Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Racecam válasza Wolverine (#6400) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

;]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6402) Wolverine válasza Racecam (#6401) üzenetére


Wolverine
félisten

Vazze, alig írtam a héten... most meg be van tárazva vagy 5 kiteendő cucc, és másik 4-et már eldobtam :O

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6403) puttputt válasza kraftxld (#6390) üzenetére


puttputt
őstag

Beindult a "lapcsalád" automatizált-társkeresője mi? Roppant örvendetes ;]
(Én csak ál-bankoktól kapok efféle leveleket, de még kevésbé szívhezszóló... :)) )

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6404) DarkByte


DarkByte
addikt

Nálatok a Prohardver főoldalán a hétvégi vegyes teszt (HD 4770) rendesen bejön? Nálam nincsenek képek és ha rámegyek alul a Hozzászólások gombra akkor egy "A kapott adatok érvénytelenek!" hibát is kapok. Szombaton még rendben volt dél körül. :F Sütik törlése megvolt már.

[ Szerkesztve ]

(#6405) biker


biker
nagyúr

valami server probléma van, mert a prohardver-en csak néhány teszt, cikk esetén hiányzik a képi tartalom, de a mobilarena oldalán az összes tesztnél az összes kép hiányzik
ugyanígy a fototrendnél is az összes kép hiányzik

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6406) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

ph-s teszteknél nekem sincsenek képek :(

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#6407) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Köszi, tudjuk, dolgozunk....

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6409) dudo


dudo
tag

Valami gonosz program is van itt a háttérben, mert mikor néztem a 4770-es cikket egy hamis vírusirtó akart települni :W

Az IE8 smartscreen filtere figyelmeztetet hogy bejelentet rossz webhely de így is bejött :W

Itt egy kép az esetről: [link]

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#6410) blueMerle válasza dudo (#6409) üzenetére


blueMerle
veterán

Csatlakozom, ill megerösítem, egyik nagyon jó barátom aki feltétlenül megbízik az oldalatokban, a cikkekben, és egyáltalán a tartalomban, letöltötte. Ehhez komolyan nem tudok mit szólni...a cikkeben a képek nem jelennek meg, állandó hibaüzeneteket kapok, az e-mail címek nem védettek ennek erdménye spam-áradat, vírusos cikkek....wtf??? :(((

[ Szerkesztve ]

(#6411) Lenry válasza Racecam (#6407) üzenetére


Lenry
félisten

ezen kívül nálam egyetlen Logoutos írásnak sincs meg a témája... mindhez azt írja, hogy még nem érkezett hsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6412) #65675776 válasza Lenry (#6411) üzenetére


#65675776
törölt tag

A fórumból eléred az összes topicot, csak a cikk alól nem.

(#6413) KrAt


KrAt
veterán

Kicsit lefele ível mostanság az oldal pár szempontból, de volt már rosszabb, bízzunk benne, hamarosan teljesen jó lesz :)

(#6414) #41133696 válasza dudo (#6409) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#6415) paramedic válasza dudo (#6409) üzenetére


paramedic
aktív tag

Ma ugyanilyet kaptam be én is. :(

(#6416) tlac válasza blueMerle (#6410) üzenetére


tlac
nagyúr

csak a dátumok nem stimmelnek ;]
Vírus a Prohardveren! Update!

(#6417) dudo válasza #41133696 (#6414) üzenetére


dudo
tag

Hát nekem a nod4 azt se mondta le vagyok szarva!
Ilyenkor van az hogy most mire fizetek én 10.000Ft évente, még egyszer meg nem hosszabbítom a licenszet az biztos!

Na mentem ágyba, mindenkinek jó éjt

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#6418) dudo válasza tlac (#6416) üzenetére


dudo
tag

Ja csak sajna ez most komoly volt, legalábbis nekem.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#6419) paramedic válasza dudo (#6417) üzenetére


paramedic
aktív tag

NOD32 nekem sem vette észre, hogy izgalmas dolgok történnek a gépen. Te mit tettél vele?

(#6420) blueMerle


blueMerle
veterán

Nem vette észre a NOD? És ezen én miért nem vagyok meglepődve? :)

[ Szerkesztve ]

(#6421) VladimirR válasza blueMerle (#6410) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az elobb nekem is sikerult elocsalnom
aljas joszag, hiaba probaltam bezarni, addig dobalta a kerdeseit, amig ki nem lottem feladatkezelobol az egesz processzfat

(#6422) tlac válasza paramedic (#6419) üzenetére


tlac
nagyúr

ez nem jó, mert egy lejárt nod32-t használok :D
még szerencse, hogy linux alatt netezek most este...

ha tényleg van/volt vírus, azt hiszem majd illene egy jól látható figyelmeztetést kirakni, hogy kb mettől meddig volt fent és, hogy aki ez időben ph-zott, ellenőrizzen

[ Szerkesztve ]

(#6423) dudo válasza paramedic (#6419) üzenetére


dudo
tag

Átnéztem a gépet vagy tíz spyware irtóval, meg a neten utána néztem ennek a vírusirtónak álcázott vírusnak, hogy hol és mit kéne csinálnia.
De úgy fest a dolog hogy nem kaptam be teljesen mert nem találtam nyomait a net által megadott helyeken, de azért még holnap átnézem még egy pár vírus kergetővel is a gépet, mert ezek után már nem bízom a NOD ban!
Na és most már tényleg megyek aludni mert holnap munka vagy mi.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#6424) Racecam válasza Lenry (#6411) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha egyszer azt mondom dolgozunk, azt azt jelenti, hogy dolgozunk. Már két napja egyfolytában. Nyugodtságot kérek....

u.i.: Semmilyen vírus nincs, vaklárma az egész!! :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6425) VladimirR válasza Racecam (#6424) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt a kepet lattad?

csak mert pont ez ugrott elo nalam is
ha ez nem egy virus/trojai (telepulesere iranyulo xss elterites), akkor mi?

(#6426) blueMerle válasza Racecam (#6424) üzenetére


blueMerle
veterán

Semmilyen vírus nincs, vaklárma az egész

Azért egy cikket megérne a dolog a látogatók felé, ahol az eltávolítás módját is közlitek. :K Mert nekem holnap 2 gépről is le kellene szednem.

Egy sorryt pedig minimum... :U

[ Szerkesztve ]

(#6427) cizoe


cizoe
őstag

Először is be kéne ismerni. Mert a dolog adott.

Eset Smart Security 4 (eng) jelzett. A feljebb írtakat nálam is. Ennyire nem lehet habi félrejelzés több sw esetében is.. Mg ha esetleg tényleg az, akkor is kéne vmi official pár sor, hogy nyugodjanak meg a kedélyek.

[ Szerkesztve ]

(#6428) Racecam válasza cizoe (#6427) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Emberek, 1819x kattintottam rá Firefoxal és IE8-al amíg végre látom, hogy miről van szó.
Nem viccelek, tényleg. Fogalmam sincs mi ez, és honnan jött, de ahogy Vladi mondta, kilőttem a proceszt, letöltés helyett. Azóta nem sikerül újra megtalálnom. Ha tudtok valamiben segíteni, honnan van stb., akkor megköszönnénk.
A motor darabokban éppen Panther hegeszti lassan 36 órája, fullra járunk és akkor most még ez is... :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6429) VladimirR válasza VladimirR (#6425) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kicsit utanaolvastam, valoban nem virus/fereg, csak egy olyan kamu virusirto telepul, mely aztan jopenzert kibovitheto full verziora

(#6430) Racecam válasza VladimirR (#6429) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Erre gondoltam, amikkor azt mondtam nem vírus, trójai de ettől még egy szar itt a nyakunkban... :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6431) Szaszati válasza Racecam (#6428) üzenetére


Szaszati
tag

Nálam se az említett cikknél, se máshol nem jelenik meg semmilyen letöltésre ingerlés (egyelőre), viszont a képekre mindenhol 404...

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#6432) cizoe válasza Racecam (#6430) üzenetére


cizoe
őstag

Nem lehet, hogy a hegesztés közben maradt/született egy kiskapu?

[ Szerkesztve ]

(#6433) Racecam válasza Szaszati (#6431) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez "rendben van", mert mondom, a motor apró darabokban.

cizoe: Nem tudom, nem hiszem, Panther viszont már élőhalott, lassan kommunikálni sem tud, elfogynak az energiái... (Az enyémek is, de az le van sz@rva...)

u.i.: Nem tudjuk, hogy honnan jön ez az "okosság", mert ha banner, vagy reklám, akkor nem csak ezen az oldalon kellene jelentkeznie. :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6434) VladimirR válasza Racecam (#6428) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Kedves Racecam!

az addig rendben van, hogy Te - aki celtudatosan ezt kereste - kilotted a process-tde ez tavolrol sem jelenti azt, hogy akkor most minden a legnagyobb rendben, de megcsak azt sem, hogy mas nem dol be neki (foleg olyan, aki nem lovi ki a processzt, mert nem feltetlenul ert hozza annyira)
ezert nagyon cinkes hogy fentebb csak ugy kijelentetted, hogy marpedig nincs virus es punktum* (megha valoban nem is virus volt, hanem masfele josag)

amugy valoszinubb, hogy nem is toletek, hanem valamelyik ad-bol jott, de ez nem sokat valtoztat a dolgon

*: persze most ha elohoznam az alairasom, miszerint "...a jo moderator nem ervel...", mar kapnam is a ban-t

(#6435) Szaszati válasza Racecam (#6433) üzenetére


Szaszati
tag

Ok, az akkor még a jobbik eset. Nézem a cikket minden böngésző alól, ha előjön a dolog akkor jelentek, hátha valamire használható.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#6436) cizoe


cizoe
őstag

szvsz a moddingcomputerről jön.

(#6437) Racecam válasza VladimirR (#6434) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Vladi, most segítesz, vagy maradunk a beszólogatásnál? Senki nem mondta, hogy minden rendben és nem mentem el aludni. Szeretném megtalálni, honnan jön, hogy megszüntessem a problémát. Ha nem akarsz segíteni megértem, de kérlek, most kímélj meg a felesleges vitáktól.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6438) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom újra előcsalogatni sehogy sem, pedig már mindent ürítettem a böngészőmben... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6439) VladimirR válasza Racecam (#6437) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rendben, megkimellek (elsosorban azert, mert az elmult 30 orabol csak egyet toltottem alvassal, masodsorban mert fogalmam sincs, honnan jon a cucc, harmadsorban pedig mert hidegen hagy)

de akkor egy mas alkalommal majd legy szives szakits ra idot, ne csak ilyenkor jelenj meg, mikor balhe van

koszonom

(#6440) cizoe


cizoe
őstag

Erről a mocsokról van szó.

scanmain4.info, 209.44.126.102 (ne tessék beirni a brozerbe)

[ Szerkesztve ]

(#6441) Szaszati válasza cizoe (#6440) üzenetére


Szaszati
tag

Vajon ugyanaz mint a scanmain4.com? Arra van egy eltávolítási eljárás. Ezekre kell vadászni:

Delete Scanmain4.com hijacker corrupt files:

internetantiviruspro.exe
iaupdater.exe
iavir.exe
ska.dll

Remove Scanmain4.com hijacker registry entries:

HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\runonce 3p_udec_ia:
HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\internet antivirus pro
HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\policies\explorer\run iv:
HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\run internet antivirus pro

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#6442) cizoe


cizoe
őstag

SYMANTEC RIPORT

Weboldal helye Kanada

Összes észlelt fenyegetés: 5

Small-whitebg-red Vírusok (mi ez?)

Talált fenyegetések: 3
Itt egy teljes lista:
Fenyegetés neve: JS.Downloader
Hely: http://scanmain4.info/common/destrub.js

Fenyegetés neve: JS.Downloader
Hely: http://scanmain4.info/22/files/text_constants_en.js

Fenyegetés neve: Közvetlen hivatkozás - JS.Downloader
Hely: http://scanmain4.info/22/?uid=143

Small-whitebg-red Észrevétlen letöltések (mi ez?)

Talált fenyegetések: 2
Itt egy teljes lista:
Fenyegetés neve: Trojan.Fakeavalert (ez a kamuvirusirto)
Fájlnév: C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Temporary Internet Files\
Aláírás (MD5): 49fbcadffcd7117d83e562a9e15dff40
Hely: http://scanmain4.info/22/?uid=143

Fenyegetés neve: Közvetlen hivatkozás - Trojan.Fakeavalert (ez a kamuvirusirto)
Hely: http://scanmain4.info/?uid=143

[ Szerkesztve ]

(#6443) Szaszati válasza cizoe (#6442) üzenetére


Szaszati
tag

Erre is van egy lista, hogy mit kéne írtani: [link]. Remélem ezekkel már lehet valamit kezdeni.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#6444) cizoe válasza Szaszati (#6443) üzenetére


cizoe
őstag

Hát aki felteszi azt az installt, magára vessen. A jsdownloadert meg ki kell lőni. Bár a SmartSecurity nekem lekapcsolta a mocskot.

mod: Egyre valoszinübb számomra, hogy a jobb felsö moddingcomputeres adból jött a redirect. Másból honnan? Az van, meg a computexes alsó banner, de azért az megbízhatóbb ugye..

[ Szerkesztve ]

(#6445) VladimirR válasza Racecam (#6438) üzenetére


VladimirR
nagyúr

probald meg torolni az alabbi oldalakhoz tartozo cookie-kat:
2b0a74.beladen.net
googleanalytlcs.net
in4ck.com
scanmain4.info

vagy ha van ie8-ad, akkor indits egy uj inprivate fulet, abban nem jelenti le, hogy mar megkapta a mannat

amugy nem csak a 4770-es cikk hibas, a fooldalon negy probalkozasbol (ket hir es ket cikk) negy alkalommal lettem atiranyitva

es igen, cizoe beletalalt, a moddingcomputer-rol jon (pontosabban ott is jelen van)

[ Szerkesztve ]

(#6446) Racecam válasza cizoe (#6444) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

De ez nem nyugtat meg, hogy honnan a bánatból került ide az a hijacker? (Illetve honnan jön elő.) Ezt kellene kideríteni először, hogy bezárhassuk azt a kaput.

Vladi: Nézem...

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6447) cizoe válasza Racecam (#6446) üzenetére


cizoe
őstag

Szedjétek kia moddingcomputeres adot, ha úgy ok, akkor ő volt a hunyó.

VladimirR: Nincs más lehetőség egyszerűen mint forrás. Nem belső melo ez egyértelmű, más ad meg nincs a megnyitott hírnél/cikknél.

Szaszati: Azóta nekem sem, de most lusta vagyok cachet meg tempet klinelni. ;]

Na én megyek most, remélem sikerül véglegesen is fényt deríteni a dologra. Ha az én verziom igazolodik, igényt tartok egy szellemirtó rangra. ;] :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6448) Szaszati válasza cizoe (#6447) üzenetére


Szaszati
tag

De nálatok még mindig előjön? Mert nekem még egyszer sem sikerült előkeríteni.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#6449) Racecam válasza Szaszati (#6448) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ahogy Vladi mondta, InPrivate böngészőablak IE8 alól és mindig bejön.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6450) Szaszati válasza Racecam (#6449) üzenetére


Szaszati
tag

Tényleg csak onnan. Csak egyszer jött be, többször nem, bármit követek el (és jelez a NOD).

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.