Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) localhost


localhost
Közösségépítő

Praktikussági szempontból, ha egy GSM-kompatibilis riasztóba SIM-kártyát szeretnék, azt melyik szolgáltató milyen csudatarifájú SIM-kártyájával érdemes felszerelni?
Rendelkezésre állási idő, feltöltési összeg, SMS Ft/darab és egyéb hasznos, gyakorlati válaszokat várok.
Jó a "Csak adatkártya" is? Vagy beszélgetős legyen?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1753) TeeJay


TeeJay
félisten

jövőre lehet kiépül szüleim falujában a Telekom FTTH mivel már a környező falukban elkészült idén.

jelenleg UPC előfizetés van

500/22-es net
fullos TV csomag extra csomagok nélkül
korlátlan belföldi vezetékes csomag
3TV-re 11500forint most 1év hűséggel

ugyanitt 300/75-ös FTTH net
fullos IPTV csomag extra csomagok nélkül
alap telefon + 100óra belföldi vezetékes hívás opció
1év hűséggel lenne úgy 8ezer

kérdésem lenne
UPC DVB-C kontra Telekom IPTV mennyire nagy eltérés?
főleg HD adásra gondolok

netből tuti a Telekom nyerne mert bár lassabb letöltés de sokszoros feltöltés
és 1-2ms ping meg normális Sagemcom ONT nem fostalicska UPC connectbox

ráadásul túl hosszú a koax kábel nálunk és a CB határon üzemel, elég sokszor terhelés hatására újra indul vagy simán csak újra csatlakozik mert nem túl jók az értékek benne
illetve HD adóknál van pár ami elég gyenge minőségű mert alacsony a jel minőség TV-n nézve

megéri váltani Telekomra mindent?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1754) Gubek-Einste válasza TeeJay (#1753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Netben igen, tévében nem feltétlenül.
Konkurencia hatására a UPC is adhat kedvezőbb árat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1755) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

kellene egy feltöltőkártyás szám, telefonálásra és SMS-re keveset lenne használva, ezért nem előfizetéses, viszont gyors és (viszonylag) korlátozásmentes mobilnet kellene.

Melyik szolgáltatóhoz menjek és azon belül melyik csomagot, opciót válasszam ami a fenti igényeket a legjobban lefedi?

6 év esett ki a céges számom miatt és azt se tudom ki merre van a témában... :)

Aurea mediocritas

(#1756) kecsawi válasza AXisBOLD (#1755) üzenetére


kecsawi
senior tag

Talán a domino maraton amit a legjobban lehet most tervezni ismereteim szerint.

(#1757) AXisBOLD válasza kecsawi (#1756) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, egy másik fórumban is ezt ajánlották, bemegyek a T-be.

Aurea mediocritas

(#1758) Beni2360 válasza AXisBOLD (#1757) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt böngészhetsz és rendelhetsz is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1759) AXisBOLD válasza Beni2360 (#1758) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Köszi, már voltam egy T üzletben, 990 Ft-ért vettem egy kártyát 500Mb-al, lerántom a T alkalmazást és azon keresztül fel tudom tölteni az egyenleget és ott netet is tudok vásárolni, ha épp kell.

Majdnem Voda lett, ott olcsóbb felöltős mobilnet, de csak 31 napig lehet felhasználni, míg a T-nél amíg el nem fogy (Mataron, amit említettetek is) és halmozható, tehát ha még nem fogyott le és veszek hozzá akkor összeadódik.

Ez pont az ami most kellett nekem. :K

Aurea mediocritas

(#1760) Beniii06 válasza AXisBOLD (#1759) üzenetére


Beniii06
őstag

Csak ha olcsóbban szeretnél telefonálni/SMS-ezni 9/19 Ft [link], akkor az alkalmazáson belül be kell kapcsolnod a Domino Most opciót 30 naponta, különben 25 ft a perc/sms díj(Domino fix), ha jól tudom alapból a csomag neve.

Ezt a "bekapcsolható egyszeri hangszolgáltatásoknál" találod meg az alkalmazásban miután hozzáadtad aszámodat a fiókodhoz és 0Ft az opció díja. Korábban ezt egyszer bekapcsoltad és nem kellett vele foglalkozni, most a Telekom ügyesen megoldotta, hogy 30 naponként kapcsolgasd befelé az opciót, mert ha elfelejted, többet tudnak rólad legombolni.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#1761) #70234880 válasza Beniii06 (#1760) üzenetére


#70234880
törölt tag

De kapsz róla sms-t, hogy kikapcsolták. A másik ha online van rendelve a dominó kártya akkor az új csomagot kapja, és nem a boltokba maradt kivezetett kártyát. A legújabb 1gb internet ad, plusz le beszélhetőség, sms stb.

[ Szerkesztve ]

(#1762) AXisBOLD válasza Beniii06 (#1760) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a tippet!
a classic telefonálás és sms csak opció nálam, nem sokat használom egyiket se, de ha már lehet olcsóbban, akkor figyelek rá. :K

igen, Domino Fix kártyát vettem 40 perc + 500Mb

(#1761) szir3na: igen, neten fele annyi, de én nem vacakoltam a ~900 Forint miatt, megvettem a boltban. Majd töltök rá még.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#1763) #70234880 válasza AXisBOLD (#1762) üzenetére


#70234880
törölt tag

Ja így voltam vele én is az egyik kártya esetében, utána rájöttem hogy butaságot csináltam.
Vettem egy kártyát, lényegesen drágábban, fele annyi kedvezménnyel. :D Ahelyett hogy vártam volna 2-3-napot, hogy kiszálítsák.

(#1764) AXisBOLD válasza #70234880 (#1763) üzenetére


AXisBOLD
addikt

egyrészt környezettudatosságból nem rendelek meg valamit, ha azt helyben is meg tudom venni, másrészt nem tízezrekről volt szó, hanem ~1000 Huf-ról ;)

de kinek mi

Aurea mediocritas

(#1765) Beni2360 válasza AXisBOLD (#1764) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak hogy én alkalmi mobilnetre rendelem a neten és
80 perc beszélgetés belföldön és EU alapdíjas irányba
1 GB belföldön és az EU-ban
5 db SMS belföldi alapdíjas irányba itthon és az EU-ban
Ezt 990 FT nem übereli semmi. Ha elfogy rendelem a másikat.
Május vége óta még mindig van 667 MB. Telefonra meg ott a voip és a vodafone.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1766) mazsi


mazsi
senior tag

Nemsokára költözöm, két #upc szerződést már fel is mondtam évtizedes taknyosra szopatás után :)

Veresegyházon keresek értelmes internet szolgáltatót. Telekom-Flip, vagy Digi a nyerő szerintetek? Telekom katasztrófa volt régen, Digiről meg csak tőletek hallok. Csak net kell, és nincsenek túlzott elvárásaim 50-150 MB felett. Inkább stabil dns-t keresek mint száguldó bénázást. Árban 3100 vs 4000 az opció, eszköz pedig Google Wifi lesz a routerre kötve.

Szerintetek?

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#1767) pjen válasza mazsi (#1766) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inkább pár leendő szomszédot kéne megkérdezni.

(#1768) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Most UPC-s vagyok, de lehet, hogy váltanék a Telekomra, mert van nagyobb csomagjuk, igaz, drágábban. Elsősorban az érdekelne, hogy van-e tapasztalat azzal kapcsolatban, hogy melyik a jobb, megbízhatóbb szolgáltató Budapesten. A UPC-vel nem nagyon volt gondom az utóbbi években.

(#1769) viktorhu válasza mazsi (#1766) üzenetére


viktorhu
veterán

Azt érdemes választani, amelyik optikán szolgáltat.

(#1770) Gubek-Einste válasza kelna91 (#1768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan merre is laksz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1771) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!

Úgy láttam (#1719) hsrasus kolléga hozzászólására nem érkezett válasz.
Jelenlegi helyzetem nagyon hasonló az övéhez:
- 4800 petákért kapok 500/22-es UPC-s internet (kérdeztem tavaly ugyanitt hogy várjak-e a Digire - jó hogy nem tettem, 1+ évig nem lett volna netem :DDD)
- hűség már nincs
- lenne 3100-ért 1000/300-as Digi
- Budapest XI. Bikás park környéke
- 500as letöltés nekem elég, de a több jobb
- 300-as feltöltési sebesség viszont jó lenne (a családban mások is használják a file/plex szerveremet)
- a lakásom nem panel, nem tudom mennyire lényeges (úgy látom panel a Digi fő teülete)

Kérdéseim:
1. Mit tudni a stabilitásról és a valós sávszélességről?
Barátnőm előző lakásában ugyanebben a kerületben (Sáfrány u., panel) a garantált 100/20 sincs meg, és egyszerűen nem hiszi el neki az ügyfélszolgálat. Mindig azzal jönnek, hogy ne wifin mérje. Nem azon mérjük. Albérlőnek jó így, feladtuk.
UPC-vel nincs bajom, tavaly szeptember óta van meg, eddig egyetlen egyszer nem vettem észre hogy megszakadt volna vagy leesett volna a sávszélesség a maximális 500/22 alá.
2. Milyen eszközt adnak?
Kapok-e egyben modem-router dobozt/szettet? UPC connect box furcsa egy állatfaj, de eddig teszi a dolgát. Így nem vettem normális routert. Nem mindegy, mert 30-40k körül vannak azok amik IT-s ismerősök ajánlása alapján jók lennének.
3. Mit húznak be és meddig?
Van otthon 10m hálózati kábel és nem igazán tétel még 10-15m, csak rá kell készülnöm, ha a bejárati ajtónál azt mondja a szaki hogy na szevasz. A router helye a nappaliban kábelileg 15-20m az ajtótól, UPC-s muksó el se vágta a tekercset, adott vagy 30m kábelt hogy tegyem ahova szeretném. Nyilván ez lehet emberfüggő is, hogy ki jön szerelni.

"Csak" ennyi. Minden segítséget köszönök :R

Truss me, I'm an engineer.

(#1772) 4Grider válasza fonok87 (#1771) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hogy korrekt választ lehessen adni, meg kell nézned első körben a Digi honlapján, hogy a pontos címen FTTH vagy FTTB szolgáltatásról van-e szó. Ez két külön technológia, ergo a kivitelezés is más...

(#1773) fonok87 válasza 4Grider (#1772) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hopp ez kimaradt. FTTH.

Truss me, I'm an engineer.

(#1774) 4Grider válasza fonok87 (#1773) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az FTTH esetén végig optikát húznak, a végére felmegy egy ftth receiver, amiből egyrészt a tv-k felé megy tovább a koax, másrészt 1-2 méteres optikai patch kábellel megy tovább a jel a szolgáltatói Huawei gw-be. Ez a gw egyben router is, nem túl fejlett wlan funkciókkal (5 GHz nincs), hasonlóan fos routolási képességekkel, mint a UPC CB-je. Vagy ha újabb ZTE eszközt kapsz, abban már minden egyben van.
Az ftth konstrukció nagyságrenddel stabilabb, mint a UPC szolgáltatása, mert jóval kevésbé függ az áramszolgáltatóktól.
A bejárati ajtó közelét azért szeretik optika esetén jobban, mert a lakáson belüli optikatörést nehezebb diagnosztizálni. De persze ha az optikai kábel erősebb törés nélkül jól elvezethető, mennek messzebb is az ajtótól. Főleg ha kifizeted a kábel 60-80 Ft-os méterárát.
Nekem a sávszélesség abszolút a mögé kötött routertől függ. 1000 gbps natolásához már erősebb eszköz kell, a 10-20 ezer Ft-os routerek többségénél megáll a tudomány 500 Mbps környékén vagy az alatt. A szolgáltatói eszközöktől ne várj fényes teljesítményt, a néhány 10 dolláros ár nagyon ritkán (inkább soha sem) takar minőséget. Az olcsón-jót-gyorsan hármasból jellemzően mindig csak kettőt lehet elérni.
Digi esetében a szolgáltatói gw kötelező darab, azt nem tudod kiváltani semmilyen saját eszközzel, mert az a szolgáltatásátadás eszköze, ergo ők menedzselik. Viszont szépen bridge módba tehető az ügyfélszolgálat által, és onnantól kezdve lehet élvezni a 1000/300-hoz igen közeli értékeket a Digi topik összefoglalójában leírt ajánlott routerekkel. Természetesen ehhez megfelelő számítógépre is szükség van, sok 5-10 éves gép egyszerűen nem tud feldolgozni másodpercenként 1000 Mbit-et.
A koaxot annyi tv-re osztod meg, amennyire csak bírod (nálunk 6 tv van rajta), mert itt nem kódolják le csak a Digi filmet, HBO-t, meg társait.

(#1775) fonok87 válasza 4Grider (#1774) üzenetére


fonok87
aktív tag

Köszönöm a részletes választ :R Akkor megyek kiolvasom a Digi topicot és döntök :)

Truss me, I'm an engineer.

(#1776) #07746304


#07746304
törölt tag

Hajdúszoboszló, Jön a DIGI Hajdúszoboszlóra, a fürdőnegyedbe is ;)

(#1777) Mydgard


Mydgard
tag

Sziasztok!

Mobil internetet keresek a laptopomhoz, jöhet mobiltelefon előfizetéssel vagy USB stickes szimpla internet is.

Sebesség/adatforgalom/ár szempontjából a best buy opció érdekelne, ami jelenleg elérhető a piacon.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#1778) Intruder2k5 válasza Mydgard (#1777) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Szerintem érdeklődj a Mobil flották topikban. A legkedvezőbb lehetőségek minden bizonnyal ott lesznek.

(#1779) pjen válasza Mydgard (#1777) üzenetére


pjen
félisten

Ha van DIGI előfizud és lefedettséged.Neked vagy rokonnak.1000Ft egy 50 gigás stick.

(#1780) Beniii06 válasza pjen (#1779) üzenetére


Beniii06
őstag

És akinek nincs(műholdas tv) előfizetése sem?(vezetékes szolgáltatás sajnos nem elérhető) Csak határozott idejű szerződés mellé lehet mobil előfizetést/internetet kérni? Műholdas tv igénylése során, ha visszamondásra kerülne(pl. nem válna be a szolgáltatás), akkor megszűnne vele a mellé igényelt mobil szolgáltatás is?

"Got any other secret weapons?"

(#1781) Intruder2k5 válasza Beniii06 (#1780) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen megszűnik. A DIGI-nél nincs önálló mobilszolgáltatás, ahogy korábban a UPC-nél sem volt. Persze ott már Voda szelek fújnak, ott már más s helyzet, de a DIGI esetén ez most is csak egy kiegészítő szolgáltatás, ami önállóan nem vehető igénybe.

[ Szerkesztve ]

(#1782) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Hamarosan elköltözök a 13. kerületből Veresegyházra. Jelenleg UPC előfizető vagyok, mindennel meg vagyok elégedve, de sajnos Veresegyházon nincsen UPC, csak Digi, meg T-Home, nem tudom melyiket válasszam. A ház, amibe költözök elég nagy, 2 tv lesz benne összesen (mindkettő lapos, az egyiket még most veszem meg, mindkettő tud usb-re rögzíteni). Nagyon megszoktam a UPC-nél a felvétel opciót (Diginél van ilyen?), vagyis azt, hogy mást nézek, mint amit veszek, vagy be tudjam állítani, hogy egy műsort vegyen fel. Jelenleg 500-as netem van, bőven elég. Egy nyaralás alkalmával módomban ált kipróbálni a T-home rendszerét a tv-n, nem voltam elájúlva, a DIGI-ét meg nem ismerem, melyik a jobb, gyorsabb, stabilabb? A Diginél a DIGINet 1000 (FTTH) lenne, a T-Home-nál lassabb nettel, IPTV családi csomaggal, ugyanakkor felvétel opcióval lehetne választani. Diginél tudok kérni a tv-hez csak Smart Cam-et, így nem kéne beltéri egység. (Azt sem tudom biztosan, van-e hátránya, ha nincs beltéri egység). Szóval várom a tanácsokat, nem tudok dönteni (árban néhány ezer ft különbség van, nem ez a döntő szempont, inkább a kezelhetőség és a szolgáltatás minősége)

(#1783) raider21 válasza T 1000 (#1782) üzenetére


raider21
aktív tag

Mivel Smart Cam -ra hajlasz, DIGI, és itt azért DBV-C -t kapsz a T jóval gyengébb minőségű IP TV -vel szemben! Viszont Smart Cam -al nincs felvételi opció!
A T -s net VDSL2, koax, vagy optika? A T IP TV alap Set Top Box nem tud felvételt, 1 db felvevős HDD -s STB -t kérhetsz, de a felvételi opció plusz költség. VDSL2 esetében egyáltalán nem javaslom igénybe venni az IP TV -t, koaxon, optikán nincs vele probléma!
De azt vedd figyelembe, hogy a DBV-C jelet néztél az UPC -nél is, és azt kapsz a DIGI -nél is, ami "fényévekkel" jobb minőségű, mint a T féle IP TV, főleg SD -n látható ez nagyon, a HD -nál már nem annyira szembetűnő, de észrevehető.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#1784) viktorhu válasza T 1000 (#1782) üzenetére


viktorhu
veterán

Diginél csak akkor kell kártya, ha hbo-ra elő akarsz fizetni, a normál csatornákhoz nem. Messze a legélhetőbb megoldás. A felvétel képessége viszont ilyenkor a tévédtől függ. Tudsz-e vele olyat is felvenni, amit épp nem nézel, akár úgy is, hogy közben másik műsort nézel - ezek iptv-vel nem jelentenek problémát, de ha ez nem annyira fontos, akkor maradnék a dvb-c megoldásnál.

Ha nem a tévé, hanem a net a döntő szempont, akkor azt érdemes választani, amelyiknek optikája van (írod, hogy a telekom netje lassabb, így feltételezem, hogy ez is csak a diginél adott azon a címen).

Én nem gondolkoznék, a digit választanám a tévé és a net miatt is.

(#1785) T 1000 válasza viktorhu (#1784) üzenetére


T 1000
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy bevezetik a házba a Digit, és azt akármennyi dvb-c tv-re rá tudom kötni? Ha egy Digi Full csomagot választok, akkor nem is kell box sem, meg Smart Cam sem? (elolvastam az összefoglalót, de ez továbbra sem tiszta)....

(#1786) viktorhu válasza T 1000 (#1785) üzenetére


viktorhu
veterán

Pontosan, ha több tévé is van, akkor tényleg a digi az egyetlen értelmes megoldás, mert úgy osztod, ahogy akarod / a jelerősség engedi. Nem kell sem box, sem kártya, nincs is más csomag, csak a fullos. Bedugod a koaxot a tévébe, és nézed :)

(#1787) raider21 válasza T 1000 (#1785) üzenetére


raider21
aktív tag

A DIGI -nél STB v. Smart Cam a HBO csomagokhoz, XXX csatornához, meg a DIGI saját filmes csatornájához, a Film Now -hoz kell, mert ezek kódoltak, a többi nem az.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#1788) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Telekomnál elindult az 1000-es kábelnet. Persze nem minden koaxos területen érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#1789) Beniii06 válasza Intruder2k5 (#1788) üzenetére


Beniii06
őstag

1000-es csomag mintha eddig is lett volna(nálam FTTH-n biztosan :P), a 200-as UP lenne az újítás, nem?
Jelentős fejlesztés az biztos, 200-as UP már "általános" használatra bőven elég és még marad is a többi eszköznek. :U
Örülhetnek az efi-k is, ennek legalább van értelme, nem mint optikán a 2000-es csomagnak.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#1790) Intruder2k5 válasza Beniii06 (#1789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Optikán eddig is volt nekik 2000/1000 illetve 1000/1000 csomagjuk, de ED3.1 koaxos rendszeren ez új, és tudomásom szerint sehol máshol nincs még ilyen az országban.

(#1791) viktorhu válasza Intruder2k5 (#1790) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, nálam csak 1000/25 van, de mondta a szerelő, hogy itt is csinálják a felfelé irányt is, úgyhogy előbb-utóbb majd lesz 200-as feltöltés.

(#1792) rbkzndrs válasza viktorhu (#1791) üzenetére


rbkzndrs
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm telefon szolgáltatót keres, jelenleg telenor-os feltöltő kártyája van, de gondolom annál azért vannak jobb opciók. Ti mit tudotok ajánlani? :)
Köszönöm a segítséget

(#1794) rbkzndrs válasza #20749568 (#1793) üzenetére


rbkzndrs
tag

Telefonálás, lehetőség szerint mobil internetezés. Napi 1-2 telefonhívás/fogadás. Nem tudom, hogy erre érdemes egyáltalán. :)

(#1795) Beniii06 válasza rbkzndrs (#1794) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor szerintem a telekomos domino fix csomagot érdemes választani neki, ingyenesen bekapcsolható 30 napra a Most opció, 9 Ft/perc telekomos irányban, a többi 19 Ft/perc(már ezzel is spórolhat egy kicsit), ami miatt jobban megérheti az a mobilnet része, a Maraton csomagok pl. 3600 Ft 4GB nem 30 napra szólnak, hanem kártyaérvényességig(2500 Ft felett 1 év), így nem kell havonta X ezret elköltenie mobilnetre, hiába maradt fel nem használt adata, itt egyedül nem vész el. Azt nem írtad, hogy hardcore net felhasználó, szóval a leírtak csak ilyen esetben érvényesek. :DD

"Got any other secret weapons?"

(#1796) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Nem ismerem a magyar szolgáltatókat, de hamarosan szükségem lesz otthon Internetre.
Egy összehasonlító oldalon rákerestem az adott cím (egy megyeszékhelyen) lehetőségeire, és kidobta a Digi, Telekom és más csomagjait is.
A Digi oldalán a címre rákeresve viszont írja, hogy nem elérhető.

Az lehetséges, hogy egy területen csak egy szolgáltató van? És az összehasonlító oldal miért ajánl fel tíz egyéb szolgáltatót is? (Sajnos most nem találom, melyik oldalt volt az.)

(#1797) taki01 válasza Tetsuo (#1796) üzenetére


taki01
őstag

Igen lehetség hogy csak egy szolgtató van egy adott területen vagy településen. Azok az oldalak nem pontosak mert lehet hogy településen van Digi és nálad meg nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#1798) Tetsuo válasza taki01 (#1797) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Értem, de házszámpontosan kérte ba a címet az összehasonlító oldal is, meg a DIGI is.
Köszi, azért.

A Telekomról mi a vélemény?

(#1799) Beniii06 válasza Tetsuo (#1798) üzenetére


Beniii06
őstag

Ezt így direkt nem lehet összehasonlítani. Azt kellene megtudnod, milyen technológiával szolgáltatnak, telefon kábel, koax,optika :F stb.

Az összehasonlítós oldalak kb. arra jók, hogy település szinten kiírjanak valamit, a valóság, hogy sok utcában adott szolgáltató, csak az utca elején/ végén szolgáltat vag csak a páros számú oldalon stb. szóval ez nagyon területfüggő. Nézd végig a nagyobb szolgáltatók oldalait sorba címedre rákeresve(Digi,Telekom, Invitel, UPC) és érdemes lehet megnézni még a Vidanet/Kalásznetet, bár az utóbbi kettő felejtős a sok negatív kritika miatt, esetleg más regionális szolgáltató is szóba jöhet.
Ha a Digi oldala kiírta, hogy nem szolgáltat, akkor nem szolgáltat a címeden. Azt azonban érdemes tudni, hogy a weboldalak pl Telekomos bugosak szoktak lenni és akár kiírhatja, hogy nem szolgáltatnak vagy rossz árakat ír ki adott címre stb. ezért ha felhívod őket telefonon és rákérdezel, az a biztos. Ha Tv is érdekelne az is tudja bonyolítani a dolgokat, illetve sok helyen pl Telekom is net+vez telefon olcsóbb csomagban, mint magában internet.
Ha meglesz, hogy melyik szolgáltató milyen technológián szolgáltatna neked, akkor nézz be az adott szolgáltató topikjába és ott több válasz lesz.
Annyit előre leírnék, hogy ez legyen a sorrend, ha több szolgáltatónál is megtalálnád az igényeidet: optika > HFC(koax)>DSL(telefon vezeték)

"Got any other secret weapons?"

(#1800) Tetsuo válasza Beniii06 (#1799) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.