Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) #41133696 válasza Rick3D (#1148) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ironikus módon a szolgáltatónak leginkább az otthoni korlátlan Internetnél érdeke, hogy minél kevesebbet forgalmaz, mert már nincsenek olyan csomagok mint régen, hogy olcsóbb, de csak x GB-ot forgalmazhatsz.

Ellentétben a mobilinternettel. Ott két félen áll a vásár. Ha az előfizető a legkisebb csomagra fizet elő, és amennyiben eléri az adatforgalmi limitet sem hajlandó fentebb váltani, inkább nem Internetezik mobilon tovább, akkor az előfizető érdeke, hogy használjon mobilon tartalomszűrőt.Adguard for Android Premium v2.9.70- the world's most advanced ad blocker

Ha az előfizető hajlandó váltani nagyobb csomagba, akkor a szolgáltatónak egészen addig majdnem mindegy, ameddig az előfizető el nem éri a legnagyobb csomagjának belépőszintjét. Onnantól kezdve már nem feltétlen örülnek, ha valaki 20+ GB-ot forgalmaz. Megjegyzem a csomagok úgy vannak kialakítva mobilos fronton, hogy a szolgáltató nem tud ráfizetni, csak a haszonkulcs változó. Pl nekem volt olyan, hogy a mobilinternet keretemnek csak az 1/8-át használtam fel adott hónapban.

Verzetékes "korlátlan" Internetnél viszont, annál jobb a szolgáltatónak mennél kevesebbet forgalmazol, mert ma már idehaza mindenki "korlátlan" csomaggal van a piacon, tehát marad az apróbetűzés ami még mindig ősi de működő trükk, plusz még sok helyen ott van az a tényező mint Nálad, hogy az efi--nek nincs választása.

A hazai Internet forgalom jelentős részét az IPTV és a Bittorent teszi ki. Nyilván az IPTV-t nem korlátozhatja, de az is pörgeti a számlálót. Ami viszont korlátozható lenne, vagy mondjuk úgy segítség a felhasználónak, a reklámok szűrése:

A felhasználót idegesíti, az ISP-nek sem jó, mert a videós reklámok, főleg Youtube-on harmincadjára az NMHH-s reklám zabálja a sávszélességet, és mégis a szolgáltató hálózatán csorog le.

Androidon készült a kép, mert a Windowszos változat nem mutatja mennyi az az adatmennyiség amit megspórolt, de a mobilos igen.

Persze van Windows alá is:Adguard for Windows ver. 6.1.331.1732 - Windows 10 Pro 1703

Egyes szolgáltatók szerződéskötéskor adnak 90 napos AV-IS terméket, mennyivel jobb lenne, ha a 2 éves előfizetés mellé élettartam licences, vagy 2 éves licenccel rendelkező Adguardot adna. A felhasználón múlna, hogy használja vagy sem.

Másik példa, hogy a szolgáltatók gagyi 3-4000 Ft-os routereket adnak ajándékba. Ez annál is jobb lenne :) A felhasználónak is jó, a szolgáltatónak is, főleg többezres licencnél kedvezménnyel :)

(#1152) tsteve válasza Rick3D (#1150) üzenetére


tsteve
senior tag

telenorra gondolsz? ott valóban igy van, most is...szidják is emiatt a telenor topicban..

[ Szerkesztve ]

(#1153) #41133696 válasza #41133696 (#1151) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#1154) Rick3D válasza #41133696 (#1151) üzenetére


Rick3D
senior tag

Én használok ADblockot már évek óta , telefonon és PC-n is nekem ezzel nincs semmiféle gondom. Köszi az ismertetőt :)

(#1152) tsteve A tmobilra gondoltam , a tmobilnál a telefon előfizetésemnél minden hónapban máskor kell fizetnem a számlát ami maga után vonja hogy minden hónapban más napra esik az a nap ameddig él pl az 500mb internetem amit kapok a csomagban vagy az előfizetési díj amit letelefonálhatok , és ez eléggé fontos ha nem akarok havonta kidobni pár ezrest megpróbálom mindig kihasználni de nem túllépni :)
Ha már Tmobil - lejár a hűségidőm én megyek vissza kártyásra és ami ennél is fontosabb soha többet nem fogok telefon-előfizető ügyfél lenni náluk :C

[ Szerkesztve ]

(#1155) tsteve válasza Rick3D (#1154) üzenetére


tsteve
senior tag

nálam ez mindig a hónap utolsó napja... eddig szól a számla... az adatkeretek meg 3-a körül járnak le nálam és minden ismerősömnél is.. a Telenor viszont tényleg szétszórtan kezeli a fordulónapokat még most is, nézz be a topikjukba, folyton emiatt hangos..

[ Szerkesztve ]

(#1156) Rick3D válasza tsteve (#1155) üzenetére


Rick3D
senior tag

Visszanéztem pár számlát hogy biztosat tudjak írni. 2017-re vonatkozóan.
1.16
2.17
3.19
4.17
5. még nem jött meg és már 20. van
Nem kenyerem a hazudozás :)

[ Szerkesztve ]

(#1157) tsteve válasza Rick3D (#1156) üzenetére


tsteve
senior tag

ezt nem is állítottam, csak annyit hogy a többség tudtommal a t-mobile-nál hónap legvégén zár a számlával, adatcsomagokat meg általában 3-a körül zárnak, én csak konkrétan ilyeneket ismerek, viszont a telenornál totál káosz van ilyen téren... összevissza fordulónapoznak szinte a kezdetek óta..jól szétszórva az ügyfeleket a hónap különböző napjaira... te milyen csomagban vagy a t-mobile-nál ha nem titok?

[ Szerkesztve ]

(#1158) Rick3D válasza tsteve (#1157) üzenetére


Rick3D
senior tag

Aranytárskártya
Telenornál mi a fenéért van ekkora káosz ? :DDD Szerencsére soha még csak szóba sem kerültek nálam :))

[ Szerkesztve ]

(#1159) Bozek válasza Rick3D (#1156) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ne azt nézd, hogy mikor jön meg a számla, hanem azt, hogy a benne lévő számlázási időszak meddig tart. A Vodafone-nál se mindig ugyanazon a napon jön meg, de 13. a számlazárás napja, a mobilnet is addig tart.

(#1160) #41133696


#41133696
törölt tag

Az előzmények:
A táblagépem kiszűrte a UPC hívását tegnap. Így van beállítva, csak azok tudnak elérni, akik rajta vannak a névjegyzékem listáján. Sőt azok közül is csak azok, akik a fehérlistán tanyáznak :)

Ma megjött az ajánlat:

[kép]

Amivel kapcsolatban elkezdtem felsorolni nekem miért nem jó.

Most pedig annak áttekintése, hogy mennyivel vagyok előrébb, hogy az Inviteltől (ahol szeptemberig fizettem havi 17000-18000 Ft-ot úgy, hogy minden tőlük volt, 2 CA modul + 1 STB, Mobil 15 opció, és Start Max telefon, Családi Extra DVB-C, és amikor kiesett a szolgáltatás akkor még a telefon sem működött illetve a TV sem. Persze volt olyan is, hogy csak az egyik vagy a másik nem. A Mobilszámok hívása meg olykor 6000 Ft kiadást is jelentett.

Privátban Kabelmaniaval szépen kiszámoltuk, hogy nekem a UPC Fiber Power 240 a 4062 Mbps-os havidíjával, plusz a T-nél az IPTV és VoIP+ HBO így, hogy nem egy szolgáltatónál vagyok, is olcsóbb (3000-4000 Ft-tal) mint a korábbi
Invitelnél töltött időszakom alatt az ottani havidíjam volt úgy, hogy minden szolgáltatás tőlük volt, és még az HBO nem is volt benne.

Városon belül ekkora eltérés van az egyik belvárosi címem és a másik között. Az alsó speciális kedvezményben részesül.

Ráadásul így olyan extráim vannak, mint:

- Az eddigi 100 Mbps helyett 240 Mbps UPC Connect Boxszal, ami nálam szépen teljesít Puma 6 ide vagy oda
- Jelenleg három készüléket törlesztek a Telekomnak: Huawei MediaPad M3 8.4" 4 GB RAM/64 GB ROM 4G/LTE; LG 43UH6207 4K és LG 32LF632V
- Van TV GO
- Szuper HBO MaxPak (HBO GO és HBO OD) kedvezményesen
- Hoppá Plusz díjcsomag (5000 perc vezetékes és mobilszámok T-Mobile, Vodafone, Telenor)
- IPTV Szuper Családi HD két darab Magyar Telekom - Tatung STB-3112 CDA IPTV Set-Top Box-szal
- Az ED3-tól eltérő VDSL2 Bonding technológián szolgáltat a Telekom egy ZTE ZXHN H368N HGW ami erre a feladatra kiváló. Ráadásul a HGW két telefonvonalat (két érpár) fogad be egyszerre. Így biztonság van akkor ha a UPC hálózata teljesen kiesik.

A jelek szerint Berettyóújfaluba is jön a Telekom optika Gbps-os sebességgel!

[ Szerkesztve ]

(#1161) headhunter válasza #41133696 (#1160) üzenetére


headhunter
addikt

"A jelek szerint Berettyóújfaluba is jön a Telekom optika Gbps-os sebességgel!"

Van már referencia település, mit építenek ki?

1. Földbe fektetett vezetékek cseréje optikára?

2. Légkábel "full" optika egész Berettyóújfaluban?

0,4mm-es rézvezetéken most is alig "döcög" el 2km-re a 10Mbit...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

10-ből lesz 1000-es 2018 végére? [link]

[ Szerkesztve ]

(#1162) #41133696 válasza headhunter (#1161) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs róla információm :(

Viszont van egy olyan tippem, hogy ott lesz a Berettyó TV is a lakosság fórumon :K

(#1163) headhunter válasza #41133696 (#1162) üzenetére


headhunter
addikt

Elmész?

(#1164) #41133696 válasza headhunter (#1163) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem valószínű, de lehetséges, arra a napra két dolog van beírva a naptáramba, nem ütközik vele.

Utána majd úgyis kiadnak egy közleményt.

Viszont ha készen lesz jó tárgyalási alapnak fog bizonyulni a UPC-vel szemben. Még optikai Internettel nincs tapasztalatom, ha hozza azt a rendelkezésre állási időt amit az xDSL, akkor még az is lehet, hogy majd váltok rá.

A Telekommal lényegében csak jó tapasztaltaim vannak, amikor hibám volt, akkor is gyorsan reagáltak (igaz ez 2015 áprilisa előtt volt, azóta nem volt hibám a Telekomnál.

Jó lenne a földkábel (sőt a népliget utca egy szakaszán kénytelen lesz azt fektetni), de a légkábel kiépítése olcsóbb és javítása is egyszerűbb. Ettől függetlenül reménykedek hogy földkábel lesz.

Ezt egyébként láttad?

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/gyorsitoopcio

Korábbi hozzászólásomból:

Feltételezem, Berettyóújfaluban kezdik el, és nem itt fejezik be 2018-ban :)

Ha tényleg elérhető lesz a Gbps, akkor az Invitel elég nehéz helyzetbe kerül. DIGI már nem fog ide jönni, de felesleges is lesz. A UPC is lehet hagyni fogja a 4062 Ft-os árat a 240-es netnél és nem emeli.

(#1165) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Kábeltv és internetben melyik a jobb, upc vagy telekom? Iptv-nek vannak előnyei, hátrányai a másikhoz képest?
Elő akarok fizetni, de fogalmam sincs, hogy melyiket. 2 tv-re lenne, az egyik rögzítős box legyen. A upc vagy a telekom ad jobb boxokat? Mindkettőnek van már optikája az utcában.

(#1166) #41133696 válasza fsanyi78 (#1165) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az IPTV elvesz a sávszélességedből. A címeden nézd meg, hogy milyen a maximális elérhető Internet sebesség a Telekom oldalán. A UPC-nél valószínűleg már ED3-van, ott akár 500 Mbps is lehet, Telekomnál ha szerencsés környéken laksz akkor Gbps is akár.

(#1167) sziszi-fuszi válasza fsanyi78 (#1165) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha jól sejtem, akkor a 29-es körzetben laksz. Ott van a UPC-nek és a Telekomnak is optikája. Amennyiben így van, én (saját tapasztalatból) azt javaslom, hogy internetet a Telekomtól, Tv-t UPC-től, még akkor is, ha ez így drágább. Szvsz az IPTV minőségben meg sem közelíti a UPC által DVB-C-n nyújtott szolgáltatás minőségét. Ugyanakkor a Telekomnnál lényegesen nagyobb sávszélesség érhető el mind letöltés, mind feltöltési irányban. (1000/200) A UPC-nél használhatsz mediacard-ot a Telekomnál kötelező a BOX. Ha mindenképp szükséged van a BOX-ra akkor abban a Telekom lényegesen jobb, mint a UPC. Ajánlom figyelmedbe a UPC-s topik ide vonatkozó részét.

Mi alá kell írás?

(#1168) LionW


LionW
tag

Sziasztok!
Manapság milyen az invitel minősége? Ők kezdték el itt helyben terjeszteni az optikai netet, és egész jó áron, havi 5 ezer forintért kb ki tudnánk váltani a mostani 11 ezer forintos telekom előfizetésünket(Tv és vezetékessel egy csomagban lenne, mint jelenleg).
A telekommal nem sok gondunk volt az elmúlt évek során, ezért érdekelne hogy inviteltől is várhatunk-e hasonló minőséget. Sebesség ügyileg 10/0.5-ös netet cserélnénk 60/5-ösre.
Az upc is fejleszt helyileg, okt-dec időszakra ígérik az optikai netet,és kicsivel drágábban, de gyorsabb netet adnának. Megéri várni, megbízhatóbbak annyival, vagy manapság már az invitellel sem szokott gond lenni? Régen sokan szídták őket, ezért érdekelne.

(#1169) #41133696 válasza LionW (#1168) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megéri várni a UPC-re. Többet ad. Az Invitelnél nem kapsz olyan Streaming szolgáltatást mint a Telekomnál a TV GO, vagy a a UPC-nél a Horizon Go, az HBO is a UPC-nél van a legkedvezőbb áron.

(#1170) Bozek válasza #41133696 (#1169) üzenetére


Bozek
nagyúr

Már ha szüksége van streaming szolgáltatásra és HBO-ra. Egyébként az előbbi megoldható külön előfizetéssel a Telekom-nál, nem kell hozzá az, hogy náluk legyen a TV szolgáltatás.

(#1171) #41133696 válasza Bozek (#1170) üzenetére


#41133696
törölt tag

Aki csak Internet hozzáférést vásárol az ISP-től ott tényleg csak az ár/érték arány számít, annak függvényében, melyik mennyibe kerül, milyen platformon szolgáltat.

(#1172) LionW válasza #41133696 (#1171) üzenetére


LionW
tag

Csak az netsebesség és az ár miatt váltanánk, tv csatornákból az invitelnél is megvan amit nézni szoktunk.
Közben utána néztem, ez nem is optika lenne, hanem DOCSIS 3.0 kábel, ilyen hálózatnál a ping milyen szokott lenni? A telekom ha jól látom vdsl2, ezzel egész jó 20-25 körüli ping van, játékok miatt ez is fontos, packetloss, jitter sincs.

(#1173) #41133696 válasza LionW (#1172) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos nekem volt invitel ED3 internetem, sok karbantartás és kimaradás volt. Igaz a kiszállás gyors volt náluk. 100/8-as Invitel Internetem volt.

Most UPC Fiber Power 240-van az is ED3-as:

Pinggel nincs bajom.

(#1174) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reggel találtam a postaládában...

(#1175) #41133696 válasza Intruder2k5 (#1174) üzenetére


#41133696
törölt tag

A UPC-nek fel kell kötnie a gatyát. Olyan helyzetben találja magát mint itt az Invitel.

(#1176) Intruder2k5 válasza #41133696 (#1175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen. Van még cirka ~1 hét a UPC hűségemből, aztán elkezdek majd érdeklődni...

(#1177) headhunter válasza Intruder2k5 (#1174) üzenetére


headhunter
addikt

Ilyen árral versenyezni, szinte lehetetlen... :Y

UPC+Telekom+Invitel árak :

(#1178) 313313 válasza headhunter (#1177) üzenetére


313313
addikt

Biztos lehet, csak az a profit rovására menne...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#1179) Intruder2k5 válasza 313313 (#1178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már itt vagy, itt válaszolok a flip topikos posztodra, ott nem akartam beleszólni és tovább görgetni az off-ot. Szóval ez nem a flip-el való konkurencia okán van, mert nálunk nincs is Telekom hálózat. UPC kábel és Invitel VDSL ami elérhető, és most húzták be a DIGI optikát az elmúlt hónapban. Ezt a csomagot új terülteken szokták bedobni, amolyan bevezető kampányfogásként. Az egy év lejárta után sajnos ezt nem lehet meghosszabbítani, szóval ez az ár csak addig érvényes, utána a honlapon is elérhető árak jönnek majd.

(#1180) #41133696 válasza Intruder2k5 (#1176) üzenetére


#41133696
törölt tag

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a DIGI és Telekom esetében az olyan területeken ahol Gbps-mal szolgáltatnak hány százalékos az olyan user error aminél a tényállás, hogy laikus efi csak azt látja, hogy 1000 Mbps + 3000 Ft (vagy 4000 Ft), és megrendeli egy relatíve olcsó PC-re, majd amikor a HDD-s gyenge CPU-s gépe (azt már nem is mondom, hogy 100 Mbps-os routerrel súlyosbítva) betelefonál hogy nincs meg a kívánt sebesség és szálljanak már ki :)

Nálam 3 SSD van a gépben, de az i5 6600K-nál Gbps-mal lehet lennének érdekességek Steamnél például :D

DIGI-nél állítólag a hibaelhárítás keményebb mint UPC-nél, mert olvastam olyat, hogy a szerelő hétvégén nem ment ki...

Amiben a DIGI, UPC, Invitel gyengék, az a telefonszolgáltatás. Aki sokat telefonál Telekomos vezetékes számokat hív (és jó esetben ilyet hív vezetékesből) plusz még 20/30/70-es mobilszámok is játszanak, ott bérelt helye van a Telekom Hoppá Plusznak!

[ Szerkesztve ]

(#1181) bopeti98 válasza #41133696 (#1180) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha user error miatt megy ki a szerelő, akkor nyilván kiszállási díjat kell fizetni. Plusz a Diginél ha a digitális tévével van problémád de nem bérelsz boxot vagy CAM modult, akkor is kell fizetni a kiszállásért, mert hiába jön kódolatlanul a digitális adás, a szerződés szerint analóg tévé van. Mondjuk ez a fenti esetben tárgytalan meg a díjmentes Digi Film miatt amúgy is jár egy díjmentes box vagy CAM modul, és akkor máris digitális előfizetés van.

Meg sokaknak amúgy a Digi tévéje sem felel meg, mert kissé "fapados". Ebből mindig szokott vita lenni a Digi topikban. Pl nincs az mint a Telekomnál hogy tévézés mellett egyidejűleg akár 2 felvétel is mehet 2 különböző csatornáról, meg nincs műsorvisszanéző, videótéka, MoziKlub, HBO OD, távoli felvétel beállítás...stb.
Így a Digi TV csak azoknak jó, akik nem akarnak többet sima mezei tévé nézésnél, vagy nem sajnálják a pénzt valami dupla tuneres, felokosítható, hiper-szuper boxra.

[ Szerkesztve ]

(#1182) #41133696 válasza bopeti98 (#1181) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na igen, nálunk pl a Telekomnak az IPTV-vel is bérelt helye van, mert:

- +1 lehetőség kedvezményes készülékvásárlásra
- Nincs állandó CA modul csatornasorrend variálás mint az Invitelnél volt, szinte havonta, sőt megesett, hogy havonta akár kétszer is.
- és nagyon fontos az a biztonság, amit csak egy plusz szolgáltató adhat meg az ISP mellett, na meg a kedvezményes HBO GO, és OD. Utóbbi azért fontos, mert ha kiesik nálam a UPC szolgáltatása hiba miatt, az OD-re meg úgy egyébként a Telekom IPTV-re és VoIP szolgáltatásaira továbbra is támaszkodhatok.

és igazából még anyagilag sem jön ki rosszul, múltkor konzultáltuk meg kabelmanival még olcsóbb is jelenleg így két szolgáltatótól igénybe vennem ezeket a szolgáltatásokat, mint amennyit korábban az Invitelnek fizettem, aztán ha ott kiesés volt, sok esetben nem részleges, hanem se telefon se Internet se TV... meg ott ugye nem kap az ember a pénzéért kényelmi szolgáltatásokat.

Amúgy amit írtál az papír szerint működik, de az is befolyásolja milyen helyzetben van a piacon a szolgáltató... ugye volt tavaly az az eset amikor a Flash-es legnépszerűbb sebességmérő oldalak hibásan jelezték ki a sávszélesség értéket. Akkor az egyszer ugrasztottam őket hiába, és a UPC nem számlázta ki :)

(#1183) 313313 válasza Intruder2k5 (#1179) üzenetére


313313
addikt

Azt hittem, hogy ez egyfajta válasz lehet a Flipre...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#1184) bopeti98 válasza #41133696 (#1182) üzenetére


bopeti98
őstag

Az azért ritka hogy olcsóbb legyen ha két külön szolgáltatótól van. Nálad amúgy elérhetőek a UPC Mix Príma csomagjai vagy csak a sima Trio csomagok?

(#1185) #41133696 válasza bopeti98 (#1184) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja ritkán, de összejöhet, nekem azért is sikerült, mert 4062 Ft-ot kell csak fizetnem a 240-es Internetért.

Csak ez van.

(#1186) bopeti98 válasza #41133696 (#1185) üzenetére


bopeti98
őstag

Ez a Trio XL elég drága. Nem éri meg.
Azért kérdeztem, mert egy köröstarcsai ismerősöm pár hete kötött MIX Príma L csomagot, és ha beírom a címét a honlapon is kiadja:

Ez azért nem rossz.
Próbáld meg te is a csomagajánlatoknál csak úgy beírni a címedet, hogy mit ad ki. Ezt a csomagot elvileg az új építésű területeken adják.

(#1187) #41133696 válasza bopeti98 (#1186) üzenetére


#41133696
törölt tag

Emailben ezt kaptam.

Rákeresve:

(#1188) bopeti98 válasza #41133696 (#1187) üzenetére


bopeti98
őstag

Az az e-mail-es ajánlat is egész jó, de abban is igazad van, hogy ha két külön cégtől van minden, akkor kicsi az esélye hogy teljesen "középkor" legyen véletlenül. :)

Nekem lassan 2,5 éve minden a Telekomtól van (az internet előtte is tőlük volt), de még sosem volt 1 óránál hosszabb kiesés, és az is valamikor éjszaka mint tervezett karbantartás. :)
Az internet is minden körülmények között jön max sebességgel:

(#1189) viktorhu válasza bopeti98 (#1181) üzenetére


viktorhu
veterán

Viszont analógban a digi egy csomó csatornát nem ad, szóval fura, ha ott meg feltétel a box bérlése.

(#1190) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Digi kábeltévés szolgáltatása, hétvége van, és ugyanúgy bekockásodik és elmegy az adás mint múlt hétvégén. Szuper. Én mondjuk nem, de a családban páran néznék a meccset, azoknak most felment a vérnyomása. Ja, ügyfélszolgálat mint olyan nem elérhető.
Országos a jelenség, vagy helyi? (Szeged)

(#1191) #41133696 válasza lugosi (#1190) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jól érzem, hogy hétvége miatt - ráadásul most még hétfőn is ünnep van - nem várható kiszállás?

(#1192) lugosi válasza #41133696 (#1191) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erős a gyanúm, hogy ilyenkor ők is csökkentett létszámmal üzemelnek, úgyhogy szerintem nem valószínű, de kizártnak nem kizárt.

(#1193) #41133696 válasza bopeti98 (#1188) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja nálunk anyuméknál minden a Telekomtól van, és ők a példa rá, hogy a 10 Mbps még manapság is elég ha valaki csak tévézik, Facebookozik, Skype-ozik, és telefonál. Faternál HD Ready Streamen megy az egyik STB, mert Full HD-s monitor van, anyumnál meg egy CRT ott az SD Stream fut.

(#1194) Lalikiraly válasza Intruder2k5 (#1174) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez durva ajánlat, kár hogy sem a routerünk, sem a noti nem bírnákipörgetni, meg kb feleslegesen sok is nekünk... Mi most magában a Diginet 100 ért fizetünk havi 2700 at. A TVt meg letojják, hog megy e. Mondjuk mi amennyit nézzük...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#1195) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erről az internetszolgáltatóról hallott már valaki? Északnet
Miért nincs ennek normális honlapja?
Korábban Onecom netem volt, de átvette ez, és már csak telefonon lehet megtudni azt, hogy milyen csomagok vannak :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1196) lugosi válasza Lalikiraly (#1194) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy tudom, hogy az 1000-es nethez saját routert ad a digi, de ha rosszul tudom majd kijavítanak.

(#1197) Intruder2k5 válasza Lalikiraly (#1194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, szerintem én is csak azért fogok előfizetni rá, mert ez van az akciós csomagban. Amúgy a 200/100 vagy az 500/200 vaciláltam, amíg nem hozták ezt a szórólapot. Nekem a routerem bírja, az meg nem különösképp probléma, hogy egy klienssel nem lehet megakasztani a netet. Ha egy-egy gép és noti elbír mondjuk 2-300Mbps-t, akkor 3 klinessel is tudod úgy használni a netet, hogy azok nem zavarják egymást, ennyiből mindenképp jó.

Ezek a csomagok már régen nem egy kliensre vannak méretezve, 1000Mbps nettel egy többgenerációs nagy család, vagy egy vállalkozás is bőven elvan, de még az 500Mbps-el is.

[ Szerkesztve ]

(#1200) makoss válasza makoss (#1195) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.