Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) 4Grider válasza Danecay (#1250) üzenetére


4Grider
nagyúr

Soha nem az előfizetett maximális sebességet kell nézned, hanem hogy az adott csomagban mi a garantált sávszélesség. Ha az nincs meg stabilan a szolgáltatód szervere felé, akkor a szolgáltatód felelősségre vonható. Minden más esetben maximum a szolgáltató jóindulatára támaszkodhatsz.
25 MB/s és 10 MB/s egyébként kb. 215 Mbps-nak és 85 Mbps-nak felel meg.

(#1252) Danecay válasza 4Grider (#1251) üzenetére


Danecay
őstag

Nyilvánvalóan értem, hogy mire hivatkozol és mit akarsz kihozni a leírtakból, de ilyen alapon senki nem váltana csomagot semmilyen szolgáltatónál mert a garantált az így is úgy is megvan, nem?

(#1253) Danecay válasza Danecay (#1250) üzenetére


Danecay
őstag

Kis korrekció, Mbps-ről van szó az én esetemben is. Tehát 25Mbps-ről szól az előfizetésem, nem pedig MB-ról :B

(#1254) 4Grider válasza Danecay (#1252) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt meg kell érteni, hogy sehol sem a maximális sávszélességre terveznek, arra csak a routereket állítják be adott előfizető felé.
Ha a maximális sávszélességre terveznének, akkor jóval drágább rendszereket kellene kiépíteni, amit az előfizetőknek kellene megfizetni. Mindenhol a garantáltnak kell meglennie, rosszul tervezett/túlterhelt rendszereknél időnként az sincs meg, ott kell a szolgáltatónak befektetnie.

(#1255) Danecay válasza 4Grider (#1254) üzenetére


Danecay
őstag

Tisztában vagyok azzal mait írsz, természetesen nem úgy van tervezve a hálózat és a sávszélesség, hogy az egy szélsőséges, elméleti esetben, amennyiben minden felhasználó egyidejűleg tölt valamit abban az esetben is meglegyen az előfizetett sávszélesség. Ez rendjén is van. Viszont az én gyanúm az, amennyiben figyelmesen olvastad a hozzászólásomat az, hogy az én szolgáltatóm úgy priorizálja a sávszélességet, hogy egy speedtest erejéig legyen meg amit bereklámoztak és amiért az ember aláírta a szerződést, amivel nyilván sok, vagy a felhasználók többségét be lehet palizni, ugyanakkor a gyakorlati felhasználás során lényegében sohasem áll rendelkezésre ~1 percnél tovább az a sebesség amiért az ember fizetés az ember egy sebességmérés során lemér. Ez nem időnként van így, hanem ez látszólag így van működtetve. Gyakorlatilag a speedtestre van kiélezve a szolgáltatás. Remélem így már érthető. Ez persze csak az én feltételezésem, ezt szeretném valamilyen módon bizonyossá tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1256) #41133696 válasza 4Grider (#1254) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Azt meg kell érteni, hogy sehol sem a maximális sávszélességre terveznek, arra csak a routereket állítják be adott előfizető felé."

Ez így egyfelől nem igaz, másrészt butaság. Újépítésű hálózatoknál bőven van kapacitás tartalék általában, és a sávszélesség is megvan. Pl UPC Fiber Power 240, nálam mindig hozza a 240-et.

(#1257) Danecay válasza #41133696 (#1256) üzenetére


Danecay
őstag

A speedtest nálam is lehozza a 25/5 Mbps-t de a gyakorlatban nem ennyivel megy, míg gondolom nálad ez a sebesség a legtöbb körülmény között megvan, nem csak arra az fél-egy percre amíg a sebességmérés általában tartani szokott. Ezért keresek olyan lehetőséget ahol ki lehet tolni a a sebességmérés időtartamát.

(#1258) viktorhu válasza Danecay (#1257) üzenetére


viktorhu
veterán

Tölts le valamit például egy gyors belföldi ftp szerverről. Egyébként nemcsak a telekomon múlik, hogy megvan-e a sebesség, hanem azon is, ahol letöltesz, illetve a két szolgáltató közötti összeköttetésen. Szóval egy dolog, hogy megvan mondjuk a telekomos speedtest szerverig a max sebességed, de ez nem lesz meg, ha pl. Kínából letöltesz valamit, mert bonyolult az útvonal, és a szűk keresztmetszetek útközben levágják a sávszélességet.

(#1259) #41133696 válasza Danecay (#1257) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, nálam megvan Steam, és Origin esetében is. Uplay az köhög sokszor, de az ubi féle gond lehet :)

(#1260) 4Grider válasza #41133696 (#1256) üzenetére


4Grider
nagyúr

Van előre láthatóan 500 efi egy faluban, átlagosan 120 Mbps-re fizetnek elő. Szerinted 60 Gbps-ot oda betolnak?

(#1261) viktorhu válasza 4Grider (#1260) üzenetére


viktorhu
veterán

- Nem fizetnek elő átlagosan 120-as netre, a többség kisebb csomagot választ (kivéve, amikor valamelyik szolgáltató promócióban nyom egy nagyobb csomagot). (Tudom, hogy csak példa volt a 120, de pont ez a lényeg, hogy kevesen mennek rá a nagy sebességre).
- Nem használják egyszerre maxon a netet, még akkor sem, ha mindenki egyszerre online van,ez is sok tartalékot ad.

Nekem a flip bármikor adja a max sebességet kábelen, de ha egyszerre hárman netezünk a routeren (mondjuk egy video stream, egy voip, plusz én a speedtest-tel), akkor is max-közeli értéket kapok, mert a két másik valós használat nem köti le a 120 mbps sávszélességet.

(#1262) #41133696 válasza viktorhu (#1261) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szomszédom például 2990 Ft-ot fizet az Invitelnek havonta 30 Mbps-os ED3-ért, nekem meg 4062 Ft a havidíjam UPC Fiber Power 240 ED3-as Internetért, ami ugye 8x gyorsabb :) Igazán az enyém speciális ajánlat, mert a UPC frissen fedte le tavaly a kertes házas övezetet és kellett az Inviteltől elszipkázni az ügyfeleket.

(#1263) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy várható-e talán még ebben az évben olyan internet az országban, ami korlátlan, lefedettsége nem csak városban ha nem videken is, és kb olyan magas sávszélességgel dolgozik mint a Diginet?
Azért kérdezem mert nagyobb sávszélességet váltanák a szolgáltatómnál, 15/3-ról 25/5 megára de a 2 év hűség kell hozzá. :(
Amúgy dél Borsodban lakom :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1264) Intruder2k5 válasza makoss (#1263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A Telekom (gondolom Telekom területről van szó) sok felé húz optikai hálózatot az országban. A maga területén az Invitel és a UPC is fejleszt, bár ezek nem érintenek téged.

Itt nincs valami infó a lakhelyedről?

Nem tudom a jelenlegi milyen net, gondolom valami kábelszolgáltató, de esetleg ha van VDSL bonding, akkor ott is kaphatsz 50/15-öt, ha nincs túl messze a DSLAM. Ez persze nem DIGInet sebesség, de több mint a jelenlegi.

[ Szerkesztve ]

(#1265) makoss válasza Intruder2k5 (#1264) üzenetére


makoss
addikt

Nem tudom rá tudol-e keresni, Északnet a szolgáltatóm, és rádiósnet.
Ahol lakom falu, Tiszaújváros mellett.
Amit linkeltél a jelenlegi fejlesztés, amit sajnos nem hoz fel (talán nem is lepődöm meg :((( )
De engem a közeljövő érdekellne, kb fél, 1 éven belül, hogy ne verjem a fejem a falba ha hűséget kötök 2 évre és pár hónapon belül jön vagy a UPC vagy végre valahára terjeszkedne vidékre is a Digi, esetleg a Telekom :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1266) Intruder2k5 válasza makoss (#1265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

VDSL nincs felétek? A Telekom oldalán ha beírod a lakcímed, milyen netet ajánl?

Sajnos ember nem lesz, aki 1-2 évre előre infóval rendelkezik, vagy aki mégis, annak titoktartási kötelezettsége van, és nem fogja azt egy fórumon szétkürtölni, mert ez az állásába is kerülhet. A fejlesztésekről többnyire akkor lehet infóhoz jutni, ha megjelennek a hálózatépítők, vagy ha azt közzéteszik a honlapon.

(#1267) Bozek


Bozek
nagyúr

Szerintetek mire kolonizálják a Marsot, addigra kifejlesztenek valami olyan adatátvitelt, amivel nem lesz magas a ping? Vagy húznak ki optikai kábelt? :D

(#1268) makoss válasza Intruder2k5 (#1266) üzenetére


makoss
addikt

Akkor semmi értelme.
Amúgy a telekom még ennél is rosszabbat ajánlott személyesen, itthon még az irányítószámot sem hozta fel! :(
VDSL-t hogyan tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1269) headhunter válasza makoss (#1265) üzenetére


headhunter
addikt

...De engem a közeljövő érdekellne, kb fél, 1 éven belül, hogy ne verjem a fejem a falba ha hűséget kötök 2 évre és pár hónapon belül jön vagy a UPC vagy végre valahára terjeszkedne vidékre is a Digi, esetleg a Telekom...

1. UPC-t 2016 áprilisában kérdeztem a lakóhelyemen lesz-e fejlesztés, válasz : nem tervezik...
2. 2016.06.06.-án elkezdték felrakni a tartókat a villanyoszlopokra.
2. 2016.09.18-tól megy a 240/20Mbit.

2 hónapra sem látnak előre, nemhogy évekre...

(#1270) Intruder2k5 válasza headhunter (#1269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látnak, de nem az ügyfélszolgálatosok. Nekik megvan erre a sztenderd válaszuk, és kész. Én hasonlóképp voltam a DIGI-vel.

- 2017. januárban írtam nekik, hogy várhatók-e a településünkön

A válaszuk:

Tisztelt Érdeklődő!

Köszönettel vettük DIGI KÁBEL szolgáltatásaink iránti érdeklődését. Jelenleg nincs információnk arról, hogy mikor lesznek elérhetőek kábeles szolgáltatásaink (kábel tv, internet, telefon) az Ön lakóhelyén. Hálózatunk folyamatos bővítés alatt áll, amennyiben kiépítésre kerül sor lakókörnyezetében, szórólapokat fognak kapni.

Érdemes figyelemmel kísérni oldalunkat: http://digi.hu/

Műholdas televíziós (DIGI TV) szolgáltatásunkat igénybe veheti az ország egész területén.

- 2017. májusban megjelentek a kábelesek
- ezen a héten hétfőn megrendeltem a bekötést.

(#1271) makoss válasza headhunter (#1269) üzenetére


makoss
addikt

"2. 2016.06.06.-án elkezdték felrakni a tartókat a villanyoszlopokra.
2. 2016.09.18-tól megy a 240/20Mbit."

Ez az infó melyik településre igaz?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1272) viktorhu válasza Bozek (#1267) üzenetére


viktorhu
veterán

Oda optikán is nagy lesz a ping :) Ha a sávszélességet megoldják, akkor tükörszerverrel lehet majd a marson jutúbozni, de a skype az itthoniakkal sehogyan sem fog menni :)

[ Szerkesztve ]

(#1273) headhunter válasza makoss (#1271) üzenetére


headhunter
addikt

Berettyóújfalu

(#1274) headhunter válasza Intruder2k5 (#1270) üzenetére


headhunter
addikt

Április= Március 22.

...Mikor várható a UPC hálózatának bővítése, fejlesztése Berettyóújfaluban a kertes házas övezetben?

Jelenleg csak József Attila és Bessenyei lakótelepen elérhető a Fiber Power 500 és Fiber Power 240 csomag.

Invitel szolgáltatását használom (60/5Mbit+Digitális családi TV+Start telefon) és a hűség idő hosszabbítás előtt állok, amennyiben a UPC ebben az évben kiépíti itt is (kertes házas övezet) a korszerűbb rendszerét, elgondolkozom a szolgáltató váltáson és nem hosszabbítom meg az Invitelnél a hűségidőmet.
.
.
Köszönjük az érdeklődést!
Kérjük, küldje el a pontos címét, hogy illetékesekkel egyeztethessünk.

.
.
Cím.
.
.
Az illetékes kollégáinktól azt a visszajelzést kaptuk, hogy a közeljövőben nincs tervezve kiépítési projekt Berettyóújfalu kertes házas övezetére. Amennyiben ez módosulna, akkor hirdetmények által közzétesszük a településen.

Köszönjük,

UPC Online csapat
.
.

(#1275) makoss válasza headhunter (#1273) üzenetére


makoss
addikt

Azzal nem sokra megyek :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1276) makoss válasza Intruder2k5 (#1266) üzenetére


makoss
addikt

Ezen a listán rajta vagyunk, de mikor személyesen náluk voltam sem ajánlottak jobb netet :U
Max 30 Megás, de az is csomaggal :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1277) Intruder2k5 válasza makoss (#1276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért szerintem érdemes lenne rákérdezni, hogy bondinggal nem tudnának-e többet adni. Ha 30Mbps-re képes lenne nálad a vonal, és lenne még szabad érpár is, akkor bondinggal simán megkaphatnád az 50/15-öt. Az azért szerintem jobb lenne mint a mikrós net, és nem vagyok benne biztos, hogy erre minden ügyfélszolgálatos alapból gondol, ezért kellene konkrétan rákérdezni. A bonding ugye annyit jelent, hogy két DSL visznek be a lakásba, és egy arra képes HGW (modem) összegzi azok sebességét.

Hogy ezt csak csomagban adnák arról nem tudok, lehet csak rá akart beszélni a csomagra az ügyfeles, elvégre ő jutalékot kapna utánad, de erről a Telekom topikban biztos többet tudnak mondani.

(#1278) makoss válasza Intruder2k5 (#1277) üzenetére


makoss
addikt

Oké, ez eddig rendben, de ki tudná ezt megmondani ha az ügyfélszolgálatos is a gépből nézi mi a lehetőség?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1279) adika4444 válasza makoss (#1278) üzenetére


adika4444
addikt

Ha így konkrétan rákérdezel akkor remélhetőleg jobban utánanéz, esetleg szerelőt megkérdi vagy kapcsol hozzá...

üdv, adika4444

(#1280) makoss válasza adika4444 (#1279) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, elmentem ezt a #1277 kiírást, és megkérdezem :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1281) Danecay válasza makoss (#1265) üzenetére


Danecay
őstag

Ha rám hallgatsz egyelőre ne kötelezd el magad újabb 2 évre, főleg ne ezért a "25Mbps" netért amit most kínálnak. Nem akartam szolgáltatót írni, de én néhány hozzászólással fentebb éppen róluk beszéltem. A speedtest szépen lehozza majd a kívánt eredményt de a gyakorlatban ingadozva max. 2-5 Mbps-al lesz gyorsabb a neted. Nálam így néz ki az Északnet 25 Mbps-os szolgáltatása.

(#1282) makoss válasza Danecay (#1281) üzenetére


makoss
addikt

Végre van aki Északnetes :B (ne érsd félre!)
Persze jobb volna jobb, de az a szitu, hogy szerintem a konkurencia miatt nem is fogok többet kapni 30 megánál, de majd megkérdezem a Telekomot, most hétvége van, nem akarom zaklatni őket :U
Én kb 1 hónapja hívtam az Északnetet, 25/5 megás netet ajánlottak volna 2 év hűséggel 3990Ft-ért.
Most 5800Ft a 15/3 :(
Régen nem tudom ismerted-e Tisser.hu volt a szolgáltatóm, na ahhoz képest gyorsabb és stabilabb.
Viszont kb 2 hete érzékelek valami fagyás félét az Északnetnél, a FullHD videók nagy része (youtube) nem töltődik be, aránylag sokat várakozik :F
Félek is ismételt hűséget aláírni, volt már nem egyszer :O
Kérdeztem a honlapjukat is miért nincs rendes, de ami van az nagyon kezdetleges, letisztult :F
Semmi, olyan mint az Onecom-nál volt, annál legalább kiírta milyen csomagok vannak, mennyi a havi adatforgalom, ennél semmi...pff

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1283) viktorhu válasza makoss (#1282) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennél sokkal jobb technikailag a telekom dsl-e, jobban járnál vele akkor is, ha drágább és névlegesen nem sokkal nagyobb a sávszélesség.

(#1284) sziszi-fuszi


sziszi-fuszi
senior tag

Egy friss hír. Szerintem mindenkit érint. Csak egy éves hűség köthető, és fel lehet mondani az előfizetéseket ha változik csatornakínálat, ár stb. részletek itt:

[link]

Mi alá kell írás?

(#1285) Linem válasza sziszi-fuszi (#1284) üzenetére


Linem
senior tag

Végre már valami pozitív változás az előfizetők számára is. Ideje volt.

(#1286) Danecay válasza Danecay (#1281) üzenetére


Danecay
őstag

Találtam egy tesztoldalt ahol lehet választani letöltendő adatmennyiséget. Nos itt egy újabb teszt Északnet féle 25 Mbps-os netről, hétköznap reggel fél 8-kor:

Jól látható módon az történik itt is amit már többször leírtam, hogy a 200 Mb-osnak beállított adatmennyiség letöltésének a 45%-nál elkezd csökkenni a sávszélesség, 60%-nál már 15Mbps-re esik vissza, és kb. ennyit is marad a teszt végéig és így jön ki az átlag 18,3 Mbps sebesség. Természetesen amennyiben a teszt 3x ennyi adatmennyiség letöltését mérné vagy 3x ilyen hosszú lenne, az átlagsebesség még inkább a 15 Mbps-felé közelítene mintsem a 25 Mbps-felé.

(#1287) makoss válasza Danecay (#1286) üzenetére


makoss
addikt

Nyaggatni kell a szolgáltatót, hogy valamit csináljon!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1288) 4Grider válasza Danecay (#1286) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha ez a http://testmy.net/ oldalán végzett mérés volt, ott nemzetközi sávszélességet mérsz. És az jellemzően mindenkinek lemegy egy idő után 20-30%-ra...
Nekem pl. a UPC-nél 120-as netem van, és 25 Mbps-os eredményt produkált az oldal...

[ Szerkesztve ]

(#1289) Intruder2k5 válasza 4Grider (#1288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem ismertem eddig, de nálam jó. Szintén UPC 120-as net...

[Teszt 1] [Teszt 2]

(#1290) 4Grider válasza Intruder2k5 (#1289) üzenetére


4Grider
nagyúr

120-as netnél az alap kérdés, hogy miért 233 Mbps-ról indul. Már induláskor megkérdőjeleződik a pontossága.
Mondjuk közben én is rájöttem, hogy olyan notebookon mértem, amin csak wlan csatlakozó van...

(#1291) Intruder2k5 válasza 4Grider (#1290) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Indul 700-ról is, nem csak 230-ról. :)

(#1292) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább az innen való letöltést szeretem valódi sebesség mérésre használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1293) Danecay válasza Gubek-Einste (#1292) üzenetére


Danecay
őstag

Így már nem kell kérnem senkitől valamilyen sebbésségmérésre alkalmas ftp elérést :)
mint eddig mindegyik letöltésem, az innen való letöltés is az én teóriámat látszik alátámasztani:

Nem tud valaki olyan alkalmazást ami látványos grafikont tud készíteni? Bíztam benne, hogy a DuMeter tud ilyet, de egy mérés idejére szóló grafikonkészítési lehetőséget nem találtam, csak a fenti LOG mentési lehetőséget. A Windows-os feladatkezelőből elérhető teljesítmény monitornak pedig nem lehet beállítani az időfelosztását, itt maximum 1 percet lehet grafikusan monitorozni.

[ Szerkesztve ]

(#1294) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!
Nyár végén váltanék szolgáltatót, telekom és upc van versenyben.
Mindkettő optikai kábelen hozná a netet/tv-t (Dunaharaszti). Van valaki a környékről? Melyikkel lenne kevesebb gond?

Psn ID: sefter_hun

(#1295) adika4444 válasza Sefter (#1294) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

UPC:
Koax lesz a házban, lehet médiakártyával tv-zni, kapsz 30 körüli darab kódolatlan csatit, max 3 tv-n nézheted a kódoltakat kártyával vagy boxxal.

Telekom:
Optika végpontig, jóval nagyobb feltöltési sebesség, IPTV (csak box lan kábellel), nincs kódolatlan koax

Jelen helyzetben én talán UPC-t választanám, de ez nem 100%. Telekomnál optikán nagyobb a sáv, de mint ha DIGI felé kicsit ócskább lenne a teljesítmény koaxon legalább is volt ilyen irányú tapasztalatom a T-vel... Ha ez a hiba nem tapasztalható akkor netre mindneképp az optika, a tv az már egy fogósabb kérdés...

üdv, adika4444

(#1296) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudja valaki mekkora lehet a rádiósnetnek a max határa? azaz mennyit adhat sávszélességet a rádiósnet maximum? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1297) taki01 válasza makoss (#1296) üzenetére


taki01
őstag

ACE telecomnál azt mondta a szerelő hogy kaszinónak 2 Gbps nyomnak át.

(#1298) Gubek-Einste válasza makoss (#1296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen ilyen adat de jellemzően nem vetekszik a kábeles kapcsolatokkal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1299) taki01 válasza makoss (#1296) üzenetére


taki01
őstag

Ilyen csomagok vannak cégeknek mikrón:

[ Szerkesztve ]

(#1300) makoss válasza taki01 (#1297) üzenetére


makoss
addikt

Akkor van benne kraft :K

(#1298) Gubek-Einste: Háát ha lehet hinni az adatoknak nállunk azért lehet konkurenciája akár a Telekomnak is :K

(#1299) taki01: :R van benne sebesség, azért is kérdeztem, hogy kb mire számíthatok ha bevezetik a Telekomot, de így még akár maradhat is.
A mostani rádiós a régi rádiósnetemhez képest atom stabil.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.