Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Bici válasza Bici (#7700) üzenetére


Bici
félisten

c.) Külön rovat a kétkártyás telefonoknak...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7702) Austin F.


Austin F.
tag

Szerintem jó volna, ha a Hardveraprón a saját hirdetésekre alapból be lenne kapcsolva a témafigyelés.

(Remélem, jó helyre írtam ezt a kérést, ha nem, akkor elnézést kérek.)

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#7703) macikos


macikos
addikt

Hello!

Igazán hegeszthetnétek egy "notepad"-et a profilokhoz. Tehát adataim, beállításaim, privik, stb. és lenne még egy jegyzetek gomb, ahol lenne egy tetszőlegesen szerkeszthető szövegmező, valamekkora korláttal, hogy ott tudjunk tárolni linkeket, fontos dolgokat, ami éppen eszünkbe jut, stb. Szerintem mindenki örülne neki :)

(#7704) #40835072


#40835072
törölt tag

szerinem a fórumhoz kéne egy olyan ha valaki ír egy hszt akkor ugyan abban a témában 5 percen belül NE tudjon írni egy újat csak szerkeznteni!

(#7705) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Látom, a Prohardver fejléc alatt kibővült a választék!
* Címlap
* Tesztek
* Hazai pálya
* Hírek
* PH! blog
* Fórum
* Hardverapró
* Bitmarket
* Karrier
* Ingatlan (béta)

Örülök, helyes:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7706) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tisztelt Fejlesztők!

Örülök,hogy bővül a prohardver lapcsalád és egyben elszomorít,hogy az erőforrásokat új dolgokra használjátok, a már meglévő dolgok hiányosságainak pótlása helyett. :((

Az apróhirdetés rovatra bőven ráférne egy tatarozás, mert ha nem is ez az oldal profilja, de messze a legjobb apróhirdetéssel foglalkozó oldalakhoz tartozik hazánkban, ellenben az expresszel és apronettel szemben. Gondolok itt a keresések szűkítésére, stb.
Ugyanez a Bitmarkettel. Tök jó az elképzelés, minden bolt kínálata egy helyen, de beleömlesztve egy katyvaszba. :W

Tényleg, mikor lesz már meg egy olyan apróság,hogy priviknél legalább egy oldalni hsz-t egyszerre ki tudjak jelölni, hogy mondjuk 3600 darab hszt, ne egyenként kelljen törölni? :W stangli kollegának már lassan nem tudok privit küldeni,mert a sok privi miatt k.rva lassan nyitja meg, egyenként meg nem fogom törölni.... (Bár próbálkoztam, hogy hátulról nyúljatok bele és engedek a privát szférám megtekintésének, csak törölje ki valaki...senki.)

Szóval minden szép, minden jó, csak épp a fórum kivételével minden félkész stádiumban van, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7707) grabber válasza V.Stryker (#7706) üzenetére


grabber
addikt

Közben megjelent az ingatlan(beta) Khm :(

"A PH! és az ingatlan.net kísérleti jellegű együttműködése" Még jó hogy most reggeltem a twittere és próbálok vele ismerkedni.
Érthető a dolog,mert ez is egy üzlet,csak sajna ha már ilyenekre van rákényszerülve.

[ Szerkesztve ]

(#7708) z0d1AK válasza V.Stryker (#7706) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Hardverapró fejlesztésének sokan örülnének, köztük én is, megannyi fejlesztési javaslat van a fejemben...

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7709) grabber válasza z0d1AK (#7708) üzenetére


grabber
addikt

Ne tartsd vissza,előlünk se :U

(#7710) z0d1AK válasza grabber (#7709) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez egy másik topicra tartozik már.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7711) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy volt-e már itt, vagy más topikban ez a probléma, de ezt ki kellene javítani:

[ Szerkesztve ]

(#7712) Winner_hun válasza ^Clown (#7711) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ctrl+F5?
Ha nem segít akkor adblockot állítgasd.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7713) kaller1 válasza ^Clown (#7711) üzenetére


kaller1
veterán

Nálam nem ott vannak az ikonok.

.::> <::.

(#7714) ^Clown válasza Winner_hun (#7712) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Érdekes, most már a helyére került :)

Chrome alatt jött elő ez a defekt egyébként, hátha segít a későbbiekben.

(#7715) Undoroid válasza #40835072 (#7704) üzenetére


Undoroid
őstag

Ez szerintem is jó ötlet!Így elejét lehetne venni a hsz-vadászatnak!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#7716) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Tisztelt vezér urak!

a PH alkotmány, alapelvek kapcsán itt lehet előterjeszteni indítványt?

--------------------------------------------
mod.
(#7704) tankagogy 5 percen belül csak szerkesztés javaslatával egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7717) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#7716) üzenetére


D1Rect
félisten

Mivel a felső vezetésből senki nem szólt, én mint bámészkodó megérdeklődném, hogy "Mialátnivaló?"

(#7718) Mr.Csizmás válasza D1Rect (#7717) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pm

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7719) blueMerle


blueMerle
veterán

Szeretném megkérdezni hogy van-e rá kilátás hogy egy egyszerü kis primitív chat müködjön az oldalon? Időnként mikor két-három user is aktív akkor szinte chatszerü beszélgetések jönnek létre, ezzel ezt lehetne kiküszöbölni. :R

[ Szerkesztve ]

(#7720) blueMerle válasza blueMerle (#7719) üzenetére


blueMerle
veterán

Már a manók dolgoznak az ügyön, nem aktuális :P ;)

(#7721) #16820480 válasza ^Clown (#7711) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem FF alatt most is így néz ki (chromiumban már megjavult), ellenben most a legújabb chromiumban így néz ki a fejléc:

tehát a logó baloldalt teljesen szétesik, illetve a gyorskereső sem éppen ideálisan néz ki.

szerk.: közben próbálgattam, és rájöttem, hogy a bekapcsolva felejtett nagyítás miatt, úgyhogy tárgytalan :B

[ Szerkesztve ]

(#7722) Gergő_


Gergő_
őstag

Nem találtam a megfelelő topikot ezért ide írom az észrevételeimet:
Az ingatlan kereső nagyon pöpec, de a főoldalon kicsit mogorvának tartom a fekete sávot. és a sárga sem túl szép. :D tudom személyes vélemény, de tessék figyelembe venni. :)

A találatok finomítása doboz nagyon szép lett, még ha sárga is. :D
DE nagyon hiányzik belőle a régió szerinti finomítás...
utólag vettem csak észre, hogy ez alul van összezsúfolva.

Az ingatlan elhelyezkedésénél is szebb lenne ha alapértelmezetten a hibrid térkép-megjelenítés lenne beállítva.

(#7723) Gergő_ válasza Gergő_ (#7722) üzenetére


Gergő_
őstag

tehát rányomtam hogy keresés(minden eladó lakás)
bejött vagy 47000 találat
ezután rányomtam a 'Buda'-ra alul
és a finomítási opciók nagy része eltűnt a sárga szűrő dobozból
nem tudom kiválasztani pl. hogy ne legyen földszinti és panel.

(#7724) Gergő_ válasza Gergő_ (#7723) üzenetére


Gergő_
őstag

elnézést hogy apránként tudom csak írni,de hát most tesztelem, szeretném rendesen használni. :D
a kerület-választót/szűkítőt sem találom, nagyon fontos lenne minél előbb látható helyre tenni, mert sokan elfogják hagyni az oldalt ha nem találják meg ezt a fícsört.

(#7725) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nem működik több embernél se a 'Tetszik' gomb, eddig nem különösebben érdekelt, de ma ráböktem és hibát írt ki.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#7726) Undoroid


Undoroid
őstag

Üdvözletem!

EBBEN az ügyben kellene valamit módosítani a PH!-regisztrálási rendszerén...Eléggé gyanús volt,hogy a második regisztráló pontosan ugyanazzal a névvel (még a nagy- és kisbetűk is stimmeltek!) próbálkozott...

Köszönöm! :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#7727) Lenry válasza Undoroid (#7726) üzenetére


Lenry
félisten

az érintett kollégának privátban megírtam az okot, mert a modkerből törölték volna, de akkor most bemásolom ide, amit neki is küldtem

"úgy, hogy a klónod nevében az s betű valójában nem s, mert azt lekezelte volna a RI/OS, mivel viszont az adatlapja linkjében (http://hardverapro.hu/tag/yc_2.html) nincs ott az s, így az valószínűleg valamilyen más, az alap ASCII táblában nem lévő karakter, amivel nem tudott mit kezdeni a RI/OS, és kihagyta a link generálásakor.
pl lehetett cirill ѕ (dze), ami nagyon hasonlít, de mégsem ugyanaz.."

utólag kiderítettem, hogy valóban a dze volt az s helyén, Google-be másolva egyszerűen kideríthető

szóval csak látszólag volt pontosan ugyanaz a név, gyakorlatilag egyáltalán nem.
ezzel max annyit lehetne kezdeni, hogy pontosan meghatározni, hogy milyen karaktereket fogadjon el a RI/OS felhasználónév regisztráláskor, és ezeket a karaktereket tiltani.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7728) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Chrome alatt így jelennek meg a hozzászólásszámok 9999 feletti hozzászólásszámú topikoknál. Firefox alatt egymás mellett van az összes szám. Ha volt már akkor elnézést.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#7729) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Egyik figyelmes PH tag hívta fel a figyelmem erre a postra, ami kissé megdöbbentő számomra. Szóval a kérés / kérdés az lenne, hogy lehetséges orvosolni e visszaélésre lehetőséget adó rést a rendszerben?

Köszi, sziasztok.

mod: most látom hogy már felhívta a figyelmet Valaki :) (-2hsz)

[ Szerkesztve ]

(#7730) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom a hardverapró megjelenítésével. Ha xp alatt a netbookomon firefox-al nézem akkor a főoldalon nem jelenik meg a részletes keresés.
Internet explorer-al és iPhone-on is hibátlanul megjelenik valamint az asztalim-on is amin vista és firefox van.
Újraraktam a firefox-ot, a java és a flash player-t is.
Köszi előre is a segítséget!
Üdv

[ Szerkesztve ]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#7731) Winner_hun válasza Kis Joe (#7730) üzenetére


Winner_hun
félisten

AdBlock-ot nem használsz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7732) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ilyen van, lehet, létezik?

Adatlap

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#7733) Kis Joe válasza Winner_hun (#7731) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Szia!
Nem használok adblock-ot.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#7734) Winner_hun válasza Snowy_owl (#7732) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs, nem lehet, délibábot látsz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7735) #40835072 válasza Undoroid (#7715) üzenetére


#40835072
törölt tag

ezek szerint a modikank nem tetszik :DDD

(#7736) Kis Joe válasza Kis Joe (#7733) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Valaki tud segíteni? Most már iexplorer-ben sem jó....

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#7737) Panther válasza Kis Joe (#7736) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Cache törlés nem segít?
Esetleg screenshotod van róla?
Vagy Vodás mobilneted van talán?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7738) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Egy ötlet: Az adatlapon lehetne egy gomb, ami kilistázza az illető apróhirdetéseit? Tudom, ott a kereső, de így talán egyszerűbb lenne a dolog - user barátabb.

Üdv. H

(#7739) Taru


Taru
tag

Egy ötlet (szerintem lesz aki eggyett ért vele): A hirdetésekbe legyen "SPAM" funkcio mint pl. a Youtube-on, amivel el lehet rejteni azokat a kommenteket amik csak "írok valamit ide is" vagy "én nem értek eggyett mert én aztán jobban tudom" jellegűek, és egyébként is csak zavaróak (főleg a feladónak) esetleg nem kért jó tanácsok és vagy kioktató jellegűek. Esetleg ezeket a kommenteket lehessen törölni (vagy töröltetni, persze ezzel visszais lehetne élni, de azért van az értékelés és a "Akivel jobb vigyázni" topic is), a felhasználót kitiltani a hirdetésből (csak abból az 1-ből, vagy a hirdető az összes saját hirdetéséből kitilthatja az illetőt, a kitiltott felhasználó hozászolássa mint az OFF-s jelenhetne meg). Bármelyik variáció jó lenne, most nagyon nincs mivel védekezni a "duma gépek" ellen. :(

Most csak annyit leht tenni, hogy zárjuk a hirdetést és újra meghirdetjük remélve a felhasználó ezuttal már kihagyja a hirdetést vagy megértette, hogy nem kértük, hogy kommenteljen, tanácsot adjon vagy felolvassa az adatlapot (amit egyébként mi is elolvastunk nem csak a hasunkra csapva választottunk vmit). Ha el lehetne rejteni sokkal könnyebb lenne. :(

(#7740) RootRulez válasza Taru (#7739) üzenetére


RootRulez
félisten

És abban mi a jó? Ha valaki csalna vagy átvert valaki, akkor mások véletlen se tudják figyelmeztetni a következő áldozatot, mert le van tiltva a hozzászólási joguk emberünk topikjában... Meg ha nincs letiltva, akkor meg a "beáruló" hozzászólást egyszerűen kitörli és annyi...

═════════════════════════════════════════

(#7741) Taru válasza RootRulez (#7740) üzenetére


Taru
tag

Nem kell feltétlenül törölni a kommentet. Pont ezért kezdtem a Youtube példával. Direkt még vastaggal is szedtem a SPAM szót, mert az lenne a legmegfelelőbb (hiszen a spammel rejtett hozzászólást bárki megnézheti aki akarja csak ki kell nyitni tehát látod, ha azt írták, hogy csaló). Egyébként a tapasztalatom az, hogy a csalókat nem szokták errefelé 6 postban folyamatosan szapulni max akli tudja, hogycsaló bedoja, hogyaz (de ha nem értenek valamivel eggyett, szerintök drága stb. akkor hosszú oldalkon át vitatják miért nincs igazad). Tehát, konrétan megfelő az is ha csak SPAM-ben van, akit érdekel megnézi akit nem az nem.

Ilyen egyszerű, viszont nem tartom fairnek, hogy csak azért mert az emberek nem nézegetik vagy nem is használják a megfelelő topikokat ezért a tiszteséges eladó viszont türje el, hogy teleszemetelik a hirdetését. Nekem pl az egyik hirdetésem pillanatnyilag /3 kommentet leszámítva, ebből 1 az enyém/ kizárólag arról szól, hogy az illető szerint miért nincs igazam, miért ér az annyit használtan is mint újonnan stb én meg erre válaszok elöször nyugodtan aztán kevésbé majd megkértem, hogyinkább neglegálja ahirdetésemet (miután elmondtam én hogylátom) de ígyis vissza ír és folytatja, sőt holnap is biztos ír viszont ennek semmi köze ahhoz, hogyvennik egyhűtő ventit.

Tehát erre is kell valami megoldás, mert ezzel nem csak nekem van gondom (mostanság vannak trollok is itt, csak bele szólnak de minek?), ha tudsz jobbat ami nem segíti a csalókat de a tisztességes eladókat igen akkor szívesen látom a te elképzelésedet én csak ilyen bevált megoldásokat ismerek. :K

(#7742) Kis Joe válasza Panther (#7737) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Megpróbáltam már a chace törlést is.

Nem mobilnetem van.

Nincs több tippem....

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#7743) Panther válasza Kis Joe (#7742) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát, nekem se sok. OS, böngésző pontos verziója? Illetve a telepített kiegészők közül semmi nem okozhatja? (Tudnál írni egy listát róluk?) IE-ben még mindig nem jó? Pont ugyanígy nézett ki ott is, amikor hibás volt?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7744) Robaj válasza Kis Joe (#7742) üzenetére


Robaj
addikt

CTRL + 0

(#7745) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Többször előkerült már a hozzászólás előnézet fejlesztési lehetőségként.
Kicsit felkavarnám az álló vizet most én is. Nagyon jó lenne egy ilyen opció az OK gomb mellett mondjuk. Tehát a mostani rendszer kiegészítéseként, nem leváltásaként.

Az előnézetben érdemes lenne azt a hozzászólást is megjeleníteni, amire a jóember válaszolt. Esetleg az körülötte lévőket is, mert sokszor fordul elő, hogy egy hozzászólásban az ember több entitás üzenetére reagál. Bár az ilyen módon érintett üzenetket eléggé macerás meghatározni.

Skynet is real. It's called Google.

(#7746) rudymester


rudymester
senior tag

Mostanában olvasgatok a hyper-threading kapcsán és több helyen is találtam egy linket egy PH-s cikkre, de 404-es hibakódot kapok. A link:

http://prohardver.hu/rios2_cikkek.php?what=hyper%20threading&how=OR&sid=&fid=

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#7747) rudymester


rudymester
senior tag

Ez meg egy másik hibás, elnézést a dopla postért.

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=148

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#7748) Kis Joe válasza Panther (#7743) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

XP Prof SP3 legújabb gyári frissítésekkel mindig
Mozilla Firefox 3.6.3
Internet Explorer 8

Legújabb:
Flash Player
Shockwave player
Java
Adobe reader

Esetleg AVG nem blokkolhatja? Abbol 8-as verzió van még, úgyhogy szerintem nem, de gondoltam megemlítem.

Az xp 1 hónapos telepítés
A firefox, flash, shockwave, java és az adobe reader újrarakva próbaként...

CTRL + 0
csak kinagyítja a képet....

[ Szerkesztve ]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#7749) Winner_hun válasza Kis Joe (#7748) üzenetére


Winner_hun
félisten

A Ctrl+0 az nem nagyít hanem alapállapotba állítja a szöveget, képeket. Próbáld ki: Ctrl++ vagy -, aztán Ctrl+0

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7750) Panther válasza Kis Joe (#7748) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát, ha semmi FF-kieg nincs fent (nem Javara gondolok, hanem tényleg FF-specifikus dolgokra), akkor nincs több ötletem. Valami méretezési probléma van nálad annyi biztos, de hogy miért, az rejtély. :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.