Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Kbali válasza makoss (#1296) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elég nagy a sávszélesség két antenna között, de a lényeg, hogy a vége milyen kanócra van kötve, amit szétoszt. Ha csak egy 120-as net van mögötte, amit oszt 20-30-50 ügyfélnek, akkor 10-20 megabitnél többet nem fog a szolgáltató vállalni, ráadásul ez csúcsidőben leeshet 1-2-re (tapasztalat).

(#1302) Danecay válasza taki01 (#1299) üzenetére


Danecay
őstag

Ezek nyilván bérelt vonalak ahol a rendelkezésre állás és a sebesség garantálva van, nem véletlen az ár.

(#1303) Danecay válasza Kbali (#1301) üzenetére


Danecay
őstag

Igen én is ebben a cipőben járok :( Legalább viszont ne értékesítene a szolgáltatóm olyan csomagot amit gyakorlatilag sohasem tud produkálni, csúcsidőn kívül sem :(

(#1304) makoss válasza Kbali (#1301) üzenetére


makoss
addikt

Ami most van nekem, elég stabil, 15/3 megás, csak gyorsabb is jöhetne már :K
Most készülök meghosszabbítani a rádiósnetem, de nem szeretnék 1 évnél több időre, hátha eszébe jutunk a Telekomnak, hogy vagyunk :U
Mert most is sz*rul tölt be a youtube...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1305) taki01 válasza Danecay (#1302) üzenetére


taki01
őstag

Ő a technológi korlátaira kérdezetrá és ez a táblázat és leírás jól prezentálja ezt szerimtem. Az már más tészta ha a bázisállomásnak nincs elég sávszéle az ügyfelek kiszolgálására. Az Ace Telecom 5 és 20 Ghz-en sugároz, ez sávszélességtől függ, ha jól emlékszem akkor 20 Mbps-ig 5 Ghz-et használják és feljebb meg a 20 Ghz-et.

(#1306) Danecay válasza taki01 (#1305) üzenetére


Danecay
őstag

Igen-igen, kicsit megkavarodtam a hozzászólások olvasása közben :)

(#1307) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#1244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ma hívtak, elvileg holnap délután bekötik.

(#1308) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#1307) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azonnali teszt megosztás kötelező!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1309) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#1308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Abban nem sok élvezeted lesz, mert kétlem, hogy az adatlapomon lévő notebook le tudná tesztelni az 1000-es netet. :)

De azért persze tesztelem majd, legalább meglátom mire képes az RT-N18U HW NAT nélkül PPPoE kapcsolattal, meg mire képes a notim.

[ Szerkesztve ]

(#1310) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#1308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennyire képes a notim...

Hát ezt is megéltük, már nem az internetnet a gyenge láncszem.

[ Szerkesztve ]

(#1311) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#1310) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már kell a vas.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1312) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#1311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen... Igazság szerint én nem is akartam ilyet, gondolatban a 200/100 vagy az 500/200 között filóztam, utóbbit is csak a feltöltés miatt kértem volna, viszont mivel az akciós csomagban nem lehetett választani, csak az 1000-es jöhetett szóba. Ha megbontom az "okos extra" csomagot és egyedi összeállításban kisebb netet kérek, akkor drágább lett volna, így maradt ez. Annyi pozitív vonzata van, hogy a mobil eszközöket leszámítva három laptoppal van használva, így egymagában legalább egyik sem bírja megfektetni a netet. Nekem bőven elég ez is, sok is, elég volt a UPC 120Mbps-e is, csak a feltöltést keveselltem kicsit.

(#1313) #41133696 válasza Gubek-Einste (#1311) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igazából nálam a CPU meg a 3 SSD minden adott lenne hozzá, de amikor már a 3 HDD következne, akkor ott kb bezuhanna 800 körülire...

Viszont engem nem vonz, a UPC-től semmi el, mert 240-et sem bírom kihasználni. Az, hogy évente vagy másfél évente újratelepítem a Windows-t, és akkor rendre - tudom lehetne a helyükön hagyni a játékokat, sőt ezt az SSD-imnél így is fogom csinálni, hiszen idéntől van az, hogy a rendszer SSD-m mellett van kettő csak a Steam, Origin, Uplay játékaimnak fenntartva - meg max addigi örömködés, hogy gyorsabban jön le. Tehát az esetek 90+ százalékában a 240-es Net is elég nekem, sőt még az Invitelnél a 100-as is az volt. Sosem torrentezek, viszont Youtube-ra rengeteget Gameplayemet töltök fel, és ott jól jött a 8 helyett 20 Mbps, tehát fordítva közelítem meg, ott már tudnám értékelni a Gbps mellé adott feltöltési többletet. Viszont addig a 20-szal is elvagyok. Van amikor éjszaka is nyomatja Youtube-ra a nem ritkán 20-30 GB-os videókat, az eléggé halk gép, hiszen a tápegység és a videókártya ventilátora is passzív módban van amikor nem játszom, előbbi még sokszor akkor is :)

(#1314) Intruder2k5 válasza #41133696 (#1313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg úgy voltam vele, hogy a "prémium" szolgáltatások és ilyen-olyan kiegészítőcsomagok amiket a UPC nyújt, sosem vonzottak, így inkább az ár a döntő, ebben meg nem tudnak versenyezni a DIGI-vel. Eddig fizettem 9500-9600Ft körül a UPC-nek, most amikor belebegtettem a szerződésbontást ezt leengedték volna 6000-re, na de a DIGI részéről meg 3300Ft-os ajánlat volt vele szemben, sokszoros feltöltési sebességgel. Nem azt mondom, hogy a 10 megabittel nem volt élet, de ha valamit keveselltem, akkor az volt az, és nem a lefelé kapott 120 megabit. Nem mellesleg itt ugye üvegszál jön be a házba az oszlopról, ezzel a villámvédelem is le van tudva. Mivel a 230V-os oldalról minden eszközöm APC Back szünetmentesen van, így mostantól nem kell semmit kihúzgálni vihar idején.

(#1315) headhunter válasza Intruder2k5 (#1314) üzenetére


headhunter
addikt

Romániában elkezdték már az 1000/200-at felemelni 1000/500Mbit-re?

Régebben írtam, hogy szerintem elég lenne 4 csomag a diginél:

100/50
200/100
500/250
1000/500Mbit/s

(#1316) #41133696 válasza Intruder2k5 (#1314) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja nekem is csak az Internet kell a UPC-től. A többi nem az én szolgáltatásom, de arra meg tökéletes közeli a Telekom is, VDSL2-őn. Azért csak közeli, mert még mindig ragaszkodnak, hogy hiába VDSL2 és Bondingolt is, akkor is csak 1 HD Stream... de annak ellenére, hogy már csupán 2 STB van, azért 2 SD Stream maradt fenn :)

2018 szeptemberében lesz érdekes a helyzet, amikor lejár a UPC 240-es extra promóciós csomagom, hogy a 4062 Ft-os árat ki tudom e belőlük továbbra is csikarni. Akkora ha kiépül a Telekom Gbps-os hálózata a városban, belengethetem, hogy váltok, amennyiben emelni akarják a díjat. Na meg ha emelik is, akkor tényleg reális esély van erre.

[ Szerkesztve ]

(#1317) headhunter válasza #41133696 (#1316) üzenetére


headhunter
addikt

...Akkora ha kiépül a Telekom Gbps-os hálózata a városban, belengethetem, hogy váltok, amennyiben emelni akarják a díjat. Na meg ha emelik is, akkor tényleg reális esély van erre.
-----------------------------------------------------------------------

Telekomnál nekem az IPTV rendszer nagyon unszimpatikus.

Nem lehet CA modullal igénybevenni a szolgáltatásukat csak + IPTV boxokkal (+ villamos energia).
Digi a legjobb ebből a szempontból is az árakról nem is beszélve...

(#1318) #41133696 válasza headhunter (#1317) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az inviteles korszakban megcsömörlöttem teljesen a CA modultól, mert volt, hogy egy hónapban kétszer változtattak sorrendet. Meg én igazából csak a Szulejmánt nézem tévében, a Szultánát már a TV 2 oldaláról stream-elem, mert ugyanúgy HD-ben jön, és mert 1 rész nekem a TV-ből kimaradt, a TV2 meg mindig egy héttel későbbit rak fel a honlapjára, gy van egy hét fázis késésem, de legalább mindegyiket láttam. A Telekom nem rendezgeti állandóan a csatornákat, de az Invitelnél is az Intek féle STB-vel semmi gondom nem volt. Ha a DIGI annyit változtat a csatornasorrenden mint a Telekom, akkor oké, de én tényleg el lennék szükség esetén tévé nélkül is, mert amit megnézek TV-n, az fent van a RTL MOst, és a TV2 oldalán is. Egyébként meg az HBO GO-ra vagyok rákattanva. A napot mindig azzal zárom szinte :) Persze voltak olyan dolgok, amik táblagépen futottak az HBO GO applikációban, mint pl Trónok harca, de a filmeket, azért nagy képernyőn szeretem nézni :)

(#1319) bopeti98 válasza #41133696 (#1318) üzenetére


bopeti98
őstag

Én az HBO GO mellett most a Netflixre is rákattantam. Már az 1 hónapos próbát ellőttem, így most már fizettem érte. Jelenleg az Orange Is the New Black-et nézem. Baromi jó sorozat. :K Az ilyen szolgáltatások mellé már egyre kevésbé kell a tévé előfizetés. Esetleg sportnak de az engem nem érdekel annyira.

[ Szerkesztve ]

(#1320) #41133696 válasza bopeti98 (#1319) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja hát a csomagok x százalékát, csak a Sport adók miatt tudják értékesíteni, mert egyrészt szórakozásból nézik, másrészt meg totóznak... Régebben nagyon sok ismeretterjesztő csatornát néztem, de már nincs is annyi időm az HBO meg ami van filmezésre elviszi úgy, hogy reklámot sem kell szerencsére nézni. A TV csomagokban lévő egyéb film csatornák (nem nevezem meg őket), de egyrészt gagyik, zs kategóriás filmeket tolnak, vagy ha valami jó film, akkor a mozi után 2-3 év múlva, és akkor aztán sorozatban tolják unásig, és még reklámmal is telespékelik, nekem ehhez már nincs gusztusom, türelmem, meg abszolút ingerenciám amikor van prémium szolgáltatásom, ami kenterbe veri az összeset.

(#1321) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Jelenleg DIGI-nél vagyunk és semmi problémánk nincs vele, de adódott egy lehetőség, hogy olcsóbban UPC-re váltsunk, de nem igazán van az ismerősi körben UPC-s így nem tudjuk, hogy mire számítsunk.

A lényeges számunkra az internet (jelenleg 100/100 és a 240/20-al szemezünk), letöltésben elviekben jobban jönnénk ki, de a feltöltés az eléggé harmatos. Ezzel még nem is lenne akkora probléma, viszont azt olvastam, hogy az internetszolgáltatás többször is ilyen 24 órákra eltűnik. Ez tényleg így lenne?

A másik, hogy a házban a digi optikai kábellel szolgáltatja az internetet, míg a upc ezt koax kábellel oldaná meg, ez milyen különbséget jelentene számunkra?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
K.

(#1322) Gubek-Einste válasza kristof123 (#1321) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen hiba a területen akkor stabil és állandó lesz a szolgáltatás.
Koax-ot saját magad is tudod szerelni így a kábel csere/áthelyezés esetén nem kell a szolgáltatótól kérned ez ami ugye fizetős.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1323) headhunter válasza kristof123 (#1321) üzenetére


headhunter
addikt

...de adódott egy lehetőség, hogy olcsóbban UPC-re váltsunk...

Mennyivel lenne olcsóbb?

Nekem 240/20Mbit van a UPC-től, de ha itt lenne a Digi mint lehetőség, azonnal lépnék és irány a Digi...

(#1324) #41133696 válasza kristof123 (#1321) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos a probléma az, hogy minden szolgáltató már - most nem tudok olyat amelyik nem - alvállalkozókkal dolgoztat. Régen ez is jobb volt, mert a matávos időkben matávos szerelők jöttek. UPC-s vagyok, és a nem egészen 1 év alatt kétszer volt alkalmam megtapasztalni a 24+ órás kiesést, mert a UPC-nél ugyan lejelentettem azonnal, de a UPC helpdesknek, úgy kell egyeztetnie időpontot az alvállalkozó szerelőjével. Ami esetemben mindig legalább másnapra esett, hiába volt reggel. Ilyenkor mobilinternetezem.

(#1325) kristof123 válasza Gubek-Einste (#1322) üzenetére


kristof123
őstag

Köszönöm a választ!

(#1323) headhunter:
"Mennyivel lenne olcsóbb?"
1400 ft-al.

"de ha itt lenne a Digi mint lehetőség, azonnal lépnék és irány a Digi..."
Miért? Ennyire rosszak a tapasztalataid a upc-vel?

(#1324) GoodSpeed:
Köszönöm szépen az információt!

(#1326) headhunter válasza kristof123 (#1325) üzenetére


headhunter
addikt

Nem, de a DIGI beajánlana egy hasonló csomagot: [link] :Y

(#1327) makoss válasza headhunter (#1326) üzenetére


makoss
addikt

A szolgáltató által lefedett területen!
Valahogyan ezt mindig kihadják a reklámokból :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1328) Gubek-Einste válasza makoss (#1327) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez csak természetes. ahol nincsenek jelen ott hogyan lehetne előfizetni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1329) mateo91


mateo91
tag

Üdv, megéri szerintetek a Digit lecserélni Telekomra, árba kb ugyan ott lennék, viszont a mobil előfizumból jönne le ? Elvileg optikán jönne, csak nem tudom hogy cserélnék ki a kábelt, van ahhoz valami csatlakozó ? Gondolok itt a kanyarokra/törésekre.

[ Szerkesztve ]

(#1330) btz válasza mateo91 (#1329) üzenetére


btz
addikt

A Telekom emberei megoldják a bekötést, ezzel nem kell neked vesződni.

ⓑⓣⓩ

(#1331) #41133696 válasza mateo91 (#1329) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ Lenne kedvezményes készülékvásárlási lehetőséged, TV GO-d ilyesmi. Ha sokat telefonálsz, Hoppá pluszod is. Viszont a kábelezést cserélni kell.

(#1332) makoss válasza Gubek-Einste (#1328) üzenetére


makoss
addikt

Háát nállam egyáltalán nem természetes, a reklámokban fel kellene tüntetni, és talán elkerülhető lenne a Telekom tudatlansága is azzal kapcsolatban hol elérhető a szolgáltatás, hol nem!
Elkerülhetőek lennének a félreértések, leendő előfizető félrevezetése :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1333) bopeti98 válasza makoss (#1332) üzenetére


bopeti98
őstag

Nincs semmilyen tudatlanság. A Digi weboldalán bárki megnézheti hogy hol érhető el a szolgáltatásuk.

(#1334) #41133696 válasza makoss (#1332) üzenetére


#41133696
törölt tag

Telekom esetében 8K-s kijelző talán ki is férne, a reklám meg lenne 30 perc hosszú, hogy legyen ideje mindenkinek végoigolvasni hol érhető el, meg hol nem :D

(#1335) Gubek-Einste válasza #41133696 (#1331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Digi-nek is van saját GO-ja, DIGI Online néven.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1336) Bozek válasza bopeti98 (#1333) üzenetére


Bozek
nagyúr

Plusz azt se felejtsük el megemlíteni, hogy a szórólap alján az 1-es pontban szerepel, hogy hol vehető igénybe. Szerintem nem kapott ilyen szórólapot az, aki belinkelte, csak szeretné, ha lenne nála is ilyen.

(#1337) bopeti98 válasza Bozek (#1336) üzenetére


bopeti98
őstag

Az Okos Extra csomag egyébként nagyon kevés helyen érhető el. Nálunk van Digi FTTH de csak a honlapon is szereplő normál Okos csomag áron. Ha lenne Okos Extra már átmentem volna a Telekomtól, de így nem sokat spórolnék, sőt drágább lenne, mert a 25% kedvezmény is ugrana a mobilnet, meg mobiltelefon előfizetésemről.

(#1338) #41133696 válasza Bozek (#1336) üzenetére


#41133696
törölt tag

Így van, hiszen Berettyóújfalu nincs a DIGI térképén.

(#1339) #41133696 válasza Gubek-Einste (#1335) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, ezt most hallom először. Megmondom őszintén, engem a DIGI egyáltalán nem vonz. Ha váltanék is Gbps-ra azt a Telekomnál tenném, ráadásul ott van is esély, hogy Berettyóújfaluban lesz 2018 végéig kiépítve. De a UPC Fiber Power 240-nel is elégedett vagyok. Saját tapasztalatom, hogy a Telekom és az Invitel is jobban tudja ugráltatni az alvállalkozóit, mint a UPC.

(#1340) makoss válasza bopeti98 (#1333) üzenetére


makoss
addikt

Vaaan az vaaan! Bőven van tudatlanság!
Csak az én tapasztalatomból kiindulva rájöttem mennyire nem tudnak a Telekomnál arról mi a helyzetkép az adott területen barátom!
Az az állandó területi szervizes aki a településünkre szokott jönni szerelni mondta, hogy ők az 50 megás netet is beköttetnék olyan területen ahol a 10 megát is alig tudják biztosítani!

(#1334) GoodSpeed: Ez már az ő problémájuk, lényeg, hogy nem mindent kell elhinni amit mondanak! :U ;)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1341) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#1310) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha többen megrendelik ezt a csomagot nem biztos hogy meglesz a sebesség csúcsidőben, igaz kevésbé lehet észrevenni mint egy kisebb csomagnál.
Ismerősnek 200Mbitből csak 40-50körül jön pedig a lan kapcsolat gigabites, megyei város 8emeletes panell még szerencse, hogy nincs hűsége, így a legkisebbe vissza tud váltani.
GoodSpeed: Szintén nem váltanék UPC-ről, ritkán van kimaradás, ügyfélszolgálat rugalmas, van hétvégén hibaelhárítás. 120Mbit mindig megvan csúcsidőben.

[ Szerkesztve ]

(#1343) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#1342) üzenetére


kabelmania27
félisten

Emlékszem ezekre a hsz-okra.
Egyik ismerősnél konkréten használhatatlan volt a net és a tévével gond volt ezért vissza UPC-hez szerencsére kapott kedvező ajánlatot, másik ismerősnek lejárt a hűsége feljebb szeretett volna váltani ügyfélszolgálat közölte hogy nem válthat feljebb ezért ő is visszament a UPC-hez (hamar be is kötötték) most alacsonyabb havidíjat fizet mint a Diginél lejárt hűséggel és nagyobb letöltési sebessége van, mindkét ismerős elégedett a mostani szolgáltatásával, van olyan ismerős aki csak az ár miatt váltott UPC-ről és megbánta. A fent írt problémák Nagykanizsán Veszprémben és Székesfehérváron voltak/vannak.
Valóban osztott erőforrás a koax is, viszont míg a UPC-nél a 120Mbit még csúcsidőben is megvan általában még a 240-es is az esetek többségében is stabil addig a Diginél amióta bevezették a nagyobb csomagok azóta a kisebb csomagoknál előfordul lassulás, amíg 100Mbit alatti csomagok voltak kevesebb gond volt.
Ha a 200-as csomag ismerősnél nem megy még 100-al sem akkor mi a garancia, hogy a 100-as meglesz ha visszavált, az egy dolog hogy társasház és sok előfizető van, viszont ha már ennyit reklámozzák a max csomagot akkor legalább a minimumot kellene adni, lehet hogy koaxnál jobban észre lehet venni ha gond van de pl UPC-nél azért a 30-as csomag éjjel-nappal 30-al jön, még az Inviteles docsis 2 6/1-es kábelnet is az esetek többségében 5,5-5,8-al jön, elméletben hiába fejlettebb az FTTx mint a hfc ed3, ha nincs megfelelő kapacitás a sűrűn lakott területeken ugyanúgy instabil lesz ezért van még hova fejlődni, mint anno a docsi2-es kábelnetnél is voltak problémák szolgáltatótól függetlenül, igaz a docsis3.1 előrelépést fog jelenteni, tehát van még a koaxban tartalék, így a feltöltési szűk keresztmetszetet leszámítva szvsz annyira nem elavult a koax.
Persze minden szolgáltatónak vannak jobb és rosszabb területei, illetve nem mindenkinek van szüksége nagyobb le és feltöltési sebességre.
GoodSpeed: Tányéros Digit volt szerencsém használni, a "gyári" beüzemelésnél kétkártyás hundai beltérinél nem járt a twin fej, így a vertikális adásokat nem lehetett nézni, külön pénzért csinálták meg.

[ Szerkesztve ]

(#1344) #41133696 válasza kabelmania27 (#1343) üzenetére


#41133696
törölt tag

Emlékszem olyan hozzászólásra is DIGI esetében, hogy az ügyfélnél péntek este lehalt a szolgáltatás a szerelő meg csak hétfőn ment ki elhárítani.

"Persze minden szolgáltatónak vannak jobb és rosszabb területei, illetve nem mindenkinek van szüksége nagyobb le és feltöltési sebességre."

Ezzel én is így vagyok. A sebességek nálam mindig rendben vannak.

DIGI tányérosnál, már 2007-ben kifakadt a szerelő, hogy a Hyundai olyan STB-t adott, amely egy dobozban két beltérit tartalmazott és a kettőt egy koaxszal kellett hátul összekötni :)

(#1345) yetmanus válasza kabelmania27 (#1343) üzenetére


yetmanus
tag

Én is hasonló okokból váltottam anno a digitől a T-hez, mert 100/50es netem volt, ami hétköznap 17-22ora között bezuhant 30-40megára, és az osztodott tovább az eszközökre. Ha csak én használtam volna, gond egy szál sem, de egyik gépen online játék, másikon letöltés, harmadikon meg... És a többi okos eszköz. Szóval váltottam T-re, igaz az koax, de a hd adás mellett, letöltés, többi eszköz rajta a hálón, plusz jövő hónaptól még a mobilom is olcsóbb lesz a 25% kedvezmény miatt. Eddig egy speedtest sem mért 100mega alatt

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1346) Bozek


Bozek
nagyúr

Költözzetek ki valami eldugott faluba és nem lesz ilyen gondotok. Örülni fogtok, ha lesz ott internet, nemhogy még válogatni is lehessen. :D

(#1347) #41133696 válasza Bozek (#1346) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az én településemnek még a nevében is falu van: Berettyóújfalu: Aztán van Telekom VDSL2 bondinggal (beígérve jövőre az optika), UPC Fiber Power (120,240,500), és Invitel (100 Mbps-ig), ja meg Mezeinet :D

(#1348) Bozek válasza #41133696 (#1347) üzenetére


Bozek
nagyúr

A nevében falu, de különben meg város. És már nem most lett az, jövőre ünnepelhetitek a várossá válás 40. évfordulóját. :)
Egyébként ilyen 500-1000 fő lélekszámúra gondoltam. De az se baj, ha Iborfiára költözöl, ott aztán nem mostanában lesz optika. :) Élnek a faluban összesen 10-en. :)

(#1349) #41133696 válasza Bozek (#1348) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja természetesen tudom, hogy 78'-ban kapta, mert elég hülyén nézett ki, hogy Nagyközség egy tényleg nagy kórházzal :) Bárhova is költözök, az alap, hogy ennél kisebb hely nem lehet :)

A költözés napirenden volt az elmúlt 2 évben ( Debrecen, Budapest, Győr) mint városok, de például emiatt is: Elképesztő luxusáron mérik a paneleket - mutatjuk, hol és mennyivel drágultak a lakások legalább 2 évre lekerült.

Debrecen nekem olyan mintha hazajárnék - több mint 20 évig utaztam teljesen ingyen az ország valamennyi Volán járatán (hivatalosan csak a megyében tehettem volna, de a Volánosok között nagy volt a kohézió, a 80'-as 90'-es években, de még 2005-ben is) - rengeteget mászkáltam be.Amikor csak kedvem szottyant. DKV-n is ingyen mentem :)

Szóval Berettyóújfalu városi Internet infrastruktúrájában gondolkodom a következő években :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.