Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Gubek-Einste válasza ripla (#900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A T és az Invitel rendelkezik csak xDSL infrastruktúrával így nekik kellene fejleszteniük, a többi szolgáltató csak ráül erre a rendszerre vagyis nekik nincsen lehetőségük semmilyen fejlesztésre, max ha saját hálózatot építenek ki.
Egy ilyen rendszerben pedig sokszor egymásra mutogatások vannak ha hibaelhárításra kerül a sor.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#902) ripla válasza Gubek-Einste (#901) üzenetére


ripla
őstag

pont a 2 legsz*rabb? :D hogy őszinte legyek, egyikről sem hallottam még pozitív véleményt. :)

(#903) #41133696 válasza Gubek-Einste (#899) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#902) ripla: Akkor egynek: Telekom lenni jó, mert:

- van olcsó HBO
- van TV GO applikáció
- van kedvezményes készülékvásárlási lehetőség
- van hoppá plusz csomag

(#904) ripla válasza #41133696 (#903) üzenetére


ripla
őstag

engem ezek közül egyik sem érdekel. :D nekem csak net kell, semmi más, nem nézek tévét. :)

[ Szerkesztve ]

(#905) Bozek válasza #41133696 (#903) üzenetére


Bozek
nagyúr

Telekomnak lenni nem jó, mert:
- nincs DigiSport

:D

[ Szerkesztve ]

(#906) Gubek-Einste válasza Bozek (#905) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És nincsen kettőnél több HD stream sem, valamint kötelező a box használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#907) ripla


ripla
őstag

engem mondjuk az vág földhöz, pl. az externetnél, hogy a legnagyobb netcsomag (30/5), 1 év hűséggel 7530 forint/hó, faternak egy közepes tv csomag 37 csatornával 3400 forint/hó, + szerelési költség, + 6990 forint a modem ára, amit nem értek miért kell kifizetnem, ha elköltözünk, akkor visszaadják a pénzt én meg vissza a modemet, vagy bukom a lóvét, a modemet meg kenjem a hajamra?

szóval gyászos ez így nagyon, 8-10 évvel ezelőtti netsebességért ki kell majd fizetnünk... hát szerintem legalább 30.000 forint környékén lesz a vége, és utána havonta 11.000... és a legcsúnyább, hogy nem tudunk vele mit kezdeni, mert nincs más, vagy fizetünk, vagy nem lesz szolgáltatás...

[ Szerkesztve ]

(#908) AttyVin válasza ripla (#907) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ja, náluk csak egy kisebb internet-előfizetésünk van, de ár-arányban igencsak drága.
Az IPTV kínálata meg inkább vicc (kb. MinDigTV-szint).

Üdv, Vino

(#909) #41133696 válasza ripla (#904) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk nekem is csak Internet van már a nevemen :)

UPC Fiber Power 240

Havi 4410 Ft-ért nem rossz, úgy, hogy egymagában van mint szolgáltatás, Szeptember 13-án kötötték be, és még egy Ft-ot sem kellett fizetnem, kapom a kedvezményeket, és egy 15 000-es kisvárosban lakom :D

(#905) Bozek: Az nálam előny mondjuk, mert a sportadók kerülnek a filmcsatornák után a legtöbbe, szóval azzal is kevesebb, és egyébként sem nézem egyiket sem az előbbi kategóriából.

(#906) Gubek-Einste: Ezen viszont tényleg kiakadtam, és csak azért nem váltok át UPC-re, mert egyrészt a Telekom nem az én nevemen van, másrészt nekem csak az STB bérleti díját + az HBO-t kell fizetnem (szóval Tesco gazdaságos) és mert (#903) GoodSpeed :D Dupla Telekom előfizetés, dupla kedvezményes készülékvásárlási opció :D

(#907) ripla: Nos volt itt két térkép, az egyik Európa Internet sávszélességéről a másik az USA-ban mértekről, és hát az alapján a 30 Mbps az átlag felső része... más kérdés, hogy én is befonnám a hajam 30 Mbps-mal kellene beérni :D

(#910) Bozek válasza #41133696 (#909) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam meg mondjuk hátrány, mert sporton kívül nem sok csatornát nézek. A Serie A a DigiSport-on van, így meg azért Juventus drukkerként még fontosabb a számomra. :) Bár az NCAAF hiányzik, azt pont akkor dobták, mikor végre eljött a Tarr-nál a külön előfizetés nélküli HD DigiSport ideje. :(

(#911) ripla válasza AttyVin (#908) üzenetére


ripla
őstag

engem valami istentelen módon felb*sz ez a hozzáállás a szolgáltatók részéről, ez gyakorlatilag nem más, mint visszaélés a hatalommal. lenne mondjuk 2 másik ismertebb szolgáltató még a környéken, biztos vagyok benne, hogy az externet is elkezdene kapkodni.

(#909) GoodSpeed
nekünk is upc van még, 120/10-es, és már most zokogok, hogy itt kell hagynom egy kétszer drágább és egy négyszer lassabb szolgáltatásért cserébe.....

(#912) AttyVin válasza ripla (#911) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Most a "kedves" Invitel teljesítette túl a tervet azzal, hogy kiveszi a Eurosporto-kat meg a Discovery-t. Jöhet végre a Spíler, az Izaura, meg a többi film- és kaszinóbiztosi csatorna...

Üdv, Vino

(#913) #41133696 válasza AttyVin (#912) üzenetére


#41133696
törölt tag

Időben dobbantottam tőlük, így nemhogy kötbért nem kellett fizetnem, de még ők fizettek :D

(#914) Gubek-Einste válasza #41133696 (#913) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Végre megkaptad a pénzedet, kamatot is fizettek? Gondolom nem :(

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#915) #41133696 válasza Gubek-Einste (#914) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt nem, plusz még 2000 Ft-ot be fogok rajtuk hajtani :D

Mert ami jár az jár :)

Az ISP-k témakörében páratlan negyedévem volt, a régitől visszakaptam a pénzem, az újnak meg még nem kellett fizetnem szeptember közepe óta :D

[ Szerkesztve ]

(#916) AttyVin válasza #41133696 (#913) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ezt már sajnos sokszor kibeszéltük: ha van értelmes alternatíva az jó, ha nincs, akkor "fejet lehajt, mérgelődik és kussol"...
A környékünkön kábelTV rajtuk kívül nincs, csak nagyon messze. Ide, a kertvárosba nemigen "jönnek ki" más szolgáltatók.
IPTV visszalépés kényelemben (STB), SAT hasonló megoldás...

Marad a remény, hogy a következő félévben sikerül megint normálisabb kínálatot összehozni nekik.

Üdv, Vino

(#917) Biga123 válasza #41133696 (#903) üzenetére


Biga123
addikt

- van olcsó HBO -csak magában nem rendelheted
- van TV GO applikáció - alig van eszköz amin működik.

:(

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#918) #41133696 válasza Biga123 (#917) üzenetére


#41133696
törölt tag

1. Magában egyik szolgáltatónál sem rendelheted, de már egy alap TV csomag mellé is megteheted. MOndjuk nálunk nem alap van Családi + HD mellé lett rendelve, és nem a legkisebb HBO csomag, hanem az HBO MaxPak

2. TV GO nálam LG LEON-on, és ASUS Nexus 7 II táblagépen is működik:

Azért mondtam, hogy olcsó HBO, mert az Invitelnél 4156 Ft mindenképpen.

(#919) Biga123 válasza #41133696 (#918) üzenetére


Biga123
addikt

1-jogos.

2-Viszont nekem eddig nem sikerült a TV-GOt életre kelteni (1 tablet ,ace+, ace4 , redmi note 3 ) eddig 4-0 .

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#920) bopeti98 válasza #41133696 (#918) üzenetére


bopeti98
őstag

Telenornál meg lehet rendelni magában is. Nem kell mellé semmi.
Annyi, hogy ha náluk van a mobilod, vagy a mobilneted akkor olcsóbb.

(#921) Gubek-Einste válasza #41133696 (#918) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UPC-nál sem drága most az HBO MaxPak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#922) bopeti98 válasza Gubek-Einste (#921) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha pedig valakinek csak az HBO GO kell, akkor 1490 Ft havonta: [link]

(#923) Gubek-Einste válasza bopeti98 (#922) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én személy szerint nem látom értelmét de ez csak az én véleményem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#924) #41133696 válasza bopeti98 (#920) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs Telenor előfizetésem 12 éve kb.

(#921) Gubek-Einste: Nem náluk volt az, hogy múltkor megemelték?

(#922) bopeti98: Anno nekem sima HBO volt HD nélkül a másik lakásunkból, és az Invitel hálózatán néztem a Telekom-os előfizetésem HBO GO szolgáltatását. Aztán hiányérzetem volt, hogy nem tudom nézni a többi HBO csatornát, így amikor ezen a címemen is lett Tekekom előfizetés újból, akkor ott lemondtam, itt meg megrendeltem.

Na most azóta már eltelt 1-2 hónap, és a tapasztalatom az, hogy OD-t csak egyszer néztem, az HBO csatornákat meg egyszer sem. A lineáris tévézés nekem már nem igazán pálya. Persze ki kellett próbálni, hogy tapasztalatot szerezzek. Nekem sokkal fontosabb az akkor amikor van időm, és azt amikor, mint az hogy, most akkor pontosan ütemezzem át a napi feladataimat, mert x óra y percekor kezdődik valami műsor.

Olyan meg ritkán van, hogy pont akkor menne valami amikor nekem is jó. Sorozatoknál van kivétel, mert a Fox-on a WD-t mindig megnézem, meg a Szultánát, Szulejmánt, BK-t. De utóbbi kettőt is az RTL Most-on, mert ütközik...

(#925) Gubek-Einste válasza #41133696 (#924) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt hiszem igen, ha jól emlékszem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#926) Bozek válasza #41133696 (#924) üzenetére


Bozek
nagyúr

2490 Ft havonta a Telenor MyTV-n hűség nélkül, ahol akkor is elő lehet fizetni, ha közöd nincs a Telenorhoz.

(#922) bopeti98: Ezzel csak az a gond, hogy ha nem UPC-s neted van, akkor nem fizethetsz rá elő.

(#927) ripla válasza AttyVin (#912) üzenetére


ripla
őstag

éljen...

(#928) #41133696 válasza Gubek-Einste (#925) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként enyhítő körülmény még, hogy ugyanazt a HD Streamet mind a három STB-on nézhetjük egy időben. Pl a Szultánát, és a Szulejmánt odaát is nézik. Ettől függetlenül, nem szép dolog az ilyen korlátozás, főleg olyan területen, ahol van bőven konkurencia.

Mindegyik helyi szolgáltatóban lehet hibát találni.

Invitelnél: ár/érték problémák vannak, makacsul ragaszkodnak az analóg meglétéhez, drága a 100 Mbps-os Internet magában, rugalmatlanok, az ügyintézés lassú, és sokszor szorult korrekcióra ameddig az ügyfelük voltam.

UPC-nél a HD adásokért felárat kérnek...

Régebben a minden egy szolgáltatótól elvnek voltam a híve, most meg úgy vagyok vele, hogy megnézem, melyik szolgáltatás melyiknél a legjobb és úgy rakom össze. Szerencsém van, mert az Internet a UPC-nél nagyon kedvezményes magában, és mert a Telekomnál a Hoppá Plusz + a TV együtt jön ki jól. Mióta átmentünk a Telekomhoz, egy percig sem volt elérhetetlen a számunk. Korábban az Invitelnél sokszor volt karbantartás vagy egyéb okból vonalszünet :)

[ Szerkesztve ]

(#929) Gubek-Einste válasza #41133696 (#928) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt megnézted, hogy a kódolatlan digitális adók bejönnek UPC-n? Elvileg kellett kapnod egy NOTV szűrőt de azért ezt megnézhetnéd ha van egy kis időd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#930) #41133696 válasza Gubek-Einste (#929) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem tudom megnézni, mert amikor ment az Invitel a TV-s ágat teljesen felszámoltam (Koax levágva)

(#931) Gubek-Einste válasza #41133696 (#930) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak egy próba kellett volna de ha nem megy akkor nem megy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#932) #41133696 válasza Gubek-Einste (#931) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eredetileg nem akartam én levágni, hiszen a telefonvezetékkel sem tettem... csak a Telekom szerelője kínlódott annyit az átfúrt falnál lévő lyuknál - még a DIGI koaxa volt, az Inviteles mukik sem bántották, hanem azon keresztül jött a jel... hogy rákérdezett, hogy elvághatja? Mondom, itt már ebben a házban nem lesz kábeltv belátható időn belül, vágd... aztán felszámoltam a másik két szobában is. Az Internet koaxa is az Invitelesek által a padlásról levezetett, mert mondtam az Installátornak, hogy elég az új légkábelt kifeszíteni szerintem, és azt rákötni erre. Így is lett. Időt takarított meg, meg nekem egy kis felesleges törmeléket... a végén lecserélte az Inviteles csatlakozót a UPC féle kompressziósra.

(#933) headhunter válasza #41133696 (#932) üzenetére


headhunter
addikt

Utcai villanyoszlopon, nálad ott a TV szűrő (leválasztó)?

(#934) #41133696 válasza headhunter (#933) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#935) ripla


ripla
őstag

közöltem faterral, hogy mik az externetes lehetőségek, meg hogy nem nagyon van más, meg hogy ez a szolgáltatás is kb. a 2000-es évek környékén volt utoljára menő... első kérdése: "hol élnek ezek?"
hát igen...
szégyen ba**eg, egy stadion árából fel lehetne húzni a fél (de lehet hogy az egész) országot egy kábelmodemes szolgáltatás szintjére.

(#936) Bozek válasza ripla (#935) üzenetére


Bozek
nagyúr

"egy stadion árából fel lehetne húzni a fél (de lehet hogy az egész) országot egy kábelmodemes szolgáltatás szintjére"

Abban te ne legyél olyan biztos.

(#937) #41133696 válasza ripla (#935) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ameddig tőlünk nyugatabbra is az átlagos Internet-hozzáférés sebessége a jobb ADSL2 és D2 sávszélessége körül mozog addig nincs sok esély rá.
Abban igazad van,hogy felesleges stadionokra milliárdok százait elverni, és az Olimpiára szintén. Viszont az sem megoldás, hogy az elmaradott kistérségekben magas havidíjat szedő, de lassú Internetet biztosító magán szolgáltatókat tukmálják pénzzel.

Ehelyett szerintem, csak ezeken a területeken egy állami szolgáltatónak kellene létrejönnie, aztán ha a magán szolgáltató bekrepál, magára vessen. Az ilyen megoldás előnye, hogy ott ahol verseny van, és bőven az átlag felett van az Internet sebessége, ott az állami szolgáltatónak nem kell megjelennie, tehát nem kerül az adófizetőknek pénzébe. Az elmaradott falvakban viszont igen, a havidíj pedig annyinak kellene, hogy legyen, hogy ne legyen ráfizetéses.

(#938) Gubek-Einste válasza ripla (#935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy stadion árából jó ha egy kisebb város kijön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#939) ripla válasza #41133696 (#937) üzenetére


ripla
őstag

most azon gondolkodunk, mivel az externet csak négyszer lassabb szolgáltatást tud nyújtani, majdnem háromszor annyiért, mint amennyit itt fizetünk a négyszer gyorsabbért, hogy egy ilyen nulla szolgáltatásért nem vagyunk hajlandóak ennyi pénzt kiadni, magyarul nem lesz bekötve a net, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#940) #41133696 válasza ripla (#939) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, hát ez a digitális kiszolgáltatottság. Nem tudom melyik településről van szó, de ha

https://www.telenor.hu/hipernet-home-alap

ez elérhető nálad, akkor esetleg felhívhatod az Externetet, elmondod nekik, hogy neked fontos az ár, relatíve keveset forgalmazol, és ha kapsz tőlük egyedi ajánlatot (az esély ugyan kicsi, de pofon nem vágnak), akkor nem mész a mobilszolgáltatóhoz.

(#941) Bozek válasza #41133696 (#940) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy a Vodafone-nak is van ilyenje. :)

http://www.vodafone.hu/homenet

(#942) #41133696 válasza Bozek (#941) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen. Egyszer eljöhetne már az az idő, hogy korlátlan legyen adatforgalomban is a mobilinternet, és akkor az ADSL + D2 szolgáltatók, jó eséllyel lehúzhatnák ott a rolót, ahol nem fejlesztettek. Mert ezek a 100 GB-os Internetek, ma nem elegek két combosabb játék letöltésére...

(#943) Bozek válasza #41133696 (#942) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van ilyen, a UPC-nél... Igaz, ott meg a sebesség van korlátozva, szóval mire azzal letöltesz 100 GB-ot, letelik az 1 hónap. :)

(#944) #41133696 válasza Bozek (#943) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor módosítom, korlátlan adatforgalom, és a sebesség is annyi amennyire előfizetsz vagy amit a technológia enged. Azt akceptálni tudom, ha a legközelebbi bázisállomáshoz kötik a dolgot, elvégre a vezetékes Internet is helyhez van kötve, ahhoz képest itt még tág is a mozgástér :D

(#945) ripla


ripla
őstag

mik a tapasztalatok a mobilnettel? mennyire megbízható? van olyan stabil, mint a vezetékes, vagy ne is reménykedjek? le és feltöltési értékek, ping, stabilak, vagy ugrálnak összevissza?
meséljetek kérlek. :)

(#946) Gubek-Einste válasza ripla (#945) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vezeték mindig stabilabb.
Fontos, hogy hol használod mert területenként változik, hogy hol milyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#947) ripla válasza Gubek-Einste (#946) üzenetére


ripla
őstag

A Telenorost néztem, Zalakaros, ide 4g-t ír, házon belül is 4 csillag az ötből.
Mivel még soha nem volt mobilnetem: ezt ugyanúgy rá tudom dugni a gépre, és asztali PC előtt ülve is működni fog? Magyarul meglenne asztali gép előtt is a 30-150 mbit lefelé, a 10-50 mbit felfelé, 100gb havi limittel?

[ Szerkesztve ]

(#948) Bozek válasza ripla (#947) üzenetére


Bozek
nagyúr

Általában ezek WiFi-n keresztül működnek. Bár a MiFi-t múltkor rádugtam egy Linux-os gépre és minden egyéb beállítás nélkül volt netem. Windows esetében azért ez már nem annyira egyszerű.

Nekem Vodafone-os van, de nem itthoni használatra. Nekem fontos volt, hogy bárhol elérhető legyen, mert sokat tudósítottam meccsekről. Volt, hogy kolléga is azt használta, mert a Telenor-os valami rém gyenge volt például Csákváron.

Esetleg kérdezd meg az ismerőseid, hogy használ-e valaki ilyen megoldást, de ha a telefonod Telenor-os és jó a térerő, akkor azzal se lesz gond. Meg annak is utána kell nézni, hogy a Telenor milyen eszközt ad hozzá. Ha 4G képest, akkor okés. Bár nekem a Vodánál a 3G-s MiFi-vel se volt gondom, igaz letölteni nem nagyon szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#949) ripla válasza Bozek (#948) üzenetére


ripla
őstag

Senki nem használ ilyet ismerősök közül, a mobilom meg 30-as, szóval. :P

Az hogy wifin keresztül jön, az mit jelent? Mármint vágom mi a wifi, de én úgy sejtem, hogy ugyanazt a lefedettséget használja ez is, mint amit a mobiltelefon, csak annyi különbséggel, hogy a mobil jelforráson keresztül jön egy wifi jel az általuk adott modemhez, és abból pl. vezetékkel bármilyen asztali gépre is rádughatom, és akkor ott a net. Jól gondolom?
Win10-em van, ezzel miért lenne macerás? Van routerem, 150 mbit-et tud, wifit is, azon keresztül nem megoldható? Mik a technikai korlátok? Kell egy 20-as szám is ahhoz, hogy igénybe vehessem?

[ Szerkesztve ]

(#950) Bozek válasza ripla (#949) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem. Maga az eszköz mobilnetet használ, de ezt WiFi-n keresztül továbbítja a többi eszköznek (PC, laptop, telefon, stb.). Elvileg megoldható úgy, hogy rádugod PC-re USB-n keresztül, de ahhoz be kell állítani a gépen is a kapcsolatot külön. Ha a router rá tud csatlakozni WiFi-n a modemhez, amit ad a Telenor/Vodafone/Telekom, akkor megoldható azzal is.

Nem kell hozzá 20-as szám, ez külön előfizetéssel működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.