Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) #41133696


#41133696
törölt tag

Na UPC:

https://www.upc.hu/pdf/kozlemeny_ASZF_20160925.pdf

Hogy hogy nem, nagyjából át lesz terhelve egészben a műsordíj :D

[ Szerkesztve ]

(#702) Intruder2k5 válasza #41133696 (#701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De úgy nézem, hogy a meglévő határozott idejű szerződéseket ez nem érinti.

(#703) #41133696 válasza Intruder2k5 (#702) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, most olvastam én is. Viszont azokat akiknek hamarosan lejár, vagy újak lennének egyaránt sújtani fogja.

Az Invitel szempontjából megkönnyebbültem, hogy nem bezzeg lett...
Ugyanakkor azért szomorú ez... Most már ez lesz beépítve, és pár év múlva természetes lesz, hogy majdnem 1000 Ft-tal (sőt addig emelhetik is), drágább a szolgáltatás. Ambivalens érzés, az egyik szemem sír a másik meg nevet... de nagyon nagy esélyt látok rá, hogy majd a Telekom is hasonlóan jár el. Nálunk az lenne a szerencse, ha a T is a meglévőkre már nem terhelné át, mert mind a két lakásban friss a szerződés, relatíve.

(#704) kisapa válasza #41133696 (#693) üzenetére


kisapa
senior tag

Azért egy kicsit irigyellek. Nekem nincs min gondolkodnom mert az invitel mellett csak a telekom érhető el az is max 10Mb-el.

(#705) #41133696 válasza kisapa (#704) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már nekem sem, mert úgy néz ki, hogy marad az Invitel, valószínűleg olyan ÁSZF értesítő fog jönni, mint amit a UPC is kiküldött. Persze amúgy értem, mire mondtad :K

Egyébként jól is van ez így, nem lesz olcsó a kettő együtt, de én úgy tekintek rá, hogy:

1. Teljes értékű két szolgáltatásról van szó
2. A két szolgáltatás kiegészíti egymást, hiszen nincsen arról szó, hogy mind a kettő ugyanazon adókat sugározza. Az Invitelnél van AMC HD, a Telekomnál nincs. A Telekomnál van AXN HD, RTL Klub HD, és az HBO Max Pak HD csatornákkal is tőlük van.
3. Mivel minden szolgáltató így fog eljárni a műsordíjat illetően így ebből a szempontból még valószínűleg rosszul is járnék a váltással, szerencsére még az új ÁSZF életbelépése előtt rendeltem meg mind a kettőt, így ha a régi efiket nem érinti, tekintve, hogy relatíve friss előfizetésekről van szó (Invitelnél is májusban újítottam), sok pénzt megtakarítunk 3 előfizetés esetén.
4. A Telekom Internet minden tekintetben visszalépés lenne, fapados ZTE Speedport Entry2i HGW, maximum 50 Mbps-os VDSL2 amiből lejön az IPTV. A HGW nem tud 5GHz-es WiFi-t, nincsenek Gbps-os LAN portjai. IPTV+ VoIP-ra tökéletes viszont. Plusz mivel van a géphez csatlakoztatva egy TP-Link TL-WN722NC WiFi adapter is, így a HGW-t eltudom érni azon keresztül is, és nem kell kihúznom a TP-Link Archer C5 LAN kábelét a gépemből.
5. Megmarad a DVB-C szolgáltatás is, és a Cisco EPC3208 kábelmodem szintén.
6. Stabil a 100 Mbps-os kapcsolat, a minicsomagokat már megritkítottam, a Családi 96 csatornás Invitel csomag maradt, és ebből 19 HD minőségben. Az Inviteltől kapott telefonszámom szintén megvan, tehát a mobilok mellett a házban van két vezetékes telefon is, és ebből az egyiknek 0 Ft-os havidíja. Tartaléknak pont ideális.

(#706) #41133696 válasza #41133696 (#705) üzenetére


#41133696
törölt tag

Invitelnél külön van HBO SD és HD elnevezésű csatorna, Telekomnál viszont így néz ki a dolog:

(#707) Gubek-Einste válasza #41133696 (#706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kellene lennie egy simának és egy HD-nak is az HBO-ból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#708) #41133696 válasza Gubek-Einste (#707) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen kellene, de:

Magyar Telekom IPTV - Csatornakínálat - HBO OD - Youtube

én nem találom. Van egy olyan minicsomag,hogy HBO HD de abban 0 csatorna van :F

(#709) bopeti98 válasza #41133696 (#708) üzenetére


bopeti98
őstag

Eredeti sorrend szerint a 95-ös csatornán van az HBO HD.

(#710) #41133696 válasza bopeti98 (#709) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha beütöm a 95-öt átvált automatikusan 100-ra, ahol a Discovery van.

(#711) #41133696 válasza #41133696 (#710) üzenetére


#41133696
törölt tag

Odaát a másik Tatungon pedig a 95-ösön a Blue Hustler van :D

(#712) bopeti98 válasza #41133696 (#710) üzenetére


bopeti98
őstag

Pedig van HBO HD: kép

Lehet, neked azért nincs a listába, mert még nincs aktiválva az HBO MaxPak.

(#713) #41133696 válasza bopeti98 (#712) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már nálam is :K

Tényleg az volt, hogy ameddig nem volt aktív, addig nem jelent meg :)

Cisco EPC3208 kábelmodem (Invitel) vs ZTE Speedport Entry 2i (Magyar Telekom) - Youtube

Cisco EPC3208 (Invitel) kábelmodem vs ZTE Speedport Entry 2i (Magyar Telekom) kapcsolatfelépítési idő összehasonlítás.
Bónuszként Tatung STB-3112 CDA IPTV Set-Top Box-on, kapcsolat és Stream analizálás. Telekom Családi + HD csomag aktiválva, valamint HBO Max Pak szintén a Magyar telekomtól, és az is aktiválva. A folyamat még nem zárult le, a videóban ezért látszik a képszétesése, illetve a HGW-t még nem kapcsolták át VDSL2 módba. Jelenleg 2SD + 1 HD Stream van.

(#714) #41133696


#41133696
törölt tag

Lesznek még összehasonlít videók, de itt az első:

Invitel DVB-C RTL Klub SD vs Magyar Telekom IPTV RTL Klub HD

(#715) #41133696 válasza #41133696 (#714) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#716) bopeti98 válasza #41133696 (#715) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem így videón keresztül nem jön át a különbség, de az esetek 90%-ban szebb szokott lenni a DVB-C, mint az IPTV.
Olyan műsorral kéne összehasonlítani, ahol gyors mozgás, vagy villogó kép van ( pl show műsor ), és akkor lehetne látni melyik kockásodik jobban.
Egyébként az IPTV-nél csak a kényelmi szolgáltatások jelentenek előnyt ( Videotéka, videótár, kényelmes felvétel opció, online rádió...stb ). Azért is volt jó a UPC megoldás, hogy DVB-C, de a boxba épített modem segítségével elérhetőek voltak az IPTV kényelmi funkció. A "volt" szót azért raktam oda, mert a Horizon boxal elszúrták az egészet, de ezen a UPC topikban hónapokig ( meg még most is ) pörögtek, szóval itt felesleges részletezni.

[ Szerkesztve ]

(#717) #41133696 válasza bopeti98 (#716) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az a baj, hogy olyan adók, ahol gyors mozgások vannak: Film, Sport, Ismeretterjesztő, eleve Youtube tiltásra esélyes. Így maradnak az ilyen stúdióbeszélgetések, esetleg híradókban, ha van, mondjuk úszómedencés jelenet a rövid sport hírekben.

(#718) #41133696 válasza #41133696 (#715) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most, hogy már gyakorlatban is van alkalmam saját magam összehasonlítani a két szolgáltatást, és mert ez pro és kontra topic. Ez a poszt egy Hajdú-Bihar megyében található kisvárosi előfizető szemszögéből közelíti meg a témát. Lehetnek azonban olyan pontok, melyek országosan nézve is relevánsak.

Ami az Invitel ED3 Net100-as és DVB-C szolgáltatása mellett szól:

- Technológiailag ez a fejlettebb. Egyszerre nézhetünk akár 3 HD adást is, és a kábelmodem a sávszélességből egyáltalán nem veszít. A 100 Mbps gyakorlatilag mindig megvan
- Nem szükséges Set Top Box használata, amennyiben korszerű tévéink vannak, használhatunk nyugodtan CA modult
- A CA modul ára az első egység esetén díjmentes, a továbbiak pedig bruttó 690 Ft-ba kerülnek, tehát egyrészt önmagában már ezért olcsóbb (A Telekomnál 870 Ft egy STB bérleti díja)
- A CA modul nem fogyaszt áramot, és a tévékészülékünkhöz nem kell külön távirányító
- A DVB-C adások közötti váltás műszeres mérés nélkül is érezhetően gyorsabb, mint IPTV-nél
- A DVB-C adások esetén nem kell várni, hogy a minőség a megfelelő bitrátát elérje (azaz menjen legalább 1-2 percig az adás mint IPTV-nél)
- A szolgáltató jellemzően kábelmodemet ad, és nem HGW-t. Ennek az az előnye, hogy saját nagy tudású routert is használhatunk (én például TP-Link Archer C5 routeren keresztül kapcsolódok a világhálóra), így nem ütközünk a szolgáltatói HGW gyenge minőségéből fakadó hátrányokba.
- Aki csak vezetékes telefonszámokat hív, azoknak havi 1200 Ft-ért biztosítja az Invitel a korlátlan beszélgetések lehetőségét. Akiknek pedig csak egy vezetékes telefonszám kell az Inviteltől azt pedig 0 Ft-ért.
- Olcsó a FilmBox Live (690 Ft/hó)
- Az alvállalkozók mindenhol multimédiás aljzatot szerelnek fel, ott is ahol csak Internet szolgáltatás van, tehát felesleges az osztás eleve (ennek a szintezés az oka), de kettes osztó + HPF + SIGNAL 4645F tip. villámvédő-vel, jobb eredményeket érhetünk el, amennyiben az utóbbit csak a tévés ágra tesszük a kábelmodem erősebb DS jelet fog kapni jellemzően.
- A hibaelhárítás gyors, és hatékony
- Van AMC HD
- Adnak ajándékba egy belépőszintű routert, ami 60-70 Mbps-ig (tehát Invitel VDSL-ig vagy 60-as Koaxig pont használható anélkül, hogy ne veszítenénk a kapcsolatunk sebességéből) remek ha ilyenre nem akarunk költeni. 100 Mbps-os Internethez pedig használható WiFi AP-ként.
- Vannak ingyenesen nézhető analóg adások. Amik minőségben messze elmaradnak a digitális társaiktól általában, de ajándéklónak ne nézd a fogát. CRT TV-ken még akár nézhető is, és a városi tévék ezeken foghatóak.

Ami az Invitel ED3 Net100-as és DVB-C szolgáltatása ellen szól:

- Nincs saját Streaming applikáció (mint a konkurensnél a TV GO)
- Drága az HBO MaxPak (4156 Ft)
- Csak mobil15 opció van, így díjmentes mobilszámok hívására nincs lehetőség
- Hajdú-Bihar megyében egyetlen egy Invitel Pont van, az is Hajdúszoboszlón
- Ha eszközt kell leadni, akkor azt mindenképpen költséggel tudjuk megtenni (kivéve ha azon a településen lakunk ahol az Invitel Pont is található), akár a postán adjuk fel, akár beutazunk az Invitel pontba
- Mint minden szolgáltatónál szinte, a csomag ajánlatok kedvezményesebbek mint külön-külön magukban. Eddig ez rendben is van, de az Invitelnél ha komplett csomagot rendelünk, nem mondják meg, hogy mégis így mennyibe kerül a TV, Internet, Telefon. Olyan háztartásokban, ahol elosztják a költségeket, ez bizony hátrány, hiszen nem lehet azt mondani, hogy pontosan ennyit fizettek, mert Nektek kell a Családi TV...
- Csomagot váltani hűségidőn belül, csak úgy lehet, ha feljebb váltunk. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy nekem volt a Net60+ Családi Extra. Ahhoz, hogy át tudjak állni a frissen elérhető Net100-ra, mivel az alapból olcsóbb volt 500 Ft-tal mint a Net60, ezért rendelnem kellett minicsomagokat, hogy meghaladja a havi előfizetési díjam a korábbit. Plusz extraként az addig 0 Ft-os STB havidíja is szépen 590 Ft lett.
- Szolgáltatás kiesések: Ritkán fordulnak elő, de többször mint a Telekomnál. Persze ez helyi tapasztalat. Ha az Invitelnél kiesik a CMTS, akkor nincs Telefon, DKTV, és Internet sem. A Telekomnál elég a HGW alá egy UPS-t biztosítani, és ha a központban van áram, akkor a Telefon vonal, sőt az Internet is életben tartható a kiesés esetére, az UPS erejéig, vagy ameddig vissza nem tér az áram. Koax-nál nincs távtáplálás.
- Előszeretettel használnak koaxos területeken légkábelt. Ez az időjárás viszontagságainak jobban ki van téve, főleg a nyári hőségben, ilyenkor romolhatnak a jelszintek, sőt akár csatornákat is elveszthet a kábelmodem.
- Elsőként az Invitel jelentette be, hogy átterheli a műsordíjat. Azóta a UPC is megtett egy hasonló nyilatkozatot, de a Telekom még nem.
- Nincs a Kolibri XXL csomagban foglalt 20 HD csatorna között sem az RTL HD (sőt RTL HD egyelőre egyáltalán nincs az Invitelnél), sem pedig a TV2 HD
- Az M3 csak külön minicsomagban rendelhető meg

Ami a Magyar Telekom xDSL (IPTV, VoIP) alapú szolgáltatása mellett szól:
- Van Hoppá Plusz, havi 5000 perc, vezetékes és mobilirányba (20/30/70)
- A Családi + HD csomagban van RTL Klub HD, TV2 HD is
- Az alap csomagban már megtalálható az M3
- Van Táblagépre, és okostelefonra elérhető Stream szolgáltatás, aminek a neve TV GO
- Kedvezményes az HBO MaxPak 2600 Ft/hó plusz még lejöhetnek belőle annak megfelelően összegek, hogy kinek milyen fokozatú ügyfélminősítése van.

- Vannak AXN csatornák ráadásul van köztük HD verziós is
- Az újabb Tatung STB-k helytakarékosabbak mint a korábbi Cisco-k, és nem igen van rá panaszom eddig.
- Kedvezményes készülékvásárlási lehetőségek: Eddig két LCD TV-t, egy Nexus táblagépet, egy mobil Wifi HotSpotot vásároltam így. Megjegyzem a Nexus-t akkor kaptam meg tőlük 48250 Ft-ért, amikor még mindenhol 80 000 Ft körül volt az ára.
- Van Telekom videótár, videotéka, és az STB-ben HBO OD.

Ami a Magyar Telekom xDSL (IPTV, VoIP) alapú szolgáltatása ellen szól:
- Elsősorban azok az xDSL területen lakók járnak kevésbé jól, akik ezen a technológián keresztül veszik igénybe az Internet + Televízió + VoIP triót. Árban persze kedvezményesebb, mintha külön-külön lenne, de minden a címen adott sávszélességet terheli. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy egy 50 Mbps-os VDSL2 kapcsolatnál ebből vonódik le az Internet sebessége, és a szolgáltatói HGW-re csatlakozó IPTV STB-k sávszélessége is. Maximum 3 STB csatlakoztatható, 1 HD Stream 8-12 Mbps 1 SD Stream 2-5 Mbps
- xDSL-nél általában 1 HD Stream-et kap az előfizető, és mellé maximum 2 SD Streamet.
- Az imént említett korlátozás olyan esetekben sincs feloldva, amikor az efi csak IPTV-t és VoIP szolgáltatát vesz igénybe a Telekomtól és a sávszélesség is bőségesen meglenne. Például nálunk lenne VDSL2 lefedettség, de a Telekom úgy gondolja, elég az IPTV-hez 1 HD Stream + 2 SD Stream, és még a HGW-t sem állítja át VDSL2 módba. Tehát nincs az mint a házunkban lévő másik szolgáltató esetén (Invitel), hogy alap a HD egy azon időben, mind a három szobában. Vagy itt nézek HD Streamet, vagy ott vagy amott, de ugyanazon időben, na azt nem!
- Korábban nekem 2 évvel ezelőtt Speedport W724CI HGW-m volt itt ezen a címen VDSL2-vel. Akkor az a HGW tudott 5GHz-es WiFi-t (igaz vagy 5 GHz vagy 2,4 GHz, a kettő együtt az ugye nem ment), volt rajta Gbps-os LAN (ami gyakorlatban 300 Mbps-os tudott, de az is 3x annyi, mint a 100 Mbps), no ezt váltotta egy újabb, de még fapadosabb modell a ZTE Speedport Entry 2i, amiben sem 5GHz-es WiFi, sem pedig Gbps-os LAN portok nincsenek. Viszont legalább VDSL2 megmaradt.
- A Telekom szó szerint érti azt, hogy az IPTV sávszélessége a megrendelt Internet sávszélességből jön le, ez annyira igaz, hogy a másik lakásunkban lévő Telekom előfizetésünk esetében, bár a vonal bírná a 15 Mbps-ot is, a ZTE ZXV10 H201L HGW-nél tisztán látható, hogy kereken 10 Mbps-ra lett belőve, holott ott egyrészt minden a Telekomtól van (TV +Internet + VoIP), és az Invitel valamint a UPC is a lépcsőházban, ez nem zavarja őket, jöjjön csak le a két SD Stream, a 10 Mbps-ból.
- 3 STB az 3 plusz távirányító, és 3 csatlakozóaljzat igény. Általában nem jelent gondot, de én mindenhol földelt konnektorokat, és túlfeszültségvédős elosztókat használok. Szerencsére van vagy 6 darab csak ebben a házban, és akkor a 2 UPS-t még nem is számoltam.
- Miként minden HGW-n vagy routeren, a Telekom által adottakon is 4 port van. Az IPTV-nek viszont van egy sajátossága. Minden olyan STB, ami a HGW-hez van csatlakoztatva, az közvetlenül csatlakozik rá. Ebből fakadóan, 3 STB 3 LAN portot vesz el, tehát marad 1 LAN port a PC-nek, vagy a konzolnak. Ha tehát több eszközünk is van otthon akkor plusz Switch vagy router kell.
- Ha most kellene a Telekomtól Internetet rendelnem, azt hiszem megőszülnék ettől a HGW-től, meg úgy egyáltalán, a brutális sávszélesség csökkenéstől. Jelenleg majdnem 13 000 Ft-ot fizetünk a Telekomnak úgy, hogy csak IPTV + VoIP van benne, HBO MaxPak persze szintén, de Internet az nincs. Azonban ha valaki az HBO MaxPak-ot Internetre cseréli, szerintem rosszabbul jár mint az Invitellel. Lassabb lesz ugyanis az Internet. Alapból 50 Mbpsból gazdálkodik, ami ha teljes egészében rendelkezésére állna is fele annak amit az Invitel ad.

Összesítés:
Olyan nincs, hogy csak az egyik szolgáltató vagy csak a másik a pozitív abban az esetben ha az ember több szolgáltatást is vásárol. Magam azt csináltam, hogy figyelembe véve a helyi lehetőségeket, a korábbi sok-sok év tapasztalatát (Telekom előfizetésünk az egyik címünkön már a 80-as években is volt amikor még matáv volt a neve, Invitel pedig 2003 óta), és a családi igényeket. A kettőből gyúrtam össze a nekem megfelelőt. Gondoskodtam ezzel a tartalékról is. Hiszen ha az egyik szolgáltatónál kiesés van, áthidalhatom a másikkal. A DVB-C jobb képminőséget produkál, azonnali váltásnál is, az IPTV-nél a váltás lassabb, és kicsit várni kell, hogy utolérje magát. Akkor megközelíti minőségben a DVB-C-t, de el azért nem mondanám, hogy minden esetben eléri. Még nincs 24 órája, hogy aktív, és a Telekom felületén sem jelent meg, hogy megtörtént a csomagváltás. Gyors mozgású jeleneknél, még a DVB-C-nél is vannak olyan jelek, amik egyértelműen a nem túl magas bitrátára utalnak, de stúdióbeszélgetéseknél közel kiegyenlítődik a különbség.

Az Invitelnek van egy jó csomagja, vagy legalábbis volt. A 30 Mbps-os Internet havonta 2990 Ft-ért, és úgy, hogy sem TV sem Telefon nem kellett hozzá, és Cisco EPC3008 kábelmodemet adtak mellé. Szomszédom például ezt használja, plusz a Mindig TV-t és a szülei TV GO hozzáférését. Nálunk az egyik legfontosabb szempont a Hoppá Plusz volt. Nem miattam, mert én nem telefonálok sokat, ha igen akkor is vezetékest hívok főleg.

A két szolgáltató árban nagyjából egy szinten van. Csak ugye vannak fontos eltérések, az egyiknél technológiai előnyből fakadó sebességtöbblet, amit a másik kompenzál TV GO-val kedvezményes készülékvásárlási opcióval, és kedvezményes HBO-val.

A két lakásban nekünk havonta együtt a három szolgáltatáscsomag körülbelül 35 000 Ft-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#719) #41133696 válasza #41133696 (#718) üzenetére


#41133696
törölt tag

A majdnem 13 000 Ft-ot pontosítom:

A speciális II kedvezmény nem jár IPTV Családi HD-ra :Y Most hívtam fel az ügyfélszolgálatot, és az csak az alapra jár szerintük.

Hoppá Plusz= 3360 Ft
TV Családi+ HD + HBO MaxPak + 3 STB= 8740 Ft

3360 + 8740 = 12100 Ft

... és mindezt úgy, hogy az utcánkban is van Invitel - sőt az házon belül is-, meg az oszlopokon már ott virít a UPC kábele :D

(#720) #41133696 válasza #41133696 (#718) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az összegzés résznél kihagytam, de most pótolom:

Ha kettő közül kellene választanom, és vagy egyik vagy másik, akkor a Telekom ajánlata még akkor is gyengébb lenne ha egy extra érpárt húznának be csak a VDSL2-nek, hogy meglegyen az 50 Mbps, sőt ha a másik érpáron pedig kiadnák, a max sávszélességet IPTV-nek. Mert egyrészt nem lenne meg a 100 Mbps csak az Internetnek, másrészt az extra érpár elképzelhető, de az IPTV-nél nem fogják meglépni a 3 HD Stream kiadását VDSL2-n.

Megjegyzem az Invitelnél "csak VDSL" van, de ahol lehet kiadja a 60 Mbps-ot, és Lauda fórumtársnak 70-nel hasít :)

(#722) Gubek-Einste válasza #41133696 (#721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb lett volna olyan adón megcsinálni ami mindkét szolgáltatónál van mert így nem annyira pontos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#723) #41133696 válasza Gubek-Einste (#722) üzenetére


#41133696
törölt tag

Itt most az volt a lényeg, hogy az Invitel előfizetők ennyivel gyengébb minőségben nézhetik az adott csatornát, mint a Telekomé mert IPTV-n van HD verzió belőle, és a műsordíj majd az INvitelnél lesz elsőként talán kiszórva az efikre.

Egyébként a metacafe-n lehetőség lesz a többi csatornát illetően is videót csinálni.

(#724) Gubek-Einste válasza #41133696 (#723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csinálhatnál egy olyan videót amelyikben azonos HD csatorna van, nem a MTVA-s.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#725) #41133696 válasza Gubek-Einste (#724) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja csak ugye Youtube ebből a szempontból kiesik.

Vimeo jó lenne, de azoknál ilyen korlátozás van:

Dailymotion. kiküldi, hogy reseteljem a jelszavamat (mert egyébként nem nagyon használtam), de hiába adok be új jelszót (tegnap ezzel szívtam vagy 30 percig) nem lép tovább, természetesen a jelszavak megegyeznek.

Veoh: Kiesett, mert azt hiszem ott is limit volt (ja eszembe jutott .MTS-t nem lehetett rá feltölteni) azaz konvertálnom kellett volna mp4-be. Ezt azért nem akartam, mert akkor eleve nálam veszíthet a minőségből, másrészt minden ilyen szájt konvertál magának is...

Metacafe: Ez jónak tűnik, csak nem látom kijelezve, hogy milyen felbontáson adja vissza a feltöltött cuccot.

(#726) #41133696 válasza #41133696 (#725) üzenetére


#41133696
törölt tag

Dailymotion, beléptem a másodlagos email címemmel (eddig is azzal próbáltam), de most a Google + féle beléptetési módot választottam :D Mondjuk így nincs jelszavam külön.

Na tesztelem elsőként a tegnapi videó megy fel:

[ Szerkesztve ]

(#727) #41133696 válasza headhunter (#654) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#728) #41133696 válasza #41133696 (#727) üzenetére


#41133696
törölt tag

Falunet :D

:DDD

(#729) Gubek-Einste válasza #41133696 (#728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikro-s csatlakozás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#730) #41133696 válasza Gubek-Einste (#729) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem:

Hozzáférés típusa Kábel Net szolgáltatás
Biztosított kábelmodem Motorola Arris Thomson
E-mail .............@falu-tv.hu
Postafiók tárhely 100 Mbit
Garantált sebesség: 2M/512 kbit/s
Maximális sebesség: 40M/4096 kbit/s
Maximális számítógépek száma 1db

Havidíj
Listaár: 10 500 Ft
Kedvezm. ár: 8 500 Ft

(#731) #41133696 válasza #41133696 (#730) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most gyorsan egy vélemény - mert megyek a Penny-be :D

Szóval megnézem majd, hogy abban a kistérségben a többi szolgáltató mit nyújt. Viszont ez a Falunet teljesen korrektnek tűnik! Rendes sebességet kínálnak rendes áron.

Invitel, a Telekom hálózatát használja:

Főleg ha azt vesszük, hogy Telekom 4050 Ft-ért ad 10 Mbps-ot.

[ Szerkesztve ]

(#732) Gubek-Einste válasza #41133696 (#731) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Főleg, hogy ők ADSL-t adnak kábelnet helyett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#733) #41133696 válasza Gubek-Einste (#732) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja :K Van még olyan a vidéken, hogy kis szolgáltató kenterbe veri a nagyokat, gyorsabb Internetet ad, és korszerűbb technológián teszi :K

(#736) #41133696 válasza #41133696 (#693) üzenetére


#41133696
törölt tag

Felmondás az Invitel felé megtörtént, UPC felé pedig a megrendelés. Már a létesítés dátuma is megvan :K

Facebookon is beírtam az Invitelnek :D

(#737) #41133696 válasza #41133696 (#736) üzenetére


#41133696
törölt tag

:K

(#738) #41133696 válasza #41133696 (#737) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tegnap be is kötötték a UPC Fiber Power 240-et, eddig príma :K

UPC Connect Box bemutató -Youtube

UPC Connect Box - Firmware beállítások - Modem és router üzemmód - Youtube

UPC - Fiber Power 240 sebességmérés - UPC Connect Box - Youtube

Mindez havi 4410 Ft-ért havonta úgy, hogy a 24 hónap első három hónapjában a havidíj 0 Ft, ráadásul "csak" az Internetem van a UPC-től, a többi a Telekomhoz tartozik, ezért is kaptam minőségi ZTE ZXHN H368N HGW - Magyar Telekom - Youtube újabb HGW-t a ZTE Speedport Entry2i helyett.

Cisco EPC3208 kábelmodem (Invitel) vs ZTE Speedport Entry 2i (Magyar Telekom) - Youtube

Az Inviteltől viszont érzékeny búcsút vettem. A UPC ajánlatra, megvártam, hogy az Ügyfélmegtartó milyen árat mond, hogy maradjon magában a Cisco EPC3208 kábelmodem. 10390 Ft-ot mondott, ez mostanra már nyilván változott némileg:

Az ár majdnem dupla annyi, a sebesség meg kevesebb mint a fele, mint a UPC-é

De a lényeg,hogy listaáron kaptam volna. Vajon ilyen árakkal meddig tudják tartani magukat az én városomban? Mennyi lenne a reális ára a 100 Mbps-nak?

[ Szerkesztve ]

(#739) Gubek-Einste válasza #41133696 (#738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a reális ára a 100 Mbps-nak?
Kb valahol 3-4k környékén csomagban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#740) #41133696 válasza Gubek-Einste (#739) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk csomagban a Telekom 4450 Ft-ba kerülne 50-es VDSL2-nél, és 2700 Ft-ba kerül a másik lakásunkban szintén csomagban a 10 Mbps :DDD

(#741) Lauda válasza #41133696 (#738) üzenetére


Lauda
félisten

Gratulalok, neztem a sebessegtesztes videodat is tegnap! :R :C

Ezt az arazast en sem ertem amit muvelnek, a 60-as meg azt mondom realis annyiert, kerdes, hogy miert ugrik 10 ezerre a 100-as. Valahogy ugy nezne ki jobban, hogy 3190/4190/6190 es igy tovabb. Persze en nem panaszkodom, tegnap jott meg a szamlam 4190-rol. Ettol meg ertetlenul allok ezelott.

(#742) dreko válasza #41133696 (#738) üzenetére


dreko
aktív tag

hogy sikerült ki csikarni az UPC-től a 240-es netet 5e-ért? nekem 8e feletti árat ír a weboldaluk...

(#743) #41133696 válasza Lauda (#741) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, hát ez az! A UPC-nél ráadásul az első három hónap 0 Ft :)

Megnézném én, hogy ki az aki ezek után a zöldeknél marad, azt meg pláne, aki új előfizetést köt náluk itt a városban :D

Szerintem két hullámban fog menni a váltás. Az egyik a tudatos oldal, magamon kívül csak ismerősök között tudok 2 főt, aki kötbérmentesen azonnali hatállyal mondja fel, a másik pedig az aki azt várja - mert abban a hitben van, hogy nem mondhatja fel csak súlyos kötbérrel terhelve - hogy lejárjon a hűség és azonnal vált :)

(#742) dreko : Először nekem is 5990 Ft lett volna, de utána jelezték innen a fórumról nekem, hogy van újabb akciójuk, felhívtam őket, és azt mondták, hogy mivel az instalátor még nem volt kint, így az új akcióban részt vehetek, küldenek új szerződést. Meg is történt, így 24 hónapos szerződés keretében e-pack kedvezménnyel 4410 Ft és az első három hónap ingyenes :)

Végre tudom autentikusan mérni az adatforgalmamat is :)

Attól függetlenül, hogy WiFi-n vagy LAN kábelen keresztül száguldanak a bitek, illetve, hogy okostévén, okostelefonon, táblagépen, vagy PC-n.

(#744) dreko válasza #41133696 (#743) üzenetére


dreko
aktív tag

felhívtam őket, 8890-ért tudnák adni a 2 évre, így tárgytalan :(

(#745) #41133696 válasza dreko (#744) üzenetére


#41133696
törölt tag

Régiónként, városonként sőt esetekben városrészenként eltérő az árazás. Telekomnál is így van, meg Invitelnél is. Sőt az is befolyásolja a dolgot, hogy friss belépőként érkezik e a településre, és új kiépítésű hálózatot létesít, vagy felvásárolva a korábbi valamelyik ottani szolgáltatót, és még az is, hogy a konkurenseknek milyen technológia áll rendelkezésre.

Itt Berettyóújfaluban, a UPC a kertes házas övezetet úgy fedte le frissen, hogy az Invitel és a Telekom már hosszú évek óta aktív.

(#746) Gubek-Einste válasza #41133696 (#743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Végre tudom autentikusan mérni az adatforgalmamat is
Nem igaz, sokszor teljesen fals értékeket mutat, van amikor napokig semmit sem jelez, van amikor egy nap többször is szerepel a havi elszámolásban.
Ha a FUP miatt aggódsz akkor ne tegyed mert 1; már nem figyelik, 2; ez alapján nem is nagyon lehet pontosan megtenni.

Azt nem kérdezted/mondták, hogy mennyi lenne mellé a tévé/telefon?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#747) headhunter válasza #41133696 (#745) üzenetére


headhunter
addikt

Itt Berettyóújfaluban, a UPC a kertes házas övezetet úgy fedte le frissen, hogy az Invitel és a Telekom már hosszú évek óta aktív.

Gyorsabbak is voltak, mint amire számítani lehetett...

[link]

(#748) #41133696 válasza Gubek-Einste (#746) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem kérdeztem, mert addig jutottak el, hogy gondolkoztam e azon, hogy TV-t is rendeljek, és mielőtt belemélyedtem volna abba, hogy az MC magában sem olcsó + a HD felár, rögtön mondtam, hogy bocsi de a Telefon és az IPTV fixen Magyar Telekomé a házban. Egyébként is itt a csomag ajánlat nem olyan előnyös messze sem, mint önmagában a 240-es csomag :)

(#749) #41133696 válasza Gubek-Einste (#746) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Nem igaz, sokszor teljesen fals értékeket mutat, van amikor napokig semmit sem jelez, van amikor egy nap többször is szerepel a havi elszámolásban.
Ha a FUP miatt aggódsz akkor ne tegyed mert 1; már nem figyelik, 2; ez alapján nem is nagyon lehet pontosan megtenni."

Erre a részre meg elfelejtettem válaszolni. Igazából nekem csak azért lett volna öröm, mert nagyjából láttam volna, hogy havi szinten mennyi adatforgalmat bonyolítok. A 300 GB az ÁSZF-ben nem nagyon izgat, ez csupán kíváncsiság, mánia :) Elég sokat nézek pl HBO GO-t, és azt főleg TV-n keresztül is értem. Az Archer C5-re meg garanciális időn belül nem akarok egyedi FW-t tenni.

(#747) headhunter : Szerencsére :)

(#750) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.
Most a helyi kábeltévé szolgáltatónál vagyunk. 4200 Ft volt két év hűség +2stb (3. TV-hez nem kell) . Az a problémám vele, hogy nagyon kevés a HD csatorna. Leginkább sportműsorokat nézek, és az a Telekomnál szinte mind HD, plusz net és telefon is onnan van. Viszont a 3 stb-szal sokkal drágánn lenne, mint a mostani, és gondolom az összes többi szolgáltató. Vagy tudtok rá valamilyen alternatívát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.