Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) hege21 válasza Gubek-Einste (#350) üzenetére


hege21
senior tag

Köszi,ez talán még jobb és nem helyhez kötött....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#352) #41133696 válasza hege21 (#351) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos, hát igen, vicces az amikor egy mobilszolgáltató, bekorlátozza az előfizetőit egy toronyra. Mobil, mert lehet akár pár utcával arrébb is menni, de mégsem teljesen az, mert mondjuk a fővárosban pár kerülettel arrébb, vagy vidéken másik városban, faluban, már cseszheti...

(#353) 4Grider válasza #41133696 (#352) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennek a fő oka az, hogy a mobilnet osztott erőforrás. Még a 4G idejében is gondot okozhat az, hogy x db korlátlan előfizető találkozik mondjuk egy vidéki fesztiválon, és ott is produkálja, esetleg túl is lépi a napi megszokott néhány gigás forgalmát. 4G-n egyelőre ugyan még csak adat megy, de dolgoznak a szolgáltatók a VoLTE év végi bevezetésén. Onnantól kezdve a túlterheltség már a hangátvitelt is korlátozná.
Mondjuk az is igaz, hogy Vodafone HomeNet esetében a szolgáltatás Előfizetője az adatforgalom megkezdésekor alacsonyabb prioritási szintre kerül, mint a többi Előfizető és a hálózat túlterheltségekor a többi Előfizető nagyobb valószínűséggel fér hozzá a hálózati erőforrásokhoz, mint a Vodafone HomeNet szolgáltatás csomag Előfizetője, azaz az egyéb Előfizető a hálózat túlterheltsége idején azonos körülmények esetén nagyobb sebességgel képes adatkommunikációt folytatni, mint a Vodafone HomeNet szolgáltatáscsomag Előfizetője. Normál terhelésű hálózat esetén a Vodafone HomeNet szolgáltatáscsomag Előfizetője nincs hátrányosan megkülönböztetve a többi Előfizetővel szemben, ugyanolyan adatsebességre képes, mint az egyéb felhasználók.

[ Szerkesztve ]

(#354) 4Grider válasza hege21 (#351) üzenetére


4Grider
nagyúr

Cserébe itt a sim kártya eszközhöz kötött, azaz nem használhatod igazán mobil készülékben.

(#355) keselyu22


keselyu22
újonc

A deltakom mikrohullámú internetèről mit gondoltok, vagy inkább vodafone homenet?

(#356) Gubek-Einste válasza keselyu22 (#355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ŐK lennének azok?
Kérdezz körbe a szomszédságban, hogy mik a tapasztalatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#357) #41133696


#41133696
törölt tag

Ma felvittem a Telekomtól vásárolt Sony DSC-WX350B-t a szintén Sony VCT-R100 állvánnyal a másik lakásunkba ahol az IPTV-s telekomos előfizetésünk van:

Telekom Cisco ISB2000 ISB2201 IPTV STB Családi+HD csomag - Youtube

(#358) taki01


taki01
őstag

Sziasztok!

Valaki nem tud infot hogy mikor lesz fejlesztés az Invitel részéről Vác, Verőce, Kismaros térségben?

(#359) Intruder2k5 válasza taki01 (#358) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van ismerősöm Magyarkúton, aki szintén erre várt sokáig, mivel neki abszolút semmilyen netet nem adott el az Invitel, mondván sok a probléma a meglévő rendszerrel. Tavaly azt mondták neki, hogy legkésőbb a karácsonyi és újévi ünnepek közt elkészül, és rendelhető lesz a net. Jelen infó szerint készen van a hálózatfejlesztés, de még az ELMŰ nem vette át, ezért nem lehet használni. Ő viszont már nem bírt tovább várni, és vett mobilnetet...

(#360) taki01 válasza Intruder2k5 (#359) üzenetére


taki01
őstag

Oda optikát vittek?

Mert itt Kismaroson annyit csinált hogy elérhetővé tette a VDSL-t és tett két új dslam-ot. Ezeket kb 1000 métere vannak egy mástól így nem láttam sok értelmét. Szerintem az lett volna a lényeg hogy ha újat raktak ki hogy ne csak a falu központjába hanem a széleibe is.

[ Szerkesztve ]

(#361) Intruder2k5 válasza taki01 (#360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom megmondani sajnos, de feltételezésem szerint csak VDSL-t.

(#362) btz válasza taki01 (#360) üzenetére


btz
addikt

Szerintem meg pont így logikus.
Ha a falu szélére tennék dslamot, akkor az nem lenne optimális, mert a falu határától nincsenek már házak és a dslam oda feleslegesen tudná biztosítani a kapacitást az őzeknek meg a nyulaknak a szántón.
Szerintem ez egy optimális elrendezés egy kis falu esetén (ne a rajz minőségét nézzétek -csak a szemléltetés végett gyorsan összedobtam paintel- hanem a mondanivalóját)

Persze a valóságban a kábelek sokféleképpen futhatnak, de ez csak egy leegyszerűsített szemléltetés, a lényeg az hogy a település szélére semmiféleképp nem érdes dslamot tenni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#363) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Faluban tányéros UPC, tányéros DIGI vagy vezetékes Invitel a lehetőség. Mivel több a nem HD csatorna, mint a HD ezért előbbiek tehát a NEM HD csatornák minősége érdekelne LCD TV-n. Melyik a leggyengébb?
Az tudom, hogy optikán a DIGI a legjobb. De itt más a helyzet.

(#364) bopeti98 válasza d@minator (#363) üzenetére


bopeti98
őstag

A vezetékes Invitel az pontosan milyen? ADSL, VDSL, optikai, ED2, vagy ED3? Tőlük van az internet is?

(#365) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok!

Fura kérdéssel fordulok hozzátok. Méghozzá a Mindig TV SD és T-s IPTV minőség összehasonlítással. A földfelszíni digitálishoz tudom csak hasonlítani a "minőséget" és mivel valószínűleg T-s IPTV előfizető leszek ezért kíváncsi vagyok jobb avagy rosszabb a stream minősége a T-nél.

Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Invitel Vs Telekom-ot találtam csak, de azzal nem megyek semmire mivel egyiket sem ismerem nem tudom mihez viszonyítani.

Előre is köszönöm!

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#366) Redlight2


Redlight2
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Internetre szeretnék előfizetni. A faluban 2 lehetséges szolgáltató közül választanék. Az egyik az Invitel, itt a Kolibri L csomagot néztem ki, a másik a Telekom a Netmánia XL csomaggal. Azon kívül, hogy az invi olcsóbb más különbség lehet-e? melyik a jobb? Tapasztalom nincs velük. Annyit tudok, hogy az invitel most húzta újra a kábeleket az egész faluban (nem tudom miért). (6635) Szegvár lenne a település. A segítséget előre is köszönöm ! :)

(#367) #41133696 válasza Redlight2 (#366) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudni kellene, hogy melyik milyen közegen keresztül továbbítja a biteket. Mennyire fontos számodra a sebesség ? Pontosan melyik milyen sebességet ajánl és milyen áron?

(#368) d@minator válasza bopeti98 (#364) üzenetére


d@minator
addikt

Intenet tőlük van és ADSL. De mintha az oldalukon azt olvastam volna, hogy HD-hoz VDSL kell...

(#369) #41133696 válasza d@minator (#368) üzenetére


#41133696
törölt tag

Általában HD-hoz VDSL kell, mert szolgáltató függő, de egy HD Stream elvisz 8-10 Mbps-ot.

(#370) Redlight2 válasza #41133696 (#367) üzenetére


Redlight2
tag

Az invitel 60/7,5 Mbit/s 4200-ért. Telekom 50/15 Mbit/s 7900-ért ha csak önállóan kérem a netet.Az hogy milyen közegben..azt nem tudom, ehhez nem értek :)

(#371) #41133696 válasza Redlight2 (#370) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor én az Invitelt választanám.

(#372) Gubek-Einste válasza Redlight2 (#370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sebesség alapján a T az VDSL2 lesz, akkor az Invitel pedig koax-nak kellene lennie de ilyen sebességet inkább ott is VDSL-n adnak ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#373) Redlight2


Redlight2
tag

én is az invitel felé hajlok, de anno sok rosszat halottam róluk. de most nekem ez pozitív h nem olyan drága, meg h elvileg tud ekkora sebességet produkálni :) köszönöm a segítségeteket.

(#374) btz válasza Redlight2 (#373) üzenetére


btz
addikt

És a hűségidő is ugyan annyi mindkettőre?

ⓑⓣⓩ

(#375) #41133696 válasza btz (#374) üzenetére


#41133696
törölt tag

Gondolom mind a kettőnél 12 vagy 24 hónap.

(#376) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Manapság a szolgáltatók inkább a 2 éves elkötelezettséget erőltetik mint az 1 évest. Azt inkább csak kiegészítő szolgáltatásra/csomagra van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#377) Redlight2 válasza btz (#374) üzenetére


Redlight2
tag

igen, mind2 2 év hűség

(#378) btz válasza Redlight2 (#377) üzenetére


btz
addikt

Akkor én az 4200-ast választanám, ha vdsl2, akkor a későbbiekben egy jó volalon akár emelhetik is a feltöltést (persze ez csak eshetőség, nem biztos hogy fogják), mert vdsl2 esetén ahol ki jön a vonalból a 60, ott feltöltéssel is simán meg van a 20-25 feltöltési irány.

ⓑⓣⓩ

(#379) #41133696 válasza btz (#378) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 4200 az az Invitel, és Koax, ED3. Minden szempontból jobb az Invitel ajánlata. Pl már önmagában azért is, mert feltöltésnél egyáltalán nem fogja észlelni a letöltési sebesség csökkenését, mivel nem lesz.ED3 vs VDSL2 esetében általában, speciális eseteket leszámítva, a koax a jobb választás.

(#380) #41133696 válasza #41133696 (#379) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha az Invitel nem ED3, most sebesség alapján nem annak tűnik, mert ott 100/8 van, vagy 60/5 30/4... akkor viszont VDSL.

Invitelnél VDSL van, Telekomnál VDSL2. Viszont akkor az ár megint az Invitelnek kedvez.

(#381) btz válasza #41133696 (#380) üzenetére


btz
addikt

Ismerek olyat aki 100/8 ED3-át odadná egy 50/15 vdsl2-ért mert nem tudja kihasználni a kábel nyújtotta letöltést, a feltöltés viszont jól jönne neki, és ráadásul a kábeles osztott közeg is zavarja, mert este képes bedugulni, a vdsl2 viszont a központig dedikált sávszél.
Vdsl2 eaetén az sem jellemző, hogy a letöltés belassulna a feltöltéstől, ha ilyen hiba van az minden esetben a routerben lévő qos hibája, amúgy viszont nem jellemző hogy bedugul, mivel a feltöltés viszonylag jó, így van hely az ack csomagoknak

ⓑⓣⓩ

(#382) #41133696 válasza btz (#381) üzenetére


#41133696
törölt tag

A letöltési kapacitást 100%-ban én sem tudom kihasználni, de amikor gépet váltok, vagy Windows-t telepítek újra akkor igen, mert a több száz GB-nyi Steam, Origin játék sokkal gyorsabban jön le, mint a 60-assal jött. A korábbi 20-as VDSL2-vel bele is rokkannék :D

"Vdsl2 eaetén az sem jellemző, hogy a letöltés belassulna a feltöltéstől, ha ilyen hiba van az minden esetben a routerben lévő qos hibája, amúgy viszont nem jellemző hogy bedugul, mivel a feltöltés viszonylag jó, így van hely az ack csomagoknak"

A Telekom előszerettel osztogatja a Speedport W 724V Ci HGW-t. Erről azt kell tudni, hogy a QoS a gyengéje. A .634-es FW előtt recsegett a vonal, feltöltésnél meg a .634-gyel is azt tapasztaltam, hogy a VoIP is megszűnt a művelet idejére.

Mások a gyenge WiFi-re is panaszkodtak, de az engem akkor nem érintett, nekem ahol kellett volt jel.

[ Szerkesztve ]

(#383) Redlight2


Redlight2
tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#384) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Jelenleg Upc-s vagyok, arra lennék kíváncsi,hogy képminőségben pro-kontra mi különbség van az Iptv és a Upc között?
Csak a tv rész érdekel,a net az fixen a upc-nél marad.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#385) Gubek-Einste válasza Dan-szan (#384) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IPTV-nél kötelező a box használata, DVB-C-nél lehet kártyát is kérni.
DVB-C-nél nincsen összefüggés a net és a tévé között, az IPTV-nél van.
DVB-C-nél nagyobb a bitráta így jobb is lehet a kép.
Érdemes egy szolgáltatótól kérni mindent mert úgy olcsóbban jöhet ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#386) Nooeca válasza Dan-szan (#384) üzenetére


Nooeca
senior tag

Lényeges szempont a kérdésed, de inkább azon kell szerintem elsősorban elgondolkodnod hogy szeretnéd-e reális áron, vagy megér annyit, hogy ráfizess egy elég szép summát.

Mármint itt arra gondolok hogy ahogy előttem is írták, ha csomagban vásárolsz olcsóbb. Vagyis ha a netet mondjuk mindenképp a Telekomtól szeretnéd, és az ár is fontos akkor egyértelműen a TV-t és a telefont is tőlük veszed. Ha mindenképp fontos a TV minőség, de az ár is, akkor értelemszerűen más szolgáltatótól veszik a csomagot. Nem beszélve arról hogy sokszor visszadobják a listaárat, ha egy szolgáltatást hagysz meg a többit meg lemondod. Példának okáért UPC-s vagy 7990FT-ért kapod a csomagot, de lemondod a telefont és az internetet, erre ők ajánlhatják hogy 5100 a nagycsomagos TV úgy. Ugye mint látszik nem sokkal kevesebb majdnem az egész havidíjtól. + még ha hozzáteszed a Telekom internetét akkor már a 10-et is átugrottad.

Amúgy meg a kérdésedre válaszolván nem tudni neked melyik jön be, IPTV kicsit nagyon más, én jobban preferálom, sokan viszont kritizálják.

(#387) Dan-szan válasza Nooeca (#386) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nézegettem már a listaárakat és arra jutottam,hogy a jelenlegitől -200 Ft ha külön veszem a dolgokat. Az valóban kérdés,hogy mit lép (listaárhoz képest) a upc ha csak a netet tartom meg tőlük. A Telekomm biztos nem fog elhajtani még ha csak tv-t rendelek is tőlük hiszen ott új előfizető leszek,és ugye mindenhol csak az számít...
Azért is lennék kíváncsi arra,hogy van e jelentős minőségbeli eltérés a telekomm és a upc hd - sd képminősége között.

Az hogy az IPTV "kicsit nagyon más" mire értetted? Menüje,kezelése? Az nem lenne annyira gond, tanulható előbb-utóbb megszokja az ember. Digi-t már láttam,ismerem az is megfelelne,de sajnos már 2 éve csak tervezik,hogy bekötik pedig itt van előttünk a dobozuk az oszlopon :W .

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#388) Nooeca válasza Dan-szan (#387) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ha csak a netet tartod meg, akkor a listaár, kedvezmény nélkül, amit a weben is látsz, még akkor is ha eddig csomagban kedvezményesen kaptad az egészet, megdrágul.

Pl. 120 Mbit 6500 Ft. Elhajtani senki nem fog a kérdés csak az, hogy kell-e a csomag/hűségkedvezmény vagy nem. Mert ha külön válogatod, akkor mindenhol úgy kell kalkulálnod hogy a webes áraikat adod össze, még akkor is ha te mondjuk a 120 Mbitet eddig 6500 helyett 4000-ért kaptad, mivel lemondod a TV-t és a telefont, felmegy az ára a neten hirdetettre.

IPTV valamivel rosszabb képminőség még, de nem sokáig, viszont modernebb hatás.

(#389) NTX


NTX
tag

Nemsokára le fog járni a Telekom iptv hűségidőm, és mivel a upc és a digi digitális kábeltv is elérhető lett, ezért elgondolkoztam a váltáson.
Az iptv szolgáltatásaival alapvetően elégedett vagyok, de a képminőséggel nem minden esetben.
Itt és más topicban is azt olvastam, hogy az upc és a digi sd és hd képminősége is sokkal jobb, mint a T iptvnek. Egyébként meg panaszokat is lehet olvasni mindhárom szolgáltatóról.
Szeretném megkérdezni azoktól, akinek volt alkalma azonos hdtvn, azonos időben összehasonlítani ezeket, hogy valóban van érdemi különbség a képminőségek között?
Ami még tetszik a T iptvben, hogy be lehet állítani egy műsor felvételét, akár távolról mobil appal is. Ez a lehetőség a upcnél vagy a diginél megvan?

(#390) szabogabor10 válasza NTX (#389) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem volt még IPTV-m, nem tudom sajnos összehasonlítani a képminőséget.
Az viszont biztos, hogy ha kell a több tuner és a távrögzítés, maradj a Telekomnál. Ezek nincsenek (már) meg a másik kettőnél.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#391) Gubek-Einste válasza NTX (#389) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A képminőségre nem tudok mit mondani.
A UPC-nál eddig volt távrögzítési lehetőség de az új box-ok esetében erre már nincsen lehetőség de ha a DVB-C a tévéd akkor elég ha csak kártyát kérsz és nem kell a box-szal pluszba szórakozni de ezzel bukód az interaktív funkciókat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#392) NTX


NTX
tag

Köszönöm az infokat, tehát ha jól értem a upc-nél volt mobilappról vezérlés, de most csak az stbn lehet. Elég furcsa, hogy visszaléptek. A diginél is van rögzítés beltéri egységgel és interaktív funkciók?
Ha csak a távrögzítés funkció nincs, az nem annyira fontos, ha a képminőség sokkal jobb.

(#393) Intruder2k5 válasza NTX (#392) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

UPC-nél pont a közelmúltban (2-3 hete) volt platform váltás, és vezették be a Horizon box-okat. Nem vagyok biztos abban, hogy az eddig működő mobil alkalmazást nem fogják megoldani az új rendszerhez is, de ebből a szempontból szerencsétlen a kérdésed időzítése, mert most valóban nem működik. :)

Természetesen a TV adás rögzítésére van megoldás, viszont mivel a box-uk 1 tuneres, így nem tudsz közben másik kódolt adást nézni. Azért fontos, hogy kódolt, mert 27-28 csatorna elérhető kódolatlanul is a UPC hálózaton, aminek vételéhez bármilyen más DVB-C képes eszköz (TV, box) megfelel.

Képminőségben mindenképpen jobb a DVB-C mint az IPTV, ez nem kérdés.

(#394) Gubek-Einste válasza NTX (#392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A digi-nél kódolatlan a tévé adás (van 1-2 kódolt adás is) így oda saját eszközt kell venned.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#395) NTX válasza Intruder2k5 (#393) üzenetére


NTX
tag

Köszönöm! Ha jól értem, mivel 1 tuneres a beltéri és nincs (még) hozzá távvezérlés, ezért jobban járok ha 2 tuneres dvb-c tvre közvetlenül kötöm az adást, mert annál lehetséges egyik rögzítése a másik nézése mellett?
Illetve a horizon szolgáltatásnak meg pont az a lényege, hogy vissza lehet nézni, lehet ezért nem foglalkoznak vele. Képminőségben a upc vagy a digi a jobb?

(#396) NTX válasza Gubek-Einste (#394) üzenetére


NTX
tag

Milyen eszközt tudok hozzá venni? Ha a tvben van dvb-c tuner, akkor gondolom nem kell vagy itt is van olyan lehetőség, mint a sateliteknél, hogy saját beltéri egységet veszek?

(#397) NTX válasza Gubek-Einste (#394) üzenetére


NTX
tag

Közben utána olvastam, találtam olyan külső dvbc tunert (technisat) amira azt írják, hogy kompatibilis a upc és digi szolgáltatókkal és távolról is vezérelhető. Ha jól értem akkor egy ilyennel megmaradnának az iptv szolgáltatásai és a dvbc képminősége?

[ Szerkesztve ]

(#398) Gubek-Einste válasza NTX (#395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dupla tuner tévével is max egy kódolt és egy kódolatlan adást tudsz nézni rögzíteni mert a kártya csak egy csatornát kódol ki egyszerre.
Olyan box-ot kell venni ami CI+ kompatibilis.
Saját box esetén nincsen lehetőség használni az interaktív funkciókat, azok csak a szolgáltatói eszközön elérhetőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#399) NTX válasza Gubek-Einste (#398) üzenetére


NTX
tag

Köszönöm az infokat! A TechniStar K2 ISIO készüléket mennyire érdemes megvásárolni a digi saját beltérije helyett? Úgy látom a diginél nincsenek interaktív funkciók. A upc-nél mivel van a horizon szolgáltatás gondolom nem érdemes saját boxot venni. Képminőségben van különbség a digi és a upc között?

(#400) Gubek-Einste válasza NTX (#399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az új Horizon box nagyon gyenge így érdemes CI+-os box-ot venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.