Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) btz válasza zoli62 (#100) üzenetére


btz
addikt

Már mért nem? Nem tudsz erélyesen fenyegetőzni? :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#102) Sharkweb válasza zoli62 (#99) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Családi+Hd, Netmánia XXL, Telefon Hoppá, HBO Max Pak = 8000-ft

[ Szerkesztve ]

(#103) zoli62 válasza btz (#101) üzenetére


zoli62
addikt

Egyelőre a lemondás megemlítése sem segít.

(#104) Intruder2k5 válasza zoli62 (#100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez mindig egyedi, sajnos nincs általános szabály! Ezen kívül nem ár érték arányról beszéltem, mert ebben a kérdésben már bejön a személyes elvárás is, lehet ami az egyiknek már megfelelő, a másik azt még nem írná alá. Csupán annyit mondtam, hogy egyedi összetételű csomag, ami egyébként nem szerepel a honlapon a választható tételek közt.

Anno amikor Invitel-es voltam, én is hangoztattam egyfajta igényemet feléjük, de különösképpen nem hajlottak a dologra, azt mondták ilyen csomagjuk nincs, így sajnos nem tudják adni. Aztán amikor arra került a sor, hogy lelépek tőlük, érdekes módon megbeszélték, és rögtön felkínálták a korábban kért csomagot, de sajnos az ár amit kértek érte, nem volt elég kedvező a maradáshoz, így felmondtam a szerződést.

A csomag ott is olyan volt, ami nem létezett, azt a kérésemnek megfelelően állították össze, csak hát az ár nem volt elég jó. Egyébként a maga nemében nem volt drága, mert egy meglévő publikus csomag árán kaptam volna, de az abban lévőtől gyorsabb nettel, de akkor nekem kevés volt a maradáshoz.

De függ az ügyintézőtől is, hogy milyet fogsz ki!

[ Szerkesztve ]

(#105) zoli62 válasza Intruder2k5 (#104) üzenetére


zoli62
addikt

T-től korábban én is kaptam egyedi áras ADSL-t például. Most viszont ISDN (több okból szükségem van rá) esetében már kötik az ebet a karóhoz, pedig annyit kértem csak, hogy hűség lejárta után maradjon az a havidíj, amit jelenleg kedvezményekkel együtt kapok.

(#106) Sharkweb


Sharkweb
aktív tag

Egyébként még annyit hozzáteszek, hogy a hűségidő végén derült ki, hogy nem volt sajnos Tripla kedvezményem a telefonra, mert a számlázási rendszerükben volt valami gebasz. Ez havi 900-ft pluszt jelentett nekem 24 hónapon keresztül. Észre se vettem csak a végén. Nem tünt fel az a plusz 900-ft, mert volt tv és táblagép törlesztő is benne, így mindig olyan 20000 környékén fizettem. Na ez végett kaptam én egyedi csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#107) kabelmania27 válasza Sharkweb (#97) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az lenne a legjobb ha az ember elmondhatná hogy milyen csomagot szeretne hány adással/Mbittel és arra kapna elfogadható havidíjat.

[ Szerkesztve ]

(#108) Popes


Popes
őstag

Ezt a lemondás után felajánlott csomagot egyik szolgáltatónál sem olyan egyszerű ám kiharcolni nem adják könnyedén a legjobb ajánlatot.
A T-nél volt telefonom aminek csak az alapdíja volt 4600ft, jött valami kisebb szolgáltató ügynöke hogy ha leszerződöm vele a telefon forgalomra akkor jobban járok mert el tudja intézni hogy csak 1500ft legyen az alapdíj, ott követte el a hibát hogy elárulta hogy lemondás belebegtetése után ezt el lehet érni. :)
Gondoltam ha neki menne akkor ezt én is el tudom érni, mit ne mondjak nem volt könnyű menet.
Jött mindenféle percdíjkedvezmény meg hasonló ajánlatt, a legjobb is csak 3500ft volt. Már majdnem feladtam mert szükségem volt a telefonra ezért nem lett volna szerencsés ha mégis elfogadják a lemondást de lessz ami lessz alapon csak ragaszkodtam hozzá hogy márpedig le szeretném mondani mert nincs rá szükségem. Ez egy kb 45 perces beszélgetés után már meghozta az eredményt és láss csodát felbukant az 1500ft-os ajánlat amire vártam :D de erröl még egy normális szerződést sem tudtak küldeni, kétszer is csak ilyen sablon jött amibe nem szerepelt sehol hogy az egy év hűség milyen alapdíj és percdíj mellett van. (nem is küldtem vissza aláírva de így is működött és egy évig 1500ft-ot fizettem)

A UPC-nél meg több embertől hallotam hogy a lejárt szerződést ha személyesen le akarod mondani hogy az aktuális akciós csomagra válts akkor jön a duma hogy három hónapig nem köthetsz új szerződést, de ha ragaszkodsz hozzá hogy lemondod csakazértis akkor már felajánlhatja ügyfélmegtartás gyanánt az új belépőknek szóló ajánlatot.
Szóval nem könnyű már egy erőtlen lemondommal jó ajánlatot kicsikarni, de nem is lehetetlen. :)

Deus ex machina

(#109) kabelmania27 válasza Popes (#108) üzenetére


kabelmania27
félisten

Invitelnél is így működik, alapból új előfizetői ajánlatot régi nem kapja de ha telefonon leakarja mondani akkor még aznap vagy másnap telefonál az ügyfélmegtartó csoport és ad kedvezőbbet.

(#110) bopeti98 válasza Sharkweb (#102) üzenetére


bopeti98
őstag

Ez már szerintem több mint a hiéna kedvezmény.
Én egy 10-est fizetek a kedd óta nem működő Családi + HD, HBO Pak tévéért, NetMánia XL-ért, meg valami alap telefonért. Pedig ez is speciális csomag.

[ Szerkesztve ]

(#111) Popes válasza kabelmania27 (#109) üzenetére


Popes
őstag

Invitel csak a telefon forgalmon volt de már felmondtam a vonalat így már az sincs, ezért azt nem ismerem, de arra akartam főleg reflektálni hogy már a szolgáltatók is tudják hogy sokan a lemondással akarnak kicsikarni egy kis kedvezményt, ezért egyre több trükköt vetnek be és nem egyből a legjobb ajánlatokat adják. Meg sok múlik az ügyfélszolgálatoson is hogy mennyire rutinos, de főleg az előfizetőnek kell mostmár a rutin. :DDD
Érdemes körbekérdezni az alkudozás előtt hogy a környéken ki mennyit fizet hogy legyen kiindulási alap.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#112) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Tapasztalatokról szeretnék érdeklődni! Hernádban milyen internet szolgáltatás érhető el, milyen minőségben? Ahogy elnézem a nagy szolgáltatók nem képviseltetik magukat ott, csak mobilnet formájában. Ez valóban így van?

Köszönöm!

(#113) btz válasza wopi (#112) üzenetére


btz
addikt

Ahogy nézem nem sok arra a lehetőség. Max valami műholdas van arany áron. Vagy 29-es körzetes UPC. 1 megabites ADSL 7500-ért vagy 12 megabites 42ezerért/hó (?) (:O Eszem f...szom megáll)

ⓑⓣⓩ

(#114) wopi válasza btz (#113) üzenetére


wopi
aktív tag

Igen durva... :O Talán akkor mégsem oda kéne költözni? :D

(#115) kabelmania27 válasza wopi (#114) üzenetére


kabelmania27
félisten

Van kábelnet lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#116) Intruder2k5 válasza wopi (#112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van még Komjáti KTV is, bár a honlapjuk nem nagyon frissítve, nem tudom mennyire aktuálisak az ott lévő infók. Sajnos ez sem olcsó, és alig tud többet mint az ADSL. Viszont a 29-es topikban mostanában többször esett róla szó, hogy a HFC készül Hernádon is optikát húzni...

[ Szerkesztve ]

(#117) btz válasza wopi (#114) üzenetére


btz
addikt

Hát ez is lehet egy szempont költözésnél, persze egyenlőre még az ivóvíz szolgáltatás, áramellátás azért még fontosabb. 100 éve még az sem volt szempont, de ebből is látszik, hogy azért haladunk a korral. Mostmár a Balatoni nyaraló kiválasztásánál is a wifi jelet és a 4G elérhetőséget keressük, hogy legyen stég vagy egyáltalán a vízparton legyen az már majdnem mindegy :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#118) wopi válasza btz (#117) üzenetére


wopi
aktív tag

Sajnos amikor az ember otthonról dolgozik, és a stabil munkavégzéshez legalább egy 10-es net kell, akkor ez fontos szempont!

(#119) btz válasza wopi (#118) üzenetére


btz
addikt

A munka az megint más. Annak költségeit fedezze a minkaadó. Ha neked 42ezer a havi kiadásod akkor toldja meg a fizetésed, persze ha olyan meló amire rajtad kívül mást nem talál mert akkor azt mondja hogy bocs... de ha valami precíziós meló amit csak te tudsz megcsinálni akkor simán kivágja azt a 42 ezret is ha közben milliókat termelsz neki a munkáddal.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#120) kisapa válasza btz (#119) üzenetére


kisapa
senior tag

Természetesen kivétel ha valaki vállalkozó és neki saját magának kell kitermelni a rávalót.

(#121) btz válasza kisapa (#120) üzenetére


btz
addikt

A szituáció attól ugyan az csak nincs egy főnök aki ugráltasson hogy minél többet dolgozz :)

ⓑⓣⓩ

(#122) kisapa válasza btz (#121) üzenetére


kisapa
senior tag

Gondolom Te nem vagy vállalkozó mert akkor nem ez lenne a véleményed,de ez már egy másik fórum témája lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#123) #41133696


#41133696
törölt tag

Másik topicból...

http://vannet.hu/dijcsomagok/lakossagi-csomag-10

Hát tekintve, hogy ez egyszerre mobil és fix - pontosabban az országban bárhol lehelyezhető, de onnantól kezdve csak áthelyezéssel mobilizálható és csak a következő telepítés idejéig -, és figyelembe véve, hogy telepítési díj, regisztrációs díj, adatforgalmi limit (pont 8 GB mint a Net & Roll S csomagonál), és a sebesség is kevesebb mint a mobilos díjcsomagomnál az elméleti, hát azt kell ,hogy mondjam, a telekomos Net & Roll S-et sem cserélném el, mert mindenben jobb. Főleg, hogy egyelőre 2580 Ft-ot fizetek érte, és csak másodlagos, azaz mobilinternet.

Net & Roll S

Viszont nem mindenhol van 3G, 4G meg pláne nincs, így ebben az egyben a műholdas cucc jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#124) szabogabor10 válasza #41133696 (#123) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hát igen. Azért kíváncsi vagyok, hány előfizetője lehet ennek.

Egyébként a Telekomnál mostmár jóval több helyen van 4G, mint 3G (legalábbis a Dunántúlon), ezt tapasztalatból mondom. Viszont tény, hogy elég sok kisvárosban (még) nincs.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#125) #41133696 válasza szabogabor10 (#124) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez a műholdas móka (most hirtelen nem ugrik be a neve Satnet, vagy valami ilyesmi), másik szolgáltatónál már elérhető volt régen is, 768 kbps-mal, és olyan 2000 környékén, csak akkor is, és most is drága volt. Vannak Magyarországon is olyan települések ahol sem vezetékes sem mobil szélessáv nem érhető el. Ott esetleg, de ott meg tényleg mélyen a zsebbe kell nyúlni, és még akkor is ott van a adatforgalom korlátozása.

Még ez is jobb szvsz ár/érték arányban

(#126) taki01


taki01
őstag

Nem rég fejlesztette hálózatát Kismaroson és Verőcén (lehet máshol is a környéken de arról én nem tudok) így már a DSLAM közelében elérhetővé vált VDSL max: 30Mbit/5Mbit.

[ Szerkesztve ]

(#127) Intruder2k5 válasza taki01 (#126) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kolléganőm néhány hete költözött Magyarkútra (hegytető, Aranyoskút), na ott már sajnos nem ad neki netet az Invitel, egy utcával lejjebb van még 2Mbps ADSL, de mivel a szerelők azt mondták, hogy már azzal is rengeteg a probléma, így neki már semmit sem adnak el. Marad a DIGI mobilnet, azt hiszem jövő héten rendeli...

(#128) taki01 válasza Intruder2k5 (#127) üzenetére


taki01
őstag

Telekomot nem néztétek hogy elérhető-e ott a 4g? Verőcén és Kismaroson van.(én Börzsönyligeten lakom és még itt is van 4g).

(#129) taki01 válasza Intruder2k5 (#127) üzenetére


taki01
őstag

Amúgy nálunk is közelharc megy az internetért mert Telekomnak 300 méterrel lejjebb véget ér a koax hálózata és az invitel se nagyon akar közelebbi központba kötni mert Szokolyán van (Török patak üdülő területen lévő központ) pedig az 1,5 Km-el közelebb van. Telekomnál is többször próbálkoztam mondtam hogy fizetek is ha meghosszabbítják a hálózatot. Most invitel van 3 Km-re van tőlem a központ.

[ Szerkesztve ]

(#130) Intruder2k5 válasza taki01 (#128) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én igazából nem tudom, hogy miket nézett, és miket nem, ennyire nem folytam bele az ügybe. Csak azt tudom, hogy eddigi váci lakhelyén volt Invitel szolgáltatása (optika, iptv, telefon), és mivel hűség alatt volt, így kérte az áthelyezést, amit az Invitel természetesen nem tud teljesíteni, csak a vezetékes telefon vonatkozásában. TV-nek is csak MindigTV Extra-t ajánlottak, az meg nem kell neki, akkor inkább tányéros DIGI.

[ Szerkesztve ]

(#131) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok,

felmerült a szolgáltató váltás igénye, és megtaláltam ezt a topic-ot, (és a UPC-s topicból ismerős neveket :) )
szóval UPC --> Invitel váltás lenne napirenden, elsősorban a Digisport miatt, emellett HD csatornás csomag is új lenne.

a jelenlegi UPC FP 30-al a nettel nincs semmi gondom, jó a ping, ezt szeretném, ha nem változna. viszont egy nagyobb sávszél elkelne, ami a cím alapú kereső szerint nem érhető el. (Sződliget)
szempont a TV adás jó minőséga, ismerősök sokat panaszkodnak széteső, kockásodó képre, még nem olvastam utána az Invi topicban, ez valós?
nem értek hozzá, hogy működik a rendszer, 3 db TV mellett a nethasználat sérül? ping marad kellően alacsony?
milyen eszközt adnak? állandó netkapcsolat lesz, mint a UPC modemnél, vagy csatlakozni kell a gép bekapcs. után?

összességében -a Digisportot nem tekintve- érdemes lenni váltani UPC-ről Invitelre, net és a HD TV-zés szempontjából? pro/kontra?

köszi előre is

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#132) btz válasza ruti (#131) üzenetére


btz
addikt

Milyen technológián szolgáltatna az invitel? DSL, Koax? A TV az DVB-C lenne vagy IP TV?

ⓑⓣⓩ

(#133) Intruder2k5 válasza ruti (#131) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem tudom jelenleg Sződligeten milyen rendszeren szolgáltat az Invitel, de gyanítom ADSL vagy esetleg VDSL van, koaxot kizártnak tartom, és nem hiszem, hogy optikát kiépítették volna. Már pedig xDSL rendszeren valóban lehet problémás az IPTV, főleg a HD stream, nem is beszélve arról, ha ebből is több TV-re kellene.

Ezen kívül készülni kell arra is, hogy az IPTV a net sebességéből vesz el kapacitást, tehát ha lesz mondjuk egy 20Mbps DSL csomagod IPTV-vel, és bekapcsolsz egy HD adást, az akár 5-8Mbps-el is csökkentheti a netsebességet. Nagyon meggondolandó ez...

Lehet hülyeséget mondok, de mintha MindigTV-n is lenne DIGI Sport, már pedig ha ez így van, akkor lehet jobban járnál egy előfizuval oda, a meglévő UPC mellé.

Szerintem IPTV-t csak koaxon, és optikán lenne szabad működtetni. Aztán persze várd meg más véleményét is...

(#134) kabelmania27 válasza ruti (#131) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Intruder2k5 leírta a lényeget, ADSL-en levesz a sebességből az iptv.
Kábelnetről nem érdemes dsl-re váltani, IPTV-nél ha gond van a hgw-vel semmi sincs, most ha nincs net tévézni még lehet mert független a két dolog egymástól. HGW-t utp kábellel kell összekötni a boxokkal, kötelező a boxhasználat UPC-nél ha van újabb tévéd akkor tudsz kérni médiacardot, nemrég vásárolt LG 70cm-es készülékben keresésnél van UPC digital menüpont.
Ha jót akarsz magadnak nem váltod le a kábelnetet dsl-re, helyedbe nem váltanék, főleg UPC-ről nem.
Digisportról bizonyos műsorok átfognak kerülni a sporttévére/m4-re.
1221-et hívd fel nyomd meg a lemondás gombot, mond hogy leszeretnéd mondani mert váltanál Invitelre lehet kapsz mostaninál kedvezőbbet.
Intruder2k5: Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#135) ruti


ruti
Közösségépítő

köszi mindhármatoknak a gyors reakciót :R

Sződliget 2-es melletti új lakóparki részén állítólag elérhető valami "új csoda", ezek szerint az a VDSL lenne?
Keresőbe ottani címre ugyanazt a max. elérhető sávszélességet írja (30 Mbps), mint fent a faluban, az én címemen. Mondjuk ez mindegy is, lényeg, hogy a 30 Mbps szerintetek nem elég IPTV-zni.

A csatornaváltás lassulása miatt nem szeretnék MCard-ot, koax meg be van húzva ugye jelenleg minden tévéhez, utp kábellel ellentétben.

A HD adás minőségében van érzékelhető különbség (natív fullHD felbontásban) a koaxos és az internet alapú tévézés között?

MindigTV-ben nem is gondolkoztam, nem is láttam még senkinél HD adást. De tényleg van Digi-jük :) Adásminőségben mit tud előzőekhez képest? Időjárásra érzékeny? A kódkártya itt is lassítja a csatornaváltást?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#136) #41133696 válasza ruti (#135) üzenetére


#41133696
törölt tag

1 HD Stream 8-10 Mbps-ot igényel, és xDSL-nél van olyan szolgáltató - ha a körülmények engedik (vonali adatok) - eleve úgy adja ki, hogy 10 Mbps kb el van különítve az IPTV-nek, de ez kb 1 HD Stream-ig megoldás. xDSL-nél egyébként általában 1 HD Stream van egyidejüleg.

Alapvetően xDSL-nél az IPTV a rendelkezésre álló maximális kapacitásból vesz el, csak az a kérdés szolgáltatónként, hogy van e neki külön dedikált sávszél fenntartva vagy nincs, T-nél például nincs.

[ Szerkesztve ]

(#137) btz válasza #41133696 (#136) üzenetére


btz
addikt

Úgy hallottam hogy vdsl2 esetén is ha a lehetőségek adottak akkor 30 megabit fölé konfolják be a netet valamennyivel, kb 5-6 megával, persze nem maguktól, hanem ha az ember szépen megkéri őket.
3 TV-hez (egyidejűleg) persze ez sem sok.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#138) #41133696 válasza btz (#137) üzenetére


#41133696
törölt tag

30-nál már elvileg engedik a 3 tévét, de ebből maximum 1 HD Stream, és 2 SD, vagy 3 SD stream mehet.

1 SD Stream 2-4 Mbps-ot vesz le a vonalból.

Vannak olyan esetek, amikor xDSL-nél a 30 fölött még jókora - akár több mint még egyszer annyi tartalék van -, ott a szolgáltató egyedi elbírálás alapján dönthetne legalább +1 HD Stream kiosztásáról, de a gyakorlat az, hogy nem piszmognak vele xDSL-nél.

pl:

A képen egy T-s példa.

[ Szerkesztve ]

(#139) kabelmania27 válasza ruti (#135) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nemrég kötötték be a UPC-t tv net és telefon trio M csomag médiakáryával gyors a váltás 70cm-es LG-n.
Szépen jönnek az adások.

[ Szerkesztve ]

(#140) ruti válasza kabelmania27 (#139) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nem tudod véletlenül, ha az LG TV felvevős (Time Machine), akkor a mcard-os megoldással megy a rögzítés? mert úgy tudom STB-s verzióval a felvétel nem működik.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#141) kabelmania27 válasza ruti (#140) üzenetére


kabelmania27
félisten

Tévén van usb, szerintem lejátszik róla de hogy felvesz-e azt nem tudom, még nem lett kipróbálva. Használatiban a rec gombra országtól függően-t ír.
Ezt kérdezd meg az LG/UPC topikban.

[ Szerkesztve ]

(#142) pjen válasza ruti (#140) üzenetére


pjen
félisten

Nekem működik,külső HDD re a felvétel,de csak a Tv játsza le,még a Pc sem látja.

(#143) ruti válasza pjen (#142) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi, akkor elkezdek megbarátkozni a mcard gondolatával

igen azt tudom h nem továbbfelhasználható az anyag LG-nél
-
MindigTV Extra minőséggel kapcsolatos korábbi kérdesemre valaki?

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#144) F34R


F34R
nagyúr

Aktiv1-t ismeri valaki?

(#145) btz válasza F34R (#144) üzenetére


btz
addikt

Tipikus "minek van" szolgáltató

ⓑⓣⓩ

(#146) ruti


ruti
Közösségépítő

UPC vs INVITEL

Round - 1: szakvéleményetek alapján kábelt nem cserélünk DSL-re. 1:0
Round 2 - íme:

spontán becsengetett egy üzletkötő, akivel műszaki témáról is lehetett beszélgetni, nemcsak a mindenáron eladásról.
A következőket tudtam meg, szíves észrevételezés céljából megosztom veletek:

Ezeket mondja, (idézetek, ne engem hurrogjatok le) :)

1.) Kiépült a településen a "féloptikainak" nevezett VDSL, ami max 30 Mbps-et tud.
2.)Ebből a HD stream max. 5 Mbps-et fog. Viszont több TV esetén csak az elsőn jön HD stream, a többin nem jön HD jel, azokon csak nem HD csatorna nézhető (egyidőben)
3.) A ping 11-13.
4.) Az IPTV adásminősége megveri a koaxos UPC-t.
5.) Csak STB van, CAM kártya lehetőség nincs.
6.) WiFi bridge-el 30 m-re, több falon átlőhető a jel, nem kell utp kábelezés az ottani STB-ig. A HD stream minősége nem romlik. A frekvencia védett, az SSiD nem látható külső eszközökről, ezért nem zavarják. Csak TV folyam megy rajta, a végponton netezni nem lehet.
7.) Az STB-k visszatekerősek 20 óráig, illetve "rögzítenek tárhelyre" (erről többet nem tudott :) )
8.) A router 4 slotos, n-es WiFivel, 1 csati a neté, 3 mehet TV-khez (bridge-ekhez).

A csomag ára: Családi csomag, néhány HD csati válogatás (sport+természet), vonalas teló, 30-as net, 2 pár wifi bridge, 12.700 Ft/hó.

Hirtelen ezekre az okosságokra emlékszem :)

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#147) #41133696 válasza ruti (#146) üzenetére


#41133696
törölt tag

2) A HD Strreamnek annál többnek kell lennie
4) Ha a UPC analógon tolja mindenképpen

[ Szerkesztve ]

(#148) kabelmania27 válasza ruti (#146) üzenetére


kabelmania27
félisten

12-ezer Ft-os havidíjért UPC 240-es netet gold+hd és telefont ad új előfizetőknek, régi előfizetésnél lehet kapsz ügyfélmegtartót.
Optikán is előfordult már IPTV probléma
IPTV-n kötelező a box, max három stb-t lehet kérni, koaxnál jobb a helyzet.
Három készüléken nézheted a kódolt adásokat, többi készüléken kb 30 kódolatlan digitálist és az analógot, tehát koaxnál korlátlan tévén tudod nézni a hd-adást.
A havidíj és a technológia különbsége miatt nem érdemes váltani.

[ Szerkesztve ]

(#149) bopeti98 válasza #41133696 (#147) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha sima 720p akkor nem feltétlen. Bár olyan is lesz a minőség.
Jobb helyeken az SD megy 5 Mbittel.

(#150) #41133696 válasza bopeti98 (#149) üzenetére


#41133696
törölt tag

1080i-vel kellene IPTV-n számolni.

Telekomnál elvileg 4-5 Mbps lenne az SD, de gyakorlatban:

NetMánia S-nél:

Ennyi körül elérhető, a koppra beállított 10-es csomagnál, 2SD Stream futásakor

A 10-es sem csorbulna, ha engednék az elérhető vonali maximumot :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.