Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) egykori


egykori
őstag

Előrebocsátom, nem értek ahhoz, hogy mit lehet tenni egy topikkal, vagy mit nem, de a minap belefutottam egy bakiba. A Norton Internet Securitynek van 2009-es és 2010-es változata. Annyira egyforma név, hogy nagyon meg kell nézni, hogy melyik, melyik. Nem tudom, lehet-e a kettőt összefésülni vagy valahogy eggyé varázsolni? Amúgy meg remélhetjük, hogy például Firefox 4 megjelenésekor nem nyílik új topik, aztán 5-ösnél is (ha lesz) stb.
Tudom - épp ezen az oldalon olvastam WonderCSabo szösszenetét a rengeteg felesleges új topikról -, hogy nehéz kezelni ezt, mert szabadság van, mindenki azt csinál, amit akar. Vagy talán mégsem...? :F

(#7352) scream válasza egykori (#7351) üzenetére


scream
veterán

azért valamiféle szabályozásnak kell lennie ,különben elszabadulnának az indulatok,meg a sok okoskodo ... :U

(#7353) leviske


leviske
veterán

Másnál is jelentkezik az a probléma, hogy Chrome 4 Beta alatt nem tud hozzászólni? Nálam ma jelentkezett a probléma, olyan formában, hogy rányomok az "OK"-ra, akkor eltűnik az addig írt hozzászólás.

Vagy nálam van gond?

(#7354) leviske válasza leviske (#7353) üzenetére


leviske
veterán

Kellett egy böngésző újraindítás és már működik. Úgy tűnik nálam volt a gond.

(#7355) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Egészen apró megjegyzés/javaslat:
Örülnék ha a harverapró és az it café oldal tetején is valahol lenne egy egykattintásos elérés a prohardver címlapjához, úgy ahogy a mobilarena, logout és a gamepodnál van. Tehát nem lenyíló menüben.

(#7356) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Nekem az az ötletem lenne, hogy ha vki nekem ír vmelyik topikba, akkor azt vmi módon jelezze mondjuk a privát üzenetek alatt hogy hozzám szóltak, így rugalmasabb lenne a válasz is és az egész. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7357) leeate


leeate
senior tag

Hello,
Csak én emlékszek rosszul, vagy régebben az egyes alfórumokban a hsz-ek száma mellett volt egy oszlop, ami kiírta, mennyien látogatták meg az adott topicot? Ha volt ilyen, most mérnincs? :U

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#7358) Ndruu válasza leeate (#7357) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Volt, már nincs. A lekérések számát írta ki abban az oszlopban a motor.
Kivették a funkciót, mert túl sok erőforrást igényelt a fenntartása.

Harrrr!!!!

(#7359) Lenry


Lenry
félisten

nem állítottatok valami a betűtípusokon? mert nálam most így néz ki a begépelt szöveg... :F

elvileg semmi sincs átállítgatva a Firefoxban...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7360) sgergi válasza Lenry (#7359) üzenetére


sgergi
veterán

Nálam tökéletes minden, nálad van valami hiba.

(#7361) Lenry válasza sgergi (#7360) üzenetére


Lenry
félisten

restart óta nálam is jó... nem tudom mi baja volt :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7362) leviske válasza caizzz (#7307) üzenetére


leviske
veterán

Ez honnan? :Y Nagy kár, mert a fényképezőgépek kb annyira kapcsolódnak a PC-khez, mint a mobilok, sőt, annyira sem... :(

[ Szerkesztve ]

(#7363) Winner_hun válasza leviske (#7362) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7364) eszgé100 válasza Lenry (#7361) üzenetére


eszgé100
őstag

az Windowsos ClearType élsimítás nem volt bekapcsolva nálad, legalábbis mikor a képet csináltad. lehet valami hiba miatt kapcsolódott ki és újraindításkor már minden oké volt

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7365) Winner_hun válasza eszgé100 (#7364) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az mióta változtatja a betűk közötti helyet? Nálam is volt már ilyen, csak firefox böngészővel jött elő a hiba rövidebb ideig.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7366) eszgé100 válasza Winner_hun (#7365) üzenetére


eszgé100
őstag

sorry, azt hittem a ronda recés betűk a gondjai....

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7367) Lauda válasza Winner_hun (#7363) üzenetére


Lauda
félisten

Dik, most latom csak, h Atlantis és Grafiqs is bedobta a torolkozot. :F

(#7368) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Én lettem béna vagy nem működik most a képfeltöltés mappából :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#7369) Winner_hun válasza animatrix11 (#7368) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem megy..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7371) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Emberek!
Mi történt a fototrenddel? :F
A topicok is egy gyűjtőbe kerültek vissza, a fototrend.hu úgy ahogy van eltűnt, és a prohardver.hu-ra irányít át. :O

(#7372) Winner_hun válasza Szten Márs (#7371) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7373) Szten Márs válasza Winner_hun (#7372) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ez remek, mert így a több gyűjtőre osztott topicok mind egy gyűjtőbe kerültek vissza, nem kicsit áttekinthetetlenebbé téve az egész rendszert. :(((
Az, hogy nem lett valami praktikus, az igen finom kifejezése a dolgoknak...

(#7374) caizzz


caizzz
aktív tag

Szexilányos - hardveres (csak ne ázsiai plz) naptár lesz valamikor végre? Részemről régi igény. :K ;]

Pont jó lenne az a kamionosnaptár színvonal, nem kell több. :K Csak persze kamionok helyett brutál VGA-k, és tápok lennének rajta.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#7375) Parci válasza Szten Márs (#7373) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megújul hamarosan a prohardver. jelentősen. az egyik változás, hogy a fototrend, mint önálló portál megszűnik, kiemelt rovatként él tovább a prohardveren. miért? hogy napi 50e ember lássa azokat a cikkeket is, ne a tizede (!).

ennek megfelelően nem lehet 6-8 fotós fórumot külön fenntartani, mert elég kaotikus volna. elhiszem, hogy ez visszalépés ahhoz képest, amikor volt külön fórum a "hogyan fotózzunk" kérdéskörhöz is, de az igazság az, hogy bőven elférnek a fotós topikok egy fórumban. bőven. igen, az eddigihez képest kényelmetlenebb. de nem kényelmetlen, meg kell szokni.

a lényeg tehát pont az, hogy erősíteni szeretnénk a digicam tartalommal. az, hogy nem csinálunk belőle egy tök külön portált, elég egyszerű okokra vezethető vissza: 3-4-5 év, mire felépítesz egy olyan brandet, mint a prohardver vagy a mobilaréna. és az egész digicam téma nem vonz napi 20-30e embert, ami kellene ahhoz, hogy fenntartható legyen.

tehát:
- kevesebb digicam tartalom lesz, mint eddig? nem.
- többen látják majd a digicam tartalmat? igen. jóval.

nem mindegy, hogy napi 5000 vagy napi 50 ezer látogatót mondunk a nikonnak, amikor tárgyalni megyünk. nyilván így minden tekintetben erősödik az érdekérvényesítésünk, remélhetőleg egyre több gépet kapunk meg megjelenés előtt stb.

szóval, röviden és tömören, szori, hogy most "visszaléptünk", de igazából ez egy nagyon átgondolt előrelépés, és így hosszútávon is biztosítani tudjuk a digicam tartalmat. meg a többit is. egyszerűen nem bírunk el akárhány portált. és öntökönlövés is szétaprózni magunkat túlságosan, amikor a hazai IT médiapiac kvázi legerősebb tartalmi is nálunk vannak (PH, MA mindenképp).

(a másik nagy téma, ami kiemelt fókuszt kap majd még a PH-n, az a házimozi, azaz lcd, plazma, blu ray stb. tesztek. mindezt úgy, hogy a hardveres tartalom mennyisége és minősége nem csökken... ugyanúgy új, külön ember foglalkozik vele, ahogy a Fototrendet is külön stáb csinálta/-ja)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7376) Neil Watts válasza Parci (#7375) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Teljesen jogos az elképzelés, támogatom! :)
Csak nagyon furcsa ez az összevonás!

Ugyanis:

A PH! hardverekkel, a Fototrend pedig fényképezőgépekkel/kamerákkal/etc. foglalkozik.
Persze aztán arról is lehetne vitatkozni, hogy a fényképezőgép/kamera mennyire hardver.

Uff! :)

U.i.: Nem baj, jó lesz ez így.
A Fórumnál viszont sokkal átláthatóbb volt az, hogy új kategóriában volt a Fototrend.
A fórum részét nem lehetne visszahaxolni mittomén' "Prohardver -- Fotozással kapcsolatos dolgok" (ez csak illusztráció) címen RI/OS szinten?

Üdv. core2

(#7377) dearbear válasza Parci (#7375) üzenetére


dearbear
tag

Akkor ez most azt jelenti hogy omlesztve lesznek a PHs es fototrendes hirek, tehat pl egy RSS olvasoval nem tudom majd elkulonitve nezegetni oket? Szerintem igy ugyan lehet tobb ember lathatja a fotos hireket de akit kifejezetten a fotos tema erdekel lehet hogy nem vesz eszre bizonyos dolgokat, vagy a sok nem odaillo hir miatt egyszeruen itthagyja az oldalt.

To develop or not to develop that is the question.

(#7378) Lenry válasza dearbear (#7377) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem ez csak design, oldalelrendezés kérdése. nem hiszem, hogy hatalmas meló lenne külön blokkba tenni a PH! főoldalán a digicam híreket, ugyanígy a híreket is külön lehet venni egy külön RSS csatornába.
így valamennyire elkülönül, mégis a PH! főoldalán marad, így a reklámértéke magas marad

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7379) Parci válasza dearbear (#7377) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ömlesztve lesznek az rss-ben, hiszen prohardveres témává vált a digicam.
lehet, hogy csinálunk majd témakörönkénti rss-eket is, nem rossz ötlet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7380) Parci válasza Lenry (#7378) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(részben) jól tippeled az új site-ot... :)

(nem akarnám azt sem, hogy valami mindent elsöprő, világrengető dolgok várjatok. egyszerűen csak rendberakjuk magunkat pár év után)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7381) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Válasz erre: [link]

Na persze, de ha pl az összes hardveres és szoftveres téma egyetlen gyűjtőbe kerülne, még jobban egyszerűsödne, tisztulna a fórum. Sőt, ha nem lennének gyűjtők, hanem minden téma minden topicja egy helyen lenne, na akkor lenne a legleegyszerűsödött és letisztultabb.
Ez szerintem nem letisztultság, ez pont az ellenkezője.

Én megértem, hogy kevesen vagyunk, akik a fototrend, elnézést, most már inkább úgy kéne fogalmazni, hogy a fotós témák miatt fórumoznak, akik többségében oda írogatnak, akiknek az a részleg a PH fórum. Megértem, hogy pár ember miatt nem akartok semmiféle fejlesztést, hogy jó az úgy nekik ahogy van alapon elvan minden. De itt konkrétan az került munkába és erőfeszítésbe, hogy a már meglévő jó, szép, könnyen kezelhető és átlátható rendszert szanáljátok és fejlesszétek vissza egy x idővel ezelőtti állapotra. És ez az, ami nem fér a fejembe. Mert oké, ne fejlesszetek nekünk, oké nem éri meg az erőfeszítést, de hogy abba fektettek munkát, hogy a meglévő jól használható rendszert rosszabbá tegyétek, akkor is, ha csak pár tucat embert érint és ez a pár tucat ember lesz elgedetlenebb a fórummal, teljesen érthetetlen.

Persze, most ez van, és aligha fog bárki is emiatt elmenni a fórumról, nagy, megsértődött ugyanakkor tragikus búcsúlevelet hagyva maga után, ahogy az mostanság divat, de ettől még hidd el, az, hogy nem örülünk ennek a "fejlesztésnek" igen-igen finoman fejezi ki a dolgokat.

Hosszútávon csak még zavaróbb lesz, ahogy több topic nyílik majd. Nem látom, mitől lenne ez jobb hosszú távon.

Oké, a digicam cuccok a ph címlapján pörögnek majd, de ennek nem értem mi köze van ahhoz, hogy a topicokat össze kellett rámolni, egymás hegyére-hátára. Fototrend nélkül is lehet kategóriákra bontani dolgokat, illetve kategóriákra bontva hagyni. Az is elég kellemetlen, hogy a fototrend megszűnt, de legalább az nem zavaró a mindennapi fórumozás közben és a cikkek lehet tényleg olvasottabbak lesznek, oké. De nem függ össze azzal, amit írkálok.

(#7382) Szten Márs válasza Parci (#7375) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elnézést, közben ezt most fedeztem fel.
Tehát elismered, hogy kényelmetlenebb így, de ez van. Még egyszer: azt nem értem, hogy bármiféle fejlesztés miért abba az irányba mutat, hogy "hát kényelmetlenebb lett, de azért így is használható". Egy fejlesztésnek abba az irnyba kéne mutatni, hogy még kényelmesebb, még jobban kezelhető. Ez mutat előre. De hátrafelé menni, még akkor is, ha szerinted bőven jó így is - mi értelme? Mi értelme munkát fektetni a hátrafelé lépésbe, mi értelme kényelmetlenebbé tenni, akkor is, ha "bőven elférnek így is"?

Mint mondtam, most nem a cikkek érdekelnek. Nem a fototrend brand. Most a fórum érdekel.

"ennek megfelelően nem lehet 6-8 fotós fórumot külön fenntartani, mert elég kaotikus volna"
Miért? Konkrétan ez a kaotikus. Az jól átlátható, könnyen kezelhető. Aki a fotós részlegen szeretne fórumozni, annak jobb úgy, te magad mondtad, hogy ez kényelmetlenebb, tehát ezt te is belátod. Aki nem szeretne a fotós részlegen fórumozni, annak kb. fél másodperccel több görgetés, míg nem egy, hanem pár topicgyűjtőt görget le. Sőt az sem, mert ha valakinek lejebb kellene görgetnie, valószínűleg egyből olyan oldalról nézi, ahol legfelül vannak a témái, logoutról, mobilarénáról, akárhonnan.

(#7383) Parci válasza Szten Márs (#7381) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

logikailag nem stimmel, hogy egy-egy prohardveres rovathoz kapcsolódik egy-egy fórum, de pont a digicamhez inkább 5-6. és tényleg nem pörög úgy az egész téma, hogy ne tudnád kényelmesen megtalálni a topikokat a digicam fórumban. igen, kényelmetlenebbül mint eddig, de még mindig bőven elég kényelmesen.

lehet, hogy idővel finomodik majd a tálalás... de nézd meg, hány nagyobb fórum van a digicamnél, és mégsem állt meg az élet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7384) Parci válasza Szten Márs (#7382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom többször megválaszolni, hogy egyszerűen nincs feltétlen szükség ilyen finom bontásra a digicam fórumon belül. a vga fórum sincs ati/nvidia szerint bontva, csak gpu generációk szerint bontva, pedig hidd el, h sokakat csak vagy ez, vagy az érdekel.

tényleg nem tudom jobban elmagyarázni, h miért lett összevonva. azért, mert így igazodik a struktúránkhoz, mert így a legjobb az új keretek között. de elfogadom, hogy nem örülsz neki, remélem sikerül megszoknod idővel, és azért élhetőnek tartod majd.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7385) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Oké, köszönöm a választ. Nem hiszem, hogy különösebben előremozdítaná az ügyet bármiféle tovább taglalás, pedig a vga-k ati és nvidia bontása kb olyan lenne, mintha az objektíveket, vagy a gépvázakat bontanánk nikonra meg canonra, nem olyan, mintha különvennénk az obikat meg a vázakat, tehát teljesen rossz a példa.
Azt sem hiszem, hogy jó érv, hgoy így is lehet kényelmesen böngészni a témák között, mert ha lehet olyan rendszert csinálni, ami még jobbá, még kényelmesebbé teszi a topicok közötti böngészést, miért ne legyen úgy? Tehát egy dolog, hogy így is jó (szerintetek), de az mutat előre, ha még jobbat akartok, nem pedig olyat, ami hát, rosszabb, de jó ez így.

Mindenesetre az elégséges és releváns válasz, hogy úgy gondoljátok így illeszkedik jobban az új struktúrához. Nem valami örömteli, nem is tartom sem jónak sem logikusnak, sem előremutatónak, de mindegy, legalább válasz.

Remélem idővel fejlődik a dolog, legalább arra a szintre, amilyet már sikerült egyszer elérni.

Szerk: még annyit, hogy Digitális fényképezőgépekről szerintem megérné Digitális fényképezés, imaging-re átnevezni a gyűjtőt. Régebben is az volt a neve, ugye a képmegosztó topicok, tanuljunk fotózni topicok miatt ez talán informatívabb. De csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#7386) Kazimír


Kazimír
őstag

Csatlakozom.
Tudom, hogy nem sokat használ, hogy itt - nem túl szép kifejezéssel - jártatjuk a szánkat, kvázi feleslegesen, hiszen a változtatás megtörtént, és kétlem, hogy visszafordítható lenne.
Nem, nem látok a dolgok mögé, de elhiszem, hogy a gazdasági racionalítás vezetett benneteket a Fototrend fórum megszűntetésében/beolvasztásában (tökmindegy minek nevezzük). De semmi más oka nem lehetett.
Csupán egyetlen dolog zavar - és megmondom, ha.. akármi is jár érte: Hogy ezt "rendbe rakásnak" nevezik (a második szó az mondjuk találó, csak más szövegösszefüggésben), illetve, hogy valaki azt mondja erre, hogy ez jó/jobb/használhatóbb/praktikusabb, mint volt.

Egy példával élve:
Mintha kimenve a piacra, a 10m hosszú zöldséges-standon ömlesztve lenne egyben az összes zöldség, gyümölgy, tojás, palánták, stb.
- Tessék aranyoskám, ma különösen szép a barack! Itt is láttam egy darabot, meg valahol 5 méterrel arrébb is van pár, csak keresgéljen! A tojás? Valahol itt lesz a krumpli alatt..

Meg lehet azt tenni, hogy a Digitális fényképezőgépek rovaton belül további, legalább 4 alcsoportra lehessen bontani a fórumot (nagyjából úgy ahogy korábban volt, hogy némi átláthatóság maradjon a káoszban) vagy ezt a fórum motor nem teszi lehetővé?

Tudom, ha meg akarok találni egy topicot, akkor használjam a keresőt.. csak ez nem a kényelmes és gyors elérés módja. Ráadásul bal oldalt már nem látom a friss fotós témájú topicokat, illetve mégis, de olyan más témák közé öntve, amelyek engem nem érdekelnek..
Jó, abbahagytam, leülök. Még egyszer elnézést, ha a hangnemem nem volt az előző hozzászólókhoz hasonlóan higgadt.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7387) Parci válasza Szten Márs (#7385) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az 'stenit már, de tényleg! mi nem világos azon, hogy 10 topikot nem bontunk szét 10 fórumra, akkor sem, ha az egyik autóról, a másik motorról, a harmadik bicikliről szól stb.
ha a vga elfér egy fórumban, akkor a digicam is el fog. értem, hogy az nvidia/amd olyan volna, mintha a canon/nikont bontanánk, igen, tényleg. de azért nézd már meg, melyikből mennyi van!

grrrrr... :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7388) Parci válasza Kazimír (#7386) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bal oldalt például lehet, h csinálunk majd külön boxokat a kiemelt rovatoknak, azaz például a digicamnek és a házimozinak. ez egy mozdulat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7389) t_a_m_a_s válasza Parci (#7384) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én megértem mindkettőtök álláspontját. Én is úgy érzem, hogy jobb, áttekinthetőbb volt, amikor több alcsoportba volt osztva a fototrendes rész, de elfogadom, hogy így igazodik jobban a nagy egészhez... Mindegy is, ezt csak bevezetőnek szántam. Viszont azt kérdezném, hogy szerinted nem lenne értelme (illetve megvalósítható?) egy topiktemető szerűségnek legalább, ahová a régen elhalt topikok elkülönülnének? Megnéztem, a DIGITÁLIS FÉNYKÉPEZŐGÉPEK-ben 726 fórumtéma van, ennek kb 1/3-ában történ az elmúlt negyedévben valami. Szerintem segítene az átláthatóságban, ha a többi elkülönülne ezektől.

Holnap majd jól beletépünk...

(#7390) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na jó, h ne csak a számat jártassam, benéztem a digicam fórumba. az összes topikot azonnal láttam az első oldalon, amikben általában beszélgetni szoktunk, szoktatok. sőt, továbbmegyek: a legalsó (50-ik) topikhoz utoljára január 26-án (!!!) szóltak hozzá.

szóval gyakorlatilag az első oldalon megtaláljátok az érdekes témákat, azonnal. nem egészen értem, hogy mi az a hatalmas nagy probléma, amiről ennyit beszélünk. értem, hogy még rendszerezettebb volt az előző verzió, de ti meg azt értsétek meg, hogy némileg bolhából elefánt ez a piacos-zöldséges, meg elveszős hasonlat. nem kell keresőt használni, ott van minden az első oldalon.

ha csinálunk egy külön kisboxot balra mondjuk 3 digicam topikkal, végképp minimalizálva lenne a veszteség. ami pedig a nyereséget, azaz a prohardveren levést illeti... ne becsüljétek le, hosszútávon fontos lesz nekünk, és így a tartalomnak is. nagyon is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7391) Parci válasza t_a_m_a_s (#7389) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

utolsó hozzászólás szerint vannak defaultból rendezve a topikok, magyarán minél régebbi egy topik, annál hátrébb van. nem kéne, hogy bárkit zavarjon. emberek, én is fórumozgattam azért a Fototrenden. továbbra is fenntartom, hogy a Digicam fórum első oldalán lévő 50 topik elég a napi (!) termés áttekintéséhez.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7392) canniball


canniball
nagyúr

Csatlakoznék Lenry kolléga "panaszához" és támogatnám a javaslatát: nem lehetne 1280px-re tervezni az oldalt? (Van még egyáltalán aki 1024-es felbontásban nézi?)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7393) Doom válasza canniball (#7392) üzenetére


Doom
aktív tag

Ezért jó, hogy két helyen megy a téma. :) A netbookok miatt nem lehet.

Parci: nem értek ugyan ennyire a portálokhoz, de azt nem lehet csinálni, hogy a PH-ba beolvasztjátok a mostani elképzelés szerint a fotós témákat, de megmarad a fototrend is, ahová viszont csak a fotós témák lesznek kigyűjtve (ahogy eddig volt)? Azaz kvázi egy másik "nézet"-ként megmaradna a fototrend, és a fotós cikkek a PH-ról is és a fototrendről is láthaóak lennének. Bocs, ha ez megvalósíthatatlan, csak egy ötlet.

(#7394) canniball válasza Doom (#7393) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ezért jó, hogy két helyen megy a téma."
Hol a másik hely? :F

"A netbookok miatt nem lehet."
Na ebben van ráció, nem jutott volna eszembe... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7395) Doom válasza canniball (#7394) üzenetére


Doom
aktív tag

Itt

(#7396) Agent87


Agent87
aktív tag

Én megijedtem, hogy a cikkek is egybeolvadtak a ph-val de örömmel látom hogy külön rovatok vannak így a cikkek ugyanúgy elkülönülnek mint eddig. Az, hogy a fórum így egybe lett ömlesztve nekem se tetszik, sokkal átláthatatlanabb lesz mint eddig, több téma fog elsüllyedni az biztos. + Eddig fototrenden ott volt egy rakás csak fotós téma most meg fórumnál mindenhonnan vannak a topicok, amik engem nem feltétlenül érdekelnek.

(#7397) canniball válasza Doom (#7395) üzenetére


canniball
nagyúr

Közben én is megtaláltam. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7398) Szten Márs válasza Parci (#7387) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A szerkesztés utáni ötletre valamit? Tulajdonképpen arra vártam csak érdemi reagálást, a többit, mondjuk úgy, feladtam. (Igen, erre is tudnék mit írni, de minek?)
A "digitális fényképezőgépek" és a "digitális fényképezés" megfogalmazások között van szerintem akkora különbség, ami miatt megérné megfontolni, ez utóbbi tartalmazza az előbbit, plusz minden mást is, ami ehhez kapcsolódik - mint mondtam a fotózni tanulós és fényképeket bemutatós oldalakat is. Szebb, egyértelműbb, valamint régebben is ez volt a neve, gondolom, nem véletlenül.

(#7399) E-scapegoat


E-scapegoat
tag

Mindössze egyetlen észrevételem lenne a változásokkal kapcsolatosan, túl azon, hogy a Fototrend szerintem is sokkal jobb, áttekinthetőbb volt. Viszont ha már ilyen lesz az új rendszer jó lenne megoldani, ha a hírekre induló beszélgetések (a rengeteg [Re.] kezdetű topik), ne a fórumot "szemeteljék tele", hanem közvetlen a hírek alatt jelenjenek meg, ahogy a híroldalaknál lehet kommentálni a cikkeket.
Mivel új hírek/cikkek folyamatosan születnek,így ezen topikok száma folyamatosan gyarapodik, ezzel is növelve a fórum áttekinthetetlenségét.
Szerintem ha ezt meg lehetne oldani máris számottevően könnyebb lenne megbarátkozni a helyzettel.

[ Szerkesztve ]

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#7400) Lenry válasza E-scapegoat (#7399) üzenetére


Lenry
félisten

viszont ezek a topikok rövid időn belül el is süllyednek, így nem hiszem, hogy nagyon áttekinthetetlenné teszik a fórumot, az az aktuális ~10 Re: topik meg szerintem elfér

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.