Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) mobilizmo válasza viktorhu (#2000) üzenetére


mobilizmo
addikt

Köszi mindenkinek!
Közben megoldódott, Flip-et kötöttek be hozzájuk.
Én még mielőtt itt kérdeztem volna, már mondtam nekik, hogy vezeték nélkül, minden szarabb és jóval drágább lesz. Úgy tűnik már ez elég volt nekik ahhoz, hogy higgyenek nekem, pedig akkor még nem úgy tűnt. Egyébként valószínűleg a Telenor OtthonNet sem lett volna jó megoldás, ott valami nagyon szar a Telenor térereje (igaz elég közel vagyunk egymáshoz, néhány utcára és nálunk is az).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2002) viktorhu válasza mobilizmo (#2001) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor jó vége lett a történetnek :)

(#2003) Storkkk


Storkkk
friss újonc

Sziasztok! Van jelenleg egy vezetékes Vodafone tv és internet előfizetésem. Az internettel elégedett vagyok, a tv-vel viszont kevésbé, a mediabox iszonyat lassú, nehézkes, kb. minden funkcióját és tulajdonságát utálom. Ezért váltanék telekom tv-re, az internetet viszont szeretném meghagyni a vodásat ahogy most van. Kérdésem, hogy technikailag erre van lehetőség? Úgy tudom a vodafone is a telekom hálózatát használja itt nálunk, az "ő kábelükön" jön be, de ugye azon most van egy vodafone modem. Meg tudják oldani, hogy pluszban ráraknak egy telekom eszközt is, vagy erre nincs mód, és teljesen át kéne állnom telekomra? Köszi előre is!

(#2004) 4Grider válasza Storkkk (#2003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon jó a Telekom net (nálam fix 940/940), én semmiképpen nem maradnék a vodásnál, ha már ip tv-re váltasz. Ráadásul a Telekomnál minél több dologra fizetsz elő, annál olcsóbb, magyarul ha csak tv-vel váltasz, az lesz a legdrágább.

(#2005) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,
Költözés miatt a DIGI szolgáltatásom nem tudom tovább költöztetni, mert az új helyen nem szolgáltatnak.
A Telekom és a Vodafone mellett viszont a Flip jelen van. Megéri az 2-3ezer Ft. előnyét, vagy inkább maradjak szerintetek a nagyok közül valamelyiknél? A 250mbit/sec internet az, amit kicsit szűkösnek érzek egyedül...

3-4 telefont használunk, 1 laptop, Playstation, Tv -n Netflix és Youtube…

Köszönöm előre is... :R

(#2006) Beni2360 válasza máyköl (#2005) üzenetére


Beni2360
félisten

A Flip a Telekom kislánya.
Vode nem sok jót hallok felőle.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2007) máyköl válasza Beni2360 (#2006) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, tisztában vagyok vele hogy a Telekom alá tartozik, de mivel teljesen más az árképzés és a kínált konstrukció, külön szolgáltatóként kérdeztem meg.

Érdemes maradni inkább a Telekomnál?

(#2008) viktorhu válasza máyköl (#2007) üzenetére


viktorhu
veterán

Teljesen mindegy. Már elmondták, hogy telekom, nincs különbség a szolgáltatásban, a választékban van.

(#2009) Beniii06 válasza máyköl (#2007) üzenetére


Beniii06
őstag

Amelyik optikán szolgáltat, én azt választanám. Esetleg TV csatorna kínálat/szolgáltatás kezelhetősége lehet még szempont.

Telekom és Vodafone esetében van lehetőség mobil tarifa kedvezményre is, bár itt is a Telekom jobb szerintem, dupla net+havidíj kedvezmény, vodánál csak havidíj kedvezmény van.

"Got any other secret weapons?"

(#2010) máyköl válasza Beniii06 (#2009) üzenetére


máyköl
veterán

Köszönöm! :R

(#2011) bopeti98 válasza Beniii06 (#2009) üzenetére


bopeti98
őstag

Már a Telekomnál sincs Magentában adatduplázás. Régi csomagoknál megmaradt, de aki most szerződik annak nem jár.

(#2012) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Sziasztok

Szerintetek lehetséges az hogy a Telekomnál az 1000/1000 "gyorsabb és stabilabb" mint a 2000/1000?

Én rendszeresen mérek 950/950 8 (este, hétvége, mindegy mikor ) és 2ms a ping, optikán jön be a falban Cat 5E kábelek, és még a régi modem amit adtak hozzá kb 2 éve.

Havernak a Full-os van és szintén optika be, falban Cat 6 kábel, de az "új" modemmel amint adnak a 2000es mellé.
Nála is kb ennyi van meg napközbe, de csúcsidőben és hétvégén még kevesebb, a ping is visszaesik 3-4ms.

Oké hogy ez is mindenre elég de akkor miért fizessen többet ha még a kisebb csomag sincs meg mindig.

Bejelenteni meg gondolom minek mert a "garantált" megvan vagy ráfogják a terheltségre, Ő zsúfoltabb helyen lakik.

Most nézem egyébként hogy az oldalon azt írják hogy a az 1000/1000 az 800/800 a 2000/1000 meg csak 1100/550 !

( más: én pl tavaly rendszeresen mértem 1400/1400 ami gondolom a kábel miatt em lehetett több, úgy tudom kb annyit bír a cat 5e :C )

[ Szerkesztve ]

(#2013) somfalvi


somfalvi
tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Netfone -ról,mint szolgáltatóról? [link]

(#2014) mlinus válasza HUNgabus (#2012) üzenetére


mlinus
őstag

Gondolom haverod nem ugyanott lakik ahol te, szóval lehet hogy az a terület ahol ő van, jobban terhelve.

Nálam atomstabil a 2 gbit, soha nem mérek 1900 mbit alatt, csúcsidőben sem.

(#2015) taki01 válasza somfalvi (#2013) üzenetére


taki01
őstag

Ő egy virtuális szolgáltató (nem rendelkezik saját hálózattal, hanem más szolgáltatótól bérli, vagy is ha csak DSL van adott helyen ő nem fog neked optikát adni) és a telekom hálózatán szolgáltat csak jelenleg.

(#2016) Soma01


Soma01
veterán

Arra tudtok valamilyen módszert, hogy kiderítésem, milyen szolgáltatók érthetőek el egy adott címen? (Gyenesdiás ...) Beleértve a mikrós szolgáltatókat is. 5G is szóba jöhet, de abból nem találtam még korlátlant.

(#2017) Gubek-Einste válasza Soma01 (#2016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezd meg a szomszédokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2018) erzol válasza Soma01 (#2016) üzenetére


erzol
őstag

Pár éve a Fenyő utcában laktunk.
Most néztem a mai napig nem elérhető semmi más a telekom 30 megás netjén kívül.
Szégyen... :F

(#2019) Soma01 válasza erzol (#2018) üzenetére


Soma01
veterán

Nekünk feljebb, a lőtér körüli területre kellene a net. Akár mobilnet is. A szolgáltatóknak milyen ott minősége?
Amúgy most is csak a Telekom van a szomszéd utcában 30-as nettel. Meg a Znet mikrós net érhetőmég el. Mit nézzek még meg? Vagy a mobilnet vagy a Znet az jó?

(#2020) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Végre teljes a Vodafone-tól való elszakadás. A szerelő meg még az ASUS RT-AX86S típusú routeremet is lefotózta, mert ilyet még nem látott (ja, hát meglehetősen drága darab 🙂 )

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2021) Dönc


Dönc
tag

Sziasztok, kicsit tanácstalan vagyok, jelenleg Digi előfizető.

Az utóbbi 2 évben a rengeteg H.O. ellenére sem tapasztaltam semmi fennakadást a szolgáltatásban. Talán ha két alkalom volt, amikor gond volt a nettel összeségében majd 1 év home office közben. Nincs róla stat, de szerintem én értem el a legjobb rendelkezésre állást itthonról ebben az időszakban.

Mostanság vált elérhetővé a Telekom optikája a környékünkön (Csepel Kertváros).

Kérdésem, hogy érdemes lehet-e az ismeretlenbe ugrani, vagy ha ez bevált akkor maradjak ahol vagyok?

Igazság szerint a szimmetrikus gigabit, ami vonzó lenne, meg az esetlegesen alacsonyabb külföldi ping online játék miatt.

Valakinek van hasonló tapasztalata egy ilyen jellegű váltásról?

A Telekom friss kiépítésű optikai hálózata mennyire megbízható?

Tudom, hogy minden szolgáltató "hulladék" [is lehet], ha a kommenteket/posztokat olvasom, ezért is érdeklődnék itt, hátha valaki lépett hasonlót mostanság. :R

(#2022) sziszi-fuszi válasza Dönc (#2021) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nincs stabilabb hálózat az országban, mint a Telekom optikája. Több helyen fizetek rá elő. Sehol nem volt gondom. Atom stabil a szolgáltatás. Bátran válts optikára!

Mi alá kell írás?

(#2023) Dönc válasza sziszi-fuszi (#2022) üzenetére


Dönc
tag

Nagyon köszönöm! :R Igazság szerint tényleg csak azért tettem fel a kérdést, mert a Digivel se volt kirívó gondom az elmúlt 5 évben.

(#2024) Dönc válasza sziszi-fuszi (#2022) üzenetére


Dönc
tag

Csináltam közben egy gyors kalkulációt, összességében kb. +900 Ft lenne a különbség a Tkomos net bekötésével. Azt hiszem ezt elbírja a költségvetés. És adnának olyan készülék kedvezményt, ami ezt 2 évre simán lefedné többszörösen. :)
Még a Digiéknél futok egy kört, hogy miben módosulna a többi szolgáltatásuk díja, ha a netet kiszedjük. Tv-t elég gáz lenne átkábelezni, erre nem szívesen vállalkoznék, gyereknek is jó a Digis mobil előfizu mobilnetre + a vezetékes telefon is jól jön néha, ha valami ügyfélszolgálatot kell hívni.
Fura helyzet ez amiben vagyunk, mert szüleim a ház másik felében élnek, nekik lett az optika behozva a vezetékes telefon miatt (ők használják is gyakran, nekem tényleg csak üf szolgálat hívására kell, de ez nem gyakori), gondolkodom, hogy átveszem tőlük az előfizut, akkor lehet még jobban jönnénk ki, mert nekem a mobilom is a T-nél van mióta az eszemet tudom.

(#2025) sziszi-fuszi válasza Dönc (#2024) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Én tuti megtartanám a DIGI tévét. Nálam is úgy van, hogy a T csak internetet szolgáltatat, a többit másik szolgáltatótól veszem igénybe. Az IP-tv öregecske technólógia miatt nem a legjobb. Tudom, dolgoznak rajta. Sajnos elég régen, és nincs változás. A minősége pedig - a többi szolgáltatóhoz képest - nagyon nem jó.

Ha van lehetőség olyan megosztásra, hogy megtartod mind a kettőt és ez nem túl megterhelő a családnak. Én azt tenném, hogy átvenni a szülőktől az előfizut és Magenta 1-be betenni a mobillal együtt. Ha van 3 mobilelőfizetés a családban, akkor akár korlátlat beszéltgetést és korlátlan mobilnetet lehet kapni 7 ezer HUF környékén, ami igazán kedvező dolog.

Érdemes alaposan körbejárni a kérdést. Igaz az általam utoljára említett esetben valamivel kedvezőtlenebb a készülékekre adott kedvezmény. Nekem nincs is ilyenem. Az a tapasztalat, hogy sokkal jobban járok a függetlenektől való vásárlásással. Persze ez csak akkor igaz, ha nem szükséges a kamatmentes részletre való vásárlás lehetősége.

Mi alá kell írás?

(#2026) Dönc válasza sziszi-fuszi (#2025) üzenetére


Dönc
tag

Köszi a kiegészítést, én is valami hasonlóban gondolkodom, csak még Digi oldalról kell megvizsgálni a kérdést, hogy mennyire fájna nekik és nekem, ha csak a TV maradna meg tőlük.
Természetesen, ha jutok valamire, akkor megosztom itt, hátha másnak is hasznos lehet.

(#2027) Speederer


Speederer
senior tag

Mit gondoltok megérheti a Telekom-os optikai net a felárat a szintén optikai Vodafone-oshoz képest?
Új bekötés lenne mindkét esetben. Ezeket néztem:
- Vodafone 1000-es net: 6000 Ft (vagy alap TV-vel 7000, ennyit még megérnének azok a csatornák)
- Telekom 1000-es net: 8000 Ft vagy alap telefonnal 7300
(a telefon csak azért lenne, hogy a vége olcsóbbra jöjjön ki :) )
A Vodafone-ról a UPC-s összeborulás után nagyon sok rosszat hallottam. Ezek a kritikák még most is érvényesek lehetnek? Csak mert havi 1300-ért nem annyira akarom megszivatni magam és akkor inkább lenne ennyivel többért a Telekom.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2028) Gubek-Einste válasza Speederer (#2027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak gondok a Vodafone-nál de most főleg a koax-os eszközök új frissítése miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2029) sziszi-fuszi válasza Speederer (#2027) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Más technológiát alkalmaznak a Vodafonnál és mást a Telekomnál, bár mindkettő optika. Internetben jobb a T (és nem csupán a szinkron adatátviteli sebesség miatt). Tévéadások minőségében (jelenleg) még jobb a Vodkafon. A Telekom IP tévés rendszere egy rendkívül elavult - több évtizedes - technológiára épül. Most van folyamatban a cseréje egy újra. De rendkívül sok problémába ütköznek, ezért borzasztóan lassú. Nem lehet tudni mikor fog bekövetkezni a váltás. Ha nem elsődleges szempont a fizetendő díj mértéke (néhány száz, esetleg 2-3 ezer forint/ hóig, akkor én mindkettőt beköttetném. A vodkát tévére, a telekomot pedig csak netre. Ha pedig számít ez az összeg, akkor a T mellett tenném le a voksom.

Mi alá kell írás?

(#2030) GoodSpeed válasza Speederer (#2027) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Megéri! Egyébként DIGI is megérné, és még olcsóbb is lehetne. Kérdés, hogy van e Nálad DIGI. Nekem 5990 Ft az Internet 1000/300 TV-vel Telefonnal együtt! A Telekom is nagyon jó, az van a másik címemen: Magenta 1.
Egyébként ahol nekem DIGI előfizetésem van, ott nincs sajnos Telekom opció, és pont Vodafone-ról váltottam DIGI-re. Sokkal jobb és stabilagg a net, és a TV is előrelépés, nem kell CI mediacard (CI+ foglalat a tévén). Telekomnál viszont mindenképpen szükséges a TV-hez az STB!

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2031) kabelmania27 válasza Speederer (#2027) üzenetére


kabelmania27
félisten

Vodafone-nál nem kötelező a médiabox, kérhetsz médiacardot ha a tévében van mpeg4 dvb-c tuner és CI+ modulfogadó, ennek az az előnye, hogy tetszőleges csatornasorrendet tudsz beállítani és a tv tipusától függően akár még csatornát is tudsz törölni vagy elrejteni. Ezres netcsomaghoz már Arris modemet adnak amivel ritkábban van gond, inkább CB modemmel szokott gond lenni de ipv6 kikapcsolása szokott segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2032) viktorhu válasza Speederer (#2027) üzenetére


viktorhu
veterán

Ebből úgy látom, hogy a tévé nem igazán fontos neked, és akkor inkább a telekom. Optikai területen megbízható lesz a Voda is, a feltöltésed lesz jóval kisebb, de lehet, hogy elég Neked. A bosszúságok inkább a CRM rendszerükhöz kapcsolódnak (mikor kapsz számlát, mikori számlát látsz online stb.)

Az árát a címed megadásával nézted? Mindkét szolgáltató a cím megadása után adja meg a valódi árat.

(#2033) Speederer válasza viktorhu (#2032) üzenetére


Speederer
senior tag

Először is köszi mindenkinek a hozzászólást!

Elsősorban csak a net érdekel, a tv csak másodlagos. Egy 1000-est megér havonta hogy van az is, de többet nem. Telekomos tévém biztos nem lesz, nem adok érte annyit, amennyit ők kérnek a tv-ért. Azért köszi az erre kihegyezett hsz-eket is!
A fent írt árak a saját címemre vonatkoznak.
Digi sajnos nem szolgáltat itt. Ez miatt gondolom a 2 általam említett szolgáltató marad csak érdemben a versenyben. Optikán kívüli más megoldás nem érdekel. Ha már van, akkor használjuk ki. :)

Azt hogy kell értelmezni, hogy "a feltöltésed lesz jóval kisebb"? Papíron mindkettő ugyanannyit tud, de a gyakorlat mást fog mutatni?

Illetve ez sem tiszta: "Más technológiát alkalmaznak a Vodafonnál és mást a Telekomnál, bár mindkettő optika." Ezt egy picit kifejtenéd sziszi-fuszi?

Egyelőre hajlok a Telekom felé...

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2034) GoodSpeed válasza Speederer (#2033) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

A Vodafone a lakásodba ED3.0-t, azaz koaxot visz be és nem optikát. Csak a Telekom ad FTTH-t a kettő közül.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2035) sziszi-fuszi válasza GoodSpeed (#2034) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Tévedsz! Sok helyen ad optikát a Vodkafone is. Csak a vége koaxiális átalakítás, és ugyanazt a szolgáltatást nyújtja, mint a koax hálózaton.

Mi alá kell írás?

(#2036) sziszi-fuszi válasza Speederer (#2033) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Az optika egy átviteli közeg, akárcsak a réz. Réz esetén is létezik sokféle adatátvitel. Lásd példaként a koaxot, a sodrott érpárat (pl. ethernet), analóg átvitel. Ugyanígy van az optikán is. A mi szempontunkból az a lényeg, hogy a Vodkafon saját hálózata esetén, (pl. 29-es körzet) optikán is ugyanazt a szolgáltatást nyújtja mint koaxon, azaz max 1000/40-et. Az általa a T hálózatán nyújtott szolgáltatás, csak törvényi kötelzettség miatt létezik. Ott a hálózatot a Telekom biztosítja. Ez utóbbi esetben kapsz ugyanolyan szolgáltatást, mintha T-s előfizető lennél. Pl. 1/1 gigabit. Gyanítom (abból a néhány sorból ) amit írtál, hogy nálad ez utóbbi a helyzet. Ezért kaphatsz akár 1/1 gigát a Vodkafonetól is. Ebben az esetben műszaki szempontok alapján tök mindegy, hogy melyik szolgáltatót választod, mert ugyanaz a szolgáltató a tényleges. Ügyfélszolgálat szempontjából a T kenterbe veri - méghozzá laposra - a Vodkafone-t.

Mi alá kell írás?

(#2037) Speederer válasza sziszi-fuszi (#2036) üzenetére


Speederer
senior tag

Igen, 1000/1000-es netre gondoltam mindkét esetben, bár tényleg nem volt ez így leírva.

Tehát mondhatjuk, hogy műszakilag ugyanazt kapom?! Akkor reménykedek abban, hogy sok dolgom nem lesz az ügyfélszolgálattal. :) Ezért kipróbálom a Vodafone-t...

Köszi!

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2038) viktorhu válasza Speederer (#2033) üzenetére


viktorhu
veterán

A vodás optika alapesetben koaxos végződtetést jelent, erre írtam a kisebb feltöltést. De akkor nálad nincs vodás hálózat, a Telekom hálózatán szolgálnak ki. Először a Telekom menne bekötni, utána a Vodafone szerelője a modemmel és - ha kérsz tévét - a set top boxszal.

(#2039) Speederer válasza viktorhu (#2038) üzenetére


Speederer
senior tag

Pontosan, így van ahogy mondod.
Szombat este megrendeltem, ma délelőtt hívtak is, hogy aktuális-e a dolog. Mondom persze, vasárnap nem szereztem máshonnan előfizetést. :D Bár a Telekomnál úgy rémlik simán lehet neten rendelni előfizetést is, nem csak egy visszahívást kérni ezügyben.
Informált a hölgyike pár dologról, többek között arról, hogy a Vodafone a saját hálózatán és mellette bérelt vonalon szolgáltat. Nálam ez utóbbi fog történni, mivel a Telekomosok fognak jönni behúzni a kábelt, a Voda szerelője meg hozza a kütyüket (modem, stb).

Azért néhány apró bosszantó dolog már most előjött: amikor hívtak a 1270-ről, akkor nem volt túl jó minőségű a hang, alig hallottam mit mond. És próbálnék belépni az android-os Vodafone app-ba, persze nem sikerül, mert hogy "'Hoppá! Valami nem jó!" Hát valami tényleg nem jó...
Na jó, nem fogom itt tovább spamelni a topikot. Adtam egy esélyt a Vodafone-nak, remélem nem bánom meg.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2040) viktorhu válasza Speederer (#2039) üzenetére


viktorhu
veterán

A mobilosba kell majd belépned, nem az otthoni előfizetésbe. A telekomnál már az időpont miatt hívtak volna, a vodánál ezt nem tudják, mert másik cégtől függnek, ezért is vállalják olyan hosszú határidővel a bekötést.

Szerk: látom, az appban nincs külön a vezetékes, simán be lehet lépni. Viszont én annak idején a szerződés napján még nem tudtam, kellett várni pár napot.

[ Szerkesztve ]

(#2041) Dönc válasza Dönc (#2026) üzenetére


Dönc
tag

Ígértem, hogy írok ide, ha megtörtént a váltás:

Na túlestünk a váltáson, egyelőre a net rendben van, bár összeakad a torrent a vezetékes telefonnal, amit szüleim használnak, így erre még keresem a megoldást.
Net szuperül megy, semmi gáz nincs vele a fentieken kívül(, amit én speciel lesz@rnék, ha tehetném. Erre jelenleg is kersem a megoldást. Szakadozik a hívás, ha fut a torrent akár bármilyen érdemi forgalmazás nélkül is.)

Fiam kapott egy előfizut mobilnetre kihegyezve a Digis helyett plusz egy Redmi note 11-et.

Miután összeállt a Magenta 1 magamnak is vettem egy redmi note 10 pro-t (38k huf-ért).

Összességében egyelőre minden rendben működik, ha nem akadnak össze a jelenlegi és senior felhasználási igények. Net stabilan hozza a gigabit gyakorlati maximumát le-fel, még a C2D-s gépen is.

Digis netet a jövő héten lemondom, még egy fél hónapot hagytam benne, hogy párhuzamosan fussanak hiba esetére. TV maradna a Diginél, ha lehet, de majd erről is írok, hogy velük mire jutottam.

Utólag is köszönöm a segítséget! :R

(#2042) viktorhu válasza Dönc (#2041) üzenetére


viktorhu
veterán

Volt már ilyen sagemekkel, hogy a torrent túlterhelte a processzort, és emiatt más funkciók bukdácsoltak. Optika ugye? Akkor lehetne saját router, az ont pppoe passthrough-ban. A B verzió a torrent szálak számának csökkentése.

(#2043) Dönc válasza viktorhu (#2042) üzenetére


Dönc
tag

Igen, optika... Nekem is kettő gondolatom volt első blikkre, hogy a kiakadást vagy az APként üzelemő archer c2 okozza vagy a torrent, szerintem majd nézek az archer c2 helyett valami komolyabb darabot és átrakom azt routernek a sagemet meg bridgenek. Ezzel nem jelen felállás mellett bírkóznék, ha valaki egyértelműen nem buzdítana rá :D
Még majd ehhez az upgradehez annyit szeretnék hozzátenni, hogy a padláson kersztül hozok cat6 kábelen végpontot, most kicsit bután van megoldva.

BTW, ha a Sagem meghasal a torrenttől, akkor a 2 Gb-t hogyan tudja kiszolgálni értelmesen? :F

(#2044) viktorhu válasza Dönc (#2043) üzenetére


viktorhu
veterán

Archer C2: valószínűleg nem torrenthez való az sem, de mehet mindkettő routerként, így lehet terhelést elosztani.

Nem bridge mód van a telekomnál optikán, hanem pppoe passthrough. Simán bekapcsolod az ont felületén, és onnantól egyszerre tárcsázhatsz be a saját routereddel és a telekomossal is. (Ha esetleg találnál bridge mód kapcsolót, az nem fog működni, és szükséged sincs rá.)

"a 2 Gb-et hogyan tudja kiszolgálni"?

Nincs gondja a sávszélességgel. A gond ott kezdődik, amikor nem háztartási szintű (mondjuk 4-5 aktív kapcsolat egyszerre) terhelést kap, hanem akár több száz kapcsolatot a torrentek szálaival. Ezt nem biztos, hogy tudja majd natolni.

(#2045) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok. Tudtok ajánlani internet+tv szolgáltatót.

Most jelenleg a diginél vagyunk. Ha lenne olcsóbb és elfogadható, akkor váltanánk.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#2046) 4Grider válasza Saskakas18 (#2045) üzenetére


4Grider
nagyúr

Digitől olcsóbb a flip van, ha elég negyed olyan gyors net és van nálatok telekom optika vagy kábel és megfelel az iptv.

(#2047) Dönc válasza viktorhu (#2044) üzenetére


Dönc
tag

Köszi! :R Meglesem majd a PPPOE passthrough-t csak ehhez picit át kell kábelezni, bár talán ha csak egy gép van rajta, akkor akár még bírhatja is a torrente, hisz a Digis nettel semmiféle fennakadás nem volt amíg ez volt a fő router. Ez a bridge mód azért merült fel bennem, mert valóban láttam a beállítások között a T-s router felületén bár ott az általad említett funkció is.

Sávszélességre csak irónikusan kérdeztem rá, hisz a tapasztalt hiba is annyiban merül ki jelenleg, hogy használhatatlan a telefon, ha megy a torrent, ettől még a leggyengébb gépen is megvan a ~950/950Mbit.

Természetesen visszajelzek majd róla, hogy mit sikerült így elérni.

(#2048) Saskakas18 válasza 4Grider (#2046) üzenetére


Saskakas18
tag

Még a vodafonet ajánlották. Arról valami vélemény?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#2049) viktorhu válasza Saskakas18 (#2048) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem olvass vissza egy kicsit, pár hozzászólással előtted pont a "Vodafone T-hálózaton" volt a téma.

(#2050) teppik_amon


teppik_amon
tag

Sziasztok
A körülmények: Kisváros, régi utca kibővítése, új házak.
Keresztutcában, párhuzamos utcában van upc/voda kábel.
Tkom nincs a városban, digi meg nem szolgáltat családiházas övezetben(kábeles netet)
Kértük a vodát párszor, hogy ugyan vezessék már be a kábelt hozzánk is, de minden kérés visszajön hogy: " a területen a szolgáltatás nem elérhető".
Feltételezem 5 házért nem akarnak új dobozt/erősítőt/whatever letenni.
Ilyen helyzetben van bármi esély a jövőre nézve a vodás, vagy bármilyen kábeles szolgáltatásra, vagy ittmaradunk a tányéros tv /mobilnet kombóval örökre? Van valakinek hasonlóval tapasztalata?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.