehet tenni természetesen), hanem az, hogy aki egyszer itt megtette, az többet ne tudjon ide beregisztrálni, mert pl bankszámlát nem tud bármennyit készíttetni ingyen, illetve a név/cím megadása szükséges lenne, így pl szűrhető lenne a dolog.
Alternatív megoldásként lehetne bevezetni egy olyat, hogy sikeres előre utalásos eladások számlálója, ait az adott üzletben a vevőnek kellene visszaigazolni, hogy elutalta a pénzt előre, és utánna sikeresen megkapta az árut. Ebben az esetben mondjuk legalább vmilyen tag rangú felhasználó tehetne visszaigazolást a sikeres adásvételről, az esetleges több újonc beregisztrálása, és egymás visszaigazolásának elkerülése végett. :R

Az apronetet meg akinek egy csöpp esze van elfelejti messziről, mert ott aztán tényleg semmi garancia/biztonság, hogy kitől mit veszel, utánna el lehet-e érni, stb...

puttputt : Sztem az adatok gyűjtésére is van vmi adatkezelkési jogszabály, biztonsági előírás, de mint írtam én sem vágom a témát. Jobb megoldás viszont nem igen van, mert adatot mindenképpen kell gyűjteni ahhoz, hogy egy adott csalót ki lehessen tiltani véglek, el lehessen innen távolítani. Ehhez meg olyan személyes adat kell, amit nem tud megváltoztatni, vagy ha meg is tud, feltűnő legyen a regisztrációnál, esetleg pénzbe kerüljön, amit nem vállal be a bizonytalan "siker" érdekében. Sztem ilyen adatok a név / cím / bankszámla trió. :U

[ Szerkesztve ]

(#6944) Gyuri27 válasza mh197 (#6943) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az adatkezelés ahogy én tudom nem túl nehéz. Mikor telefont veszel ott is másolják az adataid. Kell egy megálapodás (szerződés, beleeggyezés).

Amúgy meg nem hiszem, hogy a normális PH-s társadalom nem hajlana arra, hogy az apró biztonságos és minőségi legyen.
Mint már mondottam az első 3 hónapban (pl) csak egy dolgot tudjon eladni azt is max 20k értékben. A következő 3 hónapban 2 dolgot. Ha meg akar csereberélgetni akkor reg, regdij és adatok. Annak nincs értelme, hogy csomóan csak (vagy jelentős részben) boltolni járnak föl.
A hirdetéseket meg szigorúan ritkitani kell. Aki 2 hétig nem uppol (ebből már egy jó nyaralás kijön) annak automatikusan törlödjön a hirdetése.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6945) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Lehetséges-e egy olyan megoldás hogy egy gomb segítségével jelenthetem a spam-regeket? Tudom, letilthatom a privit, de az SzVSz nem elrettentő a spamelőknek.

Köszöntem

(#6946) Parci válasza mh197 (#6943) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem. a bankszámlaellenőrzés nem volna rossz, ugyanakkor nem tudom, hogy hogy lehet ezt automatizálni. mert az egy kicsit húzós volna, hogy én csekkolom a netbankban... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6947) Racecam válasza Csakénvagyok (#6945) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Miért, a modker macerás? :F
Eddig is minden spam-reg ki lett vágva azonnal. De néha utána kell ellenőriznünk, mert ugyebár a privátokat mi sem látjuk, és senkit nem akarunk "tévedésből" kirakni.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6948) D1Rect válasza Racecam (#6947) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha épp a spamregeknél tartunk, hol lehet jelenteni a warez oldalakat?
Biztos van valami szervezet ami ezzel foglalkozik. :)

(#6949) Peti78


Peti78
őstag

Javítsuk márki már ha ide való. ha nem, bocs :R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6950) fekeandras


fekeandras
őstag

Az imént regisztráltam ide.
Regisztrálás közben lépésről lépésre végigkísért egy "varázsló" ablak melyben minden szükséges infót megkaptam az oldal és a fórum használatához.Befejezésképp míg nem olvastam el az alapelveket nem tudtam tovább lépni.Átlépni sem lehet az egyes pontokat mert akkor kezdi elölről.Ötletes megoldás, itt is valami hasonlót kéne létrehozni akkor talán kevesebb lenne a ti munkátok is.A frissen regisztrált felhasználók szerintem 90%-a egy pillantást sem vet az alapelvekre és eléggé csetelős stílusban nyomja, topikot nyitogat, nem ismeri a keresőt, linkelget akár warez linkeket stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.