Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) VladimirR válasza VladimirR (#6445) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jobban belenezve, a http://www.moddingcomputer.hu/xml_akcios_termekek2.php valaszkent kuld egy kis js kodot, az csinalja az atiranyitast

ezutan a googleanalytlcs.net oldalrol toltodik le a /__utmj.js file, ami egy ujabb elterites (egy iframe a http://26055c.beladen.net/e/ads.php?b=1002 cimre)

itt aztan jon megegy iframe a /t/m1002z124162.html cimrol, ami egy nagyobb javascript file, amit mar nem tudok most hitelen megfejteni, de a boztonsag kedveert atkuld a 2b0a74.beladen.net szerverre ahonnan elkeri a /go.php file-t, majd az a /nstr.php-t

ezutan kovetkezik a onlinesecurityhost.com-rol a /hitin.php?land=30&affid=18822, amit a /scan.php?affid=18822 kovet

itt feladtam, de van meg tovabb is

(#6452) cizoe


cizoe
őstag

No látom ki lett lőve az említett ad. :U Most milyen?

(#6451) VladimirR: :K Én is követtem, a végén a scanmain4.info/download/install. php a cél. Nod azt is vágta karanténba.

[ Szerkesztve ]

(#6453) Racecam válasza VladimirR (#6451) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nagyon szépen köszönjük a segítségedet és természetesen cizoe-nak is. :R
A bannert levette Panther, abban volt a hiba.

u.i.: Az kurva jó volt, hogy közvetlen megnyitva nem csinálta, ez egy kicsit megzavart, de újra visszatéve egyértelmű lett a dolog.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6454) cizoe válasza Racecam (#6453) üzenetére


cizoe
őstag

;) Na akkor hát jóéjt!

[ Szerkesztve ]

(#6455) VladimirR válasza Racecam (#6453) üzenetére


VladimirR
nagyúr

fura mod kozvetlenul megnyitva nekem sem csinalta elsore, de masodjara mar igen (tobbszor meg nem neztem)

[ Szerkesztve ]

(#6456) Racecam válasza VladimirR (#6455) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Egyébként igazad volt, bár valóban nem virus/trójai, de egy Browser HiJacker és ez legalább annyira kínos, én pedig elég ingerülten és nagyképűen reagáltam, amiért elnézést kérek.
Bár tudom, hogy nem mentség, de lassan 24 órája vagyok talpon és dolgozom, vagy inkább szurkolok Panthernek a háttérből és már nagyon kivagyunk. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6457) #65675776 válasza Racecam (#6456) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt lehet (illetve szabad-e) tudni, hogy mi készül ennyire?

(#6458) Thunderzolee

Nahát, ez a szellemirtás ez szép volt. :R
Csak most olvastam végig, de mintha egy akciófilm képkockái peregtek volna le előttem, vagy egy kémfilm.. nem is tudom. Die Hard 4? Terminator 3? 4? Skynet is így kezdte? Cizoe és Vlad jó időben volt jó helyen. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6459) #65675776 válasza #65675776 (#6457) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem szóltam, már látom.

(#6460) válasza Thunderzolee (#6458) üzenetére



addikt

Azért halkan megjegyzem, hogy nem volt ennyire gyors a dolog. Én már tegnap ilyenkor belefutottam a kicsikébe, de szerencsére Avira megfogta, utána meg többet nem jött elő, így nem foglalkoztam a dologgal.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6461) Racecam válasza (#6460) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mondjuk, én csak innen értesültem róla, ráadásul tényleg akkor, amikor már állt a "bál"... :U

u.i.: Bocsi daa-raa, de nem tudtam már válaszolni éppen benne voltunk az átállásban. :)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6462) VladimirR válasza (#6460) üzenetére


VladimirR
nagyúr

screenshot it ot it never happened

(#6463) válasza Racecam (#6461) üzenetére



addikt

Ne értsetek félre, ez nem kritika volt.

Vlad: ss nincs, max avira riasztás log, ha nagyon érdekel. (gondolom nem :D )

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6464) puttputt válasza Racecam (#6446) üzenetére


puttputt
őstag

Amúgy nagyon érdekes... tegnap próbáltam letölteni egy próbafile-t rapidról én is, mások is.
("Víruskeresős topik"). Na, a víruskeresőm persze nem engedte, másoké sem...
Azóta viszont, nem enged letölteni rapidról, mert állítólag második szálon akarok tölteni, ugyanazzal az ip-vel. Ez hülyeség, mert ritkán töltök rapidról (gyakorlatilag soha), valamint persze, hogy nem folyt letöltés tőlem, ha kilőttem a modemet 15 percre, újraindítottam, böngésző-cache-t ürítettem, IP-variálás (ami egyébként statikus, de mondanom sem kell...), reconfig, stb.
Elképzelhető a kapcsolat az itteni esettel? Még mindig "tölt", lassan 24h-ja.
Külföldi fórumokon pont erre a "hijack"-re hivatkoztak..., hogy valaki netán használja az ip-met, stb. A probléma meg konkrétan a "víruspróba" után jelentkezett.
(Ja, és a sávszélességem nem kevesebb, ugyanannyival tölt, mint előtte...)
Mellesleg bannerekre nem kattintgattam..., pedig "Moddingcomputer"-rel szemezgettem sokáig...
Valakinek hasonló problémája?

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6465) blueMerle válasza cizoe (#6444) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem egy számitástechnikához totál hülye ismerösöm(+ egy családtag mint most megtudtam) azért töltötte le, mert én azt mondtam neki hogy ami itt a cikkekben van, az megbizható. Ez pedig elöjött neki, azt gondolta valami ajándék vagy mifene, és letöltötte. Majd ha esetleg valamelyik családtagod jóhiszemüségét használják ki -akarva vagy akaratlanul- akkor emlékezz a mondatodra öreg harcos: magára vessen

Elöfordul, oké, nem hibáztatok senkit, de ilyen kijelentést nem vártam, pláne nem töled. :W

Sikerült legyalulnom a kedves kis barátunkat jóanyám gépéröl, remélem véglegesen.
Ad-aware+registry (run alatt is) takaritás.

[ Szerkesztve ]

(#6466) Racecam válasza puttputt (#6464) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de az tény, hogy nem kellett arra a bannerre kattintani ahhoz, hogy átirányítson a böngésződ. Ha nem tapasztaltál semmit, akkor bizonyára nem itt kaptad be. Egyébként a Hijackert a legegyszerűbben az IE8 alól InPrivate böngészőablakot indítva sikerült "bekapni", úgy néz ki, hogy normál módban csak egyszer. (Nyilván valahol, valamilyen sütiben megjegyzett magának.)

Ha esetleg valaki belefutott és letöltötte ezt a fake víruskeresőt, itt egy leírás, hogyan távolíthatja el a gépéről: [link] (Első oszlopban a törlendő fájlok, a másodikban a eltávolítandó regisztrációs bejegyzések szerepelnek a kézi eltávolításnál. Vigyázat, csak saját felelősségre, óvatosan turkáljunk a registry-ben. :) )

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6467) puttputt válasza Racecam (#6466) üzenetére


puttputt
őstag

Ezek szerint nem az lesz... Jelezni sem jelzett semmit, meg amúgy is Firefox-on vagyok.
Köszönöm az infót! :R

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6468) blueMerle válasza Racecam (#6466) üzenetére


blueMerle
veterán

Köszi a linket :R

(#6469) serwer válasza Racecam (#6466) üzenetére


serwer
csendes tag

A hozzászólásoknál jól jönne egy előnézeti gomb, ha jó helyen kérdezem :D

(#6470) #65675776 válasza Racecam (#6461) üzenetére


#65675776
törölt tag

Apróság, megtaláltam a választ hamar.

(#6471) pcguru1 válasza 7 (#6396) üzenetére


pcguru1
őstag

Szia

A böngészö internet explorer,eredeti xp sp2 sp3-as szervizcsomagal.A hiba csak itt a prohardvernél jelentkezik sehol méshol,sajnos nem tudom a gyorsitótárat hogy és hol kell üriteni :F

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#6472) ACE-


ACE-
addikt

Nem tudom ez mennyire megoldható, korrekt helyeken már meg lett oldva rég, hogy a személyes lapon megjelenik az email cím. Tehát akár egy email cím gyűjtő, majd SPAM küldő robot simán le tudja halászni az összes hozzászóló email címét. Ez nem túl jó dolog. Azt sem értem miért kell mindenképpen az Email címet megjeleníteni, miért nem állítható, hogy meg akarom-e jeleníteni? Más fórumban ilyen nincs... De ha meg is jelenítődik, be kell írni egy karaktersort, amit automatikusan nem tud egy robot megtenni, így nem árasztanak el a SPAM-ok...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6473) sti10p


sti10p
senior tag

Nem tudom hová írjam, úgyhogy ide: engem a Gamepod-os videótesztek előtt bejátszott zene címe és előadója érdekelne...

XY

(#6474) Winner_hun válasza sti10p (#6473) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kérdezd meg a szerzőt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6475) Penge_4


Penge_4
veterán

Nem tudom mennyire lenne megvalósítható, de van egy olyan ötletem, hogy lehetne RSS a fórumtémákhoz is. Vélemény? :)

(#6476) Winner_hun válasza Penge_4 (#6475) üzenetére


Winner_hun
félisten

Új topik nyitására?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6477) Penge_4 válasza Winner_hun (#6476) üzenetére


Penge_4
veterán

Akár arra is. Bár itt nem nyílik olyan gyakran új topic, amit nyitnak azokat általában zárják is, átirányítva a topicnyitót egy már létező topicba.
De én úgy gondoltam, ahogy most az e-mailes értesítést is lehet kérni, topiconként. Tehát a látogatott topicokra nem mailben, hanem RSS-ben iratkozok fel.

De olyan is lehetne, ami 1-2 torrent oldalon is van, hogy userenként saját RSS csatorna, tehát a feliratkozott témákba érkező új hozzászólásokról RSS-ben értesít egyetlen RSS csatorna, nem pedig külön-külön, ami sok topicnál már átláthatatlan lenne. Bár ezt már gondolom nehezebb lenne összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#6478) Quiksilver válasza sti10p (#6473) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Isten háta mögött - És

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#6479) XaraX


XaraX
addikt

Ha véletlenül letiltottam valakit a pri üzeneteről, tudom újból engedélyezni valahogyan? :F

(#6480) Bordoi válasza XaraX (#6479) üzenetére


Bordoi
őstag

Igen tudod. A letiltottak a sor végén vannak és ott tudod ismét engedélyezni.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#6481) Racecam válasza XaraX (#6479) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Persze. Keresd meg, a legutolsó lesz a sorban, és engedélyezd. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6482) XaraX válasza Bordoi (#6480) üzenetére


XaraX
addikt

Thx, megtaláltam. :R :R

(#6483) localhost


localhost
Közösségépítő

Új ötletem van:

Szerintem megfontolandó, hogy a következő fejlesztésnél erre is szemeteket vessétek.

Nagyon jó megoldás, hogy egyes topicok #1-es hozzászólásában "összevadásszuk" a fontosabb szabályokat, tudnivalókat, linkeket.
Az is jó továbbá, hogy erre a topic címében (nevében) egy "olvasd el a #1-es hozzászólást is" toldalák kerül. Csakhogy ez nem egységes és feleslegesen hosszú.

Kedves fejlesztők, modik!

Javaslatom vagylagos:

(a) az ilyesfajta topicoknál, hogy ne kelljen beleírni a felhívó szöveget a topic címébe a cím mellett Szerepelhetne egy "GOTO1" cagy (1) ikonocska vagy valami figyelemfelhívó jelzés.

(b) vagy ilyesfajta topicoknál bárhol is nyitjuk meg, akár az elején, akár a közepén vagy végén, maga a No1-es hozzászólás AUTOMATKUSAN megjelenhetne.

Nos?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6484) 7 válasza localhost (#6483) üzenetére


7
addikt

Már egymás között is ötleteltünk ilyesmiről, és elképzelhető, hogy lesz belőle valami, de hogy mikor, azt még nem tudni.

(#6485) Winner_hun válasza localhost (#6483) üzenetére


Winner_hun
félisten

Anno én így képzeltem ezt el.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6486) localhost válasza Winner_hun (#3308) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Uramisten már két éve, akkor én feltaláltam a spanyolviaszt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6487) Winner_hun válasza localhost (#6486) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-nak is jó lesz az a kettő:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6488) szebi :-)


szebi :-)
csendes tag

Sziasztok!

Szerintem az Apple mobilok-at lehetne kategorizálni:
Apple mobilok
2G Iphone
3G Iphone

vagy Apple mobilok
2Gen. Iphone
3Gen. Iphone

sajnos elég sok a félrevásárlás, pl.: xy 2G-s telohoz akar venni kijelzőt, és xy 3G-s telohoz vesz, mert azthiszi h ugyanaz jó mind2be... csak egy gyenge példa volt. :)

Megváltozott a tel. számom!!!

(#6489) localhost válasza Winner_hun (#6487) üzenetére


localhost
Közösségépítő

kettő + Áfa (+/- haszonkulcs)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6490) ádyz válasza localhost (#6483) üzenetére


ádyz
addikt

És akkor akárhányszor bemész majd egy topicba (ahol már jártál, of korz) akkor mindig majd az első hsz-re ugrik majd?

Szerintem ez egy kicsit idegesítő lenne. :F

(#6491) biker válasza localhost (#6483) üzenetére


biker
nagyúr

jó ötlet, ilyen megoldás pl a phpbb3-ban a kiemelt közlemény megoldás, ha jól rémlik.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6492) localhost válasza ádyz (#6490) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát a (b) esetben igen, de (a) esetben nem = szabadonválasztott.

Egyébként nem tudom milyen fórummotor az, de ahol a lányom szokott írogatni, ott a nyitó hozzászólás mindig(!) megjelenik, ha kéred, ha nem.

BIKER lehet, hogy Te ezt is jobban tudod nálam? :))

PRIVATE ON Jut eszembe: SÖR? /PRIVATE OFF

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6493) biker válasza localhost (#6492) üzenetére


biker
nagyúr

[PRIVATE]hamarosan megoldható, mivel már tudok járni újra :)[/PRIVATE]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6494) philoxenia válasza biker (#6493) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Chat jellegű hozzászólásokat kérjük a megfelelő topikban megejteni!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6495) Penge_4 válasza localhost (#6492) üzenetére


Penge_4
veterán

A b változatot támogatom, a esetben csak a régi tagokat zavarná, aki elsőre nem akarja átfutni, amikor nyilván okkal ment az adott topicba és még a szeme elé is teszik, az máskor sem fogja.

(#6496) puttputt


puttputt
őstag

Nem lehetne olyat esetleg, hogy; Ne csak max. 200 hozzászólás, hanem pl. 1000-2000, megjelenhessen? A 200 esetenként kevés. Pl., ha valaki hozzászól, aztán napok múlva "visszalinkelődik" az oldalsávjából a legutóbbi hozzászólásához, akkor előre kell mennie (a nyíllal) a lap tetejétől, mert azóta "megtelt" a 200 hozzászólásos limit. Az általam ajánlott mennyiség olyan se túl sok, se túl kevés, talán..., még elviselhető. Persze, nem kell az összeset (van, ahol 10e hozzászólás is van...) kiíratni, de lehetne több, mint "200 opció", nem?

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6497) Csakénvagyok válasza puttputt (#6496) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Speciel én 50es blokkoban böngészek. Az ezres nagyságrendnek pedig értelmét nem látom. Viszont a többtízezres topikokban azért évek óta megy a vita, 50hsznél több azért ritkán születik egy nap. Tehát a kétszázas block már akár egy hétre is visszatekint, s már alig kell visszatekerj. De lehet például rugalmasan változó block, függően a hszek számától, s letöltendő oldal nagyságától (pl ha sokk a kép). Vagy egy fa szerkezetü elosztás a válaszokra, könyedén megleled a válaszokat.

(#6498) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Na akkor atteszem ide:

En a "A cikk típusa" kategorianal meg a novellat/meset ill. egyszerüen az "irodalmat" hianyolom.

Na meg persze egy egyszerü pontozasi lehetöseget, de erröl mar korabban beszeltem :)

(pl. ami a www.pcgh.de oldalon letezik, minden irast lehet 1-5-ig osztalyozni a belepett tagoknak, akik a forumon elertek mar egy bizonyos szintet).

(#6499) Winner_hun válasza CimbiX (#6498) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lesz értékelés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6500) PazsitZ válasza Winner_hun (#6499) üzenetére


PazsitZ
addikt

Eccer majd, talán... ;]
Mint pl az eladói értékelés...
vagy Mint ez is pl. [link]

Elnézést az illetékesektől, nem kétlem, hogy van így is elég meló, csak ezek pl. már ezerszer előjött kérések kategória.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.