Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) betyar1974 válasza Gubek-Einste (#850) üzenetére


betyar1974
senior tag

Legyen igazad! :K
Köszi! :R

(#853) Linem válasza #41133696 (#852) üzenetére


Linem
senior tag

Én szóltam.. :P
Muszáj volt nekik visszavonulni, mert ez így sok lett volna egyszerre. A tv2-rtlklub díjemelés + tv2 csatornák miatt elveszik a közkedvelt csatornákat. Igaz, marad a 300 Ft emelés, de ez még elfogadható az előfizetők számára is.

(#854) #41133696 válasza Linem (#853) üzenetére


#41133696
törölt tag

A UPC is segített a helyes döntés meghozatalában :)

Amúgy érdekes az ilyen döntések, amikor egyértelmű, ha kivesznek népszerű csatornákat, abból óriási balhé lesz... de ha egyértelmű, akkor minek próbálkoznak vele ?:D

(#855) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Most akkor mi lesz a "partnerségi együttmûködési megállapodással" köztük és a NER között?

Üdv, Vino

(#856) #41133696


#41133696
törölt tag

No emailben:

(#857) #41133696 válasza #41133696 (#856) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak azért, mert az Inviteltől erre hivatkozva léptem ki, és mert ez felvetheti azt a kérdést egyesekben, hogy most miért is nem vagyok kiakadva, és miért nem fogok kilépni, pár dolgot leírnék indokként.

1. Az Invitel már hónapokkal ezelőtt bevezette, mondhatni elsőként, és ugye visszamenőleg.
2. Az Invitelnél minden szolgáltatás az én nevemen volt, itt a TV és a Telefon nem az én nevemen fut.
3. Akkoriban - az első pontból következik - úgy tűnt, hogy egyoldalú szerződésmódosítást nem fog rajtuk kívül más csinálni, most meg úgy tűnik, hogy szépen minden szolgáltató ráterheli a meglévő előfizetésekre is.
4. A második pontból következik, ha akarnám sem mondhatnám fel, mert nem az én nevemen van, másrészt most én igen kellemes helyzetben vagyok, mert ugyanúgy van TV-m mint az Invitelnél csak nem DVB-C, hanem IPTV - (ráadásul az RTL is HD-ben, és a TV2 is HD-ben) és csak az HBO-ért valamint a nálam tanyázó STB-ért fizetek.
5. TV egyébként is kell, és a Telekomnál ott a TV GO - tehát már itt többet kapok a szolgáltatótól, mint az Inviteltől kaptam -, mert a TV GO-t vihetem magammal bárhova, csak Internet legyen.
6. A 290 Ft is kevesebb mint a 362 Ft.
7. Az HBO MaxPak miatt mindenképpen szükséges legalább egy alapcsomagú TV szolgáltatás, az HBO MaxPak-ról meg nem szeretnék lemondani, ráadásul a Telekomnál ez is lényegesen kedvezőbb áru mint az Invitelnél volt.
8. Van kedvezményes készülékvásárlási lehetőségem duplán (két előfizetés okán).
9. A műsordíjat sem én fizetem :D

Bár az elvvel nem értek egyet, de ha nincs kollektív társadalmi összefogás mint anno az Internetadó ellen, akkor egy fecske nem csinál nyarat...

(#858) #41133696 válasza Linem (#808) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#859) Linem válasza #41133696 (#858) üzenetére


Linem
senior tag

A másfél év hűség miatt most nem tudok ugrálni. Szerintem egyébként is érdemes megvárni, amíg ez a cserélgetős folyamat lezajlik minden szolgáltatónál és utána eldönteni, hogy melyik szolgáltató csatornakínálata lenne a nyerő.
Valójában engem csak az érdekelne, hogy normális HD csatornákat biztosítsanak, mert SD-t már ritkán nézek a pocsék minőségük miatt. A többségét már be sem rakom a csatornák közé. (Nem is értem, hogy akinek HD tv-je van, hogyhogy nem zavarja..) Ebből a szempontból az hátrányként ért, hogy megszűnik a HD Prémium csomag is, de a helyére elég szép listában biztosítanak új nézhető HD csatornákat.
Úgy tudom, hogy a tv2 csatornáit muszáj nekik szolgáltatni, mert csak így kaptak kedvezményes díjat, ha beteszik a többit is a kínálatba. Sok lehetőségük nincs, valamit ki kell venni a csatornákból. Mivel ezeket a csatornákat csomagokban kapják a szolgáltatók is a tulajdonos cégektől, így kompromisszumot kell kötni, hogy melyik cég csatornáitól szabadulnak meg. Azzal is számolniuk kell, hogy olyan cég csatornái között keressenek, amelyekkel elég helyet szabadítanak fel az új csatornáknak. Ha így nézzük a Discovery csatornái jó döntés, mert szórakoztató csatornát nem tartalmaz.
Szóval ebbe most belenyugszom és elfogadom, hogy valamit valamiért. Eddig az Invitel közösségi oldalán sem látok olyan felháborodást, mint a Telekomnál a FOX miatt. Nehéz is lenne elérni, mert itt nem 3 csatornás csomag elvételéről van szó, hanem egy 15-ös csomag. Ha ezt továbbra is adniuk kell, akkor nem tudják berakni a tv2 csatornákat. Tehát ebben az esetben nem hiszem, hogy lenne visszaút.

[ Szerkesztve ]

(#860) Gubek-Einste válasza Linem (#859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az analóg megszüntetésével lenne hely, csak éppen nem azt az utat választják amit kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#861) AttyVin válasza Gubek-Einste (#860) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Technikailag biztos megoldható lenne anélkül is.
Kaphattak egy nagyon "előnyös, baráti és visszautasíthatatlan" ajánlatot a csomagra, amivel nem mertek szembemenni, mert a végén semmit sem szolgáltathatnak majd...
Ráadásul jóval kisebbek is, mint a telekom.
A "kisember" meg szív...

Üdv, Vino

(#862) #41133696 válasza AttyVin (#861) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Ráadásul jóval kisebbek is, mint a telekom."

Plusz amelyik ISP 3-4 éve nem talál gazdát eladósorban, az kvázi eladhatatlan is.

(#863) Gubek-Einste válasza #41133696 (#862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem egybe kellene eladni, pl a koax-os területeket simán el lehetne adni a UPC-nek, ezzel egy rész megszabadulnának egy "nyűgtől", másrészt pénz is állna a házhoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#864) #41133696 válasza Gubek-Einste (#863) üzenetére


#41133696
törölt tag

A legtöbb koaxos területük még D2-es tudtommal az Invitelnek, ott meg ha megjelenik a UPC újat húz, és a zöldeknek végük.

De ameddig D3-nál is az analóg miatt csak 100 Mbps a maximum, ott is annyi nekik.

[ Szerkesztve ]

(#865) Gubek-Einste válasza #41133696 (#864) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D2-esek imába foglalnák a UPC-t ha átvenné őket, a D3-sok pedig lehet nem teljesen örülnének a váltásnak de később biztosan jobban járnának.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#866) Linem válasza Gubek-Einste (#860) üzenetére


Linem
senior tag

Erre más megoldás kellene, mert a KTV előfizetések majdnem fele analóg. Gondolom azért választják ezt sokan, mert jóval olcsóbb, külön díj nélkül szétosztható, és van helyi tv is a kínálatban. Nálunk például 3 városi csatornát adnak analógban.

[ Szerkesztve ]

(#867) Gubek-Einste válasza Linem (#866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC-nál főleg digitálison vannak a helyi adók így ez nem megoldhatatlan feladat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#868) Linem válasza Gubek-Einste (#867) üzenetére


Linem
senior tag

Tételezzük fel, hogy technikailag megoldanák. Jönnek az új adók, és maradnak a régiek is. Így viszont árat kellene emelni. Mennyien lennének azok, akik plusz árat fizetnének azért, hogy maradjanak a Discovery csatornák? Talán én egyedül.. :)

(#869) Gubek-Einste válasza Linem (#868) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mini csomagba velük így csak annak kell fizetnie aki akarja őket nézni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#870) Linem válasza Gubek-Einste (#869) üzenetére


Linem
senior tag

Lehetne, de a szolgáltatók többsége most arra törekszik, hogy csökkentsék a minicsomagok számát. Az okát én sem értem, hogy miért.

(#871) #41133696 válasza Gubek-Einste (#865) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem ismerem az Invitel belső felépítését, de feltételezem, hogy az ottani hiányosságok is vezettek a hibás döntések meghozatalához. Mert úgy látszik, hogy van egy központi döntéshozó réteg, amely a D2 területen kizsákmányol, D3 területen pedig elszalasztja a lehetőséget, és a konkurenciának ad teret.

Régiónként kellene egy felelős vezető, aki értékeli, és folyamatosan figyeli a piac változásait, ilyen pozícióba jó felismerőképességgel, és gyors észjárással megáldott vezetők kellenek. Mondjuk az országban megyénként egy, akiknek kvázi szabad kezük van, vagy legalább jelentik a központban, hogy itt vagy ott baj lesz.

Nézzük az én városomat. Legalább 1 éve tudjuk, hogy a UPC terjeszkedik - mondjuk ott is volt érdekesség, mert a városnak azon részén ahol az áramot is kampóval szedik előbb volt légkábel, mint itt a mi belvárosi házunk utcájában :D - tehát az Invitelnek is reagálnia kellett volna.

Ahhoz, hogy ne veszítse el a meglévő ügyfeleit, és ne vesszen kárba az eddigi fejlesztése, megelőző lépéseket kellett volna foganatosítania.

Meglátásom szerint a következőket:

- Analóg adás lekapcsolása
- STB-ok, és CA modulok bérleti díjának eltörlése vagy mérséklése
- A felszabadult kapacitás Internet sebesség növelésére való használata.

Nagyjából ennyi.

D2 területen:
- Áttérni ED3-ra, ingyenes STB-ok és CA modulok adása. Legalább azoknak akik eddig is 10 000 Ft-ot fizettek. Mert lehet kizsákmányolósat játszani, de elég ha letesz valamelyik mobilszolgáltató egy olyan tornyot adott településre amin van 4G/LTE és ad havi 3500 Ft-ért 100 GB adatforgalmat és kezdenek elvándorolni. Ha meg korlátlan adatforgalmat adna, amire sajnos nincs sok esély, akkor meg az utolsó csukja le a villanyt tipikus esete. Akármeddig akárhogy is nézzük, a D2 területen élőket sem lehet kihasználni. Akiknek lehetőségük van, azok egyébként is elköltöznek az olyan helyekről.

Még az ingatlanárakra is kihat... amikor lakásokat böngészek, az első dolgok között van megnéznem, milyen Internet előfizetések érhetőek el, olyan helyre ahol nincs megfelelő még albérletbe sem mennék :D

(#872) AttyVin válasza Linem (#868) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nem tudjuk, de biztos volnának, például éi is, ha máshogyan nem megy.
A Discovery-Eurosport-tengely azért sokakat érdekelhet.
Már írtam, hogy mindkét csatorna - minden hibája ellenére is - kiemelkedik a "csatornakínálat sivatagából"...
A többi annyira nem érdekel különösebben, csak annyiban keserít el, hogy az "erő" láthatóan nem az Invitellel van.
Amúgy a médiával kapcsolatos "döntéseket" - ha valaki jobban odafigyelt - nagyjából előre ki lehetett számítani kb. 2010 óta...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#873) ripla


ripla
őstag

szerintem ide jó lesz.
szóval, a kérdés.
zalakaroson milyen netszolgáltatások vannak, mennyiért, és mik a tapasztalatok?

eddig amit megtudtam, hogy van externet meg vidanet, viszont iszonyúan lepusztult cégek, mert egyik sem tud 30/5-ös adsl vonalnál többet adni, ami valljuk be, manapság már lóf*sz, 2008 környékén használtam ilyet utoljára.
ha belegondolok, hogy a diginek van 1000/200-as vonala, havi 4000 forintért, hát elkap a sírógörcs.
szóval mégegyszer.
zalakaroson milyen netszolgáltatások vannak, mennyiért, és mik a tapasztalatok? ugye csak egy rossz vicc, hogy a fentebb említett 2 szolgáltatón kívül nincs más?

[ Szerkesztve ]

(#874) Gubek-Einste válasza ripla (#873) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos sok helyen ilyen gyenge nettel kell beérni, sőt ennél gyengébbel is, van ahol max 10-15 Mbps van csak aranyáron.
Szomszédoknál lenne érdemes érdeklödni, hogy kinél mi van és mik a tapasztalatok.
Ahogyan látom Invitel terület így inkább náluk kellene érdeklődni ADSL miatt és tovább adót szolgáltatónál.
Van még Znet Telekom mikro-s nettel és a GelkaNET ha jól látom kábelnettel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#875) ripla válasza Gubek-Einste (#874) üzenetére


ripla
őstag

a znet, a gelkanet meg az invitel kiesett, első kettőnek nem szimpatikus már a weboldala sem, a szolgáltatásuk meg közelebb van a betárcsázós modemhez, mint egy 21-ik századi szélessávú netsebességhez, az invitel meg max. 10 mbit-es csomagot tudna ugyanitt... hát kb. ez is vicc kategória.
marad az externet, főleg azért, mert a vidanet eleve úgy nyitott, hogy van 50 mbit-es vonaluk is, de nem ajánlják, mert nem mindig tudják biztosítani... LOL... ezek után nyilván egy pillanatig sem bíznék meg bennük.

komolyan, nincs arra valamilyen jogszabály, hogy kötelező minimum legalább egy 100/10-es csomag mindenhol, amelyik szolgáltató meg nem tudja ezt biztosítani, annak viszlát?
irgalmatlanul nagyon kéne egy ilyen jogszabály!
elvileg volt szó régebben valami országos netes fellendülésről is, csak mert ebből így vidéken eddig semmi nem jött át. az externet tud hozni maximum 30/5-ös vonalat... 30/5 bazz... 10 éves technológia...

[ Szerkesztve ]

(#876) Gubek-Einste válasza ripla (#875) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A cél a legalább 30-as net mindenhova és ennek az elérésére is még évek vannak de a pályázatokon nem minden régióra akadt jelentkező.
Sok helyen már a VDSL/30-as net bevezetése is óriási előre lépést jelent mert 2016-ban még sok helyen 5-10-15 Mbps van csak!!!
Sajnos ez van, ha nem tetszik akkor költöznöd kell ideálisabb helyre.
Pl a 29-es körzetben csak az utóbbi 1-2 évben indult meg a fejlesztés, addig az elméleti max 18 Mbps volt, természetesen nem mindenhol volt ez sem elérhető.
Sőt van olyan hely ahol még ADSL sincsen!!!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#877) ripla válasza Gubek-Einste (#876) üzenetére


ripla
őstag

ez egyszerűen nevetséges.
amikor még pest megyében laktunk, egy kis cég adta a netet, kb. 15 település tartozott hozzájuk, nem több, és még ők is tudnak biztosítani 160/10-es netet! mindezt csak azért, mert pest megye, ennyi.
ez is gusztustalan, hogy pest megyén meg néhány nagyobb városon kívül kb. még mindig a 15 évvel ezelőtti szolgáltatás a szint... gyakorlatilag mindenhol. ezen sürgősen változtatni kellene, de kb. így maximum 1-2 éven belül!

[ Szerkesztve ]

(#878) Gubek-Einste válasza ripla (#877) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont emiatt folyik jelenleg is a Szupergyors Internet Program ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#879) ripla válasza Gubek-Einste (#878) üzenetére


ripla
őstag

ezt mondjuk én alapból 100-ra tettem volna a 30 helyett. nem olyan nagy dolog ez manapság, sőt inkább elvárható. lassan jönnek a 4k-s tartalmak, a nevesebb játékok is már lassan elérik a 100 gb/darab méretet, kell a nagy sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

(#880) Intruder2k5 válasza ripla (#879) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak, hogy nem mindenhol van ám erre elegendő fizetőképes kereslet, mert azt is figyelembe kell venni, hogy nem tud minden szolgáltató és minden technológián "DIGI árban" szolgáltatni. Ráadásul a régebbi xDSL és DOCSIS 2 rendszerek egyáltalán nem is képesek ekkora sebességre, így ezeken a területeken komplett hálózatcsere lenne szükséges, amit megint csak finanszírozni kell valahonnan, valamiből. Sajnos az egész ország internethálózatát nem lehet egy csettintésre átépíteni. Kimondani persze egyszerű, hogy 100-ra tetted volna 30 helyett. :)

[ Szerkesztve ]

(#881) Gubek-Einste válasza ripla (#879) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Külföldön sem jobb a helyzet,

Internetsebesség: panaszkodunk, pedig nincs rá okunk

Nem gondolnád, hol a leggyorsabb a net Európában!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#882) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#883) #41133696 válasza Intruder2k5 (#882) üzenetére


#41133696
törölt tag

Siralmas, de az USA-ban még siralmasabb tudtommal. Önmagában azért mert kontinensméretű ország, hatalmas távolságok vannak az egyes városok között... Mindig fanyalgunk, hogy mienk milyen aprócska ország, de az USA-ban két nagy város között jó eséllyel a sivatag, meg a semmi van.

Persze érdekes kérdés, hogy a legtöbb játék elsőnek az USA-ban jelenik meg, és a 60-100 GB-okat 20 Mbps-mal letölteni vagy annál is lassabb sebességgel, esetleg Steam áruházból véve közvetlenül, mert akció van, és még akkor az sincs, hogy megveszi lemezen.

(#884) Gubek-Einste válasza #41133696 (#883) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, mindig mondják, hogy a "fejlett" nyugat így meg úgy de ki lehet jelenteni, hogy ha internetről van szó, legyen az vezetékes vagy mobil, nem rossz nálunk a helyzet, sőt kimondottan kedvező.

Főiskolán az egyik tanárom volt kint konferencián az USA-ban, informatikai szakkonferencia volt és olyan gyenge volt a net, hogy azt el sem lehet mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#885) AttyVin


AttyVin
aktív tag

A sógorom (aki sok éve kinn él) is mondja, hogy a "senkiföldjén" kb. 0 a szolgáltatás.
Tavaly a fiam, amikor arrafelé utazgattak, vagy egy hétig elérhetetlen volt, mert Kalifornia "természeti" részén szinte semmilyen telekommunikáció sem volt elérhető (mobil, net, stb.).

Sírunk, sírunk, de ugye a cél megint a csillagos ég, meg, hogy újra a "vas és acél országa" legyünk....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#886) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez mi ez az iPhone trollkodás? :)

(#887) Intruder2k5 válasza AttyVin (#885) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tény, hogy nem állunk mi rosszul ebben a kérdésben, és folyamatos most is a fejlődés sok területen. Persze vannak még régiók, ahol kicsit rosszabb a helyzet az országos átlagtól, az ott élők joggal érezhetik másképpen ezt.

(#888) pinnacle


pinnacle
nagyúr

HVG-ben írnak a DIGI-ről. 3250 bázisállomás kellene a teljes lefedettséghez. Ekkorra beruházásról nem tudnak, és arról sem, hogy a konkurenciát megkereste volna. 2017 nyarán eltörlik az uniós roaming díjakat, innentől kezdve megtehetik, hogy a román SIM kártyákat árulják nálunk. A végén még itt is lesz Optim.

[ Szerkesztve ]

(#889) headhunter


headhunter
addikt

Internet árak, Kábel Tv, szerződések, csatorna változtatások, stb... [link]

[ Szerkesztve ]

(#890) bopeti98 válasza Gubek-Einste (#884) üzenetére


bopeti98
őstag

2 éve voltunk egy kis erdélyi falucskában. Mobiltérerő nuku volt, még segélyhívást sem lehetett indítani, de a szállásunk Wifi hálózatán 40 Mbit körüli sebességet mértem, ami amúgy valószínűleg még gyorsabb is lett volna kábellel. :)

(#891) #41133696 válasza Gubek-Einste (#884) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sőt még a német vidéken is ADSL-eznek sok helyen.

Ami az olyan nagy izolált helyeket illeti mint az amerikai sivatag, ott is meg lehetne oldani... két technológia jut erről eszembe, és mind a kettő a 90'-es évekből ered, sőt mind a kettőről azt tartották, hogy az a jövő, főleg a második, a tengerészek nagy kedvence.

1. Műholdas Internet és xDSL kombinációja. A műholdas Internettel az a baj, hogy drága, és a ping miatt a játékosok számára multiplayernél kiesik. Viszont letölteni még jó lehetne. Olyan kicsit mint az Interaktív SAT TV, ahol csak az a feltétel, hogy legyen egy legalább 1 Mbps feltöltést lehetőtevő Internet kapcsolat (ADSL).

2. Irídium. Anno azt gondolták, hogy ez fogja leváltani a hagyományos földfelszíni mobiltelefonállomásokat. Technikailag fejlettebb, nem kell félni, hogy nincs térerő (pardon múltidő, mert már nem létezik), minden mellette szólt, de mivel nem terjedt el, ezért drága volt, majd az egész projektet lelőtték.

(#893) btz válasza taki01 (#892) üzenetére


btz
addikt

Az ára nem tudom mennyi lesz ha egy 20 megabites satos net 20 ezer/hó, akkor mennyi lesz a gigabit?

ⓑⓣⓩ

(#894) ripla válasza Intruder2k5 (#880) üzenetére


ripla
őstag

hát nem tudom, igazából a vidék a hunyó főleg.
pl. előző házban ahol laktunk, pest megyében, egy kis szolgáltató adta a netet, nem is volt valami nagy cég, kb. 15 település tartozott hozzájuk a környéken, de még ők is tudnak adni 160/10-es netet, a pinggel sem volt különösebb probléma, átlag 8-30 között mozgott, és az 5 év alatt talán háromszor kellett felhívni őket, amiből ráadásul 2 az kábellopás volt. szóval ha egy ilyen kis cég képes jól és megbízhatóan működtetni a dolgokat, akkor pl. egy externet, ami sokkal több helyen ott van, miért nem? nagyobb cég, nagyobb profit, és még csak azt se mondanám, hogy nincs konkurenciájuk, mert zala megyében elérhető a digi meg a upc is, jó, nem mindenhol, de ott vannak.

(#885) AttyVin

ez is változó, nekem is él rokonom kaliforniában, nem messze az óceán partjától, de ő még soha nem panaszkodott a netszolgáltatásra. ráadásul kalifornia az amerika egyik leggazdagabb megyéje.

[ Szerkesztve ]

(#895) Intruder2k5 válasza ripla (#894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

160/10 minden bizonnyal már ED3 koax hálózaton ment, ami ott nem kunszt. Ezek a kábel TV hálózatok jellemzően 15-18 éve, vagy már később épültek, a rajtuk nyújtott kábelnet szolgáltatás és maga a hálózat is sokkal korszerűbb, mint a sok helyen nem ritka, akár 30-40 éves réz telefonhálózat is, ami már szétrohadt, az egészet cserélni kellene, hogy jobb minőségű VDSL szolgáltatás működhessen rajta.

(#896) ripla válasza Intruder2k5 (#895) üzenetére


ripla
őstag

hát ez a probléma. zalakaros, érted, üdülőváros, tömve szállodákkal, hotelekkel, apartmanokkal, minden nyáron teltház van a fürdő miatt, és akkor 30/5-ös adsl a maximum? vicc... képtelen vagyok elhinni, hogy nem hozná vissza az árát, főleg, hogy minden nyáron tömve van a hely külföldiekkel.

[ Szerkesztve ]

(#897) Gubek-Einste válasza ripla (#896) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És a többi időszakban mi van?
Mindenkihez folyamatosan mennem a külföldiek?
Ahol nincsen fizetőképes kereslet ott nem fejleszt a szolgáltató.
Most is csak azért történek fejlesztések mert az állam/EU ad rá pénzt, a szolgáltatók maguktól nem tennék meg, nagyon max ha féltik a saját egyeduralmukat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#898) #41133696


#41133696
törölt tag

Régebben még az ADSL korszakban volt olyan lehetőség egyik-másik szolgáltatónál, hogy előre ki lehetett fizetni 1 vagy 2 évet, és akkor valamennyi engedményt is adtak az előfizetés havidíjából. Most jutott eszembe, hogy bár akkor sem éltem vele - mert jellemzően kis ISP-k voltak ezek, és mi van ha becsődölnek - most sem hiszem, de a kíváncsiság azért megkérdezteti velem, hogy: van még ilyen?

(#899) Gubek-Einste válasza #41133696 (#898) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt hiszem a TARR-nál vagy PR Telecom-nál igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#900) ripla válasza Gubek-Einste (#897) üzenetére


ripla
őstag

a helyzet az, hogy pénzt csak pénzzel lehet csinálni.
a szolgáltatónak nyilván először rohadt sok milliót kellene rákölteni, ami első körben nagy befektetés, de az évek alatt visszahozná az árát. az a baj, hogy mindenki a legminimálisabb befektetéssel akarja a legtöbbet keresni. segítek: nem fog menni. :)
nem hiszem, hogy nem lehetne kihozni havonta mondjuk egy 100/10-es netet maximum 7-10.000 forintból.
érdekes módon mindegyik másik szolgáltató képes rá, digi meg a upc még kevesebből is ki tud hozni többet, és érdekes módon még a kis cégek is meg tudják oldani, pl. hfc network, ami nekünk is volt amíg pest megyében laktunk, ők havi 9990 forintért 160/10-es netet adnak, pedig nem egy nagy cég.
externet meg kb. mindenhol van ami vidék, mégis csak a stagnálás meg a punnyadás van, fejlődés sehol.
10 évvel ezelőtti netsebességeket adnak jelenkori árakon, holott egy ilyen szolgáltatással jobb helyeken már nem is foglalkoznak, mert nem versenyképes. externet 30/5-ös adsl, majdnem 7000 forintért/hó, reálisan nézve ez nem szabadna hogy több legyen, havonta 1500, nagy duzzogva 2000 forintnál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.