Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) rodman73 válasza CrAzY88 (#33800) üzenetére


rodman73
aktív tag

Tegnap este óta van meg, szóval sokat még nem tudtam tesztelni. :D Ki próbálok akkor másik játékot is, melyik játékkal lenne érdemes tesztelni? Nem annyira ismerem ipadre mik vannak. Lehet futtatok pár geekbenchet is, vagy mi a neve bár abból sok nem derül ki. Mivel lehetne még tesztelni?

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#33802) Maxxy10 válasza rodman73 (#33801) üzenetére


Maxxy10
addikt

genshin impact

(#33803) rodman73 válasza Maxxy10 (#33802) üzenetére


rodman73
aktív tag

Köszi. ;) Próbáltam, szépen fut, bár csak pár percet játszottam vele. Néztem pár másik játékot is, volt amiből kilépett egyből telepítés után. :D Valamelyik autós, nem is tudom már melyik. Tesztelem tovább. ;)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#33804) milkabrams


milkabrams
őstag

Olyan létezik, hogy air 4-en a Lifeafter c. játéknál max grafikán nem mindig van meg a 60 fps?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33805) milkabrams


milkabrams
őstag

Gondoltam megosztom veletek a [gyárilag] görbe ipadet, ilyesmit az előző teclast tabletemnél sem láttam...

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33806) kalanchoe válasza milkabrams (#33805) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Az újabb iPad modelleknél amúgy ez elég sokszor előfordul, vagyis a Pro-knál és az új Airnél.

(#33807) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sima hálózaton megosztott nyomtatóra nem lehet nyomtatni? Csak AirPrintet keres nyomtató hozzáadásnál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33808) dave182 válasza V.Stryker (#33807) üzenetére


dave182
senior tag

Èn egy sima Wi-Fi Canonnal nyomtatok, igaz az alkalmazása le van töltve és azon keresztül vannak párosítva..

(#33809) Kaba válasza V.Stryker (#33807) üzenetére


Kaba
veterán

Már különböző wifi képes nyomtatóval használtam és mindig működött.
(Epson,Canon,stb.).

[ Szerkesztve ]

(#33810) V.Stryker válasza Kaba (#33809) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

En egy usb-s nyomtatóra szerettem volna, amit egy iMac-el osztottam meg a halózaton. Azt hittem ez sima ügy. :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33811) agy73p


agy73p
senior tag

Nem tudom, hogy figyelmetlen voltam-e, és nem olvastam el alaposan, amit írtatok.... Magyar billentyűzetkiosztással létezik billentyűzet?

(#33812) btudos válasza agy73p (#33811) üzenetére


btudos
veterán

Magyar kiosztásnak megfelelő kell, vagy magyar karaktereket is szeretnél? A gyári kiegészítőkből mind van magyar nyelvű, a Brydge, Logitech és egyéb olcsóbb megoldásból nem jellemző.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#33813) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Pár napja sikerült elég jó áron szereznem egy 2017-es MacBook pro-t. Sose volt még Mac gépem de nagyon kielégítő ahhoz képest, hogy négy éves. Viszont így az iPad meg teljesen háttérbe szorult. Pedig imádom az Air 3-as iPad -em mindenre is elég de elég nagy a rés az iPad és a Mac között. Nyilván benne van az "újdonság" varázsa de szerintem végül elfogom hagyni az iPad-et és benevezek egy M1-es MacBookra. Megvárom a WWDC-t hátha kap az iPadOS valami dock módot vagy hasonlót.

(#33814) agy73p válasza btudos (#33812) üzenetére


agy73p
senior tag

valami olcsobb kellene magyar billentyuzetkiosztasssl.
mi a legjobb megoldas?
jo lenne 10 ezer korul megoldani.

nem fog a koltsegvetesbe beleferni a gyari magyar

[ Szerkesztve ]

(#33815) bkiky01


bkiky01
senior tag

Szerintetek Air 4 mennyire tud kiváltani egy laptopot ppt prezentálásban? Értelemszerűen egy hdmi projektor lenne rajta és egy presenter. Type c elvileg könnyen alakítható, csak ezért nem cipelnék laptopot..

(#33816) se4ever2 válasza agy73p (#33814) üzenetére


se4ever2
aktív tag

Én egy Rapoo 9000-est vettem 11k-ért az MM-ben egérrel együtt. Nem rossz, annyi hibája van hogy a 0 és a hosszú í fel van cserélve.

(#33817) moleculez válasza bkiky01 (#33815) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt szerintem ki kellene próbálni élőben, mert a perifériák mindog trükkösek. A legegyszerűbb, ha rendelsz egyet online, kipróbálod a setupot, és legrosszabb esetben visszaküldöd.

Bár a külső kijelzők, monitorok támogatottak, a skálázódással, és a képarányokkal olykor vannak bajok, nem az igazi, egy projektor meg még több tényezős (annak ellenére, hogy elvileg egyfajta kijelző). Esetleg nézz meg pár YT videót a témában.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33818) Gzolo válasza bkiky01 (#33815) üzenetére


Gzolo
senior tag

Könyvelő suliban a tanár iPad 6-tal (vagy 7) tartotta az órákat, vga kimenetes projektorral 2 évvel ezelőtt.
Word és Ppt volt vegyesen, plusz Pencil-lel írta a megoldásokat live-ban a kivetített anyagra.

Abszolút megoldható a dolog.

(#33819) Süvi válasza bkiky01 (#33815) üzenetére


Süvi
őstag

Hetente sok órát használom (amikor van jelenléti oktatás) kivetítésre 10,5 pro és mini 5 készülékeket. Csak kivetítésre nem szoktam vinni magammal laptopot.

(#33820) bkiky01 válasza Gzolo (#33818) üzenetére


bkiky01
senior tag

Hasonlóra gondolok. Ha csak ipad(air) és átalakító kellene az elég nagy könnyedség.

(#33821) agy73p válasza se4ever2 (#33816) üzenetére


agy73p
senior tag

KÖszi, jó ötlet!
Hogy lehet rákeresni azokra a billentyűzetekre, amikhez nem kell dongle vagy mi (vki ezt írta le itt korábban) :)

(#33822) parandroid válasza agy73p (#33821) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A bluetooth lesz a kulcsszó…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33823) agy73p válasza parandroid (#33822) üzenetére


agy73p
senior tag

Milyen igaz.....

(De mondja már nekem vki legyen szíves, hogy a vezeték nélküli billentyűzet milyen technológiát használ. Előre is köszi :R )

[ Szerkesztve ]

(#33824) smc válasza agy73p (#33823) üzenetére


smc
addikt

2.4 ghz-es rádió frekvenciával működnek azok amiknek van külön kis vevője is.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33825) agy73p válasza smc (#33824) üzenetére


agy73p
senior tag

KÖszi!
Nálam volt egyenlőségjel a vezeték nélküli és a bluetooth közt fejben. Hiba volt.

[ Szerkesztve ]

(#33826) budhanil


budhanil
csendes tag

Sziasztok, volt már valakinek, hogy nem reagált semmit az Ipad screenje? Nem tudom újraindítani sem (slide to power off), mert ugye nem reagál screen, Reset sem megy: Volume up, Volume Down, Power button. Ipad Air 4 2020 (kb 4 hetes) :)

(#33827) tboldi válasza agy73p (#33825) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olyan is van, sőt, igazából a BT is egy 2,4 GHz-es rádiófrekvencia. :D

(#33828) telefonmágus válasza budhanil (#33826) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Igen

3utoolsal kikapcsoltam :)

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#33829) budhanil válasza budhanil (#33826) üzenetére


budhanil
csendes tag

Sikerült a reset, megoldódott. Minden rendben.

(#33830) agy73p válasza tboldi (#33827) üzenetére


agy73p
senior tag

ne zavarj osszeeeee :O :O

(#33831) Sumptuous válasza tboldi (#33827) üzenetére


Sumptuous
senior tag

És van ilyen wifi is.. ;] Kicsit zsúfolt a dolog.

(#33832) rodman73


rodman73
aktív tag

Rendeltem egy spigen tokot az airhez, de nem annyira tetszik a fogása. :( Fólia teljes védelmet nyújthat szerintetek? Dbrand oldalán néztem. Nekik van eu-s oldaluk is? Vagy esetleg van hasonló márka ami nálunk is elérhető? Szeretnék a hátuljára mindenképp, meg szerintem az oldalára is. Az üvegfólia már úton. :)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#33833) moleculez válasza rodman73 (#33832) üzenetére


moleculez
veterán

Én nagy dbrand fan vagyok, most is úton van egy az iPhonera, plusz az van a macen is. Ellenben az eséstől nem véd max a karcoktól. Tudtommal nincs EU-s oldaluk, Kanadából jön, jó 3 hét.
Nekem egy ESR folio van, ami mágnesesen rögzül. Nagyon szeretem, vékony, elegáns, jó a fogása.
A következő mindenképp egy Pitaka lesz az iPadra.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33834) tl-x


tl-x
őstag

Nagyon gondolkozom, hogy ezt [kép] lecserélem ipad pro-ra magic keyboarddal vagy veszek mellé egy Macbook airt. Ma majdnem le is csaptam egy 2017-es mb air-re amikor megláttam, hogy nem full hd a kijelzője. Így lehet új m1-es lesz csak az 130-al drágább.

(#33835) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jailbreak nélkül lehet valahogy torrentet letölteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33836) tboldi válasza V.Stryker (#33835) üzenetére


tboldi
nagyúr

AltStore-ral lehet IPA fájlokat telepíteni, köztük torrent klienst is. :)

(#33837) moleculez válasza tboldi (#33836) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt nem is ismertem :Y Mik vannak a storeban, érdemes felrakni?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33838) tboldi válasza moleculez (#33837) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alapból csak a fejlesztő, Riley Testut által kreált appok vannak benne (Delta és Clip), de mivel lehet vele külső forrásból is telepíteni, ezért érdemes. :)

[ Szerkesztve ]

(#33839) moleculez válasza tboldi (#33838) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy én fizetek az appokért (eddig mennyit hagyhattam ott :DDD )az nem szempont, csak van-e olyan app ott, ami nincs az AppStoreban bármi okból, de igen hasznos.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33840) V.Stryker válasza tboldi (#33836) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Végül úgy döntöttem, hogy jobb ha a synologyra letöltöm és otthonról átveszem magamnak. Így a visszatöltéssel sem lesz gond.

Más: Van olyan progi amivel a rendszerkihasználást meg lehet nézni, vagy widget? Cpu, ram.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33841) tboldi válasza moleculez (#33839) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én sem a warezra gondoltam. Mint írtam, csak az a kettő app van benne, a többit ipából (? :D) kell telepíteni, mint pl. az említett torrent klienst is. :)

(#33842) tyuxy


tyuxy
tag

Üdv urak/hölgyek!

A család szeretne meglepni szülinapra egy régóta vágyott iPaddel. :) Viszont a kérdés a következő..
nem tudom milyen legyen 😅😅
felhasználás tekintetében semmi extra alap tartalomfogyasztas emailezes böngészés szerkesztés stb..
Néztem a sima iPad 8 , 2020 iPad pro 2.gen és az új air-t.
a probol tudok egy használtat de meg garist szerezni tűrhető áron de nem tudom hogy van e értelme olyan tekintetben hogy ugye abban meg az a12 proci van meg az airben már az a14..
szoval a kérdés szerintetek hosszú távra tervezvén melyik lenne a legjobb választás ??

iPhone 11 pro max

(#33843) Rage47 válasza tyuxy (#33842) üzenetére


Rage47
veterán

proci sztem mindegy, inkább a ram fogy el, de az is ilyen 5 éves távlatokban :D
mindegyik ugyanolyan gyors jelenleg
az Air-t választanám, ha "spórolni" akarsz, ha kényelmet a FaceID miatt, akkor iPad Pro (plusz imádom a 4 hangszórót)

(#33844) tyuxy válasza Rage47 (#33843) üzenetére


tyuxy
tag

A hangszóró igazából azért másodlagos, mert legtöbbször ott az airpods 🤗 faceid mondjuk jogos érv jelenleg egy 11promaxot nyuzok de szerintem touch id is ugyanannyira használható a mindennapokban :)
köszönöm a véleményt :)

iPhone 11 pro max

(#33845) Rage47 válasza tyuxy (#33844) üzenetére


Rage47
veterán

használható, csak az Airen az oldalára rakták a TouchID-t, ami szerintem legalábbis kényelmetlen
én használom laptop helyettesítőként is és zavarna, ha böngészés stb. közben oda kéne hajolgatnom az ujjamat leolvastatni :D

[ Szerkesztve ]

(#33846) Maxxy10 válasza tyuxy (#33842) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én már csak a 120hz miatt is a prót választanám.
Esetleg nézd meg az új prókat nem sokkal drágább mint az Air 4.

(#33847) tyuxy válasza Maxxy10 (#33846) üzenetére


tyuxy
tag

Igazából a 250k-s határt céloztam meg, hogy abba beleferjek, nyilván ha kicsi plusz az nem érdekes csak igazából azt nehéz eldönteni hogy az új air helyett merjek e venni 2gen pro-t .. 😅😅

iPhone 11 pro max

(#33848) Prowler válasza tboldi (#33836) üzenetére


Prowler
senior tag

Én az IPA-t inkább megiszom. :DDD

Veremivadék Undorkutya

(#33849) smc válasza tyuxy (#33847) üzenetére


smc
addikt

Az a 3rd gen lesz, ha A12 van benne, ami A12X vagy Z? Nem egyértelmű miről van szó, de egyik sem mondható igazán gyengébbnek az A14-nél, cpu-ban kicsit, gpu-ban erősebb.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33850) tyuxy válasza smc (#33849) üzenetére


tyuxy
tag

Nem a 3rd gen már M1 :)

iPhone 11 pro max

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.