Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Fücsök007 válasza Gubek-Einste (#1399) üzenetére


Fücsök007
őstag

Idáig nem nagyon volt ilyen lehetőség az elavult xDSL hálózatokon kívül, szóval ezért is tettem fel a kérdést. De lehetőleg olyantól szeretnék választ kapni, akinek van belsős ismerőse. :R

(#1402) headhunter


headhunter
addikt

"Cicaharc", aminek legjobban a felhasználó örül...


[ Szerkesztve ]

(#1403) gyeniko válasza headhunter (#1402) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez biztosan olyan helyen van, ahol van(nak) máős szolgáltató(k) is. Siófokon (sóstó) a családi csomag telefon nélkül, 30-as nettel, 2 év hűséggel+egyedi kedvezménnyel 8800 lesz.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1404) #41133696 válasza gyeniko (#1403) üzenetére


#41133696
törölt tag

Telekom van még, és 2018-ban állítólag Gbps-os optikával lesz jelen. Az Invitelből meg DIGI lesz :K

Egyébként Berettyóújfalu :K

[ Szerkesztve ]

(#1405) tibi970307 válasza headhunter (#1402) üzenetére


tibi970307
tag

Most látom, ez nálam is érvényes ár az Inviteltől, csak Digitális kábel TV van benne. Ha most nem lenne a T-nél még 1,5 év hűségem, akkor váltanék. T-től csak az 50-es internet érhető el, az is DSL-en. Abból pedig olyan 40Mb-et tud.

Remélem lép erre valamit a T, mert 6300Ft-ot fizetek, és fele sebesség.

(#1406) woodworm válasza headhunter (#1402) üzenetére


woodworm
veterán

Nem szűntek meg a mix prima csomagok? Az arculatváltás óta én nem látom ajánlatként és a home mix csomagok pedig drágábbak pár száz forinttal. Vagy csak a terület minősítése változott?

(#1404) GoodSpeed
Nekem a mostani hírekből az jött le, hogy ugyan majdnem 100%-os a digi tulajdonrész és a felügyelet, de különálló cégként folytatja.

(#1407) yetmanus válasza #41133696 (#1404) üzenetére


yetmanus
tag

Hujjujuuujjjjj, nálad eljön a kánaán jövőre XD Tőled egy megyével lejjebb, a T koaxot fejlesztett (megvette a helyi szolgáltatót, és rátolta a sajátját), ott volt az invitel reze, meg a T-vel párhuzamosan megjelent a upc is ugyanúgy koaxon, ugyh szép kis árháború alakult ki, az őseimnek gyorsan módosítottam is a szerződését egy áthelyezéssel :D Pedig nálunk se híre se hamva a diginek XD Amúgy meg ősszel remélem hogy jön a digi mobil, szóval elég meredek árak fognak ebből kijönni. A T topikban le is irtam hogy az utóbbi 1 évben milyen érdekességek voltak a T részéről [link]
És még nincs év vége... :))

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1408) woodworm válasza yetmanus (#1407) üzenetére


woodworm
veterán

Az árháború rendben, de azt jól működő felvásárolt hálózatot elkúrta a t. Lehet adsl-ről előrelépés, de a hálózaton lévőknek vissza.

(#1409) yetmanus válasza woodworm (#1408) üzenetére


yetmanus
tag

Mire gondolsz? Addig úgy nézett ki anyámék települése, hogy invitel réz és helyi szolgáltató ed3. Megvette a T a koax hálózattal együtt a helyi szolgáltatót, a upc épp akkor fejlesztett ugyancsak ed3-at a településen. Maradt az invitel dsl, és párhuzamosan upc és T koax. Mondták is a régi ott élő osztálytársaim, hogy a megvétel után 2-3 hónapig sok mindent csinált a T a hálózattal, gondolom alkalmassá tettél a későbbi Telekomos új net portfólióra. Unokatestvérem egy utcával lejjebb lakik anyáméktól, az invitelt azzal a lendülettel lemondta, és fut a T tripla koax. Azóta is rendben van a dolog, ugyh szerintem előrelépés a dolog

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1410) woodworm válasza yetmanus (#1409) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanez a helyzet Mezőberény-Köröstarcsa esetében. Olyan mértékben megemelkedett a kiesések száma, hogy lassan már idegesítő. Erőteljesen nyomatják a telekomos csomagokat a szar listaárakon, a tulajdonos cég pedig nem biztosít, csak a telekomnál kisebb sávszélességű csomagokat.

(#1411) yetmanus válasza woodworm (#1410) üzenetére


yetmanus
tag

Valahogy éreztem :D ugyanarról beszélünk XD Mondják a rokonaim h vannak kiesések, de elnézik ott a T-nek, mivel sok helyen konkrétan oszlopot cserélnek, mert sok helyütt (a szomszédos utcákban is) olyan borzalmas állapotban vannak az oszlopok, h azt lecserélik betonra... Pár hete odahaza voltam, körülnéztem kicsit, és valóban.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1412) woodworm válasza yetmanus (#1411) üzenetére


woodworm
veterán

Az oszlopokat az áramszolgáltató cseréli, nem a telekom. Tavasz óta állandóak az áramszünetek. Néhány helyen futhat a telefonpóznákon is, de az meg inviteles felségterület. Szerintem túlvállalta magát a telekom a 100-as nettel ezen a hálózaton.
A saját modememen 4ds és 4us csatornát látok. Bár nem tudom, hogy lehetséges-e ugyanazon a kábelen elkülöníteni a két szolgáltató csatornáit és csak én nem látom a modemben a többit.
Egyébként nem csak inviteles alternatíva van/volt, évek óta működik a kistérségi hálózat ftth alapokon. Régen az ip park hirdette magát, most az overnet szolgáltat rajta szimmetrikus csomagokkal (max. 550Mbit).

(#1413) yetmanus válasza woodworm (#1412) üzenetére


yetmanus
tag

igazigaz, az áramszolgáltató cseréli, ha legközelebb hazamegyek, lövök pár képet ezekről, mert egynémelyik tényleg szörnyen elhanyagolt állapotban van úgy amblock. Valóban invitel felségterület, viszont a telekom és a upc-s kábelek alatta vannak, teljesen külön, a képeken majd látszódik :) A kábelnet röhögve bírja a 100-at, 250et és a upc-nek az 500-at is, szóval ez még csak nem is a technológia közepe (mmint amit a T ad). Az invitel, a T és a UPC hálózata külön van egyébként egymástól, csak ugyanazokat az oszlopokat használják. Az overnetről odahaza még nem hallottam, az virtuális szolgáltató vagy neki is külön van?

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1414) woodworm válasza yetmanus (#1413) üzenetére


woodworm
veterán

Tudom, hogy a telekom és a upc kábele elkülönül. Én a helyi felvásárolt hálózaton vagyok, itt osztozik a telekom a helyivel. Erre írtam, hogy csak 4 csatornát lát a modem. A telekom oldalán megnézve nem is ajánl csak 100-as netet, a helyi meg csak 60-ast.
Az overnet optikán szolgáltat. Annak idején ez európai fejlesztésként indul, kistérségi hálózatként. Sokáig az ip park szolgáltatott rajta, most az overnet. Nem vagyok tisztában a tulajdonosi szerkezettel, mennyire fonódik össze a korábbi kivitelezővel és üzembentartóval. Mellette rádiós net is van/volt.

(#1415) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Az Ace telekom ról mit tudtok ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1416) taki01 válasza Core2duo6600 (#1415) üzenetére


taki01
őstag

Tesómék irodájába ők szolgáltatják a netet mikrohullámon keresztül. Elég stabil még viharban is. Mondjuk lakossági részt annyira nem tudom de szerintem korrekt cég. Előre jelzik ha bármit csinálnak a hálózattal.

[ Szerkesztve ]

(#1417) Core2duo6600 válasza taki01 (#1416) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Optikájuk is van ? vagy csak mikros ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1418) taki01 válasza Core2duo6600 (#1417) üzenetére


taki01
őstag

Ha jól tudom csak mikrojuk van.

(#1419) Core2duo6600 válasza taki01 (#1418) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Most jelenleg 30 as bérelt vonal van a UPC től a cégnek és valami ettől gyorsabbat próbálok keresni reális áron.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1420) taki01 válasza Core2duo6600 (#1419) üzenetére


taki01
őstag

Ha pénz nem számít akkor fogsz kapni 30 Mbpsnél többet is, de mindjárt küldök egy árlistát.

(#1421) taki01 válasza taki01 (#1420) üzenetére


taki01
őstag

Ezek az árak változhattak mert valamikor nyáron kaptam ezt az árajánlatot. Tesóméknak netroller 10/10 Mbps van.

Netroller
DataCargo
MetroLink

[ Szerkesztve ]

(#1422) Core2duo6600 válasza taki01 (#1421) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi, hát a UPC től olcsóbb, kiváncsian látnám a Gigabites árát is, csak nem 10 szerese a 100 asnak, hisz akkor senkinek nem kellene !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1423) yetmanus


yetmanus
tag

[link]
Egy kis digis szösszenet, a végén a GVH engedélyezi az Invitel bekebelezését, és kicsit jobban felpöröghet a verseny :)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1424) LionW


LionW
tag

Interleave kikapcsolásával van valakinek tapasztalata, kikapcsolják kérésre?
https://i.imgur.com/6eBbwBH.jpg
Packetloss-t mennyire növeli? Csak kíváncsiságból kérdezem, érdekelne mennyire lehetne lenyomni a pinget multis játékok miatt. Bár a mostani 25 ms sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#1425) headhunter


headhunter
addikt

Október 23-ig még mehet a beetető hadműlet és a 2 éves rabigába húzás...

"...A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz 2017. szeptember 20-án küldött beadványára válaszolva tájékoztatjuk, hogy az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény módosításáról szóló 2017. évi LXXXVIII. törvény 2017. október 24-étől hatályos, a szolgáltatóknak ezt követően kell az abban foglaltak szerint eljárniuk.

Reméljük, válaszunkkal segítségére lehettünk..."

(#1426) WWallace


WWallace
csendes tag

Nem is a hatályba lépés az igazi kérdés. Hanem, hogy a gyakorlatban hogyan is kerül alkalmazásra az Eht. új 127. § (6) bekezdése: "A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott, az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételeknél."

Megpróbáltam megerősítettni az NMHH-val, hogy ez valóban azt jelenti, hogy, ha lejár a hűségidő, a továbbiakban a határozatlan idejű szerződés alatt ugyanazon az áron kell a szolgáltatónak nyújtani a szolgáltatást. Nos, nem erősítették meg, többek között az alábbi lerázó szöveget küldték:

"A közigazgatás törvény alá rendeltségének alkotmányos elve alapján, a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvénynek (Ket.) rendelkezéseinek, garanciáinak, illetve jogorvoslati rendszerének megfelelve, a Hatóság nem jogosult hatósági hatáskörébe tartozó ügyekben hatósági eljárási jogviszonyon kívül felmerült jogi kérdések tekintetében jogértelmezési tartalmú, vagy a jövőbeli hatósági eljárások tartalmát bármilyen módon érintő, meghatározó tartalmú állásfoglalást adni. Kérjük megértését, de kérdésére konkrét választ a Hatóság nem hivatott adni."

Különösen furcsa ez a hozzáállásuk, ha megnézzük például a UPC 2017. október 24-től hatályos (a Helyhez kötött telefon és Mobil rádiótelefon szolgáltatások nyújtására vonatkozó) ÁSZF-je 7.1.9.1. pontjának utolsó bekezdését: "Amennyiben az egyedi Előfizetői Szerződésben rögzített határozott időtartam eltelt, és a Előfizető újabb határozott időtartamra nem köt Előfizetői Szerződést, ugyanakkor a Szolgáltatást továbbra is igénybe veszi, úgy az Előfizető a Szolgáltatóval – ráutaló magatartással - határozatlan idejű Előfizetői Szerződést köt, az ÁSZF-ben foglalt havidíjon (listaáron). A határozott időtartam lejártáról szóló értesítésében a Szolgáltató – választása szerint - az Előfizető részére a határozatlan idejű szerződés keretében igénybe vehető kedvezményeket kínálhat. Ilyen tartalmú Szolgáltatói ajánlat vagy a Szolgáltató által az ÁSZF-ben és az egyedi Előfizetői Szerződésbenfoglaltakhoz képest az Előfizető számára biztosított kedvezmények megvonását követően (amennyiben ezek helyett újak nem kerülnek felajánlásra) az Előfizetői Szerződés annak eredeti feltételei szerint, azaz listaáron folytatódik tovább. A kedvezmények ilyen módon történő biztosítása vagy megvonása az Előfizetői Szerződés feltételeiben nem eredményez módosítást, az az ÁSZF-ben és az Előfizetői Szerződésben rögzítettekhez képest, az előfizető javára történő eltérésként minősül."

Érdemes rápillantani az idézett szövegben arra a zárójeles "listaáron"-ra. Egyelőre én nem vennék rá mérget, hogy, ha valakinek október 24. után lejár a hűségideje, nem fog emelkedni az előfizetési díja... Meglátjuk, melyik szolgáltató hogyan értelmezi a jogszabályhelyet, aztán megkapja az NMHH majd a konkrét hatósági eljárás megindítására irányuló bejelentéseket, panaszokat is. :) Mert panasz biztosan lesz, ha valamelyik szolgáltató nem úgy fogja a jogszabály-módosítást értelmezni, ahogyan a legtöbben szeretnénk.

(#1427) headhunter válasza WWallace (#1426) üzenetére


headhunter
addikt

Lesz itt olyan kavarás...

Nálam az internet 500/22Mbit: 2.500Ft/hó, listaár 25.000Ft/hó :Y
TV: 3.699Ft/hó, Listaár: 7.199Ft/hó

(#1428) LionW


LionW
tag

Mi pont október végén terveztük a szolgáltató váltást, most lett elérhető az upc 500Mbps net csomagban 5500 ft-ért, és az invitel is nemrég fejlesztette ki a 100 Mbps hálózatot amit csomagban 4500 ft-ért ad. Mind a kettő hűségnyilatkozatos ár, előtte telekom volt kb 10 évig, de ők eléggé lemaradtak, 10 megás net dupla áron...

Szerintetek érdemes még 23.-előtt váltani? Nem szoktuk sűrűn cserélgetni szolgáltatót, nem tudom mennyire reális hogy ennél alacsonyabbra menjenek az árak.
Ez az 5500 ft-os upc ár nem rossz(főleg kisvárosban), hűségnyilatkozatos akció nélkül viszont sokkal drágábban adják.

(#1429) Gubek-Einste válasza LionW (#1428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes párhuzamosan megtartani a jelenlegi ameddig az új nem lesz bekötve de valószínűleg nem lesz hátrányod a kivárásból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1430) headhunter válasza LionW (#1428) üzenetére


headhunter
addikt

Én a helyedben lehet kivárnám az októbet 24-et, mert utána csak 1év hűségidő lesz, igaz nem lehet tudni milyen árakkal...

(#1431) lesliefox


lesliefox
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném a XX.kerületbe költöztünk és szerencsésen pont egy olyan helyre ahol optika szalad végig a ház mellet. A Digi és a T is tudna nekünk szolgáltatni(A UPC ismerösök és személyes tapasztalatok miatt nem játszik). Lehetőleg komplett csomagot vásárolnék minél olcsóbban. Nem tudom hogy a Digi kártyás megoldása mennyire működő képes a TV terén.

A kérdésem az lenne hozzátok hogy :
Aktív játékos létem és munkám miatt fontos a stabil, szakadás mentes kapcsolat. Van-e már olyan szinten a T GigaNet terén hogy az új magenta csomagjuk kedvezménye vetekedjen(van T-s mobil előfizetésünk) esetlegesen a Digi áraival?Ahogy én számolgattam plusz/minusz ötszáz- ezer forint a Diferencia a digi javára.T-vel Budapest szerte ismerösöknél hallotam hibáról, de nem tartom kizártnak hogy hely specifikus volt.
A másik ami csak a későbbiekben lesz fontos: elképzelhető hogy majd szeretnék otthonra NAS-t vagy egy mini szervert amit kívülről is elérnék.

Előre is elnézést a sok kérdésért!
Nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#1432) Bozek válasza lesliefox (#1431) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Nem tudom hogy a Digi kártyás megoldása mennyire működő képes a TV terén."

Én úgy tudom, hogy csak a DigiFilm-hez kell kártya, a többi adó sima DVB-C-s TV-vel nézhető.

(#1433) sziszi-fuszi válasza lesliefox (#1431) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha igazán jó szolgáltatást szeretnél, akkor a T-s optika internetre, (rendkívül stabil,) tévézéshez pedig az IPTV helyett a digit kötteted be. Utóbbinál nincs box, nincs kártya (leszámítva néhány spec. adót, pl. felnőtt csatik, HBO, Filmbox, Digifilm). Az összes többi adójuk kódolatlanul jön, bármilyen DVB-C képes eszközzel nézhető, felvehető.

Mi alá kell írás?

(#1434) LionW


LionW
tag

Értem, köszi, mindenképp kivárjuk az új internet bekötését, mielőtt ezt lemondjuk. A megrendeléstől kb mennyi idő még jönnek a szerelők(vidéken)? Mert az őszi szünetben(okt utolsó hete) tudnánk itthon lenni délelőtt, a szerelők miatt.

Ha az árak nőnek is, az invitel most is elég olcsón adja a hűség nélküli szerződést, nekik biztos megérné ezután is alacsonyan tartani az árakat.
Digi a HorizonGo miatt érdekelne főleg, + ugye 400 Mbps-el gyorsabb kb 1000 forintért, ami nem olyan rossz.
Viszont a "Bivalyerős UPC Connect Box" elég rémisztően hangzik. ;] Ezzel lehet már játszani, letölteni rendesen? Elég durvákat írtak róla az UPC-s topicban, dobálja a netet, durván laggol játék közben stb. Így már nem olyan vonzó a nagyobb sebesség és a HorizonGo sem.

(#1435) Gubek-Einste válasza LionW (#1434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb ha a szolgáltatói eszköz bridged módban van és saját router-t használsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1436) taki01


taki01
őstag

Haveromékhoz Németországban lakik és most dobták be hozzájuk hogy elérhető 1Gbps-es net 500Mbps-es feltöltéssel. Bár egy kicsit horror áron bár ez a csomag majdnem olyan mint itthon a Magenta1.

[ Szerkesztve ]

(#1437) yetmanus válasza taki01 (#1436) üzenetére


yetmanus
tag

Hát ja... Ha nagyon sarkítok, akkor ez 36 ezer ft-nak felel meg kb, és a legnagyobb magenta csomag, mindenben a maxal, idehaza 23700Ft :D Ebben a hoppá plusszal, gigabites nettel és scshd iptv-vel (PVR nélkül) és a korlátlan mobilnettel korlátlan mobiltelefonálással amblock. És ez a piaci át, ugyanez a spec magentával meg ugye kevesebb, de ki is fejtettem pár napja a telekom topicban :D

[ Szerkesztve ]

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1438) Gubek-Einste válasza taki01 (#1436) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mi is van benne?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1439) taki01 válasza Gubek-Einste (#1438) üzenetére


taki01
őstag

Internet+telefon+mobil+TV avval az interaktív szolgáltatásokkal amit majd itthon is beakarnak vezetni. Több részletet nem tudok mert haverom nem akarja megrendelni. Azt mondta hogy el van a 15Mbps-es DSL is.

(#1440) nicu71


nicu71
addikt

Sziasztok! Egy hónap mulva ugy tűnik elindul a UPC kábel nálam, annyi idő kell míg fejlesztenek a belvárosban pár dolgot.Arra lennék kiváncsi nagyon hogy a többi szolgáltatóhoz képest /T-home IPTV,Digi-UPC-Sat stb /
milyen a képmínőség ,HD csatik mennyire vannak összetömöritve,stb ...akinek van összehasonlitási alapja,annak kiváncsi vagyok a véleményére

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1441) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok a kérdéssel:

Bp XXII kerületben szeretnék UPC TV és internetről Telekom TV és internetre váltani. Jelenleg HD-s legnagyobb TV csomagunk van, felvevős media box-szal és 500-as internet, ami inkább 300-400-as. A TV-vel meg vagyunk elégedve, a net lehetne gyorsabb.

Mire számíthatok a Telekomnál? Elvileg optikát húznak be és 1000 mbit-es csomagot fizetnék elő a legnagyobb tv csomaggal és rögzítős beltérivel.

Képminőségre milyen a Telekom? A gigabites netet tudja hozni? A feltöltésnél mik a reális sebességek?

Új bekötésnél van pár próbanap amin belül le lehet mondani, ha nem hozza amit várok?

Az optikát gondolom egy boxban végződteti a Telekom, ahonnan a net wifi-n vagy utp kábelen megy tovább és a TV-hez is UTP kell. Cat 5e elég? Illetve mennyi port van a boxukon? Kell mellé egy switch, ha több lan végpontot szeretnék?

Előre is köszönöm!

(#1442) Livius válasza Bibgr0 (#1441) üzenetére


Livius
őstag

Elsőre inkább annak járj utána, hogy esetleg nem e a géped miatt megy csak az 500 Mb/s 300-400-al. Könnyen lehet, hogy a géped ennyit bír, és ha így fizetnél 1Gb/s-re, semmivel sem lennél előrébb, max azzal, hogy valamennyivel több feltöltési sebességet kapnál a telekomtól. Amúgy általában 4 portos HGW-ket adnak, és azokkal kell gazdálkodni IPTV-re és PC-és netre is. A wifijük ezeknek kb hulladék kategória, ha az is nagy szempont, akkor mindenképp kell egy saját eszköz utána.

Amúgy a telekom IPTV-je messze nem olyan minőségi mint a UPC DVB-C. Egyáltalán nem éri meg, főleg úgy hogy ha majd rögzítesz egy HD adást, mellette könnyen lehet hogy csak egy SD adást tudsz majd nézni egy másik HD-ét már nem, egy időben. :N

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1443) Gubek-Einste válasza Livius (#1442) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Optikán 2 HD és 1 SD stream van kiadva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1444) yetmanus válasza Livius (#1442) üzenetére


yetmanus
tag

A telekom optikát azért ne hasonlítsd össze a Telekom DSL-el amid neked van. Feleslegesen károgod szét az optikát

Bibgr0: személyes véleményem szerint a Telekom optikát rendesen összerakták, a budapesti ismerőseim csak pozitív véleménnyel vannak róla, a digi optika nem olyan jó, de azzal sincs gond, viszont ha upc-d van, akkor valszeg koax. A feltöltéseddel nem lesz gond, a garantált is 50 mega, felfele, a garantált, igen XD
Árban hasonlót fogsz fizetni mint a upc-nek, de ha megnézed a telekom oldalát, akkor a címedre ki fogja dobni valamelyik spec árat. Ha HD-t veszel fel, akkor valós időben HD-t is tudsz nézni, kivéve ha 2 vagy 3 beltérivel kéred.
A gigabiteshez már az új Sagemcom ONT-t kapod, erről a telekom topicban olvashatsz részletesebben, 2,4 és 5GHz wifi-vel kapod. Ha csak egy beltérivel kéred, lesz további 3 portod asztali géphez/switch-hez.
HD: ne várj különbséget, 1920x1080as felbontás maradéktalanul átjön, az én telekomos HD-mal egy darab gond nincs.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1445) Bibgr0 válasza yetmanus (#1444) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

(#1442) Livius: Gépem az adatlapomon. Gigabites port, cat5e háló és m.2 ssd. Néha megy 50 MB/sec a letöltés, de nem mindig.

(#1444) yetmanus: Köszönöm a plusz infót! Egy beltérivel lesz. Az IPTV amitől tartok csak. Szemre van különbség a UPC és a Telekom HD között?

(#1446) Linem válasza yetmanus (#1444) üzenetére


Linem
senior tag

Ahogy írtad is: személyes véleményed szerint...
A Telekom optikán az internet valóban jó, de Livius nem is erről írt, hanem az IPTV-ről.
Az optika sávszélességétől függetlenül gyenge a Telekom IPTV minősége. A nyomába sem ér a UPC DVB-C és az Invitel DVB-C minőségének. Ja, és ezt nem a budapesti ismerőseimtől hallottam, hanem a különbséget a saját szememmel tapasztalom.

(#1447) viktorhu válasza Bibgr0 (#1445) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha nagyon szuper tévéd van, akkor igen, de a hd adásokat kifejezetten szépnek tartom, sd-ben észrevehető a tömörítés. A telekom optikánál szerintem nincs ma jobb lakossági netszolgáltatás Magyarországon, szóval az a kérdés, mi a fontosabb. Mozifilmet az ember már úgyis a netről néz, alkalmi lazulós tévézésnek (natgeo stb) meg pont mindegy, milyen technológia, főleg hd csatornák esetén.

(#1448) viktorhu válasza Linem (#1446) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem független az optika sávszélességétől, dsl-en másképp működik az iptv, mint a többi technológián.

[ Szerkesztve ]

(#1449) Linem válasza viktorhu (#1448) üzenetére


Linem
senior tag

A Telekom az internettől függetlenül mindenhol ugyanolyan kódolással továbbítja az IPTV-t. Hiába fizetsz elő nagyobb internetre, ettől még nem fogják emelni a bitrátáidat. Egyébként nem akarom bántani az IPTV-t sem, mert egy átlagos előfizető, aki nem kényes a képminőségre és mellette nem lát folyamatosan DVB-C szolgáltatást is, hogy össze tudja hasonlítani, akkor talán soha nem fogja észrevenni, hogy alacsony a bitráta. Ha van viszonyítási alapja, akkor viszont látni fogja a különbséget.

(#1450) nicu71 válasza Linem (#1449) üzenetére


nicu71
addikt

ezt olvasva örülök hogy Hódmezővásárhelyen épp most debütáló UPC-t választottam ,nem pedig a telekomos IPTV-t /előző helyi kábelszolgáltató felszámolódott,és most nagy az igyekezet betölteni az űrt :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.