Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Exodius válasza viktorhu (#1650) üzenetére


Exodius
őstag

Tehát a vevőegységek között nincs különbség minőséget illetően.

(#1652) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Udv Mindenkinek es BUEK igy utolag is.

Lenne egy eleg SOS kerdesem, meg mielott "gond" lenne belole.

Ti tudtok olyanrol mostanaba hogy vkit korlatoztak a sok adatforgalma miatt? ( Tobb TB akar)
Vagy figyelmeztettek torrent, stb.miatt?

Par hete van 1000/1000 es hat meglodulnak hebe -hoba a dolgok, de nem akarnam tulfeszuteni a hurt 😀

Koszonom Mindenkinek az infokat.

(#1653) Gubek-Einste válasza HUNgabus (#1652) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem hallani egyáltalán ilyenről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1654) kisapa válasza HUNgabus (#1652) üzenetére


kisapa
senior tag

Mondanám, hogy nem ártana de nem lennék túl népszerű.( Nem mintha erre hajtanék). Viszont meg tudok őrülni amikor a hasonló esetek miatt megfekszik a kábeles netem és a legfontosabb dolgokat sem tudom elintézni, és ez alatt nem a torrentet értem. :W

(#1655) HUNgabus válasza kisapa (#1654) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Megértem hidd el, itt is sokaig csak koaxos meg telefonos net volt. Most hogy a 2 nagy kihuzta az optikat vegre van rendes net meg tv.
Azert az regen gaz lenne szerintem ha ilyen halozaton 1-2 tb megfektetne a szomszedokat is.
Aki jott kotni azt mondta hogy pl a tv adas mindig prioritast elvez a halozaton, csak utana jon a net.

[ Szerkesztve ]

(#1656) ladislass


ladislass
csendes tag

Eddig Telekomnál vagyok internet előfizető, ami hamarosan lejár (TV-re, telefonra nincs szükségem). Kérdés, hogy érdemes-e váltani UPC-re (ez a kettő van mifelénk)? Csak internet használatban árban, megbízhatóságban van-e különbség? Vagy nem olcsóbb egyik sem a másikhoz képest?

(#1657) Intruder2k5 válasza ladislass (#1656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ettől sajnos nehezebb ez a kérdés. Először is nem mindegy, hogy a Telekomnál milyen technológián vagy. ADSL, VDSL, kábelnet, optika? Illetve ha régebbi rézhálózat, akkor milyen állapotban van az, mennyire gyakoriak a problémák, és persze jó lenne tudni azt is, hogy ott helyben a UPC hálózata is milyen, mert sajnos náluk is vannak eltérések. Pl. felvásárolt területeken ahol nem történt hálózatfelújítás, ott több lehet a műszaki probléma, de újabb kiépítésű részeken ez ott sem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#1658) ladislass válasza Intruder2k5 (#1657) üzenetére


ladislass
csendes tag

Optikán vagyok, megbízhatóan működik, 1-2 éve építették ki. Egyidőben a UPC is kiépítette a hálózatát, elvileg teljesen új az is. Ha honlap árakat nézek, az UPC tűnik olcsóbbnak, ezért vetődött fel a kérdés bennem.

(#1659) Intruder2k5 válasza ladislass (#1658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát... Én optikáról biztosan nem váltanék vissza DOCSIS-ra, még akkor sem, ha egyébként a Telekom-mal nem szimpatizálok otthoni szolgáltatások terén. Mondjuk ennek oka inkább az IPTV. Ha torrentezel, és/vagy használsz felhőszolgáltatásokat, akkor a UPC által adott 10-20Mbps feltöltési sebesség már kevés lehet.

(#1660) ladislass válasza Intruder2k5 (#1659) üzenetére


ladislass
csendes tag

Nem vagyok nagy szakértő, de a leírtak alapján ha jól értem az UPC nem optikai kábelen szolgáltat. Emiatt az ő rendszerük "gyengéje" (internet szempontjából) a feltöltési sebesség, ami a Telekomnál jobb. Jól értelmezem?

(#1661) Intruder2k5 válasza ladislass (#1660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van. A UPC gerinchálózata bár optika, de az előfizetői végpontok mindenütt koaxban végződnek, és koaxos berendezések (modem, HGW, set-top box) vannak rákötve. Az internetet EuroDOCSIS 3.0 rendszeren szolgáltatják, ebből kifolyólag a reálisan nyújtható feltöltési sebesség legfeljebb 25Mbps körül van. Ezzel szemben a Telekomnál akár szimmetrikus 1/1Gbit/sec, vagy 2/1Gbit/sec is elérhető optikán. A UPC jelenlegi rendszere sokkal régebbi technológián alapul, és további szegmentálással, modem cserékkel is legfeljebb 30-40Mbps ami szóba jöhetne felfelé. Jelentősebb emeléshez EuroDOCSIS 3.1 rendszer kellene, de ez egy nagyobb beruházás lenne, és a szolgáltatási portfólión is nagyobb változtatásra lenne szükségük, hogy ez működhessen, pl. meg kellene szüntetniük az analóg adásokat. Szóval a magam részéről nem hiszem, hogy 2-3 éven belül ezt bevezetnék.

(#1662) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

Digi a szolgáltatónk TV fronton műholdassal. Ma valami figura jönne, hogy rábeszéljen a kábelesre. Azzal a címszóval, hogy a műholdas nem jó ha esik az eső vagy a hő. Itt kicsit gyanús a sztori, mert bár volt olyan, hogy elment a kép, de egy betelefonálás és jön a szervizes rámér a fejegységre és ha az eredmények rosszak díjmentesen cseréli és utána már mindegy, hogy esik vagy fúj teljesen jó a kép.

Telefon és net az T és. De emberünk rebesgetett optikát is.

A település 3360 Heves. Van aki járt már hasonló cipőben -persze nem településben :) - Vagy tud valaki valamit infót a Digi kábeles szolgáltatásairól? Ha lenne megfelelő árajánlat a telefont és a netet is elhagyhatjuk.

(#1663) Gubek-Einste válasza atee_13 (#1662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a Digi net vagy kábel tévé topikba is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1664) viktorhu válasza atee_13 (#1662) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem ha optika van, akkor azt kell választani.

(#1665) #10186752


#10186752
törölt tag

Sziasztok,

Valaki meg tudná esetleg mondani, hogy az alábbi címen milyen szolgáltatók érhetők el vezetékes internet és TV-szolgáltatással?

1164 Budapest, Vágás utca 45.

DIGI - az adott utcarészen nem szolgáltat, mert föld alattai vezetéke nincs, a villanyoszlopok pedig új típusúak, a lengőkábeles megoldás nem működik.

Telekom - A szemben lévő házban (kb. 20 méter), van 500 Mbites net és tv szolgáltatásuk is, de a társasházat nem akarják bekötni a hálózatba, mondván, hogy soha meg nem térülő beruházás lenne (föld alatt kéne átvinni a kábelt.

Tudomásom szerint van még a HWR, tipikus 16, kerületi szolgáltató, jelenleg ebben az utcában nem elérhető.

Más lehetőség esetleg?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1666) kabelmania27 válasza #10186752 (#1665) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
UPC is szolgáltat a kerületben, írj nekik.

[ Szerkesztve ]

(#1667) #10186752 válasza kabelmania27 (#1666) üzenetére


#10186752
törölt tag

Megtörtént :)

(#1668) #07746304 válasza HUNgabus (#1652) üzenetére


#07746304
törölt tag

Most UPC-c vagyok főleg:

Semmi gond nincs ;) Nem lassítanak, nem küldenek figyelmeztetést sem, pedig Youtube-ra több mint 1 TB adat kúszott fel januárban is.

(#1669) Gubek-Einste válasza #07746304 (#1668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam egy kicsit több volt a forgalom:

Megjött a Xiaomi Mi Box S és mennek a 4K-s Youtube videók háttérben :D

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1671) Gubek-Einste válasza #20749568 (#1670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Volt olyan nap amikor 400 GB felett volt a forgalom torrent + 4K stream-ek miatt.
Kevesebbet mutat a hivatalos elszámolás mint amennyi a valós forgalom, router elszámolása szerint (így reggel) 8.5 TB a forgalom az elmúlt 30 napban.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1672) viktorhu válasza Gubek-Einste (#1671) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem bénítod le a fél utcát?

(#1673) Gubek-Einste válasza viktorhu (#1672) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eddig még nem szóltak miatt. Sok a Digi-s erre felé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1674) #07746304 válasza Gubek-Einste (#1673) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nekem sem, meg jön a Telekom optika :D Szóval nem igen fognak panaszkodni :D

(#1675) tomt9


tomt9
újonc

Sziasztok!

Tervezek venni egy laptopot, lehetőleg internethozzáféréssel. Ez lenne az első laptopom, foglamam sincs hogy milyen csomag lenne jó rá. Csomót youtubeozok, az sok netet használ, így a korlátlanra gondoltam. Nektek mik a tapasztalaitok, milyen szolgáltatókat ajánlotok?

(#1676) #19482368 válasza Intruder2k5 (#1602) üzenetére


#19482368
törölt tag

IPTV-re, amit én biztosan kerülnék, de ez legyen az én bajom, ettől még sokan használják megelégedéssel azt is.

Ez a mondat felkeltette az érdeklődésemet, szeretném megkérdezni, pontosan mire is gondoltál?
Ha lennél kedves, és kifejtenéd.
Mik azok a tényezők, ami miatt aggályaid felmerülnek?

(#1677) Intruder2k5 válasza #19482368 (#1676) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Főként az, hogy elkerülhetetlen a box használata, még a sokadlagos (pl. konyhai) TV-nél is. A DVB-C-nél nincs kényelmesebb, bedugom a koaxot a TV-be, behangolom, és működik. A csatornákat oda rendezem ahova én szeretném, nem kell két távirányítóval hadonászni egyszerre, és kevésbé is van tömörítve mint az IPTV stream.

(#1678) Gubek-Einste válasza tomt9 (#1675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vezetékes vagy mobilnet kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1679) #81733120


#81733120
törölt tag

DIGI SAT TV-ről szerintetek megérné Telekomos IPTV-re váltani?

(#1680) 4Grider válasza #81733120 (#1679) üzenetére


4Grider
nagyúr

Anyagilag biztosan nem. Minőségre a tányéros tv-hez képest szebb az iptv.

(#1681) #81733120 válasza 4Grider (#1680) üzenetére


#81733120
törölt tag

Köszi a választ. :R

(#1682) Gruba


Gruba
csendes újonc

Üdv!

A debreceni fórumozóktól kérnék segítséget. Érdeklődnék, hogy a 3 nagy szolgáltató közül melyik a legstabilabb. Főként az egyetem környéke érdekelne, pontosabban Hatvani István utca. Az elérhető csomagok közül a Digi a legkedvezőbb, de ha egy másik szolgáltató sokkal stabilabb, korrektebb, akkor megfontolom, hogy melyik szolgáltatót választom.
Előre is köszi a segítséget! :)

(#1683) tomt9 válasza Gubek-Einste (#1678) üzenetére


tomt9
újonc

Mobil :)

(#1684) Gubek-Einste válasza tomt9 (#1683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor flottás topikban érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1685) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mivel érdemes most érvelni a UPC nél,
azon kívül hogy a DIGI olcsóbb ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1686) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#1685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mással nem is lehet, esetleg Flip ha van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1687) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#1686) üzenetére


DonThomasino
veterán

Érdekes volt...
Bementem mondtam h hívtak telón hűség idő miatt.
Szeretnék egy még egy cisco boxot különben márciusba felmondom,
aztán mondták hogy OK. Semmi próbálkozás nem volt h ott tartsnak.
Ez azért lett volna mert még nem járt le vagy csak kifogtam az év ügyintézőjét ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1688) pjen válasza DonThomasino (#1687) üzenetére


pjen
félisten

Már csak a jövő boxot adják.

(#1689) DonThomasino válasza pjen (#1688) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ja tudom, mondom használt is jó, de semmi.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1690) Gyurka6 válasza DonThomasino (#1689) üzenetére


Gyurka6
őstag

Annak idejében (mikor a netem innen volt) vettem egy 3925-öt(?) tartaléknak a jofogason.....

Gyurka

(#1691) viktorhu válasza DonThomasino (#1687) üzenetére


viktorhu
veterán

Meg kell várnod, amíg lejár, utána mondani telefonon a lemondási szándékot, és az ügyfélmegtartónak elmondhatod a problémádat. De valószínűleg ezt a kérésedet nem fogják tudni teljesíteni, inkább árkedvezményt érdemes kérni.

(#1692) DonThomasino válasza Gyurka6 (#1690) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem tudod használni, mert a boxot központilag
párosítják a kártyával.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1693) DonThomasino válasza viktorhu (#1691) üzenetére


DonThomasino
veterán

Erre gondoltam én is.
Ez valami szabály lenne hogy addig nem mehetnek le
amíg konkrétan le nem jár a szerződés?
Vártam hogy biztos próbálkozni fognak de semmi.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1694) pjen válasza DonThomasino (#1693) üzenetére


pjen
félisten

Fognak próbálkozni,ha van konkurencia,például DIGI,vagy flip.Viszont Cisco box nincs.Nálam milnden szolg itt van.Minden évben faragok valamit az árakbó+ uj szolgáltatásokat üs kapok.Ha nincs konkurencia,úgysem mész el,szerintük,hisz nincs hová.

(#1695) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#1692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3925 egy HGW, pontosabban a Cisco EPC3925-ös eszköze, a CB helyett lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1696) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#1695) üzenetére


DonThomasino
veterán

És ez nekem minek kellene ? :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1697) DonThomasino válasza pjen (#1694) üzenetére


DonThomasino
veterán

Van minden az éplületben digi T flipp,
mégse mondtak semmit.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1698) pjen válasza DonThomasino (#1697) üzenetére


pjen
félisten

Mire gondolsz,mit kellett volna mondaniuk.Ha Te elmész mert nincsen Cisco,akkor elmész.Passz.

(#1699) DonThomasino válasza pjen (#1698) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mondjuk azt ha valaki vissza hozza akkor szólnak, vagy várólista.
Mikor régebben bementünk egyből azzal kezdték jó a cisco t elvesszük,
szóval kétlem hogy nincs. (persze nem engedtük)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1700) pjen válasza DonThomasino (#1699) üzenetére


pjen
félisten

Van,de nem adnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.