Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Intruder2k5 válasza #41133696 (#150) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mintha Telekom topikban is írta volna valaki régebben, hogy technológia függvényében eltérnek a TV stream-ek, lehet itt is erről van szó, VDSL-en egy "szegényebb kiadású" változat lehet mint optikán, ez magyarázhatja a kisebb sávszélesség igényt.

[ Szerkesztve ]

(#152) btz válasza ruti (#146) üzenetére


btz
addikt

1. Igen. A DSL kötegelőig optika van már a legtöbb helyen, ettől én még nem nevezném féloptikának :D
4. Az IP Tv-nek nincs minősége. Az a streamnek van, ami lehet akár gagyi és tűéles 4k stream is. Ha a sávszél adott akkor bármilyen kristálytiszta képe, magas bitráta és felbontása lehet egy streamnek.
5. CAM modul ip tv-hez nem létezik. Ezért hogy is lehetne.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#153) #41133696 válasza Intruder2k5 (#151) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, még alacsonyabb bitráta, utána meg csodálkoznak, ha az előfizető, az egyébként minőségi FHD-s TV készülékén nincs elájulva a minőségtől :)

(#154) bopeti98 válasza #41133696 (#150) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem hiszem hogy 4-5 Mbit lenne.
Ahhoz túl gagyinak tűnik. Én inkább 2-3 Mbitre tippelek.
Bár nyilván nem tudom pontosan megmondani, de az biztos hogy Digi DVB-C -n jobb az SD meg a HD is.

[ Szerkesztve ]

(#155) zoli62 válasza #41133696 (#150) üzenetére


zoli62
addikt

Tehát egy U10-es vonalon 2 SD stream mellett még 6,7 Mbs sávszélesség jut internetre?

(#156) btz válasza bopeti98 (#154) üzenetére


btz
addikt

A HD az minimum 3-nál kezdődik 8-9-nél több már felesleges. 2-re nem hiszem hogy levinnék már a 4-5 sem túl egészséges állapot, de az még vállalható is lehet (a vakoknak :D).
A zárójeles részt csak poénból mondtam :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#157) #41133696 válasza zoli62 (#155) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen.

(#158) #41133696 válasza #41133696 (#157) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt azért hozzá kell tennem, hogy egyszer mértem, akkor a bekötéskor :D

(#159) ruti


ruti
Közösségépítő

UPC vs INVITEL
Round 2 után 2:0

köszi minden észrevételt, hozzászólást, pontosítást

Round 3 következik - haver most köttetett be VDSL-t Vácon, egy UHD TV-re, csekkolom

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#160) btz válasza ruti (#159) üzenetére


btz
addikt

Egy képet küldjél róla. Elborzasztásként :D

ⓑⓣⓩ

(#161) ruti válasza btz (#160) üzenetére


ruti
Közösségépítő

arra gondolsz, hogy szolgáltatótól függetlenül nincs akkora nézési távolság a nappalijukban, hogy ne legyen csúnya? :D

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#162) bopeti98 válasza btz (#156) üzenetére


bopeti98
őstag

Azt az SD-re írtam.
A HD-t azt nagyon durva lenne 2 Mbittel adni.

Egyébként egyáltalán nem felesleges 8-9 Mbitnél többel adni a HD-t.
Egy 120 centis Full HD tévén már lehet látni a különséget a 8-9 meg a 14-15 Mbites HD stream között.

(#163) btz válasza ruti (#161) üzenetére


btz
addikt

Körülbellül

ⓑⓣⓩ

(#164) btz válasza bopeti98 (#162) üzenetére


btz
addikt

Ok. De én a HD alatt a sima HD-re gondoltAm. A fullHD-hez már tényleg nem felesleges 14-15 megabit.

ⓑⓣⓩ

(#165) kisapa válasza btz (#164) üzenetére


kisapa
senior tag

Az a baj,hogy az a 14-15Mbit sok helyen a teljes letöltési sebességet elvenné.Nyilván ezért nem is adják annyival.

(#166) ruti válasza bopeti98 (#162) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ezeket a HD stream sávszéleket mi szabja meg? fix, beállított értékek?
manuálisan állítják szolgáltatási rész-területenként, vagy adatforgalom figyelésével dinamikusan változik?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#167) bopeti98 válasza ruti (#166) üzenetére


bopeti98
őstag

Attól is függ, hogy maga a TV csatorna milyen jelet biztosít a szolgáltatónak.
Bár az esetek nagy részében ( Telekomnál ez 99.9% ) a szolgáltatók tömörítve továbbítják a csatornákat ami bizonyos esetekben érthető, és bizonyos esetekben nem.
Szerintem ez egy manuálisan beállított dolog.

(#168) Intruder2k5 válasza ruti (#166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felbontás, tömörítés foka, kép és hang bitráta szabja meg.

Nem állítódik dinamikusan, mert az azt eredményezné, hogy gyorsabb letöltés esetén igencsak leromlana az IPTV minősége, amit a szolgáltatók érthető módon nem vállalnak be. Persze így meg kapacitáshiány esetén akadhat, kockásodhat, mint bármely más digitális jel, de ez már részletkérdés.

Nem tudom konkrétan az Invitel használ-e több fajta stream-et az eltérő technológiákra, de azt tudom, hogy Telekomnál van szelektálás xDSL, koax, optika esetén.

(#169) zoli62 válasza #41133696 (#158) üzenetére


zoli62
addikt

Bekötés előtt állok, és IPTV mellett nem lesz Telekomos internet. :)

(#170) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!
Július elején lejár a hűségem a tkomnál, gondolkodom, hogy váltok.
Az utcánkban most már van digi, upc is.
A digi optika, a upc koax.
Egyetlen nagy bajom van, hogy a lakást 10 éve kábeleztük be és nem az új hármas szigetelésű koax-szal.
Ha a upc mellett döntök újra kell kábelezni a lakást?
Jelenleg a telekomos digitális kábel tv gond nélkül megy.

(#171) F34R válasza btz (#145) üzenetére


F34R
nagyúr

A Kabel a DSL-t valtana, amibol itt plafon 20-t tudnak garantalni, kabelnel meg metobbet.

(#172) #41133696 válasza zoli62 (#169) üzenetére


#41133696
törölt tag

Erről eszembe jutott egy eset: Neki csak IPTV volt a Telekomtól, látható, hogy a vonali adottságai messsze jók, annyira, hogy akár 3 HD Stream-et is kiszolgálhatna.

Erre tisztán látszik, hogy a T-nél le van korlátozva nagyjából az elérhető maximumának az ötödére...

(#173) zoli62 válasza #41133696 (#172) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam nem lesz ilyen probléma, az ébn vonalam csontig 12-t tud, max. 15-ig ki lehet hajtani.

(#174) adika4444 válasza sarkan (#170) üzenetére


adika4444
addikt

Válaszd Digi-t nem is kérdés olcsóbb gyorsabb nem kell se box se média kártya a coax-ot oszthatod az ONT-ből vagy ha társasház akkor a falból jövő kábelt oszthatod, ez mellett kapsz Digitális DVBC adást meg analógot is.
Sztem elég érv:D

Ja és családisban nem szutyok hgw-t adnak, hanem egy sima modem (ONT) eszközt ami mögé mehet router vagy 1 db gép.

üdv, adika4444

(#175) kabelmania27 válasza sarkan (#170) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Ha jól emlékszem előfordult hogy csak rákötöttek a meglévő kábelre, ezt a bekötést végző szakemberrel beszéld meg.

[ Szerkesztve ]

(#176) adika4444


adika4444
addikt

Jól kihalt a topik...
De én azért beírom, hogy XVII. kerületben beesett egy szórólap a postaládába, amin üdvözöl a DIGI!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hány telefon kiállás van az ont-on?

üdv, adika4444

(#177) Gubek-Einste válasza adika4444 (#176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kettő de ha csak egy vonalat rendelsz akkor csak az egyik lesz aktív, a másik a második vonalhoz való. Ha több telefon készüléket szeretnél használni akkor neked kell megoldanod a vonalnak az osztását.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#178) #41133696


#41133696
törölt tag

(#179) Kiki18 válasza adika4444 (#176) üzenetére


Kiki18
őstag

Szia. Úgy emlékszem kettő,de megnézem este

Én olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy milyen ajánlatok vannak 1143 Bp Hungária körúton?

HWR-t látom mint legolcsóbbat,benéztem a topikjába,de ott már a 80-as netet nem ajánlják. Árak alapján 10 vagy 20megás netet vennék....van esetleg értelmes ajánlata upc-nek vagy telekomnak vagy bárki megbízhatónak abban a körzetben?
Nagyon rossz érzés ám a XVII. kerületi digis körzetből elmenni a belvárosba,ahol 10-20 megákkal dobálóznak aranyáron. :(

(#180) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

UPC-t ITT meg tudod nézni pontos cím alapján, mert sajnos van ahol házanként változik, hogy elérhető-e a szolgáltatás. Utca egyik felén van, másikon nincs, vagy épp mindkét szomszédban van, csak épp itt nincs, stb...

(#181) Kiki18 válasza adika4444 (#176) üzenetére


Kiki18
őstag

2 hely van rajta,de hogy működihet-e mindkettő egyszerre az jó kérdés...de gondolom igen.

(#180) Intruder2k5 : Köszönöm!

Ha esetleg valaki a közelben lakik,szívesen olvasnám a véleményét. :K

[ Szerkesztve ]

(#182) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A két port két külön telefon előfizetéshez (külön számhoz) való, ha egy efihez több készüléket szeretnél használni, akkor sima telefonkábel elosztóval el kell osztani a vezetéket, és kész. De fentebb Gubek-Einste már megválaszolta ezt.

[ Szerkesztve ]

(#183) Beni2360


Beni2360
félisten

Szisztok!
Két bejegyzésem volt az lcd topikban itt is szeretném a vélaményteket kérni.

Első:

Másodi:

tegnap kaptam sms-t, hogy végfelhasználónál volt a hiba és kijavítva.
Ma reggel meg teljesen szét esik a kép még rosszabb mint volt, megint bejelentettem azt mondták látnak valami hibát.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#184) szemtelen


szemtelen
tag

Üdv!

Vidanettel kezdtem, akkoriban nagyon stabil volt és kiszámítható, nemtúl gyors de drága :)
Volt 2 év Digim, olcsó volt, gyors volt stabil volt, de sose tudta az előfizetett sebességeket produkálni!

Most most vidéken építkeztem és végem, új utca kb. 100m re vagyok a szolgáltató kábeleitől. Mit kell tegyek hogy valamelyik szolgáltató hajlandó legyen legalább felmérni a lehetőségeket. Sokan (12 ház van) épülünk itt. Szerk. Mobilról nehéz

[ Szerkesztve ]

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#185) Intruder2k5 válasza szemtelen (#184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindenek előtt javasolnám aláírások begyűjtését valamiféle szerződéskötési szándéknyilatkozatra, amivel talán már fel lehet keresni azt a szolgáltatót, amelyiknek a kábele a legközelebb van, illetve kérhettek segítséget az önkormányzatnál is, hátha ők tárgyalóképesebb pozícióban vannak. Egyebet nem hinném, hogy tehetsz...

(#186) szemtelen válasza Intruder2k5 (#185) üzenetére


szemtelen
tag

Hi,
Jaja, pont itt tartok, az önkormányzatnak nincs hatása, a két legközelebbit megkerestem. A t home-nál a bekötésre adtak időpontot is majd telefonon felhívtak hogy mégsincs kábel erre, a másik szolgáltató a microwave, talán kiküldenek egy szakit ennyit tudnak tenni. A vodának az otthoni wifi szolgáltatását ismeri valaki?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#187) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó Mindenkinek.

Sajnos eléggé megvagyunk lőve internetügyileg, vidéken vagyunk , Telenor lefedettség elég jó / de pár éve alattomosan átváltottak minket Flexi csomagból adatkorlátolt Hiperf.sza netcsomagra.. /

, de érdeklődés szintjén megpróbálnánk másfele mozogni szolgáltató ügyében.

Vagy esetleg valami javaslat internet / totál a semmi közepén a / a település kb 1-2km légvonalban, telefonvonal nincs, csak UPC műholdas.

Szóval valami megoldásféleség kellene :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#188) Intruder2k5 válasza Graphics (#187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elég reménytelen helyzetnek tűnik, ilyenkor esetleg még műholdas internet jöhet szóba, bár ez szintén nem olcsó, és ugyanúgy forgalomkorlátos is. Véleményem szerint ez még nem magánhasználatra van kitalálva. Például...

http://flexinet.hu/csomagok-arak/lakossagi/
http://www.vannet.hu/dijcsomagok/lakossagi-csomag-10

Ezen kívül megoldás lehet még, ha a közelebbi települések valamelyikén akad ismerősöd, rokonod, akivel még földrajzi rálátásotok is van egymásra (vagyis látod a házukat, mondjuk távcsővel), így onnan irányított nagy nyereségű WiFi antennával átlőhető hozzád az internet. Néhány km nem gond ilyen összeköttetésnek.

[ Szerkesztve ]

(#189) Graphics válasza Intruder2k5 (#188) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utóbbi járható, viszont esélyes hogy meg kell várnunk a telet, eléggé be van nőve a környék, és alapos tisztogatást kell végrahajtani

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#190) #41133696 válasza Graphics (#187) üzenetére


#41133696
törölt tag

Településnév nélkül elég körülményes, segíteni is...

(#191) Intruder2k5 válasza #41133696 (#190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs település, csak 2km-re, innentől kezdve meg majdnem, hogy mindegy.... Ha csak nincs ott még valami mikrós szolgáltatás esetleg, de gondolom arról tudna a fórumtárs.

(#192) #41133696 válasza Intruder2k5 (#191) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, félreolvastam :D

(#193) Graphics válasza Intruder2k5 (#191) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felbőg a Stihl-fűrész, nincs más megoldás, és kicsapjuk az erdőt, hogy legyen internet :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#194) Gubek-Einste válasza Graphics (#193) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha más megoldás nincsen akkor legyen ez...

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#195) Intruder2k5 válasza Graphics (#193) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És még a tüzelőkérdés is megoldódik egyben...

(#196) bopeti98 válasza szemtelen (#186) üzenetére


bopeti98
őstag

A Vodának nem, de a Telenornak vannak Home csomagjai ( 25, 50, 100 GB ) megfizethető áron.
[link] 66. oldal "Hipernet Home tarifacsomagok"
Sajnos 2 év hűség van rá, és ami fontos hogy regisztrálják a címed, így hiába mobilnet, nem nagyon tudod vinni magaddal. Csak a címedhez legközelebb eső mobiltoronyra csatlakozva működik.

[ Szerkesztve ]

(#197) taki01


taki01
őstag

Sziasztok,

Valaki közületek már igénylet nmhh-s mérődobozt?

(#198) Gubek-Einste válasza taki01 (#197) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én kértem már de még semmilyen hír sincsen róla, hogy kapok vagy sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#199) taki01 válasza Gubek-Einste (#198) üzenetére


taki01
őstag

Én is igényeltem és azt akartam megtudni hogy kb mennyi idő után veszik fel az igénylővel a kapcsolatot.

(#200) Intruder2k5 válasza taki01 (#199) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha úgy zajlik mint a SamKnows-nál, akkor csak abban az esetben keresnek, ha kiválasztanak, tehát majd a küldés előtt, a postacím miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.