Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Gubek-Einste válasza makoss (#1200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen regionális szolgáltatókat csak a helyiek ismerik, mások nem nagyon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1202) taki01 válasza makoss (#1200) üzenetére


taki01
őstag

Kérdez meg olyanokat akiknél van kint antenna, hogy mi a véleményük a szolgáltatóról.

(#1203) makoss válasza taki01 (#1202) üzenetére


makoss
addikt

Egyenlőre nem tudok olyat, azért is írtam ide.
De érdekes, hogy egy normális honlapra nem adnak :F
Amúgy Miskolcon van a központjuk.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1204) Bozek válasza makoss (#1203) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi a bajod a honlappal? Minden 2013-as információt el lehet rajta érni. :D

(#1205) #41133696 válasza Bozek (#1204) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van még hasonlóan informatív szolgáltató :)

http://www.mezeivill.hu/int.html

(#1206) Gubek-Einste válasza #41133696 (#1205) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EZ az igazi cím.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1207) #41133696 válasza Gubek-Einste (#1206) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kezdőoldalon futurisztikus, már-már űrtechnika :D

MezeiNet/Internet/Szolgáltatások

(#1208) taki01 válasza Gubek-Einste (#1206) üzenetére


taki01
őstag

Ahhogy olvastam a szolgáltatásaikat olyan volt mintha 10 évet vissza repültem volna az időbe. :DD

Hol élnek hogy korlátozzák a video stream és fájlcserélő szolgáltatásokat. Ilyet kb 10 évvel ezelőtt láttam.

[ Szerkesztve ]

(#1209) makoss válasza Bozek (#1204) üzenetére


makoss
addikt

Konkrétan az a bajom, hogy szégyen gyalázat, hogy egy olyan város mellett lakom ahol a Triatlont szokták megrendezni, az ország egyik leggazdagabb városa, és ilyen fos netért kell fizetnem! :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1210) Gubek-Einste válasza makoss (#1209) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pesten is vannak sötét helyek net szempontjából.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1211) #41133696 válasza taki01 (#1208) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szomszédomnak 2010-2015 között ez volt. Aztán váltott Invitelre, de a Mezei is az Inviteltől közvetítte a netet csak a sebesség meg a platform volt más :)

Viszont volt olyan, hogy 6 hónapig nem tűnt fel nekik, hogy nem fizette be a számlát :D

Előtte meg fraktáltól volt Internete.

[ Szerkesztve ]

(#1212) lugosi válasza Gubek-Einste (#1206) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De hát ez még avíttabb :DDD

(#1213) makoss válasza Gubek-Einste (#1210) üzenetére


makoss
addikt

Szomorú!
Az a kifejezetten haszonra hajtós cégek :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1214) lugosi válasza makoss (#1213) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mondjuk a nonprofit cégek kivételével minden cég haszonra hajt, ezért működtetik őket.

(#1215) #41133696 válasza lugosi (#1214) üzenetére


#41133696
törölt tag

Vannak késleltetett hasznok. Amikor a szolgáltató belép egy zsúfolt piacra - mint városomban a UPC - és olyan áron adja az Internetet 2 év hűséggel, hogy azon túlságosan sok haszna nem igen van (4062 Ft), egy olyan felhasználónál aki igen aktívan használja is a hálózatot. Ilyenkor az a cél, hogy elcsábítani a konkurenciától 2évre, utána meg valamivel a konkurencia árszintje alatt maradni, hogy az ügyfél is meg legyen tartva.

(#1216) makoss válasza lugosi (#1214) üzenetére


makoss
addikt

Azért írtam, hogy kifejezetten, mert csak a haszon érdekli őket, nem pedig az, hogy az ügyfeleknek jó legyen :U
Ezt hozhatnák már előrébb is, nem tudom mikor lesz belőle valami legkorábban, mert ez az infó már régi.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1217) taki01


taki01
őstag

Szerintem most már nyíltan kijelenthejük hogy a Telenor az elmaradt régiókban versenytárs lett a vezetékes szolgáltatókkal szemben és hiába hang alapú a szolgáltatás. Egyre több helyen írják hogy vezetékes szolgáltatásukat cserélik a Telenor Hello Data csomagjára. A saját tapasztalatok szerint semmivel nem rosszabb a válaszidő a DSL hálózatoknál. Egy hátrányt azért van hogy nincs publikus IP cím. Már 5 napja használom és több mint 100 GB-ot leforgalmaztam és senki nem szólt semmit. Ebben volt torrent, PS4 játék letöltés és multi, böngészés stb.
A végszó, ha ilyen iramú lesz a fejlődés akkor veztékes szolgáltatóknak fel kell kötni a gagyájukat hogy az elmaradott régióban lépést tudjanak tartani. Nem vizionálom hogy mindenki mobilnetet fog használni mert az szinte fizikai képtelenség, de szerinte jelentős változások lesznek a piacon.

(#1218) #41133696 válasza taki01 (#1217) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#1219) lugosi válasza makoss (#1216) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bármilyen furcsa, nem azért vállalkozik valaki, hogy az ügyfeleknek jó legyen, hanem azért, hogy jövedelemhez jusson. Nyilván úgy a legkönnyebb ezt elérni, ha az ügyfelek elégedettek, de az nem cél, csak eszköz. Ezt vagy megérted, vagy nem.

(#1220) makoss válasza lugosi (#1219) üzenetére


makoss
addikt

Pedig ha a diginetet nézzük példának, az én szolgáltatóm bőven csontig bekaphatja a hasznát, és meg is fulladhat benne!
Ki kéne már találni valami egységesítést, mert ez így ebben az árazásban szolgáltatásban semmi, lóf@sz! :O

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1221) taki01


taki01
őstag

10/10 Mbps-es Mikros net az Ace telecomtól tesómék irodájában Budapesten:

[ Szerkesztve ]

(#1222) Gubek-Einste válasza taki01 (#1221) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Merre van az az iroda?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1223) taki01 válasza Gubek-Einste (#1222) üzenetére


taki01
őstag

XIII. kerületben van. Ez egy mellék épület amit átalakítottak és kiadtak irodának. Csak a főépületig húzta UPC a koaxot a földbe így más alternatíva nagyon nem volt.

(#1224) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! SAT TV kínálatban szerintetek melyik szolgáltató lehet most a legjobb (mondjuk 1 év hűséggel).
Jelenleg Telekom Családi + HD van. UPC/Digi mellett ki jöhet még szóba? Felvételi opció fontos, egy készüléket használunk csak.
Köszönöm!

(#1225) Gubek-Einste válasza Kbali (#1224) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg más alternatíva nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1226) BB9000


BB9000
senior tag

Digi ügyfélszolgálat- hibaelhárítás pozitív tapasztalat: Kedden a vihar miatt, (vagy fene tudja hogyan) leszakadt az optikai kábel ami a házunkba bejön. Délután fél hatkor telefonáltam a Diginek. Felvették a hibajegyet és tájékoztattak, hogy 72 órán belül megkezdik a javítást. Másnap délben hív a szerelő, hogy konkrétan rákérdezzen a hibára és hogy időpontot egyeztessen. Mondom neki, hogy bármikor jöhet, akár már most is. Egy órán belül ott is volt, és újra húzta a bejövő kábelt az oszlopról. A régi szakadt kábelt kibontotta, átkötött az újra és minden szolgáltatás működött. Optimista vagyok, de azt azért még álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan meg fogják ezt csinálni.
Nagy nagy piros pont a DIGI-nek!

[ Szerkesztve ]

(#1227) lugosi válasza BB9000 (#1226) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez mondjuk tényleg jó! Korrekt, színvonalas.

(#1228) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! Szeretnék mobil szolgáltatót/szolgáltatást váltani.
Minimum 2GB netet szeretnék egy hónapban (de a több jobb) és kb 100-200 percet szoktam havonta telefonálni (ennek a nagyrészét egy személlyel, akivel előny ha korlátlanul tudnék beszélni). Hűségidőt nem szeretnék vállalni. Legfeljebb 5000Ft-ot tudok erre szánni egy hónapban, de jobb lenne még kevesebbet. Mit tudnátok ajánlani (flották, virtuális szolgáltatók, és bármi más is szóba jöhet)?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1229) Gubek-Einste válasza takacsbotond (#1228) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt mindenképpen flottában kellene gondolkodni, 5k-ért publikus csomagot nem kapsz ilyen feltételekkel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1230) BB9000 válasza takacsbotond (#1228) üzenetére


BB9000
senior tag

"Mit tudnátok ajánlani ?"
- Várd meg a Digit. Őszre ígéri, hogy beindítja a szolgáltatását.
Addig nézd meg ezt: Fradi Sas
Ez csak 1GB netet ad, viszont nem kell hűségidőt vállalnod és mégis korrekt percdíjon tudsz beszélgetni.

(#1231) takacsbotond válasza BB9000 (#1230) üzenetére


takacsbotond
őstag

A Diginél van 4G?
Ez a csomag nem sokkal jobb mint amim most van a Telenornál.
A flotta mellett még a Blue Mobilt is néztem, hogy egész jó. Arról mi a véleményetek?
Flottából melyiket ajánlanátok?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1232) bopeti98 válasza takacsbotond (#1231) üzenetére


bopeti98
őstag

Még nincs, majd elvileg ősztől lesz, de a bázisállomásokat már építik, plusz Pesten teszthálózatokat is találni itt-ott.
Flottával kapcsolatban nézz be ide: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1233) Bozek válasza bopeti98 (#1232) üzenetére


Bozek
nagyúr

Először március végére ígérte, de nem sikerült. Most szeptemberre mondják, de én már abban se vagyok olyan biztos.

(#1234) viktorhu válasza Bozek (#1233) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyelőre 2018-at ígértek, mármint hogy akkorra várható. A hivatalnak meg be kell jelenteni valamit, amit lehet akárhányszor változtatni, de a befektetőkkel közölt 2018-on kívül más dátum nem hangzott el.

Én 2015-ben gondolkoztam, hogy aláírjak-e két évet a vodával, mert jön a digi... De gondoltam, hogy mire elindulnak, kiépül a lefedettségük, kiküszöbölik a kezdeti problémákat, addig úgyis eltelik a két év, szóval mire lejár a hűségem, akkor majd már érdemes lehet váltani. Hát lejárt, és aláírtam még két évet. Ha tényleg elindulnak végre jövőre, meg sikerül még frekvenciákat is pályázniuk a jövő év végén, akkor két év múlva már lehet értelme digi mobilban gondolkozni.

(#1235) Bozek válasza viktorhu (#1234) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Világgazdaság szerint szeptember 13-at jelentettek be. (Bár most valamiért nem akarja megnyitni a cikket, amikor néztem, még jó volt.)

(#1236) viktorhu válasza Bozek (#1235) üzenetére


viktorhu
veterán

Az csak az nmhh-s bejelentés, az nem jelent semmit, valamit mondani kell, és ennyi. De kommunikációban a 2018-at írták.

(#1237) lugosi válasza BB9000 (#1230) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mióta olvasom már a fórumon ezt a Nagy DigimobilVárást... :/

(#1238) Gubek-Einste válasza lugosi (#1237) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenki úgy várja a Digi-t mint a messiást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1239) #41133696 válasza Gubek-Einste (#1238) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért nem mindenki, én pl nem :)

(#1240) Bozek válasza #41133696 (#1239) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én várnám a Digi-t, de nem a mobilt. A TV még alternatíva lehetne, de mire hozzánk elér, addigra az unokák is nyugdíjba mennek. :D

(#1241) yetmanus válasza Intruder2k5 (#1048) üzenetére


yetmanus
tag

hát abban a városban ahol a szüleim vannak, megvették a helyi szolgáltatót (nagyon rinyáltak miatta az ott lakók h a tulaj eladta), rakott bele egy kis pénzt a Telekom, és ED3-ra feltolta. Nekik nincs még semmijük, de agyalok rajta hogy megrendelem nekik a nevemre a tv-t és a telefont, mert úgy olcsóbb. Egyébként olvastam vmelyik héten egy telekomos interjút, és idén plusz 250ezer háztartásban startol a gigabit. Kíváncsi leszek! :K

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1242) woodworm válasza yetmanus (#1241) üzenetére


woodworm
veterán

Nálunk is hasonló történt, de a fejlesztés csak a telekom csomagokon keresztül érhető el, a felvásárlást végző leányvállalatnál maradtak az eredetileg elérhető sebességek. Érdekes üzletpolitika.

[ Szerkesztve ]

(#1243) yetmanus válasza woodworm (#1242) üzenetére


yetmanus
tag

nekem kb 2 hónapos a T-s tripla előfizetésem, de mielőtt bekötöttem, rendesen körbeszaglásztam a témában:) Én 'megversenyeztettem' a dolgot, ugyanis 3 évig volt digis netem egymás után 2 címen, optikán, 100/50-es, tv és telefon nem kellett, viszont azt vettem észre, hogy hétköznapokon 18-22 óra között a le/feltöltés 30-50/20ra esett, és mivel egy asztali gép, 3 laptop, 4 okostelo, 2 tab volt fenn a hálón egyszerre, így kicsit ideges voltam néha, plusz optikához képest igen szakadozva jött párszor a dolog, néha 1-2 órás kiesés, párszor szakadozás. Ezért 2700-2500 ft-ot fizettem, hűség nélkül.
Aztán 5k körül adták volna komplexen nálam a 3as tv tel net-et, viszont a csatornakiosztás nagyon nem jött be, és hiányzott a pvr is (ami miatt az asszony nagyon rágta a fülem), meg nem kaptam hozzá routert, azt is vennem kellett még korábban.
Volt T-s ismerősöm, utánakérdeztem, 7300ért adták a maxot koaxon, 120as net, kb 130 csatorna meg dísznek egy telefont felvétel funkcióval. Úgy érte meg, hogy az első 3 hónapot nem kellett kifizetni valami akcióval. Szuper a router, és az adás, én pozitívan csalódtam, bár még mindig szokom a sok interaktív érdekességet, a hbo maxpakkal meg még szemezek pár hónapig, valszeg a GOT-ig .
Ami érdekesség volt, hogy megcsináltam a régebbi routeremet switch-nek, így a lakás másik végében is van wifi, nem mintha a T-s routernek rossz lenne a jele, sőt! Egy Sagemcom típust kaptam, 480Mbps névleges teljesítménnyel. 2,4 és 5GHz wifi frekvenciasávja is van, a párom laptopja (asus) meg teloja (Lenovo) érzékeli, wifin simán kiad 60-70 Megát, az én telóm (Huawei P8L) meg csak 2,4-est látja, de azzal is 20-30 mega lefele mindig megvan. Egy hetet méregettem estefelé az asztali gépen, 100 alá nem esett sosem :) Mondjuk a gépemen nincs hdmi kimenet, ugyh ha uhd filmet akarok, akkor letöltöm, és a routerrel megosztom az okos tv-n, azt is viszi a wifi simán, akadozás mentesen, plusz a netflix uhd-k is zavartalanul mennek. Pár héttel később nálunk is jött a flip is, de mindenképpen kellett a megállítható adás, na meg a lejáró mobilomhoz is pont kapóra jött. Ezt nekem nem tudta a digi. Van még Invitel a címen,de rézen 15 megát ad. Az vicc
Összegezve:
- digi optika: nem volt vele különösebb bajom, olcsó net, gyors volt, azonban nem szeretem a kieséseket és a lassulásokat, nagyrészt wifin használunk mindent, arra pont jó volt :))
- T ED3 koax: azt adta amit vártam, sőt többet. Páromnak már volt tapasztalata velük több címen is a családban, hiányolt volna pár funkciót, ugyh az extrák döntötték el végleg a kérdést :K
- Flip, ha még egyetemista lennék, nekem a tökéletes választás lenne, azonban kiegészítók nincsenek, azt hiányolnám, de olcsó meg jó, kicsit utűnaolvastam, ha meglesz itt is a 250mega, akkor méltó versenytársa lesz a diginek ;]
- UPC: ha tv, ez lett volna a másik választás, de nálam nem volt
- Invitel: a városban optikán feljeszt, de nagyrészt még reze van max 5-15 megás csomagokkal, ugyh labdába sem rúgott nálam. :N

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1244) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

DIGI okos extra csomag megrendelve. Két év hűséggel, két box-al első évben 3300Ft/hó, második évben 5100Ft/hó áron, plusz persze a telefon beszélgetések díja, de nálunk ez havi szinten 1-200Ft szokott lenni vezetékesen. Bekötés 30 napon belül, a többi majd meglátjuk.

(#1245) adika4444 válasza yetmanus (#1243) üzenetére


adika4444
addikt

Digi kiesés egyedi lehetett, zaklatnod kellett volna őket. Nekem XVII. kerületben tavaly január óta volt egy fél órás szakadás amikor sokaknál lehalt, volt egy délután amikor 2 órán belül 2x megszakadt (legalább is PPPoE új ip-t kapott), meg egyszer nem volt tv vagy 3 napig csak ritkán mert az Elmű nem vacakolt olyanokkal az oszlopcserénél mint digi optikai doboz, rávágták az új oszlopra, az osztódoboz meg lógott, a kábelek tartották csak. Bejelentettük pár nappal később (tv nem létfontosságú), bejelentés volt délelőtt délután már az oszlopon másztak a DIGI-sek, megcsinálták, azóta legyen akármilyen vihar nem megy el a net, se csomag se sebességveszteség még csúcsidőben se. Digi 200/100.
(#1244) Intruder2k5:
Írd majd meg milyenek vele a tapasztalataid:) környékeden kötöttek már be másokat vagy elsők között leszel?

üdv, adika4444

(#1246) Multibit válasza yetmanus (#1243) üzenetére


Multibit
veterán

B@szogatni kell a szolgáltatót! Ennyi. A kimaradás nem elfogadható.
Diginél erősen területfüggő a szolgáltatás minősége. Persze ez nem vigasztalja azokat, akik a "rosszabb" területet fogták ki. Több mint három éve vagyok Digi előfizető, semmi gondom nincs vele. Mindig megvan az 500/200 (kicsit felette), és amíg volt tévé előfizetésem, arra sem volt panaszom. Ezt csak azért tartom fontosnak leírni, hogy egy idetévedő tájékozatlan fórumozó nehogy azt gondolja, hogy a Te eseted az általános. Nagyon nem.
Flip. Vicc kategória. A feltöltési sebesség sovány, a garantált meg komolytalan.

(#1247) adika4444 válasza Multibit (#1246) üzenetére


adika4444
addikt

A teljes kommentre +1!
Valóban területfüggő a dolog, és valóban lehet hely ahol ócska. De ez a többi szolgáltatónál is így van. X. kerületben rokonéknak kb. fél éve megy a gyötrődés a Telekommal mert nem képesek külső hálózatos szakembert küldeni és a jel kb olyan mint víz az elzárt csapból...
Ilyenkor zaklatni kell őket, először higgadtan, utána határozottan, utána meg jöhetnek a kulcsszavak: NMHH, felügyeleti szerv stb...
A Flip is úgy van ahogy írod, egy komolytalan röhely. Biztos van akit be tudnak vele palizni, de aki egy kicsit megnézi a garantált sebességeket az beláthatja hogy Digi-hez képest még így is gyötrelmes. Viszont ahol nincs DIGI ott a Flip érdekes lehet. 120 Mbps-nél technológiafüggetlenül legalább 60/5-öt kéne garantálni, engem nem érdekel a túlterheltség meg hogy rosszul van szegmentálva, oldják meg, őket se érdekli ha én nem tudok/akarok fizetni. Vagy olyan csomagokat adjanak pl koaxon amit bírnak is tolni legalább félgőzön... Mondjuk az azért elég ciki a Telekomra nézve hogy már a UPC is lehagyta őket koaxon. Tré-nél is egy legalább 240-es csomag elférne. Csak hát az a fránya költségcsökkentés miatt ugye nincs rá kapacitás.
Mondjuk az is igaz hogy a docsis nem flip, és optikán nem túl gyakran zuhan csak úgy be a sebesség, vagy ha igen akkor egyértelműbb talán a hibajavítás mint docsis-nál...

üdv, adika4444

(#1248) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Tud valaki olyan internet sebességmérő oldalt ahol lehet lehet konfigurálni a mérés időtartamát? Értem ez alatt, hogy pl. be lehessen állítani azt, hogy 2 percig mérje a letöltési sebességet. Van egy olyan gyanúm, hogy a szolgáltatóm csúnyán megvezet :( Váltottam a nemrég beharangozott nagyobb díjcsomagukra mellyel párhuzamosan egy 2 éves hűségidőt írtam alá, de a szolgáltatás nagyon úgy néz, hogy szemfényvesztő módon csak egy egy sebességmérő teszt lefuttatásáig hozza a díjcsomagra vonatkozó sávszélességet. Egy-egy nagyobb fájl letöltésénél látható jól, hogy kb. 1 percig (de szerintem stopperrel mérhető, ellenőrizhető és reprodukálható a mérési eredmény) megközelíti a díjcsomagra vonatkozó sávszélességet, majd ezt követően visszaesik a 1/2 - 2/3-ára és e között ingadozik egészen a letöltés végéig. Az nem történik meg még véletlenül sem, hogy a letöltési periódus alatt akár egyszer is elérje az előfizetett sávszélességet, kizárólag csak megközelítőleg az első 1 percen. Most töltöttem le STEAM-ről 13GB-ot, ez idő alatt sem nőtt meg egyszeresem a letöltési sebességem, ami a letöltési grafikonon is jól látszik (tényleg ezt nem lehet valahogy lementeni?) de ugyanez a helyzet torrentnél is seederek számától függetlenül, és felhőből való letöltéskor is.

(#1249) woodworm válasza Danecay (#1248) üzenetére


woodworm
veterán

Mekkora a sávszélességed? Hasonló adódhat az oprendszer lemezkezeléséből és a lemez írási és olvasási cache méretéből. Ahogy elfogy a viszonylag gyorsan írható tárhely (ram, cache), visszaesik az írási sebesség.

(#1250) Danecay válasza woodworm (#1249) üzenetére


Danecay
őstag

Nem akartam égetni magam :), papíron 25MB/s, ez lett 10MB/s-ről most megemelve, és ez az ami 12-15MB/s-re esik vissza ~1 perc elteltével. Értem a felvetést, persze, de közel sincs szó akkora sebességről, hogy a leírtak befolyásolnák. Amúgy is SSD és 8GB RAM van alatta, szóval nem hiszem, hogy problémát kellene, hogy jelentsen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.