Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) taki01 válasza Bozek (#1348) üzenetére


taki01
őstag

Ahol élek falu Kismaros ott kb 2200 fő lélekszámú falu. Itt sincs optika, de van Telekom koax, igaz ez nem elérhető a mindenhol és van még az Invitel DSL ami mindenhol elérhető, de van olyan rész ahol csak 5 Mbps-et tudnak adni. Nálam csak az invitel érhető el most már csak 10/0,5 Mbps-el, ezért inkább használok korlátlan flottás mobilnetet amivel kb 30-50 Mbps közötti a letöltés és a feltöltés kb 20 Mbps. Nagyon várok már valami fejlesztést, hátha lesz valami értelmes vezetékes internet (remélem optika). Addig is használom a mobilnetet, ja és a ping semmivel se rosszabb mint ha DSL netet használnék 15-25 ms között van a speedtesten.

(#1352) headhunter válasza Bozek (#1346) üzenetére


headhunter
addikt

(#1353) makoss válasza Bozek (#1346) üzenetére


makoss
addikt

ott a pont! :K :C
...az a baj, hogy jó dolog az optika, de csak a város határáig, utánna semmit nem ér!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1354) Bozek válasza headhunter (#1352) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem az volt a célom, hogy bizonygassuk, hogy létezik ilyen, mert egy szóval nem állítottam, hogy nincs. De nagyon sok településen csak 1 szolgáltató van, nincs választék. Nálunk (megyeszékhelytől 8 km-re) két lehetőség van, a Tarr és a Telekom. Utóbbinál 50 Mbit a max., a Tarr-nál nem tudom, mert ott csak a TV van.

Egyébként régebben volt itt a közelben olyan település is, ahol ismerős addig nem tudott előfizetni netre, amíg valaki vissza nem adta. Nem volt elég hely. :D

(#1355) #41133696 válasza Bozek (#1354) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van pl ADSL-nél is, hogy nincs szabad érpár.

(#1356) makoss válasza Bozek (#1354) üzenetére


makoss
addikt

Az az aljasság a dologban, hogy semmi fosadék netért fizetek több ezer forintot, a Telekom is a nyakamba akasztott volna 6700Ftért (!!) 50 megás netet (ami persze kiderült, hogy nem is létezik ilyen sávszélesség, de még 10 is alig :U ) míg a városban egy ezres net ennyi, ezt hívják aljasul pofátlanságnak!!! :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1357) kabelmania27 válasza #41133696 (#1344) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ráadásul a kétkártyásnál előfordult, hogy az első része fogta magát lefagyott újraindult és elfelejtett mindent, újra kellett keresni a csatornákat aztán rendezni, míg a másodikkal nem volt gond.
yetmanus: Elég bosszantó, ha nem lehet rendesen használni.
Bozek: 1995-ben örült az ember, hogy van vezetékes telefon később 56k, 384kbites ADSL kapcsolatnak is tudott örülni az ember.
Sok helyen a kábelnet mellett max ADSL van ami vagy megy a kínált sebességgel vagy nem, tehát a gyakorlatban nincs választási lehetőség. De ehhez nem kell kistelepülésre gondolni yetmanus sebességprobléma miatt váltott.
headhunter: Kivétel erősíti a szabályt.

[ Szerkesztve ]

(#1358) #41133696 válasza kabelmania27 (#1357) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja igen, egy éve lassan, hogy bár három CA modulos TV ( LG 32LF632V, LG 43UH6207, Sony KDL-32EX650) is van itthon mégsem érzem a hiányát a CA modulos rendszernek. Az első LG 32LF632V részlete májusban ketyegett le a Telekomnál, vehetek helyére majd Play Station 4 PRO - t.

(#1359) #41133696


#41133696
törölt tag

Pro a Telekom mellett.:
SONY PLAYSTATION 4 PRO 1 TB

Ezt az élményt csak a Telekom nyújtja :K

(#1360) #41133696 válasza #41133696 (#1359) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja a Telekom-tól van eddig :

ASUS Nexus 7 I táblagép (régen ki van fizetve, faterom használja)
Huawei E5776 mobilhotspot (már régen eladtam)
Sony KDL-32EX650 - régen ki van fizetve
LG 32LF632V májusban járt le
LG 43UH6207 4K majd egyszer letelik a részlete
D-LINK DIR 600 ajándék router az ASUS Nexus 7 I táblagéphez (eladva)
Huawei MediaPad M3 8.4 táblagép

Szóval ezt felülmúlni szerintem idehaza egyik szolgáltató sem tudja!

(#1361) Bozek válasza #41133696 (#1358) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem is a CA modulos rendszerrel van a baj, hanem a külön STB-vel. Nekem például kényelmesebb gépen tévézni, de ez IPTV esetén nem megoldható. A sima koax-ot csak rádugom a PC-re és olyan, mintha egy felvevős box-ot használnék, de nem kell külön fizetnem érte.

(#1362) #41133696 válasza Bozek (#1361) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az IPTV-s boxból HDMI jel jön ki, az be a monitorba, vagy:

https://www.avermedia.com/hu/tv_more/product/tv/avertv_capturehd

Ilyen kártyával használtam a Sagem STB-ket.

(#1363) Bozek válasza #41133696 (#1362) üzenetére


Bozek
nagyúr

Felvétel, megállítás PC-n kilőve, ahhoz kell még a box távirányítója. Kényelmetlen szerintem, tökéletesen jól megvagyok a DVB-C-vel.

(#1364) headhunter válasza #41133696 (#1339) üzenetére


headhunter
addikt

...ráadásul ott van is esély, hogy Berettyóújfaluban lesz 2018 végéig kiépítve...

Teljes város lefedésére én most kb. 1%-ot tippelek. (Nagyobb tétben nem fogadnék rá)
Légkábelnek már nincs hely a villanyoszlopokon, földkábel 3-4x költség.
Nálad cső a földben, ott elvileg behúzhatják az optikát, de itt a város végén nem valószínű.

Város központ, lakótelepek 1000/200Mbit-es csomag, többi max. VDSL2 50Mbit.
Ezzel viszont esélye sincs labdába rúgni a UPC mellett. (max. 500/22Mbit)
---------------------------------------------------------------------------------------------------

#1326

Digi "jóárasított" csomagja, minden újonnan kiépített területen 3.000Ft/hó az első évben. (1000/200Mbit, TV + telefon)

Az összes szolgáltatót figyelembe véve, mindenkinek (felhasználóknak) az lenne az érdeke, hogy a Digi megjelenjen a településén.
Lenyomná legalább a mostani pofátlan árakat. (lsd. Invitel, UPC, Telekom havi díjai, ahol nincs konkurencia.)

Telekom mégis végig optikázza az egész várost, valamilyen csoda folytán csak internet előfizetés lenne, mert IPTV box ide be nem teszi a lábát vagy CA modul+kártya vagy semmi...

(#1365) #41133696 válasza headhunter (#1364) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehetséges, hogy így lesz. Péterszegi úton lakik haver, aztán elutasították még az ADSL létesítését is neki, így maradt a mikrós változat. Plusz még az Invitel is ott a telekom rézdrótját használta volna, szóval az is kiesett. Telekom szerelő azt mondta neki, hogy 150-200 méterrel fentebb lakna be tudná kötni, de így nem.

Pedig honlap szerint elérhető lenne. De kiment az alvállalkozó, aztán nemet mondott.

(#1366) #41133696 válasza #41133696 (#1339) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt még hozzáteszem - kiegészítendő - hogy nem ritkán fordul elő, hogy egy adott alvállalkozó több nagy cégnek is dolgozik, melyek egymás konkurensei. Az egyik Invitel szerelő pl a Telekomnak is dolgozott. Másik Telekom szerelő is dolgozott egyéb cégnek, ő mondta nekem, hogy emailben kapják a megbízást, ő pl ráállt, hogy csak új bekötéseket végezze. Szomszédomban aki kötötte a 30-as ED3-mat kérdezte tőlem, hogy hogyan sikerült rendbe hozni a HD hibát - gond volt a HD csomagok elérésével -aztán mondta, hogy már nem jár ki hibát elhárítani, csak új bekötéseket végez. Amelyik meg muteromnál kötötte az Internetet ukrajnai magyar volt, a háború elől jött át az ukrán feleségével, és azt mondja, hogy kifejezetten örül ha földben kell vezetni a kábelt, mert az ásást nagyon jól megfizetik.

Viszont mondta azt is, hogy eltérő mélységben kell ásni Biharkeresztesen, és Berettyóújfaluban (már nem emlékszem pontosan miért, de valami kábelmacera).

[ Szerkesztve ]

(#1367) Gubek-Einste válasza #41133696 (#1365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az alvállalkozók sokszor lusták, a T-s emberek jobban dolgoznak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1368) #41133696


#41133696
törölt tag

http://index.hu/tech/2017/07/21/a_digi_megveszi_az_invitel_lakossagi_uzletagat/

Pár dolog: Az elmúlt években az Invitel sokáig volt eladósorban. Nem volt egyszerű a történet több szempontból sem. Egyrészt az Invitel sajátos helyzetű cég, mely a legnagyobb ADSL/ADSL2+ és D2 területekkel rendelkezik. Sok előfizetőt jelent, melyek nem foglalják imába a nevüket. Ennek az az oka, hogy ezek a technológiák korszerűtlenek már vagy 7-8 éve. Ráadásul az előfizetések drágák, és javarészt olyan településen élnek a lakóik, ahol nincsen a cégnek konkurense. Ennek ellenére az Invitelt volt olyan vállalat amely megszerette volna részben vagy egészben vásárolni, ám azt a Gazdasági Versenyhivatalnak is engedélyeznie kell, mely nem engedi, hogy minden platform egy szolgáltató kezébe kerüljön. Így hiába akarta a Magyar Telekom megvásárolni, nem jöhetett létre az ügylet. A UPC is szóba került, de végül ők nem mozdultak a témára, az én városomban is egy teljesen új korszerű ED3-as hálózatot építettek ki inkább.

Az, hogy az Invitelnek rengeteg xDSL és D2 előfizetője van a szolgáltató szempontjából két élű dolog. Egyrészt ahogyan azt korábban is írtam eladásnál nem feltétlenül jön jól, mert ha egy vásárló ad a megítélésére, csak két dolgot tehet, vagy tovább értékesíti kevésbé finnyás vállalatnak, vagy fejleszti ezeket a területeket. Az, hogy hol fejleszt hol nem, sok dolog függvénye. Függ attól, hogy mennyi a tőkéje, attól is, hogy hol van konkurencia, és hol nincs. Az Invitelnek nagyon sok helyen nincs. Ezek jelentős részben hátrányos helyzetű kistérségek, ahol kevés az emberek vásárló ereje is, éppen ezért nem cuppan le oda másik szolgáltató. Ha pedig így van a fejlesztési prioritásban akkor is hátra sorolódik - ha egyáltalán lesz napirenden a dolog -,ha átveszi teljes egészében az új tulajdonos.

Vannak azonban szerencsés kisvárosok, mint Berettyóújfalu. Itt az Invitelnek ED3-as hálózata van, bár azt az analóg adások benntartásával mondjuk úgy, hogy nem tudják kiaknázni annyira, hiszen 100/8 Mbps a maximum. Ugyanakkor a városkában van UPC is, magam is UPC-s vagyok (Fiber Power 240 havi 4062 Ft-ért), és Telekom, egyelőre VDSL2-vel, de 2018-tól be van ígérve az Optika a Gbps-os sávszélességgel.

Itt a DIGI simán dönthet úgy is, hogy marad az ED3-nál, és a UPC-vel versenyez csak. De az is lehet, hogy optikára cseréli a koaxot.

Azoknak azonban akiknél nincs konkurencia nincsenek túl jó kilátásaik:
Nem érdemes arra számítaniuk, hogy amint 2018-ban hivatalosan is lezárul az ügylet, egységesen megjelennek a DIGI-s szerelők, és húzzák az optikát. Ez irdatlan költség lenne. Lesz olyan szerencsés település ahol bejön a dolog. De a legtöbb helyen arra kell felkészülni, hogy ezután nem Invitel lesz a számlára írva, hanem DIGI. Esetleg lesznek egyéb kedvezmények, mint tévé csomagok árainak módosítása. Vagy DIGI Online, illetve hát hibaelhárításkor nyilván a DIGI ügyfélszolgálatát kell majd hívni. Még az sem biztos, hogy az Internet olcsóbb lesz, hiszen extraprofitra nehéz a megyeszékhelyeken szert tennie, ahol nyakában van a UPC, és a Telekom is. Ellenben egy falvacskában ugyanolyan havidíjért mint eddig, ugyanazt a szolgáltatási platformot használva jóval nagyobb nyereséget lehet begyűjteni. Egyfelől lassabb Internet, kevesebb adatforgalom, másrészt kiépített infrastruktúra van, ami már többszörösen visszahozta az árát, ha valami elromlik, akkor cserélik.

Az elkövetkező 10-14 hónapban sok dolog le fog tisztázódni.

(#1369) yetmanus válasza #41133696 (#1368) üzenetére


yetmanus
tag

Jól kifejtetted, igazad van :) bár így még jobban fog koncentrálódni a távközlési piac, több lesz a digivel a keresztmetszet a T/UPC-nek, a kis digi ár miatt lejjebb mennek az árak. A másik kettő pedig hálózatfejlesztésekkel és jó árakkal tud válaszolni erre a lépésre, főleg a upc. Mindenesetre ez is frissít egy meredeket a pacon, mint a flip 2honapja :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1370) bopeti98 válasza #41133696 (#1368) üzenetére


bopeti98
őstag

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a Digi mit fog kezdeni az Invitel IPTV rendszerével. Kukázza, és majd minden ügyfélhez külön kimennek beüzemelni a DVB-C-t, esetleg megtartják. Utóbbi esetben viszont felmerül egy újabb kérdés, hogy akkor csak a volt Inviteles területeken lesz, vagy netalántán a későbbiekben a saját területeire is kiterjeszti. Szóval elég érdekes lesz az elkövetkezendő pár hónap.

[ Szerkesztve ]

(#1371) viktorhu válasza bopeti98 (#1370) üzenetére


viktorhu
veterán

Az nagy beruházás lenne, akkor már optikát is húzhatnának. Szerintem marad, ahogy van.

(#1372) #41133696 válasza bopeti98 (#1370) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem az is elképzelhető, hogy lelövi az IPTV-t és pl tányérost kínál helyette. Ott ahol nincs más mód, meg is teheti.

(#1369) yetmanus : Igen ahol van Magyar Telekom az Invitel mellett, de nem volt elérhető a Flip, majd beveti :K

(#1373) raider21 válasza #41133696 (#1368) üzenetére


raider21
aktív tag

Jó írás. :)

Kérdésem: A jelenleg még Inviteles digitális set-top box -os kábeltévével vajon mit fog kezdeni a DIGI? Főleg vidéken, ahol mondjuk van rózsaszín T rézdróttal (VDSL2+, IPTV, VOIP), Invitel koakszkábeles rendszerrel (VOIP, Digitális + analóg kábelTV, kábelNET), plusz még egy kistérségi ETTH -s szolgáltató (VOIP, digitális + analóg kábel TV, kábelNET). Itt vajon fejleszt -e, vagy marad minden set-top boxostól, rendszerestől, csak majd kb. 1 év múlva a négybetűs kékektől jön a számla, meg esetleg új csatornakiosztás lesz?

Mondjuk azért abban bízok, hogy az áraikat itt is lejjebb viszik!

raider21

(#1374) Gubek-Einste válasza raider21 (#1373) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg csak a számla fejléce fog változni, minden más marad úgy ahogyan van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1375) Bozek válasza #41133696 (#1368) üzenetére


Bozek
nagyúr

"ám azt a Gazdasági Versenyhivatalnak is engedélyeznie kell, mely nem engedi, hogy minden platform egy szolgáltató kezébe kerüljön"

Kivéve, ha az érdekek máshogy kívánják...

[ Szerkesztve ]

(#1376) #41133696 válasza raider21 (#1373) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :K

Az analóg kábeltévét, azt le fogja lőni :K

(#1377) headhunter válasza #41133696 (#1376) üzenetére


headhunter
addikt

+ Tv Box és CA modul bérleti díjak is mérséklődhetnek a havidíjak mellett... [link]

UPC, Telekom és Ivitel is pofátlan lehúzást alkalmaz a Digihez képest...

(#1378) kisapa


kisapa
senior tag

Jelenleg Inviteles internet mellett Telekomos SAT tv-m van ami most ősszel lejár. Ezt olvasva most lehet ,hogy egyenlőre kivárok a hűség hosszabbításával. Hátha lesz a diginek olyan ami elfogadhatóbb.

(#1379) adikaa10


adikaa10
csendes tag

Üdv! Kérdésem, van-e olyan megbízható aggregátor oldal, ahol cím alapján ki tudom keresni a lakhelyemen elérhető szolgáltatókat? (tv+internet)

(#1380) Intruder2k5 válasza adikaa10 (#1379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem nincs, sokszor még a szolgáltatók saját oldalai is téves infót adnak, akkor az ilyen összevont keresők mitől lennének megbízhatók...?

Persze tájékoztató jelleggel jó lehet, de 100%-os infó ott nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1381) bopeti98 válasza adikaa10 (#1379) üzenetére


bopeti98
őstag

Próbáld ezt. A mi címünkön pontosan mutatja az elérhető szolgáltatókat, és a csomagokat is, csak az árak nem stimmelnek.

(#1382) #41133696 válasza headhunter (#1377) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azokat kellene még egy Uniós szabályozásnak eltüntetnie, mint a roaming díjjal tették. Egyszerűen pofátlanság pénzt kérni érte. A Telekom is a Flip-nél 300 Ft-ot kér, ami lényegesen előnyösebb mint ami Újfaluban van. Lehet majd a Telekom bevezeti ide is a Flip-et, ha létrejön a DIGI- Invitel akvizíció... Pl azzal a megkötéssel, hogy VDSL2 marad Bondinggal a helyi Flip-eseknek. Így tehermentesíti a drágább Optikai hálózatot városon belül (ha kiépül egyáltalán) :).

No itt utca, amelyiken egyik szolgáltató sem húzhat a városban légkábelt:

Berettyóújfalu Népliget Utca - Tesco Parkoló - Youtube

(#1383) Bozek válasza #41133696 (#1382) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor legyen ingyen a telefon is, mivel anélkül nem tudod használni a szolgáltatásukat. Miben másabb egy TV Box vagy egy CA Modul? Egyébként ha jól tudom, akkor a Digi-nél amúgy is csak a plusz csomagokhoz kell, a többihez elég egy DVB-C képes készülék is.

(#1384) Multibit válasza Bozek (#1383) üzenetére


Multibit
veterán

Egyébként ha jól tudom, akkor a Digi-nél amúgy is csak a plusz csomagokhoz kell, a többihez elég egy DVB-C képes készülék is.
:K

(#1385) taki01


taki01
őstag

Ismét nyaggatom a Telekomot, hogy mikor lesz már elérhető nálam is a net+iptv szolgáltatásuk. Írtam megint nekik, hogy még mindig kb 300 m koax kábel hiányzik a házamig. Remélem már valami jó hírt fog visszaírni a műszakis csoport.

[ Szerkesztve ]

(#1386) gyeniko


gyeniko
őstag

Siófoki (Szabadi-Sóstó) lakásunkban csak Invitel analóg kábel TV szolgáltatás érhető el, rettentő minőségben. Ma reggel a gyerek TV-jén futtatam egy automata csatorna keresést (teljes), legnagyobb meglepetésemre megtalált vagy 150 digitális TV csatornát, köztük néhány kódolatlanul nézhető, a többi CI modult/kártyát kér. Nosza, nekiálltam a többi TV-nek is, mindegyken ugyanez történt. Először azt hittem, hogy az Invitel digitális kábel TV csatornáit találtam meg, nagyon megörültem. Felmásztam az Invitel honlapjára, hogy megrendeljem a digitális kábel TV szolgáltatást, de az én címemen ez nem elérhető. Igazából már semmilyen TV szolgáltatásra nem lehet előfizetni, kizárólag internetre. No, most akkor mi van, melyik szolgáltató digitális csatornáit találtam meg?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1387) Gubek-Einste válasza gyeniko (#1386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hívd fel inkább őket, a weboldalak nem mindig pontosak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1388) gyeniko válasza Gubek-Einste (#1387) üzenetére


gyeniko
őstag

Már próbáltam, de ma csak a géphang dolgozott. Holnap újra megpróbálom.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1389) btz válasza gyeniko (#1388) üzenetére


btz
addikt

Ha az Invitel koaxa megy be akkor csak az Invitel cucca lehet, vagyis hamarosan a Digié, mert megvette az Invitelt. :)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#1390) Gubek-Einste válasza btz (#1389) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyenlőre még nem biztos, hatósági jóváhagyás sincsen meg, azon kívül egyik napról a másikra úgy sem fog semmi sem változni. Utána is első időkben max a csatorna kiosztás/kínálat, legalább 1 éve lesz amire komolyabb változás jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1391) yetmanus válasza Gubek-Einste (#1390) üzenetére


yetmanus
tag

Hát... Ha az invitelt engedték a diginek, akkor a gvh a T-nek is engedhetné hogy a Vidanetet szőröstül-bőröstül végre teljesen beolvaszthassa, és egy jó kis ed3 fejlesztést ráeresszen a hálózatra :D :D :D ha a szülővárosomban már megtehették :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1392) #41133696 válasza yetmanus (#1391) üzenetére


#41133696
törölt tag

A T már nem utazik új ED3-ban, mert mindenhol az IPTV-t erőltetik. Ahol D2 van, ott nem fog ED3-ra váltani, hanem inkább optikát húz. Ahol ED3 van, ott meg szinten tartja, ameddig nem fogja optikára cserélni.

(#1393) gyeniko válasza btz (#1389) üzenetére


gyeniko
őstag

Én is erre gondolok, mert csak ez jön az épületbe és a lakásokba is. Csak kábeles keresést indítottam, ezért a MindigTV nem lehet.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1394) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék szolgáltatót váltani de tudtommal elég korlátozottak a lehetőségeim. Jelenleg a Telekom fennhatósága alá tartozó Kalász Net(kábel) szolgáltatását vesszük igénybe. Finoman szólva sem vagyok elégedett vele. (Állandó net kimaradás, tv csatornák áthangolása előzetes értesítés nélkül, kérdőre vonás esetén érdemi infó hiánya...). Szóval a net és a tv is tőlük van. 16/2 net és nem tudom hány db tv csatorna. Másik alternatíva lenne az invitel de náluk csak 5 megás net érhető el itt (Piliscsév). Ajánlották a Telenor Hipernet Home L mobilnetét. Ez 100Giga korláttal rendelkezik. Fogalmam sincs, hogy beleférnék-e. Illetve TV is kéne.

Tudnátok ebben segíteni? Vagy az említett Telenor-os vagy bármi más?
Nagyon köszönöm!

(#1395) gyeniko válasza gyeniko (#1388) üzenetére


gyeniko
őstag

No, szerencsém van: tegnap felhívtam az Invitelt. Az ügyfélszolgálatos hölgy kis türelmet kért azzal, hogy utánanéz, mi a helyzet. Kiderült, hogy pont a múlt hét végén adták át és helyezték üzembe az új rendszerüket (ezért a honlapjukon erről még nem találok infót) és igen, tudnak digitális kábel TV-t és akár 100-as internetet is szolgáltatni az épületben. Nosza, meg is rendeltem, havi párszáz Ft-tal olcsóbban van családi csomagom (TV) és 30-as netem! Igaz, 2 év hűséggel, ami nem annyira fájdalmas, tekinettel arra, hogy itt ők az egyetlen kábeles szolgáltató.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1396) yetmanus válasza #41133696 (#1392) üzenetére


yetmanus
tag

sztem igazad van, csak a szülővárosomban, amikor a helyi szolgáltatót megvette a T, ed3 volt az is, gondolom a T ed3 hálózatához kellett igazítani az ottani hálózatot, mert a vétel után vagy 2 hónapig az egész várost körbefutották T-s szerelőautók, fúrtak faragtak rendesen. Szerintem a Telekomos topikban benyögött új csomik/sávszélek miatt csinálták.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1397) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Hajdúböszörményben nem tudja valaki, hogy melyik szolgáltató fejleszt éppen? Kb 1 hónapja felverték a környéken a járdákat és minden ház elé elhúztak egy műanyag csövet. Nem voltam otthon, így semmi egyebet nem láttam.

(#1398) Fücsök007 válasza #41133696 (#1368) üzenetére


Fücsök007
őstag

És arról tudsz-e esetleg, hogy tervez-e virtuális isp csomagot létrehozni a Digi az újonnan (Ginop 3.4.1. pályázatokon) épített FTTH hálózatokon, vagy tutira mellőzi a dolgot? :U :R
Mivel 7 évig kötelező az új hálózatokat bérbe adni a tulajdonos cégnek, így ha nincs helyben a Digi-nek saját hálózata, akkor lehetne egyes helyeken plusz bevétele. (Persze olyan helyeken ahol nincsen annyira nagy verseny.) :R

(#1399) Gubek-Einste válasza Fücsök007 (#1398) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem valószínű, hogy lesz ilyen, máshol sincsenek ilyen esetek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1400) Caligin válasza tibi970307 (#1397) üzenetére


Caligin
újonc

Üdv,

EU-s támogatásból a HWR-Telecom Kft. fog fejleszteni Hajdúböszörményben, ha minden igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.