Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) pjen válasza #72961024 (#1500) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a HD catik szebbek a DIGI nél.UPC HD csatornái mostanában nálunk nincsenek a topon.Mindjárt ránkis szólnak,hogy van ennek topikja.

[ Szerkesztve ]

(#1503) pjen válasza #72961024 (#1502) üzenetére


pjen
félisten

Bocs,agyilag még egy másik topikban voltam.

(#1504) kali válasza #72961024 (#1502) üzenetére


kali
legenda

Itt nyugodtan mehet a szolgáltatók összehasonlítása, a specifikus szolgáltatós témákban problémás.

(#1506) Chris0321 válasza #72961024 (#1505) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha nálatok végeztek küldhetnéd őket hozzánk is mert a falunkban csak 2 szolgáltató van, nincs sok verseny.

(#1507) Old FatBoy válasza #72961024 (#1505) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Lehet,hogy jobban jártál volna ha megvárod a digit.
Én több mint egy éve jöttem át a upc-hoz a t-től /nagyon erőltették az iptv-t/ de már megbántam.
Elég egy másodperces áramkimaradás /ehez nem kell vihar sem itt pomázon/és fél napig napig se tv se internet se telefon.
Kiderült,hogy olyan rendszerük van amiben az áram visszakapcsolásakor az oszlopokon lévő erőssítők mellett lévő villámvédelmi relé levált és addig nem müködik a rendszer amíg a szerelőik egyesével vissza nem kapcsolják kint a helyszhínen.
Ez elég sokáig eltarthat.
Ezen felűl 500-as nettem van és random időközönként belassul elmegy meghülyül.
Fokozatosan leépítik a szolgáltatásaik tartalmát pölö a belépésemkor még volt upcphone majd pár hónap után azzal az indokkal,hogy nincs rá elég igény megszüntették.
Most épp a digitális rádióállomásokat ritkították meg úgy ,hogy a huszonvalahányból három maradt.
Teljesen megbízhatatlan a szolgáltatásuk a t-nél ilyen nem volt.
Alig várom,hogy leteljen a két év hűségidő és tépek át a digihez az ráadásul feleárban ad többet.

Audiophile Troll

(#1508) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Ja és majd elfelejtettem +1 a diginek,hogy ők az egyetlen a három szolgáltatóból akik optikai kábelt visznek az utcákba nem a tré réz coaxot.

Audiophile Troll

(#1509) FunPro


FunPro
senior tag

Sziasztok!

Igazából fogalmam sincs melyik topikba kéne feltennem a kérdésem, még ez tűnt a legmegfelelőbbnek.

Szóval.
Azzal gondolom nem vagyok egyedül, hogy nincs itthon TV-m. Őszintén megvalva nem is nagyon hiányzik, egy dolgot kivéve, ami nem más, mint a foci.

Hébe-hóba lenne 1-2 meccs amit megszeretnék nézni, de az ingyenes streamek kikészítenek. A magyar kommentár hiányát még el is viselem, de a folyamatos bufferelés/nincs adás/képminőség/stb. kikészít.
Nincs esetleg valamilyen online szolgáltatás, ami kifejezetten sportok streamelésére szakosodott? Esetleg olyan oldal, ahol be lehet fizetni 1-1 meccsre?

Köszi előre is!

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1510) Gubek-Einste válasza FunPro (#1509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Telenor MyTV vagy az EuroSport Player van mint lehetőség esetleg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1511) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Battonyán (irsz: 5830) mik a lehetőségek TV, otthoni internet és vezetékes telefon tekintetében? Szüleimnek kellene.

Net: 24/7 rendelkezésre állás, havi adatforgalom szerintem 10 GB körül megáll. Egy PC, se okostelefon, se más eszköz. Nagy ritkán hazalátogatunk öcsémmel, akkor megugranak a MAC-címmel rendelkező eszközök. :D

TV: Nóta TV legyen, a kikerülhetetlen csatornákon felül még Discovery, Natgeo, Spectrum jól jön, de nem feltétel.

Telefon: inkább a bejövő hívások, kimenő havi 5-10 óra. Hangposta, átirányítás, stb nem kell. Ha csöng, felveszik, ha telefonálni akarnak, nyomják a gombot.

Koaxkábel van több TV-készülékhez, a CRT, LCD vegyesen, egy új LG TV van. A telefonhoz 4-eres telefonkábel van behúzva. A modemhez most koax van húzva, ez cserélhető bármi másra. A modem a PC-vel, routerrel egy helyiségben van.
Hűségidő lényegtelen, ha jó a szolgáltatás, akkor 10 év is lehet. Ügyfélszolgálat, hibaelhárítás egy jó szolgáltatásnál megint nem gond.

Jelenleg innen van a TV, net, egy helyi vállalkozó csinálja, a telefont pedig a Dunakanyar Holdig adja. Telefonra korábban volt Invitel is, de bő 3k-ért volt csak a rendelkezésre állásra számolva és ebben egy perc beszélgetés sem volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1512) atee_13 válasza Gubek-Einste (#1510) üzenetére


atee_13
őstag

Valami app vagy progi nincs angol focihoz sky vagy bt sport?

(#1513) Gubek-Einste válasza atee_13 (#1512) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1514) kinder93 válasza atee_13 (#1512) üzenetére


kinder93
aktív tag

Uktvnow alkalmazás, itt többé kevésbé működnek.

(#1515) atee_13 válasza kinder93 (#1514) üzenetére


atee_13
őstag

:R

(#1516) DomiG válasza Danecay (#1257) üzenetére


DomiG
újonc

A saját DU Meter pont a felét méri, mint a Speedtest!

(#1517) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok,

Koltozes elott allunk es ott kell hagynunk a digit mert az uj helyen csak upc es thome van. Melyiket vallasszuk?
Net sebesseg 10mega folott mindegy, lehetoseg szerint nem akarok belterit, sport csatornak elony, vezetekes telefon nem annyira fontos. 3 laposTV, 3 notebook, okostelefonok lognak majd.

(#1518) FunPro válasza PHenis (#1517) üzenetére


FunPro
senior tag

Ez szerintem helyfüggő dolog.

Én jelenleg telekomnál vagyok. Igazából nincs rájuk panaszom, még túl is teljesítenek néha, viszont ha választani lehetne, inkább mennék a UPC-hez, mert olcsóbb/jobb a net. TV-m ugyan nincs, de szerintem ott is a UPC nyer.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1519) Intruder2k5 válasza PHenis (#1517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mondjuk az sem mindegy, hogy a Telekom adott területen milyen technológián szolgáltat? Réz xDSL, koax, vagy optika? Mondjuk náluk szinte mindenütt IPTV van, tehát a box használata elkerülhetetlen, UPC-nél van médiacard, illetve van ~25 kódolatlan DVB-C adás, amit szabadon lehet fogni a koaxon.

(#1520) viktorhu válasza PHenis (#1517) üzenetére


viktorhu
veterán

A beltérit telekomnál nem lehet kikerülni, ha ez a szempont, akkor upc. Ha 10 mega fölött mindegy a net, akkor nyilván nem a net alapján választasz, de ha optika van a telekomnak, akkor net szempontjából az a jobb, ha dsl, akkor a upc.

(#1521) PHenis válasza viktorhu (#1520) üzenetére


PHenis
senior tag

Koszonom a valaszt mindenkinek! :R

(#1522) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok!
A PR telecom szolgáltatónál vagyunk, és a kábel TV szolgáltatással(digitális) kapcsolatosan lenne hardveres kérdésem.Mégpedig: a szolgáltatás megkötésekor egy kártyát kaptunk conax foglalatban.

Jelenleg sajnos nem rendelkezünk smarttévével, pár hónapig hagyományos(katódsugárcsöves) TV-vel szeretnénk használni a tv szolgáltatást. :U
Milyen eszközzel tudnám használni a kapott conax DVB kártyát? Létezik rá európai eszköz? Vagy esetleg érdemesebb aliról rendelni?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#1523) Gubek-Einste válasza n_stolz (#1522) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Létezik megfelelő box az ilyen kártyához, kérdezzél rá a szolgáltató topikjában, hogy melyikeket ajánlják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1524) Intruder2k5 válasza n_stolz (#1522) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem kérdezz rá a szolgáltatónál, a honlapjukat elnézve van náluk több fajta (Intek, Amiko, Alma) box is, lehet becserélik neked díjmentesen a kártyát boxra. Ezt amúgy nem mondtad nekik szerződéskötéskor, vagy bekötéskor?

(#1525) n_stolz válasza Intruder2k5 (#1524) üzenetére


n_stolz
tag

Köszi!
A szerződéskötéskor volt sajna egy félreértés... :W
Megkérdeztem a PR ügyfélszolgálatot, 2500 HUF adminisztrációs díj fejében cserélik boxra, illetve ha X idő múlva úgy adja, akkor az újabb 2500HUF adminisztrációs költségért visszaadják a kártyát. :((( Ilyen nagyságrendben(summa 5E) még akár boxot is találok...
Üdv.

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#1526) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Üdv!

Biztos lerágott téma már (de újszülöttnek, ugye), pár szóban tudnátok nekem segíteni UPC Direct és Telekom Sat tv választása ügyében? Nyilván egy Telekom fórumban a ez a cég a kedveltebb, ezért is írok ide, mert nekem is valamivel ez a szimpatikusabb, de mindig sikerül elbizonytalanodni.
Minőségben melyik a jobb? Vagy nincs számottevő különbség?
Előre is köszönöm.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#1527) taki01 válasza Gabesz77 (#1526) üzenetére


taki01
őstag

Nekem volt mindkettő. Jelenleg Telekom SatTv-m van és szerintem szebbek az adások minősége szerintem. A hátránya hogy ha nem jó fajta boxot kapsz akkor elég lassúak pl a huawei lassú de kaonmedia co1000 az elég gyors. UPC direktnek az előnye hogy kérhetsz csak kártyát ha tv-d támogatja dvb-s2-t és van rajta CI foglalat. A UPC boxai elég jók nálam kettő fordult meg egy humax ami nem volt felvevős és egy philips ami felvevős volt.
A Telekom lassan vezeti ki a műholdas tv-t a kínálatából.

(#1528) Gabesz77 válasza taki01 (#1527) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Köszönöm szépen. UPC lesz a választás. :)

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#1530) ubbconfig


ubbconfig
aktív tag

Sziasztok,

Szentendrén az üres telkünk sarkán álló villanyoszlopon ez a doboz van fent (ma fotóztam, mikor kint voltam). Idén építkezünk, kíváncsi vagyok, melyik szolgáltató hálózata érhető el ott. Címkereső alapján elvileg a Telekom ad az utcában gigabites netet, de a Digi ottani terjeszkedéséről is csiripelnek a madarak. A digi címkeresője a kettővel mellettünk lévő szomszéd címére kiadja a gigabites lehetőséget. Elképzelhető, hogy ez a digi doboza?

[kép]

Köszönöm :R

(#1531) Gyurka6 válasza ubbconfig (#1530) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A vastag kábelt látva, a digi nem valószínű, az eddig látott üveg ehhez képest nagyon vékony.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#1532) N2O999 válasza ubbconfig (#1530) üzenetére


N2O999
tag

Ez bizony DIGI optika. A vastag kábel ne tévesszen meg, elképzelhető hogy több 100 szálas. Ha jól megnézed, lóg a dobozból egy rövid sárga kábel zöld csatlakozóval, na az a mérőpont.

(#1533) wmati válasza ubbconfig (#1530) üzenetére


wmati
addikt

Digi optikája, van a T-nek is üvege Szentendrén, de azoknak fekete a doboza.

(#1534) Gyurka6 válasza N2O999 (#1532) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Úgy nézki, hogy szerencsére tévedtem, a sárga zöldvégűt nem láttam. Ez akkor valami főkábel lehet? Nálunk az egész város(ká)ban nem láttam semerre ilyent.

Gyurka

(#1535) ubbconfig


ubbconfig
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és segítséget, ez jó hír :)

(Az optikai kábel valóban jól látszik, bár a mobillal készült (zoomolt) képem nem a legjobb minőségű...)

(#1536) taki01 válasza Gyurka6 (#1534) üzenetére


taki01
őstag

Zuglóban "nemrég" építette ki a DIGI az optikát és nem egy helyen lóg ott ilyen kábel. Egyszer láttam a DIGIs szerelőt és azon mért valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1537) Gyurka6 válasza taki01 (#1536) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!
A vastag kábelt nemigazán értem, sacra egy ország átvitelére is elég lehet?

Gyurka

(#1538) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!

Internetszolgáltatót próbálok választani.

Helyzet:
Költözés előtt állok. Budapest, XI. kerület, (Bikás park környéke) kis társasház. Digi elméletileg bővít a kerületben éppen (az utca elején a panelban már jelen vannak egy ideje), rajtuk kívül UPC és Telekom a felhozatal. TréKom egyből kiesik, max 100-as netet tud ajánlani az oldaluk a címre, (1/1 Mbit garantált sávszél :DDD ), UPC ugyanannyiért 240est (garantált: 60/5). Digi kb fele-harmada lenne árban a UPCnek hasonló sebességnél.

Kérdés:
A szolgáltatás minősége érdekelne általánosságban - elmarad-e a tényleges sávszélesség a névlegestől, szakadások, üzemszünetek, stb mennyire fordulnak elő. XI. kerületi tapasztalatoknak örülnék a legjobban, de köszönettel veszek bármiféle inputot ami segít eldönteni, hogy várjak a Digire vagy ne :)

Előre is köszönök minden segítséget :R

Truss me, I'm an engineer.

(#1539) viktorhu válasza fonok87 (#1538) üzenetére


viktorhu
veterán

Közel 10 év digi egy leállással a xv. kerületben, de azonnal küldték akkor is a szerelőt. Az új hálózat nyilván optika lesz, és nem kérdés, hogy az jobb mint a dsl meg a koax.

Mondjuk én rövid ideig sem szívesen lennék net nélkül, mert azért itt nem pár napról van szó, lehet, hogy egy évet aláírnék addig is valahol. Ha tudnád, hogy egy hónap az egész, akkor azt mobillal is megoldod, de ez így elég bizonytalan.

(#1540) fonok87 válasza viktorhu (#1539) üzenetére


fonok87
aktív tag

Köszi a választ :R

Egyébként 1-3 hónap még a költözés, addig szerencsére van hol lennem és net is van. Ha nem lenne már aláírtam volna egy évet máshol míg megérkezik a Digi :DDD

Truss me, I'm an engineer.

(#1541) Lazarski válasza fonok87 (#1538) üzenetére


Lazarski
kezdő

XI.-ben elég lassan haladnak. Kelenföld, ahova te is költöztél, úgy tűnik számomra nem halad eléggé, sok helyen nem rendelhető még a Digi az oldalon. Ahol már rendelhető, ott egyre több házba viszik be a kábelt, de teljes kiépítésről még nem hallottam. Tavaly ősszel csinálták a kábelek kihúzását az oszlopokra. Ha nagyon sürgős, akkor köss 1 évre UPC-t, vagy mobilnet sem feltétlen rossz addig. Nehéz megtippelni, hogy mennyit kell még várni rájuk...

(#1542) fonok87 válasza Lazarski (#1541) üzenetére


fonok87
aktív tag

Köszönöm :)
Tartottam ettől. Kelenföldön belül költözöm, ahol eddig laktam már letettem róla hogy valaha behúzzák az utcába. Ott 14 mbitet tud adni a Tré 10 éve... Az új helyen tőlem 3 háznyira ér véget a Digi hálózata :W Valószínűleg az lesz, hogy aláírok 1 évet a UPCvel, aztán jövőre meglátjuk. Amire leginkább kíváncsi voltam, hogy az ártól eltekintve van-e valami fontos tényező amit figyelembe kell majd vennem. Mindkét szolgáltatóról hallottam innen-onnan különböző horrorsztorikat. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy pl. WoW-os klántárs véleménye, akinek progress raiden szakadt a net nem biztos hogy mértékadó :DD

Truss me, I'm an engineer.

(#1543) Lazarski válasza fonok87 (#1542) üzenetére


Lazarski
kezdő

Nézd, alapvetően a T netjével sincs valószínűleg gond ahol 100Mbitet adnak. VDSL van a kerületben a legtöbb helyen, pár évig használtam én is a netjüket, stabilabb volt mint a UPC (most mégis az van, de UPC-nél sokkal gyakoribb a kimaradás/karbantartás). Ahol nagyobb sebességet adnak, ott kizártnak tartom, hogy csak minimum jönne át, szóval azon nem kell paráznod. UPC-nél sajnos elég szar modemet osztogatnak (ConnectBox), a hibáiról tudsz olvasni bőven a UPC-s fórumban, de ettől függetlenül ha játszani akarsz inkább kösd rá a géped/konzolod UTP kábellel és nem lesz vele problémád. Ők legalább rugalmasan állnak új bekötéshez, T bénázása engem kiborított végleg...
Digit nagyon sokan istenítik, de biztos ott is van probléma, csak más fajta (mondjuk nem tudod mire elcseszni a hónapban a megmaradt pénzed, mivel harmad annyit fizetsz). :DD

(#1544) viktorhu válasza Lazarski (#1543) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem fizet harmadannyit, mert ahol van digi, ott a többi is olcsó, főleg a upc az ottani kínálatból.

A connectbox-szal egyébként nekem használat során semmi bajom, bármikor lecserélném a flipes sagemcomot egy olyan cb-ra.

Ping szempontjából úgyis az optika lesz majd a legjobb, egyébként meg a digivel nincs probléma, pontosabban egy nagy, amit mindenkinek magának kell mérlegelnie: a nemzetközi kapcsolat. De ezt sem veszed észre normál használatnál, csak mondjuk nagy fájl feltöltése USA szerverre a 100/100-as digi kapcsolattal ugyanannyi ideig tartott, mint a 100/10-es upc-vel, vagy dél-amerikába stabilabb volt az ip telefonhívás telekomos adsl2-vel, mint a digivel, meg kínai oldalak borzasztó lassúak voltak, de ha olyan nemzetközi szolgáltatást használtam, aminek van magyarországon / közelben szervere, vagy itt van a bixen, mint mondjuk onedrive vagy google drive, azokkal élvezet volt a digis neten dolgozni.

(#1545) Lazarski válasza viktorhu (#1544) üzenetére


Lazarski
kezdő

Valóban jobb árak vannak konkurenciánál is, csak arra próbáltam utalni némi iróniával, hogy a Digi még így is olcsóbb, illetve ahol még nincs, addig ott sokkal többet kell fizetned. Én is több helyről hallottam ismerősöktől, hogy Diginél a külföld az gyenge, az ip telefonálás úgy tudom még EU-n belül is gyenge/instabil. Optika az biztosan jobb megoldás. Úgy tudom a környéken van Telekomnak optikája is több nagy társasházban, tehát hosszú távon nem tartom kizártnak, hogy egyszer valamikor akár oda is beviszik mikor már rég kiépült a Digi. Arra végképp nem várnék... :))

[ Szerkesztve ]

(#1546) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!
Költözés előtt állunk.

Jelenleg digink van, kb 4éve.
1000es net, tv.
imádjuk.

DE
az új helyen sajnos nicsn digi. csak-és kizárólag upc és telekom.
telekomnak egészen 2000ig van netje a címen, szóval elmondásuk szerint eléggé ki van építve.

KÉRDÉS:
- upc, vagy telekom?
- szempontok: fontos lenne a nagy net, és ha néha napján néznénk tv-t is, akkor szeretnénk "jó" minőségű adásokat - a lehetőségekhez képest... (diginél azért egész szép képet adnak a hd csatornákon)

előre is köszi! :R

markbellus.hu 

(#1547) TBMC válasza TBMC (#1546) üzenetére


TBMC
addikt

illetve melyik milyen kábelezéssel, egyéb boxokkal, bármivel jár? (annak örülnék a legjobban, ha úgy működne mint a diginél.. van ilyen megoldás???)

- mert ugye a diginél sima koaxon jön a tv + cam a tvbe (hbokhoz), a net pedig egy utpn keresztül... semmi plusz fölös sz@rság.

markbellus.hu 

(#1548) taki01 válasza TBMC (#1547) üzenetére


taki01
őstag

Telekomnál IPTV-d lesz settop boxal és utp kábel megy bele.
A UPC-nél DVB-C-t kapsz és ott koaxot használnak és CA modult is tudsz ott használni.

(#1549) TBMC válasza taki01 (#1548) üzenetére


TBMC
addikt

köszi!

és a netet illetően?

markbellus.hu 

(#1550) taki01 válasza TBMC (#1549) üzenetére


taki01
őstag

A Telekom optikát fog adni. A UPC meg "csak" koaxot. Szerintem stabilitásban az optika jobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.