Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nem tudom, volt-e már javasolva (úgy néztem nem), de meg lehetne oldani, hogy trükkök nélkül is ki lehessen emelni szöveget valamilyen színnel? Erre gondolok: piros kiemelés. Csak ugye ezt így a link gombbal oldottam meg. Néha jól jönne a dolog. :K

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#7802) janos80


janos80
senior tag

Szevasztok!

nem tudom felvetette e már valaki,de nem lehetne,hogy a hirdetesek feladasakor valamifele minimalis feltételek legyenek?
pl. lassan ott tartunk,hogy feladnak egy hirdetest: hdd elado!
es ennyi a hirdetes szovege...
kell feltetnni annak a szerencsetlen eladonak,legalabb 4-5 embernek kerdest mire nagynehezen kiirja a hirdetesbe is... gari? doboz? allapot? stb.stb...
legalabb ezen informaciok nelkul ne lehessen hirdetest feladni...
kezd rohadtul elegem lenni abbol,hogy mindig kerdezgetni kell,mert a hirdetes feltevok nagy resze szukszavu..... persze tisztelet a kivetelnek...

(#7803) Dani6260


Dani6260
csendes tag

Névváltoztatás. Hogy ne kelljen mindig újra regisztrálnunk és bannoltatni a régit. Rossz, hogy elveszik az összes hsz. Meg a belépés dátuma. Meg egyéb dolgok.

Ugyan mibe kerül átnevezni egy usert?
UPDATE tagok SET tag_nev="3ICE" WHERE tag_nev="Dani6260"
Egy SQL lekérdezéssel kész...

Fulladj éhen!

(#7804) Winner_hun válasza Dani6260 (#7803) üzenetére


Winner_hun
félisten

Technikailag megvalósítható és volt is már rá példa de csak nagyon ritkán. Egyszerűbb annyiba maradni hogy nincs:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7805) KrAt


KrAt
veterán

Szasztok!

Kérdés: csak nekem döglődik a kereső? Beírom, mit akarok keresni, elvan magával 30-60mp-ig, aztán kihoz valamit.. Ez így a normális egy nagyobb topicnál?

Atesz

(#7806) 14adam válasza KrAt (#7805) üzenetére


14adam
addikt

nekem is szokott szórakozni.
Böngésző: opera

(#7807) #40835072


#40835072
törölt tag

a monitoroknál meg stb. nél kilehetne bővíteni (monitoroknál : méretre 17-19, 19-20, 20-22, 22-24 , 24-felfele! laptopnál meg márka szerint!

(#7808) Penge_4 válasza 14adam (#7806) üzenetére


Penge_4
veterán

Nálam is nagyon lassú utóbbi időben a kereső (szintén Opera). Viszont néha egy Esc majd újra keresés megoldja a problémát (de akkor is 5-6 másodperc, vagy több).

[ Szerkesztve ]

(#7809) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Hali!

Lenne egy javaslatom: Egy bővített kiemelési lehetőség. Simán arról lenne szó, hogy az eddigi kiemelés mellett(azaz a topic címének pirossá változtatása mellé) egy másik kiemelési lehetőség is lenne. Nem is igazán emelne ki semmit a funkció, csak betenne az adott topicba egy plusz gombot, valahogy így:

[link]

Innen szerintem már érthető. Azon topicokban lehetne alkalmazni, amelyeknek az első hozzászólása lényeges információt tartalmaz. Így ha bárhogy nézi az ember a fórumot, egy gombnyomásra a lényegre irányítana minket, és még görgőzni sem kellene. Főként a friss, még a fórumozás rejtélyeibe avatatlan tagoknak lehetne segítség.

Üdv. H

(#7810) peti_s válasza Penge_4 (#7808) üzenetére


peti_s
addikt

Nálam Firefoxal egyből kidobja. :)

(#7811) veector


veector
senior tag

Hali!

Javaslat: szerk. időn belül HSZ törlése opció

mellesleg csak én nem tudok Operával bejelentkezni? tegnap v tegnapelőtt sztem még tudtam :F

(#7812) veector válasza veector (#7811) üzenetére


veector
senior tag

Na már be tudok jelentkezni, pedig semmit nem csináltam... Érdekes jelenség. És ugyanakkor amikor a gmailbe is sikerült...

[ Szerkesztve ]

(#7813) vtechun


vtechun
veterán

sziasztok, lehet volt már ötletként, hogy nem-e lehetne a válaszként adott hozzászólásnál az eredeti hszt-t úgy linkelni, hogy csak egy amolyan buborékban jelenjen meg ha rákattintunk? amit kis x-el simán be lehetne zárni, szerintem kevésbé terhelné a szervert is, meg user gépét is.

(#7814) vtechun válasza veector (#7811) üzenetére


vtechun
veterán

ékezet nincs a jelszavadban? mert volt olyan probléma, hogy jobbra balra dőlő ékezet miatt nem ment a belépés :)

(#7815) veector válasza vtechun (#7814) üzenetére


veector
senior tag

Nincs ékezet a jelszavamban. Soha se rakok, mert lehet hogy pl egy külf. oldalon más karakterkódolás van. És Operában Ctrl+Enterrel lépek be :P

(#7816) Heller2


Heller2
aktív tag

Üdv !

Nem tudom, hogy jó helyen szólók-e, de napok óta nagyon lassan nyílik meg a PH. Minden böngészőt próbáltam, minden op. rendszert szintén..és arra jutottam, hogy a megnyitáskor a PRIVNET ( direkt nem akarom most linkként betenni ) lassítja a folyamatot, gondolom, ennek a cégnek a reklámja, is linkként szerepel az oldalon, de a szerverükkel borzalmas a kommunikáció. Ez ellen lehet valamit tenni? :R

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#7817) puttputt válasza Heller2 (#7816) üzenetére


puttputt
őstag

Hol láttad a privnetes reklámot?
Ismerem az üzemeltetőjét (a Privnetnek),
rákérdezhetek... (ha jól tudom, nem igazán tudja/ta sűrűn látogatni ezt az oldalt),
habár személy szerint nem tapasztaltam, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7818) Ndruu válasza Heller2 (#7816) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Napok óta erről van szó a "megfelelő" topikban (mivel a kérdéses reklám a Hardveraprón található).
A Prohardver nem lassú, mert ott nincs privnet-es reklám.
Folyamatosan dolgoznak a problémán, próbálgatják, reszelgetik hogy teljesen jó legyen.

Harrrr!!!!

(#7819) Heller2 válasza Ndruu (#7818) üzenetére


Heller2
aktív tag

Rendben, ezért is írtam, "hogy remélem a megfelelő hely" !
Akkor ha ismert a "probléma", akkor bocsánat, csak segíteni akartam.... :B

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#7820) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Mivel nagyon sok problámát, fejtörést okoz a sok OFF, és a semmirekellő 1szájlis Hszek. Ezúttal azt szeretném kérni, hogy a szerkesztés gomb amennyiben a Tied az utolsó hozzászólás ne tűnjön el 5 perc után, hanem CSAK azt lehessen használni. Ha ez megtörténik szerintem a dupla hszek is megszűnnének mert azok (szerintem) a net lagg miatt vannak és 2x küldi el a rendszernek. Röviden annyi, hogy meg sem jelenik az Új Hsz gomb, hanem szerkesztés marad egyedüli lehetőségként.

(#7821) nevembalint


nevembalint
csendes tag

Sziasztok! Észrevettem egy kis helyesírási hibát. A "privát üzenet küldés" helyesen írva "privátüzenet-küldés".

Üdv,
Bálint

(#7822) puttputt válasza nevembalint (#7821) üzenetére


puttputt
őstag

Vagy lehetne: "privát üzenet küldése".
Kisebb energiabefektetéssel jár "átjavítani".
:D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7823) duffbeer


duffbeer
őstag

Sziasztok!

Kiküszöbölendő, hogy naponta ne érkezzen több száz levél, lehetne módosítani az email értesítőt, hogy választható legyen például óránkénti értesítő levél, benne a figyelt topiconkénti a hsz-ok számával. Ez felhasználónként max 24 email-t jelentene naponta, a sokszázzal szemben.

Gondolom a mail szerverek is örülnének neki.:)

(#7824) montyx válasza duffbeer (#7823) üzenetére


montyx
aktív tag

Esetleg én örülnék egy RSS feedernek, hogy tudjak egy kizárólagos topicot figyelni, mert nem akarom televágni a postafiókomat levéllel, és mobilról egy RSS readerrel kapnék figyelmeztetést ha új hozzászólás jött.

Aláírás

(#7825) brd válasza duffbeer (#7823) üzenetére


brd
nagyúr

Vagy el is lehetne tárolni, hogy mikor olvasta utoljára a user az adott topicot (ill. az utolsó hozzászólását), és csak akkor küldeni újabb értesítőt, ha azóta született hozzászólás, a régebbiekről már nem, de még akkor is csak 1 db-ot!

Tehát pl.:
- 18:00-kor user megnéz egy topicot, bekapcsolja rá a hozzászólás-értesítőt,
- 18:10-kor érkezik egy hozzászólás, erről kap egy e-mail-t,
- 18:20-kor is jön hozzászólás, nem kap újabb e-mail-t,
- 18:30-kor is jön hozzászólás, erről sem kap,
- eltelik 1 nap, közben 20 hozzászólás, újabb levél nem kerül kiküldésre,
- user benéz a topic végére, ezt regisztrálja a rendszer (persze csak ha be van lépve), és ezt követően ha jön hozzászólás, akkor megint kap 1 levelet (de természetesen most is csak 1-t, amíg meg nem nézi megint a topic végét).
Esetleg ezt ki lehetne egészíteni azzal, hogy az e-mail-ben elküldött link az általa utoljára megnézett hozzászólás utánra mutasson (ha ez már úgyis el van tárolva az adatbázisban).

Persze a fenti megoldás jár "némi" teljesítményigénnyel a server részéről, ill. az adatbázis is "némileg" nagyobb lenne, viszont lehetne opcionálissá tenni a funkciót, pontosabban alapból ki lehetne kapcsolva, vagyis csak az kapná így, és csak annál rögzülnének az utoljára nézett hozzászólások, aki ezt direkt kéri. Lehet, hogy összességében jobb lenne a helyzet, mint most, hogy sok felesleges e-mail-t kell kiküldeni minden egyes hozzászólás után. Na' meg persze a staff részéről is igényelne némi programozási munkát. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#7826) duffbeer válasza brd (#7825) üzenetére


duffbeer
őstag

Növelné a szerver igénybevételét, de cserébe ezredannyi levelet kellene elküldenie.

(#7827) Phvhun


Phvhun
őstag

Itt szóltam hozzá listába lehetne rakni egy gombot, hogy el lehessen távolítani a szemetet.

?

(#7828) Winner_hun válasza Phvhun (#7827) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szemét eltakarítás itt történik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7829) Phvhun válasza Winner_hun (#7828) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem úgy.

(#7830) Winner_hun válasza Phvhun (#7829) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudom:)
Új hozzászólás vagy törlés ami változtat az utoljára hozzászólt listán, azt szvsz nem is kell piszkálni. A limitet tedd fel 20-ra, csak elfér az 1-2 felesleges topikcím a listán:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7831) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Ezt a kettőt olvassátok már el légyszíves, FONTOS volna!
[link] [link]

(#7832) duffbeer válasza spyduck (#7831) üzenetére


duffbeer
őstag

Valami miatt a böngésződ nem kezeli az alpha-t. Próbáld más böngészövel, esetleg komplett böngésző úratelepítés.

(#7833) PazsitZ válasza spyduck (#7831) üzenetére


PazsitZ
addikt

Első tippem vodafone-os mobilnet

- http://pazsitz.hu -

(#7834) duffbeer válasza PazsitZ (#7833) üzenetére


duffbeer
őstag

Márhogy Vodafone szerveren keresztül lebutul a GIF?

(#7835) PazsitZ válasza duffbeer (#7834) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tény, hogy szokott ilyesmi gond lenni. de ez persze lehet mástól is, nincs túl nagy tapasztalatom benne, csak már hallottam róla több helyen is.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7836) duffbeer válasza PazsitZ (#7835) üzenetére


duffbeer
őstag

Még nem hallottam róla. Mindig tanul az ember :) Mondjuk elég aggasztó (biztonságot tekintve), hogy nincs közvetlen kapcsolatot a látogatott oldallal, csak a Vf. szerverén keresztül. :(

(#7837) spyduck válasza PazsitZ (#7835) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát erre nem is gondoltam volna. Honnan tudod, h Vodafone-os?

(#7838) ViZion


ViZion
félisten

Tiszteletem!
Vki felvetette, h ha pl. enyém az utolsó hsz, akkor ne legyen időlimit a szerkesztésre, így nem kell floodolni a topikot. Ez nagyon jó ötlet szerintem is :)

Másik kérésem/kérdésem:
ha vki ír egy hosszú hszt, akkor görgetni kell sokat. Van-e mód esetleg arra, h X db karakternél hosszabbakat -mint pl. a cikkek leadjét- egy tovább, vagy lefelé nyíl kattintás után teszi láthatóvá? Így nem kell végiggörgetni minden magnyitáskor. Mondjuk nem elterjedt a probléma, de sokszor jól jönne egy ilyen extra.
További szép napot!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7839) Winner_hun válasza ViZion (#7838) üzenetére


Winner_hun
félisten

Másodikra: Firefox + Text Area Resizer & Mover 1.79-es verziója, frissebbet ne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7840) proradeon


proradeon
őstag

Udv!

Az a javaslatom lenne, hogy elmentett "Kedvenc fórumtémák"-nal a topic utolso latogatasa utan, adott topicba erkezett hozzaszolasok szamat irja oda zarojelben pirossal a vegere. (pl "3 új" - mint a privat uzenetek-nel) :U Szamomra hasznos lenne, mert igy nem kene folyamatosan x topicot refresh-elnem. (az e-mail ertesito meg nem tul praktikus e celra)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#7841) Gergő_


Gergő_
őstag

Biztosan kérték már, és már én is említettem.
Jó lenne végre kitakarni az email címeket a felhasználók elől!
Kétoldalú a dolog.
-Sok embernek innen gyűjtik be az email címét.
(vissza is lehet élni az accountokkal, ennek segítségével...)
-Nincsenek rákényszerítve a felhasználók hogy fórumot, vagy a pü funkciót használják.
Esetleg szabadon választható az email cím láthatósága.
Szerintem égetően szükség lenne erre 2010-ben, adatvédelmi okokból is. :R

Ez azért is lenne jó mert az email címmel és a jelszavunkkal tudnánk beloggolni...

[ Szerkesztve ]

(#7842) Bici


Bici
félisten

Hali!

Jó lett az új felső menü, de a bal oldali részen a kijelölt menüpont olyan, mintha hibás lenne. Kellene a lelógó rész alá valami árnyék - szerintem.

Bici

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7843) Sianis válasza Bici (#7842) üzenetére


Sianis
addikt

Nem az a fő gond, hanem, hogy a Fórum fül lelógó részének fehér a háttere, de amire rálóg az nem fehér.

Sianis

(#7845) nyunyu


nyunyu
félisten

Jo lenne, ha az oldal uj kodjanak elesitese elott nem csak rokas explorer alatt tesztelnetek, hanem IE alatt is.

Mostani modositas miatt teljesen szetesett a forum, meg a fooldal is. :O
Ket kepernyonyi gorgetes utan listazza csak a topikokat, illetve a cikkeket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7846) Ndruu válasza nyunyu (#7845) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

IE8? Ctrl+F5?

Harrrr!!!!

(#7847) nyunyu válasza Ndruu (#7846) üzenetére


nyunyu
félisten

Gep+brozer tobbszori ujrainditasa sem segitett rajta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7848) Ndruu válasza nyunyu (#7847) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nálam IE8, FF 3.6, Opera 10.62, Safari 4.0.5 alatt is tökéletes.
A böngésző újraindítása nem feltétlenül jelenti azt, hogy a gyorsítótár frissül, a Ctrl+F5 kombó viszont újra szokta tölteni az oldalt, és nem a cache-ből.
Remélem azért sikerül megjavítani valahogy.
Ha az oldal lenne hibás, akkor már szerintem elég sokan jelezték volna.

Harrrr!!!!

(#7849) nyunyu válasza Ndruu (#7848) üzenetére


nyunyu
félisten

Feltettem az IE9 betat, ugyanugy rossz.

Vegul a kompatibilitasi nezet bekapcsolasa megoldotta...

Egyebkent tegnap este meg jo volt, nem tudom, mitol romlott el mara a PH megjelenitese, mas oldalakkal nrm volt ilyen problema.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7850) siva


siva
aktív tag

Nekem, Chrome 6.0.490.1 -alatt a forum nagyításnál, vagy kicsinyítésnél (CTRL++/CTRL+-), szétesik kicsit.
Valószínűleg browser hiba, és javítják majd egy hét múlva, de lehet nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.