Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Intruder2k5 válasza taki01 (#1548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosítsunk, sajnos mióta Horizon box van a UPC-nél, azóta a TV-khez kell koax és UTP is, mert ezekben a boxokban nincs beépített modem, így a visszirányos szolgáltatások, mint pl. a videótár, a HGW-n keresztül kapnak hálózati hozzáférést. Persze ha ezekre nem tartasz igényt, és elég csak a "sima DVB-C adás", akkor meg lehet beszélni a szerelővel, hogy ne húzza be az UTP-ket. Viszont UPC-nél van médiacard lehetőség, még a Telekom-nál mindenképp box kell minden TV mellé, és szerintem a UPC DVB-C adások minőségben is jobbak, mint az IPTV.

Net téren viszont biztos nyerő a Telekom, lévén optikán szolgáltat, így a rendelkezésre álló kapacitás jóval nagyobb mint koax-on, ahol a 22Mbps feltöltés már a felső határokat súrolja.

Ha nem okoz gondot anyagilag, akkor én netet a Telekom-tól, TV-t pedig a UPC-től rendelném, egyéb esetben meg mérlegelni kell, és az alapján dönteni.

(#1552) sziszi-fuszi válasza TBMC (#1546) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Saját tapasztalatból a következőt javaslom, s alátámasztásul nálam pont ugyan ez a helyzet.

Internet optikán T-től. Zsigabit Azért, hogy kapj kedvezményt kérd mellé a legkisebb telefonvonalat, amit - gyanítom - úgysem fogsz semmire használni.

Televízió koaxon UPC,-től. Képminőségben és egyébként is sokkal jobbnak tartom az IP-tévénél. Ráadásul - ha arra alkalmas a tévéd - akkor nem szükséges semmiféle doboz, elég egy kártya. Árban nagyjából ugyanott van az ember, mintha mindent egy helyről venne.

Mi alá kell írás?

(#1553) viktorhu válasza taki01 (#1550) üzenetére


viktorhu
veterán

Így van, el kell dönteni, hogy a net vagy a tévé a fontosabb (upc-nél max feltöltés 22 megabit), árban hogy néznek ki, ill. Upc-nél a kábelezés hasonló, mint a diginél, a telekom meg lan kábelt visz a set top boxhoz, nincs koax a rendszerben.

sziszi-fuszi: Mindkét szolgáltató kedvezményt ad az egybecsomagolásra, és kérdés, hogy mekkora a tévé fontossága azon túl, hogy a letöltött filmet azon nézi meg az ember. Ha néha tévézek, jól elvagyok az iptv hd csatornákkal, de ha a stb távirányítója eltűnne, nem biztos, hogy egy-két héten belül észrevenném.

[ Szerkesztve ]

(#1555) TBMC válasza viktorhu (#1553) üzenetére


TBMC
addikt

nagyon köszönöm mindenkinek!
valszeg akkor telekom net + upc tv lesz a választás!

:R

markbellus.hu 

(#1556) sziszi-fuszi válasza TBMC (#1555) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

;] :C

Mi alá kell írás?

(#1557) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, költözés előtt állunk ahol UPC és Digi elérhető.

Eddig Digi TV-t és interenetet használtunk, meg voltunk elégedve vele de sajnos a Spíler TV nagyon hiányzik ezért már most a UPC felé billen a mérleg nyelve (Angol foci és BL meccsek miatt főleg, de a Moto GP is jól jönne végre).

Sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz, a Digi-t se én intéztem az előző helyen de a net amit használtunk az tökéletes volt nekem. Nem tudom pontosan mekkora csomag volt az, de ha ez mondd valamit a torrentek kb 7-8 MB/s-el jöttek amikor minden klappolt.

Na most kinéztem a UPC-nél a Happy home mix 3 csomagot ami tartalmazza a következőket:

-Net: Fiber 500 (garantált 100 mb/s le, 5,5 fel)

-TV: Digital Bronze (68 + 32 HD csatorna)

Ezzel a nettel is meglenne kb az a letöltési sebesség (mondjuk torrentnél) mint a diginél?
Egy laptop, 2 telefon, 1 tablet és a TV lenne rácsatlakozva a routerre.

A tv-hez kapunk valami box-ot, vagy úgy megy mint a diginél (bedugtam a kábelt a tv-be és már ment is minden)?

Köszi előre is!

(#1558) Gubek-Einste válasza zsnorbi21 (#1557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Simán meg lenne mert az 500 Mbps az 62,5 MB/s.
Lehet kérni box-ot és kártyát is ha CI+-os a tévéd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1559) 4Grider válasza zsnorbi21 (#1557) üzenetére


4Grider
nagyúr

A spiler tv kódolt, így mindenképp kérj kártyát.

(#1560) cigam


cigam
félisten

Valaki készített (és karbantartja) a szolgáltatók kínálatát összehasonlító táblázatot? Konkrétan az elérhető csatornákra (és a hozzátartozó csomagokra) gondolok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1561) Intruder2k5 válasza cigam (#1560) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudok ilyenről.

(#1562) cigam válasza Intruder2k5 (#1561) üzenetére


cigam
félisten

Kár ...
Csináltam egy kezdetleges Digi, UPC táblázatot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1563) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
A digi-ről mik a vélemények? Sok jót hallottam róla, nem tudom mi igaz. Minden vezetékes szolgáltatást (internet, tv, telefon) átvinnénk (egyelőre ez erősen elmélet).

Annyit tudok, hogy optikázik, és jó a net. Hallottam olyat is, hogy gond van dvb-c adások minőségével 1000-res net (nagy terheltség) mellett. Csúcs időben lassulás, hétvégén nincs hibaelhárítás.

Kérlek erősítsetek/cáfoljatok meg ezekben!

Mennyi gond szokott lenni a digivel (kb mint a többi szolgáltatóval, több kevesebb)? (mennyire gond, hogy hétvégén nincs hibaelhárítás)
Milyen hibák szokott előfordulni?

Eddig T adsl/vdsl-lel, upc koax-xal van tapasztalatom (jelenleg upc-sek vagyunk).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1564) Bishi válasza ArthurShelby (#1563) üzenetére


Bishi
tag

Én csak netet használok (Bp. XVIII.). Szerintem a DIGI a legjobb net szolgáltató az országban. Semmi bajom nem volt velük az elmúlt kb 8 évben. Ha kértem valamit tőlük mindig megoldották, bár ezek inkább nálam levő okok voltak. Anno volt tvadás is, de sokat nem használtam. A HD adások tetszettek, meg h nem kell semmi doboz, elég egy kártya a tévébe.
Költözés előtt vagyok, igazán hiányzik a DIGi. Még nem tudtam dönteni a Telekom és Upc közt. Ha lenne Digi nem lenne kérdéses mit választanék net szolgáltatónak.

(#1566) viktorhu válasza Bishi (#1564) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha nem nagyon nézel tévét, akkor net alapján érdemes választani. Ha a telekom optikán szolgáltat, akkor azt választanám, ha koaxon, akkor meg össze kell hasonlítani az ajánlatokat.

(#1567) Multibit válasza Bishi (#1564) üzenetére


Multibit
veterán

elég egy kártya a tévébe
Ha pedig valaki nem fizet elő a prémium csatornákra (HBO, Digifilm, Cinemax) akkor még kártya se kell :K

(#1568) Bishi válasza viktorhu (#1566) üzenetére


Bishi
tag

Köszönöm! Így fogok tenni. Úgy tűnik, ahova költözöm, nincs Ts optikai.

(#1569) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Ha rossz helyen keresgélek, akkor kérném, hogy kerüljön át a megfelelő témába. Internet szolgáltatót keresnénk Törökbálint Határ utcára valami normálisat.

Eddig T-home kábeles, vagy UPC tányéros, illetve valami nem túl ismert az amit találtam. Árban a T-home 8000 Ft/hó -t ír egy 130 TV csatorna + 50 Mbit net csomagra. Ettől tudtok esetleg vmi kedvezőbbet?

((A T-home mennyire olyan, mint a UPC, hogy ha lejár a hűség, akkor ide-oda változtatgat az árain, és ha új csomagot kötnél, akkor meg az akciósakból kizár? DigiTV-vel volt ezen a téren csak jó tapasztalatom, de az meg most ott ha jól tudom nincs.))

Minden segítséget előre is köszönök! Ha esetleg valaki jó áron csomagot is tud bekötni szolgáltatótól, akkor priviben az is jöhetne. :R

(#1570) ArthurShelby válasza mh197 (#1569) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Meg kéne nézni/kérdezni, hogy melyik szolgáltató milyen minőségben (milyen technológiával van jelen).

Digi akkor gondolom nincs, Telekom az 50-ből gondolom hogy adsl, UPC meg szintén nincs gondolom (műholdon csak tv jön).

Október óta lejárt hűség után már nem emelhetnek árat (azaz csak az inflációval arányosan), és 2évre is csak készülékkel köthetnek le (szóval csak 1 év hűséged lesz).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1571) 3L1T3


3L1T3
addikt

Sziasztok,

lakás vásárlás előtt állok.

Az általunk kinézett és már lefoglalózott lakásban UPC Fiber Power 500 internet a maximális ami elérhető, míg a jelenlegi albérletben DIGINET 1000-t használunk.

Nyilván tisztában vagyok vele, hogy lassabb lesz az internetem, inkább az érdekelne, hogy a UPC-nél (olvastam hogy a vodafone felvásárolta) várható-e bármilyen fejlesztés. Mert eléggé szánalmasnak tartom hogy a Telekom, Digi optikai kábelekkel operál olcsóbban (XIII. kerület) míg a UPC drágábban elavultabb technológiát kínál. :R

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1572) Gubek-Einste válasza 3L1T3 (#1571) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt nem lehet megmondani, hogy mi lesz és mikor.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1573) Soma01 válasza 3L1T3 (#1571) üzenetére


Soma01
veterán

Ha csak a net szolgáltatást nézzük, akkor a Telekom is jó optikán és a UPS sem rossz a koaxon. Annyira nem elavult az a technológia még, ne ezen múljon a döntés. Nálam a tv döntene és a Telekom az IPTV miatt ki is esik. Nekem jobb tapasztalataim vannak a DVB-C-vel. Meg ott vannak a boxok... Nekem a box mentes megoldás tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#1574) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Régóta ugyanabban a flottában vagyunk és igazából ezidáig nem követtük, hogy más szolgáltató mit kínál ha családon belül szükséges az ingyen telefonálás és kb 400-500MB net.
Az alábbihoz képest valamely szolgáltatónál van jobb ajánlat? Elvesztem kicsit a kínálatban.

Ezt az alapdíjat nem szoktuk átlépni.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#1575) Kbali válasza psg5 (#1574) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem ezt inkább a flottás topikba.

[ Szerkesztve ]

(#1576) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap szerelték a FLIP-es TV-internet-telefont - az ígért időponthoz képest 5 percet késett a szerelő(!) :K -, a számhordozás is megtörtént tegnap éjjel.

A letöltési sebesség a szelessav.net és a speedtest.net szerint is jobb, mint a upc-é:

Az milyen már, hogy ma (július 27-én) 08:27-kor lemondom a UPC szolgáltatást, és közlik, hogy 30.-ra tudják teljesíteni a lekapcsolást?! :Y
Nyomatékosan felkértem az ügyintézőt, hogy a MAI nappal szíveskedjenek lekapcsolni, erre közölte, hogy "megkísérlik" ütemezni mára... :F
Nem mintha éhen halnék a három napra pluszban kifizetett 1 445,50 Ft miatt, csak nem értem...

Holnap adom le a STB-ket, meg a routert a kapcsolt részeikkel, és hurráááá! megszabadultam a UPC-től, spóroltam évi százezer forintot! :C
Közben megkaptam a visszaigazoló e-mailt, mely szerint "... a rendszerről történő lekapcsolást műszaki kollégáink 2018.07.27-én elvégzik." :C
Próbálkozunk, tehát vagyunk...

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#1577) viktorhu válasza Juditta_56 (#1576) üzenetére


viktorhu
veterán

Azt hiszem, hogy nyolc napjuk van a szolgáltatás kikapcsolására.

(#1578) szabogabor10 válasza viktorhu (#1577) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na de új törvény szerint az ügyfél határozza meg, hogy mikortól kéri a megszüntetést. Nincs már 8 napos felmondási idő. Úgyhogy a UPC-nek végre kell hajtania a lekapcsolást a kért időpontban.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1579) yetmanus válasza szabogabor10 (#1578) üzenetére


yetmanus
tag

ugyugy, tavaly októberi törvény ezt gyönyörűen meg is szüntette :D 24 órán belül meg kell szüntetni a szerződést/számlázást, ha az ügyfél ezt kéri, ha nem akarja/tudja teljesíteni, a hatóság az orrukra koppint :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#1580) vgabri1


vgabri1
tag

Sziasztok! Sajnos nálunk csak az Invitel van, és abból is a legalja, mivel még a régi telefonos réz hálózat van kiépítve, ami max 600 kb/s sebességet tud ami semmire nem elég. Fejlesztés egyenlőre nem várható. Más szolgáltató ami többet tudna nincs. Esetleg van valami műholdas vagy mobil megoldás ami korlátlan és max 7000 Ft havonta? Nagyon idegesítő, hogy 2018-ban nem tudnak normális netet biztosítani.

(#1581) Intruder2k5 válasza vgabri1 (#1580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Flottás csomagban vannak már kedvezőbb árú korlátlan mobilnet lehetőségek, ez ügyben nézz be a flottás topikba, ott tudnak segíteni. Egyetlen hátulütője, hogy a SIM kártyás routerek drágábbak, így ha meg is szeretnéd osztani, arra rá kell áldozni legalább 25-30 ezret.

(#1582) vgabri1 válasza Intruder2k5 (#1581) üzenetére


vgabri1
tag

Köszi!

(#1583) Kbali válasza vgabri1 (#1580) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hol az a "nálunk"? A mobilnet mellett nagyobb településeken előfordulnak olyan szolgáltatók, akik mikrohullámon adják a netet (én is ilyet használok). Adnak hozzá antennát, tápfeladót, neked csak egy routerre van szükséged. Nagy sávszélesség nem várható el, ill. közvetlen rálátás kell az adóra, de pl. az én szolgáltatóm most kb. 26/10 megás sávszélt kínál.

(#1584) vgabri1 válasza Kbali (#1583) üzenetére


vgabri1
tag

Mátranovákon sajnos ezt nem lehet megoldani itt nem olyan rugalmasak.

(#1585) 4Grider válasza vgabri1 (#1584) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mátranovákon a Telekomnak kiépített gigabites optikai hálózata van. Előttetek nincs az oszlopon optika?
Ahogy nézem, tévesen szerepel az adatbázisban. Csak Invitel... Meg talán gergiháló.

[ Szerkesztve ]

(#1586) vgabri1 válasza 4Grider (#1585) üzenetére


vgabri1
tag

Igen gergi van még, meg Toldinet de azok sem tudnak többet.

(#1587) Intruder2k5 válasza vgabri1 (#1586) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a mobilhelyzet milyen? Van 4G, illetve mekkora a sebesség?

(#1588) 4Grider válasza Intruder2k5 (#1587) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekomnak van 800 MHz-es 4G cellája a településen amit a Telenorral közösen használnak. Viszont mikrós felhordó hálózata van, tehát viszonylag könnyen túlterhelhető egy-két tucat egyszerre letöltő mobilnet-előfizetővel.

(#1589) Intruder2k5 válasza 4Grider (#1588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 4,5Mbps ADSL-től talán akkor is jobb, főleg, hogy az ehhez tartozó feltöltés esetleg 0,5Mbps lehet.

(#1590) 4Grider válasza Intruder2k5 (#1589) üzenetére


4Grider
nagyúr

Van abban a faluban 50 Mbps-os ed3 hálózat is. Mondjuk nem egy nagy rendelkezésre állású, elsősorban a helyi erőknek köszönhetően...

(#1591) vgabri1 válasza Intruder2k5 (#1587) üzenetére


vgabri1
tag

Igen van 4g.

(#1592) csehe02


csehe02
csendes tag

Sziasztok!

Új házba költözünk lassan Pécs belvárosában, ahol meglepetésemre kiderült, hogy nem nagyon érhető el vezetékes internet, se TV szolgáltatás.
Hosszas nyomozás után arra jutottam, hogy a Telekom kínál Net S plusz csomagot 30/5 Mbit/s le és feltöltési sebességgel (1/0,25 garantált sebességgel) +700ft-ért választható hozzá gyorsító csomag, ami +50MBit/s, de azt még nem derítettem ki mennyi is ennél a garantált plusz. Evvel az a bajom, hogy a garantált értékek nagyon alacsonyak, tartok tőle, hogy gyenge lesz a net és lekoptatnak a Telekomnál, mivel ők teljesítik a garantált számokat.
A Telekom tv-ben csak 34 csatornát biztosít nálunk, Sat csomagot nem, ami megint csak vicc kategória szerintem...
Vidanet és Invitel se érhető el.

Másik opció, amit találtam a Telenor Hello data csomagja, ami korlátlan netet ad.

Illetve Digi vagy UPC sat tv jöhet még szóba.

Esetleg valakinek van ötlete, elsősorban a Net megoldására? Mikrohullámú netet nem ismerem , avval nem is biztos, hogy meg szeretnék ismerkedni...

Köszi!

(#1593) Kbali válasza csehe02 (#1592) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha van mikrós netszolgáltató, akkor érdemes azért ránézni - nekem is az van 10 éve, mert nincs semmilyen madzagos szolgáltató a közelünkben. Jelenleg 4e Ft körül kapom a 30/20-as netet.

(#1594) raider21 válasza csehe02 (#1592) üzenetére


raider21
aktív tag

Nálam a Net S Plusz csomaggal xDSL -en 92/31 Mbit/s a sebesség. Ebben a csomagban a vonali maximum sebességet kapod meg elvileg.
xDSL -en van IPTV, ott azért 34 csatornánál jóval több az elérhető csatorna a nagyobb csomagban. Azt kellene megtudnod valahogy a T -től, inkább egy T -s szerelőtől, hogy az adott lakcímen kb. milyen sebességet tudnak szolgáltatni. Ugye xDSL -nél ez függ a hurokhossztól, és attól is mennyi előfizető van az adott szakaszon; azaz mennyi a vonali-, és az áthallási zaj az adott föld-, v. légkábeoen.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#1595) sipy888


sipy888
aktív tag

Sziasztok,

kábeles TV-ben DIGI-ről váltanék Telekom IP TV-re. Mi a tapasztalatotok minőséget tekintve, melyik a jobb és mennyivel?
köszi előre is

(#1596) pjen válasza sipy888 (#1595) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos nem váltanék.A DIGI- nél nincs egyszerűbb.Kép minőségben szerintem jobb a digi,lányoméknál T.van,tehát látom.A felvétel,megállítás funkciót,ha azért váltanál egy tizen pár ezer forintos box al ki lehet válltani.Ez csak egy vélemény. :)

(#1597) sipy888 válasza pjen (#1596) üzenetére


sipy888
aktív tag

ugyanazon árért 100 mbit otthoni net helyett 1000mbit netem lesz, csatorna szám kb egyforma, de lesz spíler 1 és 2 ami nekem nagyon fontos, a mobilnetem magenta 1 akció keretében 1GB-ról 6 Gb-ra nő és lesz tv go szolgáltatásom. Ez mind a T mellett szól.
Ami ellene, az a felesleges set top box és a plusz 1 távirányító és az esetleges rosszabb képminőség. Kérdés, mennyivel?!

(#1598) viktorhu válasza sipy888 (#1597) üzenetére


viktorhu
veterán

A set top box távirányítója programozható, a tévédet is irányíthatod vele.

(#1599) raider21 válasza sipy888 (#1595) üzenetére


raider21
aktív tag

DVB-C azért jóval jobb minőségű mint az IPTV.

Nagyjából:

IPTV -nél az SD jel 8,5-10 Mbit/s, a HD 10-15 Mbit/s környéke. Míg DVB-C esetében az SD jel bitrátája az kb. IPTV HD adás környékén van fölülről, a HD jel pedig 20+ Mbit/s.

Szóval én nem váltanék a helyedben, ha csak TV -ről van szó. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#1600) pjen válasza sipy888 (#1597) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem rajzolj egy nagy T betűt.Az egyik oldalára ird mértfontos a Digi,másik oldalra mért a T.Azt válazd ahol több lesz a +.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.