Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) taki01 válasza Intruder2k5 (#200) üzenetére


taki01
őstag

Azt hittem hogy kijönnek és beállítják.

(#202) Intruder2k5 válasza taki01 (#201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt kétlem! Bár nem olvastam végig az ismertetőt, személy szerint nem érdekelt. :)

(#203) Gubek-Einste válasza taki01 (#201) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Majd ha lesz valami arról biztosan lesz valamilyen formán értesítés, ha más nem is legalább egy e-mail-t küldeni fognak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#204) #78121280


#78121280
törölt tag

NMHH mérődobozzal kapcsolatban:

Tegnap felkerült a szerződés minta érdemes átolvasni...

Link

Illetve ahol az igényt kell leadni,ott pár napja megjelent ez is...:

Ne igényeljen, ha 150 Mbit/mp-nél gyorsabb az internete!
Jelenleg azokra a szolgáltatásokra koncentrálunk, amelyeknél a szolgáltató által ajánlott sávszélesség kisebb mint 150 Mbit/másodperc.
Ha az Ön előfizetéséhez 150 Mbit/másodpercnél nagyobb névleges letöltési sebesség tartozik, akkor kérjük, hogy egyelőre ne igényeljen mérődobozt.
Később természetesen a szupergyors internetcsomagok felhasználói számára is elérhetővé tesszük majd ezeket a mérőhardvereket.

Célunk a reprezentatív minta létrehozása
Az NMHH arra törekszik, hogy a kihelyezett hardveres mérőeszközök adataiból területi szempontból is reprezentatív, közcélú, anonimizált adatbázist hozzon létre Magyarország pontos szélessávtérképének megalkotásához.
Ezért előfordulhat, hogy az Ön igénylését azért vagyunk kénytelenek elutasítani, mert az Ön által megadott címen működő mérőeszköz adatai statisztikai szempontból torzítanák az adatbázis pontosságát.
Ezért ha elutasító levelet kap tőlünk, az alapvetően azért van, mert az igénylése nem felelt meg a fent leírt két, döntő fontosságú szempont valamelyikének.

(#205) #78121280 válasza Gubek-Einste (#203) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem most jött e-mail a GLS-től,hogy a csomagot átvette az NMHH-tól és következő munkanapon szállítja az az Hétfőn.. :DDD
A profilomban is megjelent a mérőbox.

(#206) #41133696


#41133696
törölt tag

(#207) Intruder2k5 válasza #41133696 (#206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Előtted éppen erről beszélnek...

(#208) #41133696 válasza Intruder2k5 (#207) üzenetére


#41133696
törölt tag

Láttam, de a 204-es hozzászólásban nem az a link volt.

(#209) #78121280 válasza #41133696 (#208) üzenetére


#78121280
törölt tag

Naná,hogy nem az mivel a szerződés mintát linkeltem, oda is van írva. :C

(#210) #41133696 válasza #78121280 (#209) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor ezt megbeszéltük, mert pont a mérődobozos link nem szerepelt sehol a topicban.

Egyébként igényeltem én is.

(#211) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

A mai napon át is vettem az NMHH mérődobozát, gyári TP-Link dobozban volt + adtak hozzá egy nagy borítékot a szokásos feltéteke és többivel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#212) #41133696 válasza Gubek-Einste (#211) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, nekem meg holnap hozza a futár :)

(#213) kolanda


kolanda
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, egy rokonom most költözött Budapestre, albérletbe, és a lakásban nincs internet hozzáférés. 10 hónapig fog ott lakni, tehát hűség nélkül kéne. A nagy sávszél nem fontos (~4Mbit/s elég), a költség viszont igen. Milyen szolgáltatást tudnátok ajánlani? 1068 Szófia utca

Előre is köszi a segítséget!

(#214) Gubek-Einste válasza kolanda (#213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szomszédoknál mi van bekötve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#215) btz válasza #41133696 (#210) üzenetére


btz
addikt

Nem akarok paranoiát szítani, de ezzel a kütyüvel a hatóság a netsebességen kívül elég sok mindenbe bele turkálhat a lanodon.
Jó tudom senkinek sincs félni valója meg minden, de mikor ilyeneket hallani külföldi hírakben hogy xy-t meghurcolták egy kis torrentért.... Én épp ezért inkább nem köttetem be ... Isten ments hogy én bárkit is elriasszak a kütyütől, meg nem mindenki torrenthuszár, de azért na ...

ⓑⓣⓩ

(#216) #41133696 válasza btz (#215) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem torrentezek.

(#217) kolanda válasza Gubek-Einste (#214) üzenetére


kolanda
tag

Utána néznek, az előző tulajnak T-home os nete volt de mivel van egy szép kis tartozás amit ki tudja mikor rendez, a közeljövőben a T-home nem opció :/

(#218) Gubek-Einste válasza kolanda (#217) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bérleti szerződéssel kérheti, hogy neki kössék be, ő nem ugyan az aki korábban volt előfizető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#219) kolanda válasza Gubek-Einste (#218) üzenetére


kolanda
tag

T-homenál 73E re jönne ki a 10 hónap a legkisebb csomaggal, UPC nél 25E+ belépés/bekötés amire nem találtam árat.

[ Szerkesztve ]

(#220) Intruder2k5 válasza kolanda (#219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg kell nézni, 10 hónapnál már lehet, hogy olcsóbban kijön, ha megköti 12 hó hűséggel, akkor kevesebb a havidíj, nincs belépés, stb...

(#221) dptrsk válasza kolanda (#219) üzenetére


dptrsk
addikt

Upc 2500/hóért mit ad?

(#222) Gubek-Einste válasza kolanda (#219) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kereső nem adja a ki az utcát így nem biztos, hogy van ott UPC.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#223) kolanda válasza dptrsk (#221) üzenetére


kolanda
tag

Összekevertem, DIGI ad 2500 ért oda "ritmo" csomagot :)

(#224) btz válasza #41133696 (#216) üzenetére


btz
addikt

A torrentet csak példaképp hoztam, de ha nem torrenteznék sem szeretném beengedni a mindent látó nagytestvért a hálómra. Főleg hogy Big Brother szinten ip kamerázva van a lakás. :D

ⓑⓣⓩ

(#225) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Mi jelenleg invitelesek voltunk, az az egy szolgáltató volt elérhető az utcánkban, a Telekom pedig nem tudta megmondani, hogy mikor tudnák azon a részen kiépíteni (az utca másik oldalán van telefonvonal). Így maradt tehát az Invitel drágán de legalább szar minőségben. 10/2 Mbit net és analóg!!! kábeltévé. Az adás minősége pocsék 1-2 csatorna kivételével. Az szerződésre az van írva h október 11. a teljesítéshez viszont az, hogy november 11. Akkor októbertől már lemondhatom, igaz? 8590Ft-ot fizetünk ezért a minőségi szolgáltatásért... A Telekomnál a honlap szerint elérhető számomra a 20Mbites net és a családi +hd iptv csomag. 9120Ft-os áron. Nekem bőven megérné azt a 600ft pluszt a nagyobb sávszélesség és a több, jobb minőségű csatorna. Ha bemegyek mostanában a téhez, akkor kérhetek ellenőrzést hogy be tudják e kötni az adott csomagot és tudják e biztosítani a maximális sebességet?

[ Szerkesztve ]

(#226) Gubek-Einste válasza Revoltek (#225) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy elérhető az még nem jelenti, hogy meg is lesz a teljes sebesség, xDSL-nél erősen függ a távolságtól, hogy mennyi is lesz.
ADSL esetén ne is gondolkodjál IPTV bekötésen mivel az levesz a net sebességből így könnyen lehet, hogy lassabb lesz a kapcsolatod mint amennyi most, inkább Sat TV köttessél be helyette.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#227) #41133696 válasza btz (#224) üzenetére


#41133696
törölt tag

A mérőszkript is publikus:

szerk: Lehet éjszakára mindig az egyébként jelenleg dobozában pihenő ASUS RT-N10 PLUS EZ N Wireless Router-t kötöm a kábelmodemre :) Csupán azért, hogy ne a lényegesen drágább routert terhelje.

[ Szerkesztve ]

(#228) #41133696 válasza #41133696 (#227) üzenetére


#41133696
törölt tag

Annyit jeleznék, hogy a továbbiakban, az ezzel kapcsolatos fejleményeket, ide írom:

SamKnows és NMHH internet sebességmérés

(#229) Revoltek válasza Gubek-Einste (#226) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Az oldalukon nem engedi a Sat TV kiválasztását. Nekem az is megfelelne...

(#230) #41133696 válasza Gubek-Einste (#226) üzenetére


#41133696
törölt tag

Olyan helyen, ahol a T-nél elérhető az IPTV, már új SAT TV-t nem értékesít.

(#231) Revoltek válasza #41133696 (#230) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Akkor kijelenthetjük, hogy beszoptam, mert az elérhető legmagasabb netet szerettem volna (20Mbit) és azt már akkor gondolom a TV mellett nem tudják biztosítani. Vagy úgy van kiszámolva a net sebessége, hogy azért csak 20 mbit érhető el, hogy a TV-re is jusson?

(#232) totron válasza Revoltek (#229) üzenetére


totron
addikt

Ne akarj olyat, iszonyat pocsék az SD csatornák képe és hangja.

(#233) #41133696 válasza Revoltek (#231) üzenetére


#41133696
törölt tag

Invitelnél általában úgy van kiszámítva, Telekomnál sajnos nem.

Anyuméknál ilyen előfizetés van:

Ha mind a két STB ki van kapcsolva akkor optimális esetben:

egyébként pedig:

jobb esetben két SD Stream mellett:

pedig több mint 15-öt bírna a vonal:

vagy kevésbé jó esetben.

A korábbi telekomos címemen SAT TV volt, csak váltottam 60-as Invitelre, és a Telekom szolgáltatásokat átköltöztettem a másik lakásba, de oda már csak IPTV mehetett :) Mondjuk a szüleim is azt akarták, mert nem akartak tányérral meg felhővel szívni.

(#234) Revoltek válasza totron (#232) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Jelenleg is iszonyat pocsék a csatornák minősége analóg kábeltévé csomaggal...
Annyira nagy igény 2015-ben, hogy legyen egy 20 megás netem és jó minőségű csatornák egy megyeszékhely melletti faluban?
Hihetetlen ez az egész...

GoodSpeed:
Akkor úgy néz ki, a telekommal sem járok sokkal jobban. Megnézem, hogy más szolgáltató vállal-e ide műholdas tévé bekötést.

(#235) totron válasza Revoltek (#234) üzenetére


totron
addikt

Inkább az analóg zaj (egy bizonyos szintig), mint a digitális mosottság. Hihetetlen mélységekbe tudnak menni.
Egy faluban? Fájó, de igen. Hidd el, megannyi középvárosban is igen jónak számít a gyakorlati 10 mbit. Persze mindig akad szórás, szerencsésebb vidékek és elhanyagoltabbak (közigény nincs pl.), de általánosságban kimondható, hogy sokat szeretnél, igen. Még ha ezen a felületen értik is az emberek mit és miért akarsz.

(#236) btz válasza Revoltek (#234) üzenetére


btz
addikt

Welkám tu dö valóság 😀

ⓑⓣⓩ

(#237) #41133696 válasza Revoltek (#234) üzenetére


#41133696
törölt tag

Idén áprilisig nekem is a leggyorsabb vezetékes netem 20-as VDSL2 volt a Telekomtól. A 30-as már nem ment mert 1200 méterre vagyok a DSLAM központtól. Arra akartak nekem IPTV-t eladni, és akkor még három STB-s SAT TV volt. De egyfelől - bár a 20-at mindig hozta -, már önmagában a net is kevésnek számított, másfelől MAX 1 HD Stream mehetett volna, és az is 8-10 Mbps-ot vett volna le az egyébként is a Steames életvitelhez mérten csekélyke sebességből.

Aztán jöttek az inviteles ügynökök, és sikeresen beszerveztek :D A céggel korábban több mint 8 évig volt kapcsolatom, szóval nem volt ismeretlen számomra, csak annyi volt a változás, hogy elhozták azt a technológiát, amit 10+ évvel korábban a debreceni nagyvárosi előfizetők élvezhettek leginkább csak a megyében, a kábelnetet.

Az ED3-mal sok jóság érkezett, 3x gyorsabb Internet, a DKTV 1080i-s FHD a lakásban lévő összes erre alkalmas tévékészülékén úgy nyújtotta a remek minőséget, hogy közben nem vett le semmit a sebességből, és a telefon 1200 Ft-os havidíja korlátlan vezetékes telefonálást biztosított. Szóval ezért váltottam.

Jelenleg a három tévéből, kettőn van DKTV. Az első STB ingyenes, a másodikat cseréltettem Invitel CA modulra, aminek a havidíja 690 Ft/hó. A harmadik TV-n pedig ingyenes megy az analóg adás.

Most elkezdték húzni a városban is az optikát (UPC), de más cégek is pályázhatnak. Most minden bizonnyal egy szoros verseny fog kialakulni.

(#238) Revoltek válasza #41133696 (#237) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Most azon gondolkodom, hogy megérné-e úgy, hogy digi sat tv és a 20 megás Telekom net lenne bekötve. A Telekom nem számít fel bekötési díjat, ugye?
Másik: Ha nem full hd adás menne hanem sima hd egy televízión, akkor az kb 2-3 mbitet venne el a 20-ból? Mondjuk mivel párommal lakom, elég ritka ha két külön műsor megy (gépen és tévén).

(#239) Gubek-Einste válasza Revoltek (#238) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen jobb lenne ha külön lenne a tévé és net, ha a T nem hajlandó Sat-ot adni akkor marad a Digi vagy a UPC Direct.
ADSL-re nem adnak ki HD stream-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#240) Revoltek válasza Gubek-Einste (#239) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Azt mondod, hiába rendelném meg a családi + hd csomagot, nem kapnék hd csatornát??

(#241) btz válasza Revoltek (#240) üzenetére


btz
addikt

Ha adna is, az nem az a HD élmény lenne amire a legtöbben HD alatt gondolnak.

ⓑⓣⓩ

(#242) Revoltek válasza btz (#241) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Ami a sat tv-n jönne az valós hd lenne? Írtam a diginek, hogy nálunk, Tószegen van-e lehetőség a bekötésre.

(#243) taki01 válasza Revoltek (#242) üzenetére


taki01
őstag

Az is "csak" 1440*1080-as felbontás lenne.

(#244) Revoltek válasza taki01 (#243) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Az már nekem elég lenne nem full hd tévén.

(#245) taki01 válasza Revoltek (#244) üzenetére


taki01
őstag

Nekem UPC Direct-es műholdas tv-m van és meg vagyok elégedve HD minőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#246) taki01 válasza Revoltek (#244) üzenetére


taki01
őstag

Ha megfogadod tanácsomat akkor nem kötsz adsl net mellé iptv előfizetést. Egyik indok mert elvesz a sávszélességből. A másik indok az hogy ha túl sok csomag veszik el akkor kockásodik a kép.

(#247) #41133696 válasza Revoltek (#238) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 2-3 Mbps az inkább gyengébb, vagy erősebben tömörített SD Stream. Az egészséges SD Stream 4-5 Mbps.
ADSL2+-ra nem adnak ki HD Streamet, csak VDSL/ VDSL2-re.

Bekötési díj nincs, csak akkor ha elállsz idő előtt a szerződéstől.
Jobban jársz ha külön műholdas tévét rendelsz, viszont itt is van egy kis probléma, a szolgáltató tányérok általában nem nyújtanak elégséges időjárás tartalékot, és amikor erős felhősödés van, akkor könnyen elveszhet a jel.

TRIAX TDS 110 Ø 100 cm acél parabola antenna - bétacom - Bruttó: 15 900 Ft

(#248) Revoltek válasza #41133696 (#247) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Mamáméknál Telekom Sat tv van már vagy 10 éve, soha semmi gond nem volt vele. Ha nagy vihar volt, akkor áram sem volt, szal most ezért inkább nem adnék ki 16 ezret.
Azt egyébként jól tudom, hogy ha elköltöznénk, akkor vihetjük magunkkal az előfizut?

(#249) #41133696 válasza Revoltek (#248) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de ha olyan címre költözöl, ahol nem érhető el egyik vagy másik szolgáltatás, akkor van némi bonyodalom :)

(#250) Revoltek válasza #41133696 (#249) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Sikerült beszélnem egy Telekomos üzletkötővel és azt mondta, hogy tud adni Interaktív Sat TV-t IPTV területen. Nah most nagy dilemmában vagyok, mert a Digi meg 300 Ft-tal drágább. A Telekom mellett szól, hogy később tudunk még részletre venni tv-t, meg nincs bekötési díj. (Nem tudom, hogy a Digi interaktív Sat TV-t ad-e.) Digi mellett szól a Digisport 1 és 2 :D :D
Nagy a dilemma.... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.