Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) taki01 válasza Gabesz77 (#1097) üzenetére


taki01
őstag

Upc direktnél lehet csak kártyát kérni így ha van olyan tv-d ami a dvb-s2-t támogatja akkor nem kell box és így megtudod sporolni a felvevős beltéri díját. A UPC direktnél a hátrány hogy kevés HD csatorna van.

Telekomnál nem tudsz kártyát kérni de itt jóval több HD csatorna van és szerintem jobb minőségűek mint UPCD-nél. A T-nél a hátrány hogy 1600 körül van felvevős box havidíja. T-nél még egy negatívum hogy nem rakhatják fel a tányért bárhova és csak 30 méter kábel adnak ingyen bekötéskor.

(#1102) Gubek-Einste válasza taki01 (#1101) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC-nál használhatsz saját box-ot is, olyat amilyet csak akarsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1103) taki01 válasza Gubek-Einste (#1102) üzenetére


taki01
őstag

Jogos az véletlen kimaradt.

(#1104) Kbali válasza Gubek-Einste (#1100) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezzel sajna tisztában vagyok már, amióta az említett szívás volt velük. Ráadásul a Direct központja már Luxemburgban van (?), a call center meg szerintem magyarlakta területen, de nem itthon (magyarul beszéltem az ügyfélszolgálatossal, de kb. nem értette, hogy mit mondok).

(#1105) Gubek-Einste válasza Kbali (#1104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Romániában van a CC, a kábelesé is de annak van Budapesten is két helyszínen (egy saját és egy alvállalkozó).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1106) Kbali válasza Gubek-Einste (#1105) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jól tippeltem... ugyanezt egyébként a philips ügyfélszolgálata is eljátszotta velem

(#1107) salapp


salapp
addikt

Ugye UPC direct (dezsabol ömlő eső és intenzív havazás kivételével) normál időjárás mellett stabil szolgáltatás?
Telekom iptv nagyon nem szimpi, a Direct Medium HD lényegesen jobbra jönne ki ket belterivel, mint akár a full kedvezményes iptv.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#1108) #41133696


#41133696
törölt tag

Az én személyes tapasztalatom Berettyóújfalu városában:

Szolgáltatás Rendelkezésre állási időben a legjobb:

1. Magyar Telekom xDSL-en szolgáltatnak, ebből fakadóan még akkor is van szolgáltatás (UPS esetén), ha házban nincs áram, a VoIP Telefon is működik. Hibaelhárításban is jók. Egyetlen probléma, hogy 50 Mbps-ot kínálnak leggyorsabb sebességként és ebből lejön az IPTV sávszélessége. Csak az Internet nem tőlük van az IPTV, a VoIP telefon, és az HBO Szuper csomag is Telekom szolgáltatás nálunk.

2. Invitel. Összesen egy alkalommal esett meg az, hogy több mint 24 óráig nem volt szolgáltatás (átvágták a városban valahol a gerincet), de bár 1,5 év alatt több alkalommal is volt szolgáltatás kiesés olyan nem nagyon volt, hogy a hibaelhárítást ténylegesen ne azonnal kezdjék meg.

3. UPC. Szeptember hónap óta vagyok náluk, tehát már túl vagyok ugyan a féléven, de ezen idő alatt kétszer gyűjtöttem be olyan tapasztalatot, hogy az Ügyfélszolgálat azt mondta, hogy majd másnap délután tudnak szerelőt küldeni. Az Invitelnél ilyen nem volt, ott a mókus már fent lenne az oszlopon. Cserébe olcsóbb mint az Invitel, és a Telekom elméleti maximumánál 5x nagyobb sávszélességet kínál letöltési irányban és 4x gyorsabbá feltöltési irányban. A zöldek pedig 100 Mbps-os adnak lefelé és 8 Mbps-os felfelé annyiért ami még majdnem 1000 Ft-tal több is mint a UPC-nél.

Áprilisban volt 2 éve, hogy kábelinternet Előfizető lettem. Vegyesek a tapasztalataim. Csak a sávszélesség többlet az amiért nem megyek vissza VDSL2-re. Ha a Magyar Telekom itt is elérhetővé teszi a GB-os Internetet akkor egyértelmű, hogy dobbantok, a sosem többet légkábeles kiépítésű EuroDOCSIS Internettel!

Mert 2 év alatt több negatív tapasztalatom volt vele, mint az xDSL-lel 12 év alatt.

(#1109) #41133696 válasza #41133696 (#1108) üzenetére


#41133696
törölt tag

* Gbps lett volna, csak ugye SwiftKey ...

(#1110) #41133696 válasza #41133696 (#1108) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elhárították (legalábbis jelenleg jó, be is telefonáltam, hogy rendben van).

(#1111) 4


4
újonc

Sziasztok. Honnan tudom meg melyik szolgáltatónál vagyok és milyen díjcsomagban ? A speedtest szerint drávanet, de a honlapjukon hasonló csomag sincs.

[link]

(#1112) Gubek-Einste válasza 4 (#1111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Számlalevél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1113) 4 válasza Gubek-Einste (#1112) üzenetére


4
újonc

Nem kapok számlalevelet.

(#1114) Gubek-Einste válasza 4 (#1113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan fizeted a havidíjat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1115) 4 válasza Gubek-Einste (#1114) üzenetére


4
újonc

Nem fizetek havidíjat. A fali netes aljzatból jön.

(#1116) boneyard válasza 4 (#1115) üzenetére


boneyard
tag

Hol lehet ilyen netet szerezni? Nekem is kell! :DDD

(#1117) 4 válasza boneyard (#1116) üzenetére


4
újonc

Mi a lakással kaptuk, csak jobb lenne gyorsabb.

(#1118) #41133696 válasza 4 (#1117) üzenetére


#41133696
törölt tag

lol :D

Itt a példa: Magyarországon is létezik az alanyijogon járó Internet! :D

[ Szerkesztve ]

(#1119) 4 válasza #41133696 (#1118) üzenetére


4
újonc

Azóta sikerült elérni a drávanetet, csaj szerint a megadott címen nincsen szolgáltatásuk. :F

(#1120) #41133696 válasza 4 (#1119) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk azt a letöltési sebességet én sem nevezném annak :D

(#1121) boneyard válasza #41133696 (#1118) üzenetére


boneyard
tag

Ez is a digitális jólét program része? 😀

(#1122) Gubek-Einste válasza #41133696 (#1118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még Marx és Engels is gyorsabban levelezett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1123) 4 válasza Gubek-Einste (#1122) üzenetére


4
újonc

Miután kipoénkodtuk magunkat, valami ötlet lenne hogy honnan jöhet a net ? :U

(#1124) Gubek-Einste válasza 4 (#1123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szomszédokat kellene megkérdezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1125) 4 válasza Gubek-Einste (#1124) üzenetére


4
újonc

Szomszédok upcsek. :(

(#1126) Gubek-Einste válasza 4 (#1125) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Merre laksz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1127) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A napokban megjelentek nálunk a DIGI-s autók, és húzzák az üveget az oszlopokra, tehát úgy néz ki, hogy hamarosan (szerintem 2-3 hónapon belül) lehetőségem lesz a UPC-t DIGI-re váltani. Bár egyelőre még korai fázisban van a dolog, de azért érdeklődöm a lehetőségek után. Még nem vagyok biztos benne, hogy minden szolgáltatást átviszek, de az internet biztosan, a TV és a telefon még majd elválik. A családban szokták nézni a helyi TV csatornát is, ami nem tudom a DIGI kínálatában benne lesz-e (attól tartok, hogy nem), jelenleg UPC-nél is csak analóg elérhető. Bár fogható antennával is, de nem igazán szeretnék emiatt újra antennát rakni a tetőre. A váltással kapcsolatban felmerült bennem néhány kérdés, amik főként azokhoz szólnak, akik optikai DIGI szolgáltatásokat használnak.

1. Milyen HGW-t ad a DIGI mostanság? Ha több féle is van forgalomban, bridge vagy PPPoE Passthrough mód (tehát, hogy a saját routerem kapja a külső IP-t) elérhető mindegyiken? Azt tudom, hogy egyes esetekben NAT-olt IP-t adnak, de üfsz-en kérhető a publikus cím.

2. Optikai szolgáltatás esetén is van analóg TV jel?

3. DVB-C box kérhető, bérelhető, vagy vennem kell sajátot a régi TV mellé?

(#1128) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1127) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

update

Bár mivel nálunk még nincs aktív szolgáltatás, így a saját településünk nincs a DIGI honlapján, de egy közeli települést kiválasztva megtaláltam azt a regionális adást a digitális kínálatban, amire szükség lenne, így eldőlni látszik a TV sorsa is.

(#1129) headhunter válasza Intruder2k5 (#1128) üzenetére


headhunter
addikt

Egy ilyen ajánlattal meglepnek, fénysebességgel dobbanttól a UPC-től? [link] :Y

(#1130) Intruder2k5 válasza headhunter (#1129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nagyon forrón nem eszik még ezt, egyrészt mert június 9.-ig hűségem van a UPC-nél, másrészt a héten kezdték a DIGI hálózat kiépítését, ami a szomszédos település tavalyi kiépítésének ütemét alapul véve 2-2,5 hónap, még elindul rajta a szolgáltatás. De egyébként igen, ez egy elég csábító ajánlat lenne, persze én akkor is váltok, ha csak a honlapon lévő árakat fogják ajánlani. A UPC jelenlegi áraihoz képest az is nagyon jó.

(#1131) #41133696 válasza Intruder2k5 (#1130) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem amint megjelenik a DIGI, a UPC is alakítani fog az árain.
Nálunk is alakított az Invitel, igaz a 100 Mbps-os csomagja még mindig drágább mint az én speciális 4062 Ft-os UPC Fiber Power 240-esem, de egyrészt UPC előtt 10500 Ft-ot kérte volna önmagában a 100 Mbps-ért, másrészt a UPC sem 4062 Ft-ért méri már a 240-et.

A múltkor kicsit kibuktam ugyan a 2 alkalommal begyűjtött egyenként 24 órás kiesésért, de amikor nincs kiesés a UPC jól szolgáltat, csak ahogyan más is megírta, egy ekkora cégnél elvárható legyen, hogy az alvállalkozó a helyén legyen.

(#1122) Gubek-Einste: :D Ja, de a feltöltési sávszélessége rendben van ahhoz képest amilyen csekély a letöltési :D Drávanet, a konnektorból is folyik :D

(#1132) adika4444 válasza Intruder2k5 (#1127) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

1. Milyen HGW-t ad a DIGI mostanság? Ha több féle is van forgalomban, bridge vagy PPPoE Passthrough mód (tehát, hogy a saját routerem kapja a külső IP-t) elérhető mindegyiken? Azt tudom, hogy egyes esetekben NAT-olt IP-t adnak, de üfsz-en kérhető a publikus cím.

Terület függő. Ha Huawei-s akkor csak Huawei-t kaphatsz, ha ZTE akkor csak ZTE-t. Mindkét esetben
kérhető az üfsz-on a bridged mód. Ha ZTE-s, az F668-ban jelenleg nem aktív az IPv6 mód, ám bridge-ben átadja az is.
A NAT-ot menet közben szeretik bekapcsolni, különösen jó ez ha mondjuk nem vagy otthon de el kéne érni valamit. Viszont ha egyszer visszarakatod a publikusat, utána már nem fognak ezzel szívózni.

2. Optikai szolgáltatás esetén is van analóg TV jel?
Igen, az ONT-ból kijövő 1 db koax csatlakozón van kódolatlan DVBC és analóg is. DVBC boxot lehet bérelni tőlük, 300 Huf, de az üfsz-os nekünk mondta hogy nem feltétlen a legjobbak azok a boxok. De feltétlen szükség csak akkor van rá, ha előfizetsz DIGI film vagy egyéb extrás csomagra. Ja kártyát is tudnak ilyenkor adni. Egyéb esetben az analóg jó lehet helyette ha a tv nem tud DVBC-t.
A koax pedig osztható 2--3 TV-re...
Telefonból csak az egyes csatlakozó használható, a második másodlagos vonalra van fenntartva. Osztani asszem ezt is lehet.

üdv, adika4444

(#1133) Intruder2k5 válasza adika4444 (#1132) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm a választ! :R

(#1134) #41133696


#41133696
törölt tag

Új szolgáltatási márkát vezet be a Telekom

Berettyóújfaluban még nem elérhető, a megyében is csak Debrecenben.

(#1135) Intruder2k5 válasza #41133696 (#1134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ennek két feltétele van...

1. Alkalmas legyen rá a Telekom hálózata
2. Legyen jelen a DIGI, mint konkurencia

Ahol ez a két feltétel teljesül, ott van flip.

(#1136) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#1135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van Digi akkor miért akarna bárki is T-re váltani?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1137) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#1136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert olcsóbb. Vannak már most is - itt a fórumon is - akik szemeznek vele, nem nézik, hogy IPTV-t kapnak a DVB-C helyett, nem nézik, hogy csak 100/10Mbps a net sebessége, sőt ebből csak 1Mbps a garantált, az ár a lényeg, a 4000Ft/hó, amivel talán pár száz forintot meg tudnak takarítani havonta.

(#1138) boneyard válasza Intruder2k5 (#1137) üzenetére


boneyard
tag

Az se rossz, h nincs hűségidő ;)
Anyumnak bőven elég lenne a 100as net meg az IPTV és nem akarja lekötni magát 2 évre, de Szigetszentmiklóson PR van meg Invitel, úgyhogy nem tudom, h lesz-e Flip...

[ Szerkesztve ]

(#1139) #41133696 válasza Intruder2k5 (#1135) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért most azon filóztam, hogy az én városomban, ahol a Telekom masszív hátrányban van sebességet illetően ( Invitel, és UPC és többszörösét nyújtja) ott miért kellene a DIGI?

Az infrastruktúra meg megvan, mert ami nálam ki van építve, az tökéletesen elég a FLIP-hez.

(#1140) taki01


taki01
őstag

Sziasztok érdekelne, hogy a Telenor Hello Data csomaggal kitudnék váltani egy DSL netet? Átlagban 500-800 GB forgalmam szokott lenni.

(#1141) bopeti98 válasza taki01 (#1140) üzenetére


bopeti98
őstag

A Hello Data csak mobilban használható (tehát stickben, routerben nem), és havonta legalább 1 hívást kell indítani róla.
Azzal kapcsolatban még nincs tapasztalat, hogy mit csinálnak ha valaki túlzásba viszi a letöltéseket, de elvileg bekorlátozhatnak 2 Mbit/s-es sebességre.

[ Szerkesztve ]

(#1142) taki01 válasza bopeti98 (#1141) üzenetére


taki01
őstag

Mobilba lenne és azt kötném a routerre és hívást indítanék róla mert 50 percet lebeszélném. Azért teszek vele egy próbát hátha nem szólnak érte. Köszi az infot.

[ Szerkesztve ]

(#1143) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !

Először is remélem jó helyre írok , ha nem akkor elnézést ! :))

Adott a következő internet szolgáltató Kábelszat. Itt ahol én lakok Pápa (város széle kb ... ) nincs más alternatíva mint ők, Invitel ugyan ennyiért 10x lassabb netet hoz és a Tmobile is. UPC-DIGI egyáltalán nincs és a Tmobile csak a belvárosba visz optikai netet. Szóval nyugodtan lehet mondani hogy a Kábelszat monopolhelyzetben van. Tőlük ezt a csomagot igénylem. ( koax )
Már a második hónapja hogy kb a hónap közepére vagy vége felé 90% ban belassítják az internetemet ami ennél a csomagnál 5mbit le , 0,80-1mbit fel töltést jelent. Tavaly már egyszer volt belőle probléma , akkor ezt a választ kaptam. Hétfőn megyek be az irodájukba hátha sikerült valamit elrendeznem mert még 20. van !! következő hó elsejére még várhatok. Az hogy a t*köm kivan és fel vagyok háborodva a helyzetemen az nem kifejezés és sajnos nem vagyok egyedül. Mielött bárki írná , tisztában vagyok vele hogy jogilag nem tudom őket megfogni ...

Ti mit gondoltok erről a 600 gb 80 % 480gb adatforgalomról ?
Szerintetek bármiféle eszközzel vagy akár szép szóval el lehet ilyen esetben érni valamit ?
Aki szaki a témában , mit gondol erről a korlátozásról , valóban én ezzel a sebességel leterhelem a rendszert olyan mértében hogy 90% ban muszáj belassítani hogy ne dögöljön meg nekik ? :D (eléggé bullsh*t szaga van)
Akármilyen építő jellegű hsz-nek örülök.

[ Szerkesztve ]

(#1144) tsteve válasza Rick3D (#1143) üzenetére


tsteve
senior tag

ha van ilyen lehetőségük az Ászf-ben akkor nem sokat tehetsz...ha nincs, akkor dobd fel őket az nmhh-nál

(#1145) tsteve válasza Rick3D (#1143) üzenetére


tsteve
senior tag

folyt: egyébként a kis vidéki telkó cégek, akik a megszűnés mezsgyéjén táncolnak gyakran, komolyabban veszik saját Áfsz-üket, minden Ft költség számíthat az esetükben... a konkrét esetet sem te, sem mi nem fogjuk tudni megítélni, nem látunk bele a lehetőségeikbe, költségeikbe...

[ Szerkesztve ]

(#1146) Rick3D válasza tsteve (#1145) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi a választ , igazából csak kíváncsi voltam itt PH-n pár ember véleményére. Sem több sem kevesebb.Hétfőn bemegyek és meglátom tudok-e valamit intézni. Nagyon remélem hogy igen mert ez a helyzet tarthatatlan . . .
Egyébként bent van az ÁSZF-ben amit küldtek válaszként ... ezért is írtam jogilag ebből a szempontból nem tudom megdönteni őket más oldalról már kérdésesebb a téma de ezt most hagyjuk.
Mindentől függetlenül nevetségesnek tartottam már 2016 ban is nem hogy 2017 ben a 600giga 80% és ha túllépem akkor 90% os korlátozás ...... NE-VET-SÉ-GES :W Természetesen könnyen orvosolni lehetne ha a belvárosba költöznék :D Mert az csak így megy manapság :N
A szakmai részt pedig csak azért kérdeztem mert nekem nem nagyon áll össze hogy ezzel én túlterhelem a rendszerüket és akkor hetekig nincs normális internetem. Sehogy nem áll össze a kép hogyan lenne ez a szankció reális ... én inkább sz*patásnak látom mintsem valós veszély miatti korlátozásnak. Gyakorlatilag a letöltéssel maximum álmomban próbálkozhatok , az Fhd videó vagy film nézéssel egyetemben :DD Így kell ezt csinálni ;]

(#1147) #41133696 válasza Rick3D (#1143) üzenetére


#41133696
törölt tag

A kis apró cégek, és a nagyobb cégek is beleszokták venni az ÁSZF-be a korlátozás lehetőségét extrém használat esetére. Nálad 600 GB, a UPC-nél meg 300 GB. Eltérés van az egyes cégek között a havi adatmennyiségi kvóta nagysága mellett abban is, hogy egyáltalán konkretizálják e mennyi az annyi. Az Invitelnél csak annyit írtak, hogy Extrém terhelés esetén. Aztán a gyakorlatban is megfiogyelhető különbség, az Invitel, és a UPC nem korlátoz gyakorlatban, és a Magyar Telekom sem, de hogy még árnyaltabb legyen a kép ADSL-nél a legtöbb szolgáltató már egyáltalán nem korlátoz, az osztott közegnél jöhet főleg szóba, amilyen a kábelinternet is, mert amikor mindenki otthon punnyad, olyankor lehet bedugulás.

Nálam is rendszeresen 1 TB feletti az adatforgalom, pedig én sosem torrentezek, csak Stream, Steam, Origin,Uplay, HBO GO, és Youtube.

(#1148) Rick3D válasza #41133696 (#1147) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi a kimerítő választ. Utánajártam a témának szóval van ez a korlátozás nem újdonság és tudom ahogy te is írtad a UPC és az Invitel konkrétan sz*rik rá. Majd kiderül jövő héten mit tudok kezdeni a helyzettel. Miden esetre legalább 1 próbát megér.

Lehet bedugulás ez teljesen korrekt amint írtad a példát de ! Teszem azt van egy hónap - annak a hónapnak az első 1,5 hetében leforgalmazok 480 gb-t és jön a korlátozás a fennmaradó időszakban pedig 90% al lassabb lesz az internetem , ebben hol van az értelem ? A probléma szempontjából lényegtelen mielőtt írnád de továbbra sem látok ebben rációt.

(#1149) tsteve válasza Rick3D (#1148) üzenetére


tsteve
senior tag

a végén jelzett problémát a szolgáltatók egy része úgy igyekezett kikerülni régebben, hogy nem ugyanazon a napon volt a fordulónap, hanem szépen elosztották a hónap egyes napjait a user-ek közt, mint fordulónap.. de ez már szinte retro..

(#1150) Rick3D válasza tsteve (#1149) üzenetére


Rick3D
senior tag

A fordulónapot a Tmobilnál még mindig használják ... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.