Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) viktorhu válasza Linem (#1449) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem teljesen. Kábelen és optikán igaz, amit írsz, de dsl-en maga a technológia is más, és a HD felbontás is kisebb.

(#1452) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Csak érdekesség képpen írtam le 1-2 dolgot....csak rossz helyre és ide irányítottak.

Íme amit írtam.

( Ha esetleg valaki hozzászólna, kérem itt tegye meg. Köszönöm. )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1453) choco01 válasza Borisz76 (#1452) üzenetére


choco01
addikt

120 euró egy hónapra :Y :Y :Y

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#1454) Intruder2k5 válasza Borisz76 (#1452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Németül "sajnos" egy kukkot nem értek, de nézegetve azt a pár számomra is értelmes szót, nekem úgy tűnik, hogy a 120 Euro valami Magenta csomag ára, még a magyar Telekom oldalról linkelt ár, csak a netre vonatkozik.

2. Ez egy év hűséggel érvényes, netán kettővel, vagy hűség nélkül?

3. És ugye ne felejtsük el a két ország közti bérkülönbségeket se.

(#1455) Linem válasza viktorhu (#1451) üzenetére


Linem
senior tag

Nem. A HD felbontása ugyanolyan. A különbség csak annyi, hogy DSL-nél 1 HD stream volt, optikán több HD stream. Viszont az átviteli közegtől függetlenül az IPTV bitráta nem változik. Ez központilag beállított.
Nálunk nincs ED3 hálózata a Telekomnak, de úgy tudom, hogy koaxon is IPTV-t továbbítanak. Szóval a HD stream náluk mindenhol ugyanolyan sajnos.
Kiemelném az előzőekhez kapcsolódva, hogy hatalmas előnye a DVB-C-nek az IPTV-vel szemben, hogy nem szükséges külön eszköz hozzá. Egy távvezérlő, kevesebb áramfogyasztás.
Egyébként nem értem, hogy miért vitatkozunk a DSL-ről. Az már régen a múlté, legalábbis erre felénk a választható: optika, ED3, optika. Nincs is ilyen szolgáltatás.

(#1456) viktorhu válasza Linem (#1455) üzenetére


viktorhu
veterán

Koaxon és optikán van 1080i hd (stb-ben választható beállítás), dsl-en nincs. Csak a neve iptv mindkettőnek, kábelen külön csatornák vannak a multicastra, dsl-en meg saját madzag megy a központtól, amin a saját sávszélességed terhére azt az egy csatornát streameli, amit éppen lekérsz.

(#1457) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Van valakinek az osztrák A1 internet szolgáltatásáról valami benyomása vagy tapasztalata? Esetleg vannak itt Ausztriában élő magyarok akik akár játszanak is neten valamivel?

Köszönöm

Dávid

(#1458) #22718208 válasza viktorhu (#1456) üzenetére


#22718208
törölt tag

Van dsl-en is iptv-vel 1080i.
Ha jól emlékszem már 30 megabittől fölfele a HD az HD.

1HD és 2 SD stream kérhető rézkábelen.

(#1459) yetmanus válasza #22718208 (#1458) üzenetére


yetmanus
tag

Igen, ha vdsl-en vagy, akkor már jó eséllyel full HD-t kapsz, nem HDR-t, 50-nél tuti. De konkrétan rá kell kérdezni az ügyfélszolgálaton. Hmmm jut eszembe, ez még vagy egy éve volt, hogy haverom megrendelte az 50es netet hd-val, de egy héttel később felhívták, olyat magyarázták neki, hogy vagy 30mega+HD streaming, vagy 50mega + HDR. Ilyen is létezhet? O.o

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1460) Gubek-Einste válasza yetmanus (#1459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nagyon koppon van a rendszer akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1461) Linem


Linem
senior tag

Magyarországon is a PAL-szabvány szerint továbbítják az adásokat a szolgáltatók.
SD adás: 576i, HD adás: 1080i. (A tesztjeim szerint a 3 szolgáltató ezt a két verziót adja. Gondolom, hogy a negyedik is.)
Hol találtatok erről a butított HD verzióról információt a szolgáltatóknál? Engem is érdekelne, mert én hiába kerestem.
Már minimum 5 éve nincs ADSL felénk, de emlékszem, hogy a 20/1-es sávszélből egy HD Stream 6-7 mbit-et foglalt, az SD 2-3 körül. Szóval nyugi, a VDSL előtt is volt élet.

(#1462) viktorhu válasza Linem (#1461) üzenetére


viktorhu
veterán

A telekom iptv az stb szerint 720p-t és 1080i-t tud, de a telekomos fórumon korábban többször megjelent egy áttekintés a különböző felbontásokról, ami szerint adsl-en ebből a 720p a max. Kábelen nálam választani lehet a két hd felbontású stream közül.

(#1463) Linem válasza viktorhu (#1462) üzenetére


Linem
senior tag

Igen, de ez csak az stb beállítási lehetősége a tv-hez, az adás ettől függetlenül SD vagy HD. Nem?
Melyik kábelszolgáltató és milyen stb?

(#1464) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok

Hulye kerdes, ennek annyora nem neztem utana meg, de: van egy ulc csomagom, net telefon mobil tv stb....ezt szeretnem valahogy racionalizalni, mert tv t pl nem nezek, szoval max netet es mobilt tartanam meg
A kerdes hogy magyarorszagon van mar valamilyen alternativa arra, hogy pl a nekem tetszo 10-20 csatornat elofizethessem, az osszes tobbi kuka?
Vagy akar vmilyen normalis, kedvem szerint tartalomvarialhato streaming szolgaltatas mint a netflix

(#1465) Gubek-Einste válasza Kobe (#1464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen lehetőség egyéni kiosztás összeállítására.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1466) viktorhu válasza Kobe (#1464) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerzői jogi okokból nem megy, a jogtulajdonosok csomagban árulják a csatornákat.

(#1467) #41133696


#41133696
törölt tag

(#1468) Gubek-Einste válasza #41133696 (#1467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igazán szédítő sebességek :Y

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1469) #41133696 válasza Gubek-Einste (#1468) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ott vannak a szeren😁

(#1470) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon gyors Magyarországon az internet

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1471) S e t h


S e t h
nagyúr

Sziasztok!

Van vkinek tapasztalata a Telekom és Tarr Kft. szolgáltatókról? Váltás előtt állok, érzékeny búcsút vennék az Inviteltől.
Abszolút nem tudok semmit a szolgáltatások minőségéről, az ügyfélszolgálatról, hiba esetén a javítás gyorsaságáról.
Két képet linkelnék, az egyik részletesebb( Telekomos), a másik viszont csak ilyen pőre, akciós ajánlat részletek nélkül.
Mielőtt elkötelezném magam valamelyik mellett, gondoltam megkérdezlek benneteket, hátha tudtok mondani vmit vica-versa.

Ami esetleg még számíthat, tévé nagyjából a gyerek miatt megy, gyermekcsatornák fontosak, valamint nagyjából napi fél óra belföldi beszélgetés is van, ott sem árt vmi opció, ezt találtam a Telekomnál, Tarrnál nem tudom van-e.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1472) viktorhu válasza S e t h (#1471) üzenetére


viktorhu
veterán

Az ezres és a kétezres csomag elérhetősége a telekomnál azt jelenti, hogy optikán szolgáltatnak - ez ma technológiában a legjobb, amit kaphatsz. Számolnod kell viszont azzal, hogy az iptv miatt plusz eszközt kell bérelned az esetleges második és harmadik tévéhez, szóval kérdés, hogy a tévé vagy az internet a fontosabb szempont.

(#1474) amadeus11 válasza S e t h (#1471) üzenetére


amadeus11
senior tag

Telekomot válaszd, a Tarr egy rablóbanda, totál megbízhatatlan cég. Volt hogy fél évig szarakodott a net az egész utcában, 10 percenként újra kellett indítani a routert. Nem találták a hibát ( csak akkor jelentkezett mikor fújt a szél :D )

There is a star

(#1475) szabogabor10 válasza amadeus11 (#1474) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem a Telekom védelmében, de ilyen náluk is simán előfordulhat. Nálunk pl. atomstabil a Tarr. De nyilván ha van Telekom optika a címen, akkor azt érdemes választani.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1476) szabogabor10 válasza szabogabor10 (#1475) üzenetére


szabogabor10
veterán

Viszont a csatikiosztás kicsit más, azt érdemes meglesni. Szerintem ebben a Tarr erősebb, de ez nyilván szubjektív.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1477) Dave1984 válasza S e t h (#1471) üzenetére


Dave1984
őstag

Tarr net Szekszárdon Decsen, Bataszeken (ezeken a helyeken használom) atomstabil. Drága ez az egy hátránya :)

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#1478) kabelmania27 válasza S e t h (#1471) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Telekomnál iptvboxot kell használnod, Tarrnál DVB-C szolgáltatás van, ITT Tarrral, ITT pedig a Telekommal kapcsolatban tudsz speciális kérdést feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#1480) Fücsök007 válasza #72961024 (#1479) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem ismerem a Telekomos DVB-C minőségét, de a UPC-s képminőség a legjobbak között van, szebb a kép mint a DIGI vagy a legtöbb kisebb szolgáltató esetében, (bár eltérő mértékben) továbbá végre ingyen adják az összes FHD-s csatornát ők is. Internettel együtt mindenképpen jól jársz a váltással, mert megfelelő mértékű szegmenst szoktak kiépíteni, így nem várható akkora veszteség csúcsidőben mint amilyet eddig tapasztaltál.

(#1481) Multibit válasza Fücsök007 (#1480) üzenetére


Multibit
veterán

továbbá végre ingyen adják az összes FHD-s csatornát ők is
Na végre! Nem követem az UPC topikot, mióta nincs HD sarc náluk? A HD felár alkalmazása szánalmas, legyen szó bármelyik szolgáltatóról! 2018-at írunk... Persze, persze... kapitalizmus, meg profitorientáltság, de ne nézzenek hülyének!
A csatornák titkosítása, még fennáll? Hány FTA adó fogható jelenleg az UPC-nél?

(#1482) pjen válasza Fücsök007 (#1480) üzenetére


pjen
félisten

Egyik csatorna szebb, a másik nem. Van UPC és Digi is itthon.

(#1483) Gubek-Einste válasza Multibit (#1481) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kiterjesztett digitális vételezési lehetőség tartalma

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1484) toyee09


toyee09
csendes tag

Sziasztok! Tanacsotokra/velemenyetekre lennek kivancsi!
Telekom optika vagy Upc koax internet?
Koszi

(#1485) kali válasza toyee09 (#1484) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Attól is függ, hogy melyik/milyen szolgáltatás a főbb szempont, mert az internet kapcsán több lehetőséget nyújt az optika, de a Telekom IPTV még ezen a technológián sincs olyan jó minőségű, mint a UPC koaxiális úton adott szolgáltatása, ahol ráadásul van lehetőség UPC Mediacard használatára is, nem muszáj a Horizon HD Mediabox, illetve a kiterjesztett digitális vételezési lehetőségbe tartozó csatornák (Link) szolgáltatós eszköz nélkül is nézhetők (oszthatók) DVB-C képes TV készülékeken.

[ Szerkesztve ]

(#1486) toyee09 válasza kali (#1485) üzenetére


toyee09
csendes tag

Igazabol csak az internet erdekelne mint megbizhatosag szempontjabol! De ha mar felhoztad mediacardot, ha csak ezt igenyelek upcnel a box helyett, berakom tv-be, osszehangolom es ennyi?mediacardra nem kell koaxot csatlakoztatni?

(#1487) kali válasza toyee09 (#1486) üzenetére


kali
legenda

Internetre jobb az optika, sebességben (pláne ha olyan csomagod lesz, ahol a koaxiális kapcsolat korlátot szab) és válaszidőben is.
Mediacard esetén is kell biztosítani az adást koaxiális kábel útján a TV készüléknek, amiben a kódolást végző kártya van.

(#1488) toyee09 válasza kali (#1487) üzenetére


toyee09
csendes tag

Ertem! Koszonom a felvilagositast!;)

(#1490) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.

Tudom, hogy nem teljesen ez a topic témája de nem tudom hol tudnék erre rákérdezni.
A net szolgáltatóm a Kitnet szeghalmi cég. A szolgáltatás kialakítása vegyes, nálunk antenna van felszerelve és később kerül a net vezetékre. Ebben a hónapban vettem új gépet és mivel több játékot is használok és ezeket le kellett töltenem (pl. Wot, Wows, Stream-es és Uplay-es játékok) azt vettem észre, hogy a 33/6-os netem lecsökkent 10/2-re. Mikor jeleztem a problémát a szolgáltatómnál azt válaszolták, hogy elértem a 300 Gb-os korlátot és ilyenkor ez nekik kötelező mert úgymond illegális az ennél több letöltés. Elsejével újra a teljes netem lesz. Keresgéltem volna a google segítségével erről a neten de nem találtam semmit de nekem azt mondták ez minden szolgáltatónál így van.
Valaki meg tudná mondani, hogy tényleg igazuk van-e vagy jogosan kételkedem benne?

(#1491) pjen válasza Chris0321 (#1490) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg a szerződést,egyébként a UPC nél is van elvileg ez a határ.Mikor 500 as netre váltottam külön szóltak is.Rákérdeztem,csak a feltöltésre vonatkozik,le nincs megkötés.UPC nél benne van a szerződésben,de nem alkalmazzák.

(#1492) kali válasza Chris0321 (#1490) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A szolgáltató általános szerződési feltételeit kell elolvasni, ha abban van ilyen kitétel, akkor jogos lehet a dolog, ellenkező esetben nem.
Nincs ez így a legtöbb szolgáltatónál, a legtöbb kivették már a GB korlátot, illetve a UPC-nél van még benne, de ők sem alkalmazzák, sokan írják itt a fórumon is, hogy rendre a 300 GB sokszorosát forgalmazzák (hónapról hónapra, szóval még a 3 havi átlag is bőven felette van), de még csak figyelmeztetést sem kapnak soha.

[ Szerkesztve ]

(#1493) Chris0321


Chris0321
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Több mint 5 éve vagyok a szolgáltatónál és már nincs meg a szerződésem de az ügyfélszolgálatos szerint szerepel benne de mikor felolvasta én úgy értelmeztem, hogy csak lehetőségük van rá, hogy megtegyék és nem azt írták, hogy kötelező. A legjobban az idegesített fel, hogy azt mondta a 300 Gb feletti letöltés illegális. Plusz csak erről a hónapról beszélt és nem 3 hónap átlagáról.

(#1494) Intruder2k5 válasza Chris0321 (#1493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szolgáltató honlapján fenn kell legyen az ÁSZF, ezt senki sem tartja otthon a szekrényben. Tehát nem az előfizetői szerződésről van szó, hanem az általános szerződési feltételekről. Ez jobbára egy kb. 30-50 oldalas pdf szokott lenni.

KitNet Kft. ÁSZF
http://www.kitnet.hu/index.php/aszf

[ Szerkesztve ]

(#1495) Chris0321 válasza Intruder2k5 (#1494) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm neked is a segítséget. Tényleg elég sok, rákerestem a 3-as számra de nem talátam semmit ezzel kapcsolatban. Az 5.2-es rész van a net korlátozásara de abban sincs semmi. Azt mondták a szerződésben volt amit aláírtam több mint 5 éve. Ilyenkor milyen lehetőségem van?

(#1496) Chris0321 válasza Intruder2k5 (#1494) üzenetére


Chris0321
addikt

Végül csak találtam valamit a 79-ik oldalon de mobilról nem tudom bemásolni. Ez lenne az?

(#1497) Chris0321 válasza Intruder2k5 (#1494) üzenetére


Chris0321
addikt

Ezt a két részt találtam ami nekem számít ha jól értelmeztem:

5.2. Az előfizetői szolgáltatás korlátozásának, így különösen az előfizető által indított
vagy az előfizetőnél végződtetett forgalom korlátozásának, az előfizetői
szolgáltatás minőségi vagy más jellemzői csökkentésének esetei és feltételei,
továbbá a megvalósításának módjai
A szolgáltatás korlátozására, azaz az Előfizető által igénybe vett szolgáltatás
minőségi vagy más jellemzőinek, tartalmának lassítására, módosítására, csökkentése,
illetve egyéb módon történő technikai befolyásolására, korlátozására (a
továbbiakban: korlátozás) a Szolgáltató csak kivételesen és az Előfizető értesítése
mellett jogosult.
A korlátozás a megtévesztés esetét kivéve, valamint – amennyiben az előfizető több
előfizetői szolgáltatást egy egyedi előfizetői szerződés keretében vesz igénybe, a
díjtartozás esetét kivéve – a műszakilag kivitelezhető mértékben, csak az előfizetői
szerződésszegéssel érintett szolgáltatásra terjed ki.

Korlátlan hozzáférési csomag sávszélesség korlátozás lehetősége: Szolgáltató az adatforgalomtól
független csomagra szerződött - kis adatforgalmú - Előfizetői felé nem alkalmaz sávkorlátozást, az
egyedi előfizetői szerződés szerinti adatforgalmat elérő ügyfeleivel szemben kiegészítő forgalmi
díjat érvényesít, mert ez az adatforgalom csakis a Szolgáltató minimálisan vállalt határértékeit
meghaladó sávszélesség biztosítása miatt válik lehetővé. Minden, az egyedi előfizetői szerződés
szerinti adatforgalmi határ elérésekor Szolgáltató ideiglenesen 0,06 Mbps sávkorlátozást érvényesít,
mely állapot az érintett Előfizető újabb (kiegészítő forgalmi díjért nyújtott) az egyedi előfizetői
szerződés szerinti adatforgalomi keretének a megrendelésig tart. A kiegészítő forgalmi díj, díjak
mindig a következő havi számlában kerülnek feltüntetésre.

Lényegében értesítést nem kaptam semmit, de akkor ha jól értelmezem legális volt amikor korlátozták a netem mert meghaladtam a 300 Gb-ot viszont komplett idiótának néztek amikor azt állították, hogy illegális az ennél nagyobb letöltés per hónap és, hogy minden másik szolgáltatónál is ez a helyzet.

(#1498) Intruder2k5 válasza Chris0321 (#1497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, hogy nem illegális. Ahogy az sem igaz, hogy minden más szolgáltatónál ez van. Én tavaly július óta vagyok DIGI-s, előtte UPC-s voltam, de már akkor is jóval meghaladtam a 300GB-os limitet, a mostaniról nem is beszélve. Havi 4-5TB körül van az adatforgalmunk családi szinten. Jól is néznénk ki, ha 1Gbit/sec sebesség mellett 300GB-os havi korlát lenne érvényben, miközben ekkora sebességgel ez háromnegyed óra alatt átléphető.

[ Szerkesztve ]

(#1499) Chris0321 válasza Intruder2k5 (#1498) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm a segítséget akkor majd még hétfőn ezt elmondom nekik. Semmi javulást nem várok mert állítólag automatikus a korlát és le se tudják venni így kénytelen leszek ezt a hónapot már így végig csinálni de nagyon nem szeretem ha hülyének néznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.