Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Depression válasza Csakénvagyok (#6195) üzenetére


Depression
veterán

Nem azt írtam, hogy mindenképp alakítsák át, hanem egy bepipálható opcióként jelenjenek meg a válaszok is. Ez miért fájna neked?

Ott van a példám. Az első 10-15 kérdésre nem érkezett válasz. Ha minden hsz-nek megnézed az utána következő 20-30 hozzászólást, és még nem únsz rá, akkor igen türelmes ember lehetsz. De ez a példa még ráérős is. De egy win hibára rákeresni, vagy egy router gondra, ahol sűrgős lenne... Számos kérdés van a forumon, ahol elsőre senki sem tud válaszolni, illetve sok olyan típusú készülék van, amiről csak érdeklődnek, de az elejen konkrétan nem tudnak róla nyilatkozni.
Ez egy bővítési lehetőség, ami nekem (és gondolom sok másik fórumozónak) sok utánajárást megspórolna, kényelmesebbé tenni a keresést.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6202) Csakénvagyok válasza Depression (#6201) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Csak az hogy az amúgyis lassú PH!t a lassú netemen keresztül ha elkezdik bonyolítani az oldalt mindenféle külön opciókkal, a hibaellenőrzésekkel, stb..., mégjobban lelassul. NEm mondom, ha van rá igény, akkor csinálják meg. Csak ne keljen rögtön minden igényt beépíteni. Persze, tudom, arra úgysincs kapacitás hogy minden kérést megcsináljanak, mégha igény is lenne rá. Nekem is volt már PH!bonyolító kérésem :B

Winner Nem igazán fórum, de YouTube, kapásból

(#6203) buherton


buherton
őstag

Hali!

Remélem jó helyen járok. Sok helyen látom, hogy több hsz íródik, ami időben még benne van a szerk. időben. Mi lenne, hogy ha új hsz-t ír, de még benne van a szerk időben, akkor azt automatikusan bele illesztené az előzőbe. Így kevesebb fölösleges hsz lesz. Ha meg másnak válaszol, akkor azt meg kiemelt név utánra illesztené be, az előző hsz szövege alá. Remélem érthető, hogy mire gondolok

Üdv buherton

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6204) Winner_hun válasza Csakénvagyok (#6202) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy ideje már késő délután / este se lassú a PH, a hiba nálad van. Ez a + opció lassulás meg ezzel jár, na és akkor mi van? Azért hogy kímélve legyen a szerver azért maradjon "fapados" az oldal?

Youtube-on nem egymás alatt vannak a válaszolt hozzászólások? Egy példát tudnál adni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6205) Winner_hun válasza buherton (#6203) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na ebben az esetben én kivárnám amíg a szerkesztési idő le nem jár...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6206) buherton válasza Winner_hun (#6205) üzenetére


buherton
őstag

Ilyesmire gondoltam.

Ilyen most:

Ilyen lenne:

Sry, hogy belekontárkodtam a hszeidbe, csak így érthetőbb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6207) Winner_hun válasza buherton (#6206) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudom, ez az egyik legzavaróbb dolog számomra. Nem egyszer volt hogy nem tudtam hogy mire megy a válasz, csak hogy kinek meg hogy melyik hozzászólásra, na amikor ki kell keresgélni... grrr.
Dehát sokaknak ez tetszik, csinálják hát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6208) buherton válasza Winner_hun (#6207) üzenetére


buherton
őstag

Én csak javaslatot tettem, ha nem tetszik, akkor nem tetszik. Nincs olyan újítás, ami mindenkinek egyetemesen tetszene :) . Az is igaz, hogy itt a PH!-n nincs demokrácia :D .

Esetleg azt is meglehetne csinálni, hogy linként lenne a név ill. a hsz száma. Nem? És akkor csak azt kellene keresgélni, hogy hol válaszoltak, arra a hsz-re.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6209) Winner_hun válasza buherton (#6208) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy már elfogadható lenne:)

Nagyonoff:
Amúgy erről a demokráciás dologról nekem van egy... mindegy, aki tudja tudja:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6210)



addikt

Lenne egy feature ötletem a következő frissítésre, ami nekem már nagyon hiányzik. Bocsi, ha már mások is felvetették.

Van, hogy egy nagy több 1000 hszes topicból szeretnék infot találni. Beírom a keresőbe a kulcsszót és ki is dob egy halom találatot, ami mind az én gondommal próbálkozik.
A gond csak annyi, hogy nagyon gyakran a kulcsó, amire kerestem csak a kérdésekben szerepel, az arra kapott válaszokban már nem, így azt nem hozza fel a kereső.

Így viszont nagyon körülményes a dolog, kb fel kell írjam magamnak annak a 10 hsznek a számát, ahol feltették már ugyanazt a kérdést, amit én, aztán oda kell navigáljak hozzájuk és át kell nézzem a környező 10-20-50 hszt, hogy érkezett-e rá válasz. Ez így elég körülményes, így általában azt választom, hogy felteszem 11-jére is a kérdést, mert egyszerűbb.

Viszont ha lenne egy olyan kapcsoló vagy gomb, vagy akárm, amivel egy külön threadként meg lehetne jeleníteni az adott hszre (amiben a kérdés van) érkező összes választ, az roppant hasznos lenne.

Valahogy úgy működne, hogy beírom a topic keresőjébe a kulcsszavam. Kihoz egy csomó találatot és ha rájöttem, hogy valaki már kérdezte előttem ugyanazt, akkor arra a hszre aktiválom ezt a kapcsolót és akkor egy új ablakba kidobja az összes hozzászólást, ami arra a hszre érkezett válaszként.

Bonyulult lenne egy ilyesmit leprogramozni? Sztem nagyon hasznos lenne.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6211) Winner_hun válasza (#6210) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pont erről beszlétünk:)

Amíg nincs ilyen (ha egyeltalán lesz) kis könnyítés:

Firefoxban (többi böngészőt nem ismerem, bár gondolom azokban is van alapból ilyesmi feature) a talált hozzászólásokon középső egérgombot nyomd meg, új lapon megnyitja a hozzászólást, utána és lehet keresni a hozzászólásra érkezett válaszokat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6212) zoo8800 válasza (#6210) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez szerintem se lenne rossz.
A papírra hszszám-kiírogatósdi nem az igazi.

rip and tear, until it is done

(#6213) válasza Winner_hun (#6211) üzenetére



addikt

Lol, tényleg!

Pedig tök véletlen, itt 1 hszt sem olvastam vissza. Csak épp keresgélek valamit egy másik topicban és most telt be a pohár. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6214) Depression válasza (#6210) üzenetére


Depression
veterán

:C Látom egy húron pendül az agyunk.

Jár ide olyan is, aki tudja, hogy megoldható-e? (házigazda, moderátor)

Hogy lehet a fórumtémákat utolsó hsz-szerint listázni?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6215) sgergi válasza Depression (#6214) üzenetére


sgergi
veterán

Jobb oldalt beállításaim: fórumtémák rendezése. :)

(#6216) Winner_hun válasza Depression (#6214) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

A hozzászólás írásának idejét és a benne foglalt 1-2 hónapot ne vedd olyan komolyat, a többit igen:D:P

Beállításaidnál:

Fórumhozzászólások időbgen növekvő vagy csökkenő, kezdő blokk az utolsó legyen.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6217) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Üdv.

Azt nem lehetne megoldani, h a privát üzenetben is legyen szerkesztés és az utólag szerkesztett szöveget más színnel jelőlni? Illetve az apróhirdetésben ha kiválasztok 1 várost, akkor csak annak a városnak a hirdetései jelenjenek meg?

(#6218) Lauda


Lauda
félisten

Jó kis topik, csak a cím nem látszik: [link] :Y :C

(#6219) Winner_hun válasza Lauda (#6218) üzenetére


Winner_hun
félisten

De látszik;)

Mellesleg ide kellett volna írni: Bugok a RIOS R5 PH! motorban
;)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6220) Lauda válasza Winner_hun (#6219) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam most se látszik a topik címe. :)

Ok, nem tudtam, hogy hova kellene. ;)

(#6221) Winner_hun válasza Lauda (#6220) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vírus a Prohardveren!!!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6222) NagyVillany


NagyVillany
tag

Helló

kérdésem lenne, de lehet hogy javaslat is egyben:
Az utolsó hozzászólásaimat mutatja egy ablak jobb oldalt, de csak pár darab van benne, a legutolsók. Hogyan tudom elérni, hogy legalább az utolsó 10-et lássam, mert sokszor hasznomra lenne a gyors fórumhasználathoz.
Ha erre nincs lehetőség, akkor javasolnám, hogy az ablak címe (amire a képen a nyíl mutat) kattintható legyen, és ezzel a témával kapcsolatos saját hozzászólás listázó-kereső ablak jöjjön elő.

thx

(#6223) sgergi válasza NagyVillany (#6222) üzenetére


sgergi
veterán

Jobb oldalt beállításaim/ ott pedig alul az "Itt szóltam hozzá" lista méretét be lehet állítani. (Most már van 20-as lista is)

[ Szerkesztve ]

(#6224) NagyVillany válasza sgergi (#6223) üzenetére


NagyVillany
tag

bocsi ha eddig is ottvolt, valószínűleg pont a vakfoltomhoz esett aza rublika :)
Köszönöm

(#6225) puttputt


puttputt
őstag

A köv. javaslataim lennének, egyelőre:

- Privátoknál (üzenetek) lehessen látni, hogy elolvasta (értsd. megnyitotta)-e az illető a küldött levelet... így sok vitának elejét lehetne venni, más fórumokban működőképes a dolog.

- Miért csak 4-5 hozzászólási terület látszik a jobb hasábban a felhasználótól? Nem lehetne oda "legörgethető" menüt csinálni, hogy visszamehessünk pl. 15 témával lejjeb lévő "hozzászólásomhoz-témámhoz" is, ne csak a legutóbbiakhoz?

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6226) Winner_hun válasza puttputt (#6225) üzenetére


Winner_hun
félisten

beállításaim a jobb felső sarokban ---> "Itt szóltam hozzá" --> 20 db-os listára állítsd át.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6227) puttputt válasza Winner_hun (#6226) üzenetére


puttputt
őstag

Zseniális :) Észre nem vettem volna, nem görgettem lejjebb. :D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6228) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Kedves mindenki.

Régebben olvastam hogy valamit megpróbálnak tenni, az olyan apróban lévő hirdetések ellen aminél licitálás során adják el a terméket. Szerintem ez nem oda illő. Ha licitálás útján szeretné eladni valaki, megvan arra is a megfelelő oldal, és magyar nyelven is.

Kérdésem az hogy sikerült e már kidolgozni a megfelelő módot az ilyen apróhirdetések kiszűrésére.

kicsigeri

(#6230) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

T. PH fejlesztők!

Ha fejlesztitek a PH-t, jó volna egyszerűsíteni az e-mail törlést. Most nagyon sok kattintással lehet törölgetni a leveleket.

Talán a kezdőoldalra kellene kirakni a törlő gombot. Így: [link].

Jó munkát. Csá.

(#6231) stopperos


stopperos
senior tag

Az itt szóltam hozzá listában a linkek lehetnének az általunk írt üzenetre mutatóak?

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#6232) Hasek válasza stopperos (#6231) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

A listában szereplő topic nevek mellett van egy kis ábra. Ha rákattintasz, akkor megjeleníti az utolsó hozzászólásodat a topicban. ;)

Üdv. H

(#6233) Winner_hun válasza stopperos (#6231) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ott van ez az ikon: , pont erre való;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6234) stopperos válasza Winner_hun (#6233) üzenetére


stopperos
senior tag

Ohh, elnézést! :Y
Mindig csak simán a szövegre kattintottam, és nem olvastam el mit csinál az ábra. Na mostmár ezt is tudom :D

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#6235) cellpeti válasza Winner_hun (#6233) üzenetére


cellpeti
veterán

Chrome-ot használok(lehet ez a baj),de az is lehet,hogy lemaradtam az oldal fejlesztéseinek nyomon követésében,de mikor aláírást változtatok,miért írja ki nekem,hogy "nem egyeznek a jelszavak"?

Majd beírom a jelszavam a másik rublikába,akkor elfogadja és tovább enged? Why? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6236) Panther válasza cellpeti (#6235) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Azért, mert beírod az egyikbe. :)
"Jelszó (csak módosításnál kell megadni, a mezőknek egyezniük kell)"
Ne írj egyikbe se semmit, ha nem akarod módosítani!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6237) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Jogosba nem fért:
Aláírások hossza?

4 soros aláírás

Volt benne amúgy kérdés is:
logout cikk: 459px
gamepod cikk: 473px
prohardver, fototrend, mobilarena: 481px;
gamepod, logout: 485px
itcafe: 493px
Egyébként nem is olyan egyértelmű a szabály.
Elég a 493 pixeleshez megfelelni vagy legalább a a 481pixeleshez kell igazítani?
De egyenesen le lehet húzni 459pixelig is, mivel ez a lehető legkisebb megjelenési érték.

Válaszodból ítélve akkor 459 pixelhez kell igazítani.

Rengeteg embernél előfordulhat, hogy túllóg az aláírása és nem is tud róla. Már ha 459px-hez mérjük.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#6238) Foglalt név válasza PazsitZ (#6237) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az aláírás hossza elsősorban azért korlátozott, mert ellenkező esetben könnyen kimeríti a:
"minden olyan beavatkozást, mely hátrányosan változtatja meg a fórum megjelenését, illetve akadályozza annak rendeltetésszerű használatát." pontot is.

Iszonyatosan zavaró tud lenni, ha valaki ír egy sort és alatta még 4 által frappánsnak vélt sort illeszt. Mégha el is különül a formázás miatt, a tartalom és a "dizájn" mérlegének nyelvét jó volna legalább egyensúlyban tartani. Ebből a szempontból kellemetlennek lehet érezni, a változó szélességet, de én úgy vagyok vele, hogy kevés olyan esetet láttam eddig, mikor tényleg indokolt egyáltalán megközelíteni ezt a limitet. :U

(#6239) fekeandras


fekeandras
őstag

Látom már itt is szóba került a téma.Igen az aláírásokra gondolok.

A jogos mod. topikban napok óta meg a hiszti az aláírások körül.
Véleményem szerint van két egyszerű megoldás:
1: Meg kell adni egy maximum karakter számot és abba mindenki sűrítse bele a mondandóját úgy ahogy akarja/tudja.
Akkor nem kellene "hadakozni" senkivel, hogy fogja rövidebbre...
2: Egyszerűen be kéne szűntetni az aláírások használatának lehetőségét.Ez elsőre kicsit drasztikus megoldásnak tűnhet de ha belegondolunk mi értelme van, hogy oda lehet biggyeszteni pár sort?Ha nem lenne ott semmi sokkal letisztultabb, átláthatóbb lenne a fórum.

(#6240) Winner_hun válasza fekeandras (#6239) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. Ez akkor lenne a legjobb megoldás ha minden karakter egyforma széles lenne.
2. Anno engem is zavartak az aláírások, mindig elolvastam, sokszor nem is értettem hogy mi köze van ennek a szöveghez, aztán lassacskán eljutottam addig hogy minden gond nélkül ignorálom:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6241) philoxenia válasza Winner_hun (#6240) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy baj van csak az aláírásokkal, mobilról olvasva a fórumot, rettentően lapozásigényes és zavaró az aláírás, pláne rövidebb posztok esetében....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6242) Winner_hun válasza philoxenia (#6241) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor a beállításoknál kéne egy választási lehetőség hogy mutassa az oldal vagy sem. Vagy egy olyan kéne, ami mobilra / pc-re van, a mobilos verzió beállításai kevesebb dolgot tartalmaznának, volt már kérés valami miatt (tán avatarok:F)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6243) philoxenia válasza Winner_hun (#6242) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Avatarokkal és szmájlikkal nincs annyi baj, nem az oldalméret nagy OperaMinivel, hanem mindig görgetni kell az aláírások miatt a kevés szavas hozzászólásokkal teletűzdelt topikokat.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6244) joey04


joey04
titán

én nagyon sokat olvasgatok telefonról, és valóban csak a hosszú aláírásokkal van baj, ha ezt lehetne ki/be kapcsolni az nagyon jó lenne.
Amit viszont nagyon nem szeretnék, hogy ha egyszer lenne egy mobilra optimalizált változata az oldalnak, azért lehessen a rendes nézetet választani, mert van pár oldal ami nagyon igényesen összedobott egy mobilra optimalizált korlátozott verziót, de nem lehetséges a hagyományos nézetet visszaállítani, pedig a mai nagyméretű kijelzővel szerelt, és elég jó böngészőkkel ellátott telefonoknak pont az a lényege, hogy teljes pompájában megjeleníti az oldalt, úgy ahogy azt kitalálták.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6245) philoxenia válasza joey04 (#6244) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, valóban az OperaMini kellően lekicsinyíti az oldalt, ha kell.... :K
A letöltött méretek miatt nem mindegy, mert a telefonokra jellemző netcsomagok nem túl sok MB-ot engednek.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6246) puttputt válasza philoxenia (#6243) üzenetére


puttputt
őstag

Mondjuk, erre is van egy általam használt, bevett megoldás...
Egyszerűen, Opera Mini beállításaiban meg kell adni, hogy a minimum grafikán, képek nélkül töltse be a PH-t. Én így használom, s ha sietnem kell, pillanatok alatt (ugyanis így max. 8-15kb) betöltődik minden, független, hogy mennyit kell görgetni.
(Ez meg alapvetően, szintén a Mini beállításaitól is függhet.)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6247) philoxenia válasza puttputt (#6246) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az megoldás a betöltődés sebességének növelésére, de az olvasás meggyorsítására nem....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6248) puttputt válasza philoxenia (#6247) üzenetére


puttputt
őstag

Nem tudom..., nálam alapvetően összehúzza a "box"-ot, tehát jóval kevesebbett kell görgetnem, amíg célt érek.
/Egyébként, ha már ott tartunk, a teljes grafika Opera-n belül jobban megéri, mert ugye már van olyan lehetőség, hogy "egérrel" - SE görgetőgomb - pásztázd a honlapot, mint "rendesen", s így gyak. lekicsinyítve ott van ugyan a hosszú szöveg, de a rákattintás helyét (nagyítás) tudod pontosítani, pl. a "Privát" gombhoz, elkerülve ezzel a többi, "fölösleges" olvasását, legörgetési-kötelezettséget./

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6249) philoxenia válasza puttputt (#6248) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, használom is ezt a funkciót, de ez itt már off, a folyamatos olvasgatással van csak gond a fórumhozzászólások esetén, ha párbeszéd alakul ki és egy-egy hozzászóló keveset ír....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6250) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mondjuk Firefoxban az aláírások könnyen kiiktathatók, ha valaki arra vágyik...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.