Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Bevezető

Üdv Mindenkinek!

Ezt a topikot főként azoknak hoztam létre, akik szolgáltatóváltás előtt állnak, vagy leendő előfizetőként most keresnek maguknak megfelelő szolgáltatót, és abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy van választási lehetőségük. Persze rajtuk kívül bárki más is kérdezhet, vagy kifejtheti a véleményét, ha ahhoz van kedve.

A UPC, Telekom, DIGI, Invitel, stb... témákban időről időre újra előjönnek ezek a kérdések, hogy ki és melyiket válassza, melyik miben jó, miben rossz, előnyök, hátrányok, és így tovább. Igen ám, de a más szolgáltatókkal kapcsolatos kérdések nem feltétlenül érdekelnek mindenkit egy adott szolgáltató topikjában, így jobb lenne ezt egy erre elkülönített helyen megbeszélni ahelyett, hogy szét offolnánk a szolgáltatós topikokat. Ide tehát jöhetnek a tapasztalatok, jók is, rosszak is, legyen az a szolgáltatás minőségével, árakkal, kedvezményekkel, vagy akár a hibaelhárítással kapcsolatos, de jó lenne ezeket minden esetben kicsit indokolni is, tehát nem olyan hozzászólásokat várunk, hogy "Azoknál én is voltam, rakás fos, hidd el nekem, én már csak tudom!", mert nem a flame keltés lenne a topik célja, hanem az érdemi információk cseréje! Mivel láthatóan sokszor előjönnek ezek a kérdések, így a témára feltehetően lenne igény, de ilyen összevont formában nem találtam a meglévő topikok közt, ezért gondoltam, hogy van létjogosultsága.

Amennyiben kérdést teszel fel, vagy véleményt fogalmazol meg, a szolgáltató neve mellett mindenképpen érdemes megemlíteni a kérdéses technológiát, tehát mondjuk analóg TV, digitális TV, IPTV, Mindig TV, ADSL, VDSL, kábelnet, optika, mikrós net, stb..., és legalább a hozzávetőleges szolgáltatási területet, településnév, esetleg városrész, mert az információknak csak így lehet érdemi haszna, hiszen az ország másik felében, vagy akár csak más technológián, már lehet fordított is két szolgáltató viszonya egymáshoz.

Intruder2k5

Szempontok, amiket a szolgáltató választás során érdemes figyelembe venni.

Internet szolgáltatás esetén

○ adatmennyiség és / vagy időbeni korlátozások
○ jár-e publikus IP cím a szolgáltatáshoz
○ ha van ilyen igény, tudsz-e IP címet cserélgetni
○ plusz szolgáltatások (közösségi wifi, stb.)

Televízió szolgáltatás esetén

○ az elérhető és a nézni kívánt csatornák mennyire vannak összhangban
○ milyen eszközökkel használható (box, kártya, esetleg plusz eszköz nélkül)
○ kódolatlan csatornák megléte, esetleges második, harmadik készülékre
○ prémium szolgáltatások (felvétel, élő adás megállítás, videotár, GO szolgáltatás, stb.)
○ HD adások mennyisége

Telefon szolgáltatás esetén

○ percdíjak
○ csomagban foglalt ingyenes szolgáltatások
○ a gyakrabban hívott partnereinket milyen díjért tudjuk majd elérni
○ kényelmi szolgáltatások, és ezek használhatósága (hangposta, híváskorlátozás, stb.)

Általános szempontok

○ elsőként természetesen az ár
○ megvalósíthatóság (milyen kábelezés, mennyi fúrás szükséges hozzá)
○ igénybe vehető kedvezmények
○ hűségidő hossza
○ ügyfélszolgálat, hibaelhárítás (meglévő ügyfelektől érdemes érdeklődni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.